'Nieuwe' maffia begint offensief Nieuwe kans vrede Midden-Oosten Rusland en Duitsland strijden om kunst Kroaten en moslims klaar voor 'grote finale' •bestem Franse presidentskandidaat Jospin wil korte werkweek BUITENLAND A4 TEL. 01150-17566 Jack 98,- :r Amerika probeert impasse tussen ruziënde gesprekspartners te doorbreken 'Noordierse strijdgroepen ontwapenen' BUITENLAND KORT 1995 WOENSDAG 8 MAART 1995 *•9 HM 6S, bj. '77, e.a.b. Tel. LT bj. '87, vol ?50,-. Tel. 9/91, rood, ;dak. Spec. 650-64886 1-17.30 u. RANGE ROVER CameH^ L Gr.kent 1980, 2-deurs, knapper, 2.500,- 01650-64886 werkdag 08.30-17.30 uur. RANGE met., 1986 ROVER /.U 3.9, uw. f10'? 5-bak, 25.000,-. 64886. Werkd. .„onze correspondent JartHeering Rome Na een jaar van be- t7ekteWke rust °P het maf' fijfront is Sicilië getroffen joor een reeks van aanslagen waarbij in de afgelopen twee „eken twaalf doden zijn ge- vallen- de nacht van maandag op dinsdag werd in Palermo de I «.jarige juwelier Domenico tetta doodgeschoten door I wee killers op een scooter. Hij was een neef van de bekende Jifito (maffiaverklikker) Tom- so Buscetta, die al twaalf van I «ju familieleden heeft zien ver moorden. Buscetta's beide zoons ,,.erden levend verbrand. C0Sa Nostra heeft een terroris- tisch offensief in gang gezet, dat onder meer tegen de pentiti is gericht," verklaarde gisteren een van de voornaamste maffiabe strijders van Italië, de Palermi- taanse hoofdofficier Giancarlo Caselli. Hij veroordeelde de politieke campagne tegen de pentiti, die heeft geleid tot 'valse informatie, verontreiniging van bewijsmate riaal en het verspreiden van ge heime onderzoeksgegevens'. Caselli doelde daarmee op de acties van het door Berlusconi geleide rechtse Verbond van de Vrijheid tegen de pentiti, die het meest effectieve wapen zijn ge bleken in de strijd tegen de maf fia. Kamerleden van de door Berlusconi geleide coalitie stel len regelmatig de voorkeursbe handeling van pentiti ter discus sie. Sinds de verkiezingsoverwinning van Berlusconi, nu een jaar gele den, is de strijd tegen de maffia een stuk moeilijker geworden, stelt Caselli. Indirect wordt die bevestigd door de onlangs gear resteerde zaakwaarnemer van de gevangen maffialeider Toto Rii- na, Pino Mandalari, die in de verkiezingstijd verscheidene Si- ciliaanse kandidaten van het Verbond van de Vrijheid blijkt te hebben gesteund. Tegen deze achtergrond levert nu ook de maffia zelf haar bij drage in de klassieke vorm van de vendetta, de wraak op de familieleden van de infame (trouweloze). De bedoeling daar van is niet alleen om aspirant- pentiti de mond te snoeren, maar ook om de honderden die al tegenover de politie hebben ge praat er toe te dwingen hun bekentenissen niet te herhalen in een reeks belangrijke maffiapro- cesssen die dit jaar gehouden gaan worden. Tenslotte heeft elk van hen fa milieleden, die onmogelijk alle maal permanent kunnen worden bewaakt. „De moord op mijn neef is een duidelijk antwoord aan iedereen die dacht dat het afgelopen was met de maffia," verklaarde Bus cetta zelf gisteren. Inderdaad lijkt het erop, dat Cosa Nostra aan een succesvolle wederop standing bezig is na een periode, waarin een groot deel van haar leiders is gearresteerd. Wel wordt er een keiharde machtsstrijd gevoerd om hun op volging, die enkele uren voor de moord op de neef van Buscetta nog eens vier andere doden eiste. In de Siciliaanse stad stad Cata nia maakte een kruisvuur uit ten minste drie verschillende vuur monden op klaarlichte dag een einde aan het leven van drie leden van een plaatselijke maf fiaclan. Uiteraard bleek van de tiental len omstanders niemand in staat om de politie ook maar iets te vertellen. En diezelfde avond werd in Siracusa een gangster in zijn auto doodgeschoten. Mafiadeskundige Luciano Vio- lante vermoedt, dat de successie- strijd binnen Cosa Nostra al is uitgevallen ten gunste van de beruchte clan der Corleonesi, die aan het begin van de jaren '80 in een bloedige bendeoorlog de an dere maffiafamilies aan zich on derwierp. De Corleonesi hebben zware ver liezen geleden sinds twee jaar geleden hun leider Riina werd gearresteerd. Maar sindsdien is er volgens Violante 'een nieuwe generatie van Corleonesi' opge staan die de teugels inmiddels weer vast in handen heeft. I van onze redactie buitenland Washington - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Warren Christopher, begint vandaag met een zoveelste poging het vredesproces in het Midden-Oosten nieuw leven in te blazen. Christopher hoopt de spannin- j gen tussen Egypte en Israël over het non-proliferatie-verdrag te gen de verspreiding van kernwa pens te doen verminderen en Jordanië gerust te stellen over de te verwachten financiële steun ait de Verenigde Staten. Daarnaast zal hij proberen de onderhandelingen tussen Israël enerzijds en de Palestijnen en Syrië anderzijds weer op gang te De Egyptische regering weigert t non-proliferatie-verdrag te tiengen zolang Israël niet te nt. De joodse staat, die vol- u as deskundigen tweehonderd I kernkoppen heeft, wil pas in het kader van een vredesregeling voor de hele regio ondertekenen. De Verenigde Staten zijn bang j dat andere Arabische staten het Egyptische voorbeeld zullen vol- gen. De onderhandelingen over de verlenging van het verdrag nnen in april. hington hoopt ook dat een beter klimaat tussen Jeruzalem en Cairo positieve effecten heeft op de sfeer in de hele regio. Dan kan Egypte opnieuw de rol op I zich nemen van bemiddelaar tussen Israël, Palestina en Syrië. Christopher zal ook proberen een andere bedreiging van het t vredesproces te beteugelen: het plan van de Republikeinse meer- j derheid in het Congres om een zegging van president Clinton Jordanië grotendeels onge daan te maken. Clinton heeft beloofd bijna 1,1 miljard gulden Jordaanse schulden aan de Vere- !e Staten kwijt te schelden, j als 'beloning' aan koning Hus- - De grootste protestant- partij van Noord-Ierland, de Ulster Unionist Party, wil eën internationale commissie die de HA en de paramilitaire protes tanten overhaalt zich te ontwa penen. Zij hebben dat tot dusver gewei gerd. Sinn Fein, de politieke arm van de IRA, wees het voorstel af. De Engelse regering stelt dat de protestanten niet durven te on derhandelen over vrede zolang de IRA de wapens houdt. sein voor het sluiten van vrede met Israël. De Republikeinen willen slechts een fractie daarvan kwijtschel den. Christopher zal Hoessein verzekeren dat Clinton al het mogelijke zal doen om het Con gres over de streep tetrekken. Een Amerikaanse diplomaat, die zich bezighoudt met de Israëli sche bezetting van de Golan- hoogvlakte, heeft verklaard dat op dit terrein 'nog veel werk moet worden verzet'. In ruil voor terugtrekking eist Israël veilig heidsgaranties en een normalise ring van de betrekkingen met Syrië. Christopher begint zijn rondreis vandaag in Cairo. Vervolgens gaat hij naar Jeruzalem en daar na naar Saudi-Arabië. De ministers van Buitenlandse Zaken van Israël, Egypte en Jor danië en de Palestijnse minister van Internationale Samenwer king zijn gisteren in de Jordaan se hoofdstad Amman overleg be gonnen over het lot van de hon derdduizenden Palestijnen die na de Zesdaagse oorlog van 1967 uit de Gazastrook en de Westoe ver zijn weggevlucht. Het overleg komt voort uit het autonomie-akkoord dat Israël anderhalf jaar geleden met de Palestijnen sloot. In het akkoord wordt echter niet gesproken over aantallen vluchtelingen en even min over een datum van terug keer. De Arabische gesprekspartners zeggen dat meer dan 800.000 Palestijnen in aanmerking ko men voor terugkeer. Volgens Is raël gaat de discussie over niet meer dan 200.000 Palestijnen. Volgens de Arabieren houdt Is raël geen rekening met het feit dat de vluchtelingen inmiddels gezinnen hebben. Het Israëlische leger en de lucht macht hebben de Hezbollah in Zuid-Libanon bestookt als ver gelding voor de autobom die maandag een milicien van het aan Israel gelieerde Zuidlibanese Leger doodde. Straaljagers vlogen laag over de zuidelijke wijk van Beiroet waar de leiders van de Hezbollah zich hebben verschanst. Gevechtshe likopters bestookten stellingen van de Hezbollah in de heuvels van de Appelprovincie, waar de shi'itische verzetsbeweging uit kijkt over de door Israel inge stelde veiligheidszone in Zuid- Libanon. Een Kroatische soldaat bespiedt Servische stellingen in de buurt van Zagreb. Hij mag de Bosnische moslims tot zijn bondgenoten rekenen als de strijd aan dit 'stille front' dit voorjaar weer losbarst. foto ap Van onze correspondent Harald Doornbos Zagreb - De samensmelting van het Kroatische en het Bosnische regeringsleger komt onverwacht. Sinds vo rig jaar mag er dan een fede ratie 'zijn tussen Kroaten en de door moslims gedomineer de Bosnische regering, de on derlinge relatie blijft koel. Het leek er zelfs op dat de ver zoeningsmissie van de Europese Unie zou mislukken. De Duitse EU burgemeester van Mostar, Hans Koschnick, dreigde met af treden, omdat volgens hem de Kroaten in Bosnië niet willen samenwerken met de moslims. De president van de federatie, de Kroaat Kresimir Zubak, ontkent het bestaande wantrouwen tus sen Bosnische Kroaten en Bosni sche moslims niet. Er werd im mers tien maanden geleden nog tussen beide groepen gevochten, zegt hij. Hij wil een federale of kanton achtige staatsstructuur zoals Zwitserland of België dat heb ben. Kroatië mag van hem een grote vinger in de pap krijgen- binnen een nieuw Bosnië. Dat leidt weer tot problemen met de moslims. Op het politieke vlak willen zij juist dat Sarajevo niet overschaduwd gaat worden door Zagreb. Toch worden beide legers, het Kroatische en het Bosnische, nu onder één commando geplaatst. De federatiegenoten spelen ech ter gevaarlijke machtsspelletjes. Zo beschouwen de Kroaten de- nieuwe commandostructuur als een samenwerking tussen het Kroatische leger en de Federa tietroepen (moslims en Bosni sche Kroaten). Nee, zeggen de moslims, dat leidt tot eendomi- nante Kroatische positie. Daarom zien de moslims de nau were samenwerking als een bondgenootschap tussen het Kroatische en het Bosnsiche re geringsleger (Bosnische Kroaten ondergeschikt aan Sarajevo). Dit lijkt een kleinigheid. Maar het toont precies aan dat Kroa ten en moslims elkaar nog altijd niet vertrouwen. Afgevaardig den van beide regeringen en van de federatie leggen hun verschil van mening nu voor aan de Duitsers en de Amerikanen, gro te voorstanders van een bondge nootschap dat de Serviërs tegen wicht kan bieden. Het nu gevormde 'federatieleger' beschikt over een enorm militair potentieel. Kroatië heeft een goed uitgerust en modern leger. Daar schort het aan bij de mos lims. Die hebben nog altijd problemen met de aanvoer van tanks en zware artillerie vanwege het wa penembargo. De moslims be schikken echter wel over genoeg manschappen. Een gezamenlijk leger betekent dat Kroatische eenheden de grens met Bosnië kunnen over schrijden om daar de moslims te hulp te komen in hun strijd tegen de Bosnische Serviërs. Te vens kunnen de Kroaten vanuit Bosnië de door Serviërs bezette Krajina-regio in Kroatië in de rug aan te vallen. De moslims kunnen gemakkelijker zware wapens via Kroatië importeren. Kroaten en moslims moesten wel 'met elkaar gaan samenwerken, aangezien Serviërs in Kroatië en Bosnië al twee weken geleden besloten tot de vorming van een gezamenlijke commandoraad. Waarnemers op de Balkan zijn er welhaast van overtuigd dat beide partijen zich opmaken voor de grote finale in het voor malig Joegoslavië. Als op 1 mei het staakt het vuren afloopt in Bosnië, en in Kroatië de VN weg is uit de door Ser viërs bezette Krajina-regio, kan de strijd weer beginnen. Van onze correspondent Frans Wijnands Bonn - Het gaat niet alleen om kunst ter warde van 100 miljard mark, 'maar om de nieuwe kwaliteit van de Duits-Russische betrekkingen; om be loftes en afspraken die eerder in bila terale verdragen zijn vastgelegd'. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Naus Kinkel (FDP) heeft gisteren in Bonn Russische minister van Cultuur, Sidorow, eens nadrukkelijk herinnerd aan de toezeggingen van president Boris Jeltsin, om "e kunstvoorwerpen terug te geven die het «Me Leger, aan het einde van de Tweede ereldoorlog met treinladingen tegelijk uit azi-Duitsland wegvoerde. ,,aar Moskou en het toenmalige Leningrad; lans Sint Petersburg. au kunstroof' wordt in het diplomatieke «eer uiteraard niet gesproken. Hooguit er krijgsbuit, en over kunst die 'onrecht- p B ,in Russische handen is gevallen. ministers zijn overeen gekomen, tel f Pu'tse en Russische commissie die de dit teruggave voorbereiden, in juni van kmi^u Weer biieen zullen komen, in Mos- Wet jar Sidorow heeft al eerder laten overt, er éérst duidelijkheid moet komen km begrip 'onrechtmatig': „De Russen jZnen niet zeggen dat die kunst hun eigen- Va„ ,ls'roaar het is ook niet het eigendom j«n de Duitsers." serc kT cryptische opmerking, die de Duit- Nos rt er®st:e d°et vrezen. Mosk gencier is het wetsontwerp dat in sche 7' ■n maak 's> en waarin het Russi- oezit van de vele schilderijen, boeken, biefstukken als het ware gelegitimeerd gaat worden. Dat maakt een eventuele teruggave in de toe komst nog moeilijker. Vandaar dat minister Kinkel gisteren in Bonn de hoop uitsprak, dat de nieuwe wet in overeenstemming zal zijn met de internatio nale verdragen op dit gebied en met de Duits-Russische verdragen uit 1990 en 1992 waarin is vastgelegd, dat Rusland alle inder tijd uit Duitsland weggevoerde kunstschat ten zal teruggeven. Kinkel, die vandaag in Moskou is, zal er ook tijdens zijn gesprekken met president Jeltsin en zijn Russische ambtgenoot Kosyrew an dermaal op aandringen om de gedane belof tes - 'ook al in het belang van wederzijds, politiek vertrouwen' - na te komen. Gaandeweg de afgelopen jaren is in Rusland - anders dan in Duitsland - een emotionele discussie op gang gekomen over de voorge nomen teruggave van de kunstschatten. Er is een nog steeds groeiend verzet tegen dat voornemen. 'Rusland heeft zwaar genoeg van de nazi's te lijden gehad. De nu in Rusland zijnde kunst schat is niet meer dan een redelijke schade loosstelling voor alle geleden ellende', zo wordt geredeneerd. Minister Kinkel benadrukte gisteren alle respect te hebben voor de gevoelens van slachtoffers van het nazi-regiem, maar het Duits-Russische Vriendschaps- en Cultuur verdrag is juist bedoeld om de verzoening tussen beide volkeren te bevorderen. Een tentoonstelling van enkele tientallen schilderijen van Van Gogh, Cranach, Manet en vele anderen, die onlangs in de Petersbur ger Hermitage werd geopend, heeft de emo ties aan beide zijden aangewakkerd: de! en andere kunstvoorwerpen Russische pers betoogde dat deze kunst absoluut in Rusland behoort te blijven. De Duitsers daarentegen voelden zich gepro voceerd. De zeer ervaren, immer diplomatie ke Duitse ambassadeur in Moskou - Otto von der Gablentz - gaf desgevraagd toe dat hij de expositie van deze werken op dit moment 'schandalig' vond. Hij gaf daarmee exact de opvatting van de Bondsregering weer, zoals bleek. De Duitsers hebben in de loop der jaren, alle in de oorlog geroofde Russische kunst terug gegeven. Uitgezonderd de legendarische 'Barnsteen-zaal', maar die is spoorloos ver dwenen. De Russen op hun beurt hebben mondjesmaat wat teruggegeven, zoals een paar van de meer dan 6000 kostbare banden van de 'Gothaer Bibliotheek'. Verspreid over vrijwel de hele vroegere Sow- jet-Unie liggen in universiteitsbibliotheken en vaak vochtige depots nog honderdduizen den waardevolle historische boeken. In de kelders van Russische musea liggen tiendui zenden schilderijen, etsen en tekeningen op geslagen, maar ook partituren van Bach, manuscripten van Goethe en de unieke wa penverzameling uit de Wartburg. Alles keu rig gerubriceerd, op meer dan 200 vellen inventaris. Een van de meest kostbare kunstobjecten is de schat van Priamos, een verzameling van Trojaans-gouden sier-, kunst- en gebruiks voorwerpen, die de Duitse archeoloog en kunstkenner Heinrich Schliemann in 1873 in Turkije opgroef. Duitse kunst-experts heb ben de verzameling onlangs in Moskou ge zien, nadat de Russen tientallen jaren had den beweerd 'de schat van Troje' rliet in bezit te hebben. Overigens maakt nu ook Turkije er aanspraak op. De Russische minister van Cultuur Sidorow en de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Kinkel bespreken het lot van tweehonderdduizend kunstwerken en een miljoen waardevolle boeken, die in de Tweede Wereldoorlog als oorlogsbuit mee naar de toenmalige Sovjetunie zijn genomen. Burgemeester Moskou dreigt met aftreden Moskou - Burgemeester Joeri Loesjkov van Moskou dreigt met aftreden als de Russische president Boris Jeltsin het ontslag van de politiecommissaris en de hoofd-aanklager van de Russische hoofdstad handhaaft. Loesjkov, die als mogelijke rivaal van Jeltsin bij de presidents verkiezingen van volgend jaar geldt, noemde het ontslag van politiecommissaris Vladimir Pankratov en hoofdaanklager Gen nadi Ponomarjov 'een schending van de grondwet'. Als Jeltsin zijn besluit niet intrekt, zal de burgemeester de rechter inscha kelen. Jeltsin kondigde het ontslag van beide functionarissen vorige week aan na de moord op de populaire televisiejournalist en toekomstige directeur van de publieke televisie, Vladislav Listjev. Voorwaardelijke straf voor nazi's Stuttgart - De rechtbank van Stuttgart heeft gisteren drie neonazi's tot voorwaardelijke straffen van zeveneneenhalf tot 18 maanden veroordeeld wegens het voortzetten van de verboden Freiheitliche Demokratische Arbeiterpartei. Het drietal zou samen met anderen het nog in het oprichtings jaar 1983 verboden Aktionsfront Nationaler Sozialisten/Natio- naler Aktivisten (ANS/NA) van de inmiddels overleden neonazi Michael Kuehnen voortgezet hebben. De organisatie wilde als legale arm van de nazi-beweging optreden en onder meer ageren voor een opheffing van het verbod op de NSDAP van Adolf Hitler. Autoverkeer centrum Athene verboden Athene - Het verkeer van particuliere personenauto's, taxi's en tweewielige motorvoertuigen wordt vanaf begin april in het centrum van Athene verboden. Het verbod moet helpen de 'nefos' te bestrijden, een vervuilde wolk die al meer dan vijftien jaar boven de Griekse hoofdstad hangt. Al meer dan tien jaar is een systeem van kracht waarbij de automobilisten in Athene maar één op de twee dagen mogen rijden. De luchtkwaliteit is door deze maatregel echter onvol doende verbeterd. New York voert doodstraf weer in Albany - De Amerikaanse staat New York heeft gisteren aansluiting gezocht bij 37 andere Amerikaanse staten door de doodstraf weer in te voeren. Gouverneur George Pataki moet alleen zijn handtekening nog zetten. Pataki, een Republikein die afgelopen november werd gekozen na een campagne waarin hij beloofde de doodstraf weer in ere te herstellen, heeft al aangekondigd dat hij dat zal doen. New York wordt daarmee de 38e Amerikaanse staat die de doodstraf weer invoert sinds het Hooggerechtshof in 1976 een verbod daarop ongedaan maakte. Hillary Clinton: meer sociale uitgaven Kopenhagen - Hillary Clinton heeft gisteren op de sociale top in Kopenhagen een pleidooi gehouden voor vermindering van de defensie-uitgaven en verhoging van de budgetten voor sociaal beleid. Ze eiste tevens grotere inspanningen om de sociale toestand van de vrouw te verbeteren. De sociale ellende op de wereld treft vrouwen het zwaarst, zei ze, en dat terwijl zij het hardst werken om de ellende teboven te komen. Proces over 'rode terreur' Ethiopië Addis Abeba - Zesenveertig officieren die tot de militaire junta hebben behoord van de Ethiopische ex-dictator Mengistu Haile Mariam, verschijnen vandaag in Addis Abeba voor de recht bank. - De officieren worden beschuldigd van 1823 moorden en verder voor volkerenmoord en misdaden tegen de menselijkheid. Een van hun slachtoffers was de 83-jarige ex-keizer Haile Selassie, die een jaar nadat hij in 1974 was afgezet onder een kussen met ether werd gesmoord. Scholieren gewond bij brand Charleroi Charleroi - Een school met 1500 leerlingen in de Belgische stad Charleroi is gisteren door een hevige brand volledig in de as gelegd. Tientallen scholieren en enkele volwassenen zijn, vooral met verschijnselen van rookvergiftiging, opgenomen in zieken huizen. De oorzaak van de brand is nog onduidelijk. Hoofd politie Hamburg stapt op Hamburg - De politiecommissaris van Hamburg is gisteren opgestapt omdat hij niet heeft opgetreden tegen agenten die gedetineerde buitenlanders hebben mishandeld. Er is een onder zoek ingesteld naar 80 agenten. Een deel van de agenten zou contacten met extreem-rechts hebben. Commissaris Krappen heeft niets ondernomen na klachten. Getuigen hebben verklaard dat met name Afrikanen geslagen werden en soms aan de rand van de stad achtergelaten. In een paar gevallen zouden de agenten nep-executies hebben uitge voerd. Van onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Lionel Jospin, de socialistische kandidaat voor het Franse presidentschap wil dat de Fransen in 1997 een 37-urige werkweek hebben. Verder meent hij dat alle inkom sten uit kapitaal belast moeten worden, behalve het spaar bankboekje. Dat heeft hij gisteren onthuld. Het programma van Jospin bete kent voor de Franse socialisten een forse ruk naar links. Hij wil voor de komende regeringsperio de vijf doelen nastreven: „De mens moet het hart van de eco nomie worden, met de jongeren moet de 21-ste eeuw worden voorbereid, het platteland moet worden ontwikkeld via het groe ne bewustzijn, Europa is een noodzaak voor Frankrijk en de macht moet anders worden inge vuld." Zijn 'Voorstellen voor Frankrijk plaatst de werkgelegenheid centraal. Jospin wil de sociale lasten op de laagste salarissen drukken, om zo nieuwe banen te scheppen. Hij meent dat alle overheidsuitgaven in eerste in stantie moeten worden beoor deeld op de vraag hoeveel banen ze opleveren. Wel raakt Jospin een in Frank rijk gevoelige snaar als hij het heeft over de kinderbijslag. Die geldt in Frankrijk vanaf het tweede kind. In de minst rijke families moet er al kinderbijslag komen voor het eerste kind, al dus Jospin. Verder wil hij per definitie dat de armste families1 een hogere kinderbijslag krijgen dan de rijkere. Ex-president Valéry Giscard d'Estaing (69) heeft gisteravond gezegd geen kandidaat te zijn bij de presidentsverkiezingen. Hij stelde voor de Franse televisie vast dat zaken die hij van belang acht geen weerklank vinden. Hij wil dat presidentskandidaten duidelijk maken wat ze van de toekomst vinden en dat ze een ideeëngoed voorleggen dat ver der reikt dan een regeringspro gramma. De respons hierop vond de ex-president teleurstellend. Hij zei niet aan de electorale verwarring te willen bijdragen. Giscard d'Estaing is voorzitter van de rechts-liberale partijen federatie Unie voor de Franse Democratie (UDF) waartoe ook de regeringsmeerderheid be hoort. De meeste partijen binnen de UDF steunen Giscard d'Estaing niet. Opiniepeilingen gaven hem slechts 5 procent van de stemmen.

de Stem | 1995 | | pagina 5