Enquête gedoogbeleid softdrugs Reünie kostschoolleerlingen, vijftig jaar later 1Ü3 SPORT IN HET KORT UITSLAGEN Initiatiefgroep uit West-Zeeuws-Vlaanderen peilt aantal voor- en tegenstranders imiebedrijf geldboete BI )RT pESTEM ZEELAND C4 NCIALE STATEN r BulkBoek's Dag| Gevaren °vergang jn fff! II pH H*i| Niet eenvoudig |G 7 MAART 1995 C3 kpenbare schennis Jhilipinne - Een aantal kinde in uit Philippine is van het ■eekend lastig gevallen door fcn potloodven ter. De man lond vlakbij de sporthal met Ijn broek open. Een van de Inderen kwam thuis met het ferhaal, waarop haar moeder fengifte deed bij de politie. ïedreiging lostburg - Een vijftienjarige Dostburger is zondagavond ledreigd door een aggressieve lutomobilist. De jongen stak het zebrapad aan de Uieuwstraat over. Daardoor Irriteerde hij de automobilist Schijnbaar zo erg, dat deze Verderop in de straat uit de ■auto stapte en met rake klap- Ipen dreigde wanneer de jon- Igen nog eens op dezelfde ma imer zou oversteken. Het slachtoffer zelf was zich van Igeen kwaad bewust. [Gewond Terneuzen - Een 22-jarige in- I woner van Terneuzen is zater- I dagnacht in De Honte opgeno- Imen nadat hij met zijn hand 1 door de ruit van een café aan de Nieuwstraat had geslagen. De man was even daarvoor de horecazaak uitgezet omdat hij zich lastig had gedragen. Een vriend van de man raakte lichtgewond in zijn gezicht door rondvliegend glas. Hij was tijdens de vernieling in het café om zijn excuses aan te bieden voor het gedrag van zijn vriend. DINSDAG 7 MAART 1995 et u- oe el le n- en ?st tij ien ïd- lig •e'. ian het voorwaar niet makkelijk gehad, de afgelopen periode. Ruud de Blij, een andere rots. Dat statenlid is niet verkies baar. D66 heeft vooral van zijn zakelijke ervaring en reiktie- netwerk (hij zit in de staf v® de Kamer van Koophandel) ge" profiteerd. D66 komt dit kee^ met veel ZeeuWs-Vlaamse kan didaten en het is moeilijk ee voorspelling te doen over n dat zal uitpakken in de State Zeker in Zeeland bestaat n de tragiek van D66: een PaI die zich elke keer weer man en macht tegen de 8eve.. tigde politiek orde moet bew zen. ysnonze verslaggever Oostburg - Onder de noemer fat Kessen kan, kunnen Krui- jj/Yan Liere ook!' houdt een jjjtiatiefgroep uit West-Zeeuws- flaanderen een enquête onder dfffest-Zeeuws-Vlaamse bevol- jjjg over de mogelijke invoering 0 een gedoogbeleid voor de jgdel in softdrugs in Oostburg jjSluis-Aardenburg. [initiatiefgroep wil door middel van jnderzoek aan de weet komen hoe- ({el voor- en hoeveel tegenstanders er zijn voor dit gedoogbeleid. In de beide huis-aan-huis bladen en in De Stem verschijnt deze week een advertentie waarin de West-Zeeuws-Vlamingen' kunnen aangeven of ze voor of tegen een gedoogbeleid zijn. Onder het for mulier hoeft alleen de leeftijd, woon plaats en de handtekening gezet te worden. Vanaf vandaag tot en met maandag 20 maart kunnen de enquêteformulieren worden ingeleverd bij dertig inzamel punten. „In ieder dorp in West-Zeeuws- Vlaanderen bestaat de mogelijkheid de formulieren in te leveren bij één of meerdere bedrijven," aldus woordvoer der M. Jonckheer van de initiatiefgroep. Horeca-exploitant G. Boonman uit Oostburg voerde eerder actie tegen de mogelijke invoering van een gedoogbe leid. Hij haalde ongeveer 3700 handte keningen op die vandaag aan burge meester J. Kruize worden overhandigd. Ook leerlingen van vier basisscholen in Oostburg haalden onder hun ouders veel handtekeningen op tegen het ge doogbeleid. „Bij deze acties konden mensen alleen aangeven tegen een gedoogbeleid te zijn. Maar in een democratie werkt het vaak niet zo. Je moet iedereen de moge lijkheid bieden een mening te geven. Vandaar dat we met deze enquête zowel de voor- als de tegenstanders van een gedoogbeleid in kaart willen brengen. En daar heeft de politiek ook wat aan. De politiek schreeuwt om een antwoord vanuit de burgerij. Het is belangrijk dat ook de politieke partijen weten hoe de bevolking van Oostburg en Sluis-Aar- denburg over het gedoogbeleid en de daarmee gepaard gaande vestiging van een koffieshop denkt," aldus Jonckheer. Naast de dertig bedrijven, waar de formulieren ingeleverd kunnen worden, heeft de initiatiefgroep alle bejaarden tehuizen benaderd met de vraag of in het desbetreffende tehuis een doos neergezet kan worden waarin de foru- lieren gedeponeerd kunnen worden. „Zodat de bejaarden de deur niet uit hoeven." De initiatiefgroep geeft nadrukkelijk aan dat ze geen politiek standpunt inneemt. „Wij willen de politiek door middel van deze enquête alleen sturing geven." Op maandag 27 maart worden de inge leverde formulieren geteld. De groep streeft ernaar de formulieren voor 5 april aan de colleges van Oostburg en Sluis-Aardenburg te overhandigen. „Zodat het resultaat van de enquête nog meegenomen kan worden in de discussie over het gedoogbeleid die in de raadsvergaderingen van april wor den gevoerd." Iet voeten getreden Ie politierechter in Middelburg I prijf Elf-Atochem Vlissingen bvj van 62.500 gulden en 42.5 [nog eens een voorwaardelijke] oor een aantal overtredingen die j Officier van justitie mr. A. del Lange noemde de hele gang van] zaken bij het bedrijf 'slordig en een verregaande vorm van on-J verschilligheid'. Fijntjes merkte De Lange op dat 'als het om een| produkt gaat dat niet helemaal deugt de onderste steen wordt boven gehaald, maar als er bijl het af gassen iets mis gaat het] 'maar het milieu is'. Hij wees daarbij op de talloze I getuigenverklaringen van del operators, die volgens hem had- f den zitten slapen, omdat zij niet] in de gaten hadden gehad dat] waarschuwingslampen niet] |t werkten, zij de temperaturen] niet in de gaten hadden gehou-f tr den, bedieningsknoppen het niet] Ie deden en geen benul hadden hoe] |d de recorderuitdraaien (die de] temperatuur aangaven) moesten] le worden gelezen en wat er mee| l3 moest worden gedaan. It Het bedrijf op zijn beurt meldde] p- dat de interne milieuzorg inmid-] Bs dels op een oor na was gevild en] ht dat zo er fouten waren gemaakt] |n dat toch zeker niet met opzet] was gebeurd. nder andere het Jansenius college in I ustcollege gaan op 15 maart naar del mr in Den Haag. de dag in het Nederlands Concertge-I jvincie Zeeland zullen 475 leerlingen] ers ligt hoger dan het per provincie] De groep vertrekt met negen busse n Zeeland, waarna ze zich verzamelen Middelburgse Stedelijke Scholenge-I ;erviewen, zoals Adriaan van Dis en] Ui DE LAATSTE oorlogsjaren tas de toestand van het onder wijs in West-Zeeuws-Vlaande- 0 allesbehalve rooskleurig, feel schoolgebouwen waren door de Duitse overmacht ge- ird. Er moest omgezien worden naar andere lokalen. Die werden op de meest moge- en onmogelijke plaatsen B..._iden: in een kamer en op zolder van een groot huis, in de consistoriekamer, in het lokaal van een kruisvereniging en zo neer. De rijkshogereburgerschool in Oostburg bijvoorbeeld was door ie Duitsers volledig in beslag jenomen. Rondom, op de speel plaats, op het sportterrein en dak tegen het gebouw aan wa ren bunkers gebouwd. Het was een Duits hoofdkwartier gewor den. De situatie verergerde nog toen tijdens de gevechten veel schoolgebouwen werden ver woest. Het duurde verschillende maanden voordat er in nieuwe tijdelijke onderkomens kon worden voorzien. Wede bijvoorbeeld kreeg men ii beschikking over een paar menhutten. Dit waren half luide blikken bouwels waarin iet in de wintermaanden ijs koud en in de zomermaanden gloedheet was. Bij de rijkshoge reburgerschool te Oostburg werd een houten noodbarak ge zet. De scholen in Aardenburg maakten gebruik van een voor malige barak voor besmettelijke zieken. Door gebrek aan lokalen had- itn de kinderen dikwijls vrijaf. Itnzelfde lokaal moest door ttrschillende klassen worden gebruikt. In de maanden toen ({gevechten plaats vonden was a helemaal geen school en de laatste maanden van 1944 was szo'n ontreddering dat er van schoolgaan niets terecht kwam. li het zwaar getroffen Eede bijvoorbeeld kon de school eerst ii het voorjaar van 1945 op beperkte schaal beginnen. In üe tussentijd zwalkten de kin deren maar op straat met alle gevaren van dien, want de hui zenwaren ook kapot. En die gevaren waren niet te onderschatten. Overal lagen nog wapens, mijnen en munitie. Er was niets interessanters voor jongens dan het kruit uit de kogels te halen en daarmee vuurwerk te maken of een maat in het water te om vis te vangen die dood of versuft aan de opper- vlakte kwam drijven of zelfs met de wapens te schieten. Ook de mijnen, die nog overal lagen, vormden een gevaar. Er zijn dan ook verschillende ongeluk ken, soms met dodelijke afloop, febeurd. Ouders die het betalen konden zochten daarom naar een moge- hjkeid om hun kinderen op kostschool te doen. Naar «oord-Brabant, waarheen er gewoonlijk gingen, was niet mogelijk, omdat de verbindin gen ontredderd waren het daar ®8 vele maanden oorlogstoe stand was. Dan maar naar Bel- g'é Door mond op mond recla- ®e hoorde men dat men terecht on bij de Broeders Xaverianen teBrugge. aar toen de V-l's neerdaalden P Antwerpen werden de eemvs-Vlaamse leerlingen niet Sr toegelaten en kregen de jvwerpse kinderen voorrang. mÜ men toen naar een ®r scholencomplex van de javenanen, namelijk het Sint- 1 „®flnstituut te Heist aan Zee. was een school voor lager middelbaar onderwijs. Daar aft W 'n totaal 22 geweest aucomstig uit Sluis, Aarden- vliet' Uzendijke en Bier- lta 6?'n®en waren hoofdzake- inw m' maar er waren ook intern611' De 'Hollanders' waren stain en vorraden in het geheel zo'n r een ^eine minderheid, het el? procent- Voor hen was L__ ®rote overgang. Van het' l VTJ>4-V ™.v,! Slh i 7" Ja-- Het Sint-Jozef instituut in Heist aan Zee. vrijgevochten leven gedurende de laatste oorlogsmaanden kwamen ze nu onder een streng regime in een volledig andere omgeving. De wijze van lesge ven en de leerstof waren anders. Het dialect vormde soms een probleem. Veel dingen hadden daar een andere naam. Vóór en vooral tijdens de oorlog waren de contacten met België veel geringer dan thans. Daar was toen het Frans overheer send, ofschoon het onderwijs in het Vlaams werd gegeven. De 'Hollanders' moesten dan ook hun plan zien te trekken. Som migen is dat zelfs goed gelukt, zoals bijvoorbeeld de oud-wet houder van Aardenburg Willy van Helden. Hij wist als enige 'Hollander' in het tweede stu diejaar, schooljaar 1944-1945, de prijs uitmuntendheid met grote onderscheiding (83,57 procent) te behalen en liet daar bij de 17 Belgen van zijn klas achter zich. Het Frans woog heel zweaar en hierin waren de Belgen in de regel in het voor deel. Bij het godsdienstonderwijs werd de Brugse of Mechelse catechismus gebruikt. De Me chelse was de dikste, die van Brugge minder uitvoerig, maar de Hollandse was de dunste, te dun naar de mening van de frères. Die mocht niet gebruikt worden. Eerst nadat de pastoor van Sluis een certificaat had verstrekt dat deze aan de kerke lijke eisen voldeed, mochten de 'Hollanders' die gebruiken. De kerkelijke gebeden en gebrui ken in Heist waren voor de 'Hollanders' nieuw. In het weekeinde mocht men naar huis, maar alleen wanneer men niets mispeuterd had. Ove rigens was dit niet zo'n eenvou dige zaak. De tram van Heist liep maar tot Westkapelle. Van daar moest en te voet naar Sluis en verder. Wanneer men geluk had kon men meerijden met een of andere militaire wagen, met een kar of met een van de zeer weinige auto's die er toen reden. Degenen die wat verder woon den mochten niet naar huis. Tweemaal in de week had men wat vrij, op dinsdag- en don derdagnamiddag. Dan was het wandelen geblazen, de ene keer naar Ramskapelle, de andere keer naar Zeebrugge, met zijn tweeën naast elkaar en een broeder voor en een broeder achter! Iedere morgen was het om zes uur opstaan, daarna morgengebed in de studiezaal en dan in file naar de mis in de parochiekerk van Heist, daar dichtbij. Om acht uur 's avonds was het bedtijd. Voor het naar bed gaan kregen de jongens karnemelkse- pap. Ze sliepen in lange rijen chambretten. Op iedere hoek van de rij sliep een broeder die toezicht hield. Soms mochten ze in de wintermaanden eens naar het strand. In de zomer mocht dat niet vanwege het vele bloot dat er dan te zien was. Een beeld van de sfeer die er toen in een dergelijke kost school heerste geeft de brief die de leerlingen aan het eind van „Achtbare ouders, bij het einde van het schooljaar bieden wij U onzen oprechten dank aan voor het vertrouwen dat U in onze school gesteld hebt en we dur ven denken dat wij er eer heb ben aangedaan. Uw jongen staat nu voor het groot verlof. Wilt U dat hij ontsnappe aan het bederf van die dagen, zorgt ervoor dat hij zich niet verveelt, bezorgt hem bezigheid, let op zijn lezing en op zijn makkers, weet waar hij naar toe gaat en zendt hem dikwijls naar de kerk. Als Onze Lieve Heer en de Hemelsche Moeder Maria voor uw jongen helpen zorgen zal het wel gaan. Moest het gebeuren dat U schikt hem van school te veranderen, gelief ons in de eer ste dagen daarover in te lichten. Dit is nodig, omdat het aantal plaatsen beperkt is en wij al de nieuwe aanvragen niet zullen kunnen aanvaarden. Met de meeste hoogachting, Frère Di recteur. De Broeders Xaverianen uit Heist bij het 75-jarig bestaan. De school telde een voorberei dende afdeling met zes, later zeven studiejaren en een mid delbare afdeling met drie stu diejaren. Ze telde in het school jaar 1944-1945 212 leerlingen, in het schooljaar 1945-1946 238 leerlingen. Winkelier Jan van de Vijver uit Sluis kwam op het idee om een reünie te organiseren van zijn mede-kostschoolgangers uit die tijd, nu vijftig jaar geleden. De Sluisenaren René Heijens en Herman van de Vijver zorgden voor de organisatie en zo zullen zaterdag 25 maart 1995 de oud leerlingen van de Broeders Xa verianen uit Heist nog eens sa menkomen aan de Nederlands- Belgische grens te Sint-Anna ter Muiden in d'Ouwe Schuure. Van die 22 zijn er twee overle den, de rest heeft toegezegd. Natuurlijk staat een bezoek aan de school op het programma met een rondleiding. Directeur Descheemaeker zal het gezel schap ontvangen om een beetje bij te praten over de school. Ook heeft hij wat archiefmatei- raal uit die tijd bijeengebracht dat heel interessant is. In de refter waar de 'Hollandse' kost schoolleerlingen zo vaak heb ben gegeten zal de koffie met gebak geserveerd worden. De oude school zoals de jongens die gekend hebben is niet meer. Het is nu een school voor bui tengewoon lager onderwijs ge worden. Aan de zuidkant ervan is een nieuw stuk aangebouwd. Alleen de nieuwbouw is nu nog in gebruik als school. Het oude gedeelte wordt gebruikt als op slagplaats voor goederen voor Oost-Europa, vooral voor Roe menië. In het kloostergedeelte wonen nog vier broeders. Van de broe ders die vijftig jaar geleden in de school werkzaam waren, waarvan de bekendste waren de directeur frère Felix, de eco noom frère Gilbert en frère An selm, is voor zover bekend nie mand meer in leven. De oude gebouwen zullen waarschijnlijk in de loop van dit jaar worden gesloopt om plaats te maken voor een appartementsgebouw. De nieuwbouw blijft staan. Enkele studenten in 1945 metfrère Anselm. De twee links zijn Maurice de Baets en René Heijdens, beiden uit Sluis. fOTO'S WIM KOOYMAN BeVoBo Hulst Hulst - Het Hulster bedrijfs- volleybal stond afgelopen week in het licht van de strijd om De Stern-bokalen. Zowel bij de mannen als de vrouwen gingen de laatste ontmoetin gen om een plaats bij de laat ste vier. Opmerkelijk hierbij is dat in beide gevallen de beste vier geklasseerden uit de competi tie zich kwalificeerden. Bij de vrouwen deden dat Jong Mor- res, Rhodos, A-Markt en Za- man. Bij de mannen gaan Broomchemie 1 en 2, Luctor en Smash 2000 de halve finale in. UITSLAGEN Vrouwen: Ferket en De Maat- Jong Morres 1-2 (15-2, 7-15, 7-15), Rhodos-.Lybeert/Verstrae- ten 2-1 (5-15, 15-8, 15-9), Van Waterschoot-A-Markt 0-2 (4-15, 5-15), Zaman-SC Morres 2 2-0 (15-0, 15-6). Mannen: Broomchemie 2-Rhodos 2-1 (15-6, 14-15, 15-9), Luctor-De Sterre 2-0 (15-7, 15-13). Recreatief volleybal Sas van Gent - In de eerste klasse gemengd van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent behaalde Savok een ruime 3-0-overwinning op Philippine 1. In de tweede klasse gemengd was Bode I superieur aan Cr- omheecke 2 en won simpel met driemaal 15-2. Bij de mannen was Savok 2 in de eerste twee sets tegen HAS de betere ploeg en won met 15-10 en 15-8. Daarna zorgde HAS met een vlijmscherpe eindsprint voor 14-16. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar Benelux 2-Cerestar Benelux 1 V/2-V/2 (9-15, 15-12, 9-9), Savok 2-Swa- gemakers 2-1 (14-16, 15-10, 4-3). Tweede klasse: Philippine-Philip pine 2 3-0 (15-2, 15-4, 15-4). Mannen: Savok 2-HAS 2-1 (15-10, 15-8, 14-16). GEMENGD Eerste klasse: Cromheecke 1-Rabo 2-1 (15-9, 15-10, 7-14), Philippine 1-Savok 0-3 (7-15, 7-15, 5-15). Tweede klasse: Van der Tuyrï- Gilderakkers 0-3 (reglementair), Bode 1-Cromheecke 2 3-0 (15-2, 15-2, 15-2). Recreatief zaalvoetbal Oostburg - In de eerste klasse van het West-Zeeuws-Vlaam- se recreatieve zaalvoetbal ging Oud Sluis gewoon door met winnen. Traas werd met 0-10 platgewalst. Een beste zaak, maar dan aan de andere kant van de ranglijst, deed De Block, dat van Veteranen won en daar Texaco/'t Krikje van Albert Heijn verloor zijn de kansen op behoud van het eer steklasserschap voor de 'bak kers' de hoogte in gegaan. In de tweede klasse sloot Boe merang via winst op Bon Ami een zwakke reeks af. Deltan dat Rode Leeuw met lege han den achter liet aast nog steeds op promotie. In de derde klas se verloor Wielewaal van Jo- pie. De Sluizenaren kenden trouwens toch een sterke com- petitieweek want ook Wolf werd aan de zegekar gebon den. UITSLAGEN Eerste klasse: Veteranen-De Block 1-3, Traas-Oud Sluis 0-10, Albert Heijn-Texaco/'t Krikje 7-5. Tweede klasse: Deltan-Rode Leeuw 9-4, Gemeente Oostburg- Groosman/Paco jeans 1-4, Boeme rang-Bon Ami 4-2. Derde klasse: Wolf-Van de Sande 2-5, Riemens-Telepost 5-3, Wiele- waal-Jopie 2-3, Wolf-Jopie 4-6. STANDEN Eerste klasse: Oud Sluis 14-27, La Porte d'Or 15-20, Albert Heijn 16-19, Francke Sport 14-16, Vete ranen 15-16, Edah/Mijnders 14-15, Traas 13-14, OBS/Erasmus 14-13, de Block 15-13, Texaco/'t Krikje 14-7, ABN/AMRO 14-0. Tweede klasse: Boemerang 15-24, Sunset Boulevard 14-21, Deltan 14-18, Groosman/Paco jeans 14-18, Stekelinck 14-17, Bon Ami 14-15, Omnisport 14-11, Meeusen 14-9, Rode Leeuw 14-9, Gemeen te Oostburg 14-7, De Zwart 13-5. Derde klasse: Valentine 13-26, Opties 14-18, Wielewaal 12-16, Van de Sande 13-16, Telepost 13-15, Wolf 14-12, Riemens 14-11, Jopie 14-10, Van Looy 14-10, WOD/St.-Pierre 11-8. Chez Rene 14-4. Vrouwentennis Hulst - In poule B van de vrouwentenniscompetitie te Hulst was Lappetem veel te sterk voor Vogelvlucht 2 ge tuige de totaalscore van 8-0. Adrie Tijssen was met achter eenvolgens Marianne d'Hondt en Diana Steel aan haar zijde twee keer goed voor een mon sterscore. Tegen Annie de Cock/R. de Rijk werd het 14-1 en tegen Matty de Vries/Miek van Kerckhoven werd het 10-1. Verder wonnen de com binaties Tilly van Waarden- burg/Marianne d'Hondt en Tilly van Waardenburg/Diana Steel van Matty de Vries/R. de Rijk (11-4) en Annie de Cock/ Miek van Kerckhoven (9-6). UITSLAGEN Poule A: Doorzetters-Dropshots 6-2, TAH-Vogelvlucht 1 4-4. Poule B: Lappetem-Vogelvlucht 2 8-0, HAK-Axel 1 7-1. Poule C: Club'86-Spagaat 2-6, Lamir-Doeterniettoe 4-4. Bedrijfstennis Hulst Hulst - Door een 6-2-over- winning op Jansenius is Ly- beert Verstraeten de nieuwe koploper in de hoogste poule van de bedrijf stenniscompeti- tie in Den Dullaert te Hulst. Nancy Verstraeten won met 7-3 van Sophie van Dieren- donck, terwijl Patrick Ver straeten een voordelige 10-1-score boekte tegen Pas cal van Poecke. In het dubbel spel waren vader en zoon Stanny en Patrick Verstraeten met 10-5 te sterk voor Pascal van Poecke en Rinke van Re- mortel. Alleen het mixed-kop pel Sophie van Dierendonck/ Rinke van Remortel van Jan senius kon via 7-5 tegen Nan cy Verstraeten/Stanny Ver straeten iets terugdoen. In de laagste poule was de eerste overwinning weggelegd voor Stuntmarkt 3 ten koste van Polydesign. UITSLAGEN Poule A: Kojo-Delforge 4-4, Za- man Sport-De Boy 6-2, Lybeert Verstraeten-Jansenius 6-2, Abab- De Ruysscher 2-6, Dagmarkt- KCS 8-0. Poule B: Barco-Luctor 6-2, Rei- naert-De Letter 2-6, Messagie Goudgeel-Fermont Terneuzen 4-4. Poule E: Van Wesemael-Euro- groen 5-3, Rabo Hulst 2-Roctus 2-6, Rabo Kloosterzande-Van Seumeren 1-7, Stuntmarkt 3-Po lydesign 6-2. STAND Poule A: (allen uit 8) Ly beert Verstraeten 49, De Boy 46, Za- man Sport 41, Dagmarkt en Jan senius 33, Kojo en De Ruysscher 32, Delforge 21, Abab 20 en KCS 13. Poule B: (allen uit 9 behalve Mes sagie Goudgeel uit 10) Fermont Terneuzen 52, Electron 47, Kre dietbank 46, Barco 44, Luctor 38, De Letter en Reinaert 36, Hans Anders 34, Messagie Goudgeel 28, Petrus Paulus 24 en Sloebers 15 (degradeert). Poule E: Van Seumeren 8-49, Roctus 8-48, Cerestar 7-40, Wa- beko 7-39, Rabo Hulst 2 en Rabo Kloosterzande 8-29, Van Wese- mael 8-27, Eurogroen 8-25, Stuntmarkt 3 8-14, Polydesign 8-12. Uitslagen jaarmarkt St.-Jansteen Schapen en geiten: Lammeren ram, Noord Hollands ras ooi, Suffolt, Hampshire ram, Texels ram, kruisling ooi: K. Vergauwen, Kapellebrug. Texels schaap ooi: J. Francken, Heikant. Lammeren, oude geiten: J. van Dorsselaer, St.Jansteen. Dwerggeiten: Boklammeren, oude bok, jaarlingen, oude dwerggeiten: D. Janssens, Ste- kene. Jaarlingen bok, lammeren: E. Vervaet, Stekene. Mestvee: Vrouwelijk. Tot 5 maanden, tot 1 jaar: Th. Verstraeten, Absdale. 1 tot 1,5 jaar: E. vd, Pol, Waterlandkerk je. Zonder tanden: Slagerij P. Mang- nus, Nieuw-Namen. Koeien met 6 tanden: Slagerij Ulijn, Sluis. Koeien volzet: H. Smet, Koewacht. Mannelijk. Tot 5 maanden: Th. Ver straeten, Absdale. 6 tot 9 maanden: R. vd. Berg, Hulst. 9 tot 12 maan den: E. vd. Pol, Waterlandkerkje. Zonder tanden: Slagerij van Laere, Axel. Vier tanden: M. de Rodts, IJzendijke. Kampioenen: Vrouwelijk: tot 5 maanden, tot 1 jaar: Th. Verstrae ten, Absdale. Een tot 1,5 jaar: E. vd. Pol, Waterlandkerkje. Zonder tan den: Slagerij P. Mangnus, Nieuw- Namen. Koeien met 6 tanden: Sla gerij Ulijn, Sluis. Koeien volzet: H. Smet, Koewacht. Mannelijk: I tot 5 maanden: Th. Verstraeten, Absdale. Zes tot 9 maanden: R vd. Berg, Hulst. Negen tot 12 maanden: E. vd. Pol, Waterlandkerkje. Zonder tan den: Slagerij Van Laere Axel. Vier tanden: M. de Rodts, IJzendijke. Algemeen kampioen mestvee: Slage rij P. Mangnus, Nieuw-Namen. Handelsvee: Limousin, Blonde d'Aquitaine, zwartbonte graskalveren, roodbonte graskalveren, zwartbonte pinken, Phimothese, blaarkop, groothan delsvee pinken, kleinhandelsvee graskalveren, algemeen kampioen handelsvee: W. van Ruymbeek en zoon, Kapellebrug. Shetlanders: Hengsten: eerste jaars, tweede jaars, ruinen drie jaar en ouder: E. d'Eer, Tielrode. Merries: eerste jaars, drie jaar en ouder: A. Haak, Zaamslag. tweede jaars: E. d'Eer, Tielrode. Fjorden: Merries: eerste jaars, drie jaar en ouder: M. v. Hoorickx, Waterland kerkje. Haflingen: Ruinen: 3 jaar en ouder: N. Tijssen, Heikant. Merries: 3 jaar en ouder: J. van Dorsselaer, Sint-Jansteen. Friezen: Hengsten: twee jaar, drie jaar en ouder: T. van Tiggelen, Biervliet. Merries: 3 jaar en ouder: K. van Balen, Hulst. Tüigers: Ruinen: 3 jaar en ouder: W. Roelans, Sint-Jansteen. Merries: 3 jaar en ouder: E. de Bruijn, Hulst. Warmbloeden: Hengsten: eerste jaars: G. de Cau- wer, Meerdonk. twee jaars: E. d'Eer, Tielrode. Ruinen: 3 jaar en ouder: A. Hamelinck, Kapellebrug. Merries: eerste jaars, G. de Cauwer, Meer donk. tweede jaars. H. v. Gijsel, St.Gillis-Waas. 3 jaar en ouder: E. d'Eer, Tielrode. Koudbloed werkpaarden: Hengsten: eerste jaars, tweede jaars: E. d'Eer, Tielrode. Merries: 2e jaars: P. vd. Vijver, Koewacht. 3 jaar en ouder: S. Burm, Hulst. Show- en koudbloedpaarden: Hengsten: 3 jaar en ouder, Merries: 3 jaar en ouder: W. Roelans, St. Jansteen. Kampioenen: Shetlanders: Hengsten: eerste jaars, 2e jaars, drie jaar en ouder: E. d'Eer, Tielrode. Merries: eerste jaars: A. Haak, Zaamslag. tweede jaars: S. Burm, Hulst. 3 jaar en ouder. N. van Pop- pel, Westdorpe. Rijpony's: Hengsten, eerste jaars: J Kuse- Hooft, St.Niklaas. Ruinen: 3 jaar en ouder: S. Burm, Hulst. Hengsten: 3 jaar en ouder: N. van Poppel, West dorpe, Welsch: Hengsten eerste jaars, ruinen eerste jaars: L. de Jong, Sluiskil. Merries: 3 jaar en ouder: E d'Eer, Tielrode. Algemeen Kampioenen: Pony's: J. Kuse-Hooft, Sint-Niklaas. Paarden: E. d'Eer, Tielrode.

de Stem | 1995 | | pagina 15