Dpraatjes DE STEM 'ijii tempert vreugde Krajicek Hoek stoot door naar halve finale Blijlevens imponeert zelfs Indurain [agenaar incasseert in twee weken 800.000 gulden prijzengeld IS SPAREN BIJ MOBIL !>p verdubbelt het bedrag! chopper Wil modellen 076-2 81 4 81 Erelijst Krajicek 'n Ouestie van Specialisme Van elk automerk en type monteren wij elk laar meer uitlaten dan de betreffende dealer. Wie Is dus de ultlaatspeclallst voor uw auto? S8ÉB De Mos mogelijk naar Bremen Van Hooijdonk twee keer raak Gerard Tebroke al week in coma Dood Verstegen ook ramp voor handboogsport T 1995 Piende boormachine. I -600 tpm. I >oorhouder. 15 mm, lipen draai- llubbel- 16 Volt ffenr» jboormachine KB-13/650 I variabele toeren- geling van Jtpm. links- Ë50 Watt, pep en OOK IN DAMESMODELl teitsfiets |en, 3 versnellingen verlichting, terende banden en slot. 5 Jaar ne en vork. Framehoogte 58 cm Aondiaprijs 549.- iio type YCR-20 Autostop cassettespeler met eject- pegelaar en aan/uitknop. Vermogen 2'speakers. Ter type Classic 2500 fctstof koffer van ABS-kwaliteit. kverdeling in deksel. Hoogte 8 cm. Je Card levert u bij Kijkshop tfst 15,- op wanneer u met uw [de punten artikelen koopt bij de Kijkshop winkels in lmd.s Verhuur van toer- en tlgchelaar MÖTCTf Sport MAANDAG 6 MAART 1995 DEEL B la'i onze sportredactie [Cia - Het is lang geleden L de Nederlandse beroeps- Lers nog eens zo goed heb- L «epresteerd als in de ron- tvan Murcia, die gisteren Lde Italiaan Adriano Baf- |werd gewonnen. Breukink eindigde op de je plaats in de afsluitende Idnt over elf kilometer en klom liter de ongenaakbare Baffi Lnaar de tweede plaats in het Lklassement. Naast Breukink Kaatsten ook Frans Maassen L Tristan Hoffman (12) en Jel- Ejlijdam (18) zich bij de eerste twintig in de eindstand. Voor de meeste publiciteit zorgde echter Jeroen Blijlevens (23) uit fcjen. Blijlevens was zaterdag opnieuw de snelste in een massasprint. De renner uit de ploeg van Cees Priem boekte al zijn vierde sei zoenzege in een Spaanse etappe wedstrijd. Alleen de Italianen Ci- pollini (7), Baffi (6), Colage (5) en de Australiër Stephens (7) won nen in het prille seizoen meer wedstrijden. Zaterdag maakte Blijlevens het voorbereidend werk vanzijn ploegmaats weer bekwaam af. De reeks overwinningen van de Bra bander heeft inmiddels ook in druk gemaakt bij de vedetten in het peloton. „Ik had wel eens van Blijlevens gehoord, maar ik wist niet dat hij zo snel was", zei viervoudig Tourwinnaar Miguel Indurain zaterdag na het nieuwe succes van de Nederlandse tweedejaars prof. De nieuwe Nederlandse wegsprinter zegt dat hij geen en kele moeite heeft met de druk, die steeds groter wordt nu de volledi ge TVM-ploeg in zijn dienst rijdt voor een massa-aankomst. „Het feit dat de ploeg zo veel ver trouwen in mij heeft, is voor mij een enorme stimulans", zei Blij levens. „Het was de bedoeling dat ik in het begin van het seizoen aan kleine etappewedstrijden zou deelnemen. Ik heb mij daar ter dege op voorbereid en het heeft toch iets opgeleverd. Zes keer heb ik aan een massasprint deelgeno men. Ik won vier keer en werd twee keer vierde. Dat zegt toch voldoende." UITSLAGEN Vierde etappe: 1. Blijlevens (Ned) 189,5 km. in 5.13.32, 2. Svorada (Tsj), 3. Hoffman (Ned), 4. Saitov (Rus), 5. Baffi (Ita), 6. Planckaert (Bel), 7. Ab- doesjaparov (Oez), 8. Moreels (Bel), 9. Guenetxea (Spa), 10. Mario de Clercq (Bel), 22. Breukink, 28. Dek ker, 36. Maassen, 48. Rooks, 52. Van Steen, 58. Nijdam. Vijfde etappe, individuele tijdrit: 1. Baffi 11 km. in 12.59, 2. Breukink 0.16, 3. Fondriest (Ita) 0.20, 4. Gon zalez (Spa) 0.32, 5. Garmendia (Spa) 0.33, 6. Van Hooydonck (Bel) 0.35, 7. Mauri (Spa) 0.40, 8. Nijdam 0.40, 9. Peron (Ita) 0.41, 10. Chiappucci (Ita) 0.46, 13. Indurain (Spa) 0.50, 17. Maassen 0.54, 30. Hoffman 1.20, 31. Rominger (Zwi), 87. Rooks 2.14, 89. Blijlevens 2.15, 94. Van Steen 2.21, 110. Dekker 3.04. Eindklassement: I. Baffi 20.18.46, 2. Breukink 0.39, 3. Fondriest 0.43, 4. Garmendia 0.56, 5. Van Hooydonck 0.58, 6. Peron 1.04, 7. Saitov, 8. Chiappucci 1.08, 9. Cabello (Spa) 1.16, 10. Maassen 1.17, 12. Hoffman 1.31, 18. Nijdam 1.40, 32. Indurain 2.32, 57. Rominger 4.29, 70. Van Steen 4.53, 83. Rooks 5.23,101. Dek ker 9.07, 114. Blijlevens 29.27. *Aad de Mos FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP oor Roel Frissen iotterdam - De laatste slag was ook de pijnlijkste. Uitge- fcend op matchpoint, na de beslissende volley, verstapte Richard Krajicek zich gisteren in de finale vanhet tennis tornooi in Rotterdam. Het publiek slaakte een kreet van jntzetting en de winnaar strompelde met een van pijn lertrokken gezicht van de baan. Ie knieblessure, die Krajicek in Ie eindstrijd tegen Haarhuis (7- j, j-4) opliep, zorgde voor een 'ike domper op de feestvreug- Nederlands beste tennisser [al zich de eerste toernooizege in n geboortestad duidelijk an- rs voorgesteld. „Ik denk dat ik zenuwachtig was," verklaarde rajicek achteraf. „Ik sloeg een Iele goede service en verwachtte {ietdatPaul de bal zou retourne- bBij het afzetten blokkeerde |e meniscus en ontstond een be- oorlijke druk op de pezen. Ik waanzinnig. Vlak na de diirijd kon ik mijn knie niet tuigen en lukte het me niet om te plijïen staan." igeslagen let een dik ingepakte rechter- lie onderging Krajicek enigs- geslagen de huldiging, ïsteravond meldde hij voor con- •oJe in het Rotterdamse Dijk- igt-ziekenhuis, waar orthopae- chirurg Heijboer consta nte dat een pees in de knie los raakt was. Vandaag zullen itgenfoto's moeten uitwijzen ifdememscus is beschadigd. denk niet dat de blessure ern- is," sprak Krajicek zichzelf in. „Tijdens een training c het toernooi in Cincinnati «kwam me vorig jaar precies Mde. Ik heb toen veel mas- age gehad en extra veel.vitami- k en mineralen geslikt. Binnen was ik van de pijn aarde 'de commotie rondom de knie van Krajicek werd de itonsche waarde van zijn over- daning op Paul Haarhuis uit het og verloren. Met de 9e toernooi de uit zijn carrière trad Kraji- 'k gisteren in de voetsporen van BOkker, die in 1974 het toer- toi in Rotterdam als eerste Ne- ilander op zijn naam schreef. de 23-jarige Hagenaar bete- "_Je het zijn tweede triomf bij tennisevenement in eigen Vorig jaar juni zegevierde 1 in het grastoernooi van duel Krajicek-Haarhuis was Van onze verslaggever Rotterdam - De triomf, die rohard Krajicek gisteren Doekt« tijdens het 22e ten- jjdoernooi van Rotterdam, Wekende zijn tweede toer- °®ege dit jaar en zijn ne- We uit zijn carrière. erelijst van de 23-jarige i^aar ziet er als volgt ?°ng Kong Los Angeles Los Angeles I UM-nnAn,twerPen 'W- Barcelona, Rosmalen en Sydney 1S9»: Stuttgart en Rotterdam uniek omdat het de eerste Neder landse ATP-f inale uit de geschie denis betrof. Dat beide landgeno ten elkaar ook nog eens op eigen bodem bestreden, gaf hun con frontatie extra allure. Verdiensten Krajicek stond na zijn grandioze zege een week eerder in Stutt gart, in de tweede finale binnen acht dagen. Voor Haarhuis was de eindstrijd zijn eerste in Rot terdam en de derde dit jaar in een ATP-toernooi (na Jakarta en_ Memphis). Krajicek verdiende in Nederlands belangrijkste tennis toernooi 80.000 dollar (136.000 gulden) en 236 ATE-punten, waarmee hij zijn positie in de top-10 verstevigde. Zijn zege in Stuttgart meegerekend, incas seerde hij in twee weken 800.000 gulden. Haarhuis kon zich als verliezend finalist troosten met 47.600 dollar (80.920 gulden) en 138 ATP-punten. In het dubbel spel voegde hij daar nog 14.850 dollar (25.000 gulden) aan toe. Tussen de Krajicek die op de open Australische kampioen schappen in de tweede ronde kansloos van Ondruska verloor en de Krajicek, die sinds veertien dagen het Europese circuit on veilig maakt, schuilt een wereld van verschil. Na de Davis Cup wedstrijd tegen Zwitserland voorspelde hij dat een verbete ring op komst was. Hij heeft ge lijk gekregen. „Ik serveer heel goed, ben agres siever en gretiger geworden," gaf hij als verklaring voor zijn op mars. Een spelbenadering die vruchten afwerpt. Inmiddels is Krajicek tien wedstrijden achter eenvolgens ongeslagen, een per soonlijk record. De 'koning van de opslag' bleek gisteren in Ahoy' een te groot ob stakel voor Haarhuis. Krajicek kogelde de Eindhovenaar omver op een manier, die hem nog lang zal heugen. Frusterend „Het was frusterend dat Richard zoveel service-winners op me af poeierde," stelde Haarhuis na af loop ontgoocheld vast. „Hij ser veerde als een dolle. Voor mij bleef er niets anders over dan van links naar rechts te sjouwen. Ik was steeds een fractie van een se conde te langzaam." Dankzij zijn finale-plaats in Rot terdam stijgt Haarhuis naar de 31e plaats op de wereldranglijst. Welicht dat hij zich in de komen de weken, wanneer hij beduidend meer wedstrijden op gravel en gras zal spelen dan vorig jaar, nog hogerop klimt. Als de vorm en het zelfvertrouwen daar zijn, vormt Haarhuis voor iedere te genstander immers een geducht gevaar. Zijn ontsnapping in de halve eindstrijd tegen Yevgeny Kafel nikov, de nummer zeven van de wereld, was daarvan een treffend voorbeeld. In een meeslepend duel overleef de Haarhuis zaterdag drie matchpoints om de Rus daarna in een wurgende houdgreep te ne men (3-6, 6-3, 7-6). ZIE VOOR MEER TENNIS EN UITSIASEN SPORT 4 (ADVERTENTIE) In verbtnd met verhuizing, OJdeljk elleen BREDA- VLBURGSEWEG 139. TEL 877S10 OOSTERHOUT - ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL S7S90 Paul Haarhuis (links) troost winnaar Richard Krajicek. Bremen - Voetbaltrainer Aad de Mos en zijn zaakwaarnemer Ger Lagendijk zijn gisteravond naar Bremen vertrokken om met de plaatselijke profclub Werder te praten over een con tract. Dat gesprek is vandaag. De Mos keerde zondag terug van wintersport in de Oosten rijkse plaats Kirchberg. Thuis vond hij een fax van Bremen dat een nieuwe trainer zoekt en hem wil aantrekken. De Mos is zondagavond per vliegtuig naar Duitsland vertrokken. Het Duitse persbureau DPA en verschillende andere Duitse media meldden zondag dat De Mos een contract zou hebben getekend bij Werder, waar trainer Rehhagel na veertien jaar gaat vertrekken. Werder-manager Lemke, bevestigde noch ontkende het nieuws. „We maken maandag of dinsdag bekend wie volgend jaar trainer is van Werder Bremen." Volgens hem zijn voor de functie nog twee kandidaten in de race. De Mos was eerder trainer van Ajax, KV Mechelen, Anderlecht en PSV. Eerder stond de trainer van Vitesse, Herbert Neumann, in de be langstelling van de Noordduitse bekerhouder. „We hebben echter van hem afgezien", aldus Lemke. Van onze verslaggever Glasgow - 's Ochtends vreesde hij nog dat een spierblessure hem aan de kant zou houden, 's middags nam hij de totale produktie van- Celtic voor zijn rekening. Pierre van Hooij donk, hij maakte twee tref fers, was zondag onmisken baar de man van de wedstrijd tegen Aberdeen. Het werd 2-0 in Glasgow. Het eerste doelpunt van de twee voudig international viel uit een strafschop, in de 40e minuut. Een verdediger van het laag geplaats te Aberdeen, waar doelman Snel- ders geschorst was, had Van Hooijdonk weggeduwd. „Ik nam de strafschop zelf", aldus Van Hooijdonk. „Normaal doet Col lins dat. Hij is doorgaans onze beste man, maar hij was aan de kant gelaten door de trainer." Twaalf minuten voor tijd kopte Van Hooijdonk bij de tweede paal 2-0 in na een keiharde voor zet van McKinlay. De spits heeft nu zes goals gemaakt voor Celtic; drie in de competitie en drie in het bekertoernooi. Celtic staat nu vierde, op een punt van Hiber nian en twee van Motherwell, dat twee duels minder speelde. Glas gow Rangers staat eerste. Van onze sportmedewerker Roosendaal - Door met 0-2 van Roosendaal te winnen, heeft Hoek zich geplaatst voor de halve finale van de strijd om de districtsbeker Zuid 1 en zich verzekerd van een stek in de voorronde om de Amstel Cup. Vrijwel de enige positieve waarde voor Hoek die het duel Roosend- aal-Hoek opleverde. Winnen de coach Dick Buitelaar con cludeerde daarom terecht; „Het duel verdiende zeker geen schoonheidsprijs." BEKERVOETBAL Het treffen in Roosendaal boeide geen moment. Hoek had op fikse tegenstand gerekend en zich vol gens Dick Buitelaar daarop in gesteld. Een voorbereiding die wat goeds deed verwachten. In het treffen kwam daar weinig van terecht. Hoek, met vervan gers voor de geschorsten Jos en Leo Kayser, Geert de Poorter en Danny Magito en zonder de geb lesseerde Franky Standaert en de op vakantie zijnde Remco van Keeken, kon in Roosendaal niet uit de voeten. Het in bijzonder slechte staat verkerende terrein, drassig waardoor de bal nauwelijks stuitte en vol putten waardoor de bal niet rolde, maar over het veld hobbelde, maakte dat er veel mis ging. Daarnaast was het tempo van een gehalte dat ver geleken kon worden met dat van een carnavalsoptocht. Kortom, algehele malaise en weinig voet balbeleving. Dick Buitelaar had daar, althans zo deed hij voor, maling aan. „Ik heb me heerlijk geamuseerd. Lekker zitten bab belen over alles en nog wat en me vermaakt met de grensrech ter. Zeker na de 0-2-stand was het gelopen en moesten we niet meer." Toch moet ook hij gezien hebben dat spits Dave Gijsel op een eiland speelde. Het trio Da vy Maes, Peter Landa en Mare Mike But (rechts) is namens Hoek aan de bal, een verdediger van Roosendaal probeert hem op onreglementaire wijze te stoppen. FOTO GERRIT DE HEUS Minnaert, waarmee hij de front lijn vormde, speelde erbarmelijk slecht. Voor Geertjan de Smet, die linker vleugelverdediger was, werd zodoende nimmer ruimte gemaakt om snel op te komen, terwijl de middenlinié, ondanks de grote inzet van gele genheidsaanvoerder Mart van de Guchte, tekort schoot in het uit zetten van lijnen. Rommelen troef dus. Met daar achter een defensie, die evenmin groots speelde, maar weinig tot geen moeite had met de onmach tige voorwaartsen van Roosend aal. Een equipe die slechts twee keer slaagde in een poging het doel van sluitpost Jaap Pijnen burg te raken. Voor de rust met een ongevaarlijke kopbal van Willy Deijkers en in de slotse conden via een losse flodder van dezelfde speler. Hoek, dat vier competitieduels uit voor de boeg heeft - GVW, Lunteren, WHC en DVS'33 - en eind mei en begin juni door de 0-2-zege in de voor ronde voor de Amstel Cup moet spelen, had het dus niet moeilijk in Roosendaal. Dat geldt even eens voor arbiter Wim Vermeu len, die alle kaarten op zak hield. Roosendaal had daar geluk mee. Want nadat verdediger Dennis Frankfort eerder Dave Gijsel al eens zonder dat er een bal in de buurt was had getrapt, gaf deze Roosendaler Gijsel in de 34e mi nuut een elleboogstoot toen het spel zich elders op het terrein af speelde. Vermeulen ging welis waar verhaal halen bij zijn as sistent, maar ook deze had niets gezien. Na dit incident gebeurde er eigenlijk niets meer. Hoek leidde intussen met 0-1 door een doelpunt van Davy Maes in de 22e minuut na een opzet van Da ve Gijsel, die Minnaert bereikte en die vervolgens Maes op maat bediend. Kort na de pauze, in de vijftigste minuut, werd het 0-2. Mart van de Guchte was de ge lukkige maker nadat hij pal daarvoor vanuit een draai tegen de vuisten van doelrpan Rob Ba- rendse had besloten. Dat Geertjan de Smet zich in de slotminuten nog door Jason Pat- tiasina moest laten vervangen, was pech. Een gezwollen enkei maakt zijn meespelen tegen GVW volgende week onzeker. Hoek dus verder ten koste van Roosendaal in een duel waarvan hulptrainer Gerrit Emans zei: „Gauw vergeten." ROOSENDAAL-HOEK 0-2 - 22. Davy Maes 0-1, 50. Mart van de Guchte 0-2. Scheidsrechter: Wim Vermeulen. Toeschouwers: 400. ROOSENDAAL: Rob Barendse, Danny van Deventer, Willy Deij kers, Mark van de Noort, Jeroen Krijnen, Dennis Frankfort, Martijn Dielemans (75. Paul Hoefnagels), Hans van Deventer, Carlo Diele mans, Jeroen van Beers, Arjan van Herwaarden. HOEK: Jaap Pijnenburg, Tony Cop- pens, Erwin Dek, Mike But, Kurt Migom, Marc Minnaert, Davy Maes, Mart van de Guchte, Peter Landa, Dave Gijsel, Geertjan de Smet (88. Jason Pattiasina). Pierre van Hooijdonk FOTO DE STEM/DICK DE BOER Van onze verslaggever Doetinchem - Oud-atleet Ge rard Tebroke verkeert al een week in diepe coma. Familie leden en doktoren vrezen voor zijn leven. Gerard Tebroke is nog altijd Ne derlands recordhouder op de vijf en tien kilometep met respectie velijk 13.21.68 en 27.36.64. Hij vestigde die tijden in augustus 1978 in Zurich en Praag. Twee jaar later was hij één van de Ne derlandse deelnemers aan de Olympische Spelen in Moskou. Gerard Tebroke (45) werd vorige week zondag in bewusteloze toe stand aangetroffen in zijn boer derij in Silvolde. Familieleden waren ongerust geworden, omdat hij zich 's middags niet had ge meld voor een eet-afspraak. In het Doetinchemse Slingeland- ziekenhuis constateerden de art sen een bloedprop in het meest kwetsbare deel van de hersenen. Opereren bleek niet mogelijk, omdat Tebroke in coma verkeer de. Tebroke is nog steeds buiten be wustzijn en heeft er ook nog een longontsteking bij gekregen. De doktoren geven weinig hoop meer. Veghel (anp) - Met de dood van Erwin Verstegen (24) heeft de Nederlandse hand boogsport een boegbeeld ver loren. De inwoner van Boekei kwam zondagmorgen om het leven bij een verkeersongeluk in Veghel. Een tegenligger op de provinciale weg Eindhoven - Ravenstein schepte de door Verstegen be stuurde auto. De handboogschut ter was op slag dood. De andere inzittenden, zijn zus Christel en haar vriend Geert van Berkel, zijn met verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis in Ve ghel. Zij zijn buiten levensge vaar. Het trio, allen lid van de nationale ploeg, was op weg naar de Nederlandse kampioenschap pen in Zeist. De bond gelaste na het droeve nieuws het toernooi af. Erwin Verstegen gold als de bes te handboogschutter van Neder land. De Brabander stak de laat ste weken in uitstekende vorm. Vorige week plaatste hij zich voor de WK indoor in Birming ham. Hij was een belangrijke kandidaat voor uitzending naar de Olympische Spelen volgend jaar in Atlanta. „Erwin was de meest prominente schutter van.de afgelopen zeven jaar", weet de directeur van de Nederlandse Handboog Bond (NHB), Wim Trienekens. „Deze dag is de zwartste uit de geschie denis van de NHB", zei voorzitter Ruud van Oudshoorn.

de Stem | 1995 | | pagina 13