Camping St-Kruis van de baan 2 Vissersvoorman vindt het 'welletjes' teST" philipsweg in Waterlandkerkje pas op zijn vroegst in 2000 veilig n Zeeuws ,n een kwaliteit SPORT IN HET KORT UITSLAGEN gezwaren GS: 6Onaanvaardbare afbreuk aan natuurwaarden van gebied' Handtekeningen tegen gedoogbeleid softdrugs ZEELAND C4 Iheid htgewonde I Sint Kruis - Er mag geen camping worden gevestigd met en maximaal aantal eenheden van 160 aan de Heirweg i Sint Kruis. Gedeputeerde Staten van Zeeland beslo- en gisteren de gevraagde verklaring van geen bezwaar -an B en W van de voormalige gemeente Aardenburg te I weigeren. I Natuur Vrouwentennis Terneuzen Vrouwentennis Hulst Toon van Overveld stopt als voorzitter van Vereniging Sportvissersfederaties KAARTINGEN SCHIETINGEN K0ERSBAL GEZELSCHAPSSPELEN MAART 1995 Q3 DESTEM WOENSDAG 8 MAART 1995 computer met printer •ordapparaat en koffie? paraat ontvreemd. en huisartsenpraktijk in an Gent werd de dupe hbrekers. Een computer rde tot de buit van de eskens deed een bedrijf Te Deltahoek aangifte van ak. Aan de zijkant van tand was een grote ruit 4agen. De schade binnen jlenorm, er werd echter vermist. I - Gladheid was de boos- Ir van een aanrijding in Jontenissestraat in Hulst Imiddag. Een automobi- luit Hulst wilde voorrang men aan een Terneuze- die van de Zandstraat lam. Door de gladheid pf de auto van de vrouw en botste zo op die van kan uit Terneuzen. Per uke ongelukken deden niet voor. Leuzen - Een 60-jarige lw uit Boekhoute is giste- licht gewond geraakt bij [aanrijding op de Terneu- |estraat. De vrouw zat sa- met een andere inwoner Boekhoute in een auto die geraakt door een bestel- De bus stond geparkeerd Is de weg, maar wilde de [ting van Terneuzen op, Ider te kijken keerde de Jtuurder zijn bus en raakte Lrbij de auto van de Boek- jfitenaar. De vrouw liep lich- ineuzingen op, maar kon na perzoek in het ziekenhuis er naar huis. ponze verslaggever IJ lerlandkerkje - Jan de Meijer uit Water- Ii. moet er n0g een tijdje mee leven tde Philipsweg langs zijn dorp een onveili- weg blijft. Op zijn vroegst in het jaar 2000. f» dan nog alleen als het Rijk voldoende geld 't om het plan Duurzaam Veilig in West- Zeeuws-Vlaanderen uit te voeren. Pas dan wordt de kans op spectaculaire en zware ongevallen minimaal. Dit schrijven Gedeputeerde Staten van Zeeland in antwoord op een brief van De Meijer. Hij klom in de pen toen er op 11 januari van dit jaar weer eens een auto recht op de kop in zijn tuin terecht kwam. De Meijer vreest nu dat de weg straks alleen maar gevaarlijker wordt omdat het (zware) verkeer die gaat gebruiken als sluiproute wanneer de rondweg om Oostburg klaar is. Hij vroeg Gedeputeerde Staten om verkeersdrempels aan te leggen en om het vrachtverkeer door Oostburg te verbieden. Het dagelijks provinciebestuur wijst erop dat vol gens het plan 'duurzaam veilig' de Philipsweg zodanig wordt ingericht dat doorgaand verkeer er geen gebruik van kan maken en dat er dan niet harder dan veertig kilometer per uur kan worden gereden. „Tot die tijd wordt de verkeersveiligheid goed in de gaten gehouden. Als dat nodig is worden tijdelijke maatregelen genomen om de veiligheid zoveel mogelijk te verbeteren," beloven Gedepu teerde Staten. [(anonze verslaggever be camping is namelijk in strijd I jet een bestemmingsplan bui- I tengebied en daarnaast doet de I camping volgens GS een onaan vaardbare afbreuk aan de na- I Hurwaarden van het gebied. .De aanwezigheid van een cam- jisg en verblijfsrecreatieve acti- I iiteiten zullen de kwaliteit en de I belevingswaarden van natuur en landschap onnodig aantasten," iten GS weten aan B en W van luis- Aardenburg. Medewerking gijl het nog niet eens de Lortefeuille betreft, die onder lijn verantwoordelijkheid lalt. Die portefeuille is namelijk in fianden van wethouder Pau- vels. Ongelooflijk. „Het foorstel kwam niet van het :da." Dikwijls heb ik mij, als frac tievolger en voorzitter van Progressief Hontenisse, zitten brgeren aan de neerbuigende, afbrekende en honende hou ding van het college richting nevrouw Le Roy. Misselijk nakend vond ik vaak de vrouw-onvriendelijke opmer- I kingen van het college. Doch jdit alles valt nog in het niet «bij deze aanval, doorspekt Jimet afgunst richting Progres- sief Hontenisse en haar volks- vertegenwoordigster. Als voorzitter van Progressief Hontenisse vind ik dan ook excuses van het college aan i mevrouw Le Roy en haar fractie op zijn plaats. Hengstdijk A. L. Rensen. Voorzitter Progressief Hontenisse een overdaad aan vibrato en de hoge tonen klonken schril en scherp. Een vertolking die niet overtuigde, jammer want <W concerto verdient een perfecte uitvoering. Met Psyché, het symfonisch ge dicht van César Franck, een werk gebaseerd op het klassieke Griekse verhaal, werd de avow» sfeervol en muzikaal sterk beslo ten. De orkestratie is mede doo de vele modulaties express'® Het orkest speelde zowel d zachte passages als de hele waarin de muziek openbloe bijzonder mooi. De verschilled? klankkleuren kwamen Prac uit. Het werk kent geraffineerd samenklanken en de kleine so klinken expressief. De d'eP,s nore ondersteuning van de ba partijen was indrukwekkend. Het Zeeuws Philharmoniscn Koor nam de niet gemakken] vocale partij voor zijn reken1® De vocalisten fungeren als v tellers, de melodielijnen z J van de voormalige Aardenburg wilde wel Imdewerking verlenen aan het I verzoek van de familie Hendrik- de Heirweg een camping le realiseren. Bijkomend argu- -t van het college was dat de naar een aanzienlijke bijdra- I ge"zou verstrekken in de aanleg I van riolering in het buitenge- Circa 35 woningen/bedrij- I va zouden hiervan kunnen pro fiteren en daarmee kan uitvoe- I ring worden gegeven aan het I provinciaal waterhuishoudings- I Maar GS hechten meer waarde I aan behoud van de natuurwaar- I den in het gebied. Het Streek- I plan Zeeland geeft aan dat ver- I storende elementen zoveel moge- I lijk moeten worden geweerd uit de directe omgeving van land schapselementen en gebieden met een natuurfunctie. De loca tie van de camping wordt geka rakteriseerd door de ligging in het karakteristieke en waarde volle gebied tussen Aardenburg en Sint Kruis. In dat gebied liggen onder andere een aantal waardevolle kreken. GS vinden de camping niet passen in dit gebied. Plattelandstoerisme Ook is de camping in strijd met het bestemmingsplan buitenge bied van de voormalige gemeen te Aardenburg. Het gaat om de vestiging van een camping van circa zes hectare bij een agra risch bedrijf. Op de grond rust een agrarische bestemming. Het gebruik van die percelen voor verblijfsrecreatie is in strijd met dat plan. Te ver Gezien de grootte kan de cam ping ook niet onder de noemer plattelandstoerisme worden ge plaatst. Daarnaast voldoet de lo catie niet aan de criteria voor nieuwe verblijfsrecreatieterrei- nen zoals in het provinciaal be leidsplan voor recreatie en toe risme staat. De betreffende loca tie ligt volgens GS niet in een recreatie concentratie en te ver van het dorp Sint Kruis af. eenvoudig en integreren - loos in de orkestpartij. De dx en de balans waren niet pen maar het koor doorstond eerste echte krachtproef. mock?" Terneuzen - De Smit versloeg met 3-1 Schepnet in poule 5 van de vrouwen-tenniscompe- titie in het Terneuzense Kacketcentrum. De partij tussen Cony van Oorschot/Janny Koster/ Schepnet) en Elly van Steen- bergen/Cobi Naerebout ein* bigde via 10-10 onbeslist. Doorslaggevend voor De Smit was de 13-7-overwinning van Heieen Zwartelee en Corrie Vermast op Duka van de Peyl/ Jeanette Ellenbroek. uitslagen Poule 1: Van Buren-Van Doese laar 0-4, De Kort-Racketjack 0-4, Baronie-Boeye 3-1, Tol- hoek-De Keyzer 3-1. Poule 2: Leeuw-Moerbeke 0-4. Poule 3: Sponselee-Dooms 2-2, Fourty Love-Dees 3-1. Poule 4: Loof-Van Kuylenbürg Poule 5: De Waal-De Vin 0-4, Schepnet-De Smit 1-3. Bedrijfstennis Terneuzen Terneuzen - Gevos won met raaximale 8-0-cijfers van Elo- pak in poule 3 van de bedrijf- stenniscompetitie in het Racketcentrum te Terneuzen. Dit is echter een vertekend beeld want in de onderlinge partijen was het krachtsver schil te verwaarlozen. In het wouwendubbel wonnen Tilly de Kort en Bertha van Dam net 8-6 van José Mol/Sabine va" Gassen, terwijl bij de nannen Stanny Vink en Jan van °am met 9-6 te sterk waren voor Jan Mol/Gerry Agterhuis. Verder zegevierden de mixed combinaties Tilly de Kort/Jan 'an Dam en Bertha van Dam/ tanny Vink met 8-5 respec- Wvelijk 8-6 over Sabine van ^ssen/Gerrie Agterhuis en en Jan Mol. ditslagen pX R"ctHs-Smit Sport 7-1. oule 2: Paal en Perk-ISM 2 Pn„i „ga"Van 4-4. Her i Gevos-Elopak 8-0, net, 1-Arnen 6-2. }{erl'ncle-Bachten Die- mie 4.4 an Wijck-Broomche- Tennis mannen Terneuzen Terneuzen - in poule één van terneuzense tenniscompe- Eleverb°r "?i?nnen versloeg E. XüXrg/De aerk met 4-2 J. Bleyenberg/H. Jansen. De singles werden eerlijk ver deeld want Edward Bleyen- berg boekte een 6-3-over- winning op Henk Jansen, ter wijl Johny Bleyenberg met 9-3 te sterk bleek voor Pieter de Klerk. Derhalve gaf de dubbelpartij de doorslag. Hierin was de combinatie Edward Bleyen- berg/Pieter de Klerk met 8-4 succesvol tegen Henk Jansen/ Johny Bleyenberg. UITSLAGEN Poule 1: E. Bleyenberg/P. de Klerk-H. Jansen/J. Bleyenberg 4-2. Poule 2: Erpelink/Kint-Van Tiel/Van den Akker 0-6. Poule 3: Audenaerd/Van Dijk- Van de Zeijst/Körner 3-3. Poule 4: Heye/Antheunis-De Kort/Deij 6-0. Poule 5: Michielsen/Bommelij- n-Agterhuis/Van Kerkhoven 5-1. Poule 6: Heyman/Nagelkerke- Roth/Van Kerkvoort 0-6. P%oule 7: Vantrieht/Gijsen- -Verschelling/De Pooter 4-2, Haak/V rolijk-Proost/Steenbak- ker 2-4. Poule 8: Luycks/Van de Laan- Van Doeselaar/De Jonge 4-2, De Reus/Roose-Van de Velde/ De Visser 3-3. Poule 9: Herrebout/Pieters- Kroes/Verhage 6-0, De Graaf/ Van Dam-Leeuw/Van Aalst 2-4. Hulst - In poule B van de vrouwentenniscompetitie te Hulst was Abbeel met 6-2 te sterk voor Axel 1. Voor Abbeel waren Corrie Overbeke en Li- se Biesbroeck twee keer suc cesvol. Samen met Ties Abbeel won Biesbroeck met 7-5 van Corrie Riekwel en Carla Saman, ter wijl Overbeke met Loes Fer- mont aan haar zijde een voor delige 7-5-score boekte tegen Kitty Oppeneer/Marie-José Heyens. Samen zegevierden Lise Bies broeck en Corry Overbeke met 10-2 over Carla Saman/Kitty Oppeneer. Voor het Axelse team konden Corry Riekwel en Marie-José Heyens iets te rugdoen via 8-3 tegen Ties Abbeel/Loes Fermont. UITSLAGEN Poule A: Dream-Tefrent 2-6 Poule B: Eikenhof-De Pooter 6-2, Abbeel-Axel 1 6-2. Poule C: Acclivity-Spagaat 0-8 Graauwse Meppers-Perdaen 5-3. Burgemeester J. Kruize van Oostburg neemt de stapel handtekeningen in ontvangst tegen het mogelijke gedoogbeleid voor softdrugs. foto wim kooijman Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester J. Kruize van de gemeente Oostburg nam giste ren 3.837 handtekeningen in ontvangst tegen de mogelijke invoering van een gedoogbeleid voor softdrugs. Hij kreeg de handtekeningen uit handen van horeca-exploitant G. Boonman die samen met collega-ondernemers de afgelo pen weken actie voerde tegen de mogelijke vestiging van een koffieshop. „Wij hopen dat u een goede beslissing neemt en dat u dezelfde weg kiest als burgemeester Kessen die duidelijk stelling neemt tegen een gedoogbeleid," aldus Boonman. Kruize liet zich niet verleiden tot een stellingname. De discussie moet nog wor den gevoerd door de gemeenteraad en Kruize wil hierop niet vooruit lopen. Mo menteel wordt gewerkt aan een notitie met betrekking tot het gedoogbeleid. De bijbe horende stukken liggen bij de juridische afdeling van de gemeente. „Deze burgemeester heeft niet de gewoon te voor zijn beurt te spreken," reageerde Kruize. „Ik zet geen druk op de ketel want iedere gemeente heeft haar eigen verant woordelijkheid. De mening van Kessen is voor mij niet interessant. Ik oordeel niet over een collega. Vooral niet omdat wij in Oostburg nog de hele discussie over het beleid moeten voeren. Daarnaast zitten er nog zoveel haken en ogen aan zodat het voor mij onmogelijk is nu een uitspraak te doen. Kijk, wij kennen het probleem niet omdat we geen koffieshop in Oostburg hebben." De ingezamelde handtekeningen zijn in ieder geval voor Boonman het bewijs dat een groot deel van de Oostburgse bevol king fel tegen de vestiging van een koffie shop is. „Het voeren van een gedoogbeleid in Terneuzen begrijpen we maar de bur gers van Oostburg zijn daar fel op tegen." Burgemeester Kruize vindt het in ieder geval prima dat de burgers reageren. „Maar we moeten nu eenmaal de democra tische regels volgen." Van onze verslaggever Goes - Hij krijgt weer tijd om zelf eens een hengeltje uit te gooien. A. van Over veld uit Nieuw-Vossemeer legt in juni het voorzitter schap neer van de Neder landse Vereniging van Sportvissersfederaties (NWS). Niet alleen verplicht zijn leef tijd (70) hem daartoe volgens de statuten, Van Overveld vindt het ook 'welletjes' na vijftien jaar lidmaatschap van het NWS-bestuur, waarvan de laatste zeven jaar als voorzit ter. Zijn - onbetaalde - functie is in de loop der jaren uitge groeid tot 'bijna een dagtaak'. „En daar woon ik hier toch te excentrisch voor. Ik moest al tijd naar Amersfoort waar ons kantoor staat, of naar Den Haag voor het politieke ge druis. En dat kost zoveel tijd. Elke ochtend in de file in de Benelux-tunnel of op de Brie- nenoordbrug, daar krijg je ge noeg van." De boer op Dat de oud-gemeentesecretaris van Nieuw-Vossemeer de laat ste tijd zo vaak de boer op moest, komt volgens hem door de bezuinigingen van het Rijk. Ooit hielden twaalf ambtena ren van het ministerie van Landbouw zich volledig bezig met de sportvisserij; daarvan is er niet een over. „Maar ze waren eigenlijk on- Toon van Overveld: 'Sportvisserij moet blijven' misbaar," vindt Van Overveld. Als adviseurs, als functionaris sen die de sportvissers de weg konden wijzen in een steeds ingewikkelder woud van regels. „We hebben toen zelf maar vijf mensen aangesteld om deels hetzelfde werk te doen, maar dat trekt natuurlijk weer werk aan, ook voor de voorzitter. Hoe vaak heb ik niet in Den Haag bij de visserijcommissie op de stoep gestaan..." Har te wens Er bleef steeds minder tijd over voor de sport waar het allemaal om is begonnen, vissen. Daar is vanaf juni weer volop gelegen heid voor, als tenminste zijn hartewens in vervulling gaat: „Dat we kunnen blijven vissen, want ze trekken van alle kan- foto de stem/dick de boer ten aan ons jasje. De dieren- en milieubescherming willen ons deze prachtige sport afpakken, terwijl wij toch ook natuur- en milieumensen zijn. Wij vissen ook het liefst in schoon water. Bovendien verdienen steeds meer mensen er de kost in. Denk alleen al aan al die boot jes die met sportvissers de Oos- terschelde opgaan. Daarom.' de sportvisserij moet blijven." Axel - Café De Graanbeurs, kaartclub Ons Genoegen, elfde ronde in bieden zonder roem en jokeren, meetellend voor het clubkampioenschap 1994-95. Bieden: 1. Cyriel de Dein, 2. Rinus Verhelst, 3. Patrick de Beer. Stand: 1. Peter Asselman, 429 punten, 2. Adrie van Gink, 413, 3. Leen de Kraker, 406 punten. Jokeren: 1. Wim van Smaalen, 2. Roza Theunissen, 3. Marie de Beer. Stand: 1. Wim van Smaalen, 253 punten, 2. Mia van Gink, 3. Anke Ver- helst, beiden met 249 punten. Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. R. Verbist-K. Wa terschoot, 2. J. Vermeersen-U. Bosman, 3. W. de Maayer-A. van den Bergen. Nieuw-Namen - Moed en Ge duld: 1. A. de Maayer-J. Ver meersen, 2. C. de Winkel-K. van Waterschoot, 3. E. Ivens-A. Boeckling. Nieuw-Namen - Landelijke Gilde: 1. G. Strooband-A. van den Bergen, 2. W. Verhelst-F. de Bleyser, 3. A. Vermeulen-R. van Gijsel. Hulst - Zaal De Kroon, 52 personen. Jokeren: 1. F. Esse- ling, 2. mevrouw Crombeen, 3. mevrouw De Vet. Bieden: 1. J. Sturms, 2. mevrouw De Deyn, 3. J. de Rijk. Walsoorden - ZAal Rue du Nord, 42 personen. Bieden: 1. R. van Eerdenburg, 2. mevrouw Van Goethem, 3. A. van Eer denburg. Jokeren: 1. mevrouw Bisschop, 2. mevrouw Tiele- man, 3. mevrouw Freyser. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoe ve, 72 personen. Bieden: 1. C. Hermans, 2. G. Gijsel, 3. me vrouw Van Mullem-van der Haa. Stand kampioenschap: 1. G. de Witte, 2. E. Sturm, 3. A. de Bruyn. Hulst - Zaal De Kroon, 48 personen. Jokeren: 1. mevrouw Domines, 2. mevrouw Patijn, 3. mevrowu Rietjes. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. C. Stoutjesdijk, 3. T. van Geertruy. Ossenisse - Zaal De Jacht hoorn, 24 personen. Bieden: 1. F. de Kort, 2. F. de Meyer, 3. mevrouw De Waal-Baart. Joke ren: 1. R. de Waal, 2. mevrouw Van Cadsand, 3. mevrouw Van Vooren. Koewacht - Zaal De lange Ak kers, 32 personen. Bieden; 1. E. van Hoeke, 2. A. de Booy, 3. mevrouw Saman-van Hove. Sas van Gent - Zaal De Enge lenroos, dertig personen. Bie den: 1. J. de Witte, 2. A. Tim merman, 3. C. Picavet. Jokeren: 1. mevrouw Coalone, 2. me vrouw Saeye, 3. mevrouw Bode. Graauw - Gemeenschapshuis, 27 personen. Bieden: 1. J. Ka- moen, 2. E. Borm, 3. R. Harms. Westdorpe - Zaal Concordia, 22 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Vooren-Poppe, 2. A. de Caluwe, 3. R. van Hecke. Hengstdijk - Zaal 't jagershuis, 54 personen. Bieden: 1. P. Jon kers, 2. J. de Rijke, 3. mevrouw Poppe. Jokeren: 1. mevrouw Tieleman, 2. mevrouw De Cock, 3. J. de Kok. Axel - Gregoriuscentrum, 33 personen. Bieden: 1. A. Sponse- lee, 2. A. van Gink, 3. P. Schee- Ie. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 45 personen. Bieden: 1. me vrouw Schenkels, 2. mevrouw De Block, 3. Th. van de Bos. Jokeren: 1. mevrouw Rombout, 2. mevrouw Patijn, 3. mevrouw De Block. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 24 personen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. J. Maas, 3. J. Pau wels. Jokeren: 1. B. de Waal, 2. mevrouw Crombeen, 3. me vrouw De Waal. Clinge - Zaal De Landbouw, 22 personen. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. mevrouw De Nijs, 3. R. Ver- bruggen. Bieden: 1. mevrouw Tilleman, 2. mevrouw De Block, 3. F. Piessens. Sluiskil - Zaal Atlanta, 45 per sonen. Bieden: 1. T. Bleyenberg, 2. A. Destombes, 3. A. Gloris- sen. Jokeren: 1. mevrouw Oos terling, 2. mevrouw De Rijk, 3. mevrouw Ketting. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man, twintig personen. Bieden: 1. mevrouw De Waal- Baart, 2. R. Verschuren, 3. me vrouw De Waal-Bun. Stoppeldijk - Kantine voetbal vereniging Vogelwaarde, dertig personen. Bieden: 1. R. Aars- sens, 2. G. Gelderland, 3. G. van Bunderen. Heille - Dorpshuis, tien perso nen. Bieden: 1. F. Dankaert, 2. A. Calis, 3. G. Windt. Terneuzen - Zaal Du Commer ce, 35 personen. Bieden: 1. J. Schmidt, 2. P. Cruson, 3. Ch. Bakker. Sluis - Dorpshuis, zesig perso nen. Bieden: 1. mevrouw De Smit, 2. P. de Poorter, 3. P. van de Walle. Jokeren: 1. B. de Poorter, 2. J. Maas, 3. A. Breyaert. Axel - Showband Thalia, 44 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Beer, 2. mevrouw Naeye, 3. mevrouw Van de Bos. Bieden: 1. C. den Doelder, 2. J. Verkruyssen, 3. A. Hoogstrate. Hoek - Camping De Braakman, 37 personen. Bieden: 1. J. van Kruyssen, 2. T. Esseling, 3. J. Naeye. Jokeren: 1. mevrouw Patijn, 2. mevrouw Cobben, 3. J. van de Straten. Hengstdijk - Camping De Vo gel, 36 personen. Bieden: 1. me vrouw Hoop, 2. R. de Kort, 3. F. Duvivier. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. N. Dreesen, 3. L. Zwaans. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, zeventig personen. Bieden: 1. J. Ferket, 2. mevrouw Van Goethem, 3. mevrouw Buyze. Jokeren: 1. P. Hamelink, 2. me vrouw Bosman, 3. M. Jonk- heym. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 99 personen. Bieden: 1. J. de Waal, 2. mevrouw De Bruyn, 3. mevrouw Ambrosini. Jokeren: 1. C. Visser, 2. J. Ambrosini, 3. T. van Driel. St.-Jansteen - Zaal Zondags- vermaak, twaalf personen. Bie den: 1. A. Mannaert, 2. F. Pies sens, 3. F. Zegers. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, 39 personen. Bieden: 1. M. Taalman, 2. M. Broekhoven, 3. F. Temmerman. Jokeren: 1. A. Timmerman, 2. mevrouw Bode, 3. mevrouw Verplanken. Biervliet - Zaal Lippens, 51 personen. Jokeren: 1. G. Man- have, 2. J. Scheele, 3. H. Naeye. Bieden: 1. G. Boerjan, 2. G. Cousemaker, 3. Ch. van Aart. Hulst - Bridgeclub Hulst, acht ste wedstrijd competitie. Groep A: 1. echtpaar Beuzenberg, 2. De Jonge-Kooman, 3. Baggen- Mast. Groep B: 1. Van Belle- Kint, 2. Dourleijn-Deltour, 3. Van Dorsselaer-Van Wijnsberg- he. Groep C: 1. Terburg-Basti- aanse, 2. Hofman-Seton, 3. De Boer-Smulders. Groep D: 1. De Waele-Stam, 2. Van Leeuwen- Maas, 3. Huijskens-Vereecken. Groep E: 1. echtpaar Kegelaar, 2. Andeweg-Van Anrooij, 3. Van Remortel-De Winter. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 27 schutters. Hoge vogel: E. Fie- rens, eerste zijvogel: A. de Wijs, tweede zijvogel: A. van de Branden, grootste aantal (4): J. Suy. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 29 schutters. Hoge en tweede zijvogel: R. Bogaert, eerste zij vogel: F. de Meyer, grootste aantal (4): mevrouw Van Meelen. Zuiddorpe - Willem Teil, 35 schutters. Eerste hoge vogel: A. Slok, tweede hoge en beide zij- vogels: F. Dobbelaar, grootste aantal (5): Th. Baart. IJzendijke - Zaal Segers, vijf tien schutters. Hoge en eerste zijvogel: W. Ongenae, tweede zijvogel: E. Kersbulck, grootste aantal (4): J. Scherbijn. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 22 schutters. Hoge vogel: E. Luyckx, eerste zij vogel: A. D'Hondt, tweede zij vogel: J. Palmkoek, grootste aantal (6): J. Roels en F. de Kort. Graauw - Gemeenschapshuis, 42 schutters. Hoge vogel: P. Verras, eerste zij vogel: G. van Geertruy, tweede zij vogel: A. van Geertruy, grootste aantal (5): Th. Vernimmen. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 32 schutters. Hoge en eerste zijvo gel: R. D'Hondt, tweede zijvo gel: E. Janssens, grootste aantal (4): J. Luipaard. Aardenburg - St.-Sebastiaan, 22 schutters, elfde puntenschie- ting. Eerste hoge en derde zij- vogel: M. Minnaert, tweede ho ge en tweede zijvogel: F. Thille- man, eerste zijvogel: G. de Val- cke, vierde zijvogel en grootste aantal (6): N. van de Wijnckel. Stand kampioenschap: N. van de Wijnckel 65 punten, M. Min naert 59, F. Thilleman 58, R. Pielaet 53 en N. van Daele 50 punten. Kwadendamme - Zaal 's Lands Welvaren, Vooruitgang, 24 schutters. Wip 1: eerste en der de hoge vogel, tweede en derde zijvogel: R. Kriekaard, Diana; tweede hoge vogél: S. Raas, Victoria; eerste zijvogel: L. de Jonge, ADLM; grootste aantal (7): J. de Baar, Willem Teil; vliegende vogels: J. en W. de Jonge, ADLM. Wip 2: alle drie hoge vogels en vierde zijvogel: R. Kriekaard, eerste zij vogel: W. de Jonge, tweede zijvogel: J. Repkes, derde zijvogel: J. Raas, beiden Victoria; grootste aantal (6): K. Repkes, Victoria. Oudelande - Zaal De Barbier, afdeling Zuid-Beveland van de Nederlandse Bond van Wip- schuters, kampioensachappen liggende wip. Kampioen keizers en koningen (16 schutters): W. Fayaarts, Spes Nostra; 2. R. Kriekaard, Diana; 3. P. van de Veer, St.-Andiïes. Kampioen kleppen en kleine vogels (50 schutters): Kleppen: R. Beuke- ma, St.-Andries; 2. J. Vermeule, Edele Handboog; 3. F. Rent meester, Willem Teil. Kleine vogels: L. de Jonge, ADLM; 2. A. Dekker, Doel naar Hoger; 3. R. Repkes, Victoria. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1:1. A. Emeneel/L. de Bot, 2. R. van ITtegem/M. de Vos. Mat 2: 1. C. Bauyens/G. de Witte, 2. M. van Vlierbergen/T. Heirman. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, GOW: 1. E. van Damme- Bracke/Ch. Wynacker, 2. A. de Bock/R. Kempe, 3. A. van Dam- me/W. Kempe. Kloosterzande - Clubgebouw Rozenhof, 31 personen: 1. A. Rombout/T. de Waal, 2. J. Rom- bout/A. Mattheyssen, 3. L. Ne- ve/M. van Goethem. Clinge - Zaal Malpertuus, KBO, negentien personen. Mat 1: 1. M. Vonck-van de Keelen/ M. van Vlierbergen, 2. S. Govaert. Mat 2: 1. M. de Block- de Rechter/L. van Hoeyland, 2. M. Govaert/L. Kegels. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, twaalf personen: 1. mevrouw Dankaert/J. Lauwers, 2. me vrouw Van Laar/R. Durinck, 2. mevrouw Everaert/P. Vinken- stein. Ossenisse - Zaal hof ter Nesse, tien personen: 1. E. de Maat/J. Schenkels, 2. A. Rottier/R. Reyns-de Kort, 3. J. de Waal- Hamelink/M. de Maat-de Waal. Axel - Gregoriuscentrum, tien personen: 1. G. Braun, 2. G. Antheunis, 3. A. Willems. Heikant - KBO, 't Heike, 35 personen. Groep 1: 1. P. Rin- goot/A. Ferket, 2. P. de Bot/Y. Bouvré. Groep 2: 1. E. Jonkers/ O. Peeters-Pieters, 2. M. Sturms-van Buize/E. de Betue- de Block. Clinge - ANBO, Malpertuus. Dames 1. de Roos-Hulst, 2. de Smet-St. Jansteen, 3. Govaert- Clinge. Heren 1. A. de Keyser- De Klinge, 2. R. de Smet-St. Jansteen.

de Stem | 1995 | | pagina 17