Christian van Dorsselaer verrast 'Nooit finaleplaats verwacht' Jan Tops heeft smaak te pakken William de Blok werkt keurig indoorkampioenschap af DESTEM SPORT ZEELAND Ruiter aast op wereldbeker i sport KORT sport AGENDA SCHAKEN VOLLEYBAL ZAALKORFBAL VOETBAL TENNIS Heikant - Met grote over macht veroverde Christian yan Dorsselaer het Zeeuws indoorkampioenschap dres suur in de M-klasse tijdens de kampioenschappen die in mppiseh centrum De Greve- togen in Bruinisse werden gehouden. Een verrassende knappe prestatie van de ™armante 29-jarige amazo- uit Heikant met haar Harige ruin Harvy. PAARDESPORT Charmante amazone uit Heikant verovert Zeeuwse dressuurtitel ATLETIEK sportnieuws KORT Forbo-toernooi BRIDGERUBRIEK ZATERDAG 4 MAART 1995 B3 Jan Tops (in actie met Top Gun): „Het gaat momenteel fantastisch." fotoanp Valkenswaard (anp) - Jan Tops wil meer. De 34-jarige springruiter en paardenhandelaar uit Valkenswaard heeft zijn zinnen gezet op de wereldbeker. Dit winterseizoen heeft Tops al enkele keren laten zien dat er rekening met hem moet worden gehouden. Vlak voor de kerstdagen won hij met Sonora la Silla een kwalificatiewedstrijd in Londen, zondag kreeg de Brabander in Bologna opnieuw een eigendomsbewijs voor een bovenmodale auto. Ditmaal na een foutloze en snelle ronde met Top Gun. ■Het gaat momenteel fantas- den. Ik streef er in elk geval tisch goed," aldus de altijd nuchtere Tops. „Ik mag eigen lijk al niet klagen sinds okto ber. Ik heb de weelde uit drie hele goede paarden te kunnen kiezen. Sonora, Top Gun en Operette. Stuk voor stuk kun nen ze het grote werk aan. Het doel is de finale om de wereld beker in Göteborg. Daar moet het gebeuren. Ik heb er alle vertrouwen in." Tops heeft zich nog niet druk gemaakt over de auto's die hij heeft gewonnen voor zijn sponsor en vriend Alfonso Ro- mo uit Mexico. „Ik heb er alleen ererondjes in gereden. De papieren moeten altijd in eigen land bij de importeur worden aangevraagd. Dat moet nog gebeuren. Ik heb het te druk gehad met andere za- De komende weken blijft Tops actief in België, Dortmund en °P Indoor Brabant, dat half maart in Den Bosch wordt gehouden. „Daar hoop ik Top Gun weer in de wedstrijd voor de wereldbeker te kunnen rij- wel naar. Het dier staat als blessuregevoelig bekend, maar dat is niet helemaal terecht. Net als bij ieder levend wezen mankeert er wel eens wat aan. Nu gaat hij weer als de beste. Het is een echte krachtpatser, die soms moeilijk in toom te houden is. Dat is een kwestie van instellen. Ik weet precies wat ik aan hem heb. Het dier zal me niet gauw in de steek laten." Tops, die in 1992 in Oslo zijn eerste auto won met Abbevil le, kijkt ook alvast naar het groene seizoen, dat na de fina le om de wereldbeker aan breekt. Hoogtepunt is de strijd om de Europese titels in sep tember in de Zwitserse plaats Sankt Gallen. „Daar wil ik graag bij zijn. Zover wil ik nu eigenlijk nog niet kijken. Het gaat nu uitstekend. Over een half jaar kan het in deze tak van sport ineens anders zijn. Eerst richt ik me op de strijd om de wereldbeker. Blijft het zo goed gaan, dan heb ik zeker een kans. En die wil ik benut ten." William de Blok, ais 18-jarige pas bezig aan zijn tweede atle- tiekseizoen, laat een enorme brok progressie zien. Aan het begin van het huidige indoorsei- zoen begon hij met 54,50 tijdens wedstrijden in Den Haag. In een paar maanden tijd er bijna drie seconden af halen is iets wat telt. Zo snel zal het wel niet blijven gaan is iets wat hij terdege be seft, want de weg voorwaarts zal beperkt worden tot tienden en honderdsten van een seconde. Die progressie is het leukste van de atletiek. Het gaat hier echt niet altijd om de winst. Het is vaak winnen van jezelf en dan met een persoonlijk record. Dat geeft een enorme brok voldoening. Dat mist hij bij het voetbal, ondanks dat hij ook in deze sporttak aardig uit de voeten kon. Dit bij de plaatselij ke voetbalvereniging Axel, waar hij als A-junior meer dan zijn partij meeblies op het midden veld. Hij bracht het zelfs tijdens een vriendschappelijk toernooi al tot het keurkorps van de oran jehemden van het 'Axelse Bos'. Toch heeft hij geen spijt van de overstap. „In het voetbalwereldje ben je steeds weer afhankelijk van an deren. In de atletieksport moet je het zelf doen. Op aanraden van een aantal vrienden die merkten dat ik een aardig stukje kon lopen heb ik me aangemeld bij RKHAV. Piet Lossie gebeld en ik kon gelijk komen trainen. In Er- win Mortier vond ik gelijk een gewenste trainingspartner. Ik mocht meteen naar het nationale outdoorkampiecnschap in Gro ningen. Afgelopen zomer ook in Den Haag. Nog wel geen finale plaatsen, 'al bereikte ik in Den Haag op'.de 100 meter al de halve eint.strijd, maar het stimu leert toc'i als je tussen de top van Nederland aan de start staat," aldus de man die outdoor persoonlijke records heeft staan van: 11,4 op de 100 meter, 23,9 op de 200 en 54,12 op de 400 meter. Indoor staat er 7,3 op de 60 meter, 23,86 op de 200 en 51,62 op de 400 meter. „De 400 meter is mijn sterkste afstand maar ook op de andere afstanden moet het komend zo merseizoen sneller kunnen. H,et trainen gebeurt twee keer in de week in Hulst op de baan of in de hal. Daarnaast een tweetal krachttrainingen week en een keer lekker loslopen in het Axel- se Bos. De zaterdag of zondag als er geen wedstrijden zijn sa men met Erwin Mortier. We zien wel hoe ver ik kom. Voorlopig zijn er nog zo veel nieuwe dingen die het lopen interessant maken. Die finale op het NK pakken ze William de Blok, de Axelaar en lid van het Hulster RKHAV, presteerde voortreffelijk tijdens de Nederlandse indoorkampioenschappen atletiek in Den Haag. foto wim kooyman. me nooit meer af. Dat was voor mij tot nu toe het absolute hoog tepunt als je tussen de beste zes van Nederland staat. In het jongste districtskampioenschap viel ik met twee vierde plaatsen - op de 200 en 400 meter - net naast het erepodium." Skiën VRENI SCHNEIDER heeft be sloten toch deel te nemen aan de wereldbekerafdaling in Saal- bach. De Zwitserse skister, ge specialiseerd op de slalom, heeft de punten hard nodig om haar World-Cuptitel te kunnen pro longeren. Autosport PORSCHE heeft besloten dit sei zoen geen fabrieksteam meer mee te laten doen in de World Sports Car-series (WSC), waar onder de 24 uur van Le Mans. De plotselinge reglementsverande ringen vlak voor de 24 uur van Daytona vormen de reden. Zaterdag 4 maart, KNSB: HWP 1-DD, HWP 2-Caissa (eerste klasse B), HWP 3-Voorschoten, SO'81-Vlissingen (derde klasse E). ZSB Hoofdklasse: De Zwarte Dame-Vlissingen 2, Souburg- Zierikzee, Middelburg-Landau, SVWZV-Terneuzen. Promotie klasse: Souburg 3-Koudekerke, Souburg 2-Goes, Middelburg 2-Landau 2, SVWZV 2-Ter- neuzen 2. Zaterdag 4 maart: Morres 2-Savok (derde ronde beker vrouwen), sporthal Den Dullae- rt Hulst, aanvang 16.00 uur. Zaterdag 4 maart, landelijk: Tjoba-Ventura Sport (tweede klasse G), Sportcentrum Goes 2, aanvang 15.30 uur. DVS'69- TOGO (derde klasse N), sport hal te Hendrik Ido Ambacht, aanvang 19.20 uur. Valto-Luc- tor (derde klasse N), sporthal te De Lier, aanvang 19.30 uur. Afdeling: Seolto-Zaamslag (promotieklasse A), sporthal Vlissingen 1, aanvang 15.15 uur. BKC-Atlas (promotie klasse A), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 16.50 uur. Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klasse: Hulster- loo-Clinge, Domburg-Corn Boys. Zondag 5 maart, Zeeuwse in- doorcompetitie: Schouwen Dui- veland 2-Sluiskil 1 en Drive 1-Sehouwen Duiveland 1 (man nen eerste klasse), Racketcen trum Kapelle, aanvang 12.00 uur. SJEF 1-Hulster Ambacht 1 (mannen tweede klasse) en Ani mo 2-De Schelde 1 (mannen derde klasse), Racketcentrum Terneuzen aanvang 11.00 uur. Door onze medewerker Jan Murre «Het was een geweldige ga- aarvvording. Al na de eerste P oei ging ik riant aan de lei- 3,in een veld van veertien mbinaties. Met scores van tm 6n 120 P1111'611 en die moch- 6j ziin' Mijn beste punten orde ik op de onderdelen jj °P en drai en het zogenaam- n schouderbinnenwaarts. .„„r ree§ ik zevens en achten wm iVan Juryleden. De keer- jJ mg ging echter volledig de sloot»"1' ®aar noteerde men WJ Vler Punten voor. De best- kwamen alleen de voor V Van eerste proef start» m, aanmerking. Daarin e 'Ir als laatste en reed onbegrijpelijk goed. Ik reed 125 en 127 punten bij elkaar en dat had ik niet durven dromen. Ik ben in die tweede proef met Harvy wel meer ontspannen ge start. Toen kwamen de extra gangen van Harvy pas goed tot zijn recht. Het regende punten van de jury en mijn toelatings bewijs voor het nationaal dres- suurkampioenschap was bin nen. Ik werd gek van vreugde," zegt Christian van Dorsselaer enthousiast. Dit betekende overigens de tweede kampioenstitel die de Heikantse amazone veroverde. „In 1992 behaalde ik het Zeeuws kampioenschap in de B-klasse dressuur outdoor in Vlissingen. Dat was tijdens een titelstrijd bij De Scheldestad. Ik was met Harvy toen al door gedrongen tot de L-categorle, maar vrijwel geen wedstrijden gereden omdat ik in die tijd niet fit was," zegt Christian van Dorsselaer. Laatbloeier Christian van Dorsselaer is duidelijk een 'laatbloeier'. Ze zegt: „Ik ben pas op 22-jarige leeftijd begonnen in de ruiter sport. Toen ik mijn echtgenoot Jos leerde kennen kwamen we samen met de landelijke rijver- eniging en ponyclub Hulst in aanraking. Eerst op een grote pony gezeten en daarna op een paard. Ik kreeg de smaak te pakken en samen met mijn man hebben we de schimmel Edel- weis gekocht. Overgenomen van Paul en Anneriet Burm, het stuwende tweetal van de rui tersportclub Hulst, die het paard zelf net gekocht had den." Het echtpaar Van Dorsselaer voelde zich meteen thuis in de Hulster club. „We zijn meteen lid geworden. Jos is daarna in het bestuur van de club terecht gekomen en heeft een paar jaar als secretaris gefungeerd. Zo is het eigenlijk allemaal begon nen. Met Edelweis, zo groen als gras, ben ik gestart in de B- klasse en heb het met dit paard tot de Ml-klasse gebracht. Daarna volgde Harvy. Ik heb tot vorig jaar oktober les gehad van de bekende Mieke Luns- kens in Kieldrecht, de ex-kam pioene dressuur van België. Ik stond toen met Harvy in de M-klasse. Ik kreeg echter het gevoel dat ik geen echte vorde ringen meer maakte. Ik ben toen voor instructie verhuisd naar Claudia Fassaert in Koe wacht. Dat is een kei in mijn ogen. Rijdt enorm sterk. Clau dia Fassaert rijdt met één paard dressuur in België Grand Prix, twee paarden brengt zij uit in de categorie Prix St.-Ge- orge en één paard in de Z2- klasse. Dat zegt wel het een en ander over haar capaciteiten." Indoor Zeeland De overstap naar een andere instructrice hield voorts ver band met het feit dat Christian van Dorsselaer goed wilde presteren tijdens Indoor Zee land in Goes. Ze zegt: „En tijdens Indoor Zeeland ging het boven verwachting. In een veld van zestig deelnemers behaalde ik een tweede en zesde plaats. Het betekende dat ik in de finale terecht kwam met vier concurrenten. Die eindstrijd werd op zaterdagavond gehou den. Vrijdagavond was ik flink ziek geworden, maar wilde toch starten. Claudia Fassaert was zo vrien delijk mijn paard in te vlech ten. Die had ik 's nachts nog gebeld. Ik ben gestart, maar kwam in de finale niet verder dan een vierde plaats. De hul diging in de bomvolle Zeeland hallen vergoedde echter veel voor me. Een onvergetelijke ge beurtenis." Echtgenoot en groom Jos zorgt voor alles en leest altijd de proeven voor voor Christian. Jos van Dorsselaer: „Dat klopt, maar het komt ook wel eens voor dat ik het verkeerd doe. Dat kost dan een strafpunt. Zelfs tijdens het Zeeuws kam pioenschap in Bruinisse maakte ik nog een fout, maar gelukkig bleek Christian goed bij de les en reed ze toch de gevaargde opdracht." Christian van Dorsselaer rijdt voor het Nederlands kampioen schap dat vrijdag 24 en zater dag 25 maart wordt gehouden geen wedstrijden meer. „Ik richt me geheel op dat evene ment. Ik weet niet wat dat me zal brengen, want ik ben nog nooit op het Federatiecentrum in Ermelo geweest. Dat wordt dus weer een aparte ervaring. Na de nationale titelstrijd start ik in de Z-categorie. Mijn de buut in deze Idasse maak ik tijdens het Koninginneconcours van De Honteruiters in Kloos- terzande," besluit Zeeuws kampioene Christian van Dors selaer. Christian van Dorsselaer, de amazone van de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst, die op fraaie wijze de Zeeuwse indoortitel dressuur behaalde in de M-klasse. foto wim kooyman. Van onze atletiekmedewerker Hxel - Met een zesde plaats op de 400 meter tijdens de nationale in doorkampioenschappen atletiek verraste A-junior William de Blok niet al leen zijn trainer Piet Los sie, maar ook zichzelf en wellicht nog vele anderen, pit ondanks dat de Zeeuwse delegatie met gouden plakken voor Mi chel Schrier, Erwin Sim- peiaar en Anjolie Wisse 1 het overgrote deel van de aandacht naar zich toe trok. „Mijn doelstelling was daar tus sen de beste atleten van Neder land mijn persoonlijk record, dat op 52,83 stond, aan te scherpen. Een tijd van net onder de 52 seconden moest er volgens Piet Lossie in zitten ondanks dat ik niet speciaal naar dit NK 'ge piekt' had. Toen ik voor aanvang de deelnemerslijst onder ogen kreeg moest dat kunnen. Bijna allemaal jongens van rond de 52,0 of er onder. Van een finale plaats droomde ik alleen maar gezien de tijden die achter de naam van mijn concurrenten stonden." De Axelaar, student bouwkunde aan de Terneuzense MTS, liep een vlekkeloze serie en werd derde in de nieuwe persoonlijke recordtijd van 51,62. Op dat mo ment was zijn doelstelling dus al gehaald. Zelfs meer dan dat, want hij zat in de finale. „Dan wil je meer, al wist ik dat een podiumplaats ver buiten mijn mogelijkheden lag. Lange tijd zat een vijfde plaats er in, want bij het ingaan van de laatste ronde lag ik nog op die positie. In de laatste honderd meter werd ik echter alsnog gepasseerd al waren de verschillen tussen de nummers vier, vijf en zes werk voor de finishfoto. Met 52,54 viel de tijd wat tegen, maar ik was meer dan tevreden. Vergeet niet dat het voor mij de eerste keer was dat ik een finale op een Nederlands kampioenschap mocht lopen. Dat geeft toch een extra brok spanning." Niddelkamp-ploeg voor Vlaamse Pijl Goes - De ZRTC Theo Middelkamp zal met een ploeg A-ama- teurs deelnemen aan de Vlaamse Pijl te Harelbeke (België), op zaterdag 4 maart. Het team bestaat uit de volgende renners: Franfois Franse, Wilfred Geijs, Dennis Mesu, Jos Schipper en Mario van Vlimmeren. Als ploegleider fungeert Tonnie Huijzen. •$j Badmintonkampioenschappen veteranen Kruiningen - In sporthal Reimershaal te Kruiningen worden zaterdag 4 en zondag 5 maart de Zeeuwse kampioenschappen badminton voor veteranen gehouden. Er zijn 21 deelnemers, die in totaal 51 partijen spelen. De organisatie is in handen van badmintonvereniging Rillandia Smashers. Wedstrijdleider is Jolanda Minnaard. Als scheidrech- ter is Levien Vercouteren aangesteld. Breskens oefent twee keer Breskens - Derdeklasser Breskens heeft voor de komende dagen een tweetal oefenduels gepland. Op zondag 5 maart speelt het om 14.30 uur tegen Sluiskil en op dinsdag 7 maart om 19.30 uur tegen Schoondijke. Beide wedstrijden worden op 'Baersande' in Breskens gespeeld. Een staaltje blufpoker kwam zondag van de Amerikaan Malcolm Brachman (Zuid) en werd verteld door zijn partner Mike Passell. 2 gever B62 NZ. kw. A 1083 B 8 6 2 86 9 4 H73 952 N AH 104 W O V 753 AHVB Z «932 7 54 AV10854 H V B 7 6 9 10 Passell hoorde zijn partner ISch openen en rechts van hem kwam 2K1. Hij verhoog de naar 2Sch, dat gevolgd werd door tweemaal pas. Hij dacht al aan het neerleggen van zijn kaarten als blinde, maar rechts van hem bood de Israëliër David Birman nog eens: stop, 5K1. Hij dacht op nieuw dat na tweemaal pas het bieden afgelopen zou zijn; misschien had zijn partner nog een doublet in huis. Op nieuw fout en opnieuw was hij verbaasd, toen zijn partner 5Sch bood. Birman keek Pas sell eens medelijdend aan en doubleerde. Ook dat was fout. Brachman had niet meer dan een geslaagde schop pensnit nodig om elf slagen binnen te halen. Met zijn ver deling moet hij erop gegokt hebben dat West nog een keer zou bieden en wilde hij een schoppencontract liever gedoubleerd spelen, al viel het wat hoog uit. Agenda: 11 maart: Raledi-toer- nooi Prinsenbeek; voorjaarsdrive Up and Down Made; Wijndrive De Lei Bavel. Progressie 64 3 2 H109 IS H V 10 H V7 V862 V B 4 «B64 Afgelopen weekeinde werd in het Kurhaus te Scheveningen het internationale Forbo-toer- nooi gespeeld. Dit door Elly Ducheyne voor de Stichting Promotie Den Haag uitste kend georganiseerde evene ment wordt gezien als het grootste en sterkst bezette toernooi ter wereld. Vooraf gaand speelden op vrijdaga vond leden van ons parlement tegen de parlementaire pers. Hier is de heer Korthals vice- voorzitter van de VVD-fractie in actie: Door Ruud van den Bergh als Zuid daarna zijn drie schoppenslagen incasseert, komt Oost in een regelrechte harten/klaverdwang. De enige kaart voor Oost in slag drie om Zuid op zeven slagen te houden, is een klaverhonneur. En daardoor kon Pasman een down niet voorkomen. Na pas van Oost bood Zuid (Korthals) ISch, gevolgd door 3K1 van West. Zuid wilde het hierbij niet laten en na twee maal pas liet hij 3Sch horen. West paste en Noord (De Grave) verhoogde naar 4Sch, wat het contract werd. Kort hals kon gemakkelijk elf sla gen maken. Kwetsbaar met minimale waarden doorbie- den en dan nog winnen, schept vertrouwen in onze po litici. In dit toernooi kreeg Jet Pas man de zuidhand van het vol gend spel. Het bieden ging als volgt: N - 1K1; O - pas; Z - lHa; W - 2Rui; N - dbl (betekent 3krt hartensteun); O - pas; Z - 2SA en daarbij bleef het. West kwam uit met ruitentwee, via de vijf en de acht voor de boer van Zuid. Hartentwee was via de boer voor Oosts heer. Nu is het spel in een kritieke fase. Het ligt voor de hand dat Oost zijn laatste rui ten speelt. Maar als hij dat doet, zal West zijn vier slagen maken en daarmee ook Oost in onoverkomelijke proble men brengen. Weliswaar kun nen drie schoppens weg, maar

de Stem | 1995 | | pagina 15