il aart Slecht weer vertraagt bouw 'Hulst is een gezellig en ludiek stadje' appartementen in Breskens en bungalows in Hoofdplaat later klaar één van ijf Tuingo's. PLAATSELIJK nieuws SPORT IN HET KORT zeeland c4 De Renault Sport Speeder is leverbaar vanaf midden 1996. gej.l. Brugge Zn. BV, Tel. 01150-17751. BESTEM 3*61 Groep Noorse studenten op bezoek bij school Breskens Brekens 'Squashtoernooi in Foaks Badminton Groot Sas Kampioenschap schaken scholen Ador-tennis mannen Mixed-tennis Ador Ador-dubbel Vrouwentennis in deze brillen als iade voorwaar- Ivoor de dichtsf- a h s 06 - 012 5. .'V Nr. _Type: iault adviseert Elf Oliën, gsbijdrage en exclusief twerkgarantie op alle in i met 20 maart in bij de ouder. Kopieën van de eelname. 23.SZ 30-7" DONDERDAG 9 MAART 1995 tfan onze verslaggever ojeskens/Hoofdplaat - De bouw van het appartementencomplex Port Scaldis in Breskens en van iet bungalowcomplex Village Scaldia in Hoofdplaat hebben door het aanhoudende slechte weer behoorlijke vertraging op gelopen. ne oplevering van het eerste gebouw in was voor half juni gepland maar deze datum is onhaalbaar gewor den. In Breskens is het de harde wind van de afgelopen maanden die de bouwers par ten heeft gespeeld, in Hoofdplaat komt het door de hevige regenval die de bouwplaats in een modderpoel heeft veranderd. „In Breskens werken we inmiddels met dubbele kranen en dubbele ploegen maar we hebben een droevige bouwpe riode gehad," aldus verkoopleider A. Sinke. „Ook in Hoofdplaat werken we met dubbele ploegen om de achterstand in te halen. We hebben veel pech gehad. Het heeft continu gewaaid en geregend. In Breskens mag de kraan alleen bij een bepaalde windkracht werken. Als het harder waait dan windkracht vijf kan de kraan niet werken. En dat heeft het in Breskens vaak gedaan. We hebben alsmaar slecht weer gehad. Onwerkbaar weer noemen ze dat in bouwtermen." Voorspellen Sinke waagt zich niet aan een nieuwe opleveringstermijn. „Dat is moeilijk te voorspellen. Eigenlijk wordt het pas na Pasen stabieler weer dus dan kunnen we de zaak beter inschatten. Het is wel zo dat een aantal woningen rond juni gereed zal zijn. We zijn met betrekking tot het eerste appartementengebouw tot laag zes gevorderd. We hebben er nog vier te gaan. Voor het tweede gebouw zijn de fundamenten en de kelder ge legd. De oplevering van het tweede gebouw is rond kerst gepland. Maar dat zeg ik voorzichtig." Een van de kopers van een appartement is A. Hertogh uit Oostburg. Hij schreef een brief naar Port Scaldis omdat hij totaal niet te spreken is over de vertra ging. Hij heeft een appartement gekocht voor zijn dochter die medio september trouwt. „Zij wil er dan graag in. Maar dat zal niet lukken. En dat betreur ik. Daarnaast zijn er een hoop mensen die appartementen hebben gekocht voor de verhuur. Maar die lopen nu het hoogsei zoen mis. Vandaar dat ik de brief heb geschreven om aan de weet te komen wanneer het complex klaar is. Die brief schreef ik drie weken geleden. Ik heb nog geen antwoord gehad." Sinke wil niet inhoudelijk op de brief ingaan. „De heer Hertogh krijgt netjes antwoord." Hulst werkt mee aan landelijk vestingstedenproject 1 vSfe H. Yjp- De Keldermanspoort. Wethouder Paul Weemaes bij de Gentse Poort: 'Ik hoop dat ook mensen van ver buiten de provincie Hulst als vestingstad bezoeken.' 20 maart in bij de Renault-dealer, igo's. [Van onze medewerkster IJeanette Vergouwen ■Hulst - Samen met elf andere Vestingsteden wil Hulst pro lberen een sterkere marktpo sitie te veroveren op de toe- istische markt. Het project [Vestingsteden haakt in op de (roeiende belangstelling voor [cultuurhistorisch erfgoed. jHulst beschikt over oud-Neder- jlandse verdedigingswerken, be- [ffl een laat-Middeleeuwse land- p waterpoort en profileert zich [ook nog als Reynaertstad. Knjgt Hulst in de toekomst een toom cultuurtoerisme te ver kerken en wat zijn hier de ge tuigen van? Khouder Paul Weemaes van pltuur ziet de samenwerking pet andere vestingsteden wel Bitten, maar is zich er ook terde ge van bewust dat de financiële polgen wel eens erg groot zou- Jiffl kunnen zijn. |»Het produkt vestingstad moet Poor het hele land nog ontwik- Beid worden. In principe denken |»e met het produkt te mikken "o een brede middengroep. Om to groep te interesseren heeft el onderzoeksbureau Markt- jplan Adviesgroep een marktont- jwikkeiingsplan opgesteld. Dit jkuii je dus zien als een groeiplan, ontwikkelen van het pro- 1 wr elke plaats apart is 1 haalbare kaart. Samen rak je een grote vuist en het is de bedoeling dat we ons lezamenlijk richten op één 'kt. De vesting of vestingstad 'tot in dit groeimodel een on- Meel van het totaalprodukt." eigens Weemaes spreekt elke vestingstad tot de verbeelding, maar moet de belangstelling van de potentiële bezoeker gewekt worden. „Hiervoor zijn evenementen no dig en moeten we samen alle plannen naast elkaar leggen om zo een model te creëren waarmee de beoogde groep bereikt wordt." De ideeën en gedachten zijn door een vertegenwoordiging van Hulstenaren met het adviesbu reau en de gemeente Hulst be sproken. Uit de besprekingen blijkt dat Hulst erg staat op het imago 'Koopstad' en dat er niet gesleuteld mag worden aan het intieme karakter van de vesting stad. „Ik zie wel een grote potentie in het ontwikkelen van Hulst als vestingstad, maar het moet ge combineerd worden met het af werken van het Reynaertver- haal, hier kunnen we als inwo ners van Hulst niet om heen. Als we deze combinatie kunnen ver krijgen, kan het een prima pro dukt worden." Campagne Het promotiebeleid dat de twaalf vestingsteden willen voe ren moet voor een deel gezamen lijk worden opgezet en voor de rest moet iedere plaats een eigen campagne voeren die naadloos aansluit bij de campagnes van de anderen. Het doel is het woord vestingstad tot een begrip te ma ken en het toeristisch bezoek te verhogen. Ook is veel heil te verwachten van de onderlinge communicatie en het stimuleren van het 'over en weer' bezoek. Het uitwerken van de promotie plannen wordt uitgestreken over drie jaar en natuurlijk rekent men op de samenwerking met de lokale VW's en het bedrijfsleven maar ook op landelijke instan ties zoals ANWB. „In de werkgroep zijn een aantal projecten en opties besproken. Willen we tot een gedegen pro motie komen, dan is het goed op landelijk niveau mee te doen aan het gezamenlijke logo en aan de wervingsfolder en moeten we een collectief entreebordje heb ben dat .de bezoekers die Hulst aandoen duidelijk maakt dat we een van de vestingsteden zijn. Ook zien we de landelijke Ves- tingstedendag die eenmaal per jaar om toerbeurt gehouden wordt als aantrekkelijk." Weetjes Zowel de wethouder als de leden van de werkgroep zijn zich be wust van het feit dat er nog heel veel moet gebeuren om een aan trekkelijk produkt aan te bieden. „Allereerst moet er een informa tiepaneel komen waarop het ver leden van de vestingstad uitvoe rig, maar ook beeldend en edu catief, wordt getoond. Ik denk aan een groot overzichtspaneel dat we in de buurt van de Gentse Poort zouden kunnen plaatsen. Bovendien moeten een aantal wandelroutes ontwikkeld wor den. We hebben al een monu mentenroute en die kan verder uitgewerkt worden. De tochten moeten bewegwijzerd zijn en het moet ook mogelijk zijn deze te lopen onder leiding van een stadsgids die met weetjes en we tenswaardigheden de tocht kan larderen." Het aanbieden van aantrekkelij ke arrangementen, waarbij ook het avontuurlijke karakter on derstreept moet worden, kunnen de levendigheid van een bezoek aan Hulst versterken. De ge meente rekent dan wel op een positieve bijdrage van VW, Ho reca en Middenstanders. Wethouder Weemaes ziet de toe komst rooskleurig in en denkt de aantrekkelijkheid van Hulst te vergroten door het uitbouwen van produkten. „Ik denk dan bijvoorbeeld aan meer kunst in de stad, jaarlijks of zelfs vaker lokale uitvoeringen van een eve nement, zoiets als een rondrei zend theater. Ik vind dat we ons moeten richten op het bezoek en dat vereist minimaal een goed stuk beheer en een juiste toewij ding aan de bestaande vesting werken. Een stevig onderhoud en een eventuele restauratie moeten in dit licht gezien wor den." Ook stelt de werkgroep voor om in Hulst het hoogste punt be reikbaar en toegankelijk maken voor het publiek, vandaar uit moet de bezoeker een panorama- zicht op de vesting krijgen. Ge dacht wordt aan de basiliekto ren, de Refugiumtoren bij het Museum en de stadhuistoren. De werkgroep constateerde tij dens de besprekingen dat Huist beschikt over een groot aantal amateurgroepen en verenigingen die zouden kunnen meewerken aan een speciale middag. „Een schuttersevenement, een Rey- naertspel of -optocht moeten haalbaar zijn." Wil het project een kans van slagen hebben moeten er toch behoorlijke sommen geld uitge geven worden, maar ook de an dere vestingsteden: Bourtange, Zwolle, Zaltbommel, Naarden, Gorinchem, Brielle, Nieuwpoort, Geertruidenberg, Heusden, 's Het refugium van Ter Doest van het stadhuis. Hertogenbosch en Willemstad zien het project wel zitten. „Hulst ligt, geografisch gezien, wel wat afgezonderd en de infra structuur is wellicht niet ideaal, maar door de samenwerking is de kans dat ook Hulst een grote re stroom van cultuur-toeristen krijgt te verwerken, aanmerke lijk groter. Wel moeten we ieder jaar aangeven wat we in de stad als project gerealiseerd willen hebben en dit moeten we steeds doen in gezamenlijk overleg met de betrokken partijen van de Reynaertstichting tot en met de VVV. Ik denk hierbij aan het meer toegankelijk makën van de wallen, het ravelijn, het openleg gen van luistergangen, het con serveren van de Bollewerck met op de achtergrond de toren FOTO'S WIMKOOYMAN Poort, de restauratie van de ba siliek en nog een heleboel andere projecten. Alleen als we dit rea liseren, draaien we ook volop mee in het landelijke vestingste denproject. En ik hoop dat er dan ook mensen van ver buiten de provincie Hulst als vesting stad bezoeken, want Hulst is nu eenmaal een gezellig en ludiek vestingstadje en de omgeving biedt ook nog een aantal uit gaansmogelijkheden. Je moet ver zoeken voor je een plaats tegen komt die én een goed geconsoli deerde vestingplaats is, deel uit maakt van een middeleeuwse verdedigingsgordel die door een groot deel van Zeeuws-Vlaande- ren loopt én vlakbij nog een uniek natuurgebied als Saefting- he bezit." - Van onze correspondent Breskens - Een groep van elf Noorse studenten en een begeleider bezoeken op dinsdag 14 maart de openbare basisschool van Breskens. Na een algemene oriëntatie zullen zij 's middags kennis maken met enkele vakgebieden van het Nederlandse onderwijs. Dat is ook meteen het doel van hun bezoek aan Nederland. Een studiereis om een indruk te krijgen van ons schoolsysteem. Vooral de diversiteit, aangezien in Noorwegen slechts een schoolsoort bestaat. Zo kent Noorwegen bijvoorbeeld geen privéscholen. Verder wordt gekeken naar de manier waarop het onderwijs aan de kinderen wordt aangeboden, welke hulp- en leermiddelen gebruikt worden en wat de uitdagingen van de leerkrachten op de scholen zijn. Met name ten opzichte van de nationale getrokken poltieke richtlijnen. Ook de onderlingen verhoudingen tussen scholen in Nederland wordt in kaart gebracht. De studenten komen van de Leraren Academie uit Bergen en zijn ongeveer 24 jaar oud. Aanstaande zondag komen zij uit Noorwegen aan en verblijven dan in hotel Hollandse Biesbosch bij Dordrecht. Tot en met hun vertrekdag op 17 maart staat er iedere dag een excursie gepland. Behalve de obs Breskens bezoeken ze ook nog het Nationale opleidingscentrum in Enschede, een basisschool in Brabant, het College in Zwijnd- reeht, een lom-school en een Montessorischool in Rotterdam. EXPOSITIE - Op dit moment exposeren Herman de Wever en Leon Roesier in de exposi tie-ruimte van de VSB-bank in Breskens. Van De Wever is abstracte fotografie te zien en Roesier exposeert met poppen. Beide heren, woonachtig in Breskens, exposeren nog tot 30 april. De expositie is tij dens kantooruren te bezichti gen. Molen °P de wallen domineert dit beeld van Hulst. Het Ravelijn in de Hulsterse vest. Terneuzen - In sportcentrum Foaks in Terneuzen werd het eerste toernooi van de bedrijf- scompetitie squash gehouden. Er namen 24 spelers aan deel, verdeeld over twee categorie- en. In de tweede categorie waren er drie poulewinnars, die on derling streden voor de eerste plaats. André Buckers van Wout, bekend om zijn twee handig spel, bleek de sterkte. In deze categorie werden Frans Neels en Stefan Michael respectievelijk tweede en der de. In de eerste categorie werd Jean-Paul Baart als beste van de poulewinnaars de terechte winnaar. In de eindstrijd ver sloeg hij een steeds beter spe lende Peter Adriaanse, die de derde plaats behaalde en een zich kranig verwerende Peter de Boevere, die door zijn winst op Peter Adriaanse de tweede plaats behaalde. De toernooi- leiding, bestaande uit Raf de Wever, Ilse Walraven en Mare Wante, kan terugzien op een sportief toernooi. Sas van Gent - In de gemeen telijke sporthal in Sas van Gent werden de clubkam pioenschappen van badmin tonvereniging Groot Sas ge houden. WINNAARS Competitie: ME: Klaas van Gel der. VE: Carla Platschorre. GD: Chantal Wauters/Gerrie van der Zalm. VD: Ilse Olierook/Rhonda Risseeuw. MD: Klaas van Gelder/ Gerrie van der Zalm. Recreatief: ME: Harry van der Wart. VE: Diana van der Wart. GD: Diana van der Wart/Harry van der Wart. MD: Harry van der Wart/Jan Vergouwe. VD: Diana van der Wart/Diana Dijkstra. Kapelie - In de christelijke basisschool 't Honk te Kapelie wordt zaterdag het Zeeuws kampioenschap schaken voor basisscholen gehouden. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur en er worden negen ronden Zwitsers gespeeld met een bedenktijd van 15 minu ten per speler per partij. De prijsuitreiking is omstreeks 16.00 uur. Uit Zeeuws-Vlaan- deren zijn de scholen Oude Vaart en DE Meerpaal (Ter neuzen), Reuzenhoek (Zaam- slag) Marijkeschool (Axel) OBS en St.-Bavo (Oostburg) en de J.H. Van Daleschool (Kloosterzanmde) van de par tij. De eerste drie in de eind klassering stromen door naar het Nederlands kampioen schap. Hoek/De Braakman - Op het sterkste afvalschema van de Ador-tenniscompetitie voor mannen gaat Philten verder door een 9-3-overwinning op Right Line. Voor het team uit Philippine won Koert van den Akker met 7-3 van Kees Kom- mers, Hans van den Akker met 8-3 van Jan Goethals en Mar co van Avermaete met 8-4 van Tonny Riemens. Alleen Harry Riemens kon namens Right Line zijn partij in winst om zetten via een knappe 10-3-score teegn Paul Cort- vriendt. In het dubbelspel wa ren Koert van den Akker en Paul Cortvriendt met 11-3 te sterk voor Kees Kommers Harry Riemens, terwijl het treffen tussen Hans van den Akker/Marco van Avermaete en Tonny Riemens/Jan Goet hals in een 5-5-gelijkspel ein digde. UITSLAGEN Afvalschema A: Philten-Right Li- ne 9-3. Poule E: De Kraker-SGZ 2 10-2, Positivo's-Ador Sport 2 4-8. Hoek/De Braakman - In de hoogste klasse van de Ador- mixed-tenniscompetitie ver sloeg Ador Sport met 11-1 Boskreek. Hannie Langeraert en Peter Vercruysse wonnen hun dubbelspel met 7-6 van Charles van Leeuwe en Jaap Carels, terwijl bij de vrouwen Sandra Mulder en Marga Ver cruysse met 9-5 zegevierden over Annelies de Back/Char- lotte Adam. Verder waren de mixed-combinaties Emmy en Johny Blackman, Emmy Blackman/Hannie Langeraert en Marga Vercruysse/Johny Blackman succesvol ten koste van achtereenvolgens Charlot te Adam/Joop de Rechter (11-4), Annelies de Back/Joop de Rechter (10-5) en Addie en Jaap Carels (11-5). Het enige punt voor het team uit Bres kens kwam tot stand dankzij het mixed-koppel Addie Ca- rels/Charles van Leeuwe via 7-7 tegen Sandra Mulder/ Peter Vercruysse. UITSLAGEN Poule A: Ador Sport-Boskreek 11-1, Longueville-De Paepe 8-4. Poule J: De Bock/Stuntels 6-6, Zwiepers-Sukkels 12-0. Hoek/De Braakman - In de Ador-dubbel-tenniscompetitie voor mannen was er vrijwel steeds sprake van spannende partijen in poule B. Zo won nen de combinaties Potvlie- ger/Dieleman, Pattijn/Hen- drikse en Haak/'t Gilde allen met slechts de kleinst mogelij ke marge van respectievelijk Kool/Kaan, Vrolijk/Van Hoof en Narebout/Van de Knijf: 4-2. Uitzondering was de com binatie Steenbakker/Nieuw koop die een 6-0-zege boekte op Risseeuw/Hendrikse. Cadzand - In poule A van de vrouwen-tenniscompetitie in de sporthal te Cadzand zege vierden Nicky Verleye en Ma- riëtte de Craemer met 8-4 over Ina Verhage en Carma Won- dergem. Eveneens in de hoog ste poule was de combinatie Grosveld/Musson/Trapman met 12-4 te sterk voor Jetty Henry en Christiane Schoup- pe. OVERIGE UITSLAGEN Poule B: Christiane Dhont/Riny Schijve-Fransien Smith/Mab Ple- ijte 4-10. Poule C: Ineke Brakman/Ann van Hootegem-Miriam van Waes/He- dy Bouman 5-9. Poule D: Trees Neuhaus/Lilan Heyens-Clazien Minnaert/Claudi- ne Timmerman 11-6. Poule E: Dirma Verheul/Ina Bar- telse-Zitta Broijl/Sary Risseeuw 5-8, Netty Louws/Elly Niezing/ Suus de Kant-Josephine ten Braak/Gusta de Waard 10-0. Poule F: Netty de Winter/Janny Hamelink-Truus Campfens/Loda van Herk 12-0.

de Stem | 1995 | | pagina 25