Sport NAC stelt aanhang gerust Opnieuw goud voor Michel Schrier Axel troosteloos ten onder Ook vierpuntenduel met MW verdiend in winst omgezet Amateurs vooraan in Vlaamse Pijl TOEGIFT OP MAANDAG DE STEM ZEELAND Nederlands kampioenschap veldlopen in Wassenaar ATLETIEK Hulsterloo bedwingt Clinge AFDELINGSVOETBAL Walcheren doet nog mee in strijd om periodetitel Geijs derde, Rommers zesde en Van Passel twaalfde WIELRENNEN VIERDE KLASSE H Onvolwassen Splitsing Parking ^rinen profiteren „jet van welvaart Tour '96 start in Den Bosch Politie klaar voor NAC-PSV Fokker slaat slag in Azië Minister Borst voor een donorregister In vervolg minder luilieu-ambtenaren - Van onze atletiekmedewerker Wassenaar - Michel Schrier van het Vlissingse Atletiêa pakte na het goud vorige week tijdens het Nederlands kampioenschap indoor op de 1500 meter, nu ook het gaud op het Nederlands kampioen schap veldlopen op Duindigt. Op het loodzware parcours gaf de Vlissingse B-juftiof de concurrenten in de slotfase geen schijn van kans. Zijn winnende tijd op de 6065 me ter was 21.10. Rik van Laarhoven van RKHAV eindigde als .dertiende in 22.51. Senior John Vermeule voldeed eveneens aan de verwachtingen. De Middelburger eindigde als achtste en was daarmee de vier- _de Nederlander achter onder meer drie Ethiopiërs die, wegens het feit dat ze lid zijn van een Nederlandse club, startgerech tigd waren. De titel ging naar Geatana Tessema van Achilles uit Etten-Leur. De tijd van Ver meule was 36.06. Theo Rabout van Atletica ein digde in het veld van 250 deelne mers als 65e in 39.18. Irma Hee- ren vertrok bij de vrouwen in de favorietenrol. De Middelburgse, 'die twee jaar terug de titel pakte in Harderwijk, heeft de laatste maanden wat psychische proble- men. „De conditie is goed, maar het zit tussen de oren," verklaar de ze voor de start, Een juiste diagnose, want halverwege ver dween ze uit de wedstrijd. Ramses Bekkenk liet zich op merken bij de A-junioren, maar de atleet van Sporting Walche ren moest met een vijfde plaats genoegen nemen. Zijn tijd was ,25.59 op de 7540 meter. Arno Herrewegh van RKHAV kwam als 24e binnen in 28.10. Anjolie Wisse van AV'56 kon haar titel van vorig jaar bij de A-meisjes niet prolongeren. Ze kwam niet geheel lichamelijk fit als vijfde binnen. Debbie van Dorsselaer van RKHAV, de Zeeuwse cross kampioene, werd gediskwalifi ceerd. Bij de B-meisjes liep Maaike van Dijk van Sporting Walcheren naar een keurige achtste plaats met een tijd van 11.36 op de 2940 meter. Pascal Meerman van Atletica eindigde als 21e op de korte cross (overigens geen offi cieel kampioenschap). Zijn tijd op de 5240 meter was 18.15. Van onze verslaggever Ad Pertijs Breda - NAC stelde zijn aanhang zaterdagavond in eigen huis nog maar eens gerust: Breda en omstreken hoeft zich op korte termijn geen zorgen te maken over de eredivisiestatus van zijn 'Parel van het Zuiden'. Na de afgetekende winst op FC Utrecfd (4-0) werd ook het vier puntenduel met het eveneens on derin staande MW verdiend ge wonnen, 2-1. NAC draaide aan vankelijk uitermate stroef en kwam zelfs achter. Maar twee wonderschone doelpunten van respectievelijk Dennis Gerritsen en Peter Remie èn het spél van hét weer van de gang terugge roepen lastigste jongentje van de klas Yasslne Abdellaoui deden de voorsprong van de Limbur gers als sneeuw voor de zon verdwijnen. „NAC speelde de eerste twintig minuten van de tweede helft perfect voetbal," sprak MW's assistent-trainer Ron Eisen, wiens baas Sef Vergoosseri met griep op bed lag. Meer dan twin tig minuten goed voetbal had NAC ook niet nodig om het povere MW van zich af te schudden. „Ik had de indruk dat MW hier vandaag een voor een punt kwam," stelde trainer Ron Spel- bos eufemistisch vast. Eisen pro testeerde niet. „Wij hebben een woelige week achter de rug," voerde hij aan. Het water staat de Maastrichtenaren inmiddels zo hoog aan de lippen, dat ze zelfs de carnavalspauze opoffer den aan een trainingskamp in Mierlo. Ook NAC bouwde meer zekerhe den in het spel dan de toeschou wers van de Yellow Army ge woon zijn. „Maar alleen bij de hoogste noodzaak zullen we puur voor de punten gaan Spe len. We blijven de aanval zoe ken," sprak de winnende coach strijdlustig. Na afloop hsd hij uiteraard gemakkelijker praten dan Eisen. Want ook Spelbos had vooraf de nodige zorgen ge kend. „Met twee spitsen speel je MW in de kaart," wist dé ver trekkende trainer. En dus köos hij voor de verandering voor drie aanvallers: Arnold in de punt eti Remie en Gerritsen op de vleu gels. Laatstgenoemde had echter de nodige problemen met dit concept. Omdat hij gewend is naar binnen te trekken, hing dé linkerflank er maar een beetje verloren bij. Maar ook op het middenveld kwam NAC niet uit de verf. De beide centrale spelers Gaasbeek en Van Bremen voelen zich meer thuis -si een dienende rol, dan in eentje waarbij ze de aanvallende ideeën moeten aandragen. Om dat daarnaast ook vrije verdedi ger Kees van Wonderen zich te weinig met de opbouw bemoei de, speelde NAC voor de pauze voorspelbaar en ongevaarlijk. Alleen een lage voorzet Heter Remie in de dertiende minuut zorgde voor paniek in de Maas trichtse achterhoede. Arnold moest de bal voorlangs laten gaan, maar de bij de tweede paal staande Van Bremen vond een leeg doel voor hem. Vanaf twee meter kaatste hij de bal echter over het doel. Hierna herstelde MW achterin met opvallend gemak de rust. Uit een hoekschop kwam het zelfs tegen de veldverhouding in op voorsprong. Hofman vond het hoofd van de geheel vrijstaande Roelofsen, 0-1. Op dat moment had Spelbos al lang gezien dat hij zijn ploeg moest omgooien. Na de pauze kreeg Abdellaoui zijn zoveelste kans. Met de Marokkaan op links, Gerritsen vlak achter de spitsen en Van Bremen als rechtsback voor de ziek uitge vallen Koumans, liep het inder daad een stuk vlotter. Spelbos: „Met Yasslne erbij hadden we twee echte vleugelspelers en daarnaast heeft hij dreiging. Hij is een van de weinige spelers dié van de bal af durft te spelen. Gerritsen zoekt hem juist vaak op." De gelijkmaker combineerde alle onzekerheden, lef en (verborgen) kwaliteiten binnen de ploeg. Uitblinker Arnold opende in de 63e minuut gedecideerd en splij tend over rechts. Gerritsen stoomde op, maar durfde vervol gens geen risico's te nemen. Voor de zoveelste keer die avond kap te hij de bal voor de andere voet en koos voor het afschuiven op Abdellaoui. Ook hij durfde vanaf de andere kant van het doelge bied niet direct uit te halen en trok de bal terug op Gerritsen. Met een weergaloze volley liet de Amsterdammer zien waartoe hij met een beetje meer lef in staat is, 1-1. De 2-1 viel snel hierna. Remie werd op rechts aangespeeld. Van Bremen spurtte dreigend langs hem heen, waardoor hij twee verdedigers naar zich toe trok. Remie bedacht zich geen secon de. Hij liet Van Bremen hollen, trok ongehinderd naar binnen en knalde vanaf zeker dertig meter de bal snoeihard in de verste kruising, 2-1. Die klap kwam hard aan bij MW, dat daarnaast de pech had dat scheidsrechter Van Beek soms wat al te gemakkelijk naar de kaarten greep. Thai werd daardoor voor de rust al zwaar bestraft en toen hij drie minuten voor tijd nog eens geel kreeg voor een overtreding op Abdella oui mocht hij inrukken. NAC - MW 2-1 (0-1). 36. R'oelof- aen 0-1, 63. Gerritsen 1-1, 69. Remie 2-1. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 10.355. Rode kaart: 86. Thai (MW, twee keer geel). Gele kaart: Straal, Dela- haye en Scheepers (MW). NAC: Karelse; Koumans (46. Ab dellaoui), Van Wonderen, Van Bu- rtk en Wilnis; Remie, Gaasbeek, Van Bremen en Brusselers; Ar nold en Gerritsen. MW: Van Duijnhoven; Straal, Thai, Joordens (78. Maes) en Van A3; Hofman, Delahaye, Reijners en Visser (72. Lanckohr), Schee pers en Roelofsen. Abdellaoui ontwijkt een tackle van de onder hem glijdende Thai. foto willem blauw Nieuw-Namen - In de eerste klasse afdeling van het zon dagvoetbal werd alleen het duel Hulsterloo Clinge ge speeld. Dat treffen eindigde onbeslist: 3-3. De andere in haalwedstrijd Domburg- Corn Boys werd afgelast. HULSTERLOO-CLINGE 3-3 - In de eerste helft wa ren de bezoekers iets sterker en drukten dat uit via een 1 1-2-voorsprong bij de pau ze. Na 23 minuten opende Ivan van,de Vijver de score en vijf minuten later zorgde Patrick Delforge voor 0-2. Kort voor de pauze kreeg Hulsterloo aansluiting door een doelpunt van Winand van Haelst. Na rust was er sprake van een meer even wichtige strijd. Met een fraai schot in de kruising zorgde Guy Feyen voor 2-2. In de 65e minuut bracht Jan de Visser Clinge opnieuw aan de positieve kant van de score, maar vijf minuten voor tijd liet Jurgen de Dec- kere 3-3 aantekenen. Van onze wielermedewerker Harelbeke - De Zeeuwse wielersport lijkt helemaal niet zo zwak als iedereen veronder stelt. In de Vlaamse Pijl, met start en finish in Harelbeke, boekten de Zeeuwen uitstekende resultaten. Eerst Wilfred Geijs van ZRTC Theo Middelkamp, die knap derde werd. Hij zat in een kopgroep van acht man die vlak voor de klimmetjes wegreed. In die kopgroep zat ook Michel Rommers. Vorige week was hij ook goed op dreef en nu behaalde de amateur uit Rilland en van de ploeg van Erotic Discount Centre een keurige zesde plaats. Patrick van Passel reed met vier Baan - waaronder Faren- haut - een ware achtervolging. Toen de kopgroep de spurt inzette sloten de vier net bij de leiders aan. Van Passel werd twaalfde. Ex-prof Patrick Roeland üit dé ploeg van Dirk de Wolf won de wedstrijd. Geijs drong nog wel even aan, maar werd uiteindelijk derde. „Onze gedegen voorbereiding werpt vruchten af. De teamgeest is bij ons prima en we zijn op de goede weg," aldus ploegleider Tonny Huyzen van Theo Middelkamp. Edward Farenhaut completeerde het succes van de Zeeuwse Erotic Discount Centre-ploeg door beslag te leggen op de tiende plaats. Peter Mol werd zestiende en Vital Timmermans 33e nadat hij met kettingpech had moeten afrekenen. Mario van Vlimmeren werd 34e en de overige Middelkampers zaten in het grote peloton. Mesu was achterop geraakt door een valpartij, waarbij ook Martin de Jaeger van de wielervereniging Zeeuws-Vlaande- ren betrokken was. Dave Dubbeldam peddelde mee in het peloton en dat gold ook voor Dagevos. Hayman stapte vroegtijdig af. In het ploegenklassement was er een knappe tweede plaats voor de formatie van Erotic Dis count Centre. Volgende week staat voor alle Zeeuwse ploegen de Dorpenomloop in Rucphen op het programma. Van onze mederwerker Sjaak Begijn Axel - In een matige wed strijd heeft Axel in het thuis duel tegen Walcheren niet kunnen imponeren. De for matie van trainer Rinus Ze- gers ging met een troosteloze 0-1 ten onder. Door deze ne derlaag zakt Axel af naar een nietszeggende plaats in de middenmoot. Het duel van gisteren was eigen lijk alleen nog van belang voor de strijd om de tweede periodeti tel. Axel had in die strijd alleen nog maar een waterkansje, maar het bezoekende Walcheren deed nog volop mee. Axel kon dus vrij aantreden, zonder druk. Voor het duel tegen Walcheren had trainer Zegers gekozen voor de tweemans voorhoede met Gi- no van den Broecke en Michael Pieters. Daarbij was het de be doeling dat de middenvelders Jordi van Bunderen en Leo Bracke over de flanken zouden opkomen om zo vanaf de achter lijn de spitsen te bedienen. Van deze tactiek kwam echter weinig terecht. Van den Broecke en Pie ters speelden te ver uit elkaar en vanuit het middenveld kwamen geen bruikbare ballen. Toch begon de thuisploeg voort varend. In de negende minuut kwam een goed spelende Gino van den Broecke op het midden veld in balbezit. Hij passeerde twee man op rij en bediende met een steekballetje Pascal Lensen, die zichtbaar schrok van deze buitenkans toen hij oog in oog kwam met doelman Smeding. Voor Axel luidde het een periode in van domineren. De oranje hemden troefden op alle fronten de tegenstander af. Gino van den Broecke was een handenbinder en aan Axel-zijde de uitblinker, voor zover daar gistermiddag van gesproken mocht worden. Ook waren de Axelaars in deze fase telkens een stapje eerder bij de bal dan de acteurs uit Wal cheren. Het bleef echter oppassen gebla zen voor de snelle uitvallen van Walcheren. Met name uitblinker Iemke Kuyper testte de kwalitei ten van doelman Danny Oppe neer. De Axel-goalie stak in pri ma vorm en wist enkele goede schoten met knappe reflexen te keren. Grensrechter Rinus Ver- helst van Axel moest halverwege de eerste helft zijn ploeg op de been houden door Kuyper uit vermeend buiten spel terug te vlaggen. Een goede doelkans ging hiermee voor de bezoekers verloren. De kwetsbaarheid van de Axel-verdediging werd hier mee bloot gelegd. De ontbreken de snelheid speelde de verdedi gers regelmatig parten. Na een half uur spel was het gedaan met de koopman die Axel heette. Walcheren kwam beter in de wedstrijd en zette de thuisploeg met de rug tegen de muur. Toch kon Walcheren vooralsnog nie't van dit óver- wicht profiteren. De tweede helft begon Axel op nieuw fel, maar kans.en waren er voor Walcheren via spelers als Jean Paul Mulder en Dennis de MAANDAG 6 MAART 1995 IN DE derde klasse van de rugbycompetitie, waarin To- vaal uit Goes en Blue Dia monds uit Terneuzen uitkomen, lijkt afzeggen gemeengoed te worden. Althans door clubs die richting Zeeland moeten ko men. Maastricht, dat gisteren tegen Blue Diamonds aan moest treden, belde evenals eerder tegen Tovaal af. De Goesenaren zouden gast heer van WASP uit Nijmegen geweest zijn, zij het dat ook deze equipe liet weten niet af te reizen. „We kunnen de zeges claimen, maar wat hebben we daaraan. We spelen competitie om binnen de lijnen te komen en niet via papier te winnen," aldus de Zeeuwse clubs, die te vaak geconfronteerd worden met verenigingen die domweg niet komen. Het is mede daar om dat de rugbysport moei zaam van de grond komt. Sim pel omdat de bond er mee ak koord gaat. Onvolwassenheid troef dus. Voor humor was alle tijd. van de bezoekers, die het ij abominabele toestand verke rende terrein en de restsvan de accommodatie in zich had op. genomen, concludeerde: „Het terrein is beroerd, maar eet fantastische parking hebbes ze wel.Jammer in dit geval is dat er op dat 'biljart' niet gespeeld mocht worden en slechts plaats mocht bieden aan 'heilige koeien'. HET DUEL Roosendaal-Hoek was niet van een gehaite om bij te watertanden. De zonovergo ten accommodatie in Roosen daal maakte dat de sfeer toch goed bleef. Dat er over van alles en nog wat werd gekeu veld, maakte het onder de kij kers gezellig. Het terrein was erbarmelijk slecht. Niet om op te voetballen, dus veel ver wachten deed men na enige tijd niet meer. DICK BUITELAAR was na hel bekerduel tegen Roosendaal opgelucht. Arbiter Wim Ver meulen had de kaarten op zal gehouden en dat is iets wat Hoek tegenwoordig nauwelijks meer meemaakt. Vier man mis te hij in Roosendaal door geel en rood. Dit als gevolg van kaarten die ontvangen werden in zowel competitieduels als in bekerwedstrijden. In de visie van Dick Buitelaar een stukje onrecht. „Kaarten ontvangen in bekerduels moe ten alleen voor dat soort wed strijden tellen. Hetzelfde geldt voor competitieduels. Want wij hebben nu eenmaal meer kans er door benadeeld te worden dan veel andere clubs. Ten eer ste spelen we 26 competitie wedstrijden en daarnaast ko men we ook nog eens uit in een tiental ontmoetingen in de be kerstrijd." Buitelaar pleit dus voor een aparte benadering. Dat bij de KNVB voor elkaar krijgen, zal niet simpel zijn. Werk voor lobbyisten. Eindredactie: Ton Koomen. Graaf. In de twaalfde minuut kwam Walcheren terecht op voorsprong. Daarbij gaf scheids rechter Cees Flooren wel een presentje weg. Iemke Kuyper viel in het strafschopgebied over het been van vrije verdediger Mike van Rossum. Strafschop besliste Flooren. Eric Moens maakte van deze buitenkans dankbaar gebruik en zette de 0-1-stand op het scorebord. Flooren zou later deze fout goedmaken door een zuivere handsbal van diezelfde Van Ros sum weg te wuiven. Na de openingstreffer gooide Ze gers nieuw bloed in de strijd. Leo Bracke en Jordi van Bunde ren hadden gefaald in de tactiek van de oefenmeester. Zij moes ten het veld ruimen voor Men no van Gremberghe en Kevin Thomson. Veel haalde''het alle maal niet uit. Walcheren bleef de gevaarlijkste ploeg met een on grijpbare Jean Paul Mulder in de hoofdrol. Mulder schoot' kort voor tijd nog tegen de paal. Uit pure wanhoop werd Erik Heyndrickx naar de spits gediri geerd. Het was vergeefse moeite. De achterstand kon niet meer omgebogen worden. Axel rest na het verlies slechts een beschei den plaats in de middenmoot. Een aanvaller van Axel zoekt het vijandelijke strafschopgebied .op omgeven door verdedigers van Walcheren. foto wim kooyman. Wilt u ergens in Nederland in uw wagen, zonder vrees voor bekeuring of ont neming van rijbewijs scheu ren Dat kan. Al hangt daar wel een prijskaartje aan. Voor achtduizend gulden kunt u voor een dag het circuit van Zandvoort huren. Heeft u wel de kriebels maar geen acht duizend gulden Vanaf mei tot en met septem ber kunt u in Zandvoort nog altijd aan uw trekken komen. Iedere dinsdag vanaf zes uur "s avonds tot het duister in valt, mag uw auto samen met maximaal veertien andere te gen een tarief van vijfentwin tig gulden de racebaan op. Na een kwartier wordt u afge- vlagd. En als u er dan nog geen genoeg van hebt, sluit u met uw vehicle weer achter aan in de rij. Alle snelheids maniakken moeten immers aan de beurt komen. U mag overigens ook passagiers mee nemen mits zij, net als u, ge durende het ritje bereid zijn een helm te dragen. Hoe ik, die zich in Nederland uitslui tend per fiets, trein of taxi verplaats, dit allemaal weet Omdat ik sinds gisteren de 26-jarige Amber Peeters ken. Dat meisje krijgt waar voor haar vijfentwintig gulden. In een kwartier maakt zij met gemak elf ronden op Zand voort vol. Daar staat tegen over dat zij voortdurend ris keert de vangrail te 'kussen' en haar auto krom te rijden. „Als je in Zandvoort je auto tegen de vangrail opvouwt," vertelt zij, „moetje niet alleen je eigen schade betalen, maar ook de vangrail vergoeden; vijfhonderd gulden per deel." Haar eerste rijprestatie lever de Amber Peeters op haar zestiende aan het stuur van het Fiatje van haar moeder. Zij reed hem van Maastricht naar Amsterdam. Op haar ze ventiende haalde zij haar theorie-examen en zodra zijn achttien werd, schreef zij in voor rijexamen. Sinds zij haar rijbewijs op zak had, ging Amber tientallen competities, achter het stuur aan. Haar tegenstanders waren voorna melijk leeftijdgenoten. „Be stuurders die uit zijn op een wedstrijdje in het verkeer her kennen elkaar feilloos. Dan schroom je er niet voor rechts in te halen of de vluchtstrook te nemen. In de stad is het nog leuker, daar komt het op slimheid en bluf aan en niet op de kracht van je motor." Toen visagist en fotograaf Dick Peeters aids kreeg, droeg hij zijn Amsterdamse Haar make-up school over aan zijn nichtje Amber. Zij was zijn oogappel en leerlin ge. Van kinds af aan bracht zij ied.er vrij moment door in zijn atelier. „Mijn oom geloofde, en ik met hem, tot het laatste moment dat hij zijn ziekte zou overwinnen. Al mijn positief denken stopte ik in zijn gene zing. Toen hij twee jaar gele den, op zijn vierenveertigste, toch overleed, nam ik me voor om de resterende dagen van mijn leven uitsluitend te besteden aan het realiseren van mijn dromen. Autoracen is er een van." Vorig jaar december deed Amber mee aan de Veronica Citroen contest, een talenten jacht voor coureurs. Yan de Sponsor Veilig Verkeer veertienduizend jongeren die zich hadden opgegeven, ein digde zij als vierde, de eerste onder de vrouwen. Op 1' april zal zij in Zandvoort haar eerste race in de Citroen AX- cup rijden. De wedstrijdauto heeft zij al. Van de fabrikant gekregen. Maar daarihee zijn de kosten niet gedekt. Amber heeft tenminste vijftigduizend sponsorguldens nodig naar de cup mee te kunnen dingen zonder zich in schulden te hoeven steken, Veertigduizend heeft ze er al binnen van acht verschillende geldschieters. En om het ga' te dichten, pakte de coureur- in-wording de telefoon en bel de de redactie van de krant. „Ik ben een jonge, vrouwelij ke coureur en typisch iemand om door Martin Simek ge®" tervieuwd te worden, bla, j»a bla." Tegen al mijn journalis tieke principes in bezocht i de jonge directrice van Dick Peeters Haar en make up school. Ik besloot om haar publiciteit te geven, al was ne alleem omdat ze zegt: „Sm ik mijn agressie op de raC baan kwijt kan, gedraag ik m veel netter in het verkee- Door racen kom ik tot rus- De helft van de kunst van n racen is kijken." ,- Geef Amber in godsnaam tienduizend gulden. En om niet iedere autogek in staa coureur te worden, blij» voor ons uitkijken. Met een ..Kleintje" in De S h«t moeste a Immers vele tienduizend: ressen (ruim 6 van de 10) langstelling voor onze ..T« koop e Middelburg - De Zeeuwse armen "fiteren niet van de groet van 7 Zeeuwse economie. Integen- f el De problemen stapelen zich n de onderkant van de samen- 83 a alleen maar op. Er moet gnti-armoedebeleid komen, ,n(jt voorzitter Nabbe van de 'De arme kant van Zee- land (ZIE ZEELAND - C1 Borst: Medicijnen worden zeker 20 procent goedkoper nen Haag - De prijs van medicij nen gaat 20 procent omlaag, l,eeft minister Borst (Volksge zondheid) gisteravond onthuld, get kabinet beslist binnenkort over deze prijsverlaging. De me dicijnprijs ligt nu ver boven het Europese gemiddelde. Sommige onderzoekers wijzen op een prijs verschil van 48 procent. Den Bosch - Het staat vast dat de Tour de France in 1996 in Den ch van start gaat. De volledi- Tourdirectie komt vrijdag naar Den Bosch om dat bekend te maken. De gemeente heeft in middels 2,3 miljoen gulden aan toezeggingen van sponsors bin nen. In totaal is 4,5 miljoen gul den nodig. Breda - Tussen de 50 en 100 le den van de harde kern PSV-fans komen vandaag extra vroeg naar Breda voor een confrontatie met supporters van NAC. De Bredase politie heeft daar aanwijzingen voor. De politie heeft voor de wedstrijd tegen PSV ruim 120 mensen opgeroepen, waaronder een peloton van de mobiele een heid. /MIN ./MAX. 2/8 Minder wind Vandaag licht hogedrukweer. De wind neemt af, er zijn van tijd tot tijd opklaringen en het blijft overwegend droog. In de avond volgt een nieuwe depressie en vallen er weer buien. Amsterdam - Fokker en Dasa on derzoeken met Chinese en Zuid- koreaanse bedrijven of zij een nieuwe generatie vliegtuigen kunnen ontwikkelen. Het toestel zou 120 stoelen moeten krijgen. ZIE ECONOMIE-A5 Den Haag - Minister Borst (Volksgezondheid) wil een regis tratiesysteem invoeren waarin staat wie orgaandonor wil zijn en wie niet. Voor mensen die zich niet willen laten registreren, moeten de nabestaanden beslis sen of de organen beschikbaar komen voor transplantatie. De VVD heeft inmiddels al laten we ten het daar niet mee eens te zijn. ■ZIE BINNENLAND-A3 en Haag - Het aantal milieu ambtenaren bij het ministerie yan Volkshuisvesting, Ruimtelij- e Ordening en Milieubeheer torn) zal de komende jaren ver minderen, zegt topambtenaar ont van dat ministerie. De tijd is ogens hem rijp dat de andere 'nisteries de zorg voor-het mi lt opnemen in hun beleid. Bij rom werken nu nog 1150 mi- u-ambtenaren. Daarvan moe- er zeker 115 weg. Er vallen n gedwongen ontslagen. Wat is de politiek zonder glijmiddel

de Stem | 1995 | | pagina 22