onge liberalen voor softdrugs ïlegenheid BEVEILIGING iollege Sas van Gent genomineerd voor persprijs Prix de Citron K KANS OP GRATIS EN VENSECHTE CABRIO I RKEUZE POLITIE RAPPORT UITSLAGEN ley en Claudia JOVD vindt dat burgemeester Kessen van Hulst er volledig naast zit iep (o)ma Geerts |4We zetten onze auto Js buffer voor het huis' icasions voorzien van: d. Bovag garantie Briljanten paar vier 5 onderhoudsbeurt [eest in de Redoute gekeurd brandstoftank T Terneuzen Leerlingen uit Hulst en Koewacht strijden om kampioenschap voorlezen II fii Unet0 DAG KLAPPER I Honderden jeugdschakers in De Nobelaer Etten-Leur v particulieren qESTEM ZEELAND A6 het veiligste adres 1995 X 54 J/ens, bedankje, jubileum, pe, huwelijk, verloving, ning, prestatie, examen, I Abraham enz. i per kolom 0,65 incl. BTW, grote regel verplicht, oto of afbeelding, x 40 mm 26.- incl. BTW. i tarieven op aanvraag, orden niet geretourneerd. [■236882 of geef uw tekst óór plaatsing af bij één van [oren. Schriftelijke opgaven fluitend geaccepteerd, indien ;es bekend zijn, ook indien uw (taling bijgevoegd is. en ons het recht voor teksten laaf van redenen te weigeren, jever klachten bereiken over de tekst behoudt de uitgever zich Sl |t voor om de naam van de htgever bekend te makerx orger Gefeliciteerd hen-van Ginneken in Oudenbosch, |e Meuwese in Breda. serd met jullie 3e verjaardag Rullie, Papa en Marie-José MAANDAG 6 MAART 1995 verslaggeefster Gent - „Het college van B w van Sas van Gent weigert commentaar als een jour- an onze as van alist daarom vraagt, vaak op botte arrogante wijze, het lijkt bang r negatieve publiciteit, kan niet en kritiek en stelt zich ronduit indig op tegenover de pers." Sasse burgemeester en haar drie maken dan ook grote kans in aanmerking te komen voor de n Prix de Citron. Een prijs voor die de pers liever buiten de deur willen houden, vorig jaar ingesteld door de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ), afdeling Zeeland. Wethouder L. Marquinie van Sas van Gent noemt de nominatie 'niet correct' en 'vervelend'. „Als er iets te doen is in onze gemeente, ben ik er altijd bij. Dan schuw je de publiciteit dus niet en ben je juist niet bang voor kritiek." Volgens Marquinie kan het college vaak vragen van de pers niet beantwoorden omdat 'onderhandelingen nog niet zijn afgerond'. „Daar moet de pers toch ook een beetje begrip voor hebben? Ik zég niet dat ik nooit tekort schiet. Ieder vogeltje zingt nou eenmaal hoe het gebekt is." Burgemeester Van Rest krijgt een extra veeg uit de pan. „Zeker zij zou als voormalig journaliste toch beter moeten weten hoe je met de pers omgaat," meent de NVJ. De snibbige reactie van de eerste burgeres van Sas lijkt het NVJ-oordeel te bevestigen. „Waarom belt u op zatermiddag, is het soms dringend?" Ze luistert toch even en zegt dan dat de NVJ-Zeeland 'kennelijk wei nig onderscheidingsvermogen heeft'. „En dan weten uw lezers heel goed wat ik bedoel." Andere genomineerden voor de Prix de Citron zijn De Zierikzeese Onderne merscentrale (ZOC) en gedeputeerde A. Dek. De ZOC omdat ze tijdens het interne conflict over winkelopenstelliqg op zondag geen enkele informatie wilde verstrekken aan de pers en bovendien een journalist van een openbare leden vergadering verwijderde. Dek is geno mineerd vanwege zijn 'opmerkelijke dubbelrol in de kwestie Westerschelde Oeververbinding'. „Terwijl Provinciale Staten aandrongen op openbaarmaking van het Deltanrapport over de WOV, stelde Dek zijn taak als commissaris boven die van gedeputeerde door te volharden in de geheimhouding ervan," aldus de NVJ-werkgroep die de nomi naties opstelde. Genomineerden voor de Prix d'Orange, voor diegenen die zich juist van hun beste kant lieten zien in hun contact met de pers, zijn er niet. Persvoorlich ters die 'altijd terugbellen' of wethou ders die 'nooit te beroerd zijn voor commentaar' doen volgens de NVJ-Zee land gewoon hun werk en verdienen daarvoor geen onderscheiding. Zaterdag 18 maart mogen alle Zeeuwse NVJ-leden hun stem uitbrengen op een van de genomineerden voor de citroen- prijs in het Arsenaalcafé in Vlissingen. Ook wordt dan de verkiezing voor de beste Zeeuwse Persfoto gehouden. L onze verslaggeefster 1 *1 1 C* T buist - De JOVD, de jongerenafdeling van de WD, fjCGStCIl K.1JK.011 op jaarmarkt hint-Jansteen ■oma. In oma J wordt ■jaar. Mark(je) Aardig? Grappig? Jarig H.G. van Ivo, Karei, San, Han, Ee. 65 jaar hartelijk gefeliciteerd. Hans, Wilma en Martijr. indt dat burgemeester Kessen van Hulst er met zijn stiperstrenge drugbeleid helemaal naast zit. De jonge liberalen zijn juist voor het toestaan van softdrugs. dat Kessen zijn functie 'schande lijk misbruikt' om het provincia le gedoogbeleid in een zo kwaad mogelijk daglicht te stellen. Ze noemen Kessen een 'eenling' en een 'volksmenner', die daardoor veel te veel aandacht krijgt. „De burgemeester laat zich leiden door zijn eigen persoonlijke af keur voor drugs." Kortom, Kessen gedraagt zich niet zoals een liberale burge meester zou moeten doen, zo stelt de JOVD teleurgesteld vast. Hij analyseert de problemen ver keerd en bestempelt daarom ge bruikers van onschuldige genot middelen ten onrechte als crimi nelen. Die visie wil de JOVD op 31 maart in Lokeren bespreken in een forum met de jonge liberalen van Gent. Deelnemers zijn onder meer een criminoloog van de universiteit Gent, iemand van de rijkswacht en A. van Himme, raadslid voor Groen Links in Terneuzen. Burgemeester Kessen was afge lopen weekend niet bereikbaar voor een reactie. uitspraak van van Kessen jgs in een EO-programma i in het Belgische Vlaande ren behoefte is aan koffie- 's en dat er daardoor geen „drugs te krijgen zouden loeten zijn, is voor de JOVD inleiding een forum te organi se!!. Een lorum om hun libera l's in Vlaanderen te ;en van het gelijk van het feiws' provinciale gedoogbe- het ongelijk van Kessen. lessen die onlangs overigens de éele gemeenteraad (op een "id na) achter zijn eigen kreeg om koffieshops Jbclil te gooien. Je JOVD vindt de burgemeester jan Hulst naïef. „Ook in Vlaan- Beren is er wel degelijk behoefte "t-drugs," zegt oud-JO- [D-voorzitter en filosofiestu dent W. de Coninck. „Maar door let ontbreken van een gedoog beleid wordt er alleen onder- Wis gedeald. Daardoor stij len de prijzen en wijken gebrui- |ersnitnaar Nederland." tomende VVD'ers vinden INC (VERVOLG VAN VOORPAGINA |eautomobilist die in december i het huis van de familie loewetreed, veroorzaakte niet J te veel schade; dat was ook |iet het geval bij de 'aanrijding' giij februari. De schrik is er |chténiet minder om, zeker niet ju het afgelopen zaterdag voor Je sierde keer prijs was. Is die keer in ïebruari stapte Itk Koevoet naar Rijkswater- at. Die plaatste ongeveer twee pen geleden een rood-wit ge nept metalen waarschuwings- ivoor het huis. Maar dat I volgens de familie Koevoet lel voldoende. „Als ze een huis let zien, zien ze een bord toch p niet. We zetten als buffer [kal onze eigen auto voor het "zegt Marjola Koevoet. „Zo'n bord houdt misschien een personenauto tegen, maar geen vrachtwagen." Politiewoordvoerder H. Berk hout heeft inmiddels laten weten dat ook de politie bij Rijkswa terstaat zal aandringen op bete re maatregelen. De weg is volgens Koevoet na de reconstructie alleen nog maar gevaarlijker geworden. „Anders rijden ze niet vier keer in een half jaar tegen ons huis aan." Verhuizen wil hij niet. De wo ning die er al veel langer staat dan de weg er ligt is nog van zijn ouders geweest. „We hebben dit huis in 1986 gekocht en ver bouwd. Ons eigen geld zit erin. Het is onze schuld toch niet dat ze die weg zo onveilig gemaakt hebben." m \sVoèt onze correspondent 'Ss van Gent - Vijfenzestig ~r geleden leerden ze elkaar °P de kermis te Zel en j,aterdaS vierden Ray- Winne en Rachel de ik Wibet briljanten huwe- 1 j um in bejaarden- jent ^e(*oute Sas van tem' buwebik zijn vier kinde- jiJ® Hein- en vier achter- )ndwferen «eboren- De ge- ihii ,van be'de echtlieden is Drie jaar geleden ^«is deCnPA M naar bejaar" r,i Redoute. Daarvoor e men in de Zandstraat en lavBimT u„n te Sas van Gent- Sborpn 'nne (84 jaar) werd tas2e iaarf°erbeke"WaaS' Hij lering Wciang'tot zijn pensio- loleri ozaam °P de Walse- Ie Sas van Gent. Zijn De dieren op de jaarmarkt werden aan een strenge keuring onderworpen, maar ze werden ook gewoon geaaid door de liefhebbers. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondente Sint-Jansteen - De stichting Jaarmarkt Sint-Jansteen kan terugzien op een geslaagde en zeer druk bezochte jaar markt. Vele bezoekers waren naar Sint-Jansteen gekomen om onder een stralend voor jaarszonnetje te genieten van het aangevoerde vee, de ver schillende stands van de mid denstanders en aktiviteiten voor de jeugd. De medewer kers van de Jeugd vakantie week hadden hun handen vol om de kinderen te grimeren. Voorzitter A. Dobbelaer was bij de opening van de jaarmarkt dan ook tevreden over de mede werking van zowel de mensen, die het vee aangevoerd hadden als van de middenstanders. „De grote aanvoer en aanwezigheid van de middenstanders, aldus Dobbelaer, geeft aan dat de za terdag een goede dag is voor het houden van een jaarmarkt." Vanaf half elf begonnen op het marktpleintje en in de Heer straat de keuringen. Door het commentaar bij de keuringen en de uitleg van de keurmeesters was er veel aandacht van het publiek. De aanvoer van fokvee, mestvee en handelsvee, in totaal 47 stuks, was dit jaar volgens secretaris J. Francken minder dan vorig jaar. Maar buitengewoon was de aan voer van paarden en pony's. In totaal 73 stuks. De inschrijvin gen van de schapen en geiten bedroegen 51. De keurmeesters hadden er hun handen aan vol. Lievelingsdier Wethouder B. Picavet reikte op de marktpleintjes de prijzen uit. Hij prees daarbij de inzet van het bestuur van de jaarmarkt stichting. „Dit evenement is uit de dorpskern Sint-Jansteen niet meer weg te denken. Het is dank zij het vele vrijwilligerswerk dat verschillende aktiviteiten nog plaats kunnen vinden," aldus de wethouder. Ook de carnavalstichting was zeer tevreden over de verkoop van de warme wafels. Voor de kinderen was het een waar fes tijn. Konden zij 's morgens niet genoeg krijgen van het 'beesten kijken', in de namiddag konden zij in gemeenschapscentrum de Warande terecht met hun lieve lingsdier. Hamsters, poezen, honden, cavia's en konijnen wer den met trots aan veeartsen A. de Bruijn en I. de Hartog ge toond. Jubilarissen Ook dit jaar konden de bezoe kers van de jaarmarkt weer het gewicht raden van stier Bertha. K Vergauwen was het dichtst bij het gewicht van 1122 kilogram. Tijdens de maaltijd in café de Kroon werden door voorzitter A. Dobbelaer twee jubilarissen ge huldigd. Bestuurslid Camiel de Moor kreeg als dank voor zijn vijftig-jarig lidmaatschap een tinnen bord overhandigd en werd tot ere-lid benoemd. Keur meester J. Goossen uit Spui komt al minstens veertig jaar naar Sint-Jansteen om het aan gevoerde vee aan een deskundige blik te onderwerpen. Ook hij kreeg van voorzitter A. Dobbe laer een tinnen bord. Algemeen, kampioenen Mestvee: Slagerij P. Mangnus, Nieuw-Namen. Pony's: J. Kuse-Hooft, Sint-Niklaas. Paarden: E. d'Eer, Tielrode. foymond. Winne en Rachel de Caluwe...briljanten paar. FOTO WIM KOOYMAN hobby's zijn kaarten, fietsen en luisteren naar muziek. Hij heeft zijn vrouw leren kennen tijdens de kennis te Zelzate toen hij haar uitnodigde voor een ritje. Rachel de Caluwe (85) is altijd huisvrouw geweest. Momenteel kijkt ze graag televisie en ze leest en puzzelt graag. Na hun huwelijk kwam een jonger broertje bij hen wonen, die in het gezin Winne is groot ge bracht. Burgemeester ing. J. van Rest en haar echtgenoot vereerde het echtpaar met een bezoek. Het was niet de eerste keer dat de burgemeester het echtpaar be zocht, want ook bij eerdere hu welijksjubilea bracht ze een be zoek. Het heuglijke feit werd in de ochtenuren met een receptie voor de bewoners gevierd, 's Middags was er een druk be zochte bijeenkomst voor de fa milie. Hulst - De openbare bibliotheken van HulsferTkoewacht houden in de leeszaal van Hulst een regionale voorronde van de nationale voorleeswedstrijd. De voorronde die de regiokampioen moet opleveren begint donderdag 9 maart om 19.00 uur. De voorleeswinnaars van de negen basisscholen uit de re gio treden dan voor het voet licht en lezen een fragment voor uit een door henzelf ge kozen kinderboek. De schoolwinnaars die strij den om het regionaal kam pioenschap zijn Debbie Ap- pleton van de Ark uit Hulst die een fragment uit Het Ei land in de Vogelstraat van Uri Orlev voordraagt. Stijn Bracke van de Willibrordus- school Hulst neemt een stuk uit de Griezels van Roald Da- hl. Mirjam Kouijzer van de Eikelaar uit Koewacht heeft een zwak voor Het raadsel van de Regenboog van Jacques Vriens. Inze Mangnus van de Bernardusschool Clinge houdt het op Meneer Pluim en de Praatpoeder van Mare de Bel en Annegien Lips van de Moerschans Hulst op de Klei ne Prinses van Frances H. Burnett. Jan Terlouw blijkt nog steeds een geliefd kinderboeken schrijver, Niek Vereecken van de Reynaertschool Hulst leest voor uit Oosterschelde Wind kracht 10 en Evelien Schille- mans van de Oostvogel uit Lamswaarde uit Oom Willi- brord. Brechje Merckx van de Inghelosenberghe Sint Jan steen koos voor de Olifanten- hoed van A. Snellen en Sandrien de Nijs van de No- belhorst Hulst houdt het op Een muis met klauwen van Lieneke Dijkzeul. De avond in de bibliotheek in Hulst is onderdeel van de zes regionale ronden. De winnaars van deze wedstrijden komen daarna tegen elkaar uit in de provinciale ronde die 8 april in Middelburg plaatsvindt. (ADVERTENTIE) INBRAAK Erkend Beveiligings- Installateur Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 DIVERSEN 20.00 uur The pelican brief VLISSINGEN GOES Alhambra 1-2-3-4 Boekenweek - i.s.m. boekhandel 20.00 uur Dum Dumber De Koperen Tuin 20.00 uur Terminal Velocity HULST 20.00 uur The River Wild Schieting - Terminus -15.00 uur 20.00 uur Nell Lezing - De Vier Ambachten - ge meentehuis - 20.00 uur GENT LAMSWAARDE Decascoop Vleeskaarting - café De Lamsoren - 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 14.00 uur Drop zone ST.-JANSTEEN 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Nell Kaarting - café De Kroon - 14.00 17,20 en 22.30 uur Quiz show uur 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Kaarting - café Zondagsvermaak - Junior 14.00 uur 14.30 uur Pagemaster SAS VAN GENT 14.30, 17.00, 20.00 en 22,30 uur Kaarting - St.-Albert -14.00 uur Highlander 3 KOEWACHT 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Koersbal - De Vlaschaard - 13.30 Stargate uur 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur CLINGE Farinelli Kaarting - café De Landbouw - 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The 20.00 uur river wild Vrij dansen - KBO - Malpertuus - 20.00 uur The road to Wellville 13.30 uur 17.00 en 20.00 uur Terminal Velocity FILMS 20.00 en 22.30 uur Frankenstein 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur GOES Disclosure Grand Theater 14.30 en 17.00 uur The mask 20.00 uur Disclosure 14.30,17.00 uur De Leeuwekoning 14.30 uur The Lion King MIDDELBURG 22.30 uur Pulp Fiction Cinema 22.30 uur Forrest Gump Kuiten Axel - De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen heeft za terdagavond een inwoner uit Philippine aangehouden en in gesloten in het politie bureau in Terneuzen. De man zal zich moeten verantwoorden voor het vernielen van ruiten en een deel van het meubilair in een café aan de Weststraat te Axel gepleegd in de vroege uren van zaterdagavond. Na verhoor en het opmaken van een proces verbaal is hij gis termorgen weer op vrije voe ten gesteld. Auto-inbraken Breskens - Zaterdagmiddag is tussen drie en zes uur ingebro ken in vijf aan de West- Zeeuws-Vlamse kust in het gebied tussen 't Zwin en Brek- sens geparkeerd staande per sonenauto's. Uit de voertuigen werden rijbewijzen, paspoor ten, levensmiddelen en geld ontvreemd. De gedupeerde ei genaars, twee inwoners uit IJ- zendijke en Oostburg, een man uit Eindhoven en twee buiten landers deden aangifte bij de politie. Gestolen kaart Breskens - Een 46-jarige man uit Oost-Souburg liep tegen de lamp toen hij vrijdagavond een overtocht over de Wester schelde met de veerboot op de lijn Breskens-Vlissingen wilde betalen met een gestolen PSD- waardekaart. De automobilist had de waardekaart gekregen van een bij hem in de auto zittende 23-jarige plaatsge noot. Tegen beiden werd pro ces verbaal opgemaakt en kre gen elk een boete opgelegd van honderd gulden. Caravandief Hengstdijk - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd van af een parkeerterrein aan de Reijgerskreek te Hengstdijk een toercaravan met een waarde van 45.000 gulden ge stolen. Winkeldiefstal Hoek - De politie in Zeeuws- Vlaanderen heeft zaterdag twee vrouwen en een man, allen van Poolse nationaliteit aangehouden en ingesloten aan het politie bureau te Ter neuzen. Het drietal wordt ver dacht van een winkeldiefstal te Hoek. De politie heeft het vermoeden dat het trio zich de afgelopen tijd heeft schuldig gemaakt aan verschillende winkeldiefstallen in Zeeuws- Vlaanderen, Westbrabant en ook in België. Vernieling Hulst - Een 37-jarige man uit Hulst deed bij de politie in zijn woonplaats aangifte van een vernieling aan zijn perso nenauto aan het Oranje Bol werk. De ruiten aan de rech terzijde van de auto, een rui tenwisser en een richtingaan wijzer waren vernield. Winkelinbraak Kloosterzande - In de nacht van zaterdag op zondag is in gebroken in winkel aan het Marijkeplein te Kloosterzan de. Uit het magazijn verdwe nen een aantal onbespeelde videobanden, geld en sigaret ten ter waarde van tweedui zend gulden. Men verschafte zich toegang door het verwij deren van drie tralies van een raam aan de achterzijde van het pand. Verkeersongeval Sint Jansteen - Bij een eenzij dig verkeersongeval werden gisternacht omstreeks half twee op de Brouwerijstraat te Sint Jansteen vier mensen licht gewond. Een 20-jarige bestuurder van het voertuig uit Koewacht liep daarbij een gebroken neus op. Toen de politie ter plaatse kwam had hij zich rreeds naar het streek ziekenhuis De Honte begeven. Omdat het vermoeden bestond dat alcohol in het spel was werd hem eem bloedproef af genomen. Bij het ongeval waarbij de auto tegen een lichtmast tot stilstand kwam raakten ook drie inzittenden uit Hulst en Sint Jansteen licht gewond. Zakkenrollers Sluis Tijdens het winkelen in Sluis zijn zaterdagmiddag twee Belgische vrouwen het slachtoffer geworden van zak kenrollerij. Een vrouw uit Nieuwpoort miste op een ge geven moment haar paspoort en vijfhonderd Belgische frank alsmede nog wat per soonlijke eigendommen uut haar handtas. Een vrouw uit Lichtervelde raakte naast haar paspoort en rijbewijs een bedrag van tienduizend Bel gische frank kwijt. Auto-inbraak Zaamslag - Een 31-jarige man uit Gent deed zaterdag bij de politie aangifte van een in braak in zijn aan de Eendragt- polder te Zaamslag gepar- keerdstaande personenauto. Uit het voertuig verdwenen 13 cd's, drie rugzakken en een iack. KAARTINGEN Nieuw-Namen - Zaal Nico: 1. L. Timmermans-G. Bogaert, 2. J. Vermeersen-M. Tieleman, 3. F. de Bleyser-E. Blommaert. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij- ke, vrije wedstrijd: 1, Van Poelje- Den Doeider, 2. echtpaar Lievens, 3. echtpaar De Groene, Clinge - Zaal Malpertuus, 52 pe- rosnen. Jokeren: 1. Th Bogaert, 2. J. Kindt, 3. mevrouw Jongezoon. Stand kampioenschap: 1. me vrouw Rottier-Driessen, 2. me vrouw Buij ze-Hei j ens 3. mevrouw Lernout-Meijs. Extra prijs: me vrouw Jongezoon. Etten-Leur - Zo'n driehonderd jeugschakers uit Brabant en Zeeland legden gistermiddag be slag op De Nobelaer in Etten- Leur. Er werd gespeeld in zes leeftijd poules en opmerkelijk was dat de jeugd van de basisscholen met ongeveer 220 deelnemers rijk was vertegenwoordigd. Vijfentwintig schaakverenigin gen uit Brabant, Zeeland en Bel gië hadden leden afgevaardigd naar dit schaaktoernooi, georga niseerd door de Etten-Leurse schaakclub Staunton. Nadat iedere schaker negen par tijen had gespeeld en er totaal liefst 1155 schaakpartijen had den plaatsgevonden kon de uit slag bekend gemaakt worden. Peter van de Linde uit Oostburg werd de winnaar in Groep C (de Kroongroep van 9 tot en met 12 jaar.

de Stem | 1995 | | pagina 9