Verkeersveiligheid aangepakt Substitutieprojecten kunnen verpleeghuis niet vervangen tWISSER DE STEM Zeeuwen kieken 't Zuiden EERST NAARË Schoonmaakdag grootscheepser aangepakt DAG KLAPPER UITSLAGEN gen W van Hontenisse stellen meerjarenplan op Voetballers boos op gemeente Axel Gehandicapten Hontenisse maken minder gebruik van WVG-regeling dan verwacht Hontenisse gaat onveilige speeltoestellen vervangen PËSTEM ZEELAND C2 I p,t is een van de conclusies in een Ljluatie van de zogenaamde sub- I stitutieprojecten verpleeghuiszorg ju Zeeuws-Vlaanderen. Ipe Zeeuws-Vlaamse instellingen onder ►or particulieren Bezorger Gefeliciteerd enny Getrouwi Getrouwd eggy Derde Amateurs Tuin Markt in Koewacht editie zeeland Ook in Hulst is het Boekenweek Mosseltocht Foto-tentoonstelling in Den Dullaert Situatie 'niet acceptabel' genoemd Dorpsraad zwaait voorzitter uit Heikant Bouw- en Houtbond komt bijeen Verkeersproject op middelbare scholen DINSDAG 14 MAART 1995 Lome verslaggever I mist - De kwaliteit van het inzet- !j van verpleeghuisdeskundigheid Uiten de muren van de verpleeg den is lager dan de reguliere «rpleeghuiszorg. schrijven daarmee een vorig jaar april gehouden onderzoek door de Rijksuni versiteit Limburg. Substitutie verpleeg huiszorg kan nooit een vervanging zijn voor het verpleeghuis, maar wel een aanvulling daarop. Het grootste ver schil zit hem in de continuïteit van de zorgverlening. Binnen de substitutie projecten is het bijvoorbeeld niet moge lijk om 24 uur per dag verpleeghuisdes kundigheid in te zetten. Daarom draait het er veelal op uit dat verpleeghuisop name uiteindelijk niet voorkomen kan worden. In de verschillende Zeeuws-Vlaamse verpleeg- en verzorgingshuizen draaien op dit moment twaalf substitutieprojec ten. De projecten zijn geboren vanuit een geconstateerde toename van de ver- zorgings- en verpleegbehoevendheid van ouderen. Opname in een verpleeg huis is vaak niet mogelijk vanwege de lange wachtlijsten. Het inzetten van verpleeghuideskundigheid 'buiten de muren' is daarom een mogelijk alterna tief voor een aantal mensen. Het belangrijkste doel is een oplossing te creëren voor het tekort aan plaat singsmogelijkheden in het verpleeghuis, door ouderen zo lang mogelijk thuis of in het verzorgingstehuis te laten wonen. In Zeeuws-Vlaanderen maken zo'n 170 ouderen gebruik van deze vorm van zorg. Wat opvalt, is dat er voor wat betreft de plaatsen voor nog thuiswonende deel nemers een onderbezetting is. De oor zaak wordt gezocht in 'de onoverzichte lijkheid van het huidige zorgaanbod en een onvoldoende vertrouwdheid van de projecten'. Bovendien ervaren de instel lingen dat de doelgroep 'licht demente rende, thuiswonende ouderen' vaak aarzelend staat tegenover deelname aan een project. Om die drempel te verlagen is het volgens de evaluatie nodig om potentiële projectdeelnemers en hun fa milieleden intensief te begeleiden. I nn onze verslaggever Kloosterzande - Hoewel er niet direct sprake is van een opvallend groot aantal verkeersongevallen, gaat de ge meente Hontenisse bekijken hoe ze de verkeersveiligheid op haar grondgebied kan verbeteren. Voor dat doel is een gemeentelijk verkeersveiligheidsplan in de maak. ■100 000 Vismarkt fiurg Burchtstraat Garenmarkt luzen W.C. Serlippens (uzen Noordstraat hgen prpen (4x) Jen (klaas 2D n Gelukwens, bedankje, jubileum, receptie, huwelijk, verloving, overwinning, prestatie, examen, Abraham enz. per mm per kolom 0,65 incl. BTW, één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, irmaat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW. Overige tarieven op aanvraag. 'Foto's worden niet geretourneerd. Bel 076-236882 of geef uw tekst dagen vóór plaatsing af bij één van inze kantoren. Schriftelijke opgaven rden uitsluitend geaccepteerd, indien m en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. behouden ons het recht voor teksten ider opgaaf van redenen te weigeren, n de uitgever klachten bereiken over de legeven tekst behoudt de uitgever zich het recht voor om de naam van de opdrachtgever bekend te maken. Ria Lammers-Geets in Chaam nkele grijze haar aag toch 40 jaar day tuoiitvjjaai uuuww feliciteerd Peer, René vissers en Isabel" Leonie en Milou Rijn. 13 maart 19& Raamsdonksve 'eliciteerd t vertrouwen h van je houden. I hontenisse wil het verkeersoh- I derwijs op basisscholen, de voor- I lichting aan de bevolking en de handhaving van de verkeersre- I gels door de politie verbeteren, toorts wil de gemeente bekijken hoe het staat met de veiligheid can de wegen in haar gebied. Ook streeft Hontenisse naar een afname van de dreiging die van het verkeer uitgaat. Het verkeersveiligheidsplan, dat binnenkort aan de Hontenisser gemeenteraad wordt voorgelegd, kent verschillende fasen. In de I eerste fase gaat het om een in- Van onze correspondente Koewacht - Er komt een der de Amateurs Tuin Markt in Koewacht. De organisatie is in handen van Gill Kamps die de vorige twee regelde en aangespoord door het succes nu op 6 mei de derde editie wil houden. „De vorige edities waren succes- vol. Er was veel vraag naar een herhaling en blijkbaar groeit de belangstelling voor tuinen en ka merplanten nog steeds," aldus Gill Kamps die zelf gek is op bloemen en plantjes. Ze stekt wel en zit daarom elk jaar met een grote voorraad stekken en planten die ze niet meer kwijt kan in haar eigen tuin. Zo werd kei idee geboren om haar erva ringen uit te wisselen met andere plantenliefhebbers en hen die graag groene vingers zouden be zitten. Iedereen die informatie wil of voor een economische prijs een aantal stekken, zaden en plant jes wil aanschaffen is welkom op die dag. In het gemeenschaps centrum de Vlaschaard worden op zaterdag 6 mei een aantal stands en tafels ingericht en we torgen dan voor de derde maal voor een groen sfeertje." GiU Kamps zoekt nog enkele mensen die deel willen nemen aan de verkoop van zaailingen en stekken uit eigen tuin. Om het geheel zo aantrekkelijk mogelijk te maken, zag zij graag mensen die spullen aanbrachten uit de sier-, fruit-, groenten- of krui dentuin. Ook planten uit de vij ver en zelfs kamerplanten zijn welkom. Liefhebbers kunnen zich melden bij GiU Kamps, Nieuwstraat 102 in Koewacht. Zij verstrekt ook verdere informatie over de Ama- teurs-Tuin-Markt. Bellen kan, liefst na 18.00 uur, naar M146-I897. Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel,01150-18924, fax 01150- Redactem-en: Peter Oggel (editie- jnef). Frank van Cooten, Rein j"1 der He|m, Florence Imandt, 'ot Koomen (sport), Harold ae Puysseleijr, Eugène Wrstraeten. ï„s' Klokstraat 1tel. 01100- 40030, fax 01100-21928. edacteur: Cees Maas (provin- «verslaggever). l,,?4; Steenstraat 14, tel. 01140- rIj 1 OU 40-19698. Zacteu:en: Frank Deii <p|v-ed- AdveSverk°oCohpStenbaCh' 'Sori7Z92o!andS,raat32' 01150-96554. shegenwoordigers: Hulst o»06i'e' Hans Dimmers. 13751 eenstraat 14. tel. 01140- r^egenwoordigers: ™dy van den Brande Wrkn" Yerstraet®n tijden van ^!TlrTlers en openings pagina A?'98 afdelingen op 97.n9.QA tentieverklaring van de raad waarin die zich ten doel stelt de verkeersveiligheid binnen de ge meente Hontenisse te verbeteren. Die intentie moet concreet wor den in de volgende fase; het opstellen van een beleidsplan verkeersveiligheid. Daarin ko men de hoofdlijnen van het be leid voor de komende jaren aan de orde. Vervolgens wordt het beleidsplan verder uitgewerkt in een meerjaren-uitvoeringspro gramma. Fase vier ten slotte is het actieplan. In de begroting voor 1995 staat het plan geboekt voor driedui zend gulden. De commissie Alge mene Bestuurlijke Aangelegen heden buigt zich maandag 20 maart over het B en W-plan. Aanvang 19.15 uur in de raad zaal van het gemeentehuis in Kloosterzande. Enkele jaren geleden is in Zeeuws-Vlaanderen een cam pagne gestart om de verkeersvei ligheid in de regio te verbeteren. Elke gemeente stelt voor die campagne een bedrag per inwo ner van 25 cent beschikbaar. Dit jaar is het motto van de campag ne 'Je wordt bedankt', vooral op de 'dader' gericht. B en W van Hontenisse willen de deelname aan deze regionale campagne voortzetten en hebben voor dat doel een bedrag van tweedui zend gulden (een kwartje per inwoner) in de begroting opge nomen. Hulst - De zestigste Boeken week gaat morgen van start. Met 'De vijftigste mei' maken de boekhandels en uitgeverij en duidelijk dat er dit jaar aandacht besteed wordt aan de oorlog en de bevrijding. Twee grote namen beheersen de Boekenweek 1995 die tot 26 maart duurt: Leon de Winter, die het boekenweekgeschenk ver zorgde, en Jan Wolkers die het essay schreef. Ter gelegenheid van de 60e boe kenweek krijgen alle eindexa menleerlingen van de middelba re scholen het geschenk Serena de van Leon de Winter. Het boek gaat over een moeder die de oorlog opnieuw beleeft en haar zoon die reclame-jingles maakt. De Hulster boekhandels hebben de boeken aangeboden aan de scholen Jansenius, Ravelijn en Rietvliet in Hulst. Met de uitreiking van het boek wil men in Nederland een bij drage leveren aan de herdenking en viering van de bevrijding in 1945. Het ministerie van OCW zorgde voor een financiële on dersteuning en de gevers van het boekenweekgeschenk hopen dat op deze wijze de jongeren be trokken worden in de discussie over 'De vijftigste mei'. Het boek 'Serenade' krijgt men gratis als er in de boekenweek voor minstens 19,45 gulden aan boeken besteed wordt. Het essay van Wolkers Zwarte Bevrijding is voor 4,95 gulden te koop. Van onze verslaggever Terneuzen - Wandelsportvereni ging Zeldenrust Terneuzen houdt 18 maart de derde Mossel- tocht. De tochten voeren wandelaars over mooie parkoersen van ze ven, veertien en twintig kilome ter in de omgeving van Philippi ne. Starten is mogelijk tussen 9.00 en 15.00 uur vanuit Au Port aan de Waterpoortstraat. Het inschrijfgeld is 1,75 gulden. (ADVERTENTIE) 07.00-21.00 08.00-21.00 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DE BLOCK OUDE ZOUTDIJK 2-4, 4561 HP HULST telefoon 01140-12053, telefax 01140-10856 Van onze verslaggever Clinge/Hulst - Met twaalf honderd dia's in hun bagage kwamen Jan Keeven en Han- neke Sanders uit Clinge terug van hun wereldreis. Eén van die dia's is te zien op de tentoonstelling 'Zeeuwen kie ken 't Zuiden' die het Cen trum voor Ontwikkelingssa menwerking (COS) Zeeland heeft samengesteld. De expo sitie is sinds gisteren te zien in Den Dullaert in Hulst. Keeven is de enige Zeeuws- Vlaamse deelnemer aan de expo sitie die in totaal vijftig foto's van 24 Zeeuwse amateurfotogra fen telt. Ze tonen beelden van Afrika, Azië en Latijns-Amerika. De tentoonstelling is georgani seerd omdat het COS Zeeland zijn tienjarig bestaan viert. )Voor Keeven en Sanders bete kent de expositie dat ze hun gedachten terug laten gaan naar de wereldreis die ze in 1988 maakten. De indrukken die ze toen opdeden, zijn niet van hun netvlies verdwenen. „Ik kan de film van de reis zo terugdraaien dat ik alle gebeurtenissen weer voor me zie," zegt Sanders. De reis duurde bijna tien maan den en de beide Clingenaren be zochten Rusland, China, Tibet, India en Indonesië. Vooral de drie maanden in China is hun bijgebleven. „Een raar land," vindt Keeven. „Als westerling is het moeilijk de Chinezen écht te benaderen. We zijn op plaatsen geweest, waar nooit westerlin gen komen. Ze zien je daar echt als een alien. Als je een bus instapte, kwamen er veertig mensen achter je aan. Stapte je uit, deden ze hetzelfde. Ze gapen je voortdurend aan. Met Engels kun je in China nauwelijks te recht. De Travel Survival Kit (Amerikaanse reisgids van Lone ly Planet voor de low budget reiziger, red.) is onontbeerlijk." De foto die te zien is op de tentoonstelling van het COS- Zeeland, heeft Jan Keeven ge maakt in een grensplaatsje tus sen China en Tibet. „Een primi tieve plaats tegen de bergen aan, op 2000 meter hoogte. Daar zijn we een tijdje geweest om de te acclimatiseren voordat we naar 3500 meter hoogte in het Hima- laya-gebergte gingen. Zoals zo veel op straat gebeurde, deed ook de Chinese tandarts daar zijn werk in de openlucht." Keeven noemt zichzelf 'amateur fotograaf'. De reis leverde hem en Sanders twaalfhonderd dia's op. „Je moest veel onderhande len met mensen die je op de foto wilde hebben. Wat geld of siga retten deden dan wonderen." Terug in Nederland was het voor Keeven en Sanders moeilijk wennen aan de hier heersende normen. „Het is niet eenvoudig om terug te komen uit landen waar mensen voor hun dagelijk se bestaan moeten vechten. Je leert af je zorgen te maken over Van onze verslaggeefster Axel - De voetbalclubs van Axel vinden dat de gemeente te weinig doet aan het onder houd van de velden. In een brief aan het college van B en W noemen zij de huidige situatie 'niet meer acceptabel'. Ze hebben onder meer de volgende mankemen ten geconstateerd: kale plekken en kuilen in de doelgebieden die steeds groter worden, gras dat vaak te lang is, beschadigingen die onvoldoende worden bijgewerkt, te late bestrijding van mol len en konijnen, onkruid dat slecht wordt weg gewerkt, netten van doelen die verrot zijn. Rapport „Valt over te praten," zegt wethouder Van Waes in een reactie. „Uit informele contacten met de clubs weet ik dat het niet op instorten staat of zo. En als er onduidelijkheid is over het maai- schema, moeten we daar wat aan kunnen doen. Wij, als college, wachten op een rapport van onze afdeling openbare werken. Pas als de chef terug is van vakantie, kunnen we de brief afhandelen." Wat Van Waes meer steekt, is dat de voetbalver enigingen W Axel, AZW en RKW Koewacht de ambtenaren die belast zijn met het onder houd 'ondeskundig' en 'ongemotiveerd' noemen. „Dat is niet aan de clubs om te beoordelen. Wij beoordelen de clubs ook niet op hun voet balkwaliteiten. Ze zullen die beweringen in een gesprek moeten intrekken. Dit kan echt niet, veel te ongenuanceerd." Gezamenlijk En passant laten de clubs de gemeente nog weten alleen 'gezamenlijk' over eventuele priva tisering van de velden en bijbehorende gebou wen te praten. Over privatisering wordt al jaren gepraat, tot nu toe zonder veel resultaat. Van onze verslaggever Hengstdijk - De dorpsraad Hengstdijk neemt afscheid van haar voorzitter J. Hageman-Van Damme. Dat gebeurt woensdag 15 maart tijdens de jaarvergade ring in het dorpscentrum De Schuur. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Hageman heeft 15 jaar lang in het bestuur gezeten van de dorpsraad en bijna net zo lang de voorzittershamer gehanteerd. Ze legt haar functies neer omdat ze verhuist. De agenda van de vergadering, vermeldt verder het financieel verslag van de penningmeester en het jaarverslag van het be stuur. Na de pauze is er de vertoning van de film 'Het is een schone dag geweest'. Een rol prent van Jos de Putter. Van onze verslaggever Koewacht - De jaarlijkse Na tionale Natuur Schoonmaak dag op zaterdag 18 maart wordt dit jaar in Oost Zeeuws-Vlaanderen flink uit gebreid. Vorig jaar werden de polders en bossen rond Koewacht en Zuiddorpe gezuiverd van zwerf aval, maar nu wordt dat gebied uitgebreid met de pol ders bij Overslag, Heikant en Sint-Jansteen. De actie wordt georganiseerd door de Stichting Nederland Schoon en de Koninklijke Ne derlandse Jagersvereniging. In Oost Zeeuws-Vlaanderen doet de Wildbeheereenheid (WBE) 'Koe wacht e.o.' er aan mee. Vorig jaar mobiliseerden ruim 160 WBE's in Nederland met een gezamenlijke oppervlakte van 800.000 hectare meer dan 12.000 personen om aan deze dag mee te werken. Zij zorgden ervoor dat 5.600 kubieke meter achter gelaten rommel uit de natuur werd verwijderd. Een hoeveel heid zwerfvuil die een trein van ruim 220 goederenwagons kan vullen. De WBE Koewacht deed met meer dan tien leden mee en die verzamelden drie karrevraehten zwerfvuil uit de polders en de bossen rond Koewacht en Zuid dorpe. Dit jaar verwacht de WBE Koewacht een aanzienlijk grotere opkomst en daarom is het actiegebied ook uitgebreid. Het ingezamelde vuil, doorgaans bestaande uit zaken als blikjes, plastic, glas, vuilzakken, fietson derdelen, tuinmeubelen en ban den, wordt gedeponeerd in een door de gemeente Axel beschik baar gesteld econtainer op de MARKTEN GOES Zeeuwse Horeca Beurs - Inter Ex po Zeelandhallen Nobelweg 6 - ma en di 13 en 14 mrt 14.00-22.00 - wo 15 mrt 10.00-18.00 uur - 20 THEATER SINT-NIKLAAS To day is the day (komedie) - door les Troyens - Stadsschouwburg - 20.00 uur TERNEUZEN Conny Janssen danst... - Zuidland- theater - 20.00 uur DIVERSEN CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur Volksdansen, zang en biljarten - Malpertuus-13.30 uur GRAAUW Modeshow - KBO en iedereen - gemeenschapshuis - Kien -19.30 uur 5,- p.p.) HULST Jokeren - De Lieve -13.30 uur Dansen - De Lieve - KBO - 20.00 uur KOEWACHT Demonstratie over schoonmaak middelen - KVO - De Vlaschaard - 19.30 uur KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café de Reizende Man-19.30 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - Café de Lamsoren -13.30 uur SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -14.00 uur Lezing - Natuur West-Zeeuws- Vlaanderen door R. Beijenbergen - De Speye - 20.00 uur ST. JANSTEEN Bieden en jokeren - Café Zondags- vermaak -14.00 uur ST. NIKLAAS Authenticiteit in de schilder kunst - diavoordracht - Reinaertzaal van Bibliotheek - 20.00 uur TERNEUZEN Dansen cd - De Veste -19.00 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -14.00 uur IJZENDIJKE Circus Bavaria - Mauritsweg - 16.15 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Disclosure HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Star Trek Generations 20.00 uur The River wild 20.00 uur Nell 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur The Lion King MIDDELBURG Cinema 19.30 uur Double vie de Véronique VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Terminal Velocity 20.00 uur The River Wild 20.00 uur Nell GENT Deca scoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Pret-a-porter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Just cause 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Drop zone 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Nell 17,20.00 en 22.30 uur Quiz show 14.30, 17.00, 20,00 en 22.30 uur Junior 14.30,17,00 en 20.00 uur Highlander 3 14.30,17.00 en 20.00 uur Stargate 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Farinelli 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The river wild 20.00 uur The road to Wellville 22.30 uur Frankenstein 17.00,20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30 en 17.00 uur The mask 14.30 uur De Leeuwekoning 14.30 uur The Lion King 22.30 uur Pulp Fiction 22.30 uur Forrest Gump Uitslag schieting KBO. Aantal deelnemers: 23. Uitslag: Hoge vo gel: E Fierens, Lokeren. eerste zijvogel: E Janssen, Moerbeke. 2e zijvogel: L Hoste, Hellestraat. m.k.v.(6): A Boussen, Kapelle- brug. Van onze verslaggever Kloosterzande - Gehandicapten in de gemeente Hontenisse hebben minder gebruik gemaakt van de Wet Voorzieningen Geharidicapten (WVG) dan vooraf was gedacht. Bij de ge meente zijn vorig jaar 108 aanvragen voor vervoers- en woonvoorzieningen binnengekomen. Dat cijfer lag dik onder de prognose. Een Chinese tandarts midden op straat aan het werk. Jan Keeven maakte de foto, die te zien is op de tentoonstelling 'Zeeuwen kieken 't Zuiden', in een grensplaatsje tussen China en Tibet. futiliteiten. Toch val je al snel weer terug in oude patronen; je wilt een huis, je koopt een auto, je zoekt werk." De foto-expositie van het COS noemt Keeven een goed initiatief mensen te betrekken bij de ont wikkelingsthematiek. „Je maakt op deze manier kennis met ande re culturen." 'Zeeuwen kieken 't Zuiden' loopt tot vrijdag 31 maart in Den Dullaert in Hulst. voormalige stortplaats te Koe wacht. Vandaar zal het afval door de gemeente Axel worden verwerkt en afgevoerd. De jagers komen zaterdag bijeen in restaurant Onder de Linden in Zuiddorpe. Daar zal burgemees ter W. de Graaf van Axel om streeks 9.00 uur het startsein geven. Ook vertegenwoordigers van de waterschappen de Drie Ambachten en het Hulster Am bacht zullen daarbij aanwezig zijn. Het gezelschap wordt rond 12.30 uur weer terug verwacht en dan volgt er nog een korte evaluatie van de opruimactie. Dat er minder van de WVG- voorzieningen gebruik is ge maakt, komt omdat 1994 een experimenteel jaar was. Het pu bliek was nog onbekend met de nieuwe wet die in april van het vorig jaar in werking is getre den. Vooral ouderen hebben nauwelijks een beroep gedaan op de nieuwe mogelijkheden op ge bied van vervoersvoorzieningen, (bijvoorbeeld rolstoelen). Overi gens is de situatie in Hontenisse niet uniek, het landelijke cijfer laat een zelfde beeld zien. Hon tenisse verwacht dat het aantal aanvragen in 1995 toeneemt. De eerste maanden van dit jaar wij zen daarop. De WVG-uitgaven in Hontenisse bedroegen 240.500 gulden. Uit de WVG-subsidiepot ontving Hontenisse een bedrag van 405.500 gulden. Het overschot over 1994 bedraagt 165.000 gul den. Dat wordt toegevoegd aan het budget van dit jaar, ruim zeshonderdduizend gulden. B en W van Hontenisse willen het overschot van 1994 bij het budget van dit jaar toevoegen om eenmalige projecten voor ge handicapten te financieren, zoals Hulst - De Bouw- en Houtbond FNV afdeling Hulst houdt vrij dag 17 maart de jaarlijkse leden vergadering. Dat gebeurt in het Hof van Vlaanderen te Hulst, aanvang 19.30 uur. De agenda vermeldt naast de gebruikelijke jaarverslagen en bestuursverkiezingen ook de huldiging van een vijftiental trouwe vakbondsleden door dis trictsbestuurder H. Lenting. Na het officiële gedeelte wordt de avond voortgezet met ver schillende gezelschapsspelen, waaronder kaarten en pieren. Tevens is er een loterij. de toegankelijkheid van dorps huizen en het gemeentehuis voor gehandicapten. Ook kan het overschot gebruikt worden om de eigen bijdrage te versoepelen en de kosten van een medische keuring bij het aanvragen van een invalidenkaart af te schaf fen. De commissie Algemene Be stuurlijke Aangelegenheden buigt zich maandag 20 maart over de WVG-regeling. Aanvang 19.15 uur in de raadzaal van het gemeentehuis van Kloosterzan de. Terneuzen - De Zeeuws- Vlaamse gemeenten steunen een initiatief van het Regio naal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland (ROVZ) om een project verkeersedueatie op te zetten voor het voortgezet onderwijs. Dat bleek bij de vergadering van het intergemeentelijk samenwer kingsorgaan Zeeuws-Vlaande ren. Volgens de gemeenten past het plan goed in het streven naar een grotere verkeersveiligheid in Zeeuws-Vlaanderen (ISOZ). „Scholen willen wel vaak de verantwoordelijkheid nemen om te doen aan verkeerseduscatie, maar het ontbreekt hen vaak aan de mogelijkheden," sprak burgemeester J. Kruize van Oostburg namens het ISOZ. Hoeveel het allemaal gaat kosten is nog niet bekekend. Nu alle gemeenten er positief tegenover staan kan het initiatief verder worden uitgewerkt. De gemeenten besloten ook dat de Stichting STAPP geen subsi die krijgt voor de organisatie van het popfestival School's Out in Axel. Ze vinden het een pure Axelse zaak. Van onze verslaggever Kloosterzande - De gemeente Hontenisse gaat een aantal speelwerktuigen vervangen die sterk verouderd en onveilig zijn. De speelwerktuigen staan verspreid over de gemeente. Het gaat om de locaties Piet Heinstraat, Anjerstraat, Michiel de Ruijterstraat en Brouwerstraat in Kloosterzande, de Pastoor Knipscheerstraat in Lamswaarde en de speeltuintjes in Hengstdijk en Terhole. B en W van Hontenisse vragen de raad 35.000 gulden voor vervanging van de toestellen uit te trekken.

de Stem | 1995 | | pagina 13