U. J Europa stelt Canada ultimatum '25.000 banen op de tocht in Limburg' Strijd om de miljarden is losgebarsten HTENLAND KORT Ij regulier politiek overleg met Iw,a dat vandaag in Parijs l.',!, plaatshebben, is afgeblazen, Koninklijk bezoek voor Fokker ECONOMIE KORT oorzaak fraude Ineesmiddelen' w, Albert West ;r Quartet f0 schort alle betrekkingen op tot Spaanse vissersboot wordt vrijgegeven ersendood na hartaanval rschap' in VS ngst Castro in Parijs Wer VS-bezoek Adams jgSTBM ECONOMIE A5 ppertje kerncentrale ling lag. J0.15 uur |T dhoven I Eerder had de Europese Com- aissie al de onvoorwaardelijke gave van trawler en lading ,.„t. De vissersboot is illegaal I opgebracht, stelde commissaris 1 unma Bonino (Visserij) in een I verklaring. Door ingrijpende veranderingen in de wereld-economie KOP MUNT Luxaflex 2,5 procent meer groei in Europese Unie Strop toerisme door harde gulden ING aan zet in overname Budapest Bank 'Avontuurlijk handelen wordt beloond' ^DINSDAG 14 MAART 1995 mi na VN-besIuit bposi t ieparti j in Kroatië heeft feu. I president Tudjman om VN-blauwhe «aten blijven. Capitulatie", oordeeldë Sociaal-liberale partij. „Kroatië heeft 'heid verloren. Clt kt besluit van de president. Door ee„ Iwhelmen zouden volgens de oppositi» li worden bestendigd. Internationale In de afgelopen weken herhaaldeliik 1.000 blauwhelmen zou kunnen leidin |log tussen beide legers. li, de 48-jarige zoon van de overleden Ihollah Khomeini, is hersendood na de I had gekregen. Dat heeft de Iraanse leid Hassan Arefi, hoofd van het luis in Teheran dat Khomeini behan 1 Khomeini nog werkte, maar dat ziin waren uitgevallen. J panse oud-president Carlos Salinas de J druk staat wegens de arrestatie van hg van moord en wegens de economi J verlaten. Hij is volgens Mexicaanse ischap gegaan in de Verenigde Staten Ig' zijn gesloten met Salinas' opvolger ins de afspraken zal Salinas zich ver lieven. ICastro van Cuba is maandag als een An. Hij heeft ontbeten met Danielle J de Franse president, gedineerd met de Igens ontvangen door voorzitter Séguin Ale, de Franse Tweede Kamer, hor de Amerikanen verguisde staats ka in het gezicht van Washington na de pg van vijf Amerikanen twee weken 1 „Het Amerikaanse embargo van Cuba karde Mitterrand. bremier Major is kwaad op de VS. Dit bm Sinn-Feinleider Gerry Adams toe fde Verenigde Staten geld in te zamelen P Fein is de politieke vleugel van het Ier, dat streeft naar een eind aan de TVoord-Ierland.Het probleem voor Lon- Husverre weigert gewapende strijd af te DINSDAG 14 MAART 1995 /uurd door een Russisch gevechtsvlieg- maakte, is tussen een kerncentrale en Voronezj beland. Een inwoner van de jgeraakt. Het projectiel miste de flat op jelandde ongeveer 4,5 kilometer van de Irale, zei regionaal gouverneur AleSs- r het tv-station Ostankino.Kovaljov zei gering herhaaldelijk had verzocht om Itaire oefenterrein bij Voronezj. je grootschalige fraude die de Bel- poor is bij tientallen dierenartsen, isl (immens verschil tussen de'lijsten van in België en Nederland zijn toegela- leder- pijn in nidde- ■proce- |n toe- er van et par- drantie Igevaar If dier- I vooral ■andere pnd en oelein- I markt |ar aan en." |iar het bena- bor de rlandse fgt hij: estoeld drugs loor de wijzen. De middelen die in het zijn, zijn aan een Belgische han delaar geleverd door een dierge- neesmiddelenbedrijf in Oudewa ter bij Utrecht. Sterkens: „Dat bedrijf in Nederland verwijten wij niets, de Belgische handelaar des te meer. Hij speelt onbe voegd voor apotheker." De hele affaire heeft ook een fiscale kant. Volgens Sterkens zijn de Nederlandse diergenees middelen in België 'uitsluitend' zwart verkocht. Dat de Nederlandse lijst met toegestane diergeneesmiddelen veel langer is dan de Belgische heeft volgens ingewijden niet uitsluitend te maken met de waarborgen die de Belgische overheid wil voor dier- en volks gezondheid. Een Nederlandse dierenarts.' „Zelfs binnen de EG moet in elk land afzonderlijk een procedure worden doorlopen om een ge neesmiddel erkend te krijgen. Die procedures kosten veel geld en veel tijd. Een fabrikant re kent gewoon uit of een erken ning de moeite loont. Is dat niet het geval, dan brengt hij het middel niet eens in procedure- Het verdovingsmiddel dat alle Nederlandse veeartsen gebrui ken bij een keizersnede is niet erkend. Maar zouden wij het niet gebruiken, dan was het dieren leed niet te overzien." Ook al heeft de Belgische justitie j vooralsnog geen belangstelling j voor de Nederlandse toeleveraar van de verboden diergeneesmid delen, dit bedrijf krijgt 'vandaag of morgen' wel bezoek van Algemene Inspectiedienst (AID) van het Ministerie van Land bouw. Een woordvoerder.' »"e gaan erheen voor overleg. Dan zal blijken of het nodig 's 0 tegen dit bedrijf stappen te on dernemen". 1 Nederland |RAMMA MET: üurT] onze redactie economie iwssel - De Europese Unie heeft maandag besloten alle 'trekkingen met Canada op te schorten tot de Canade- autoriteiten de opgebrachte Spaanse trawler Estai Ljjgeven. 1, is uit diplomatieke kringen in ILgel vernomen. Directe on- IKandelingen over het visserij- I;,flirt ziin afgewezen. I«isniet uitgesloten dat de EU look de top van de G-7 zal boy- I (ten, die in juni in het Canade- Halifax wordt gehouden. ■;e Unie neemt de illegale actie 1^ de Canadezen in internatio- Le wateren hoog op. „Wij heb- n besloten de dialoog op alle l-areinen te blokkeren tot de ïUggave van de geconfisqueer de'Estai," verklaarde Dietrich ItoaKyaw, de permanente verte- van Duitsland in UMU. EU-ambassadeurs kwamen -gistermiddag voor de tweede Ithtereenvolgende keer bijeen 10a zich te beraden over straf- Isatregelen tegen Canada. I Handelssancties, in sommige Eu- I jjpese kringen geopperd, zijn I risteren niet in stelling gebracht. I .Het is zeer gemakkelijk Canada I 'e veroordelen, het is niet ge- I skkelijk het eens te worden 10® de volgende stap," aldus 31 zegsman bij de Unie. Overi- 6ais blijft de gemeenschap wel I jiiormeel overleg voeren met I Ottawa. I Het conflict met Canada over visserijrechten in het noorden I van de Atlantische Oceaan I kwam donderdagavond tot een I uitbarsting toen de Canadese I narine het Spaanse schip be- schoot, enterde en opbracht. I Dat gebeurde in internationale wateren, zo'n 250 kilometer bui- I ten de kust van Newfoundland. I De trawler kwam zondagavond (ADVERTENTIE) ZWAAR LICHT Medium Brengt de gezondheid ernstige schade toe, k.b. 4.10.1994, Stb. 720. aan in de haven van Saint John's op Newfoundland. Duizenden inwoners, voorname lijk vissersfamilies, stonden de Spanjaarden op te wachten. Ze beschuldigen de Europeanen er van de heilbot weg te vangen en hen brodeloos te maken. De ka pitein van de Estai en de Spaan se ambassadeur in Ottawa kre gen eieren naar hun hoofd toen ze een gerechtsgebouw binnen gingen. De kapitein is inmiddels op borgtocht vrijgelaten. Hij is on der meer beschuldigd van ille gaal vissen en het niet-gehoorza- men van een functionaris van het Canadese ministerie van Vis serij. Spanje is van plan een tweede marineschip naar de internatio nale wateren .bij Newfoundland te sturen om zijn vissersboten te beschermen. „We gaan het con flict bij alle internationale in stanties aankaarten, met name bij het Internationaal Gerechts hof in Den Haag," zei zondag de Spaanse minister van Buiten landse Zaken, Javier Solana. De EU heeft aangedrongen op een vergadering van de NAFO, de visserijorganisatie die de re gels vaststelt voor de visbestan den in het noordwestelijke deel van de Atlantische Oceaan, bui ten de 200-mijlszone van Cana da. Volgens een woordvoerder kan alleen in dat multilaterale kader over quota worden ge sproken en over naleving van de vangstbeperkingen. In het noordwesten van de At lantische Oceaan is voor heilbot een. visquotum vastgesteld van 27.000 ton. De NAFO verdeelde de quota tussen Canada (60 pro cent) en de Europese Unie (13 procent). De EU meent recht te hebben op 18.000 ton, maar Brussel ontkent dat de Europese vissers hun offi cieel toegestane 12,6 procent van het quotum al lang hebben over schreden, zoals Canada beweert. Kroonprins Willem-Alexander verwelkomt koning Inkhosikati van Swazilannd. De vorst van het Afrikaanse land kwam gisteren aan in Nederland voor een kort bezoek aan vliegtuigbouwer Fokker. Hij maakte de vlucht samen met zijn vrouw aan boord van een demonstratiemodel van de nieuwe Fokker-70. F0T0 EPA Van onze verslaggever Peter Kamps Maastricht - De komende tien jaar ver dwijnen er door ingrijpende veranderin gen in de wereldeconomie naar schat ting 25.000 arbeidsplaatsen in de pro vincie Limburg. De meeste banen gaan verloren in de industrie. Dat verwacht het vooraanstaande Brits- Amerikaanse onderzoeksbureau Booz Allen Hamilton, dat in opdracht van de Indus- triebank LIOF in Maastricht de toekomst van de Limburgse economie verkent. Booz Allen Hamilton benadrukt dat het banenverlies in Limburg tot het jaar 2005 bijna vergelijkbaar is met dat van na de mijnsluitingen eind jaren zestig. In de perio de 1965-1975 verdwenen er 29.000 arbeids plaatsen. De Industriebank LIOF is geschrokken van de alarmerende bevindingen van Booz Allen Hamilton, die de basis vormen voor een toekomststudie, waarin aanbevelingen opge nomen worden over de meest wenselijke ontwikkeling van de Limburgse economie in de komende twintig jaar. LIOF-directeur ir. F. Koelman: „Limburg moet wakker worden. Er is na de mijnslui tingen weliswaar veel bereikt, maar we zijn er nog lang niet. We moeten nu écht iets nieuws gaan bedenken om te voorkomen dat we in de toekomst weer afglijden." Booz Allen Hamilton schrijft het omvang rijke banenverlies in Limburg toe aan een complex van factoren, zoals de opkomst van de nieuwe economieën in Zuidoost-Azië, de wereldwijde technologische vernieuwing en de toenemende concurrentie van lage loon- landen. Limburg heeft daar volgens Koelman rela tief veel hinder van, omdat de industrie in deze provincie voor ongeveer 30 procent van de werkgelegenheid zorgt, tegenover twintig procent in de rest van het land. De LIOF-di recteur gaat ervan uit dat Limburg die extra werkgelegenheid in de industrie de komende tien jaar voor een deel ziet wegvloeien naar het buitenland. Uit de studie van Booz Allen Hamilton blijkt ook dat de dienstensector in Limburg zwak vertegenwoordigd is. Uitgerekend die sector zal de komende jaren het hardste groeien, verwacht Koelman. „Maar niet in Limburg dus. Daarvoor liggen we als gren sprovincie niet gunstig. Door inkrimpingen bij gespreide rijksdiensten als het ABP en het CBS verliezen we op dat gebied zelfs terrein." 40-326111 (09.00- 16.00 Door Roelf van der Kooij (anp) Den Haag - Op Prinsjesdag moeten de maatregelen in de Miljoenennota '96 staan. Dan wordt duidelijk hoe het bedrijfsleven ongeveer vijf miljard gulden aan lasten verlichting ontvangt. De miljarden moeten Neder landse bedrijven concurre- render te maken. Het lijkt eenvoudig. Het kabi net bereidt maatregelen voor (in het regeerakkoord zijn al keuzes gemaakt). Minister Mel- kert sluit voor de zomer een prachtig sociaal pact met werk gevers en werknemers (werk, werk, werk). De koningin meldt de miljardeninjectie in haar ^Troonrede. Een dag later al trekken top- verkopers van de bedrijven de wereld in om vliegtuigen en baggerprojecten goedkoper aan de man te brengen. In de direc tiekantoren becijferen de raden van bestuur alvast hoeveel extra personeel ze in dienst gaan nemen. Was het maar zo eenvoudig! In het regeerakkoord staat dat de lastenverlichting voor 1996 bij voorkeur vorm moet krijgen door de overhevelingstoeslag (oht) te verlagen. Die toeslag op het loon betalen werkgevers sinds 1990 (operatie-Oort) als compensatie voor het feit dat werknemers premies volksver zekeringen gingen betalen. Alle bedrijven profiteren van zo'n verlaging. Het kabinet koos hiervoor in het regeerakkoord, mede gelet op de werkgelegenheidseffec ten. Maar tegelijkertijd zal het kabinet goed kijken naar de inkomensgevolgen ervan. Afgelopen weekeinde meldde het Centraal Planbureau (dat de cijfers aanlevert voor de dis cussie over de begroting) dat zo'n algemene lastenverlichting via een lagere oht niet genoeg werk oplevert en bovendien de koopkracht van de laagste in komens (ook al onder druk door de plannen met de ge zondheidszorg) fors aantast. „Werknemers en mensen met een uitkering betalen de lasten verlichting." De PvdA-kopstukken Melkert (minister van Sociale Zaken), Wallage (fractieleider) en Rot tenberg (voorzitter) lieten on- middellijk weten dat wat hen betreft de lastenverlichting 'ge richter' moet worden ingezet. Bij voorkeur in de richting van het midden- en kleinbedrijf. Melkert herhaalde nog eens dat de lastenverlichting niet te recht mag komen bij bedrijven die het niet nodig hebben. Hij doelde daarmee vooral op de grote ondernemingen, die wel iswaar torenhoge winsten be kendmaken maar het aantal banen niet uitbreiden of zelfs verder verkleinen. Uitvoering van het regeerakkoord zou maar 103.000 extra banen ople veren. In het kabinet ligt een forse discussie in het verschiet. Rot tenberg sprak van een 'grote ideologische tegenstelling'. WD-kamerlid De Korte houdt vooralsnog vast aan de af spraak in het regeerakkoord. Op langere termijn levert een lagere overhevelingstoeslag meer werk op, zei hij. Ook het Planbureau vindt overigens dat algemene lastenverlichting no dig blijft. D66-er Bakker koos zondag voor de oplossing die het mees te werk oplevert. Interessant in dat verband is wat minister Wijers van Economische Zaken onlangs antwoordde op vragen over verdere steun aan Fokker. Wijers vond dat elke gulden A. Melkert FOTO FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP steun aan grote bedrijven moet worden afgezet tegen wat die gulden oplevert als kleine of startende ondernemers hem zouden krijgen. Op de burelen van MKB Neder land in Delft ging gisteren na lezing van de Planbureaucijfers de vlag in top. De steun uit PvdA-hoek was eindelijk de bevestiging van wat voorzitter Kamminga al jaren roept. „Het midden- en kleinbedrijf is de banenmotor van ons land." Kamminga vindt voorzitter Rinnooy Kan van VNO-NCW op zijn weg. Zij strijden om de vraag wie nu precies het mid den- en kleinbedrijf vertegen woordigt. VNO-NCW organi seert weliswaar de multinatio nals en de grote bedrijven, maar betwist Kamminga ook nog eens iets meer dan de helft van het midden- en kleinbe drijf. Rinnooy Kan wees de PvdA- opvatting onmiddellijk af en maakt zich grote zorgen over de 'paarse discussie over las tenverlichting'. „Grote expor terende ondernemingen moeten via lagere loonkosten een bete re concurrentiepositie krijgen en juist daarom is een algemene lastenverlichting nodig." Door de verwevenheid van gro te en kleinere, toeleverende be drijven zijn ook grote onderne mingen verantwoordelijk voor de groei van het aantal banen, zo voerde hij verder aan. „Ba nengroei is teamsport." Rinnooy Kan is overigens geen tegenstander van extra lasten verlichting voor kleinere be drijven. Die krijgen sowieso al 500 miljoen gulden volgens het regeerakkoord. VNO-NCW Nederland heeft nog een ander bezwaar tegen Melkerts plan voor lagere loon kosten op minimumniveau. Ze vrezen dat het onvoldoende zal helpen omdat veel van de ver moede nieuwe werkgelegenheid dan nog steeds duurder is dan zwart werk. De ideologische scheidslijn loopt dwars door de partijen heen. De verkiezingsnederlaag dwingt de PvdA het sociale gezicht op te poetsen. Aan de andere kant staat de VVD voor alsnog volledig achter het re geerakkoord, zonder aan te ge ven hoe de koopkracht even tueel kan worden gerepareerd. Op wat er nog over is van het 'maatschappelijk middenveld' staan de verdeelde werkgevers tegenover de vakbeweging. FNV-voorzitter Stekelenburg en de bij hem aangesloten bon den - die via de cao-onderhan delingen met winstgevende multinationals als banken, Ak- zo en Hoogovens vechten voor meer werkgelegenheid - zullen de PvdA houden aan méér werk en een evenwichtige inkomens ontwikkeling. Wat zou het fami-, liekapitaal waard zijn? Vandaag misschien wat minder dan gis teren, maar het half miljard, ofwel de vijfhonderd miljoen, dat beloopt het zeker wel met acht miljoen aandelen van minstens 65 gulden per stuk. Het geld is hoofdzakelijk te danken aan de dwarshangen- de aluminiumstrips voor de ramen: Luxaflex. U begrijpt: De Sonnenbergs kunnen de zon goed in het water zien schijnen. Wie ech ter weet dat het aandeel eind jaren tachtig nog 120 gulden noteerde, weet echter hoe re latief het leven is. Ralph Sonnenberg is 'chief executive officier' en 'chair man of the board of directors' van het internationale con cern Hunter Douglas. Hij is vriendelijk doch zeer beslist. Als mensen te nieuwsgierig worden, trekt ie aan het touw tje en draaien de stripjes op zwart. Het aandeel Hunter Douglas mag dan aan de beurs genoteerd zijn, aan pot- tekijkers heeft de familie Son nenberg een broertje dood. Sonnenberg bestuurt zijn con cern met 130 bedrijven van Breda tot Broomfield (VS) en van Oudenbosch tot Australië als een ouderwets familiebe drijf. Het nadeel van een beursgenoteerd fonds is ech ter dat een zekere mate van openheid toch wel wordt moet worden betracht. Dus houdt Hunter Douglas eens per jaar een persconfe rentie. Sonnenberg heet de dames en heren van de pers welkom, strooit wat met cijfers en stuurt journalisten met vragen vervolgens op correcte wijze met een kluitje in het riet. Dat is al meer dan de aan deelhouders te horen krijgen die niet tot de familie Sonnen berg behoren. Want wat heeft de familie Sonnenberg voor oe aandeelhoudersvergade ring bedacht? Die houdt Hun- ter Douglas op Cura'ao. Al jaren lang. Dat is nogal ver weg, zegt P. de Vries van de Vereniging van Effectenbezitters. Hij was vorige week een beetje 'un dercover' op de laatste rij aangeschoven om dan toch wat tijdens de persconferentie op te steken van het geheim zinnige Nederlandse concern, dat geleid wordt vanuit Zwit serland en zijn statutaire zetel op het Caribische eiland weet. Neen, zei Sonnenberg tegen De Vries, het houden van een aandeelhoudersvergadering in Nederland zou wat onzinnig Door Willem Reijn zijn. Dan is eigenlijk alles al ge zegd tijdens de officiële ver gadering Maar hij wilde de VEB graag een keertje ontvangen en een beetje rondleiden in Nederland. U begrijpt dat ik hier wel een journalistieke uitdaging in zie: het bezoeken van de algeme ne vergadering van aandeel houders van Hunter Douglas. Op Curasao dus. Dat moet nog een hoop infor matie over de raambekleder opleveren, die nu hooguit een in een het plaatselijke Van der Valk-hotel verdwaalde ef fectenbezitter kan bereiken. Jammer alleen dat volgens het programma net voor de algemene aandeelhoudersver gadering de houders van prio riteitsaandelen bijeenkomen in een weinig openbare verga dering. Wie die aandelen be zit, heeft het feitelijk voor het zeggen. En u mag raden wie ze in handen heeft. Sonnenberg riep nog een tikje te vrolijk tegenover VEB- man De Vries uit dat zijn concern geen PR-afdeling had. 'Gelukkig niet'. Diezelfde dag nog brak die zuinigheid hem behoorlijk op. Want hij had - zonder dat er bij te zeggen - het Financieele Dagblad geciteerd als zou groothandel en beursfonds Wyers, een goede afnemer van Luxaflex, surséance van betaling aanvragen. Het ANP had begrepen dat Sonnenberg uit eigen weten schap had geroepen dat Wyers al uitstel had gevraagd. Daarop belde het persbureau Wyers om te vragen hoe dat nou zat. De raambekleders zaten de zelfde middag nog in de gor dijnen. De dreiging met juri dische stappen leek een leuk begin van een stevige rel. He laas vroeg Wyers twee dagen later alsnog uitstel van beta ling aan. Want gek is Sonnen berg ook weer niet: hij had zelf een tweede reddings-le- ning aan Wyers geweigerd en het Luxaflex-contract opge zegd. Brussel - De Europese Unie heeft in de eerste negen maanden van vorig jaar economische groei gekend. Het bruto binnenlands produkt (bbp) nam toe met 2,5 procent ten opzichte van dezelfde periode in 1993, zo blijkt uit cijfers van het Europees bureau van de statistiek die gisteren zijn bekendgemaakt.' In het derde trimester groeide het bbp met 0,7 procent ten opzichte van het tweede kwartaal. De sterkste groei, 1,4 procent, registreerde Finland, gevolgd door Italië (1 procent). Nederland behoorde tot de middenmoot met een stijging van 0,5 procent. Twee lidstaten zakten onder het nulpunt, Denemarken (-1 procent) en Zweden (-0,1 procent). De groei in de Unie bleef tijdens het derde kwartaal overigens achter bij die in de Verenigde Staten (1 procent), Canada (1,1 procent) en Japan (0,9 procent). Leidschendam - Buitenlandse toeristen spenderen dit jaar waarschijnlijk honderd miljoen gulden minder in ons land dan in 1994. De lagere waarde van onder meer dollar, pond en lire maken Nederland duurder voor veel toeristen. Deze prognose heeft het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT) gisteren bekendgemaakt. In zijn berekeningen ging het NBT uit van een dollarkoers van 1,54 gulden. In 1994 bezochten 6,2 miljoen buitenlandse toeristen ons land. In totaal gaven zij 9,2 miljard gulden uit. Aanvankelijk dacht het NBT dit jaar 6,3 of 6,4 miljoen toeristen te lokken, maar nu is men al blij als het aantal zich stabiliseert op 6,2 miljoen. Hun bestedingen komen uit op ongeveer 9,1 miljard. Amsterdam/Zürich - Nu de Zwitserse bank Credit Suisse is afgehaakt, komt ING Bank als eerste in aanmerking om Budapest Bank over te nemen. Credit Suisse had sinds december het exclusieve recht om een meerderheidsbelang in de bank te nemen, maar besloot dit weekeinde niet verder te gaan. „We hebben nog steeds belangstelling," gaf een woordvoerder van ING Bank te kennen. ING nam vorige week de failliete boedel van de Britse bank Barings over. Eerst wil ING Bank zich beraden op de vraag of ze de bank nog wel echt wil hebben. „Binnen een week willen we een beslissing nemen," aldus de woordvoerder. London - In Londen is gisteren een rapport gepubliceerd waaruit blijkt dat de meeste internationale banken hun 'avon tuurlijk ingestelde' handelaren - zoals de onlangs gevallen Nick Leeson van Barings - aanmoedigen door de hoogste premies te geven aan degenen die succesvol zijn in de meest riskante investeringen. In het rapport van de universiteit van Keulen en het manage ment adviesbureau AMS wordt voorgesteld de handelaren voortaan bonussen te geven in de vorm van aandelenopties die pas na vier jaar bruikbaar zijn. Dit zou de veelal jonge effecten handelaren moeten aanzetten tot een 'langere termijn visie' bij de snelle beoordeling van winstmarges in ondernemingen. In twee programma's op de Britse televisie kwamen intussen gisteravond weer sterke aanwijzingen naar boven voor het vermoeden dat de directie van Barings wel degelijk op de hoogte was van de activiteiten van Leeson. Zowel een oud-directeur van Barings als een topman van een controle-orgaan van de beurs onderschreven die stelling.

de Stem | 1995 | | pagina 5