Verzekeraar onderzoekt fraude awbz CONTAC 189, (P Kijk uit! Deense trollen. •del Paul Blanca: iIk heb Scholte niet PvdA op verlies in peiling Kantoor hoog boven de weg 'Handel in kinderporno wordt onderschat' cn Groeneveld Opticiens Calculerende staten Tomeloze handel via awbz in incontinentie-luiers DE STEM BINNENLAND A3 Naam Zilveren Kruis genoemd DE STEM COMMENTAAR BINNENLAND KORT re bleven open foto ap leermaker. Die Eer de maatcos- fe bij de clientè- Isen." lertellen, dat ai Banderen prima Ir het vlees uit I provincie Luik bnder enige con- le koeien koop, at het vlees in van hier uit de c heb ook dik- n een beest no- toofvlees wonit gewoon stoof- waar dat van- at er in zit... Ik niet." het. Ik moet WOENSDAG 1 MAART 1995 In in Antwerpen, slager die zijn jeft gedaan. Maar noord niet onop- Veel winkels kbiljetten op de kermelden dat er lormoonvrij vlees ande is de kerk- De vier heren Ijk overschot van ïiefénarts naar de dragen, moeten Ihaast persoon uit ■uniform waarvan 1 voorkant vanwe- jerscheidingen niet Hij stapt in een minuten geleden meteen verdwe- Iren. 1 officiële afgezant brei van Noppen Iste rustplaats ge- puizenden mensen houdt een stoet tegen. Twee korden nijdig en Eer fatsoen tussen J Een is een vracht- |t hondebrokken en Irvoert brijvoeders led r (ie strot dan kan forse tegen- Juteerde Staten lekondigd dat zij prs kunnen gaan om procedures fngrijk punt voor ege is de ontwik- 1 Knooppunt Arn- (KAN). Hier :ich de Gelderse ;en woningbouw jftien jaar. -Betuwe komen ;en om de Nij- (nood op te van- ige onderschrijft het vijfde grote van Nederland |maar wil Gelder- groen houden, iet 28 zetels de in de 75 zetels De PvdA bezet en D66 elk 11. ,1GP en RPF/GPV zetels en de AOV 'allige CDA'er). side lage opkomst het CDA en D66 |len: beide partijen :etels terug. Onze- irre de kiezers het vijand geprezen commissaris Jan ms de dreigende Hen belonen, dan zijn voor de eeft de grote klap den al gekregen - echtse partijen. Amsterdam (anp) - „Ik heb het gewoon niet gedaan. Scholte had mij nooit mogen beschuldigen als hij niet tweehonderd procent zeker van zijn zaak was." Dit zegt Paul Blanca (36), beel dend kunstenaar en fotograaf, in reactie op de beschuldigingen van collegakunstenaar Rob Scholte, die in november vorig jaar beide benen verloor bij een aanslag op zijn leven. Die werd gepleegd met een bom in zijn auto. Enkele weken geleden wees Scholte in een interview met een beschuldigende vinger naar ene Z. als dader van de aanslag. Inmiddels is bekend dat achter die aanduiding Paul Blanca schuilgaat. In hetzelfde artikel wordt Blanca afgeschilderd als een volslagen afgegleden kunste naar, die 'eigenlijk alleen nog maar crimineel is', waarbij wordt geopperd dat hij mogelijk zelfs als 'hitman' voor zware criminelen is gaan optreden. Gisteren moest Blanca voor de Amsterdamse politierechter ver schijnen, omdat hij tijdens het maken van een reportage voor het weekblad Nieuwe Revu over het kopen van wapens had rond gelopen met een gasalarmrevol- ver. Ook trachtte hij handgrana ten te kopen om uit te vinden of dat gemakkelijk gaat. De politie hield hem aan op een metrosta tion in Diemen, hij had de gasre- volver toen bij zich. 'Scholte moet een dader hebben', verklaarde Blanca na afloop. Rob Scholte is iets gruwelijks overkomen, maar hij is er niet verantwoordelijk voor. Volgens Blanca geldt hij voor de politie nog steeds als verdachte van de aanslag. „Ze houden mij nog steeds terdege in de gaten. Als ik een week bij een vriendin op de bank zit, staat bij haar vervol gens de recherche op de stoep om haar te verhoren." Politie woordvoerder Wilting laat weten dat Blanca 'formeel' geen ver dachte is. De voorstelling van zaken die Scholte gaf in het interview is, ook wat betreft het door hem geschetste verval van een deel van de Amsterdamse kunste naarswereld, volgens Blanca 'buiten alle proportie'. Intussen heeft naar Blanca's indrukken een groot deel van die wereld de verdenking van Scholte overge nomen: Blanca heeft die auto bom geplaatst. „Daar heb ik heel veel last van. Overal waar ik kom denken wel een paar men sen dat ik het heb gedaan." De politierechter veroordeelde Blanca gisteren conform de eis tot 750 gulden wegens wapenbe zit. Het scheelde maar een haar tje of de fotograaf was bij ver stek veroordeeld, want op het geplande tijdstip van de zitting was hij niet aanwezig. De be handeling van zijn zaak was al bijna afgelopen toen Blanca zich telefonisch bij de rechtbank meldde met de mededeling dat hij door autopech was verlaat. Politierechter De Bruin schortte de behandeling toen op. Paul Blanca Van onze redactie binnenland Den Haag - Zilveren Kruis Verzekeringen heeft haar accoun tants opdracht gegeven nog deze week uit te zoeken of de contracten met leveranciers van kunst- en hulpmiddelen fraudegevoelige passages bevatten. Vrijdag wil de directie van de .controleurs de onderste steen boven hebben. Een woordvoer der van de verzekeringsmaat schappij heeft dit gisteren mee gedeeld. Aanleiding voor de stap is dat de naam van de zorgverzekeraar circuleert als één van de maat schappijen die zouden deelne men aan deze zogenaamde aw- bz-fraude, samen met onder an dere Geové/Topzorg. Volgens de woordvoerder van Zilveren Kruis is volstrekt onduidelijk wie de namen als eerste heeft genoemd en op basis waarvan, maar de maatschappij wil zich zo snel mogelijk op basis van feiten van beschuldigingen kun nen distantiëren. Ook andere zorgverzekeraars zijn zich een hoedje geschrokken van de aantijgingen, nadat mi nister Borst van Volksgezond heid bekendmaakte dat ze de zorgverzekeraars verdenkt van oneigenlijke declaraties van kunst- en hulpmiddelen. Ze laat de Ziekenfondsraad als toezicht houdend orgaan een onderzoek instellen. Dat onderzoek moet eind maart klaar zijn. Minister Sorgdrager van Justitie heeft (ADVERTENTIE) Een halfjaar zachte standaard contactlenzen inkl. vloeistoffen per paar 189,- De. z.ckc\< voor je ocjerv. BREDA, LANGE BRUGSTRAAT 41. GOES, LANGE VORSTSTRAAT 106. MIDDELBURG, LANGE DELFT 24. OOSTBURG. BURCHTSTRAAT 13. OOSTERHOUT, ARENDSHOF 73. ROOSENDAAL, WINKELCENTRUM BIGGELAAR. TERNEUZEN (Meinhardt Groenevefd), NOORDSTRAAT 37. VLfSSINGEN, LANGE ZELKE 93. een parallel lopend justitieel on derzoek bevolen. Aanleiding voor de vermoedens van fraude is een rapport in opdracht van de werkgroep van het ministerie die heeft uitge zocht welke mogelijkheden er in de zorg zijn om de kosten te beheersen en de volumegroei te beperken. Daaruit blijkt dat er zorgverzekeraars zijn met een zeer creatieve, naar fraude nei gende boekhouding. Eén van de. gebruikte methoden is het decla reren van het volledige bedrag, terwijl de verzekeraar bij de le verancier korting heeft bedon gen. De onderzoeker werd verze kerd dat die werkwijze 'meer regel dan uitzondering' is. Om welk bedrag het gaat, is onduidelijk zolang niet bekend is op welke schaal de oneigenlij ke declaraties plaatsvinden. In het rapport is weliswaar sprake van een bedrag van 300 miljoen gulden, maar dat is het bedrag dat volgens de marktpartijen zonder al te veel problemen be zuinigd kan worden op de uitga ve van kunst- en hulpmiddelen. Daaronder valt ook het duurder inkopen dan strikt noodzakelijk is, wat weinig met de omstreden declaraties te maken heeft. Den Haag (anp) - De electorale opleving voor de PvdA is voor bij. De grootste regeringspartij zou nu vijf zetels verliezen en met 32 als derde partij in grootte eindigen. Het CDA klimt een zetel en neemt met 35 de koppo sitie over. De WD stijgt van 31 naar 33 zetels en D66 levert er van de huidige 24 drie in. Dat blijkt uit de jongste enquête door bureau Inter/View. De Pv dA boekte twee weken geleden, na de kabinetsmaatregelen inza ke de watersnood, een winst naar 37 zetels. De peiling tot en met 27 februari geeft voor GroenLinks een stij ging met drie zetels naar acht. De komende fusie tussen het AOV en de Unie 55+ legt de twee ouderenpartijen geen windeie ren. Na een lange periode van teruggang in de gunst van de kiezers, zitten de twee samen weer op de huidige sterkte van zeven zetels. (ADVERTENTIE) Vanuit hun kantoren in deze weg-overspannende boog, kijken verzekeringsdeskundigen van maatschappij Nationale Nederlanden naar het onder hen voortrazende verkeer op de Utrechtse- baan in Den Haag. Het uitzonderlijke gebouw is al sinds oktober in gebruik, maar pas vandaag wordt het door premier Kok officieel geopend. foto anp Postbus 51 Infolijn 06-805) (40ctp. min.) VOORVRAGEN AAN DE RIJKSOVERHEID Postbus 51 nu ook telefonisch bereikbaar, van maandag t/m vrijdag van 9 tot 21 uur, dus ook 's avonds. VERVOLG VAN VOORPAGINA Volgens Jaap Hoek, projectleider van het kinderpornoteam, toont het onderzoek aan dat het be staan van kinderporno in Neder land wordt gebagatelliseerd. „Er is veel in omloop. Het is omvangrijker dan steeds werd aangenomen." Volgens hem komt ruil en handel in kinder porno overal in het land voor. Er zijn ook aanhoudingen gedaan in Rotterdam, Drachten, Alphen aan den Rijn, Arnhem, Haarlem en Zwolle. De politie heeft nog geen duide lijk beeld hoeveel kinderporno onder de toonbank bij seksshops wordt verhandeld. Volgens Hoek zijn daarvoor wel aanwijzingen. Vorig jaar zijn bij een videoshop in Amsterdam onder vierduizend in beslag genomen pornobanden 475 kinderporno-video's aange troffen. Ook die waren voorna melijk door amateurs gemaakt. De politie hoopt dat het parle ment met spoed een wetsvoorstel aanneemt, dat straffen op kin derporno aanzienlijk verscherpt. Nu nog is het bezit van kinder porno niet strafbaar; op vervaar diging, verspreiden en tentoon stellen is 3 maanden cel en een boete van 10.000 het maxi mum. Een aanscherping van de straf baarstelling, voorgesteld door de vorige minister van Justitie Hirsch Ballin, wacht nog op be handeling door de Eerste Kamer. De strafmaat gaat daarin naar maximaal vier jaar en 20.000 boete; bovendien wordt dan ook bezit van kinderporno strafbaar. De politie klaagt dat de lage straf haar tot nu toe te weinig handvat geeft om de handel in kinderporno aan te pakken. In vallen bij seksshops zijn daar mee bijvoorbeeld niet mogelijk. Omdat volgens het bestaande wetsartikel onvoldoende bewijs bestond, werden van de 240 be trokkenen maar 42 mensen, waaronder enkele vrouwen, aan gehouden. Tot voor kort werd de kinder porno in ons land nog vaak afge daan als 'Amerikaanse en Britse zedenhysterie'. Ook seksuologen betwijfelden steeds of wel zo'n grote markt 'tol bestaat. Maar recherchedienst CRI weet nu dat de vraag groot is en dat er lieden zijn die er tussen 40.000 en 60.000 per maand mee verdie nen. Pikant is dat bij de in Amster dam opgerolde kinderporno-net werken ook Britten en Amerika nen betrokken zijn. Juist in hun landen wordt steeds naar Neder land gewezen als produktieland van kinderporno. In samenwer king met de Britse politie werd in Engeland een advocaat gear resteerd, die in zijn woning 160 videobanden met kinderporno en zo'n 600 foto's en boekjes had. Voor de Rotterdamse rechtbank is gisteren 7 jaar en terbeschik kingstelling met dwangverple ging geëist tegen de 40-jarige J.G. wegens seksueel misbruik van zijn stiefkinderen en handel in kinderporno. De Rotterdam mer werd in november tegelijk met acht andere verdachten uit de Randstad en Limburg aange houden. De verdachten maakten volgens de politie deel uit van een netwerk dat zich jarenlang heeft beziggehouden met pro- duktie, uitwisseling en verkoop van kinderporno. VOLKEREN MOETEN als mensen zijn, lijkt filosoof en liberaal aanvoerder Frits Bolkestein te willen beweren. Een staat als Nederland moet aan zichzelf denken, buitenlands beleid is meer behartigen van het nationale belang dan idealisme. Bolkestein heeft voor een deel natuurlijk gelijk. In een Europa waarin ieder voor zichzelf opkomt, moet een klein, en in economisch opzicht goeddeels van anderen afhankelijk landje als Nederland, zijn stem wel laten horen om niet ten onder te gaan in de kakafonie van Frans-Duits standwerkersgeschreeuw. Maar er is meer. Zoals Den Haag terecht bezwaar maakt tegen de slechts op eigenbelang en voordeel gerichte calculerende burger, zo dient er ook gewaarschuwd te worden tegen slechts op nationaal gewin gerichte calculerende staten. Vrede en gerech tigheid zijn geen automatische gevolgen van zelfzucht. En om deze zaken gaat het net zo goed, zo niet meer. Burgers worden geacht over een geweten te beschikken, over ethische normen die hun handelen bepalen en die de ongewens te uitwassen van ongebreideld egoïsme beteugelen. Van staten en volkeren mag hetzelfde verwacht worden. Staten zijn immers net mensen. In eerste instantie denken ze aan zichzelf. De noodlottige consequenties voor andere komen op de tweede plaats. Vandaar dat er een internationale rechtsorde gehandhaafd wordt, dat buitenlands beleid gericht is op die zaken die niet als vanzelf op de agenda komen. Op rechtvaardige verdeling, armoedebestrijding en het beheersen van geweld. Altruïsme wordt in laatste instantie verdedigd met een beroep op eigen belang. Wie niet op tijd rekening houdt met de ander, loopt kans dat die ander zodra hij zich de sterkste voelt, al was het maar uit reactie, ook niet geneigd zal zijn te luisteren naar de zwakken. In buitenlands beleid is het niet anders. Niet dat Nederland zich de rol van moreel superieure dient aan te meten, het land dat steeds de andere wang voorhoudt of dat het geweten van de internationale gemeenschap wil zijn. Maar naast beperkt eigenbelang moet er ruimte over blijven voor internatio nale solidariteit. Daar dient het beleid op gericht te zijn; eigenbelang weet zich zonder dat van nature uitstekend te laten horen. Door Carla Joosten INCONTINENTIE is het taboe voorbij. Werd er tot voor enkele jaren slechts besmuikt bij de dokter over gepraat, nu figureren volwassenen die hun plas niet kunnen ophouden in reclamespotjes. 'De commercie doorbrak het taboe en creëer de daarmee een florerende markt. De afgelo pen tien jaar is de omzet vertienvoudigd. Van de een miljard gulden die dit jaar wordt uitgegeven aan kunst- en hulpmiddelen (in jectiespuiten, aangepast schoeisel, stoma's, krukken), gaat 158 miljoen gulden op aan incontinentieluiers. Belangrijkste reden voor de groei is de vergrijzing: incontinentie komt vooral bij ouderen voor. Bovendien zorgde de open en tolerante samenleving ervoor dat inconti nentie hier sneller dan elders bespreekbaar werd. Nederland is dan ook een testmarkt voor de (buitenlandse) fabrikanten. Het is bovendien een van de weinige landen waar hulpmiddelen, zoals incontinentie-luiers worden vergoed via de ziektekostenverzeke ring. Sinds 1989 gebeurt dat via de voor iedereen geldende awbz (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten). Verzekeraars kunnen daar de kosten declareren. En dat leidt tot uitwas sen, zo blijkt uit de rapportage die het ministerie van Volksgezondheid heeft laten maken over mogelijk oneigenlijke declara ties van verzekeraars. De vergoeding via de centrale kas stimuleert niemand tot zuinigheid. En zo kan het gebeuren dat de luiers vandaag de dag per pallet bij de verpleeg- en verzorgingshuizen worden afgeleverd en de argeloze bezoeker daar struikelt over de dozen verband. In de rapportage wordt gesproken over een 'on verantwoord hoge consumptie' in Neder land. Het verbruik zou zonder iemand te benadelen tien procent lager kunnen. De tomeloosheid blijkt nog het meest uit het prijssysteem. De fabrikant rekent veel hoge re prijzen dan in het buitenland; de groot handel haalt een marge van 18 procent en de detailhandel (apotheek, gespecialiseerde winkels en bandagist) zet daar nog eens 25 procent bovenop. Inkoop in het groot door instellingen geschiedt tegen prijzen die pak weg 20 procent lager liggen. Maar ook individuele aanschaffers van verbanden kunnen korting krijgen. Die ligt meestal rond de 7 procent. Het zijn de verzekeraars die van die prijsverlaging profiteren. Ver moed wordt dat zij de kortingen niet vermel den in hun declaraties bij de awbz-kas. Maar ook al is van dergelijk frauduleus gedrag geen sprake, zoals verschillende ver zekeraars beweren, dan nog is de rapportage onthullend. Zo blijkt van een vrije markt als het gaat om incontinentie-materiaal geen sprake. Op een normale markt zal een fabri kant trachten te concurreren door zijn prijs te verlagen. De concurrentie kan uit vrees voor omzetverlies dit voorbeeld volgen, waardoor het prijsniveau op die markt daalt. Maar de groeiende vraag naar incontinentie- materialen èn de automatische vergoeding viade awbz staan elk normaal werkend prijsmechanisme in de weg. Op de luier- markt kan een fabrikant rustig zijn prijs (en daarmee zijn omzet) verhogen en de concur rentie volgt hem. Daar komt bij dat nieuwe aanbieders - en zeker degenen die lagere prijzen bieden - worden geweerd. Zieken huizen, verpleegkundigen en zelfs patiënten verenigingen zouden eveneens tot het kartel behoren door gericht merken aan te prijzen. De laatste schakel in de keten, de consu ment, is ook al met handen en voeten gebonden. Net als medicijnen zijn de incon- tinentie-verbanden niet bij de drogist ver krijgbaar. En als ze het al zijn, worden ze niet vergoed, want alleen apothekers en gespecialiseerde winkels en postorderbedrij ven hebben contracten met verzekeraars. Het enige voordeel van de aanschaf via dokter of apotheek is de medische begelei ding. Zo kan het juiste verband worden aangemeten. De vrije markt, waarover op eenvolgende staatssecretarissen Volksge zondheid de loftrompet staken, is ver te zoeken. Dat er in Nederland toch liefst twintig merken luiers over de toonbank gaan, is allerminst een teken van felle con currentie. Integendeel. Het toont alleen maar hoe lucratief de handel hier is. Dat aantal is namelijk uniek in Europa. Wat een lief idee, eilandjes met moerasplanten in de Amsterdamse grachten om de vervuiling tegen te gaan. Zouden de inzichten van de Kabouters dan alsnog omhelsd worden of is hier sprake van een tijdelijke bevlieging? Zou onze nationale incrowd omringd met zo'n moeras leven of zal er al gauw geklaagd worden over stank, muggenoverlast en jeuk in de vorm van grachtengordel roos? Ik vind het toch een beetje link om met dergelijke plantaardige experimenten te beginnen op een mo ment dat het in dit land alsmaar warmer wordt. Wie weet gedijt dat moeras wel zo goed dat Amsterdam alras niet alleen meer figuurlijk, maar ook letterlijk een jungle wordt. Over hoe het deze micro-flora zal vergaan, zullen we nog veel vernemen. Het schrijvende deel van de grach- tengordel-penose heeft immers op papier niet zo 'n grote actieradiusdus zo'n stukje natuur voor de deur is een welkome afwisseling. De mensen die die eilandjes met planten hebben neergelegd, hopen zelf dat er ook vogels zullen nestelen. Wie weet lukt dat ook wel en zingen de Amsterdamse volksjongens die allemaal al ver buiten de stad wonen, straks over wulpen uit Amsterdam. Echte Amsterdammers duiden die groene, lichtdeinen- de grachten straks natuurlijk aan als de Mokumerhei. MERIJN Lijm Panorama Mesdag teruggevonden Den Haag - De restauratie van het Panorama Mesdag in Den Haag kan worden voortgezet. De lijm die bij de restauratie wordt gebruikt, is teruggevonden. De kleefstof werd in het weekeinde gestolen. Een wandelaar vond de voorraad lijm, 42 potten, maandagavond terug aan het Oosteinde in Den Haag. Zes jaar cel geëist voor incest Zwolle - Tegen de 36-jarige R.B. uit Amsterdam is gisteren voor de rechtbank in Zwolle een gevangenisstraf van zes jaar geëist. De man wordt verdacht van ontucht met zijn twee dochters en een buurjongen. Officier van justitie mr. W. ten Kate acht bewezen dat B. zijn dochters, van wie de jongste net één jaar was geworden, tussen juli 1990 en mei 1993 meerdere keren heeft gedwongen tot seksuele handelingen. Ook liet hij zijn kinderen door andere mannen betasten. Als de kinderen zich verzetten, werden ze met naalden bewerkt. B. zelf ontkende. 200 kentekens op naam van Drunenaar Drunen - Een 34-jarige man uit Drunen heeft meer dan tweehonderd kentekens op zijn naam laten zetten. Hij ontving daarvoor geld van de auto-eigenaren, die door dit systeem een aanslag voor motorrijtuigenbelasting ontlopen en geen verzeke ringspremie hoeven te betalen. De politie in Drunen ontdekte de fraude, omdat er bekeuringen uit heel het land bij de Drunenaar terechtkwamen. Hij probeer de onder deze bekeuringen uit te komen door te verklaren dat hij niet in de auto had gereden. Organisatie illegaal bellen opgerold Amsterdam - De Amsterdamse politie heeft een organisatie in de hoofdstad opgerold die zich bezig hield met het illegaal telefoneren met behulp van gestolen of geroofde codes van een Amerikaans callingcard-systeem. Daarbij zijn sinds begin 1994 tienduizenden illegale telefoongeprekken gevoerd die een schade hebben opgeleverd van naar schatting tussen de twee en drie ton. In totaal zijn in de afgelopen tijd op zeven adressen in Amsterdam tien vrouwen en drie mannen aangehouden. De telefoondiensten werden verzorgd door drie aan elkaar gelieerde reisbureaus en een particulier. De reisbureaus boden naast reizen ook 'goedkoop internationaal telefoneren' aan. Enquête: ministers zwijgen niet Den Haag - De ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie hebben met de voorzitter van de enquêtecommissie opsporings methodes, Van Traa, afgesproken dat ze slechts in uitzonderlijke gevallen informatie zullen weigeren. Zo'n weigering moet geba seerd zijn op 'het belang van de staat'. „Maar dat zullen we waarschijnlijk niet tegenkomen, en anders zullen we er ons ook niet klakkeloos bij neerleggen," aldus Van Traa. De commissie is nog in de fase van het vooronderzoek. Met een openbare brief over de afspraken tussen enquêtecommissie en ministers hoopt Van Traa de eventuele achterdocht bij ambtenaren van Justitie en politie nu weg te nemen. Gegevens van dierentuin gestolen Arnhem - Onbekenden hebben zeventien mappen met gegevens over honderden dieren van Burgers' Zoo in Arnhem gestolen. De Arnhemse dierentuin is door deze diefstal zwaar getroffen, omdat nu noodzakelijke informatie van een flink aantal dieren weg is. De mappen werden vermoedelijk 's nachts gestolen uit de stallen. Volgens de dierentuindirectie moeten de daders goed op de hoogte zijn geweest van de interne organisatie. In de gestolen boekwerken staat alle informatie over dieren in Burgers' Zoo van 1987 tot eind 1994. De directie denkt dat de daders de gegevens willen gebruiken om het dierenpark in een kwaad daglicht te stellen wat betreft de behandeling van de dieren. (ADVERTENTIE) Trollen zijn eigenlijk boosaardige Scandinavische sprookjes- figuren.v^ Maar deze Deense trollen zijn lief en leuk en maar een heel klein beetje ondeugend. Er Is een heel troepje van, bestaande uit een bruid, een bruidegom, een clown, een baby en vier kinderen. En u mag er eentje gratis uitkiezen als u 100 gram of meer Deense kaas koopt Daarvan hebben we wel 10 verschillende - nu extra voordelige - soorten. Zoals: Castello white 70+, Danish blue 50+, pakje 150 gram AS9 4.01# 100 gram ®a®® 7A& 1.99 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 4 maart a.s.. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten.

de Stem | 1995 | | pagina 3