Nee tegen woonwagencentrum 'Duivensport nog springlevend' Cam Bestuur NPO handhaaft voorstel voor hogere bijdragen philipsweg POLITIE RAPPORT Concert van Zeeuws Orkest is van een wisselende kwaliteit SPORT IN HI GS vinden locatie aan Yeerstraat bij Zaamslag te ver van bebouwing Vervuiling bodem door oude olietanks valt mee Bezwaren GS DE STEM ZEELAND Provinciehuis hele avond open voor uitslagen NPO Zeeland-voorzitter M. Buijsse blijft positief: Arrogantie WOENSDAG 8 MAART 1995 Q| pE STEM Van onze verslaggever Hoofdplaat - Het bestuur van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Postduiven Or ganisatie (NPO) handhaaft zijn voorstel om voor dit sei zoen de contributie te verho gen, evenals de vrachtkosten per duif per wedvlucht. Dit besloot het bestuur gistera vond unaniem tijdens een extra vergadering in Hoofdplaat. De leden van de NPO Zeeland krij gen zaterdag 18 maart de gele genheid zich nog eens over dit eerder door hen afgewezen voor stel te beraden. Afgelopen zaterdag werd tijdens een algemene ledenvergadering de begroting voor 1995 niet goedgekeurd. Het bestuur had voorgesteld de contributie te verhogen van tien naar vijfen dertig gulden per jaar, de vrachtprijzen voor de vluchten tot en met Orleans te verhogen met een kwartje per duif en voor vluchten verder dan Orleans met 35 cent. Daarnaast was het de bedoeling bijdragen te vragen in de kosten van benodigdheden voor wedvluchten zoals poule- brieven en gummiringen. „Wij vinden het onverantwoord op de huidige wijze door te gaan en opnieuw een fors verlies te incasseren en nog verder op onze reserves in te teren. Wij vinden het onverantwoord met een vastaand financieel verlies het nieuwe seizoen in te gaan," zegt NPO-voorzitter M. Buijsse. „Gaan de leden niet akkoord dan komt de continuiteit van onze afdeling in gevaar en be landen we in financiële proble men. Door die verhogingen kun nen wij nu voorziene verliezen indekken." Buijsse weigert op voorhand aan te kondigen dat het bestuur zijn mandaat aan het voorstel ver bindt. „Wij willen op faire wijze met onze leden overleggen. Maar niet uitgesloten is dat bij afwij zing door de leden er bestuursle den zullen zijn die het voor ge zien houden." En dat maakt het afdelingsbe stuur in feite vleugellam, want bij minder dan zeven bestuursle den mag statutair niet 'gere geerd' worden. Dan is het een kwestie van lopende zaken net jes afhandelen tot er weer een compleet bestuur is. Buijsse wijst erop dat de afde ling ook een sociaal-maatschap pelijke verantwoordelijkheid heeft. „Wij hebben tenslotte ook mensen in dienst en die mogen van de afdeling, als werkgever, verlangen dat wij zo lang moge lijk hun werkgelegenheid zeker stellen. Van onze verslaggever Zaamslag - De plannen van de gemeente Terneuzen een woonwagencentrum te stichten aan de Veerstraat bij Zaamslag zijn door GS van Zeeland gisteren getorpe deerd. Wél akkoord gaan GS met het plan een woonwa gencentrum te stichten in Stroodorpe bij Sluiskil. Bovendien heeft een bezwaren- commissie uit GS beslist dat Terneuzen binnen een jaar zes standplaatsen moet inrichten in het uitbreidingsplan Othene. De locatie in Zaamslag ligt (te) ver verwijderd van de bestaande woonbebouwing terwijl ook op termijn niet in aansluitende wo ningbouw is voorzien. In Sluiskil daarentegen is sprake van een 'uitstekende situering' in het bestaande uitbreidingsplan. Zo goed zelfs dat GS zich er in kunnen vinden hier twaalf standplaatsen toe te staan hoe wel dit aantal -gezien de om vang van Sluiskil- fors is te noemen. Tien jaar Na tien jaar studeren en discus siëren is dus nog steeds geen beslissing gevallen waar een nieuw woonwagencentrum in Zaamslag moet komen. Eind Middelburg - Wanneer vandaag de stembussen dichtgaan, gaan de deu ren van de statenzaal in de Abdij open voor het publiek dat de verkie zingsuitslagen vers van de lever tot zich wil ne men. Om 19.00 uur kunnen be langstellenden op neerge zette televisies in de foyer de landelijke ontwikkelin gen (en misschien ook nog wel de voetbalwedstrijd) volgen. De lijstrekkers zul len daar ook bij aanwezig zijn. In de statenzaal zelf zitten de provincievoorlichters die niet gestoord mogen worden omdat ze alle uitslagen van de Zeeuwse gemeenten aan het verzamelen zullen zijn. Op gezette tijden worden dan op borden in de foyer de tussenstanden en de ze telverdeling bekendge maakt. Als het meezit in de tijd en de gemeenten een beetje vlot zijn met tellen is de einduitslag om 22.00 uur bekend, maar de vorige keer duurde het tot 23.30 uur voor Zeeland wist hoe het nieuwe provinciebestuur er zou uitzien. 1985 waren twee locaties in beeld: ten oosten en ten westen van de Polderstraat. De westelij ke variant verdween om onbe kende redenen uit beeld en de oostelijke viel af omdat de loca tie mogelijk nodig is voor de nieuwe rondweg. In 1993 viel het gemeentelijk oog op de Veerstraat hoewel de Lo catie Beoordelingscommissie de ze als ongeschikt van de hand wees. Omdat het te ver van de bestaande bebouwing is, wordt niet voldaan aan de voorwaarde dat een integratieproces op gang gebracht kan worden. Ook vond men een aantal van twaalf standplaatsen te veel voor Zaamslag. Niet uitgesloten is dat, als er een centrum mocht komen, er akoestische voorzie ningen aangebracht moeten worden. Derde centrum „Door deze omvang, de geïso leerde ligging en wellicht geluid- werende maatregelen is de drei ging dat een 'wereld-op-zich- zelf' gaat ontstaan groter dan bij de locaties destijds aan de Pol derstraat," zo staat in de moti vering van GS te lezen. Stichting van nieuwe woonwa gencentra in Terneuzen is hard nodig om het oude woonwagen kamp De Blikweide te sluiten. Maar zelfs met de twee locaties, die de gemeente in Sluiskil en Zaamslag op het oog heeft, zijn er nog niet genoeg nieuwe stand plaatsen beschikbaar. „Een der de centrum in de kern Terneuzen moet daarin voorzien," is de zienswijze in Middelburg. Maar ook daarover -gedacht wordt aan de Reuzenhoeksedijk - is de discussie al tien jaar aan de gang. Het betrokken stuk grond moet worden gesaneerd en dat kan nog wel enkele jaren op zich laten wachten. In beroep Enkele bewoners van De Blik weide hebben inmiddels een standplaats buiten het huidige centrum De Blikweide gevraagd. De gemeente heeft hierop niet tijdig beslist reden waarom het tiental bij GS in beroep ging. Zes ervan werden in het gelijk gesteld. Daarbij heeft de desbe treffende commissie uit GS be paald dat binnen één jaar stand plaatsen moeten worden aange legd in het bestemmingsplan Othene, fase 1. Volgens het Woonwagenplan moet Terneuzen in totaal 41 standplaatsen realiseren. Van onze correspondent Terneuzen - Zeeland steekt tot op heden gunstig af wat betreft het aantal verontreinigde gronden ten gevolge van oude, ondergrondse olietanks. De dikke, vette, Zeeuwse klei is hier mede debet aan. Landelijk ligt het aantal verontreinigin gen tussen de vijf en acht procent van het totaal. Zo'n vijftig belangstellenden waren maandag naar de infor matie-avond gekomen om meer te weten te komen over de actie tankslag. Eigenaren van onder grondse tanks zijn wettelijk ver plicht met de actie tankslag mee te doen als hun tanks, hoewel ze niet meer gebruikt worden, toch in de grond zitten. Eigenaren van tanks, die nog wel gebruikt worden, dienen de tank periodiek te laten keuren en grondonderzoeken te laten uit voeren. Tevens moet er een wa- verzekering van een half miljoen worden afgesloten die bij ver ontreiniging in werking treedt. Aan het in dit kader van deze actie laten saneren van een tank hangt voor de eigenaar een prijs kaartje van 1250 gulden als de tank verwijderd wordt en vanaf 1150 gulden als de tank na sane ring moet blijven zitten. De be dragen zijn inclusief btw. De gemeenten stellen geen subsidie ter beschikking, maar zullen zich inspannen voor het verant woord saneren van mogelijke bodemvervuiling bij tanks. Tijdens de hoorzitting werden er veel praktische vragen op de deskundigen afgevuurd. Zo moet er extra betaald worden wan neer de tank nog vol. Als de tank al eens eerder gesaneerd is maar men nog geen erkend certificaat heeft kan er mogelijk een hersa nering nodig zijn. In dat geval worden de kosten gedeeld. De zeven Zeeuws-Vlaamse ge meenten hebben een raamover eenkomst gesloten met het KI- WA erkende bedrijf De Vries en Van de Wiel uit Schagen. Alle meldingen die bij de gemeente binnen komen worden aan dit bedrijf doorgegeven. De eige naar beslist naar aanleiding van een offerte zelf of hij met dit bedrijf in zee wil gaan. M. Buijsse, voorzitter van de NPO Zeeland, is ook al loopt het ledental terug geen verontrust man. FOTO WIM KOOIJMAN EIND jaren zestig telde de Ne derlandse Postduiven Organisa tie (NPO), het landelijk overkoe pelend orgaan van alle dui vensportverenigingen, zo'n 80.000 leden. Een kwart eeuw later is dit gedaald tot rond 48.500. De toenemende vergrijzing, con currentie van andere vrije tijds bestedingen en - soms - planolo gische beperkingen knagen aan het ledental. Toch is M. Buijsse, voorzitter van de NPO Zeeland, geen verontrust man. Al loopt ook in Zeeland het ledental (zondagvliegers) terug. De laatste vijf jaar van 1668 naar 1457. Maar er is een jeugdafde ling van 34 jongens en meisjes en er zijn al diverse maatregelen getroffen om de duivensport (nog) aantrekkelijker te maken. „We halen fluitend de volgende eeuw." Van onze verslaggever Rein van der Helm VAN meet af aan beginnen. Dat was na de Tweede Wereldoorlog het parool van de Nederlandse duivensportwereld. Alle post duiven waren op last van de bezetter ingeleverd, verenigingen opgeheven. „We stonden met lege handen. Er moesten hokken gebouwd, verenigingen opgericht en duiven gekweekt worden. En dat is voortvarend aangepakt want in de jaren zestig hielden rond 80.000 melkers zich in verenigingsband met de sport bezig. Een sport, die eigenlijk een stuk volkscultuur is geworden en daarom niet is weg te den ken," zegt Buijsse. Echter zo'n tien jaar later begon zich een ongunstige lijn te ontwikkelen. Voor het eerst werd de NPO geconfronteerd met een dalend ledental. Buijsse wijst daarvoor een aantal oorzaken aan. „Natuurlijk verloop is de belangrijkste oorzaak. Zeker in zo'n vergrijzend gebied als Zeeuws-Vlaanderen. Mensen overlijden of worden te oud om nog actief met de duiven bezig te kunnen zijn." „Er kwam steeds meer concurrentie van andere vrijetijdsbestedingen en het ele ment van het aan huis gebonden zijn gedurende een bepaalde tijd van jaar, begon ook op te breken. En waar men bovendien soms nog weieens tegen aan loopt: gemeentelijke planologische maatre gelen. Niet iedereen wil naast een duiven melker wonen. Hoewel, in de praktijk blijkt dat later nog mee te vallen". Buijsse woont zelf in een Oostburgse nieuwbouwwijk. Twee forse hokken omzo men een gedeelte van de achtertuin. „Maar het is hier zondagsmorgens best gezellig, er komen buren kijken naar het 'vallen' van de duiven. Dat is het sociale element dat heel nauw met de duivensport is verbon den." De laatste jaren besteedt de NPO veel aandacht een het bereiken van bepaalde doelgroepen om die te interesseren voor de duivensport. „Dat is in de eerste plaats de jeugd en in de tweede plaats het steeds toenemend aantal mensen dat over meer vrije tijd gaat beschikken. De vutters. Daar zit onze een potentiële ledenaanwas. Maar je moet ze wel zien te bereiken." Propaganda Het meer bekendheid verwerven voor de duivensport is echter geen taak van een landelijke organisatie. „Landelijke cam pagnes, als ze al te betalen zijn, werken niet. Er is ooit eens een serie uitzendingen over duivensport geweest en het resultaat, afgemeten naar toenemend ledental, was miniem. Propaganda voor de duivensport wordt het best gemaakt door de plaatselij ke verenigingen. Die staan het dichtst bij de mensen. Sommige nemen hierbij een afwachtende houding aan, andere vereni gingen hebben een paar mensen die zich er enthousiast voor inzetten." Wat volgens Buijsse ook meespeelt is het lagere kindertal van de laatste decennia. „Een natuurlijke opvolger is dan minder snel gevonden." In verenigingsverband worden wel bepaal de maatregelen genomen om de echte lief hebber zoveel mogelijk te gerieven. „Want centraal staat toch eigenlijk de kleine melker, de man of vrouw die plezier be leeft aan het omgaan met de dieren, de sociale contacten die men in verenigings verband opdoet en - niet te vergeten - het wedstrijdelement. Dan heb je het toch over negentig procent van onze leden." Professioneler Neemt enerzijds het ledental af, anderzijds is er een ontwikkeling in de duivensport gaande die je professionalisering kunt noe men. Elke vereniging wordt wel gecon fronteerd met zogenaamde megahokken. De afstand tussen de pure hobbyist en de professionele melker wordt daardoor te groot. „Dat ondervangen we weer door af te spreken dat de grote melkers, die soms wel honderd duiven inzetten, niet meespe len in verenigingsverband maar op provin ciaal of landelijk niveau met elkaar wedij veren." Het probleem, dat dikwijls in gezinnen speelt, is de gebondenheid tijdens het sei zoen om zaterdags of zondags thuis te zijn als er met de duiven wordt gespeeld. „Kampioenschappen zijn nu onderver deeld in categorieën. Iemand die op een bepaalde afstand sterk is, hoeft zijn duiven dan ook alleen maar te spelen als zo'n wedvlucht plaatsvindt. De midfond-man kan dan gerust eens een weekeindje met de vrouw erop uit trekken als er alleen vites- se-vluchten zijn. Want hij hoeft er tijdens het vliegseizoen niet elke zondag te staan." Combinaties Het aangaan van combinaties, wat steeds meer plaatsvindt, geeft ook meer armslag. „Je kunt dan met familielid, vriend of buurman waar je een combinatie mee vormt, afspraken maken over verzorging en wedstrijden. Daardoor is er toch tijd om eens op vakantie te gaan. De gebondenheid wordt minder en het financiële draagvlak breder." Hoewel. Voor het geld hoeft iemand de duivensport volgens Buijsse niet te laten. „Globaal gesproken kost een duif aan onderhoud een gulden per maand. Daar komt dan de aanschaf van het hok en de constateur (duivenklok) bij plus eventueel eens wat advies van een dierenarts. En natuurlijk het spelen met de duiven. Maar dan kom je met een gulden per duif per wedvlucht heel aardig uit. En je hoeft ook geen groot hok te houden om lekker te kunnen spelen. Ik ken genoeg melkers, met zo'n 24 oude duiven en jaarlijks dertig jonge duiven, die de pannen van het dak vliegen. Dat is toch leuk!" Zakkenroller Sluis - Twee Belgische vrou wen zijn de dupe geworden van een zakkenroller in Sluis. De dief greep zijn kans toen de beide dames aan het win kelen waren. De buit bedroeg enkele duizenden franks, identiteitsbewijzen, een rijbe wijs en bankpasjes. Een vrouw uit Zuidzande is tijdens het boodschappen doen van haar portemonnee beroofd. Hijg' ;er Terneuzen - Een aantal Ter- neuzense vrouwen is de afge lopen tijd lastig gevallen door een hijger. De beller maakt alleen hijgende geluiden, maar houdt voor de rest zijn mond. Slippertje Terhole - Een 37-jarige man uit Sas van Gent is maandaga vond vlakbij Terhole geslipt en in de sloot beland. De man verklaarde tegenover de poli tie dat de weg glad was ge worden na een hagelbui. Een blaastest wees uit dat de man te diep in het glaasje had gekeken. Ook bleek zijn auto niet verzekerd te zijn en had de man geen rijbewijs. Tegen de man is proces-verbaal op gemaakt. Zijn auto werd in beslag genomen. Inbraak Hulst - Ongewenste bezoekers hebben in de nacht van maan dag op dinsdag de waterzuive ringsinstallatie in Hulst be zocht. Door een ruit in te slaan kwamen de inbrekers het pand aan de Clingeweg binnen. Bij de inbraak werden een computer met printer antwoordapparaat en ko% zetapparaat ontvreemd. Ook een huisartsenpraktijk jn Sas van Gent werd de dupe van inbrekers. Een computer behoorde tot de buit van de daders. In Breskens deed een bedrijf aan de Deltahoek aangifte van inbraak. Aan de zijkant van het pand was een grote ruit ingeslagen. De schade binnen was enorm, er werd echter niets vermist. Gladheid Hulst - Gladheid was de boos doener van een aanrijding in de Hontenissestraat in Hulst gistermiddag. Een automobi liste uit Hulst wilde voorrang verlenen aan een Terneuze- naar die van de Zandstraat afkwam. Door de gladheid schoof de auto van de vrouw door en botste zo op die van de man uit Terneuzen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Lichtgewonde Terneuzen - Een 60-jarige vrouw uit Boekhoute is giste ren licht gewond geraakt bij een aanrijding op de Terneu- zensestraat. De vrouw zat sa men met een andere inwoner van Boekhoute in een auto die werd geraakt door een bestel bus. De bus stond geparkeerd langs de weg, maar wilde de richting van Terneuzen op. Zonder te kijken keerde de bestuurder zijn bus en raakte daarbij de auto van de Boek houtenaar. De vrouw liep lich te kneuzingen op, maar kon na onderzoek in het ziekenhuis weer naar huis. Hoe zou het toch komen, dat de ene burgervader - de heer Kessen- altijd weer de pers haalt met uitspraken waar mee hij de handen op elkaar krijgt van een groot deel van de bevolking, terwijl de ande re burgervader - de heer. Steenkamp - al iemand kwetst, als hij z'n mond maar open doet Ik denk dat dit alles te maken heeft met de politieke achter grond van de betrokkene, waarbij bij de laatste burger vader ook de pedagogische opleiding een grote rol speelt. De heer Steenkamp was een perfect onderwijzer en had dat volgens mij ook moeten blijven. Het bestraffende vingertje, het beter willen weten en het, in het openbaar, belachelijk maken van iemand, komt mij namelijk bekend voor uit het verleden, uit mijn schooltijd. Hoe is het mogelijk dat een bestuurder zich zo laat gaan, als hij een goed bedoelde hint krijgt van een raadslid, die, volgens mij, echt niet over één nacht ijs is gegaan voor dat zij de bewuste brief aan het college heeft geschreven. Het is een voorstel richting college naar aanleiding van betrouwbare informatie, die dit raadslid heeft gekregen, en die zij gelijk, schriftelijk verwoord, zodat het college er zijn voordeel mee kan doen. Maar wat gebeurt er De 'on partijdig' voorzitter van de gemeenteraad kiest gelijk de aanval, wijst alle informatie en goed bedoelde adviezen naar het land der fabeltjes en begint over een verkiezings stunt te bazelen, en dit, ter- het rKhtvn oudt J bewerken. 'tTb7teZnim- stars e'metuw I standpunt eens is. wijl het nog niet eens de portefeuille betreft, die onder zijn verantwoordelijkheid valt. Die portefeuille is namelijk in handen van wethouder Pau wels. Ongelooflijk. „Het voorstel kwam niet van het CDA." Dikwijls heb ik mij, als frac tievolger en voorzitter van Progressief Hontenisse, zitten ergeren aan de neerbuigende, afbrekende en honende hou ding van het college richting mevrouw Le Roy. Misselijk makend vond ik vaak de vrouw-onvriendelijke opmer kingen van het college. Doch dit alles valt nog in het niet bij deze aanval, doorspekt met afgunst richting Progres sief Hontenisse en haar volks vertegenwoordigster. Als voorzitter van Progressief Hontenisse vind ik dan ook excuses van het college aan mevrouw Le Roy en haar fractie op zijn plaats. Hengstdijk A. L. Rensen. Voorzitter Progressief Hontenisse Terneuzen - Triniteitskerk. Voorjaarsconcert door het Zeeuws Orkest en Zeeuws Phil- harmonisch Koor o.l.v. Dirk Brosse en met medewerking van violist Peter Brunt. Werken van Fauré, Van Beethoven en Fran- ck. Gehoord op dinsdag 7 maart. Door Jeanette Vergouwen Het concert kende dezelfde kwa liteiten als het voorjaar, wissel vallig, grillig, af en toe snijdend en dan weer vrij vlak en rustig. Nu is de akoestiek van de Trini teitskerk verre van ideaal. Door de overdadige aanwezigheid van beton, klinken de blazers hard en dit wordt nog versterkt door de brede opstelling. Begonnen werd met de suite voor orkest 'Pelléas et Mélisan- de' van Gabriel Fauré. Meteen werd duidelijk dat deze subtiele muziek in deze ruimte niet tot haar recht komt. Ook miste ik de Franse sfeer en de vloeiende lij nen en klonken de inzetten nogal bruusk. Daarna vertolkte Peter Brunt het vioolconcerto van Ludwig van Beethoven. De uitvoering deed het lyrische karakter ge weld aan. De solist speelde met een overdaad aan vibrato en hoge tonen klonken schril scherp. Een vertolking die overtuigde, jammer want concerto verdient een uitvoering. Met Psyché, het symfonisch dicht van César Franck, werk gebaseerd op het Griekse verhaal, werd de sfeervol en muzikaal sterk beslo ten. De orkestratie is mede dw de vele modulaties expres Het orkest speelde zowel zachte passages als de dj waarin de muziek openbl bijzonder mooi. De verschil!® klankkleuren kwamen f uit. Het werk kent gerafi- samenklanken en de kleine so klinken expressief. De diep nore ondersteuning van de partijen was indrukwekkend- Het Zeeuws Philharmonic Koor nam de niet gemakken! vocale partij voor zijn reken* De vocalisten fungeren alsv tellers, de melodielijnen z<' Van onze verslaggever eenvoudig en integreren loos in de orkestpartij. De dj en de balans waren niet p® maar het koor doorstond eerste echte krachtproef. moeite- ïVaterlandkerkje - Jan de Meij iandkerkje moet er nog een tij' aat de Philipsweg langs zijn dor 1 weg blijft. Op zijn vroegst in L dan nog alleen als het Rijk v. geeft om het plan Duurzaam V. Van onze verslaggever Sint Kruis - Er mag geen can een maximaal aantal eenhedd jn Sint Kruis. Gedeputeerde ten gisteren de gevraagde ven van B en W van de voormalig weigeren. De camping is namelijk in strijd met een bestemmingsplan bui tengebied en daarnaast doet de camping volgens GS een onaan vaardbare afbreuk aan de na tuurwaarden van het gebied. De aanwezigheid van een cam ping en verblijfsrecreatieve acti viteiten zullen de kwaliteit en de belevingswaarden van natuur en landschap onnodig aantasten," laten GS weten aan B en W van Sluis-Aardenburg. Medewerking Het college van de voormalige gemeente Aardenburg wilde wel medewerking verlenen aan het verzoek van de familie Hendrik- se aan de Heirweg een camping te realiseren. Bijkomend argu ment van het college was dat de eigenaar een aanzienlijke bijdra ge zou verstrekken in de aanleg van riolering in het buitenge bied. Circa 35 woningen/bedrij ven zouden hiervan kunnen pro fiteren en daarmee kan uitvoe ring worden gegeven aan het provinciaal waterhuishoudings plan. Natuur Maar GS hechten meer waarde aan behoud van de natuurwaar den in het gebied. Het Streek plan Zeeland geeft aan dat ver storende elementen zoveel moge lijk moeten worden geweerd uit Vrouwentennis Terneuzen Terneuzen - De Smit versloeg met 3-1 Schepnet in poule 5 van de vrouwen-tenniscompe- titie in het Terneuzense Racketcentrum. De partij tussen Corry van Oorschot/Janny Koster/ Schepnet) en Elly van Steen- bergen/Cobi Naerebout ein« digde via 10-10 onbeslist. Doorslaggevend voor De Smit was de 13-7-overwinning van Heieen Zwartelee en Corrie Vermast op Duka van de Peyl/ Jeanette Ellenbroek. uitslagen Poule 1: Van Buren-Van Doese laar 0-4, De Kort-Racketjack 0-4, Baronie-Boeye 3-1, Tol- hoek-De Keyzer 3-1. Poule 2: Leeuw-Moerbeke 0-4. Poule 3: Sponselee-Dooms 2-2, Fourty Love-Dees 3-1. Poule 4: Loof-Van Kuylenburgl Poule 5: De Waal-De Vin 0-4, Schepnet-De Smit 1-3. Bedrijfstennis Terneuzen Terneuzen - Gevos won met maximale 8-0-cijfers van Elo-j pak in poule 3 van de bedrijf-1 stenniscompetitie in hei; Racketcentrum te Terneuzeni, Dh is echter een vertekend beeld want in de onderlinge partijen was het krachtsver schil te verwaarlozen. In het vrouwendubbel wonnen Tilly de Kort en Bertha van Dan met 8-6 van José Mol/Sabine van Gassen, terwijl bij d( mannen Stanny Vink en Jar fan Dam met 9-6 te sterk waren voor Jan Mol/Ger Agterhuis. Verder zegevierden de mixed-' combinaties Tilly de Kort/Jai fan Dam en Bertha van Dam, otanny Vink met 8-5 respecl levelijk 8-6 over Sabine vai Cassen/Gerrie Agterhuis er Jose en jan Mol. uitslagen Pou R°ctus-Smit Sport 7-lj 6 2 p Paal en Perk-ISM Pon. „ga"Van Driel 4-4. I HCCm Gev°s-Elopak 8-1 {w-g 1-Arnen 6-2. k°Ufieo4: Veriinde-Bachten Die mie 4-4 Van Wijck-Broomch<| Tennis mannen Terneuzen Terneuzen - In poule één va] title „Uzense tenniscompa Blei, °v°r mannen versloeg H .^y^berg/De Klerk met 4-

de Stem | 1995 | | pagina 16