Geen aparte regeling gft-afval 'Beleidsplan Oosterschelde niet goed voor werkgelegenheid 'Radio Delta begrip in West-Zeeuws-Vlaanderen' IJK NIEUWS POLITIE RAPPORT ►chtonen voor is zeer groot Sluis-Aardenburg honoreert verzoek boerenbedrijven in buitengebied niet Ivanka Klaver wint regionale voorleeswedstrijd pESTEM ZEELAND C4 ET KORT Weer verdachte aangehouden van diefstal van Statenbijbels Generaal Couzy bij herdenking iü Eede WEEKENDDIENSTEN VRIJDAG 10 MAART 1995 |pAG 10 MAART 1995 C3 diverse bands. Vanaf 2100 uur zijn te horen Mindlink Polluted Inheritance en Mani-! fest. De entree kost tien gul den. THEEDANSANT - ln het Zuidlandtheater wordt zondag 12 maart weer een thee dansant gehouden, aanvang 14.00 uur. De entree kost vijf gulden, personen beneden de achttien jaar betalen een rijksdaalder. In de eerste klasse B werd de poging van Aster om als kop loper de terugwedstrijden in te gaan gestuit door eneestun- tend Neelemans: 1-3 (5-15 15-9, 8-15,4-15). De ploeg vaii aanvoerder Hans Naninga speelde het Attilliaanse team volledig van de mat. UITSLAGEN Eerste klasse A: Dow l-A&A 1 2-1 (2-15, 17-16, 15-11). Eerste klasse B: De Pooter-V&V 3-0 (15-9, 15-13, 15-9). Tweede klasse A: NHI-Beldo 3-0 (15-10, 15-8, 12-8), PSOVZ 1-Vervaet 0-3 (2-15, 11-15, 7-15). Tweede klasse B: Rabo-Deltan 2 1-2 (5-15, 9-15, 15-8), Dees 2-Ge- meente 1 2-1 (11-15, 15-7, 14-12). Derde klasse A: Foaks 3-Tevore 1-2 (1-15, 14-16, 15-10), Voro- waarts-Havenschap 3-0 (15-4, 17-15, 11-2), Philips-Foaks 4 3-0 (15-8, 16-14, 11-7). Derde klasse B: Dow 3-Wabeko 2-1 (12-15, 15-3, 15-8), Gemeente 2-VVM 3-8 (reglementair), URS- VC Schelde 1-2 (9-15, 6-15 15-11). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 6-16, Foaks 1 6-15, CIS 6-13, Stunt- markt 6-7, VC Notabene 6-6, Dow 1 6-5, A&A 1 6-2. Eerste klasse B: ING 6-15, Aster 6-13, De Pooter 6-11, Neelemans 6-10, Foaks 2 6-7, Echo/Audio 6-5, V&V 6-3. Tweede klasse A: Beldo 6-14, NHI 6-14, Vervaet 6-12, Deltan 1 6-10, PSVOZ 1 6-8, Dow 2 6-5, Schel- desport 6-1. Tweede klasse B: De Hoop 6-14, Rabo 6-12, Dees 2 6-10, Deltan 2 6-9, Gemeente 1 6-9, PSOVZ 2 6-5, A&A 2 6-3. Derde klasse A: Voorwaarts 6-14, Philips 6-14, V&SH 6-13, Tevore 6-9, Havenschap 6-7, Foaks 4 6-7, Foaks 3 6-2. Derde klasse B: VC Schelde 6-14, Dow 3 6-11, Gemeente 2 6-11, B&S 6-8, Wabeko 6-8, URS 6-7, WM 6—1. Van onze verslaggever 1st ■ee lu lde ne fcr- vs |de pte rde kit- ran eu- |m- Ist- pn- ns |ei- or- Ihts van [liet lies. leti- len- Clubkampioenschap pen badminton Terneuzen - Badmintonver eniging Terneuzen houdt za terdag 11 en zondag 12 maart de clubkampioenschappen in sporthal Oude Vaart te Ter neuzen. in zeven jaar verzorgt het Regionaal fc) in Terneuzen cursussen Nederlands fet aanslaat, blijkt uit de cijfers over rlgden in dat jaar een cursus van de m de Stijn Streuvelstraat, terwijl leuws-Vlaanderen ruim driehonderd zijn zich heel bewust van het feit dat ze hier een toekomst moeten opbouwen. En daar hebben ze Nederlands voor nodig." Inderdaad: de leerlingen lijken stuk voor stuk ontzettend gemo tiveerd. Tijdens de les worden constant vragen gesteld, en hel pen de leerlingen elkaar voort durend. Het voorzeggen, wat op de middelbare scholen vaak wordt afgestraft, is hier meer regel dan uitzondering. Volg® Ploegaerts is dit ook nodig.J™ zitten we nog in klasseverbann. maar als de les over is, moeten ze het toch zelf doen. Ik kan s nu wel gaan helpen, maar dat kunnen ze beter zelf doen. Hei pen en geholpen worden, daar draait het om!" Ploegaerts zelf is toevallig in soort onderwijs gerold. Na een aantal jaren gewerkt te hebben op een basisschool, raakte «'1 werkloos. Een baantje in Havenhuis als Nederlandse do cent aan anderstaligen bood uit komst. Toen hij daar begon, vij tien jaar geleden, was het ee gezellige boel. Langzaam maa zeker is het overgegaan in huidige cursussen van het BU „Was het vroeger een vrijblij vende, gezellige boel, tege woordig is het een stuk plexer geworden. Niet dat het niet leuk is, maar het is an Door het toenemende aan asielzoekers dat deelneemt a het onderwijs, is er ook een v schuiving gekomen van het p lesgeven naar meer maats»i P pelijke werk. „De mensen korn uit de meest afschuwelijke si' ties. Hebben dingen meegen» die wij ons niet kunnen v°ors len. Soms ben ik meer bezig oplossen van problemen dan lesgeven." Of de cursisten na het vo s van de opleiding ook daan kelijk een baan vinden, maar de vraag. Een het lot, of pure opzet, dat Ploegaerts niet te zeggen. „Soms krijg ik het geV0® njei werknemers onze mensen aannemen alleen vanwege feit dat ze allochtoon zl!n' n" vind ik moeilijk te verkropP ussen stel- nbur- i tus- Selin- rluis- fechter rgrote i zich- Ne- lursis- ek na fcen al villen oor de zou licht te ng dat willen ;en le- ië zou Engels t altijd uit het inische 1 twee gt aan cursus taal mde ik ten te me niet .dt het ie taal ed be- ch een ord ik et lijkt n muur liet wil :t, is een lidingen roepso- ee jaar n staat lan vol- andere et ROC, wél een ;e oplei- het ar- e dienst, ital keer ij van de worden. :t Mark ibben ze mensen «iddelburg - Het Beleidsplan Oos- „rschelde draagt niet bij aan meen rkaelegenheid in Zeeland. De provinciale WV Zeeland pleit daarom in een brief aan de commis sie Ruimtelijke Ordening van de rovincie voor een ruimer beleid op L gebied van recratief medege bruik dan thans in het plan staat Er moet voldoende aandacht worden geschonken aan de economische belan gen van de toeristisch-recreatieve sec tor met het oog op de stijgende werk loosheid in Zeeland. Het is directeur R. ter Heide van de Provinciale WV namelijk duidelijk ge worden dat de provincie in het beleids plan kiest voor het zogenaamde voor zorgprincipe. Het principe waarbij bij enige twijfel de natuurbelangen voor rang krijgen boven recreatie- en visse- rijbelangen. En dat zou afsluiting van bepaalde gebieden voor de recreant en de visserij kunnen betekenen. Daar naast worden recreatiebedrijven be perkt in hun uitbreidingsmogelijkhe den. Volgens het beleidsplan wordt een stringente maatstaf gehanteerd van maximaal 75 verblijfseenheden. De pro vincie probeert hierdoor meer even wicht te vinden tussen de natuur en andere belangen. En daar is de VW het totaal niet mee eens. Ter Heide wil absoluut niet de indruk wekken dat de natuur de WV niet aan het hart gaat omdat ook het toerisme is gebaat bij behoud van na tuurschoon. Maar kiezen voor de natuur is volgens hem niet evenwichtig. Het zou volgens hem zelfs werkgelegenheid kunnen kosten. Hij baseert zich onder andere op de recent verschenen rappor tage 'Werken aan de Oosterschelde' van de Kamer van Koophandel voor Mid den- en Noord-Zeeland. „In deze rapportage komt duidelijk naar voren dat de innovativiteit en de dynamiek van de ondernemers wordt beperkt door het beleid van de Stuur groep Oosterschelde. Het verlies van werkgelegenheid werd zeer recentelijk onderstreept in een brief van Rederij Den Breejen aan de minister van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij." Mede daarom vraagt de VW het strin gente beleid van maximaal 75 eenheden uit het beleidsplan te schrappen. Naast het economisch belang van de toeris tische sector benadrukt de Provinciale VW dat ook de Zeeuwse lokale bevol king van de natuurlijke waarden van de Oosterschelde wil genieten. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Er komt in de gemeente Sluis-Aar- denburg voorlopig geen aparte regeling voor agrarische bedrijven in het buitengebied over de gescheiden inza meling van het groente-, fruit- en tuinafval (gft) en het afvap De drie landbouworganisaties in West-Zeeuws-Vlaanderen en een aantal agrariërs vragen de ge meente om voortzetting van de huidige regeling waarbij de grij ze container iedere week wordt opgehaald of de aanschaf van een tweede grijze container. De gft-container zou dan ...„el kunnen vervallen om- agrarische bedrijven prak tisch geen gft-afval hebben en omdat ze anders niet toekomen aan één grijze container die ie dere veertien dagen wordt opge haald. Maar wethouder J. du Fossé zei gisteravond tijdens de vergade ring van de raadscommissie Trom het een moeilijke zaak te vinden op dit verzoek in te gaan. „Ik ben bang dat dan de hele horeca en middenstand bij ons op de stoep staat voor een twee de grijze container. En dan zit ten we met een gigantisch pro bleem dat de gemeente veel geld I zou gaan kosten." Kosten de landbouworganisa- I ties kost juist de nieuwe regeling de agrariërs veel geld omdat ze Van onze verslaggever Middelburg - In de zaak van de kerkinbraken heeft de Zeeuwse politie een tweede verdachte aangehouden. De 35-jarige Mid delburger wordt verdacht van medeplichtigheid aan heling en medeplichtigheid aan een van de inbraken. De politie heeft met de aanhou ding dertien kerkinbraken op Goeree-Overflakkee, vijf op Schouwen-Duiveland en vier op Walcheren (Vrouwenpolder) op gelost. De politie hield eerder -eind vorige maand - een 25-jarige in woner van Middelburg aan die maanden in zijn levensonder houd voorzag door de verkoop van uit kerken gestolen, soms zeer waardevolle, Statenbijbels. De waarde van de met koperbe- slag en -sluitwerk gesierde bij bels kan oplopen tot enkele dui zenden guldens. Behalve op de bijbels had de Middelburger het °°k gemunt op de inhoud van collectebussen. Naast de kerkinbraken beken- oen de verdachten ook nog drie inbraken in andere gebouwen, winkels en een wachtlokaal van busmaatschappij. De «-jarige man die wegens mede plichtigheid is aangehouden, had moar een klein aandeel in het geheel en is na verhoor heenge zonden. AHe gestolen bijbels zijn achter- naald en worden bij de rechtma- "Se eigenaars terug bezorgd. de 25-jarige verdachte die zitebruari werd aangehouden is m bewaring stelling met der- 'ig dagen verlengd. genoodzaakt zijn een extra con tainer voor het bedrijfsafval aan te schaffen. Ze betalen daar im mers 625 gulden per jaar voor inzameldienst Bron als deze con tainer iedere week wordt opge haald. Maar in een gemeentelijke noti tie wordt fijntjes aangegeven dat agrarische bedrijven in het ver leden de grijze container onte recht ook hebben gebruikt voor bedrijfsafval. „Die bedrijven hebben dus tot op heden een voordeel genoten omdat ze op deze wijze hun bedrijfsafval gra tis kwijt konden. Ter vergelij king: de horeca en de midden stand hebben veelal wel een aparte bedrijfscontainer." In de notitie wordt ook aangege ven dat een niet onaanzienlijk deel van het bedrijfsafval terecht zal komen in het huishoudelijk afval bij aanschaffing van de. tweede container. En als horeca en middenstand ook een tweede grijze container eisen nemen de kosten voor de gemeente toe en dat betekent verhoging van de reinigingsrechten voor de bur ger. Compost E. Wijffels (CDA) was gistera vond een andere mening toege daan. Volgens hem composteren veel agrariërs hun gft-afval zelf of gebruiken het als veevoer. „Er is dus geen vergelijking te ma ken met de horeca." Du Fossé kwam Wijffels voor een deel tegemoet. „We voeren de nieuwe regeling nu uit. Bevalt het niet, dan zullen we de rege ling over een jaar nogmaals be kijken." Hoofd Gemeentewerken J. Naeije voegde daaraan toe te willen praten met de firma Bron om te bekijken of er iets gedaan kan worden aan de hoogte van het tarief voor de inzameling van het bedrijfsafval. „We zullen dat tarief eens goed tegen het licht houden." Een deelneemstertje aan de voorleeswedstrijd koos voor Pietje Bel. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent Breskens - Ivanka Klaver van de open bare basisschool uit Cadzand is winna res geworden van de regionale voorlees wedstrijd. Zij las een fragment voor uit 'Verdriet met mayonaise' van Carry Slee. De voorleeswedstrijden werden gehouden in de openbare bibliotheek van Breskens. In "totaal streden vijf deelnemers om de regio nale titel. Het voorlezen werd beoordeeld door een jury bestaande uit Wil Prins, lera res van de basisschool uit Sluis, Marian Basting, boekhandelaar uit Oostburg en Raymond de Jong, leerlingbegeleider. De avond werd geprsenteerd door Thijs Soeting. Het verhaal van Ivanka gaf tenslotte de doorslag. Carolien Oppeneer van de St.-Ba- vo uit Oostburg had een stuk voorgelezen uit 'Matilda' van Roald Dahl en werd daarmee tweede. Nummer drie werd Joleen Becu van de Prinses Ireneschool uit Schoondijke, als vierde eindigde Linda Stoffels van de Drie klank uit Oostburg en Carlien Kousemaker van Op de Bres uit Breskens werd tenslotte vijfde. De winnaars van de regionale voorleeswed strijden strijden op 8 april verder in Middel burg. De Winnaar daarvan gaat naar de landelijke voorleeswedstrijd op 23 mei in Utrecht. Van onze correspondent T ,Luit,enant-generaal Cou- n ï4 'ca')inet op maandag I vertegenwoordigen tij- Ben 5{Harige herdenking i Pensoverschrijding in Eede. Po- R°cmiemand van het k°- SlhuisnaarEedete halen, p D n op niets uit. I sart Cofy zal 00k Commis- I Gelde?" Komngin W. van I Niimo aanwez'g zijn. Ook de HÏ?e burgemeester De I Plaats 7°if T naar de Srens- ^e'voedteTverLilngin'OosÏ Van onze correspondent Oostburg - Ziekenomroep Radio Delta in Oostburg zit te springen om vrijwilligers zowel voor de techniek, het presenteren van programma's als voor het verlenen van hand en spandiensten. Als er op korte termijn geen extra mensen bijkomen, is het be stuur genoodzaakt een of meer programma's te schrap pen. „En dat zou natuurlijk jammer zijn voor de zieken en bejaarden die naar onze radio luisteren," zegt Ko de Koster, secretaris-penning- meester van Radio Delta. Radio Delta kwam veertien jaar geleden in de lucht en verzorgt uitzendingen voor de zieken en bejaarden in het Antoniuszie- kenhuis, verpleeghuis de Stelle en bejaardenhuis de Burght. „We hebben in de loop der jaren onze activiteiten steeds verder uitgebreid," zegt Ko de Koster, die samen met de scheidende voorzitter Johan Verplanke en de nieuwe voorzitter Arnold Scheele plus veertig andere vrij willigers de ziekenomroep in de lucht houdt. „We zorgen ook voor optimaal geluid tijdens evenementen in de regio. En in het verleden maak ten we ook video-opnamen, maar daar zijn we helaas mee moeten stoppen, omdat we niet voldoende medewerkers had den." Wietse de Winter stelt nu vide-oopnamen beschikbaar en daar is de ziekenomroep erg blij mee. Kwaliteit De medewerkers van Radio Del- Radio Delta zit te springen om vrijwilligers om de uitzendingen draaiende te kunnen houden. FOTO WIM KOOIJMAN zig zijn," zegt Johan, die vijf jaar voorzitter is geweest. ta vragen voor de geluidsverzor ging een kleine vergoeding om de kas te spekken. „Door dit werk erbij te doen kunnen we als Radio Delta naar buiten treden. We leveren zeker dezelfde kwali teit als professionals, want we hebben medewerkers die al bijna vijftien jaar met deze hobby be- „Door onregelmatige diensten op mijn werk is het niet meer te combineren. We streven er altijd naar dat een programma sowieso kan doorgaan, want de zieken en bejaarden rekenen op ons. Het is leuk werk om te doen, vaak krijg je leuke reacties van de luiste raars." De nieuwe voorzitter, Arnold Scheele, is al lange tijd werkzaam bij de ziekenomroep. „Je rolt er steeds verder in. Ik vind het een uitdaging om de taak van Johan over te nemen," zegt Arnold. Radio Delta heeft een belangrij ke functie. „Onze ziekenomroep is een begrip in West-Zeeuws- Vlaanderen. Iedereen in dit ge bied krijgt er weieens mee te maken, onze radio leeft onder de mensen," vult Ko de Koster aan. Het meest beluisterd zijn de geestelijke, licht klassieke en verzoekplatenprogramma's. Vooral dankzij tien gastvrou wen, die de verzoekjes bij de zieken en bejaarden ophalen, is het verzoekplatenprogramma een groot succes. Meer dan vijf tien verzoekjes per uur zijn geen uitzondering. Om de ziekenomroep draaiende te houden is er heel wat geld nodig. Er is financiële steun van de drie West-Zeeuws-Vlaamse gemeenten, Hervormde Gemeen te, ziekenhuis en de Stelle en enkele donateurs. „Voordat we nieuwe apparatuur aanschaffen proberen we altijd eerst hiervoor een actie te voeren en dat lukt gelukkig nog steeds." weet pen ningmeester de Koster. Uitwisseling Sinds enige tijd is er een uitwis seling opgestart met de zieke nomroep van de Honte in Ter neuzen. Over en weer worden twee programma's van elkaar gebruikt. „We hebben plannen om met alle bejaardenhuizen in West-Zeeuws- Vlaanderen een lijnverbinding te maken zodat de inwoners daar ook kunnen mee luisteren. Als dat lukt, wordt het gebied misschien nog wel uitge breid," besluit Ko de Koster. Samen met Arnold Scheele en Johan Verplanke hoopt hij dat vooral door deze enthousiaste plannen er veel vrijwilligers zich bij de studio in de Stelle zullen aanmelden. Diefstal lood Hulst - Uit een verzegelde container aan de Hogeweg is een hoeveelheid lood gestolen. De container, geladen met 18.000 kilogram blokken lood, dat wordt gebruikt in de duiksport, was aan de achter kant opgengebroken. Aanrijding Sluiskil - Op de kruising Lan- geweg-Provincialeweg ver leende een 74-jarige automo biliste uit Sluiskil woensdag geen voorrang aan een perso nenauto bestuurd door een 36-jarige man uit Sas van Gent. Bij de aanrijding bleef het bij materiële schade. Inbraak Hulst - Bij een inbraak in een bandenhandel aan de Afrika- weg te Hulst, woensdagavond omstreeks kwart voor negen, is een faxapparaat en een vi deorecorder ontvreemd. Men had zich toegang tot het pand verschaft door het vernielen van een ruit. Vernieling Hulst - In de deur van een pand aan het Baudeloo wer den drie ruitjes vernield. Een voorzetijzer was verwijderd, kennelijk met de bedoeling om in te breken. Autokraak Sluiskil - De auto van een 25-jarige vrouw uit Sas van Gent moest het ontgelden. Bij een poging om de autoradio te stelen werd een ruit ingesla gen van de wagen, die stond in de Pierssenspolderstraat in Sluiskil. Winkeldiefstal Terneuzen - Bij een winkel in de Oranjestraat in Terneuzen werden woensdag twee dief stallen gepleegd. Een 15-jarige jongen uit Terneuzen werd be trapt bij het meenemen van een antenneversterker en ook een 58-jarige man uit die plaats liep tegen de lamp. Hij wilde gereedschap meenemen zonder te betalen. Man gepakt Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft gisternacht een 18-jarige man uit die plaats aangehouden en inge sloten. De man bleek in het bezit te zijn van een hoeveel heid heroïne/cocaïne, dat in beslag werd genomen. Vechtpartij Terneuzen - Bij een vechtpar tij in Ternuzen werden gister nacht drie Marokkanen ge wond. Het drietal, waarvan er twee in Den Haag wonen en een in Terneuzen, kreeg one nigheid en ging op de vuist. Op een gegeven moment pakte een van de mannen een mes waardoor ze alle drie snijwon- den opliepen. Een van hen moest naar het streekzieken huis om zich te laten behande len. Vrouw uitgewezen Vogelwaarde - De politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft in Vogelwaarde een 30-jarige illegaal in Nederland verblijvende Tjechische vrouw aangehouden. De vrouw is in middels het land uigewezen. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-52121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestr. 4, Axel, tel. 01155-61555. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJ zendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R.v. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Van vrijd. 18.30 u. tot zat. 9 u. dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Goede, tel. 01171-1825. Van zat. 9 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Boordmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1366 of autotel. 06-52746001 (zat.) en dokter J. de Meijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 01178-61366 (zond.). Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter W. Kronenberg, Molenstr. 15, Hoedekenskerke, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter M. Kooiman, Hogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. dokter S. Buys, van Dusseldorpstr. 3, tel. 15462. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd.. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloos terzande, tel. 01148-1377. Spreek uur spoedgevallen: zat. om 11.30 u. in de praktijk: Groenendijk 52. Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd, 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolp haartsdijk, tel. 01198-1231. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhelmina- laan 13, Hulst, tel.14215. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Gr. Jansdijk A 185, Westdorpe, tel. 01158-52525. Visi tes aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Warringa, Beethovenhof 3 b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Meijerink, Beethovenhof 3 b, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - DE praktijk van Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, wordt waarge nomen door de dienstdoende huis arts. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Walcheren: voor di recte kraamhulp dag en nacht be reikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaande- ren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-74555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijkver pleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch- Vlaanderen zijn voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen 01170-56500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 01140-83500. Kanaalzone 01150-74500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoopen, Plevierstr 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur: za. 13.00 u. en vlgs. arspr. Axel, Terneuzen, Zaamslag - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en vol gens afspraak. Breskens, Aardenburg, Siuis - Die renarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdieren in Breskens (Dorpsstr. 8) van 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brouwerijstr. 8) van 13.00-13.30 u. verder vlgs. tel. afspr. tel. 01172-2769 of 01177-2398 Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-53800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Poli kliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere die ren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch over leg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreek uur zat. en zond. na tel. aispr Beg. Dierenkliniek IJzendijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Dieren artsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 01176-1388, bgg. 01174-8424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts C. Thomaes, Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-53580. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts G. de Meij en T. Dusarduyn, Tivoliweg 49, Hulst, tel 01140-14075. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts C. Duvelot, Kloetingseweg 84, Goes. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten openingstij den is de dienstdoende apotheker sassistente thuis bereikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Hon te, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184-14444.

de Stem | 1995 | | pagina 13