Zorg op maat in nieuwbouw Emmy Neve uit Sas verovert titel bowlen m Boeren krijgen geen vrijstelling voor gebruik 'rugspuit' Fonds Kinderhulp zoekt collectanten Start bouw 45 seniorenappartementen bij Bachtendieke Terneuzen 'De kieswet moeten we respecteren' POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT IÉ Jubileren DE STEM ZEELAND pESTEM Rommelmarkt en sponsorloop de Meerpaal groot succes 'Andere verhaal in Eede bizar' WD: herverdeling van gemeentefonds Opbrengsten komen ook terecht bij Kindertelefoon en weeskinderen Waardepapieren uit auto Schennis in Hulst Vernielingen het Jagertje Zakkenroller Vernieling aan auto Gokkasten gekraakt Spiegel stuk Personenwagen opengebroken Geen rijbewijs Fax weg Aangehouden voor heroïne Over de kop Auto bekrast Illegaal aangehouden Controle bestuurders Drugs in bezit Ongeval in Terneuzen Recreatief zaalvoetbal DINSDAG 14 MAART 1995 O Goes - Het ministerie van Land bouw is niet van plan de licentie plicht voor boeren die met een 'rug spuit' werken af te schaffen. De landbouworganisatie ZMO had daar bij het ministerie op aangedrongen om dat het vindt dat het wel een heel vreemde zaak is dat een boer die een klein stukje veld met zijn rugspuit be werkt wèl een licentie moet hebben en zijn buurman, met dezelfde spuit, zijn volkstuintje naar hartelust mag be sproeien zónder licentie. Wel is het ministerie het met de ZMO eens, dat er binnen de regelgeving het een en ander mankeert. Er wordt bin nen de ministeries gebroedt of er 'for mele vakbekwaamheidseisen' aan het gebruik van de rugspuit moeten worden gesteld. Het 'nee' van het ministerie op het aandringen van ZMO slaat op een noti tie van de Plantenziektekundige Dienst (PD) waarin staat dat de risico's van een rugspuit groter zijn dan die van een veldspuit. Immers: de dosering is moei lijker te hanteren, de kans dat de boer zichzelf 'benevelt' is groter en mechani sche reinigingsmiddelen ontbreken bij een rugspuit nu eenmaal. Kortom: het gebruik van een rugspuit vraagt oefening en vakbekwaamheid. Niettemin erkent ook de PD de kunst matige scheiding tussen boeren- en par ticulier gebruik van de rugspuit. En zo moet dus de boer in de wei een vergun ning hebben en zijn vrouw voor haar tuintje niet. De PD vindt dan ook dat eigenlijk iedereen die een rugspuit han teert een vergunning moet hebben. Van onze verslaggever Terneuzen - Begin volgende maand start de bouw van 45 seniorenappartementen bij verzorgingshuis Bachtendie ke in Terneuzen. De Woningbouwvereniging Terneuzen is opdrachtgever voor de bouw van de appartementen, voor een deel voor de verkoop (26 appartementen) en voor een ander deel voor de verhuur (19 appartementen). De zogenaamde service-apparte menten komen op de plaats aan de Ferdinand Bolstraat in Ter neuzen, waar de woningbouw vereniging seniorenwoningen had. De huisjes konden de toets der kritiek niet meer doorstaan, zegt directeur E. van Exter van de Woningbouwvereniging Ter neuzen, vandaar dat we besloten er nieuwbouw te plegen. De nieuw te bouwen apparte menten zijn specifiek bedoeld voor mensen van vijfenvijftig jaar en ouder, die zelfstandig maar zorgeloos willen wonen. Dat is mogelijk door aan te ha ken bij de voorzieningen van het aangrenzende zorgcentrum Bachtendieke. Het service-ap partementencomplex biedt zorg op maat. Van onze correspondent Terneuzen - De kinderen van de openbare basisschool 'de Meerpaal' uit Terneuzen lie ten zaterdag de kassa weer rinkelen. Er was een druk bezochte rommel-kleding- markt, Vlaamse kermis en een sponsorloop. Om tien uur gingen de school deuren open voor de vele koop lustigen. Iedereen was op zoek naar iets van zijn gading of een koopje. De tweedehandsspullen gingen ook nu weer grif van de hand. Ook voor de stand met kinderkleding bestond veel be langstelling. In een apart lokaal waren er allerlei leuke spelletjes voor groot en klein. Het rad van avontuur draaide weer met fan tastische prijzen. Daarnaast konden de bezoekers een button of sleutelhanger laten maken of een plantje uitkiezen in de plan- tenshop. Onder het genot van een warme wafel en een drankje kon men even bijkomen. Zo'n 240 leerlingen hadden inge schreven voor de sponsorloop. In totaal liepen de Meerpaal-leer lingen met rondjes rond de school achtduizend gulden bij een. Iedere deelnemer kreeg een medaille. Een deel van de op brengst is bestemd voor nieuwe hokken voor het Dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen. VERVOLG VAN VOORPAGINA REGIO „Op een film die toen is gemaakt is duidelijk te zien dat het Louis van Parijs is geweest die in zijn eentje de grens aanlegde. En dat mag ook eens worden verteld." Het is er Rootsaert niet om te doen een rel in Eede te ontkete nen of ruzie te maken. „Zeker niet, dat is helemaal niet de bedoeling. Maar ere wie ere toe komt." Cuelenaere vindt het belachelijk dat de Dorpsraad na vijftig jaar opeens met -dit verhaal op de proppen komt. „Van Parijs is nooit in beeld geweest. Ook niet tijdens eerdere herdenkingen. En nu opeens dit verhaal. Dat is toch heel bizar. Ik wens niet voor leugenaar te worden uitge maakt. Ik vermoed dat het pure rancune is van de Dorpsraad tegenover mij. Een andere ver klaring kan ik niet geven." Dat laatste lijkt te worden be vestigd door Louis van Parijs zelf. „Wij hebben wel het meel voor de grens geleverd maar zelf heb ik niet gestrooid. Ook mijn vader niet. Het is me niet bijge bleven wie het dan wel heeft gedaan. Ik was het in ieder geval niet." Het is voor Van Parijs een raad sel waarom de Dorpsraad opeens met dit verhaal komt. „Ik ben er ook door anderen op aangespro ken. Maar ik heb het echt niet gedaan. Ik lieg niet want daar heb je niets aan." Dat gebeurt alleen als de bewo ners dat zelf willen. Er is een basisservicepakket met onder meer 24-uurs alarmering en eer ste hulp na een alarmmelding. Op dat pakket, dat de bewoner overigens niet verplicht is te ne men, zijn aanvullende voorzie ningen tegen meerprijs mogelijk. Te denken valt dan aan facilitei ten die betrokken kunnen wor den via Bachtendieke zoals maaltijdvoorziening of het ver zorgen van de was. De Terneuzense makelaar W. Rouw brengt de appartementen voor de Woningbouwvereniging Terneuzen aan de man en is ook contactpersoon voor de huurap- partementen. Zowel hij als di recteur Van Exter spreken van een goede belangstelling voor de appartementen. Rouw spreekt van zeven appartementen die nu al verkocht zijn. Daarnaast heb ben zo'n zestien andere mensen een optie tot koop genomen. De kale huurprijs van een ap partement (woonkamer, slaap kamer, keuken, douche en ber ging) bedraagt 730 gulden in de maand. Ze zijn te koop voor prijzen vanaf 143.750 gulden, vrij op naam. De oplevering van het appartementencomplex voor senioren, Ferdinand Bol, is ge pland in april van het volgend jaar. Van onze verslaggever Terneuzen - De WD wil dat het kabinet de bestaande plannen voor de herverdeling van het gemeentefonds zoda nig wijzigt, dat gemeenten met veel industrie binnen hun grenzen er niet extra op achteruit gaan. Gemeenten zoals Terneuzen, rijk aan industrie, worden met de voorgestelde verdeelsleutel naar verhouding extra gekort. Voor Terneuzen gaat het om een be drag van 3 miljoen gulden dat met ingang van 1997 minder op de rekening wordt gestort. De WD, gisteren op werkbezoek door Zeeland, maakt zich vol gens Tweede Kamerleden J. te Veldhuis en J. W. Remkes samen met D66 en het CDA sterk om het wetsvoorstel te wijzigen. De VVD is bang dat gemeenten de bezuinigingen zullen opvangen met een verhoging van de belas tingtarieven. De WD zei gisteren na een be zoek aan Dow Chemical en de kerncentrale van Borsele be zorgd te zijn over de toekomst van de industrie. De WD wil dat er meer rekening wordt ge houden met de economische be langen van de industrie. i Een tekening van de service-appartementen die komen aan de Ferdinand Bolstraat in Terneuzen. foto camile schelstraete VERVOLG VAN VOORPAGINA REGIO Leuven verder: „De eerste twee mensen op de lijst komen in de Staten. Dat is de kieswet en dat moet men maar respec teren." Volgens Van Leuven zijn er beslist geen afspraken ge maakt dat degenen met de meeste stemmen een zetel zou den krijgen. „Ze willen nu de spelregels veranderen nadat het spel gespeeld is. Dat kan natuurlijk niet. Bovendien heeft iedereen zich destijds neergelegd bij de lijstvolgor de." Van Leuven loert al jaren op een plekje in de Staten en ziet die wens nu in vervulling gaan. „Landelijke politiek ligt me niet, de gemeenteraad ook niet. De Staten wel. Ik denk dat ik daar een goede inbreng kan leveren." Hij was aanvan kelijk graag als CDA-lid het provinciaal bestuur binnenge komen. „Jammer, ook voor het CDA Hulst, dat het niet mogelijk is gebleken Oost Zeeuws-Vlaam se kandidaten op een verkies bare plaats te krijgen. Maar ik was meteen gecharmeerd van het idee van Jean-Paul Hage- man om een Zeeuwsvlaamse groepering in het leven te roe pen. We hebben samen die kar getrokken. Nu ik die felbe geerde Statenzetel heb ver worven, ga ik die niet af staan." Inmiddels is de liefde tussen de twee ZVP'ers danig be koeld. „Er is binnen de partij een herenakkoord gesloten dat wie de meeste stemmen had in de Staten zou komen," stelt Hageman. „Heijboer had bijna 1400 stemmen, Van Leuven amper 400. We zijn met vol wassenen onder elkaar. Dan zeg ik, een woord is een woord. West-Zeeuws-Vlaan- deren heeft recht op die zetel. Ik heb alle respect voor Van ■Leuven. Hij is een heel kundig man, maar hij moet afspraken naleven. Het gaat niet op om iemand om emotionele rede nen een zetel te laten innemen. Het partijbelang staat voor op." Het was gisteren nog niet be kend of Van Leuven mogelijk als partijlid wordt geroyeerd. Ook was niet duidelijk of de West-Zeeuws-Vlaamse leden de ZVP echt de rug toekeren. Bram Heijboer wilde gisteren niet op de mogelijke ontwik kelingen vooruitlopen en ont hield zich daarom van com mentaar. Van onze correspondent Sas van Gent - Sinds 35 jaar vormt het Nationaal Fonds Kinderhulp een niet meer weg te denken rol in het leven van kinderen die om wat voor reden dan ook een minder rooskleurig leven hebben. Deze stichting probeert op allerlei manie ren deze kinderen wat extra's te bieden. Vijfendertig jaar geleden bundelden een aantal kinderbeschermingsorganisaties de krachten om tezamen verder te gaan. Sindsdien probeert men op allerlei manie ren fondsen te werven. De opbrengsten van de collecte's etcetera komen onder meer terecht bij de Kindertelefoon, weeskinde ren en kinderen uit problematische gezins situaties. Vorig jaar bracht de nationale collecte een bedrag van ruim twee miljoen gulden op. Een bedrag waarmee Kinderhulp weer heel wat kinderlevens kon kleuren. Zoals dat van twee zusjes die samen met hun pleegmoeder, die een bijstandsuitkering heeft, in de zomer op kampeervakantie wilden. Kinderhulp ondersteunde deze vankantie. Of voor die jongen, waarvoor men einde lijk een geschikt pleeggezin had gevonden. De pleegouders kregen een bijdrage van Kinderhulp om de jongenskamer, in hun toch al niet al te grote woning, in te richten. Via folders en spotjes op tv probeert Kin derhulp haar naamsbekendheid uit te brei den, zodat de mensen weten voor welk doel de collectanten aan de deur komen. Daar naast kan de Stichting bogen op een comi té van aanbeveling, waarin onder meer ex-voetballer Hans van Breukelen, actrice Sjoukje Hooymaayer en schrijfster Yvonne Keuls zitting hebben. Ook in Sas van Gent wordt sinds twee jaar gecollecteerd voor Kinderhulp. Stuwende kracht achter deze collecte is Greet Brug- geman. Samen met andere collectanten probeert zij tijdens de landelijke collecte week, van 2 t/m 8 april, de bussen zo vol' mogelijk te krijgen. Zij is echter nog naarstig op zoek naar mensen die mee willen helpen collecteren. Geïnterresseerden kunnen contact opne men met Greet Bruggeman, Vrijstraat 5 in Sas van Gent, tel. 51763. Van onze correspondent Sas van Gent - Tijdens de bowlingkampioenschappen van de Afdeling 1 (Zeeland/ West-Brabant) hebben enkele vrouwelijke deelneemsters van de organiserende vereni ging BV Sas van Gent uitste kend gepresteerd. Emmy Neve veroverde de titel in de C-categorie en haar clubge note Yvonne van de Kevie ein digde in diezelfde groep als der de. Deze klasseringen zijn tevens goed voor kwalificatie voor het nationaal kampioenschap later dit seizoen. Bij de mannen kwalificeerde Alex de Vrieze van de organise rende vereniging zich voor het Nederlands kampioenschap, on danks het feit dat hij niet in de top drie voorkwam. Het was jammer dat Nel Mannee, even eens, van BV Sas van Gent, al leen voor het afdelingskam- N. Engelse (rechts) en N. Mannee, respectievelijk uit Middelburg en Sas van Gent, in actie tijdens de bowlingkampioenschappen. foto camile schelstraete pioenschap streed en zich niet voor de nationale plaatsings wedstrijden had opgegeven. Met haar derde plaats in de gecombi neerde A/B-groep kwam zij daar zeker voor in aanmerking. De meeste ereplaatsen werden in het bowlingcentrum De Vlaan deren te Sas van Gent wegge kaapt door Brabantse deelne mers en deelneemsters. Johan de Leux van de organiserende vere niging miste nipt (één pin te weinig) de finale in de B-klasse. EINDSTANDEN VROUWEN A/B-klasse: 1. F. Pascoal (Ooster hout) 2206 pins, 2. J. Bastiaansen (Rijsbergen) 2124, 3. N. Mannee (Sas van Gent) 1987. C-klasse: 1. E. Neve (Sas van Gent) 2084, 2. C. Kerkhove (Middelburg)' 2052, 3. Y. van de Kevie (Sas van Gent) 1987. D-klasse: 1. A. Jacobs (Rijsbergen) 1826, 2. T. de Peijper (Etten-Leur) 1800, 3. N. Engelse (Middelburg) 1799. MANNEN B-klasse: 1. A. Kuijpers (Breda) 2249, 2. T. Machielsen (Rijsbergen) 2165, 3. R. Vader (Middelburg) 2102. C-klasse: 1. L. de Ruyter (Middel burg) 2161, 2. L. Pijnenburg (Oos terhout) 2104, 3. H. Sacharias (Hoo- gerheide) 2081. Ö-klasse: 1. H. van Oudheusden (Oosterhout) 2194, 2. K. de Peijper (Etten-Leur) 2094, 3. Ph. Tio (Oos terhout) 1902 pins. Breskens - Bij een afgelopen zondag gepleegde inbraak in een aan de Nieuwesluisweg te Breskens geparkeerde Duitse personenauto werden een rug zak, een portemonnee en en kele identiteitspapieren ont vreemd. Men verschafte zich toegang in het voertuig door het forceren van een portier- slot. Hulst - Een vrouw uit Hulst heeft zondagavond de plaatse lijke politie gemeld een man op straat te hebben gezien die niets anders aan het lijf droeg dan een-T-shirt. Zelfs schoe nen aan de voeten ontbraken. De vrouw werd omstreeks half acht met de schennispleger ge confronteerd in de omgeving van het busstation aan de Zandstraat. Hulst - Namens de Stichting Sint Willibrordes te Hulst is bij de politie in die plaats aangifte gedaan van een ver nieling aan het clubgebouw aan het Jagertje te Hulst. En kele afvoerpijpen aan het pand waren van de muur ge trokken en ook werd een aan tal flessen stukgegooid. Hulst - Een 56-jarige vrouw uit het Belgische Sint Niklaas heeft bij de politie te Hulst ^aangifte gedaan van zakken rollerij. Ze werd zondagmid dag tijdens het winkelen in de Hulster binnenstad beroofd van haar portemonnee. Hulst - Een 47-jarige vrouw ■uit Antwerpen deed bij de po litie te Hulst aangifte van een vernieling aan haar in het af gelopen weekeinde aan het Stationsplein geparkeerde personenauto. In de kofferbak van het voertuig was een gat gemaakt, kennelijk met de be doeling daarin in te breken. Hulst - Bij een inbraak in een horecazaak aan het Cornelis de Vosplein te Hulst zijn in het afgelopen weekeinde de gokkasten opengebroken en daaruit het geld ontvreemd. Men was binnengekomen via een raam op de tweede verdie ping. Van de inbraak werd door de eigenaar aangifte ge daan bij de politie te Hulst. Hulst - Een 50-jarige inwoner uit Hulst deed bij de politie in zijn woonplaats aangifte van een vernieling aan zijn perso nenauto. Van het aan de Hout markt te Hulst geparkeerde voertuig was de rechter bui tenspiegel afgebroken. Nieuwvliet - Vanuit een aan de Zeeweg te Nieuwvliet ge parkeerde personenauto van een 33-jarige vrouw werd zon dagmiddag de handtas, met daarin een portemonnee, ge stolen. Men verschafte zich toegang tot het voertuig door het vernielen van de achter ruit. De vrouw deed aangifte bij de politie in West-Zeews- Vlaanderen. Oostburg - Bij een verkeers controle werd gisternacht rond half drie een 19-jarige jongeman uit Aardenburg aangehouden. Hij reed in een personenauto over de Nieuwstraat te Oostburg zon der in het bezit te zijn van een rijbewijs. Het kwam hem een proces verbaal te staan Sas van Gent - Bij een afgelo pen weekeinde gepleegde in braak in een kantoor van een bedrijf aan de Drogerijwetr te Sas van Gent werd een telefax ontvreemd. Men kwam binnen door het vernielen van een raam. Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft gisternacht een 31-jarige man uit het Bel- gische Tielt aangehouden. De man werd gecontroleerd toen hij met zijn personenauto over de Westkolkstraat reed en in het bezit bleek te zijn van een kleine hoeveelheid heroïne dat in beslag werd genomen. Terneuzen - In dichte mist geraakte gistermorgen op de Reuzenhoeksedijk 33-jarige automobilist uit Ter- neuzen in een flauwe bocht naast de rijweg in de berm en kwam onderaan de dijk tot stilstand. Daarbij kantelde de personenauto. De bestuurder bleef ongedeerd. Terneuzen - Onbekenden heb ben in het afgelopen weekein de een aan de Azaleastraat te Terneuzen geparkeerde perso nenauto beschadigd. Het voer tuig was met een scherp voor werp bekrast en op enkele plaatsen was de lak, vermoe delijk door gebruik makend ,van een soort zuur, verwij derd. Terneuzen - De politie in Zeeuws-Vlaanderen heeft zon dag in Terneuzen een illegale vreemdeling aangehouden. De man was niet in het bezit van identiteitspapieren. Uit eeni nader onderzoek bleek het een 38-jarige Marokkaan te zijn. Hij wordt vandaag Nederland uitgewezen. Terneuzen - Bij een afgelopen zondag in de gemeente Ter neuzen gehouden verkeerscon trole zijn vijf weggebruikers bekeurd. Een keer werd pro ces verbaal opgemaakt wegens het rijden door rood licht. In vier andere gevallen ging het om het niet juiste gebruik van een autogordel. De controle werd uitgevoerd door een mo torsurveillance van de politie in het kader van het bijzonder toezicht op het gedrag van de weggebruikers bij kruispunten en het dragen van een gordel. Terneuzen - De politie in Ter neuzen heeft zondagmiddag op de Grenulaan in die plaats een 19-jarige man uit het gische De Panne den. Hij was in het bezit van kleine hoeveelheden cocaïne en heroïne. De verdovende middelen zijn in beslag geno men. Na het opmaken van een proces verbaal is de man weer op vrije voeten gesteld. Terneuzen - Bij een verkeers ongeval op de Celsiusstraat in Terneuzen raakten zondag drie personenauto's bescha digd. Een 24-jarige man uit Teeneuzen reed vanuit par keerstand de rijweg op. Daar bij lette hij niet voldoende op en werd aangereden door een personenauto bestuurd door een 36-jarige plaatsgenoot. Als gevolg van de aanrijding botste laatstgenoemde tegen een personenauto bestuurd door een 56-jarige man uit Terneuzen, wiens auto over de gehele linkerzijde werd be schadigd. Oostburg - In het West- Zeeuws-Vlaamse recreatieve zaalvoetbal werden afgelopen week naast een beperkt com petitieprogramma ook de kwarfinales afgewerkt van de OREVO-bokaal. Verrassend was de uitschakeling van Francke Sport door Texaco/'t Krikje. Na de reguliere speeltijd stond het 1-1, waarna de Hoofdpla- tenaren via het beter benutten van strafschoppen het bekera- vontuur van Francke een halt toeriepen. Oud Sluis had geen problemem met derdeklasser Woy.en aast °P de dubbel. UITSLAGEN Kwartfinales OREVO-beker: Texa- co/1 Knkje-Francke Sport 1-1 (Texaco wint na strafschoppen)- Oud Sluis-Wolf 11-3, Rode LeeuW- Van Looy 4-1, Sunset Boulevard-^ Block 7-1 COMPETITIE aoN/ Eerste klasse: OBS/Erasmus-ABW Amro 2-6. t Tweede klasse: Stekelinck-Sunse Boulevard 0-7. Derde klasse: Valentine-Jopie Van Looy-Wielewaal 6-10, «Jj®* mens-WOD/St.-Pierre 7-2, Chezfie- ne-Van de Sande 2-6. STANDEN Eerste klasse: Oud Sluis Porte d'Or 15-20, Albert Hej" 16-19, Francke Sport 14-16, Vete»* nen 15-16, Edah/Mijnders H-?' Traas 13-14, OBS/Erasmus De Block 15-13, Texaco/'t Krffl» 14-7, ABN/Amro 15-2. Tweede klasse: Boemerang ly Sunset Boulevard 15-23, Delt?„ 14-18, Groosman/Pacojeans Stekelinck 15-17, Bon Ami 14-11, 14-15, Omnisport 14-11, Meeusen Rode Leeuw 14-9, Gemeente 0°s burg 14-7, De Zwart 13-5. Derde klasse: Valentine 14-28. lewaal 13-18, Opties 14-18, Van Sande 14-18, Telepost 13-15, R mens 15-13, Wolf 14-12, W 15-10, Van Looy 15-10, WOVP1 Pierre 12-8, Chez Rene 15-4. r tDe leden van de vijfjarig Er Zeeuws Meisje. Wie c leest, herinnert zich c het tv-spotje waarin jongedame in klederc margarinemerk aanp de bijbehorende kree cent te veel' maar te Voor de leek is het m( zoals vroeger alle Zet kleed gingen. Niet vo ners. Die zien dat zij als een protestantse v Zuid-Beveland. Er zi Zeeuwse meisjes. Nel verschillende Zeeuwi drachten zijn. Onder die kenners zi' bijna driehonderd lec Vereniging tot instan het Zeeuwse culturel Boeregoed'. Deze blo viert zaterdag 18 ma; lustrum. door Rein van der Helm HET BEGON precies vij Kruiningen. De plaatselij ging EMM ging zijn 125-ja en vroeg de dorpsgenoten z heid eens te kleden in de ou klederdrachten. De respons Wie thuis liter* u iS in Zeeuwse J ers hoger op het hoofd

de Stem | 1995 | | pagina 14