Ferley Anastasia is optimistisch IJzendijke lonkt naar vierde klasse 'Mijn heup speelt me te veel parten' Clinge verrast AZW, royale zege HW '24 nflSTEM SPORT ZEELAND B3 Het Zeeuwse Honk heeft na 26 jaar bijna volmaakte accommodatie Turnwedstrijden in Middelburg Zwemmen in Middelburg en Oostburg Rudy Veraart: 'Titel zou leuk afscheidscadeau zijn' SPORTNIEUWS KORT Voetballer Pascal Schieman stopt DONDERDAG 9 MAART 1995 Van onze sportmedewerker Temeuzen - HW'24 was in 1 vriendschappelijk treffen to sterk voor RCS, 4-0. Ter- neuzen klopte het Belgische Kemzeke, dat een bescheiden lats inneemt in de tweede t asse van het provinciale voetbal, met 1-3. Clinge zorg- jp VOor een verrassing door „et 1-2 bij AZW te winnen. Breskens bleef nipt aan de positieve kant van de score tegen Schoondijke: 3-2. VOETBAL HW24-RCS 4-0 - De harde wind had duidelijk invloed op het spel. Dennis Rietjens zorgde in de vierde minuut uit een vrije trap voor 1-0. Kort na rust her haalde dat kunststukje, 2-0. Na de hervatting was HW '24 veel sterker. Harm Rietjens en Jean- Claude Everaert legden de 4-0-eindcijfers vast. Tussendoor trof Carlo Blommaert de binnen kant van de naai. AZVV-CLINGE 1-2 - Een dui delijke verrassing van de afde- lingsploeg tegen de hoog geklas seerde zaterdag-derdeklasser. De twee ploegen waren aan el kaar gewaagd. Na rust namen de bezoekers via Jan de Visser de leiding. Theo Hanny bracht via een kopbal AZW op gelijke hoogte. Kort voor tijd verzilver de Jan de Visser een terecht toegekende strafschop, 1-2. BRESKENS-SCHOONDIJKE 3-2 - In de eerste helft domi neerde Breskens en liep uit naar 3-0 door treffers van Ciska Omanovski (2x) en Mark Boeck- hout. Na de pauze bood Schoon dijke goed tegenstand en kreeg vooral greep op de wedstrijd, toen Breskens achtereenvolgens met tien en met negen spelers verder moest, doordat de reser vebank was uitgeput. Martrijn Kramer scoorde 3-1 en tien mi nuten voor tijd liet Niek de Rijk 3-2 noteren. KEMZEKE-TERNEUZEN 1-3 - De score had veel groter kunnen uitvallen, want Terneuzen had een groot veldoverwicht en kreeg veel kansen. Mare de Kun- der opende al in de eerste mi nuut de score voor de bezoekers en liet in de 20e minuut 0-2 noteren. Daarna scoorde Kemze ke tegen. Nog voor rust nam De Kunder ook het derde Temeu- zen-doelpunt voor zijn rekening. In de tweede helft werd er slechts twintig minuten gevoet bald, omdat de lichtinstallatie het begaf. MOC'17-RILLANDIA 1-2 - Rust 0-1, Frans Hagenbeek 0-1 en 0-2, Pierre Withagen 1-2. Van onze honkbalmedeweker Terneuzen - Met het voorjaar in het vooruitzicht beginnen bij Het Zeeuwse Honk de kriebels weer langzaam op te spelen. Zeker nu deze honkbalvereniging zich door een fiks stuk zelfwerkzaamheid opwerkte tot een club waar de Belgische gasten wat accommodatie betreft tegenop kijken. „Sportief gezien moeten we het nog even afwachten," zegt Ferley Anastasia, de routinier bij Het Zeeuwse Honk. Het is nog niet zo lang geleden dat Het Zeeuwse Honk weinig armslag had. Financieel gezien nas het er een chaos. Ingrijpen Middelburg - In sporthal De Kruitmolen in Middelburg houdt liet gewest Zeeland van het KN- CGV (Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Ver bond) zaterdag gewestelijke turnwedstrijden. Het betreft wedstrijden in de B-, C- en D-categorie voor meisjes 18-11 jaar en jongens 10-13 jaar. Er zijn deelnemers van de vol gende verenigingen present: DI0S (Oost-Souburg), Genie (Bergen op Zoom), OKK (Goes), SVH (Hoedekenskerke), Veldo (Middelburg), Zaamslag en Voorwaarts (Axel). De wedstrij den beginnen om 11.20 uur. jOostbuig - In de zwembaden te Jostburg en Middelburg wordt mndag 12 maart de zesde "peedojaargangwedstrijd van et seizoen gehouden. In de roorgaande wedstrijd plaatsten ■etty Witterik, Roderick Won- 'ergem, Vincent Vercraeyen (al en van Scheldestroom), Sabine van Waes en Ruud Pieterse van •C Koewacht en de Stormvogel eden Kim Scholt, Saskia Herre- out en Chris van der Draal zich oor de landelijke finale, die in Jroningen wordt gehouden, e wedstrijden beginnen in ostburg om 14.15 uur en in iiddelburg om 15.15 uur. bleek noodzakelijk. Een taak die met name Carlos van Bochove op zich nam. Onder zijn pen ningmeesterschap en zijn per soonlijke inzet in de opbouw van de accommodatie op sportpark Oude Vaart, kwam Het Zeeuwse Honk weer boven Jan. Temeer daar echtgenote Willy zich even min onbetuigd liet in de door Carlos vernieuwde kantine en overdekt zitje. Het speelterrein werd intussen omheind, de scorehokken wer den vernieuwd en een werpma- chine werd aangeschaft. Kort om, het enkele jaren geleden vernieuwde bestuur pakte de za ken energiek aan. Sportief gezien verliep het met name vorig jaar minder. Coach Eddy van Mol moest met zijn te weinig trainende spelers neder laag op nederlaag incasseren. „De eerste klasse was te hoog gegrepen. We wisten dat eigen lijk vooraf al," weet Ferley Anastasia, die het optreden in de hoogste afdeling in de Belgische competitie afdoet met: „Een jaar ervaring opdoen." Kansen De 28-jarige kraanmachinist bij SVZ is aan de vooravond van zijn achtste seizoen als werper en slagman wat optimistischer. „Het is nog even afwachten. Als iedereen, dus dezelfde spelers van het vorig seizoen, weer op komen draven, dan gaan we een leuke competitie tegemoet. Een competitie waarin we goede kansen op het kampioenschap hebben," stelt Anastasia. Van deze groep keert in ieder geval Wim van Walraven, die vorig seizoen tussentijds uitviel, niet terug. Deze routinier is door het bouwen van een woning te druk bezet. Afhaken op bestuur lijk gebied deed Harry Meek. Hij Ferley Anastasia ziet het komende honkbalseizoen optimistisch tegemoet voor zijn Het Zeeuwse Honk. foto wim kooyman werd opgevolgd door Ad van 't Hof junior. Een oud-gediende 'honker' als fris gezicht in de groep van voorzitter Henk van Beest, die in Wim van Walraven een ervaren secretaris heeft en in de eerder genoemde Carlos van Bochove een kei van een pen ningmeester. Gerda van de Sande en Leny van Walraven behoren eveneens tot de bestuursgroep en zorgen te vens voor het natje en droogje bij wedstrijden en trainingen. Een 'gouden' koppel. Bram Wer ner en Marcel van de Brande completeren het bestuur van Het Zeeuwse Honk, dat in Eddy van Mol een ervaren coach heeft, die ondanks het stapje terug, aan bleef. Onder zijn leiding komt Het Zeeuwse Honk uit met twee teams in de honkbalcompetitie en één equipe in de softbalcom- petitie. Oefenduels De eerste ontmoeting in de vriendschappelijke reeks is 19 maart als zowel het eerste als het tweede team in eigen huis speelt tegen Antwerp. Gent volgt op hetzelfde terrein een week later waarna uit en thuis tegen Zotte- gem wordt gespeeld, gevolgd door Antwerp uit en deelname aan het paastoernooi van Gent met als sluitstuk een oefenduel liegen Pioneers op 17 april voor eigen aanhang. Dan ook moet Het Zeeuwse Honk speelklaar zijn om de com petitie in te duiken. „Dat moet lukken," weet ook Ferley Anastasia, die uitkijkt naar de eerste duels. Want wedstrijden spelen is waarvoor de meeste honkballers kiezen. Trainen is er een minder geliefde bezigheid. Het is daarom niet zo verwon derlijk dat het bestuur zich on langs met de cijfers van de op komst bij de indoortrainingen afvroeg: „Zijn we op weg een recreatieve club te worden?" „Nee," zegt Ferely Anastasia: „Het komt wel weer." Door onze medewerker Fred Rabout IJzendijke - Rudy Veraart is bezig aan zijn tweede en laatste seizoen in 'zijn' IJ zendijke. Als afscheid zou hij alvorens hij de overstap naar het andere 'blauw-wit' van Hontenisse maakt, in de prijzen willen vallen en dat rit er ondanks de overvloed aan blessures waarmee men aan het Mauritsfort tot nu toe te kampen had, zeker in. IJzendijke speelt nog mee voor zowel de periodetitel als de totaaltitel. VOETBAL Dit in de 'flipperkast' die de eerste klasse van de afdeling al jarenlang is. Veraart, die aan het begin van het seizoen met Michel de Ruysscher, Adrie van Hanegem en Frank Neve (die allen van Breskens overkwa men) aardig wat versterking binnenhaalde, weet echter ook nat pas aan de eindstreep de prijzen worden verdeeld. De huid van de beer niet verkopen alvorens hij geschoten is. Maar aI te goed zelfs, want nog bij zonder vers in het geheugen ligt cruciale duel dat hij een paar jaar geleden als trainer an en met Schoondijke moest ndergaan. Toen op de aller laatste wedstrijddag hadden de achoondijkenaren in Westka- Pa e te§en het plaatselijke ™mfmam5en genoeg aan één ÏÏa°m?etitelte Pakken. Er werd verloren met 0-1 en in Plaats van op de al bestelde liiirt.eWa®en ac£l£er het plaatse- sihn ..Ipuriekkorps door ten Mö^ke te de£ileren zoch- moiJn ÜS en trainer zo vlug Ik h j warmte thuis op. riesvan'^""hognaehtmer- die piDl no8 altijd de kans hieta roo ,B°0gaard om Z<*P netvho^''ï!m,atig terug op mijn netvlies, bekent het immer en- Trainer Rudy Veraart is er op gebrand 'zijn' IJzendijke dit seizoen de vierde klasse van het KNVB-zondagvoetbal binnen te loodsen. foto wim kooyman thousiaste voetbaldier dat Ve raart nog steeds is. Hij mocht overigens in zijn trainersloop baan al wel een keer van de champagne proeven. Dit in Aardenburg waar hij zijn loop baan als eerste trainer begon. Weet dus hoe die champagne smaakt. Nu moet dat dus weer gaan gebeuren in en met IJzen dijke. „Maar pas op. De ellende die we tot nu toe over ons heen kregen valt met geen pen te beschrijven. Het valt me alles mee dat we nog mee kunnen praten in het titeldebat. Op papier waren we, en terecht' voor aanvang van de competi tie, een van de favorieten voor de titel. We hadden aardig wat versterking gekregen, maar de ellende begon al in de voorbe reiding toen onze eerste keeper Ronny Cammaert met een hardnekkige liesblesure weg viel. Die is dit seizoen nog niet aan de bak gekomen. Zou een operatieve ingreep moeten on dergaan, maar stelt dat en dat is ook begrijpelijk, wegens zijn studie uit. Dat betekent dat Chris Cornells onder de lat kwam te staan. Hij doet het voortreffelijk, maar komt wegens studie in Eindho ven nauwelijks aan trainen toe. Bovendien kwam ook hij in de lappenmand te zitten. Gevolg was een keepersprobleem, waarbij onder anderen nog spits Camiel de Looze onder de lat heeft gestaan. Michel de Ruysscher en Adrie van Hane gem, toch twee belangrijke steunpilaren, vielen eveneens weg. De Ruysscher kreeg in december weer enkelproble men. Iets waarmee hij eerder in zijn loopbaan al te kampen heeft gehad. Gevolg: maanden inactiviteit. Adrie van Hane gem heeft amper zeven volledi ge wedstrijden gespeeld. Pro blemen met de buikspieren. Is onder behandeling bij een fy siotherapeut, maar verder dan invalbeurten, hoe belangrijk ook, want hij pompt er altijd wel een paar binnen, komt hij niet. Ook Frank van de Vijver en Nico Aerssens zaten een aantal wedstrijden in de zie kenboeg. Voorts Frank Neve, die een enorm positieve stempel op de ploeg drukt moesten we een paar wedstrijden missen. Gelukkig hebben de jongens die het schip draaiende moes ten houden de draad goed op gepakt en daardoor spelen we nog mee. Dit in een klasse waarin alles mogelijk is en waarin het met name voor de beter voetballende ploegen, waartoe ik in alle bescheiden heid IJzendijke toch reken, erg lastig is tegen de onderste ploe gen overeind te blijven. Die gaan gewoon met tien man voor de pot liggen en kom daar mahr eens doorheen. Een counter om je oren en het is nog gebeurd ook." Toch blijft Veraart, een gebo ren optimist, er in geloven al vorens hij naar het 'oosten' ver trekt. „Gelukkig hebben we mijn nieuwe club, Hontenisse, al twee keer gehad. Er werd zelfs twee keer van gewonnen. Dat betekent dat het geruch tencircuit gesmoord is. Ik ben tot het eind van het seizoen IJzendijkenaar onder de IJzen- dijkenaren en zou straks graag met deze jongens aan de prij- zentafel zitten. Een mooier af scheidscadeau kan ik me nau welijks voorstellen." Echtpaar Biesbroeck op kop Terneuzen - Tijdens de vijfde en voorlaatste zitting in de seniorenbridge competitie regio Zuid namen Fons en Madelein Biesbroeck uit Kloosterzande de leiding over van Rico en Ria Sandrini uit Terneuzen. Het echtpaar Biesbroeck kwam tot een score van 58.650, terwijl de Sandrini's bleven steken op 47.750. De vijfde zitting werd gewonnen door het echtpaar Van der Heijden met 60.150 procent voor het echtpaar Biesbroeck. Het echtpaar Sandrini eindigde op de veertiende plaats. In de viertallencompetitie wordt in de eerste klasse Zuid de ranglijst aangevoerd door Lamswaarde. In de tweede klasse staat Hulst 2 aan kop. UITSLAGEN Senioren: vijfde zitting: 1. ep. van der Heijden 60.150, 2. ep. Biesbroeck 58.650, 3. ep. de Rijcke 55.600, 4. Dooms/Vermunt 52.750, 5. ep. Langedijk 52.460, 6. dms.Boyer/Nieskens 52.400, 7. ep. Hamelink 52.080, 8. dms. Aronson/den Haan 49.398, 9. van Bambost/IJsebaert 51.250, 10. dms. Vermunt/Vos 51.210. STANDEN Senioren: 1. ep. Biesbroeck 58.716, 2. ep. Sandrini 56.367, 3. van Bambost/IJsebaert 54.988, 4. dms. Dondori/de Ridder 54.100, 5. ep. de Rijcke 54.050, 6. ep. Hamelink 51.481, 7. ep. van der Heijden 50.547, 8. ep. Herrebout 49.736, 9. dms. Aronson/den Haan 49.398, 10. ep. Brevet 4.Q 1 'iQ VIERTALLEN Eerste klasse Zuid: 1. Lamswaarde 92, 2. Axel 2 88, 3. Luctor 2 88, 4. Emergo 1 69, 5. Emergo 2 61,6. Aardenburg 49. Tweede klasse Zuid: 1. Hulst 2 73, 2. Axel 3 64, 3. Aardenburg 2 52, 4. Axel 4 50, 5. BSO 2 48, 6. Axel 6 36, 7. Axel 5 34. Tjoba lijstaanvoerder Terneuzen - In de tweede klasse van de kórfbalcompetitie is Tjoba lijstaanvoerder geworden op doelgemiddelde. Koploper Kinderdijk verloor afgelopen dinsdag de inhaalwedstrijd tegen Sagitta met 12-10, waardoor beide ploegen met nog een wedstrijd voor de boeg met evenveel punten en met twee punten voorsprong op Ventura Sport aan de leiding gaan. Rinse van Etten wint in Zurich Hulst - Rinse van Etten uit Hulst heeft met succes meegedaan aan een internationale schaatswedstrijd op de 250 meter-baan in het Zwitserse Zurich. De 20-jarige neo-senior, die onder andere te maken had met de Zwitserse kernploeg, won de 500 meter in 41,3 en werd op de 1500 meter tweede in 2.04.2. In het toaalklassement werd de Hulstenaar eerste. Van onze sportmedewerker Axel - Afgelopen seizoen stapte Pascal Schieman van AZW over naar Axel. Bij de oranjehemden wachtte hem een positie in de middenlinie. Hij had het er naar zijn zin tot zijn oude blessures aan de heup en rug weer begonnen op te spelen. „Ik heb toen voor mezelf beslist ermee te kappen," aldus de onfortuinlijke Axelaar. „Geen bezwete shirts, geen van bagger zwaar geworden trai ningspakken en geen onder de blubber zittende voetbalschoe nen meer. Het is wennen. Het doet even raar aan," zegt Addie, moeder van de 23-jarige Pascal Schieman, die door zijn afhaken zijn voetbalschoenen aan de be kende wilgen kan hangen. Zij het letterlijk en figuurlijk met pijn. De voeballoopbaan van de jonge Axelaar ging bepaald niet over rozen. Als veelbelovende jeugdspeler kwam hij uit bij de jeugd van AZW, speelde in de Zeeuwse selecties en wist zich in de kijker van enkele clubs uit het Belgische. Spelen in de UE- FA's in een internationale com petitie noemt hij 'een mooie tijd en mooi meegenomen.' In die periode was hij vaste kracht in de basis van AZW, waarin hij als 15-jarige debuteerde. „Ik maakte de teruggang naar de vierde klasse mee," zegt Pascal Schieman, die samen met zijn maats erin slaagde het derde klasserschap te heroveren. De dag waarop dat gebeurde, was hij er niet bij. De plaats die hij in dat duel cruciale duel kreeg toegewezen, de bank, maakte dat hij bijzonder boos werd en bedankte. „Het fatale grapje," zoals hij dat noemt, was tevens de reden om naar Axel over te stappen. Een viertal jaar geleden kreeg hij last van een pijnlijke heup, waardoor er eveneens rugklach ten ontstonden. Een bezoek aan de bekende Belgische arts Mar tens betekende een minder ple zierige mededeling aanhoren. Pascal Schieman: „Er bleek een hiaat in mijn rechterheupge wricht te zitten. Tijdens de groei is daar iets mis gegaan. Het advies van Martens was stoppen met voetballen." Een droomwereld stortte ermee in. Zoals veel mensen, die willen blijven sporten, zocht Pascal Schieman naar andere wegen om toch maar door te kunnen gaan. Een bezoek aan een chiropractor en fysiotherapeut maakten dat hij zich 'goed' voelde en dus zijn schoenen weer aantrok. „De behandelingen sloegen goed aan, dus kon het weer. Helaas heeft het maar tijdelijk goed gewerkt," aldus Pascal Schie man, in het dagelijks leven chauffeur/automonteur bij Cito. Hij voelde de pijn in heup en rug terug komen. Als een van de velen bij de voetbalclub Axel moest hij dus afhaken en zich bij de langdurig geblesseerde maats Patrick Danckaert, Pascal Len- sen en Gino van de Broecke voegen. Een bezoek aan de huisarts le verde weinig hoop op een snelle terugkeer op. „Wil je op je 35e nog lopen, dan zul je nu wat moeten doen," was het advies. Die boodschap kwam hard maar duidelijk over. „Ik laat me ver der behandelen, zal mogelijk nog wat foto's laten maken, maar spelen is er niet meer bij," aldus de flegmatieke Pascal Schieman.

de Stem | 1995 | | pagina 15