Trimklassieker Axel-Graauw Peter Mol is Zeeuwse topper Zeeuwse springtop present Kapellenaar blij met deelname aan KNWU-topcompetitie DE STEM SPORT ZEELAND Ronnie van Acker gokt weer op een plaatsje bij top twintig WIELRENNEN Zeeuwse ploeg Kwaliteit Sfeer Dalletje Titelstrijd in manege Magrette te Axel PAARDESPQRT Gerrie en Arnold Muhren komen naar Philippine Start van seizoen RES Axel MOTORSPORT SPORTNIEUWS kort SCHAAKRUBRIEK k A W VRIJDAG 3 MAART 1995 Bj Van onze atletiekmedewerker Graauw - Met Axel-Graauw op zaterdag 4 maart staat al de vierde van de zes SV Aloy- klassiekers uit het lopende seizoen op het programma. Naast Terneuzen-Graauw is dit de klassieker die bij de Zeeuws-Vlaamse lopers en loopsters omcirkeld in hun programma staat. Terneuzen- Graauw in het sombere mis troostige novemberweer wordt gekenmerkt door het vele slijk op de polderwegen en is de voorbode van de winter. Axel-Graauw daar entegen is de voorbode van de lente. Bomen en struiken kondigen weer nieuw leven en betere weersomstandighe den aan. Toch kunnen de weergoden op het 21,8 kilometer lange traject tussen de Axelse sporthal 't Sportuus en de Graauwse Dorpsstraat ook aardig hun lus ten botvieren. „Het voordeel is echter dat we de wind meestal als bondgenoot hebben," stelt Ronnie van Acker, die komende zaterdag voor de zesde keer aan deze klassieker deelneemt. „Het decor tussen Axel en Graauw is ook wat anders. Van Terneuzen naar Graauw is het allemaal wat vlakker, wat recht lijniger daar vlak achter die Westerscheldedijk. Tussen Axel en Graauw is het ook wat be schutter en qua omgeving wat aantrekkelijker." Van Acker is met zijn 39 jaar een routinier in het trimmerspeloton al begon hij pas een zestal jaren geleden met het hardlopen. Aan gespoord door een aantal vrien den (een groep die inmiddels tot ruim twintig mannen en vrou wen is uitgegroeid) uit het bij zijn woonplaats Nieuw-Namen gelegen Kieldrecht. Van Acker zijn wortels lagen trouwens ook in datzelfde Kieldrecht. Nu woont hij al een twintigtal jaren op een paar hectometers van de grens. „Maar ik voel me Zeeuw." Hij kent zijn plaats in het trim- loperspeloton. „Zo tussen de twintig en de vijfentwintig dat is mijn stek. Vergeet niet dat deze klassiekers vooral bij onze zui derburen erg in trek zijn. Orga nisatorisch zit het altijd goed in elkaar en voor velen, ook de toppers, passen ze uitstekend in de opbouw naar een marathon. Ook voor mij trouwens, want over een aantal weken staan de marathons van Antwerpen en Rotterdam in mijn agenda. Rot terdam wordt trouwens mijn twintigste marathon en ik vond het nog altijd de mooiste. Heb ook New York al meegemaakt, maar qua ambiance en organisa tie kunnen die nog wat van Rot terdam leren. Ik ga er niet direct naar toe voor een persoonlijk record dat sinds een aantal jaren op 2.43.00, gerealiseerd in Ber- chem, staat. Nee, met mijn gab bers Rudy Neve en Harvey van Hauten moet het in de Maasstad zo rond de 2.50.00 kunnen." Van Acker is niet 'vies' van een kilometertje. Liep een paar jaar terug drie marathons op vier weken met de marathons van Westland, Antwerpen en Rotter dam. Daartussen pikte hij ook nog even Graauw-Kieldrecht- Graauw mee die door zijn woon plaats loopt en dus een extra dimensie meedraagt. „Ik voel me daar lekker bij. Heb in de zes jaar dat ik loop nog nooit een noemenswaardige blessure gehad, maar laat ik dat vlug afkloppen. Ook op dit mo ment voel ik me lekker in mijn vel. De vorm is er, maar of dat voldoende is om de Belgische superioriteit een halt toe te roe pen valt te betwijfelen. Meestal is er voor ons Zeeuws-Vlamin gen maar een bijrol weggelegd. Dat neemt niet weg dat ik en veel van mijn regionale collega's er graag bij zijn. Organisator Remy Magnus schiet zaterdag het peloton om 14.00 uur weg bij de Axelse sporthal 't Sportuus. De winnaar wordt ruim een uur later in Graauw verwacht. In datzelfde Graauw wordt een tweetal afwachtings- lopen afgewerkt. Dit op de ge kende rondjes met een lengte van 5,6 en 8 kilometer. Hun start is voorzien om 14.05 uur. Door onze medewerker Rien de Jonge Kapelle - Al jaren achtereen behoort Peter Mol tot de Zeeuwse top-amateurs. De Kapellenaar reed vorig sei zoen acht keer met de bloemen en scoorde wat overwin ningen betreft een jaar eerder zelfs nog hoger toen hij dertien keer als eerste de eindstreep bereikte. „Je zou kunnen stellen dat 1993 tot nu toe mijn beste jaar is geweest," merkt Mol op. „Voor mezelf ben ik echter ruim zo content over 1994. Toen reed ik zeer constant, voelde me kiplekker en reed veel in de kopgroep." Omdat Peter Mol zich reeds had gemanifesteerd als een renner met zeer behoorlijke kwaliteiten lag het voor de hand dat er bij hem aan de bel werd getrokken toen in de herfst van het vorige jaar in Zeeuws-Vlaanderen een nieuwe amateur-sponsorploeg van de grond kwam onder de naam Erotic Discount Centre. Temeer omdat deze formatie in hoofdzaak zou gaan bestaan uit Zeeuwse renners aasde ploeglei der Rinus Verboom uiteraard ook op Peter Mol. Hij was im mers een coureur die van wanten wist en mede gestalte zou kun nen geven aan het leveren van goede prestaties in het 'grotere werk' dat de ploeg voor ogen stond: deelname aan de KNWU- topcompetitie. Toch heeft Mol nog even diep moeten nadenken alvorens hij het 'ja-woord' gaf aan Verboom. „Na drie jaar voor Casba te hebben gereden, waarvan één jaar in de promotie- en twee jaar in de topcompetitie, terwijl ik daarvoor ook nog een jaar deel had uitgemaakt van de militaire ploeg wilde ik de handen weer eens wat vrij hebben," laat Mol weten. „Daarom richtte ik me vorig seizoen vooral op de criteriums en reed alleen wat grotere wed strijden voor mijn club, de WV Zeeuws-Vlaanderen. En ik moet zeggen dat dit me uitstekend bevallen is. Toch beschouwde ik het weer als een uitdaging toen ik gevraagd werd voor de ploeg van Verboom. Daarom heb ik de knoop tenslotte doorgehakt en ja gezegd. Voorheen heb ik trou wens al meerdere keren laten blijken voorstander te zijn van het formeren van een wieler ploeg in Zeeland waarin de sterkste renners vertegenwoor digd zouden zijn. De krachten bundelen dus. Nu het dan zo ver is ligt het dan ook wel voor de hand dat ik niet als toeschouwer blijf fungeren, maar ook zelf in actie kom." Bij Erotic Discount Centre wordt de 28-jarige Peter Mol omringd door zijn streekgenoten Patrick van Passel (30), Eric Vereecken (29), Antoine Goense (27), Johan van Schaik (27), Vi tal Timmermans (25), Michel Rommers (21) en Franklin Klaasse (19). Daarnaast wordt het team gecompleteerd door de Zuid-Hollanders Casper van der Meer (29), Louis de Koning (27), Edward Farenhout (26), Jeroen van Hoorn (22) en de benjamin van het stel, Jeroen Lenting (18). Een ploeg die volgens Peter Mol kwalitatief goed in elkaar steekt. „We kunnen beschikken over aardig wat routiniers, aangevuld met wat jongeren die in opmars zijn. Ik ga er dan ook van uit dat in de topcompetitie een plaats in de middenmoot bereikbaar moet zijn." Mol vindt het een goeie zaak dat enkele weken geleden de oud-prof Louis de Koning als dertiende man is aangetrokken in de ploeg. „De Koning heeft veel ervaring opgedaan bij Peter Post en Jan Raas, beschikt over een goed eindschot en kan ook als tijdrijder en klimmer zijn mannetje staan. Louis kan dus een belangrijke schakel zijn bij ons, evenals trouwens Casper van der Meer, die niet voor niets voor het derde achtereenvolgen de jaar tot de nationale selectie behoort. Overigens blijf ik van mening dat in onze ploeg de basis nog wat smal is. Zeker wanneer er een paar renners door blessures uitgeschakeld zouden raken of als er twee belangrijke wedstrijden op één dag worden verreden. Aanvul ling met nog een paar renners zou dus welkom zijn, maar het zal wel niet zo gemakkelijk zijn om die nog te vinden." Peter Mol, sinds 1 februari van dit jaar werkzaam op het Assu rantiekantoor van Boidin in Ter- neuzen, gaat straks als wielren ner aan zijn zeventiende seizoen beginnen. Zit vanaf zijn elfde jaar op de racefiets. Reeds als jeugdlicentiehouder deed hij van zich spreken. Mol won toen vele koersen. Ook bij de nieuwelin gen toonde hij progressie, werd onder andere meerdere keren Zeeuws Kampioen. Bij de junioren stokte het ritme wat (één overwinning). Maar bij de amateurs raakte Mol weer goed op drift. Behaalde in negen jaar een veertigtal overwinnin gen en werd ook een keer Zeeuws kampioen. Daarbij moet worden aangetekend dat Mol de Zeeuwse titelstrijd drie keer moest laten schieten, omdat hij in die periode voor Swift-Casba uitkwam, een club van buiten de provincie. Peter Mol, eerst lange tijd lid van de ZRTC Theo Mid delkamp sloot zich drie jaar ge leden aan bij de WV Zeeuws Vlaanderen. „Daar heb ik het uitstekend naar mijn zin. De sfeer die daar heerst bevalt me prima." Hoewel links en rechts nogal eens wordt beweerd dat de Zeeuwse wielersport momenteel in een diep dal verkeert, is Mol van mening dat men niet al te sceptisch moet zijn. „Natuurlijk hebben we veel betere perioden gekend toen bijvoorbeeld Jan Raas, Cees Priem, Jo de Roo, Cees Bal, Toine van de Bunder, Wim de Waal en anderen als toppers aan de weg timmerden," merkt hij op. „Maar dan breken ook weer eens andere tijden aan, waarin je met minder genoegen moet nemen. Bovendien telt onze provincie maar 350.000 inwoners, wat in houdt dat andere provincies met een groter inwonertal procents- gewijs meer kansen hebben om een topper in de sport naar vo ren te schuiven dan wij. Tegen woordig zijn er trouwens veel meer takken van sport die beoe fend kunnen worden dan vroe ger. Ik vind dat Zeeland in de wielersport nog behoorlijk mee kan doen. In de landelijke club competitie reikte Theo Middel kamp bijvoorbeeld naar een tweede stek. Dat was toch een goede prestatie. Wel geef ik toe dat de clubs in onze provincie de jeugdopleiding wat hebben laten sloffen, maar ook daar wordt nu weer hard aan gewerkt en dat is toe te juichen. Eveneens is het een goeie zaak dat de Vlissinger Bert van Gils sinds een paar jaar bezig is met een zomeravond competitie voor alle categorieën in Goes. Zo bevorder je een goede doorstroming en hou je binding met elkaar." Aldus Peter Mol, die zelf nog een paar jaar zijn gezicht wil laten zien in het wielerpeloton. „Maar dan denk ik wel aan het eind van mijn Latijn te zijn. Ik heb trou wens al eerder geroepen: op mijn dertigste stop ik." Van onze paardesportmedewerker Axel - In manege Magrette te Axel wordt zaterdag 4 maart het Zeeuws indoor kampioenschap springen voor paarden en pony's ge houden, georganiseerd door de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst. Alle klassen komen in actie, maar alleen de kampioenen van de klassen M en Z plaatsen zich voor de natio nale titelstrijd in Ermelo. Vrijdag 31 maart en zaterdag 1 april komen op het federatie centrum in Ermelo de Z-pony's en M- en Z-paarden in actie in het nationaal indoorkampioen schap springen. Behalve de Zeeuwse kampioenen gaan ook de reservekampioenen naar Er melo. In totaal komen er ruim zeven tig combinaties in actie zater dag in manege Magrette. Rege rend kampioen in de Z-klasse paarden is Bart Bomeré met Kadaphi JH van De Zwinrui- ters. Bomeré is sinds juli vorig jaar naar de Z2-klasse gepro moveerd en mits hij een rede lijke prestatie levert zaterdag is hij zeker van een ticket naar de nationale titelstrijd. In de Z1-categorie een achttal combinaties aan het vertrek. Brigitte Bonnet van de Oran- jeruiters uit Willemstad heeft met Camiel en Body Gard twee ijzers in het vuur en de Zeeuws-Vlaamse titelkandi daat heet de geroutineerde Harold Cornelissens met Dia mond van de organiserende vereniging. De M-klasse paar den telt een tiental combina ties. Titelhouder Stef Nelisse met Desiree van de Schouwse Ruiters is niet van de partij, omdat hij na zijn promotie naar de Z-categorie in deze klasse strijd levert. In de M- klasse brengt het organise rende Hulst twee cobinaties uit, te weten Luc Cornelissens met Goldilia en Ellen Briquet met Queen. De Nieuwvlietse Zwinruiters zijn present met Jan Martens met Generaal, Na- tasja Hertogh met Wagner en Jan Noordhoek met Ferini. Bij de Z-pony's heeft titelhou der Anthony van de Ven met Dizzy Girl van Hulst een win tersportvakantie verkozen bo ven deelname aan de provin ciale titelstrijd, zodat het in deze categorie een open strijd belooft te worden. De ponyclub Hulst heeft echter nog een tweetal favorieten in de strijd. Dat is op de eerste plaats in de C-categorie Josee de Vetter met Viona. Zij debuteert in de Z-klasse en was vorig jaar pro vinciaal kampioene in de M- categorie en vijfde in het natio naal kampioenschap in Ermelo. Als tweede Hulster amazone is Colinda Cornelissens met Hon- ny Girl. Zij eiste vorig jaar de provinciale titel in de L-klasse voor zich op. Beide amazones hebben dus de nodige ervaring in het rijden tijdens kampioen schappen. Van de negen combinaties in de M-klasse pony's een vijftal Zeeuws-Vlamingen. Maar liefst vier combinaties van de pony club Hulst, te weten Esther de Vetter met Donja, Rachel Bergs met Winston BB, Stieven van Bunder met Diamantha en Jo see de Vetter met Arabien Girl. Graeve Jan brengt Mieke van den Bosch met Borinda in het strijdperk. Er worden in manege Magrette twee manches gesprongen. Eerst een klassiek parcours en vervolgens een tweede manche: een verkort klassiek parcours met een omgekeerde startvolg orde. De resultaten van de eer ste manche tellen mee in de tweede omloop. Parcoursbou- wer is Johan de Jongh uit Et- ten-Leur. Het programma van de pony's begint om 09.00 uur. Om onge veer 12.45 uur vindt de huldi ging van de kampioenen plaats. Om 13.00 uur start het programma van de paarden. De huldiging van de kampioe nen bij de paarden vindt rond 17.15 uurplaats. Philippine - Bij de jubile rende 40 jaar bestaande voet balvereniging Philippine ver zorgen Gerrie en Arnold Mu hren zaterdag 11 maart een demonstratietraining. Deze training begint om 14.00 uur. Een penalty achter het stand been langs nemen, op een goede manier vrijlopen zodat je altijd aanspeelbaar bent en ontspan nen leren trappen zijn zaken waar Gerrie en Arnold Muhren, ex-profvoetballers met een klin kende naam, uitgebreid aan dacht aan besteden. Aan de training nemen zo'n 48 jeugdvoetballers mee in de leef tijd van 9 tot en met 16 jaar, die door de club geselecteerd zijn. Na een demonstratie van Gerrie en Arnold Muhren en een war ming up van de deelnemers wor den de volgende onderdelen af gewerkt: snelheidscircuit en penaltyschieten, partijspel 6 te gen 6, theorie en praktijk van het afwerken en instructie posi tiespel met verschillende varia ties. Nadat alle onderdelen afgewerkt zijn, binden de deelnemers de strijd met elkaar aan met het nemen van strafschoppen. Inzet is de 'Penaltybokaal'. Al tijdens het onderdeel penaltyschieten kan men zich plaatsen voor de finale. Zij die tijdens dit onder deel alle drie keer scoren komen automatisch in de finale. Peter Mol, de Kapellenaar die tot één van de toppers bij de amateurs mag worden gerekend. FOTO TANNIE DE JONGE Van onze motorsportmedewerker Axel - Als de weergoden de organisatoren van de RES in Axel goed gezind zijn, zal zaterdag 4 maart de eerste motorcross uit het nieuwe clubseizoen verreden wor den. Daarmee zal een start gemaakt worden met een reeks van tien wedstrijden, die uiteindelijk clubkam pioenen zal opleveren in een zestal klassen. Nadat het bestuur op de afsluitende vergadering van het afgelopen jaar al van gedachten had gewisseld met de deelnemers over de indeling van de klassen, heeft men uiteindelijk be sloten tot de volgende zes klassen: 80 cc (open klasse), 125 cc vrijetijds, 250 cc vrijetijds, 500 cc vrijetijds (allen amateurs, die geen jaarverzekering hebben bij een bond), endurorijders en licentiehouders (alle rijders met een jaarverzekering in een bond.) Vanaf 12.30 kan er op elke wedstrijddag ingeschreven worden in de kantine op het Smitsschorreterrein, waar na er van 13.00 tot 13.55 uur getraind kan worden. Om 14.00 uur wordt dan begonnen met de wedstrij den. Voorlopig zijn de volgende data gereserveerd voor deze clubwedstrijden: 4 maart, 18 maart, 15 april, 6 mei, 1 juli, 15 juli, 29 juli, 12 au gustus, 30 september en 14 oktober. Daarnaast houdt men nog een aantal bijzondere eve nementen: 17 april cross BVM/VLMB, 29 april KN- MV-jeugd, 1 mei cross MCB/BLB, 14 mei endurial, 5 juni cross BVM/VLMB, 12 juli Supercross, 21 juli cross BMB, 19 augustus cross Zeeuws kampioenschap, 29 oktober endurial. Ratjetoe is goed op schot Axel - In het Axelse zaalvoetbal werd deze week door de carnavalsperikelen een kort programma afgewerkt. Opmerkelijk was hierin de scoringsdrift van Ratjetoe. De equipe van topschutter Jaap Klein won met 11-6 van Chalet. Eveneens in deze A-klasse zegevierde Marine Service. Met 3-6 werd La Chouette/V-Deco verslagen. In de B-klasse stond er slechts één duel op de rol. Steelant bleef met 1-4 baas overl Doelder. STANDEN A-klasse: Ratjetoe 4-18, Primus/Pïuym 3-15, Marine Service 4-15, Disco Love 2 3-14, Gemeente 3-13, La Chouette/V-Deco 3-13, Engelhard 3-10. B-klasse: Cysouw 2-11, Den Doelder 3-9, Van Alten 3-9, Steelant 3-9, De Ruyter 3-5, Disco Love 1 3-4, Broomchemie 2-3. (In deze stand wordt de helft van het behaalde aantal punten uit eerste competitie meegeteld). Van Passel en Dubbeldam kopmannen Philippine - Patrick van Passel en Davy Dubbeldam zijn de kopmannen van ploegleider Ab Verplanke zaterdag 4 maart in de Vlaamse Pijl in Harelbeke. Naast dit tweetal selecteerde Verplanke Michael Hayman, Jean-Marc Dagevos en Martin de Jaeger. De Vlaamse Pijl waaraan een dertigtal ploegen deelneemt is een Interclubwedstrijd voor A-teams in België. Een lastige koers met in het 160 kilometer lange traject onder meer de Kluisberg, Oude Kwaremont, Hotond en de Tiegemberg. Naast ploegleider Ab Verplanke bestaat de begeleiding uit: Levien de Feyter, Harold Dhondt en Guus Barhorst. Vergadering district Zeeland KNWU Kloosterzande - In hotel Van Leuven in Kloosterzande wordt maandag 13 maart de algemene voorjaarsvergadering gehouden van het district Zeeland van de KNWU. De bijeenkomst I om 19.30 uur. Naast de gebruikelijke jaarverslagen zal de begroting 1995 worden behandeld en komt het jeugdproject ter sprake. Bij bestuursverkiezing is Lo Meijer aftredend, maar hij stelt ziek voor de periode van één jaar herkiesbaar. Danny Soethaert uil Westdorpe is aftredend en niet herkiesbaar. In zijn plaats stelt het districtsbestuur P. Vermeulen kandidaat. HW'24 wint ruim van Clinge Hulst - HW'24 won in een vriendschappelijk duel met ruime 5-0-cijfers van Clinge. In de eerste helft was er sprake van e enigszins evenwichtige partij, al kon HW'24 op de betere scoringskansen bogen. In die periode kwam de thuisploeg voorsprong door een afstandsschot van Dennis Rietjens. Even later zou diezelfde speler, nadat Claude Everaert was neerge legd, een strafschop verzilveren. Ruim in de tweede helft, i" duidelijk door HW'24 gedomineerd werd, liet Harm Rietjens 3-0 aantekenen. Angelo Verbraeken maakte er na een solo 4-0 van. Het was opnieuw Dennis Rietjens die scoorde en 5-0 liet noteren, na een handig overstapje van Carlo Blommaert. Topklasse bandstoten gewijzigd Eede - Door absentie van Johnny Rottier (familie-omstandighe den) en Jan Baart is het kampioenschap topklasse bandstoten van het district Zeeuws-Vlaanderen totaal gewijzigd. In plaats van gisteren begint men pas vandaag, vrijdag 3 maart om 19.00 uur en tevens stapte men af van het op voorhand geplande poule-systeem. Nu speelt men met acht deelnemers het Avé-systeem. De wedstrijden zaterdag en zondag beginnen op hetzelfde tijdstip als reeds werd aangekondigd. In 1993 begon Jeroen Pi ket aan een serie mat ches tegen topgroot- meesters. Zakenman en schaakminnaar Joop van Oos- terom wilde graag sponsoren, op voorwaarde dat Piket liet zien het waard te zijn. De eerste match, tegen Viktor Kortsjnoi, ging met grote cij fers (6-2) verloren. Piket bleek er veel van te hebben geleerd en boekte enorme vooruitgang. De overwinnin gen in de daaropvolgende matches tegen Poloegajevski en Ljubojevic wekten dan ook geen verbazing meer. Toen vorig jaar de magische grens van 2700 ELO-punten in het vizier kwam, besloot Piket om zich zwaar op de proef te stellen door de jonge, rijzende ster AleXej Sjirov (22) uit Letland uit te nodigen. Na drie remises was het raak in de vierde partij. Sjirov - Piket I. d2-d4 d7-d5; 2. c2-c4 c7-c6; 3. Pbl-c3 Pg8-f6; 4. Pgl-f3 e7-e6; 5. Lcl-gS. De Botwin- nik-variant van het Slavisch. Beide spelers hebben deze hyperscherpe variant zowel met wit als met zwart op hun repertoire staan. 5. d5 x c4; 6. e2-e4 b7-b5; 7. e4-e5 Ji7-h6; 8. Lg5-h4 g7-g5; 9. Pf3Xg5 H6xg5; 10. Lh4Xg5 Pb8-d7; II. e5xf6 Lc8-b7; 12. g2-g3 c6-c5; 13. d4-d5 Dd8-b6; 14. Lfl-g2 O-O-O; 15. O-O b5- b4; 16. Pc3-a4 Db6-d6?!; een verrassing. Meestal wordt 16. Db5; gespeeld. 17. d5xe6 Dd6 X e6; 18. Tfl-el Pd7-e5; Door Theo Hommeles A ua i BS A 1 i i i mm IA0 npleb s BP i Kf4. Het meest waarschijnlijk is de verbetering te vinden in de variant 21. Dc6; dit ziet er althans gevaarlijk uit. Maar na de krachtzet 22. Te8! vond ik niet wat ik zocht. Bijvoor beeld 22. P X g5+; 23. Kfi Dhl+; 24. Ke2 Df3+; 25. Kei Ka6!; 26. Tdl! Txh2; (wat anders?) 27. Dc8+ Ka5; 28. Dc7+ Ka6; 29. Pxc5+! LXc5; 30. Td6+ Lx dó; 31. Dxd6+ gevolgd door 32. Te5+ en mat. Hoe dan ook, Sjirov rook lont en speelde 19. Ddlxd8+!? Kc8xd8; 20. Lg2xb7. En ook dit blijkt goed te zijn voor wit. 20. Kd8-c7; Of 20. Dd7!?; 21 TXe5 D Xa4; 22. Lf4! Ld6; 23. b3! Dd7; 24. Tdl. 21. Lb7- g2 De6-d7; 22. Lg5-f4 Dd7xa4; 23. Lf4xe5+ Kc7- b6; 24. Tal-dl Th8-h5; 25. Tdl-d8 Th5xe5; 26. TelxeS c4-c3; 27. b2Xc3 b4Xc3; f~ Td8-b8+! Kb6-a5; 29. Tb8xl8 Da4-dl+; 30. Lg2-fl Ddl-d6; 31. Tf8-e8 c3-c2; 32. Te5-el Dd6-dl; 33. Te8-e7 Ka5-b6: Piket weert zich uitstekend, maar het evenwicht kan hij niet meer herstellen. 34. h2-h4 c2-clD; 35. Tel X dl Del x dl; 36. Te7xf7 c5-c4; 37. Tf7-e" c4-c3; 38. f6-f7 Ddl-f3; 39. Te7-b7+! Deze zet is nog bekend uit een analyse van de Rus Agza- mov. In een partij met Timos- jenko maakte deze duidelijk dat 18. Df5; 19. Lxb7+ Kxb7; 20. Lf4 Dxf6; 21. Te8! niet kon. Ook in de tekstzet had Agzamov weinig vertrouwen. In de Informator gaf hij de volgende variant: 19. Lxb7+ Kxb7; 20. Dxd8 Pf3+; 21. Kg2 Pxel+; 22. Txel Dxel; 23. Dd7+ Ka6; 24. Lf4 met winst voor wit. In de afgelopen dagen heb ik me het hoofd lopen breken over wat dan Piket's verbetering zou zijn. Ik heb het niet ge vonden. Zo heeft zwart geen bevredigende voortzetting na 22. Dh3+; (ipv. 22. Dxel;) 23. Kf3! Dh5+; 24. Oogstrelende precisie. 39. - Kb6-c5; 40. Tb7-c7+ Kc5-d6; 41. Lfl-g2 Df3-dl+; 42. Kgl- h2 Kd6 x c7; 43. f7-f8D c3-c2; 44. Df8-f4+ Kc7-b6; 45. Lg2- f3. Piket geeft het op. Na 45. Dbl; 46. Le4 kan wit zijn loper geven voor de pion. Deze klap miste zijn uitwer king niet. Piket verloor ook de volgende twee partijen en de einduitslag SVi-2/i de( weer denken aan die eerste match. Hopelijk leidt deze ne derlaag net als toen tot inspi ratie voor onze nationale held.

de Stem | 1995 | | pagina 8