Richard Krajicek vangt 'beer' rdelig le ent Oranje en Ajax roken de vredespijp Hoffman bezorgt ploeg Priem tweede zege Ook Paul Haarhuis in halve finales van tennistoernooi Rotterdam ;ing Wim Jansen haalt Van Loen naar Japan UITSLAGEN STANDEN teer gemeent BESTEM SPORT B2 I Door Roel Frissen Tliomas in eerste rit Geen financieel akkoord Van Zoghei en Dordrecht '90; vacature besmet SPORTNIEUWS KORT 195 ZATERDAG 4 MAART 1995 en™ I looptijd van zes jaar. ^n'een recent gehouden neer gemeenten het certify lis het gaat om de uitgifte grojectbouw. Op die maniet, le kopersbescherming en deld ^paalde risico's. Een deel va, certificaat niet verplicht m Imet bouwbedrijven die bh ten. Verspreid over het land Jihonderd. Intie Instituut Woningbouw is| pet als doel de kwaliteit pningen te verbeteren en bouwers en kopers te bevon afhankelijke stichting die ofL Fhet Ministerie van VROM. In| Ider andere vertegenwoordij van Nederlandse Gemeenten -luis en de Consumentenbond 1 der Izich beter combineren met i Icv-installatie. De zonneboiler] Ivert niet alleen een bijdrage a Ihet warme water uit de kra; imaar kan ook bijdragen aan J I verwarming van het huis. In de publicatie 'ZonneboileJ Stand van zaken begin 19951 I beschreven welke vorderinsl I inmiddels zijn gemaakt. (anp) - Tristan Hoff- LT" zorgde voor de tweede ■Nederlandse sprintzege in de Ronde van Murcia. Nadat Lteggenoot Jeroen Blijlevens ILensdag de eerste rit had ge- Lnnen, was Hoffman giste llende snelste op de derde dag. Hoftaal was na de 188 kilometer use etappe van Murcia naar Ju- Imilla de snelste van een kopgroep lln dertig renners. De Rus Saitov I er() tweede, de Italiaan Baffi derde. In het algemeen klasse ment is Saitov ook tweede, op vijf seconden van Baffi. De Belg Jo Planckaert, aanvankelijk derde in de uitslag, werd wegens onre gelmatigheden gediskwalifi ceerd. Hoffman was donderdag in de tweede etappe, de koninginnerit in de Spaanse profronde, al als vierde geëindigd. Vrijdag zat de rijder uit Groenlo in de voorste rijen van het peloton, dat op 15 kilometer van Jumilla door de wind in drie stukken brak. De Nederlanders, specialisten in het rijden in waaiers, waren in de kopgroep sterk vertegenwoor digd. Ook Nijdam, Rooks, Maas- sen en Breukink waren op het juiste moment op de juiste plaats. Maassen nam twee kilometer voor de finish de leiding van de kopgroep, maar verkeek zich sa men met de Italiaan Andrea Pe- ron op een haakse bocht. In de slotfase had Hoffman, nationaal profkampioen in 1992, de beste benen. In de derde etappe liet ook Djam- olidin Abdoesjaparov zich zien. De sprinter uit Oezbekistan, dit seizoen in de Novell-ploeg van Jan Raas, was één van vijf ren ners die bijna zeven minuten voorsprong namen. Het groepje reed 100 kilometer op kop, maar werd tenslotte ingelopen. Jumilla (Spa). Ronde van Murcia, der de etappe, Murcia - Jumilla: 1. Hoff man (Ned) 188 km in 5.19.58, 2. Saitov (Rus), 3. Baffi (Ita), 4. Espinosa (Spa), 5. Pascual (Spa), 6. Van Hooydonck (Bel), 7. Moreels (Bel), 8. Casartelli (Ita), 9. Anguita (Spa), 10. Vanden- broucke (Bel), 18. Nijdam, 26. Breuk ink, 28. Maassen, 48. Indurain (Spa) 0.42, 56. Van Steen, 74. Blijlevens 2.09, 60. Rominger (Zwi), 99. Rooks, 114. Dekker 5 05 Klassement: 1. Baffi 14.52.17, 2. Saitov 0.09, 3. Hoffman 0.13, 4. Svorada (Tsj) 0.16, 5. Casartelli 0.17, 6. Chiappucci (Ita) 0.20, 7. Moreels 0.21,8. Anguita, 9. Espinosa, 10. Fondriest (Ita), 17. Breukink, 25. Maassen, 33. Nijdam 0.58, 45. Indurain 1.40, 50. Van Steen 2.30, 75. Rominger 3.07, 92. Rooks, 98. Dekker 6.03,116. Blijlevens 27.18. botterdam - Andrei Medvedev houdt van vissen en Mo- Izart. Zijn achternaam betekent in het Russisch beer. Te- i Richard Krajicek speelde de 20-jarige man uit Kiev „.ige tijd tennis zoals Mozart vroeger muziek compo- liieerde. Hij liet Nederlands beste tennisser soms naar hal ten vissen, die hij met de beste werphengel niet aan de taak had kunnen slaan. De pech voor Medvedev was dat [deHagenaar een beregoed antwoord had: 7-6, 6-4. Aadaster jm A foor 8500 toeschouwers liet jajicek gisteravond zien dat hij lomenteel in de vorm van zijn Itven is. Met zijn achtste achter volgende zege in anderhalve ieek bereikte hij een nieuwe 1 in zijn carrière. Voor de leerste keer plaatste hij zich voor |de halve finale van het tennis- loeraooi in Rotterdam. Tegelij kertijd passeerde hij de grens van "1 gulden prijzengeld over Goodwill Richard Krajicek kweekt dezer 'jagen veel goodwill bij het Rot- Iterdamse publiek. De Nederland- |se nummer één heeft de afgelopen I niet geschitterd in 1 scala aan technologisch hoog- dige produkten. ensen van de klanten worden bij altijd als uitgangspunt geno- Om aan deze wensen nog beter noet te komen, heeft hel Kadaster! bten tot bovenstaande verruiming de openingstijden, vragen of meer informatie kuntu| pet opnemen met de Kadaster natie Service, on 076 - 256600. ihoy. Hoogstens door afwezig heid, want twee keer kwam hij niet opdagen. In 1991 (tegen psjesnokov) en 1993 (tegen Prpic) elde hij al in de eerste ron- e. Dit jaar is echter alles anders. [Tegen Medvedev, die zich later p de avond wegens een polsbles- i uit het dubbeltoernooi te- maakte Krajicek een so- Ae indruk. Opmerkelijk was dat zijn verwoestende opslag niet 5 doorslaggevend was. De na tie nummer één is een com- geworden. „Alles at momenteel zoals ik wil," zei glunderende Krajicek. „Ik het gevoel dat ik iedere te- r vanaf de baseline kan Igenstander v I bestrijden." i met Paul Haarhuis (6-4, [6-4 tegen Jeff Tarango) heeft Ri- ■chard Krajicek nog een kans om |iit de voetsporen te treden van i Okker, tot dusver de enige |Kederlandse winnaar op de ere- i in Rotterdam. In de halve leindstrijd ontmoet Haarhuis van- Van onze verslaggever Traset - Annamarie Thomas begint de wereldtitelstrijd Jschaatsen in het Noorse Sava- |len zaterdag in de eerste rit op |de500 meter. De Friezin rijdt tegen de Japanse Mie Uehara. Tontiv de Jong moet het in de elf- |de rit opnemen tegen de Letse nlmda Luse. Carla Zijlstra sluit [de kortste afstand af in de laatste nt tegen Elena Belci uit Italië. Op de 3000 meter rijdt Thomas in |bt vijfde paar tegen de Ameri- aanse Moira d'Andrea. Tonny |ce Jong ontmoet de Roemeense ^tasela-Simona Hordobetiu. kla Zijlstra start in de twaalf de rit tegen Christine Scheels uit deVerenigde Staten. ('ie hard wil gaan, zal in Savalen de 'Noorse slag' moeten hante- i. Oftewel kortere slagen in een hoger ritme. P die conclusie kwam Bart jeldkamp gisteren, toen hij een Wr trainingsrondjes op de in- "h verlaten baan achter de - „Het ijs is keihard, veel ®ter dan de meeste rijdsters 8»end zijn," zei de Nederlandse rounder die het aanmoedigen „lnzlih vriendin Thomas combi- eert een trainingskampje voorbereiding op de World- •dpfinale van volgende week in „Een type als Tonny de JS zal daar meer moeite mee b j 's ec'lt een produkt Ir j beenbanen, waar het ijs Inglijdt, Dit ijs hier is gewoon m LOTING ten', r-'t: Uriiara (jap) - Thomas _->! (0 1 "t: Pr°kasjeva (Kaz) - An- WiltamwinfonmliriStuurdandeabon»*, rit: Pechstem (Dui) - «lichiifBl'AiiH nt: Tabata (Jap) - open, ongefrankeerde envelop naar ome K«irea (VSt), 5e rit: Hunyady - Tonsherg (Noo), 6e rit: Nie- ilDu,0 - Dascalu (Roe), 7e rit: «rKa (7US' Hordobetiu (Roe), 8us) -?ström ^st' Bazjanova .(Jani il on (Zwe) - Muneka- ïeke m ,e nt: D.oucet (Can) - War- r'l- De jong (Ned) - fckl "t; Konstantinova IU) -.«heels (VSt), 13e rit: Belci wim 1 Ta (Ned). O Gaarne wil ik de uitgebreide brochure """W^abata - PeSsW ™3e riLLiepa- O Belt u mij voor een afspraak Hit: Th rit: dascalu - Hunyady, 5e Andrea, 6e kt: Pro- n i«n/l J0ns„ber.g' r^: Hordobe- Postadres: Stichting Serviceflats Zeelan KanoVa "t: Munekata - Baz- Antwoordnummer847 -°Sto?ne rit: 4460 WB Goes Kchetis 13 Us-e' 12e rit: Zijlstra - Tdefoon 01100-28120 e "h Belci - Konstantino- doorhalen wat niet van toepassing is daag Kafelnikov, terwijl Kraji cek moet afrekenen met Campo- rese. De Italiaanse veteraan, die we gens een slepende elleboogbles sure op de ranking een vrije val maakte, bleek een onneembaar obstakel voor debutant Sjeng Schalken. De 18-jarige Limbur ger kwam vooral ervaring te kort om voor een nieuwe stunt te zor gen (6-2, 6-3). Achteraf berustte hij in zijn nederlaag. „Ik werd ge woon overklast. Toch kijk ik te vreden terug op dit toernooi. Het spelen voor een groot publiek op een centre-court was een leerza me ervaring. Dan merk je pas hoe mooi het is om in het Grand- Prix-circuit te spelen." Barrière Na een slechte periode in de tweede helft van vorig jaar weet Paul Haarhuis weer wat winnen is. In Rotterdam solliciteert hij nadrukkelijk naar een optreden in het enkelspel voor de Davis- Cup-ontmoeting, eind deze maand tegen de Duitsers. De Eindhovenaar toonde zijn op gaande lijn tegen de linkshandige Jeff Tarango. Twee breaks waren voor hem voldoende om zich voor de vierde keer in de laatste vijf jaar bij de beste vier spelers te voegen. Het duel tegen de als tweede geplaatste Yevgeny Ka felnikov biedt Haarhuis een mo gelijkheid een barrière te door breken. Bij drie eerdere pogingen om de finale bij Nederlands be langrijkste tennistoernooi te be reiken, sneden Camporese (1991), Volkov (1992) en Stich (1994) hem de pas af. Haarhuis is geen vriend van Ta rango. Hij noemt hem zelfs 'een gestoorde vent.' In het circuit is de Nederlander niet de enige die er zo over denkt. Vanwege zijn houding op de baan is de eigen zinnige Amerikaan allerminst populair. De nummer 81 van de wereld probeert een tegenstander op allerlei manieren uit de con centratie te halen en schroomt er niet voor om shockerend te rea geren op dubieuze arbitrale be slissingen. Voor het oog van de scheidsrechter liet hij vorig jaar in Tokyo al eens zijn broek zak ken. Ook in Ahoy' demonstreerde Ta rango waarom hij nooit de sporti- viteitsprijs zal krijgen. Hij be speelde het publiek, gebruikte de tennisbal even als voetbal en zocht regelmatig zijn toevlucht tot irritante vertragingstactie ken. In zijn derde partij binnen 36 uur liet Haarhuis zich echter niet van de wijs brengen. Gedis ciplineerd sloeg hij zijn punten bij elkaar. „Tarango fleurt op als je aandacht schenkt aan zijn rare gedrag. Daarom kun je er beter niet op letten," gaf Haarhuis als verklaring voor zijn evenwichtige optreden. Rotterdam. Mannen, 1 miljoen gul- den. Kwartfinales: Krajicek (Ned/5) - Medvedev (Oek/4) 7-6 6-4, Haarhuis (Ned) - Tarango (VSt) 6-4 6-4, Cam porese (Ita) - Schalken (Ned) 6-2 6-3, Kafelnikov (Rus/2) - Damm (Tsj) 6-0 7-6. Dubbel, kwartfinales: Eltingh/Haar- huis (Ned/1) - Keil/Nyborg (VSt/Zwe) 4-6 7-6 7-6. Programma vandaag: halve finales, vanaf 14.00 uur: Krajicek - Campore se, halve finale dubbel Carbo- nell/Roig - De Jager/Olhovski; vanaf 20.00 uur: Haarhuis - Kafelnikov, dubbel Haarhuis/Eltingh Damm/Jarryd of Krajicek/Medvedev. Scottsdale. Mannen 500.000 gulden. Tweede ronde: Courier (VSt/2) - Fur- lan (Ita) 6-3 6-4, Edberg (Zwe/3) - Geserer (Dui) 6-1 6-1, Steven (NZe) - Karbacher (Dui/6) 6-1 6-4, Woodfor- de (Aus) - McGuire (VSt) 6-4 1-0 op gegeven. San Juan. Vrouwen. 325.000 gulden. Tweede ronde: Testud (Fra) - Halard (Fra/2) 6-4 6-4, Dechaume (Fra) - Harvey-Wild (VSt/7) 5-7 6-3 6-4, Fe- ber (Bel) - Serrazanetti (Ita) 6-2 6-4; kwartfinales: Gigi Fernandez (VSt/4) - Farina (Ita/6) 6-1 2-6 6-3. Mexico Stad. Mannen. 560.000 gul den. Tweede ronde: Clavet (Spa/6) - Shel- ton (VSt) 6-0 6-4, Hadad (Col) - Cos ta (Spa/4) 6-1 6-3, Martinez (Spa/8) - Hernandez (Mex) 6-2 4-6 7-5, Muster (Oos/2) - Lavalle (Mex) 6-4 6-1. Indian Wells. Vrouwen, 800.000 gul den. Tweede ronde: Davenport (VSt/3) - Gavaldon (Mex) 6-3 6-1, Sawamatsu (Jap/5) - Whitlinger-Jones (VSt) 6-4 6-2, Likovtseva (Kaz) - McQuillan (Aus) 6-4 6-2, Mary Joe Fernandez (VSt/8) - Fendick (VSt) 6-7 6-3 6-2. Richard Krajicekwiens verwoestende opslag niet doorslaggevend was. „Ik heb het gevoel dat ik iedere tegenstander nu zelfs vanaf de baseline kan bestrijden.foto anp Zeist (anp) - Het bestuur betaald voetbal en Ajax hebben gisteren vrede gesloten. Spelers van de landskampioen, hofleve rancier, zullen zich voor volgende inter lands weer normaal beschikbaar stellen voor het Nederlands elftal. Dit is de uitkomst van een overleg gisteren tussen het bestuur van Ajax en het sectiebe- stuur betaald voetbal van de KNVB. De har monie werd bekrachtigd met een contract. Het bestuur van Ajax tekende mede namens de spelers deze overeenkomst. Na afloop gaf geen der partijen commentaar op de opgelos te kwestie. De spelers van Ajax, acht in getal, weigerden in februari zich beschikbaar te stellen voor de vriendschappelijke interland Nederland - Portugal in Eindhoven. Zij protesteerden te gen de programmering van de bekerwedstrijd Ajax - Feyenoord op 8 maart tussen de twee Europese bekerduels in, alsmede tegen de se lectie van Patrick Kluivert voor het WK jeugd in Nigeria. Door de boycot der Ajacieden speelde bonds coach Guus Hiddink met een alternatief Oranje tegen Portugal. Uitslag 0-1. Het be stuur betaald voetbal legde de Ajacieden een speelverbod van een week op. Toevallig was er in die tijdspanne geen wedstrijd van Ajax voorzien. De club ging een week op training skamp in Athene. De KNVB overwoog na het uitspreken van de schorsing nog andere disciplinaire maatrege len. Na het overleg van gisteren is dat niet meer noodzakelijk. De overeenkomst werd ondertekend door Ajax-penningmeester Arie van Os en door Jos Staatsen, voorzitter be taald voetbal. Op papier staat dat beide par tijen de ontstane verwijdering betreuren en dat het bestuur van Ajax mede-verantwoor delijkheid toegeeft voor de actie van de spe lers. Het Ajax-bestuur en de spelers erkennen voorts op schrift het belang van vertegen woordigende teams. Ajax zal voortaan aan uitnodigingen gevolg geven. Bovendien er kennen zij de verplichting voor vertegen woordigende teams uit te komen krachtens FIFA- en KNVB-reglementen. Het sectiebe- stuur is bereid te overleggen met spelers in probleemsituaties. Jan Versleijen heeft gisteren kennisge maakt met de selectie van Dordrecht '90, de komende vier maanden 'zijn groep'. Hij had het trainingspak al aan, maar mocht nog niet aan het werk. Het gesprek over de financiële afwikkeling met de op non-actief gestelde Ni co van Zoghei duurde maar twee minuten. De partijen kwamen er niet uit, waardoor de va cature bij Dordrecht nu besmet is. Van Zoghei wil naast zijn salaris tot het einde van het seizoen een bedrag, omdat zijn goede naam aangetast zou zijn. Dordrecht '90 wil niet verder gaan dan het loon doorbetalen. De club wil spoedarbitrage aanvragen. Assistent Hans Vergeer leidde gisteren de training bij de Zuidhollandse club. FC Utrecht zal de Noorse international Erik Mykland niet overnemen van Start Kris- tiansand. De eredivisieclub maakt geen ge bruik van de optie tot koop die beide clubs overeen kwamen. Mykland keert in april te rug naar Noorwegen. Giacinto Facchetti mag zondag gewoon op de bank plaatsnemen om Inter te coachen tij dens de wedstrijd tegen Juventus. De oud-in ternational kreeg vorige week bij zijn debuut de rode kaart, omdat hij het veld inliep om te protesteren tegen de gelijkmaker van Fioren- tina (2-2). Inter tekende vrijdag met succes beroep aan tegen zijn schorsing. Facchetti kreeg alleen een waarschuwing. AC Milan en Genoa, de twee clubs uit de Italiaanse serie A die donderdag door de na tionale bond werden bestraft met het spelen van twee thuiswedstrijden op een honderd ki lometer verwijderd vreemd veld, willen in be roep gegaan. De twee clubs werden gestraft naar aanlei ding van rellen tussen groepen supporters van beide ploegen op 29 januari in Genua. Bij de ongeregeldheden werd een supporter van Genoa door een fan van AC Milan dood gesto ken. „Het is te gek dat een club wordt gestraft voor gebeurtenissen die niet zijn te voorzien noch te verhinderen," verklaarde Adriano Galliani, manager van AC Milan. Galliani herinnerde er aan dat AS Rome in november niet werd gestraft, toen een groep supporters een politieman neerstak. De Italiaanse politie heeft in verband met de moord op de 24-jarige Vincenzo Spagnolo voor aanvang van de wedstrijd Genoa - AC Milan nu ook twee supporters van de thuis club aangehouden. Tv-beelden lieten zien dat deze fans met stokken hun woede koelden op ordebewakers. Bovendien maakte de videore gistratie duidelijk dat 34 aanhangers van Mi lan probeerden te voorkomen dat Carlo Gia- cominelli, die van de dodelijke steekpartij wordt verdacht, door de politie zou worden opgepakt. De arrestanten worden binnenkort voorgeleid. Van onze verslaggever Jacques Hendriks IJsselstein - John van Loen gaat zijn geluk beproeven in het Verre Oosten. In Japan om precies te zijn, waar de aanvaller van Feyenoord op huurbasis drie maanden aan de slag kan bij San Frecce Hiroshima, de club die ge traind wordt door een andere oud-Feyenoorder, Wim Jan sen. Op 18 maart maakt Van Loen normaal gesproken zijn de buut in de Japanse J-League. Dit betekent dat Van Loen afge lopen donderdag tegen Real Za- ragoza als invaller zijn voorlo pig laatste minuten voor Feyen oord heeft gespeeld. Vanaf gis terochtend was hij niet meer speelgerechtigd en dus kijkt hij zondag vanaf de tribune toe bij Feyenoord-FC Groningen. „Ik ben, nadat de clubs eruit ge komen waren, de hele dag bezig geweest met het aanvragen van een visum. Het zal ongeveer een week duren eer het allemaal rond is. Dan vertrek ik samen met mijn vrouw en kind naar Ja pan," aldus Van Loen gister middag. Zijn overgang naar San Frecce noemt hij 'wel geinig.' „Ik ben heel benieuwd, het lijkt me erg spannend. Rob Jansen van de VVCS heeft voor mij de zaken geregeld en ook met Wim Jansen gesproken, ikzelf nog niet; daarvoor is het allemaal te snel gegaan. Maar dat komt nog wel." Zijn hele loopbaan al voelt John van Loen zich miskend in Ne derland en België. De lange, bikkelende spits maakte achter eenvolgens doelpunten voor FC Utrecht, Roda JC, Anderlecht, Ajax en Feyenoord, speelde ook enkele interlands, maar kreeg ondanks deze knappe staat van dienst met name in Brussel en Rotterdam vaker fluitconcerten dan applaus van de eigen sup porters. Meer dan enkele invalbeurten zat er de laatste maanden voor Van Loen niet meer in bij Fey enoord. „Ik was de ideale pinch- hitter, maar dat is ook niet al les," bekent de IJsselsteiner. Henryk Larsson, donderdag te gen Real Zaragoza samen met doelman De Goeij weer de held, kreeg van trainer Willem van Hanegem de voorkeur in de punt van de aanval. De clubleiding hoopt trouwens snel tot een akkoord te komen met Larsson wat betreft het openbreken van het nog één sei zoen doorlopende contract van de Zweed. John van Loen mocht eigenlijk al vanaf het vorige seizoen ver trekken uit de Kuip. De afgelo pen maanden werd hij met veel clubs in verband gebracht, waaronder Southampton, Chel sea en NAC. Volgens Van Loen zelf was alleen Southampton concreet. Dat het nu dan San Frecce Hiro shima is geworden, de club waar ook oud-international Pieter Huistra sinds januari speelt, be tekent voor hem een weerzien met de voormalige 'mister Fey enoord' Wim Jansen, de man ook die als technisch directeur van de Rotterdamse club Van Loen in januari 1993 overnam van Ajax. „Leuk dat hij weer aan me ge dacht heeft. Ze zochten een ver vanger voor de vaste spits, die ook in het Japanse nationale elf tal speelt. Die is maanden uitge schakeld, omdat zijn achil lespees afgescheurd is. Als hij straks weer fit is, dan neem ik aan dat ik daar weinig meer te zoeken heb. Al weet je het nooit. Of dit avontuur straks verlengd wordt, ligt aan de club en aan mij." Sterke tennisploeg naar Düsseldorf Rotterdam - Nederland zal met de sterkst mogelijke tennisploeg afreizen naar de World Team Cup, de wereldbeker voor landen ploegen, waarom eind mei in Düsseldorf gestreden wordt. Richard Krajicek, Jacco Eltingh en Paul Haarhuis hebben te ken nen gegeven het toernooi, waarvoor Nederland voor het eerst een uitnodiging kreeg, in hun wedstrijdprogramma te zullen opne men. Aan de World Team Cup nemen naast gastland Duitsland en Ne derland ook deel de Verenigde Staten, Zweden, Rusland, Spanje en Australië. De organisatie in Düsseldorf beschikt nog over een wild card voor een achtste deelnemer. Navratilova kan het niet laten New York - Martina Navratilova is officieel met tennissen ge stopt. Toch kan de 38-jarige Amerikaanse, die negen keer op Wimbledon zegevierde, het niet laten. Navratilova is opgenomen in de Amerikaanse ploeg voor de strijd om de Federatie-beker. Op 22 en 23 april speelt de Verenigde Staten in Aventura in Florida tegen Oostenrijk. In de wedstrijd tegen Oostenrijk vormt Navrati lova waarschijnlijk met Gigi Fernandez het koppel voor de dub bel. Celstraf voor Franse jockey Senlis - Dominique Boeufeen van de beste Franse jockeys, is gis teren door een rechtbank in Senlis wegens het gebruik van en handelen in cocaïne veroordeeld. De 26-jarige winnaar van de Gouden Zweep '94 kreeg een gevangenisstraf van drie jaar opge legd, waarvan twee voorwaardelijk. Daarnaast moet Boeuf een boete van ruim 35.000 gulden betalen. Drie andere jockeys kregen voorwaardelijke gevangenisstraffen van zes maanden tot twee jaar opgelegd alsmede boetes tot ruim 18.000 gulden. Eric Saint-Martin, zoon van de vroegere ster-joc key Yves Saint-Martin, kreeg wegens gebrek aan bewijs vrij spraak. Pessimisme bij honkbalonderhandelingen Scottsdale - Het aanvankelijke optimisme dat eerder deze week in Scottsdale viel te beluisteren in de onderhandelingen in het Amerikaanse honkbalconflict tussen de clubs en spelers, is omge slagen in pessimisme. De vertegenwoordigers van beide partijen gingen donderdag avond verbitterd uit elkaar. Woensdag zag het er nog naar uit dat spoedig een einde zou kunnen komen aan de staking van de spe lers die in augustus vorig jaar begon. Daardoor gingen ook de voor de Amerikaanse honkballiefhebber bijna 'heilige' World Se ries niet door. Wanneer de staking zondag niet eindigt, is het vrijwel zeker dat het nieuwe seizoen begint met reserve-spelers die momenteel reeds demonstratie-wedstrijden spelen. Bedrog in Australische paardesport Sydney - De Australische politie heeft een uitgebreid complot van trainers en jockeys in de ren- en drafwereld ontdekt. Recher cheurs hebben een grote hoeveelheid bewijsmateriaal verzameld, nadat zij toevallig op het complot waren gestuit in een landelijk onderzoek naar het gebruik van verboden middelen. Gebleken is dat voor het komende half jaar al uitslagen van wed strijden waren geregeld. Volgens het onderzoeksrapport heeft de politie een telefoongesprek afgeluisterd tussen een bekende cri mineel en een jockey over het regelen van een uitslag. Het gesprek dat legaal op de band werd opgenomen, leidde tot een uitgebreid onderzoek waarbij nog meer mensen tijdens telefoongesprekken werden afgeluisterd. Het onderzoek loopt sedert december. Rugbyer sterft aan verwondingen Auckland - Falani Latoa, een Nieuwzeelandse rugbyer, is giste ren in een ziekenhuis in Auckland overleden aan verwondingen die hij woensdag tijdens een wedstrijd opliep. In het duel tussen North Harbour, waarvoor Latoa uitkwam, en de Auckland Warriors scheurde de speler zijn luchtpijp. Op de te levisie was te zien hoe Latoa tijdens een duel hard met zijn keel op de bal viel. Harmeüng zes weken buitenspel Nijverdal - De botsing met een motorrijder tijdens de eerste etap pe van de Ronde van Murcia afgelopen woensdag heeft Nijverdal- ler Rob Harmeling (30) zeker zes weken buitenspel gezet. De cou reur uit de ploeg van Cees Priem werd donderdag geopereerd in het St. Joseph-ziekenhuis in Veldhoven. De pezen en banden van zijn sleutelbeen waren bij de botsing gescheurd. Bovendien brak hij een middenhandsbeentje. Een zware tegenslag, maar niet het einde van de wereld. Zo rea geerde de prof uit de TVM-formatie gisteren. „Het moreel is nog goed, ik moet weliswaar mijn ambities bijstellen, maar ik kom te rug," zei hij strijdvaardig als altijd. „Ik had beter mijn sleutel been kunnen breken. Ik ben echter de laatste jaren gehard, ik kan wel tegen een stootje. Hier kom ik ook wel weer bovenop," zei Harmeling. Muntz uitgeschakeld in Huelva Huelva (anp) - Voor Rolf Muntz duurde het golf toernooi om de open Andalusische titel slechts twee ronden. De Nederlander had twee slagen te veel om het weekeinde in Huelva te kunnen spelen. Huelva. Andalusisch Open. Stand na tweede ronde: 1. Rocca (Ita) 136, 2. Carter (Eng), Cejka (Dui) en Smyth (Ier) 139, uitgeschakeld: Muntz 150 (75 75). Miami. Doral Open. Stand na de eerste ronde: 1. Love, Verplank en Lo- wery (allen VSt) 65 slagen, 4. Kite, Austin (beiden VSt) en Allem (ZAf) 66. Muthaiga. Kenya Open. Stand na tweede ronde: 1. Björn (Den) en Lee (GBr) 132, 32. Bos (Ned) 140 (72 68); uitgeschakeld Steenkamer (Ned) 146 (76 70). New Delhi. Indian Open. Stand na tweede ronde: 1. Rutledge (Can) 138, 2. Moss (VSt) 140, 3. Chopra (Zwe). ATLETIEK Berlijn. Springgala. MANNEN Hoog: 1. Hoen (Noo) 2,36, 2. Soto- mayor (Cub) 2,34, 3. Sonn (Dui) 2,28, 4, Saernblom (Noo) 2,24, 5. Sjoekovskly (Rus) 2,24. Polshoog: 1. Sergej Boebka (Oek) 5,80, 2. Tiwontschik (Dui) 5,80, 3. Trandenkov (Rus) 5,70, 4. Bots- jarov (Oek) 5,60, 5. Lobinger (Dui) 5,60. VROUWEN Hoog: 1. Astafei (Dui) 2,04 (bwp), 2. Goeljajeva (Rus) 1,99, 3. Baba- kova (Oek) 1,99, 4. Haugland (Noo) 1,96, 5. Tsjevtsjik (WRu) 1,93, 6. Quintero (Cub) 1,93. Polshoog: 1. Andrejeva (Rus) 4,00, 2. Rieger (Dui) 3,90, 3. Zach (Dui) 3,80, 4. Köpernick (Dui) 3,80, 5. Adams (Dui) 3,70. BADMINTON Basel. Open Zwitserse kampioen schappen. Mannen: kwartfinale: Van Dijk (Ned)-Mainaky (Ind/10) 7-15 15- 12 15-11; halve finale: Van Dijk- Olsson (Zwe). Vrouwen: kwartfinale: Hoogland (Ned)-Martin (Den/2) 11-12 4-11. SKIËN Lillehammer. Wereldbeker free style, ballet. Vrouwen: 1. Batalova (Rus) 27,95, 2. Koesjenko (Rus) 25,15, 3. Fe- choz (Fra) 25,05, 4. Johansson (Zwe) 24,15, 5. Breen (VSt) 23,95, 6. Kubenk (Can) 23,85. Stand: 1. Breen 600, 2. Koesjenko 564, 3. Fechoz 558, 6. Witte (Ned) 472. Mannen: 1. Kristiansen (Noo) 26,40, 2. Baumgartner (Zwi) 24,65, 3. Roxberg (VSt) 23,80, 4. Inberg (Fin) 23,55, 5. Downs (Can) 23,35, 6. Becker (Fra) 21,95. Stand: 1. Kristiansen 600, 2. Baumgartner 580, 3. Becker 580. Davos. WK snowboard, finale reu zenslalom. Mannen: 1. Freinademetz (Oos) 1.55,54, 2. Eric Rey (Fra) op 0,83 seconde, 2. Kestenholz (Zwi) 1,62, 4. Zangerl (Oos) 2,12, 5. Mosca (Oos) 2,16. Vrouwen: 1. Taggart (VSt) 2.07,64, 2. Magenta (VSt) 1,13, 3. Shaw (VSt) 1,60, 4. Aurélie Rey (Fra) 5,28, 5. Keiler (Zwi) gediskwalifi ceerd. VOETBAL Eredivisie. RKC - HEERENVEEN 1-1 (1-0). 28. Petrov 1-0, 47. Regtop 1-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 2250. Gele kaart: De Visser, Bijl, Polley (Heeren veen). RKC: Vonk; Hutten, Streppel, Ten Hag en Schreuder; Muller, Petro- vic, Brands en Petrov; Van Arum en Van Rijswijk (72. Petta). HEERENVEEN: l'Ami; Doesburg, Pastoor, Schoenmakers en Sier; Tomasson, Bijl en De Visser; Tam mer (60. Polley), Echteld en Reg top. Eerste divisie FC ZWOLLE - RBC 2-1 (1-1). 3. Van Oeveren 0-1, 40. Smit 1-1, 58. Boere 2-1. Scheidsrechter: Zuide- ma. Toeschouwers: 2550. Gele kaart: Van der Vegt (Zwolle). België: Gent-Standard 0-1. Stand aan kop: Standard 25-39, Anderlecht 23-37, Brugge 21-30. Duitsland: Duisburg-Karlsruhe 0- 0, Bochum-Bremen 1-3. Stand aan kop: Dortmund 19-32, Bremen 20-30, Freiburg 19-26, Kaisersl. 19-26, M'gladbach 19- 25, Bayern M. 19-25.

de Stem | 1995 | | pagina 13