'Lief zijn voor bedrijfsleven' Commissie Welzijn Gemeenschappelijke Regeling mag weg' VYD-er Hennekeij wil provincie beter voor ondernemers laten zorgen 'Het sfeertje van Venetië zal bevallen' Viering vijftigjarige grensoverschrijdende bevrijding in Eede Joodse literatuur onderwerp SLAZ-lezingen PLAATSELIJK NIEUWS Vrachtwagen rijdt bejaarde fietsster aan in Oostburg C3 [ORT Ador tennis mannen Volleybaltoernooi Deltan Schoolschaaktoerno oi ZEELAND C4 Het verkiezingsdebat Eis acht maanden celstraf voor uitgebreide handel in drugs Hondenclub Aardenburg ZOMA in Oostburg brengt operette Johann Strauss junior Sluis Schoondijke Oostburg Breskens INFORMATIE 3 MAART 1995 Irkeer Nederland een ver- |erscontrole op de Absdaal- veg. Ter plaatse geldt een aximumsnelheid van 80 ki neter per uur. Door middel In de display werden de au- Imobilisten gewaarschuwd It ze te hard reden. Toch led een van deze daarna met In snelheid van 92 kilometer. Jij kreeg een proces verbaal, fit tegenovergestelde richting jfden 12 auto's te hard. De pogst waargenomen snelheid aarbij was een motorrijder (ie passeerde met een snelheid bn 121 kilometer. Bij de actie lerd nog een 50-tal voertui- en gecontroleerd op de in- Jlchtingseisen, wat bij alle loertuigen in orde bleek te lijn. la irs let lor Int In- Beide dubbels gingen naar piekenzorg via de combinaties pd Bobelijn/Jean-Paul de raker en Ria Kolijn/Meta de deus ten koste van Theo Voer- nans/Lau Schreurs (10-5) en |Janny Erpelink/Nel Groene- voud (9-3). Drie van de vier nixed-partijen gingen echter naar het Axelse team via de ikoppels Tilly Dierick/Lau ISchreurs, Tilly Dierick/Theo IVoermans en Nel Groene- Iwoud/Carlos Hoogwijk. Alleen Ihet mixed-duo Els Dieleman/ IEd Bobelijn smaakte het zoet [van de overwinning voor Zie- Ikenzorg. [uitslagen Afvalschema C: Erpelkappers- I Ziekenzorg 6-6 (34-43), De Bart in Wijland/Neels 8-4, Rammelaars- lAkba 8-4, De Kraker-Team'91 I 2-10. Afvalschema D: Vooruit 1-Bou- terse 10-2, Vooruit 2-ZVH 7-5, Boskreek 2-Sjans 4-8, Baronie- Cerestar 6-6 (33-42). Hoek - Cerestar versloeg met 8-4 SGZ op het afvalschema B van de Ador-tenniscompetitie voor mannen. Namens Ceres tar won Harold de Puysseleijr met 6-5 van Ed Bobelijn en .John Huis met 5-4 van Guido van Akker. Voor SGZ versloeg Harold Verhelst met 11-4 Ru dy de Smet. De dubbelcombi- natie Ed Bobelijn/Harold Ver- helst was met 10-5 succesvol tegen Rudi de Smet/Mare Claes. Twee partijen gingen telkens via 10-0 naar Cerestar door een walk over van Alex ie Rom. uitslagen Afvalschema B: Ron's Fashion- 3nze Zorg 12-0, Cruson-Ador Sport 1 10-2, SGZ 1-Cerestar 4-8, Van Noorden-Wabeko 9-3. Terneuzen - Deltan Zeeuws- Vlaanderen hield een volley baltoernooi voor ploegen uit de recreatieve sector. Het toernooi werd gespeeld in sporthal 't Zwaantje in Ter- neuzen. Er namen zestien ploegen aan deel. De wed strijdleiding had Guus de Waele. eindstanden Poule 1: 1. ING, 2. A&A 1, 3, Dow 2, 4. Serlippens, 5. Rabo, 6. De Hoop, 7. VC Notabene, 7. PSOVZ 1. Poule 2: 1. Deltan 2, 2. Gemeente Terneuzen, 3. PSOVZ 2, 4. Phi lips, 5. W Philippine, 6. A&A 2, 7. ZWN, 8. Voorwaarts. Terneuzen - Schaakclub Ter neuzen hield een school- schaaktoernooi in het Zelden- rustcollege voor basisscholen. Het team van De Oude Vaart 1 werd winnaar van dit toernooi en heeft recht op deelname aan het Zeeuws kampioen schap. Voor de beste teams waren er ereprijzen en voor alle deelne mers was er een herinnering. Er namen twintig teams deel aan dit toernooi. uitslagen Teams: 1. Oude Vaart 1 15 punten en 28bordpunten, 2. De Meer paal 15-25, 3. Reuzenhoek 1 13-26V4, 4. Prms Willem van Oranje 1 12-24'/2, 5. Reuzenhoek 2 10-21. Individueel: 1. Bart de Hoon 9 punten van Oude Vaart, 2. Jan Beukelman 8 van De Hille, 3- Wout Kolijn 8 van Prins Willem van Oranje, 4. Simon Heesbeen 8 van Op Weg, 5. Chi-Hung Wan punten van De Meerpaal. (ADVERTENTIE) DESTEM VRIJDAG 3 MAART 1995 Lijstaanvoerders bij de statenverkiezingen van 8 maart over hun plannen met Zeeland in een rechtstreekse uitzending tussen 13.30 en 16.00 uur. Op alle radio's in Zeeland Van 0nze correspondent Oostburg - Het Algemeen Bestuur an de Gemeenschappelijke Rege- Img Welzijn West-Zeeuws-Vlaande ren heeft er geen bezwaar tegen als de commissie van dit orgaan opge heven wordt. Er voor in de plaats moet dan wel een vorm van inspree krecht geregeld worden. peze voorlopige conclusie kon gistera vond aan het eind van de discussie getrokken worden. Vooral J. Quist (CDA) twijfelde aan het nut van de welzijnscommissie. „Je kunt je afvragen of het een zinvolle activiteit is. Ik vind dan wel dat het dagelijks bestuur het inspreekrecht in dit bestuur moet rege len. Dat heb ik vooral gemist. Dan heb ik er geen probleem dat het opgeheven wordt." De rest van de bestuursleden volgden in grote lijnen de visie van Quist. Het Dagelijks Bestuur had een discus sienota opgesteld om over deze kwestie te praten. Vanuit de vergadering kwam de kritiek dat de nota wel erg laat in de brievenbus lag. Bij de meeste leden pas gistermorgen. A. Heijboer (D T) vond het dan ook jammer dat hij op die manier geen ruggespraak met zijn frac tie had kunnen houden. De echte dis cussie kwam daardoor niet lekker op gang. In het praatstuk had het Dagelijks Bestuur enkele punten opgenoemd waarom eventueel tot opheffing overge gaan moet worden. Zo was regelmatig niet het vereiste quorum aanwezig op de vergaderingen. Er was een te grote specifieke deskundigheid onder de le den. Het ontbrak aan inzicht in de financiële middelen en ontstane vacatu res werden moeilijk opnieuw ingevuld. Er werd nog voorgesteld om de taakver deling op te splitsen in de welzijnscom- missies van de beide gemeenten Oost burg en Sluis/Aardenburg. Wethouder L. Cuelenaere vond dat geen goed idee. „Dat zou zelfs weer een stap terug zijn," vond zij. Het inspreekrecht was een groot goed, dat volgens haar over eind moest blijven. Het Dagelijks Be stuur zal zeer zeker nog met een defini tief voorstel komen. Het was gisteravond in het gemeente huis van Oostburg een eerste vergade ring in de nieuwe samenstelling van de Gemeenschappelijke Regeling na de fu sie van Sluis en Aardenburg. Iedere gemeente vaardigt nu zes leden af. De samenstelling zoals die gisteravond bij een was, is ook nog niet definitief. Maar er moest vergaderd worden om de lo pende zaken te beoordelen. De start was niet geweldig. Er ontbraken al vier bestuursleden op de eerste de beste vergadering. Breskens - De provincie moet het bedrijfleven nauwer aan het hart dnikken. Er moet meer geld vrijgemaakt worden voor investeringen in de twee Zeeuwse havenge bieden, het Sloegebied en de Kanaalzone, en de ontslui ting van bedrijfsterreinen. De energie-tarieven moeten omlaag en er moet een fatsoenlijk milieubeleid komen. WD-lijsttrekker en huidige ge deputeerde J. Hennekeij maakt gisteravond in 't Wapen van Breskens in Breskens duidelijk op welke punten de WD de komende vier jaar wil scoren. Werk, werk, en nog eens werk. De provincie moet volgens hem op alle fronten meewerken om het bedrijfsleven in staat te stel len nieuwe banen te scheppen. Dat vergt met name op de afde- Middelburg - Overlast rond een pand in de binnenstad van Ter neuzen was eind vorig jaar voor de politie reden tot een inval in de woning van waaruit op grote schaal harddrugs werden ver handeld. De zaak tegen twee betrokken verdachten werd gisteren door de Middelburgse rechtbank aan gehouden, tegen de 26-jarige A.E. eiste de officier van justitie bij verstek een gevangenisstraf van acht maanden. E., die zelf zwaar verslaafd is en dan ook volgens de officier be schikt over een strafblad 'van hier tot Zeeuws-VIaanderen', fungeerde vooral als 'aanbren ger' van klanten. Daarnaast voorzag de junk zich in zijn behoefte door het plegen van winkeldiefstallen in Axel en om geving. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. lingen Ruimtelijke Ordeningen en Milieu op het provinciehuis een soepelere opstelling van de ambtenaren. De afdeling econo mische zaken, het domein van PvdA-gedeputeerde D. Bruinoo- ge, is al zover. „In het bedrijfsle ven zijn ze loven over de afde ling ecnomische zaken. Daar spreekt men de taal van het bedrijfsleven," aldus Hennekeij. „Maar ze zijn slecht te spreken over de soms als vijandelijk er varen opstelling van de provin ciale medewerkers uit de sector milieu en ruimtelijke ordening. De ellenlangen procedures en het tot in den treure onderbou wen van de wenselijkheid van uitbreidingen en produktiepro- cessen. Onderbouwingen, waar van de noodzaak voor de desbe treffende plannen het bedrijfsle ven te vaak ontgaat, zijn daar oorzaak van." Hennekeij pleitte gisteravond- ook voor meer bedrijfsterreinen in voorraad. „Te vaak begint een zoektocht naar een geschikte lo catie pas op het moment dat een bedrijf interesse toont voor uit breiding of vestiging in Zee land." De bedrijfsvriendelijke houding van de provincie kan volgens Hennekeij tot uitdrukking ko men als de provincie op de afe- ling milieu een loket voor het bedrijfsleven open houdt om die te bemensen met een persoon die actief het bedrijfsleven benadert. Hennekeij is ook voorstander van een globaal en flexibel streekplan met ruimte voor eco nomische ontwikkelingen en ruimte voor een eigen gemeente lijk beleid. Eede- De dorpraad van Eede heeft, in samenwerking met een groot aantal verenigingen, een feestprogramma in elkaar gezet dat klinkt als een klok voor de viering van vijftig^jaar grensoverschrijdende bevrijding in Eede. long en oud kunnen van 9 tot en net 13 maart aan een groot aantal activiteiten deelnemen. Op het programma staan diverse demonstraties, van onder andere zendamateurs. Aan De Grein wordt een veldtstation opgesteld met mobiele radiozenders. In De Hof van Eede is een hand- Aardenburg - Bij Hondenclub Aardenburg is een overgang in de A-groep gehouden. Hierbij waren acht deelnemers. De vere niging heeft de volgende onder verdelingen: puppygroep vanaf 2 .maanden, A-groep vanaf 5 maanden en duur circa 8 weken, M-groep na overgang A-groep, duur circa 5 maanden, Cl-groep na overgang B2-groep en D- groep na behalen van het clubdi ploma. Oe volgende A-groep start dins dag 7 maart. Men kan zich hier voor inschrijven als men een nond heeft die minmaal 5 maan- j oud is. Als de hond nog jonger is, kan men terecht bij de Puppygroep. order heeft de vereniging de oigende activiteit in het voor- lc^t: zondag 16 april, paas dag om 10.30 uur is er een «zoektocht voor leden en met- Men in het bos nabij het club- uis aan de Elderschans te Aar- brunch^' ^ans^ten<^ 's er een Kinderen onder de tien jaar kun- n gratis deelnemen, leden met aer betalen 10,- per per- w met introdu ce., en f 15>" Per persoon, ven k-i.z hiervoor inschrij- <Z 5 M secretariaat van de werktentoonstelling, zijn judo ka's actief, zetten volksdansers hun beste beentje voor, worden de kaarten geschud en komen de biljarters aan stoot. SV Eede houdt een voetbalwedstrijd en de KPJ zet zich in bij de trekker- behendigheidswedstrijd. Op het schoolplein wordt de rommel markt gehouden en kan de jeugd zich uitleven in stoeptekenen en het versieren van fietsen. Op 9 maart wordt in De Kaste lein de fototentoonstelling geo pend. Een expositie met onder andere foto's van G. van Vooren en affiches van vlak na de oor log. De Zeeuws-Vlaamse Koren- kring houdt de korenavond in de r.-k. kerk. Deze avond treden dertien koren op, gezamenlijk hebben zij 436 leden. Tevens houdt G. van Vooren een lezing. In De Hof van Eede verzorgt T. Goossens op zondagavond een lezing met diavoorstelling. Maandag 13 maart is de officiële herdenking bij het monument aan de Rijksweg. Onder de geno digden bevinden zich onder an dere de commissaris van de ko ningin in Zeeland, pastores en burgemeesters van de gren- smeenten. Burgemeester C. van Liere ontvangt de genodigden om 09.45 uur in De Hof van Eede, waarna om ongeveer 11.00 uur de kransiegging is bij het monument. Ter gelegwnheid van de 50-jarige grensoverschrijding wordt een herdenkingsbord uit gegeven. Dit in een beperkte oplage. Het Delftsblauwe bord is een ontwerp van kunstenaar Ge rard van Grieken. Belangstellen den kunnen deze gelimiteerde editie bestellen bij de dorpsraad Eede. De presentatie van de her denkingsborden is in De Kaste lein donderdag 9 maart om 19.00 uur. ZOMA tijdens een van de repetities voor de Strauss-operette. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Oostburg - Al meer dan twintig jaar verzorgen de koorleden en solisten van de Zeeuws Vlaamse Operette en Musi cal Amateurs (ZOMA) een jaarlijkse serie uitvoeringen. Dit jaar wordt 'Eine Nacht in Venedig' van Johann Strauss junior gepresenteerd. Volgens voorzitter Mario de Lijzer is er maanden hard gewerkt en staat de uitvoe ring al aardig op punt. „Het is een produk- tie van formaat en ik denk dat het sfeertje van Venetië het publiek best zal bevallen. De ZOMA heeft deze operette al eens gespeeld in 1974 in de versie van Korn- gold. Nu voeren we de bewerking van Karl Tutein uit en is er van een herhaling dus geen sprake." Voorzitter de Lijzer is erg blij met de medewerking van vooral de mannelijke leden van het Belcantogezelschap uit Sint Niklaas. „Het nijpende tekort aan mannen in onze vereniging is hiermee weggewerkt. Deze operette-amateurs uit het Waasland werken eveneens met regisseuse Christian- ne Locufier, die al ettelijke jaren bij ons regisseert en ook vaak de hoofdrol voor haar rekening neemt. Voor het eerst in jaren staat er dus een volumineus koor, met een goede balans tussen vrouwelijke- en mannelijke leden, op de planken in het Ledeltheater." De ZOMA slaat trouwens dit jaar de vleugels uit en verzorgt niet alleen drie uitvoeringen in Oostburg (24, 25 en 31 maart) en een in het Zuidlandtheater in Terneuzen (14 april) maar gaat de grens over. In Knokke worden op 8 april in het Cultureel Centrum Scharpoord de Zeeuws- Vlaamse kleuren verdedigd en in het cen trum de Herbakker in Eeklo op 29 april. Tenor „We werken deze keer ook met een gast- tenor. Luc Schaverbeke neemt de rol van Guido de hertog van Urbino voor zijn rekening en Christianne Locufier zingt en speelt de rol van het vissersmeisje Annina. De andere solo-rollen worden door de eigen mensen ingevuld en we krijgen weer de instrumentale ondersteuning van het Belgisch Muzikaal Ensemble dat geleid wordt door Tony Venneman," aldus Mario de Lijzer, die ook nog even meldt dat er pruiken en kleding uit de renaissancetijd worden gebruikt voor deze produktie. De operette is geschreven door Johann Strauss junior. „Die is tegen wil en dank muziek gaan studeren. Zijn vader wilde het niet maar zijn moeder stimuleerde hem en het werd een briljant componist. Hij was trouwens al 45 jaar voor hij operettes begon te schrijven. Daarvoor had hij ai 500 walsen, polka's en mazurka's gecompo neerd. Zijn grootste Weense operettes zijn Die Fledermaus, Der Zigeunerbaron en Eine nacht in Venedig," lepelt een van de leden op die de encyclopedie er voor heeft opengeslagen. Eine Nacht in Venedig is een goed in het gehoor liggende compositie en het verhaal biedt alle mogelijkheden voor een levendi ge regie. De ZOMA is een jaar lang ge kneed door Tony Venneman en Christianne Locufier en de nootjes zitten er in. Ieder een weet zijn plaats op het podium. Pianist Piet Leenhouts is al jaren de toeverlaat en steunpilaar van de ZOMA-leden. De groep van Greta Lintz verzorgt weer de choreografische elementen in de operette en de technische staf en decorploeg met Ronald Spiessens heeft weer vele uurtjes vrije tijd opgeofferd om de produktie te maken tot een kwalitatief evenement. Inhoud De operette speelt zich af in het midden van de achttiende eeuw in Venetië. Hertog Guido van Urbino (Luc Schaverbeke) staat bekend als een Don Juan. Als hij de senatoren van de stad (Frans Modde, Fon- ny Maas en Piet Faas) met hun vrouwen uitnodigt voor een gemaskerd bal zijn de heren daar niet zo blij mee. Senator Delac- qua (Frans Modde) besluit zijn vrouw Barbara (Rina Marteijn) voor een paar dagen onder te brengen in een klooster in Murano. De hertog heeft echter zijn oog laten vallen op Barbara en heeft zijn barbier Caramello (Sjaak Nortier) ge vraagd haar naar hem te brengen. Met zijn vriend de Macaronikok Pappaco da (Freddy Martens) slaagt Caramello erin de gondel die Barbara naar Mureno moet brengen van koers te doen veranderen richting hertog Guido. Caramello ontdekt echter dat het niet Barbara is die in de gondel zit, maar zijn geliefde Annina (Christianne Locufier). Barbara die- het feest wil meemaken heeft haar gevraagd haar plaats in te nemen. Tot woede van Caramello speelt Annina haar rol van Barbara tegenover de hertog goed. Delaqua wil in de gunst komen bij de hertog omdat hij zijn rentmeester wil wor den en daarom stelt hij zijn kokkin Cibo- letta (Ria Vandesteene) voor als Barbara. Al deze maskerades worden wat ingewik keld en er volgen dan ook een aantal komische scènes. Er wordt heel wat 'gere geld' en tenslotte viert iedereen vrolijk feest. Gerda Flemm en Tiny Holdorp spelen de rollen van senatorsvrouwen en het koor speelt voor senatorsvrouwen, volksvrou wen, edellieden, gondeliers, vissers en ge maskerde feestelingen. Kaarten De voorstelling van 25 maart is gereser veerd voor de Rabobanken West-Zeeuws- Vlaanderen die de voorstellingen sponsort. Voor de andere voorstellingen zijn de toe gangskaarten te verkrijgen bij de kassa's van de theaters en voor de uitvoeringen in Oostburg nog bij Boekhandel Basting en Kapsalon Carpentier in Oostburg, Kapsa lon Marianne in IJzendijke en het VW kantoor in Sluis. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Middelburg - De Stichting Literaire Activiteiten Zee land heeft voor de komende weken twee literaire avonden op het programma staan, waarvan de onderwerpen min of meer haaks op elkaar staan. De eerste avond, op woensdag 15 maart, gaat over 'De Joodse identiteit in de literatuur'. Jessi ca Durlacher praat daarover met de schrijfsters Miriam Guens- berg en Chaja Polak. Louis-Fer- dinand Céline, weergaloos schrijver, maar ook antisemiet, is op dinsdag 21 maart onder werp van een literaire avond met Céline-kenners E. Kummer en J. Versteeg. Guensberg studeerde kunstfilo sofie. Zij debuteerde in 1989 met de novelle 'Foto Jozef'. Haar laatste boek, 'De luchtfietser en de bloemendief' (1994) handelt over de grote vragen van het leven, weergegeven in de tegen stelling tussen levens- en doods drift. Polak woont en werkt in Rome. Zij volgde een opleiding aan de Rietveld Academie en de Vrije Academie in Den Haag en exposeerde in Nederland en Is raël. In 1989 verscheen haar bundel 'Zomaar een vrijdagmid dag', met 'joodse verhalen van KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans Koor zingt zondag 5 maart om 10.30 uur in de parochiekerk van Sluis. Het koor zingt de wisse lende gezangen van de eerste zondag van de veertigdagen tijd en het bekende Attende Domine. SOOS - De soos voor alleen staanden van West-Zeeuws- Vlaanderen houdt zaterdag 4 maart een bijeenkomst in zaal Wijffels. Aanvang 20.00 uur. De muziek komt van het Jum bo Trio en verder is er dansen, bingo en een verloting. KATECHESE - In het paro chiecentrum van Oostburg start donderdag 9 maart een cursus met als thema: 'Lijden, tussen apatie en opstanding'. Begeleiders zijn pastor H. de Vriese en P. van der Heijden uit Aardenburg. Men begint om 20.00 uur. De volgende bijeenkomsten zijn gepland voor 16, 23 en 30 maart. BELASTING - FNV-leden kunnen dit jaar weer profite ren van de FNV-belasting- hulp. Zij worden gratis gehol pen bij het invullen van het aangiftebiljet voor de inkom stenbelasting of vermogensbe lasting. Voor T-biijetten kan men ook bij de FN V-vrij willi- gers terecht. De FNV-leden in West-Zeeuws-Vlaanderen, die van deze hulp gebruik willen maken, kunnen zich voor het maken van een afspraak mel den bij FNV-belastingservice, Nieuwstraat 9, 4511 CR in Breskens. Men kan zich aan melden tot 15 maart. Oostburg - Een 74-jarige inwooster van Oostburg is gisteren bij een verkeersongeluk in haar woonplaats gewond geraakt. Zij belandde daardoor in het ziekenhuis. De vrouw reed gisteren omstreek 17.30 uur op haar fiets door de Bredestraat toen ze werd aangereden door een vrachtwagen. De botsing gebeurde terwijl de fietsster de rijbaan overstak. Zij had de vrachtwagen niet aan zien komen. Deze kwam uit de richting van het centrum van Oostburg. De bestuurder van de vrachtwagen probeerde de vrouw nog te ontwijken, maar zijn pogingen daartoe faalden. Het krachtige remmen en een draai naar rechts van de chauffeur hadden niet het gewenste effect. Na de aanrijding met de vrouw, kwam de vrachtwagen tot stilstand tegen de gevel van een woning aan dezelfde Bredestraat. De vrouw is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Oostburg. na de oorlog. Interviewster Durlacher is lite- ratuurrecensente voor Vrij Ne derland en programmamaakster bij de VPRO-tv. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. Ze worden gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Toegangskaarten 4 7,50 zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Fanoy in Middel burg en bij de Zeeuwse Biblio theek. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruyc- kere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, Axel, tel. 01155-61777. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noord- str. 27, Biervliet, tel. 01152-1345. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter B. Schulte, Oude Galgen- str. 6a, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Van vrijd. 18.30 u. tot zat. 9 u. dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Van zat. 9 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1366 of autotelf. 06-52746001. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. de Graaf/J. Geldof, Kor- teweg 23, Driewegen, tel. 01195-5275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter M. Oort- man, J.Q.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. 01100-31805. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. dokter F.v. Peer, Oostsingel 132, Goes, tel. 01100-15306. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groenen dijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Heinkenszand - Dokter J. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Heinkens zand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter Nijsten, Gladiolenlaan 22, Hoek, tel. 01154-1255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 12969. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. 01158-52525. Visi tes aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-94000. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, tel. 01155-63982. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraamcentrum Rondom de Oos- terschelde: voor directe kraam hulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Walcheren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaan- deren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-74555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Zeeuws-Viaanderen - De wijk verpleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch-VIaanderen zijn voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen: 01170-56500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 01140-83500. Kanaalzone 01150-74500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karei- se, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hengstdijk en Hulst - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop, Basti onstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Axel, Terneuzen, Zaamslag - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch, Dul- laertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en vol gens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Dierenarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdie-, ren in Aardenburg, (Romanlaan 28), van 11.30-12.00 u. en in Oost burg (Brouwerij str. 8) van 13.00-13.30 u., verder vlgs. tel. afspr. tel. 01177-2398 of 01172-2769. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-53800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzon dere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreekuur zat. en zond. na tel. aispr. Bgg. Dierenkliniek IJzen dijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Die renartsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 01176-1388, bgg. 01174-8424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen Tandarts A. Bracké, Burg.v. Zuijenstr. 81, Breskens, tel. 01172-2714, privé: Wulpenlaan 6, Breskens, tel. 01172-2931. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts E. Tan, Markt 5, Axel, tel. 01155-61686. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland Tandarts J. ten Haaf, Van Hallstr. 2, Goes. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uit sluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, De Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuws-VIaanderen - Tel. 01184-14444.

de Stem | 1995 | | pagina 13