De Letter sterke sluitpost Axel krijgt Walcheren op bezoek 'Gijp' alleen met carnaval nog joker Doelman lijkt routinier in het jonge team van Terneuzen Afvaardiging Zeeland naar NK veldlopen Sjaak Walhout kampioen Voetbalclu Inhaalprogramma voor Zeeuwse zondagamateurs 'Sinds anderhalf jaar kan ik nu een hele avond mijn mond houden' SPORTNIEUWS KORTl Titelstrijd tweede klasse bandstoten MOTORSPORT VOETBAL Promotiedag voor Zeeuws jeugdkeeper DESTEM SPORT ZEELAND wo£nsdag^/|aartm995^^ fyj 3TEM Van onze sportmedewerker Axel - Voor de regionale ver tegenwoordigers in het zon dagvoetbal staat komend weekeinde een karig pro gramma op de rol. In de vier de klasse H ontmoet Axel in een inhaalduel op eigen ter rein Walcheren en komt Phi lippine bij Zeelandia binnen de lijnen. KNVB-ZONDAGVOETBAL Goes, in de eerste klasse E en HW'24 in de tweede klasse B zijn vrij. Middelburg kom wel in actie. Tegen MOC'17 moeten de provinciale hoofdstedelingen het tweedeklasserschap veilig zien te stellen. Bij winst is dat bijna het geval. Bij verlies wordt het een zorgelijke eindfase. Terneuzen, afgescheiden leider in de derde klasse D, mag toekijken hoe het 'concurrent' Unitas'30 bij Virtus vergaat. Wint Virtus, dan mag de vlag in Terneuzen weer een stukje hoger gehesen worden en is het behalen van de titel nog slechts een kwestie van tijd. Axel hoopte eveneens op die prijs in de vierde klasse H. Het pakte voor de oranjehemden an ders uit. Axel is subtopper en moet van Walcheren, dat op be zoek komt, winnen om kans te maken op de tweede periodetitel. Walcheren daarentegen moet ze gevieren om in het spoor van leider Zierikzee te blijven. Wint Walcheren de twee duels achter stand, dan kan het de koploper tot op drie punten naderen. Veel missers kan het zich niet permit teren. Het treffen in het Axelse bos is vooraf dus een spannende aangelegenheid. Axel moet het stellen zonder Patrick Danckaert, Pascal Schieman en Eric Rijckaert. Het meespelen van Harald Verschu ren en Pascal Lensen is met een vraagteken omgeven. Zorgen dus voor coach Rinus Zegers, die bijna wekelijks met een legertje invallers te maken heeft en dus went aan omzettingen. Axel kwam er nog niet door uit de verf. En dat is eigenlijk een tegenvaller. Philippine krijgt in Zeelandia een kluif voorgezet, die het aan moet kunnen. De Middelburgers dragen de rode lantaarn en moe ten knokken voor elk punt. Phi lippine is eveneens een groep met 'karakter' en dat maakt de mannen uit het mosseldorp favo riet voor de winst. Lukt dat, dan kan Philippine zorgeloos de competitie afmaken. Ritchie Bosma is in zijn prognose wat voorzichtig. De Philippinenaar zegt: „We hebben dit jaar nog maar één competitiewedstrijd gespeeld. Dat was tegen Zierik zee en die hebben we kansloos met 4-0 verloren. Winnen van Zeelandia zou moeten om dat team te passeren in het klasse ment om de tweede periodetitel en een kansje die te pakken. Daarnaast kunnen we bij winst vrijuit spelen. Het treffen bij Zeelandia is dus voor ons een belangrijke ontmoeting." Trai ner Ronny van Kerckvoorde, die bijtekende, heeft zijn voltallige groep present. Er zijn geen bles sures en geen schorsingen. PROGRAMMA Eerste klasse E: Wilhelmina- VES'35, OJC Rosmalen-De Valk, Rood Wit-Gemert. Tweede klasse B: DESK-VOAB, MOC'17-Middelburg, SC Gastel- Dongen, SVSSS-Terheijden. Derde klasse D: Virtus-Unitas'30, Steenbergen-DOSKO. Vierde klasse H: Zeelandia-Philip- pine, Axel-Walcheren. Van onze verslaggever Orkun Akinci Terneuzen - Hij staat met zijn ploeg fier aan de lei ding van de derde klasse D. Zestien wedstrijden, 27 punten, veertig goals voor en vijftien tegen. De voor sprong op de eerste achter volger, Unitas'30, bedraagt vier verliespunten. Alles dik in orde dus, alleen het aantal tegendoelpunten mag van Terneuzen-keeper André de Letter niet te veel oplopen. „In het begin van het seizoen had ik het er met Mare de Kun- der (spits van Terneuzen, OA) over dat het mooi zou zijn om eens de minst gepasseerde keeper van de derde klasse te zijn. Dat is voor een keeper het zelfde als een spits die topscorer wordt. Op dit moment zijn er nog twee andere ploegen met vijftien tegendoelpunten, maar die hebben één of twee wedstrij den minder gespeeld." Het is een manier om scherp te blijven, want in een goed draaiende ploeg is de rol van de keeper misschien wel de moei lijkste. „Ja, dat zeggen ze wel eens. Je krijgt natuurlijk veel minder ballen dan anders, mis schien twee of drie per wed strijd. Dan moet je er wel staan. Maar ze zeggen ook dat een goede keeper er moet staan als het nodig is. En als je er dan staat, pak je punten voor je ploeg." Concurrent Gezien zijn leeftijd is het vreemd, De Letter is net 23 ge worden, maar eigenlijk is hij al een routinier in het jonge team van Terneuzen. Hij verdedigt na melijk al zeven jaar het doel van de rood-zwarten. „Als je het zo bekijkt zijn we zelf onze grootste concurrent voor de rest van de competitie. De meeste jongens bij ons zijn 21 of 22. Sommigen hebben misschien wat moeite met de druk. Zoiets gebeurt niet bewust, maar toch. Het is niet erg als je zenuwachtig wordt, als je dat zelf maar kan overheer sen. Als je er echt over na gaat denken, ben je met twee dingen bezig." Ondanks de huidige euforie is Terneuzen dus nog lang niet op zijn top. De Letter ook niet. „Bij een keeper ligt die op je 27e of 28e. Vervolgens kun je dat ni veau lang vasthouden. Ik ben pas 23, dus ik kan nog veel leren. Details, zoals coachen en het organiseren van de verdediging. Je moet met zo weinig mogelijk woorden zo duidelijk mogelijk overkomen op je spelers. Dat is gewoon moeilijk. Omdat we jon ge jongens hebben, wordt er in het hele team te weinig gepraat. Kijk, je durft makkelijker een' bal te vragen als je goed ge- coached wordt. Op die manier kun je elkaar makkelijker laten voetballen." Handhaven Dat gebrek lijkt de ploeg er in ieder geval niet van promotie naar de tweede klasse af te hou den, terwijl Terneuzen vorig jaar nog in de vierde bivakkeerde. „Ons doel was ons te handhaven. Aan het begin van het seizoen vroegen we ons af of er spelers bijkwamen. Daar was geen spra ke van. Alleen Hubert van de Hemel kwam terug van Axel, maar dat was al bekend voordat we kampioen werden. Maar nu kun je natuurlijk alleen nog maar vooruit kijken en proberen weer te promoveren." Mocht het kampioenschap defi nitief worden, moeten er volgens André de Letter, de betrouwbare sluitpost van kampioenskandidaat Terneuzen. foto camile schelstraete. de doelman wel nieuwe krachten worden gehaald. „Al was het maar voor de concurrentie. Qua voetbal is de stap van de derde naar de tweede klasse groter dan van de vierde naar de derde, maar het is natuurlijk niet aan ons of dat gebeuren zal." De Letter is wel van mening dat de huidige ploeg veel verder is dan een jaar terug. „Onlangs heb ik nog de videoband bekeken van onze kampioenswedstrijd tegen Koewacht. Voor ons gevoel had den we een lekkere wedstrijd gespeeld, maar het was zó traag en we leden zó vaak onnodig balverlies, ik werd er niet goed van." Omhoog Terneuzen lijkt dus weer uit het dal omhoog te klimmen. Want eerlijk is eerlijk, het deed nogal vreemd aan dat een club met zo'n sterke jeugd afgezakt was tot de onderafdeling. „Ik weet niet hoe het komt, het was voor mijn tijd. Maar zoiets heeft met alles te maken. De trainers, spe lers die weggaan, de verkeerde spelers die komen. De hele orga nisatie rond de ploeg was niet goed, denk ik." Het eerste jaar van De Letter in het standaardteam van Terneu zen promoveerde hij met de ploeg terug naar de vierde klas se. „En het is heel moeilijk om daar uit te komen. Je speelt daar elke week een derby. Ik ken ook een heleboel jongens van de an dere clubs. Ik kwam erachter dat iedereen Terneuzen wil verslaan. Er zijn er bij die maar twee keer hoeven te winnen, van ons dus. Dat zeggen ze dan niet, maar dat denken ze wel. Op die manier krijg je iedere week een zware wedstrijd." Schaduw Maar ondanks de prestaties blijft de Terneuzen voorlopig nog wel in de schaduw staan van buurman Hoek. „Maar dat is een sponsorkwestie. Het eerste elftal bestaat bij ons voor meer dan de helft uit jongens-die hier ook in de jeugd hebben gevoetbald. Het publiek vindt het schitterend om eigen jongens te zien. Bij Hoek is er maar één uit het dorp afkom stig en die heeft niet eens een basisplaats. Daarom kun je de clubs niet met elkaar vergelij ken. Hoek is een weg ingeslagen die het niet meer terugkan. Men moet daar spelers blijven aan trekken, anders kunnen ze nooit zo hoog blijven spelen. Hier ma ken we meer kans om eigen jeugd in te passen. Kijk, Hoek heeft ongelooflijk veel sponsors. Als die afhaken, denk ik niet dat ze het daar zullen redden. Maar natuurlijk is het wel mooi wat daar gebeurt, ik ga ook wel eens kijken. Terneuzen is misschien wel in staat om zoveel sponsors aan te trekken, maar dat wil het niet. De instelling is heel anders. Hoek probeert alles professio neel aan te pakken. Dat is ook nodig met zulke spelers." Op zondagl2 maart staat voor Terneuzen de volgende wedstrijd op het programma. Uit bij Uni tas'30, de enige ploeg die de koploper nog de loef af zou kun nen steken. De Letter is duide lijk: „We moeten proberen in één keer de punten te halen die we nodig hebben. De rest zal me dan een zorg zijn, want dan zijn we toch al kampioen. Maar als we punten gaan verliezen, geven we ze hoop hè We moeten altijd in ons hoofd houden dat theore tisch nog van alles mogelijk is." Raamsdonk (anp) - Dezer da gen is hij veelgevraagd. Als carnavalsartiest, onder de grote rivieren. René van der Gijp is echter niet meer de komediant van weleer, hij is veranderd. Alleen met carna val maakt hij een uitzonde ring. Dan gaat hij nog eens uit zijn dak. De vroegere voetbalinter national, die te weinig met zijn kwaliteiten deed, staat op dit moment hoog genoteerd in de hitlijsten met zijn carnavalskra ker „Geef me hoop, Jomanda." De uitnodigingen voor optredens regen zich de afgelopen weken aan elkaar. Bijna echter hadden de carna valszotten het dit jaar zonder „Gijp" moeten doen. Een keel ontsteking velde hem. De dokter raadde hem af op te treden, maar de Rotterdammer wilde zijn fans niet in de steek laten. Zware medicijnen en een won- dermiddeltje - 'Pavarotti ge bruikt het ook, maar die zingt iets beter' - houden hem tijdens de dolle dagen op de been. Het eerste adres op carnavals zondag is café D'n Buurman in Raamsdonk. Ongeveer 250 feest vierende Brabanders wachten hem op. Voordat hij rond half tien op het podium kan verschij nen, moet hij zich eerst bevrij den van een opdringerige came raploeg van RTL 4. Het repertoire is beperkt; zijn hit van vorig jaar „Leve de lol", een paar covers van onder andere Arie Ribbens en de mega-hit „Geef me hoop, Jomanda." Hij springt over het podium en zweept het publiek op. Na een half uur neemt hij af scheid. Hij is kapot. Maar de camera blijft lopen en de repor ter blijft vragen. „Het publiek is wel snel tevreden, hè René? Je geeft ze gewoon brood en spelen, toch?" en „Het is eigenlijk ge woon zakken vullen, hè?" Van der Gijp blijft vriendelijk. Even later, in de auto op weg naar Asten, dringt de negatieve benadering van de verslaggever tot hem door. „Die jongen heeft me nu al zes keer gevraagd of ik m'n zakken loop te vullen. Ik doe dit gewoon omdat ik er plezier in heb. En ja, ik verdien er nog wat mee ook. Mag dat dan niet in dit land? Kijk, ik geef toe dat ik als voetballer wel eens wat harder had kunnen werken. Maar al die optredens, dat is echt pezen. Al dat negatieve ge doe. Als die gozer daar nog een keer mee komt zeg ik dat 'ie op moet donderen. Ik geef die men sen wat ze willen, meer kan ik niet doen." Het artiestenbestaan is van korte duur. Na carnaval begint hij weer met motivatie-lezingen bij bedrijven. Daar leeft hij voor: „Voor die lezingen doe ik alles.' Dat is het voor mij. De lezing is sterk, maar kan nog veel beter. Er zit heel weinig humor in. De grappen die ik maak, zijn geen moppen. Ik lach zelf nooit om een mop, wel om de manier waarop iets verteld wordt. Zoals toen ik nog met Mario Been bij Heerenveen speelde. Hij was ja rig en had de hele dag nog geen telefoontje gehad, 's Middags belt eindelijk iemand om hem te feliciteren. Zegt 'ie: „Kon je er door komen?". Nou, dan lig ik echt dubbel." Van der Gijp voetbalde onder meer bij Sparta, PSV en Heeren veen. Hij zegt dat hij is veran derd. „Iedereen verwachtte grappen en grollen van mij. Ik dacht op feestjes vaak dat ik de boel moest vermaken. Altijd aar dig zijn, altijd lachen. Sinds an derhalf jaar kan ik nu een hele avond mijn mond houden. Veel mensen nemen daar geen genoe gen mee. Die willen de ouwe René terug. Dat lukt niet, alleen met carnaval speel ik nog echt voor joker. Wat ben je chagrijnig zeggen ze soms. Maar dat ben ik helemaal niet, ik ben gewoon mezelf. Mischien ben ik wel 32 Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Een kleine Zeeuwse afvaardiging reist komende zondag naar Duinrel in Wasse naar voor het nationale kampioenschap veld lopen. Onder hen de voormalige nationale kampioene Irma Heeren van Sporting Wal cheren en John Vermeule van Dynamo. Een duo dat een rol mee moet kunnen spelen in de strijd om de titel. Bij de senioren komt verder alleen nog Theo Rabout van Atletica in actie. Bij de A-junioren kunnen de kansen van Ramses Bekkenk (Sporting Walcheren) hoog worden inge schat. Michel Schrier (Atletica) is een van de topfavorieten bij de B-junioren. Datzelfde geldt voor Anjolie Wisse van AV'56 bij de A-juniores. Bij de B-meisjes zorgt Maaike van Dijk (Sporting Walcheren) voor de Zeeuwse inbreng. Het Hulster RKHAV is vertegenwoordigd met de Zeeuwse crosskampioene bij de A-juniores, Debby van Dorsselaer en B-junior Rik van Laarhoven. Op de korte cross, dat geen officieel Nederlands kam pioenschap is, komt senior Pascal Meerman van Atletica in actie. jaar mezelf niet geweest. Mag ik dan nu even tot mijn 64e mezelf zijn?" Asten nadert. De auto van RTL 4 blijft hardnekkig volgen. De irri tatie van de vijftienvoudig inter national stijgt: „Ik heb eigenlijk genoeg van die gozer, maar ik ben niet brutaal genoeg dat te zeggen. Bij Barend en Van Dorp deed ik hetzelfde als hij. Item- pjes maken en zo. Maar dat is niks voor mij. Je moet als jour nalist overal schijt aan hebben. Gewoon met een camera bij de net ontslagen Aad de Mos bin nenstappen bijvoorbeeld. Super- brutaal zijn. Dat wat ik deed was niks. Ik zat bij Barend en Van Dorp ook in dat bakkie. En warm dat ik het had, het leek wel een sauna. Maar eigenlijk was het daar hartstikke koud. Weet je wat dat betekent? Dat ik niet lekker in mijn vel zat." Hij volgt het voetbal anders dan vroeger. Er lopen volgens hem te veel mensen rond die er niet thuishoren. „De voetballerij is ziek en het gaat steeds slechter met de patiënt. Er lopen te veel dwazen en gekken rond. Canto na bijvoorbeeld. Die karate-trap, dat begrijp ik echt niet. Ik heb veertien jaar gevoetbald, maar zoiets is nooit in me opgekomen. Die Gorter ook, met dat vinger tje. Zegt hij later dat hij even niet wist wat hij deed. Dat is gelul. Schors die vent een maand of tien. Je hebt van huis uit toch fatsoen meegekregen? Tegen mij roepen ze deze dagen ook van alles. Maar wat kan mij dat nou schelen?" Sommige feestvierders in Asten herkennen Van der Gijp. Die lacht terug. „Ik heb mijn be kendheid altijd gerelativeerd. Kijk, in België herkent geen hond mij. Dat bedoel ik nou." De auto staat nog niet stil of de RTL-man staat al aan het por tier te rukken. Van der Gijp Titelstrijd vierde klasse driebanden Hulst - De biljartvereniging De Smickel houdt van zondag ]J tot en met zondag 26 maart het kampioenschap vierde I driebanden van het district Zeeuws-Vlaanderen. Aanvankelijk zou deze titelstrijd bij NASA in Axel gehouden worden, maal door omstandigheden kon die vereniging niet aan die verplicy ting voldoen. Zondag 19 en zaterdag 25 maart beginnen de wedstrijden jj brasserie De Smickel te Hulst om 12.00 uur. Zondag 26 maak start men om 13.00 uur en hoopt de organisatie de finale af tel werken omstreeks 17.00 uur. Deelnemers: 1. F. de Kort (GBC Groenendijk) algemeen gemiddeld, I 0,259, 2. E. Willaert (CBC Clinge) 0,241, 3 W. Ivens (HBC/uJ Troubadour Clinge) 0,250, 4. J. de Potter (De Steense Carambol»I St.-Jansteen) 0,233, 5. P. Warrens (HBC/De Troubadour) 0,223, 6. G.d,J Feber (CBC) 0,224, 7. N. de Cubber (Concordia Terneuzen) 0,215,8.(1 Ivens (HBC/De Troubadour) 0,185. Kampioenschap Zeeuws-Vlaanderen St.-Jansteen - De voetbalvereniging STEEN heeft evenals voriJ jaar de organisatie op zich genomen van het voetbalkampioen. I schap van Zeeuws-Vlaanderen. Het evenement zal op zaterdag jl juni worden gehouden. Het kampioenschap houdt in: het spelen I van wedstrijden tussen de hoogst geklasseerde zaterdag- enl zondagploeg uit het KNVB-amateurvoetbal en afdelingsvoetbalJ de verkiezing van de beste voetbalploeg, de beste trainer, del beste speler en de beste scheidsrechter. Voor het eerst stemmen naast de vertegenwoordigers van de pers dit jaar ook hoofdtrainers van de Zeeuws-Vlaamse voetbalploegen (schrifte-1 lijk) mee. Donderdag 9 maart wordt in de kantine van i voetbalvereniging STEEN - aanvang 19.30 uur - gestemd overI de eerste competitiehelft en op donderdag 11 mei over de tweedt| competitieperiode. Henny de Vos in titelstrijd bandstoten Middelburg - Henny de Vos van de biljartvereniging De Smickel I uit Hulst neemt van vrijdag 3 tot en met zondag 5 maart dee! I aan het kampioenschap vijfde klasse bandstoten van het gewest Zuid-Nederland. Op die dagen is hij te gast bij de biljartvereniging 't Raedthuysl in biljart- en snookerzaal Cue Action te Middelburg. Het district I Walcheren en De Bevelanden vaardigt twee spelers naar deze I titelstrijd af. Dat zijn Han Traas van De Toekomst uit 's-Hee-1 renhoek en Theo Catsman van Dampoort uit Middelburg. Titelstrijd badmintonjeugd Terneuzen - Met slechts 40 inschrijvingen kon er niet i worden van een ruime bezetting tijdens de Zeeuwse jeugdkam-1 pioenschappen badminton, die in sporthal 't Zwaantje tel Terneuzen werden gehouden. De organisatie van deze titelstrijd was in handen van BC Terneuzen. Door het geringe aantal inschrijvingen had BC Terneuzen i één dag genoeg om dit kampioenschap af te werken. Del titelstrijd werd in totaal in 104 partijen beslist. De plaatselijke! badmintonvereniging zorgde voor een perfecte organisatie en f had met Martijn van Hoije ook een winnaar uit eigen gelederen. UITSLAGEN ENKELSPEL MANNEN Jeugd 1: 1. Jurriaan Saanen, 2. Patrick Caljouw. Jeugd 2: 1. Martijn van Hoije, 2. Mark den Boer. Jeugd 3: 1. Rogier Crusio, 2. Niels Felius. Jeugd 4: 1. Ilja Kole, 2. Rudy van Houten. ENKELSPEL VROUWEN Jeugd 1: 1. Silvie Romeijnsen, 2. Maike van Damme. Jeugd 3: 1. Jolanda Markx, 2. Mirelle van der Have. Jeugd 4: 1. Marleen Masclee, 2. Tessa Kloosterman. DUBBELSPEL MANNEN Jeugd 1: 1. Patrick Caljouw/Jurriaan Saanen, 2. Rogier Cursio/Martijn I van Hoije. Jeugd 3: 1. Christian Denton/Niels Felius, 2. Edzard van Ewijk/Rabdy Malcorps. DUBBELSPEL VROUWEN Jeugd 1: 1. Maike van Damme/Silvie Romeijnsen, 2. Maralde Louws1 Nicolette Malcorps. Jeugd 3: 1. Mirelle van der Have/Jolanda Markx, 2. AnnemMe Daalmans/Ilonka van Damme. Jeugd 4: 1. Fania van Houten/Marlies Masclee, 2. Nadine Briet/Wendy van Dorpel. GEMENGD DUBBELSPEL Jeugd 1: 1. Silvie Romeijnsen/Patrick Caljouw, 2. Carola van der Have/Jurriaan Saanen. Jeugd 3: 1. Jolanda Markx/Niels Felius, 2. Mirelle van der Have/Ed- zard van Ewijk. Jeugd 4: 1. Marleen Masclee/Ilja Kole, 2. Fania van Houten/Rudy van Houten. Terése van Lare naar NK wintertriathlon Sluis - Terése van Lare verdedigt op zondag 5 maart haar I nationale titel wintertriathlon in het Limburgse Geleen. Op hel I zware parkoers, dat bestaat uit 10 kilometer lopen, 40 kilometer fietsen en 20 kilometer schaatsen, is Ada ter Brink haar concurrente. Van Lare, de triatlete uit Sluis, heeft weer een indrukwekkend programma voor 1995 opgesteld waarbij drie nationale kam pioenschappen. Naast de wintertriathlon is dat op 2 april he! I NK Run-Bike-Run in Venray en 9 juli het NK triathlon ir. Waarland. Jeugdvoetbaldag Oostburg Oostburg - De voetbalvereniging Oostburg houdt vandaag, I woensdag 1 maart, een jeugdvoetbaldag van 13.00 tot 17.00 uui I Oefenmeester Eric van Britsom en de gediplomeerde jeugdtrai-1 ners Theo de Buck en Rick Henry trainen de jonge voetballers op het terrein van W Oostburg. De jeugdvoetbaldag is bedoeld voor zowel leden als niet-leden. Van onze sportmedewerker Wemeldinge - Sjaak Walhout van de biljartvereniging 1 uit Heinkenszand veroverde de titel in de tweede klass bandstoten van het district Walcheren en De Bevelandffll Door in de slotpartij nipt van Jo Alleijn te winnen verzekerd! Walhout zich van de titel in bar Micha te Wemeldinge, wat' de biljartvereniging Scheldezicht voor de organisatie zorgde BILJARTEN René van der Gijp: „Ik geef toe dat ik als voetballer wel eens wat harder had kunnen werken. Maar al die optredens, dat is echt pezen.foto anp kijkt pissig, stapt uit en pakt zijn tas uit de kofferbak. De camera draait weer. „En René, wat nu?", is de vraag. „Ik ga m'n zakken vullen, dat wil je toch horen," zegt Van der Gijp. Het hoge woord is eruit. Hij is veran derd, echt. Dat de titel bij Sjaak Walhout terecht kwam was enigszins ver rassend. Hij kwam pas als acht ste geplaatste deze eindstrijd binnen met een algemeen gemid delde dat aanzienlijk lager was dan waarmee hij dit kampioen schap beëindigde. Er waren nog twee kapers op de kust toen wedstrijdleider Paul Tissink de slotpartijen liet be ginnen. Walhout zou bij winst zeker zijn van de titel. Bij een remise en zeker bij een neder laag kwam Piet Koek van ALM nadrukkelijk in beeld. Die stond bij aanvang van de slotpartijen één matchpunt achter op leider Walhout. Het zat er bijna in voor Koek. Toen Jo Alleijn in de twintigste beurt na een serie van 6 caram boles tot op één carambole het einde was genaderd zag het er benauwd uit voor Walhout. Maar Alleijn, grillig zoals altijd, miste die vrij simpel ogende laatste carambole. Op dat mo ment was Walhout er als de bekende kippen bij om via 3 caramboles alsnog de winst 74-75 naar zich toe te trekk®| Dat Piet Koek op de andere in 23 beurten met 75-63 va!| Chris Coomans won was op moment nauwelijks van belanjl Koek stelde met die zege alls1! de tweede plaats veilig. De kortste partij in dit kaïtj pioenschap kwam op naam zowel Piet Raas als André Traïl Beiden maakten de 75 caranM les in slechts 15 beurten vil Kampioen Walhout ziet af vrf deelname aan het gewestelijk] kampioenschap, dat van vrijdaf| 31 maart tot en met zondag" april in café De Kwast te St" Willebrord wordt gehouden. Zij'| plaats wordt ingenomen Piet Koek. EINDSTAND 1. Sjaak Walhout (HBC HeinWs' zand) 12 matchpunten, algemeen (M middelde 3,06 en hoogste serie 2 caramboles, 2. Piet Koek (A^; Goes) 11-3,05-29, 3. Piet Raas M Lewedorp) 9-3,18-20, 4. Jo Alle1]1)! (VEG/ABV Oost-Sout 8-2,91-20, 5. Jan Rijk (DOS Ovt~- e| de) 6-2,43-23, 6. André Traas (D0> Ovezande) 4-2,74-22, 7. Chris Coo mans (BVM Middelburg) 4-2,5W6' 8. Marco van der Hout (VEG/AB")| 2-1,84-15. het 1 s' vai Zeeuws-VI doel j reg: pig 1 Axelaar I g toek poor onze medewerker Guus Heutinck ^el - In Axel is onlangi nieuwe stichting in geroepen. Deze SIV fing ter bevordering motorsport in Zeeu deren, stelt zich ten dige crossers uit de v ondersteunen. Voorlopig men alleen de Axelaar Rottier onder zijn hoede men, maar in de toe] hoopt men ook andere reurs te kunnen helpen. Het jeugdkampioenschap 125 cc-categorie bij de MOI w Van onze sportmedewerker Philippine - De voetb nenkort, om exact te 2 dat die vereniging 40 j tijdspanne heeft de fo) staansrecht bewezen e ken plaats in het Zeeu selijke verenigingsleve De wortels van de W Phili zitten in feite nog iets diepi deze 40e verjaardag aangee bleek uit informatie die Kind, bestuurslid en redacl dewerker van het clubblai oud-leden te horen kreeg. de oorlog zag de eerste vo vereniging het levenslicht toen nog veel dunner be woonkern. PSK was de hetgeen staat voor Philip Sport Kring. Die verenigir slechts een kort leven besr en in 1952 ging de 'plaat trots'ter ziele. De plaatselijke bewoners ten enkele jaren een heust balclub ontberen, maar 1 1955 werd het officiële st< gegeven voor de voetbalt ging Philippine. Onder bezielende leidinj Omèr van de Hemel en Ko< kers - laatstgenoemde is, e Herman Vermeire, A Rijckaerd en Loet Bon veertig jaar lid - en nog ve lende enthousiaste voetl hebbers, waaronder War Voorden, George en Pee Steenberge, André Klaas: Achiel Obrie, werd de ze gang gebracht. Omèr van de Hemel fungee eerste voorzitter. Hij wer opgevolgd door de reeds ge de Koos Dijkers en nog zwaaiden respectievelijk Wiskerke (tot twee keer tc han Quaars, en Johnny Sp Veere - Jeugdige Ze doelverdedigers in de van 8 tot 18 jaar moge talenten tonen tij dei Keeperspromotiedag d houden wordt op het van de voetbalverengin; op donderdag 2 maart. 09.00 en 16.00 uur wor leerzaam en interessan gramma afgewerkt m gast een doelman uit taalde voetbal. Er zal dag ook gestreden wore de titel 'Beste keeper va land'. Deze dag is georganiseer de jeugdafdeling van de v vereniging Veere in sam king met de afdeling Zeels de KNVB en wordt verzor Frans Hoek Keeperspr Frans Hoek is keeperstra Ajax en heeft een metho wikkeld die voor alle doe digers zeer nuttig is. Hij schreef ook enkele over de man of de vrouw 0 lat, maakte videobanden wikkelde cursussen keeperstrainers. Ook in zijn er oefenmeesters c cursus hebben gevolgd. Hoek wordt trouwens in c le wereld uitgenodigd om sie op het doelverdedigei monstreren. He dag in Veere bestaat veldtrainingen waarin bel zullen worden technische tische aspecten alsmedi strijdvormen. Tevens za fend worden met de 'Frai Ijoek', een voetbalkam I |®elheidsmeter. Uniek is krachtmeting waarin do schillende categorieën g< wordt om de titel 'Beste van Zeeland'. De winnaa: van bij de C- en D-junio: gen aan het eind van het Meestrijden om de titel keeper van Nederland'.

de Stem | 1995 | | pagina 10