Plan van Melkert werkt niet' nog wel? Asiel-tolken voelen zich in eer aangetast Sorgdrager: twee op één cel uitsluitend in noodgevallen Overlevende Javazee publiceert zijn verhaal 1.79 39 1.49 SER: werken onder minimumloon levert maar weinig extra banen op DE STEM Prinses Juliana op winter-vakantie Van Aartsen: geen plan voor overval op boeren Principes of winstbejag I )e^e|Ud Nieuwe partij moet katholieke afbraak stoppen DEI STEM Agenda 'Opslag voor huisarts in probleemwijk' COMMENTAAR Advocaat mocht bemiddelen bij gestolen doeken -A. J MS V? BINNENLAND KORT Onze Top 10 van deze week. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. M I FEBRUARI 1995 A2 P worden genoemd - abortu thanasie, gezin als hoekstee n de samenleving, waarachti tholiek onderwijs, positie va eenverdienende kostwinne rsterken, minder belastim ugs en prostitutie - zijn 00 elselmatig terugkerende onder ferpen in het Katholle! jieuwsblad. laarbij wordt het CDA bij voor eur gepresenteerd als een par j, waarin de katholieke ster n onder is gegaan in het pro stantse overwicht. Het is da )k geen toeval dat naast bis :hop Bomers oud-KN-hoofdre acteur Jan Laugs gevraagd p het eerste partijcongres preken. 'ier kamerzetels Joe groot is het kiezerspoten- reel van de KPP in te schatten' olgens de vice-voorzitter moe le partij twee tot vier kamerze- bIs kunnen halen (elke kamerze el vergt zo'n 60.000 stemmen). )e partij mikt namelijk op dri oelgroepen: katholieken dit IDA stemmen, katholieken dit p de kleine protestantse par ijen stemmen en de katholiekei ie uit desillusie met de politiel iet meer gaan stemmen of ir et zuiden van het land de oude- enpartijen uit het niets met achl etels in de Kamer hebben ge- racht. Er hebben zich volgens! an Hateren al drie leden var] et Algemeen Ouderen Verbond angemeld, onder wie een AOV emeenteraadslid. 'och lijkt het ware kiezerspo entieel van de KPP redelijk om- chreven te kunnen worden met le lezerskring van het Katholiek lieuwsblad. Dat heeft volgens >en recente uitlating van de inte- imhoofdredacteur G. de Rouw n heel zijn bestaan nooit meer, lan 16.000 abonnees weten tej lalen. Meer potentie dan katho-, iek getuigenispartijtje lijkt de CPP daarom ook niet beschoren e zijn. BINNENLAND DINSDAG 28 FEBRUARI 1995 A3 irotestpartijen als de AOV en e regionale LOGO, een bunde- ng van lokale partijen, n de huidige politieke verhou- ingen van de provincie maakt et CDA de dienst uit. De chris- en-democraten bezetten 27 van Be 61 zetels. De PvdA heeft er !;3, D66 8 en de WD er 7. IroenLinks, SGP en GPV heb- t>en elk 2 zetels. Jaar verwacht zal de opkomst p Overijssel wat hoger liggen fcan het landelijke gemiddelde, pr liggen dan ook geen grote Èolitieke aardverschuivingen in et verschiet. Jet CDA zal naar verwacht een keteltje moeten inleveren ten behoeve van de WD en D66, vier jaar geleden de grote win naar, ziet wellicht 2 van haar 8 Izetels naar de rechtse combina tie SGP/GPV/RPF veredwijnen. Die komt dan op 8 zetels, net zoveel als de WD wordt toebe dacht. Dit is het vierde deel van een erie naar aanleiding van de ver kiezingen voor Provinciale Staten- "-eel 1 (Groningen), deel 2 (Friesland) en deel 3 (Drenthe) ver ehenen in De Stem van 23, 24, en 27 februari. Scholten. Zelden hebben hui chelachtigheid en zelfingeno menheid zich in de politiek zo nadrukkelijk in één persoon ge manifesteerd. Het is een volsla gen raadsel waarom de Partij van de Arbeid deze man, voor wie na een tijdje irritant dwars liggen in de CDA-fractie in de Tweede Kamer geen plaats meer was, in haar gelederen wenst in te lijven. Als het Rot tenberg om meer publiciteit te doen is zal dat via de mediagei- le Scholten best wel lukken- Maar of zijn senatorschap zal bijdragen tot een positieve beeldvorming van de PvdA waag ik te betwijfelen. Carnaval en verkiezingscam pagnes zorgen deze week voor een magere kameragenda. Van daag vergadert alleen de Eerste Kamer. Motorrijtuigenbelas ting, een wijziging in het wet boek van strafvordering, de au teurswet, nitraat in bladgroen ten, de aanstaande sociale top in Denemarken en de positie van tuinbouwbedrijven in Vi- nex-gebieden zijn de belang rijkste onderwerpen in de Tweede Kamer. GroenLinks in formeert morgen tijdens het vragenuurtje naar de nieuwste plannen voor de A73. pen Haag (anp) - De tolken die voor de Immigratie en Naturalisatiedienst de ge sprekken tussen asielzoekers en ambtenaren van Justitie vertalen, voelen zich in dis krediet gebracht door de Na tionale Ombudsman en het ministerie van Justitie. Zij zeggen dat zij de problemen met onervaren tolken die voor de vertaling uit dialecten en Afri- kaanse talen van de straat wor den geplukt, reeds lang hebben voorzien. Maar Justitie zou toen geen oor hebben gehad voor hun zorg. Dat blijkt uit een brief van de Kring van tolken in Vreemdelin genzaken aan staatssecretaris Schmitz van Justitie. Schmitz kondigde vorige week naar aan leiding van het rapport van de Nationale Ombudsman aan, dat de tolken en de justitie-ambte- naren in de toekomst aan ge dragsregels zullen worden on derworpen. Ook komt er een klachtencommissie waar asiel zoekers terecht kunnen. Zij rea geerde daarmee op een uiterst kritisch rapport van de Ombuds man waarin sommige tolken on deskundig, onbetrouwbaar en partijdig worden genoemd. Volgens voorzitter Abdel Gawad van de Kring van Tolken in Vreemdelingenzaken had Schmitz met de ervaren en beë digde tolken in overleg moeten treden in plaats van eenzijdig een gedragscode op te leggen. November vorig jaar hebben de tolken volgens Abdel Gawad voorstellen gedaan om de oner varen tolken voor bijzondere dialecten een opleiding te bieden bij het instituut voor ge- rechtstolken. „Dat instituut wordt immers door Justitie ge subsidieerd." Met dat voorstel heeft Justitie volgens Abdel Ga wad nooit iets gedaan. De voorzitter voelt zich vooral gepasseerd omdat in de gesprek ken met Justitie over de betaling van de tolken nooit over de kwa liteit en eventuele partijdigheid is gesproken. Van partijdige tol ken, die voor het regime in het land van herkomst zouden wer ken, heeft Abdel Gawad overi gens nooit iets gemerkt. Terwijl de sociale controle onderling volgens hem groot is. Den Haag (anp) - Het plan van minister Melkert (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) om bedrijven toestemming te geven langdurig werklozen tijdelijk minder dan het minimumloon te betalen, leidt nauwelijks tot meer werk. Dat staat in een ontwerp-advies van de Sociaal-Economische Raad (SER), dat is opgesteld door een commissie onder lei ding van prof. A. Kolnaar. Melkert wil bedrijven de moge lijkheid geven langdurig werklo zen maximaal twee jaar minder dan het minimumloon te betalen. De minister wil een ondergrens hanteren van 70 procent van het minimumloon (bijstandsniveau). Bovendien zouden de bedrijven de betrokken werknemers vast in dienst moeten nemen. Volgens de werkgevers en de onafhankelijke leden in de SER- commissie is dat plan zowel voor bedrijven als voor werknemers onaantrekkelijk. Zij denken dat werklozen niet snel te motiveren zijn om voor minder dan het minimumloon te werken. Voor Den Haag (anp) - Met een speciale opslag op het salaris zou de positie van huisartsen in achter standswijken van grote steden kunnen verbete ren. Minister Borst van Volksgezondheid gaat bekijken of zo'n opslag haalbaar is. Ze zei dit gisteren op een sympo sium over de gezond heidszorg in grote steden. Volgens de Landelijke Huis artsenvereniging hebben huisartsen in probleemwij ken een zeer hoge werklast en worden ze ronduit slecht betaald. Het probleem doet zich voor in wijken met veel ouderen, verslaafden, aidspatïënten en andere zwakkeren waaraan een huisarts weinig verdient. Borst zegt dat ze het pro bleem serieus neemt. Ze denkt dat ook ziekenhuizen, verpleeghuizen en Riaggs in achterstandswijken extra problemen hebben. Naast een opslag voor huisartsen, wil ze de preventie van zorg in achterstandswijken extra aandacht geven. werkgevers zou de verplichting om de werklozen een vast dienst verband aan te bieden te riskant zijn. Dat onderdeel van het plan zou dan ook niet in de wet moeten worden opgenomen, vindt de SER-commissie. Een ander be zwaar van het voorstel van Mel kert is dat ondernemers er alleen gebruik van kunnen maken als de cao of afspraken met de on dernemingsraad dat .niet verhin deren. Ook de werknemers in de SER zijn tegen het plan van de minis ter, omdat het te weinig banen oplevert. Daarnaast vinden ze het sociaal onaanvaardbaar, om dat aleenverdieners en alleen staanden met kinderen die onder het minimumloon gaan werken, een beroep zouden moeten doen op de bijstand. Dat tast op ter mijn het sociaal minimum aan, vrezen de werknemers. Dienstencheques De werkgeversorganisatie VNO- NCW ziet niets in een ander plan van Melkert, namelijk om met 'dienstencheques' de werkloos heid aan te pakken. Op zichzelf zijn de werkgevers voorstander van een systeem van diensten cheques, maar dat dient niet uitsluitend op langdurig werklo zen gericht te zijn, zoals de mi nister wil. De FNV vindt het wel een goed idee. Melkert maakte zondag bekend dat bij- op beperkte schaal wil experimenteren met diensten cheques. Particulieren kunnen met zo'n cheque iemand inhuren voor klussen die nu doorgaans zwart gebeuren, bijvoorbeeld huishoudeliik werk. De minister wil de klussen laten opknappen door werklozen. Die moeten in dienst komen van be drijven. De bedrijven worden betaald met dienstencheques, en krijgen daarnaast een bedrag dat bespaard wordt op de uitkerin gen. VNO-NCW hebben vorig jaar al voor iets dergelijks gepleit. Maar de vorm die Melkert aan het idee geeft wijzen ze af. Het subsidië ren van banen met uitkerings- geld leidt maar tot een tijdelijk prijsvoordeel voor een bedrijf, wordt gezegd. Als de subsidie wordt stopgezet, is de werkne mer te duur. Van onze Haagse redactie Groningen - Twee gevange nen zullen alleen in noodge vallen in één cel gezet wor den. Daarbij gaat het onder meer om vervangende hech tenis voor boetes. Dat maakte minister Sorgdrager (Justitie) gisteren in Groningen bekend tijdens een D66-verkie- zingsbijeenkomst. 'Celdeling' als regel zou volgens de bewinds vrouw leiden tot teveel spannin gen in gevangenissen en daar door tot een hoger ziekteverzuim van gevangenisbewaarders. Van daar dat de minister het delen van een cel alleen in nood wil toepassen, bij vervangende hech tenis voor boetes, vreemdelin- Drachten (anp) - Minister Van Aartsen (Landbouw) ontkent dat hij plannen heeft om de Nederlandse veehouderij met een overval te dwingen tot beperking van de mestproduktie. POLITIEK IS een zaak van ideologie. De een kiest op basis van levensovertuiging voor de onderkant van de samenleving, een volgende vanwege principiële opvattingen voor een vrije markt en de ander op basis van geloof voor bescherming van het leven. Zo zou het moeten zijn. In het Nederlandse politieke bedrijf werkt het nauwelijks zo. Zodra het gaat om ideologische vragen, worden ze of vertaald naar simpele pragmatische keuzes - een paar procent meer of minder uitkering - of het worden vrije kwesties. Over abortus en euthanasie, de grote vragen van leven en dood, was het niet het beginsel van de beweging, de ethische standpunten van de groepsovertuiging, die aangaven waarvoor gekozen moest worden. Het individuele geweten van de volks vertegenwoordiger bepaalde de keuze. Alsof een fractie van gelijkgezinde parlementariërs alleen op grond van een handvol praktische argumenten samen een groep vormt. Principiële politiek is in Nederland uitzondering. Het geschipper met orgaandonatie toont het weer eens aan. Het CDA bleek tijdens het kamerdebat ineens van mening veranderd. Woord voerder Lansink meldde volstrekt onverwacht dat 'onze organen van ons allemaal zijn', alsof hij de uitspraak van Christus 'neemt, dit is mijn lichaam' als programma voorhield. De achterban van de christen-democratische partij reageerde verbaasd en ten dele zelfs geschokt. Het ferme standpunt werd vervolgens door Lansink en door zijn chef Heerma afgezwakt. Begrip voor de wil van betrokkenen en nabestaanden werd ineens even belangrijk als de nood aan donororganen. Van een eenduidig principiële keus bleef weinig over. En toch is een zaak als die van orgaandonatie nu een bij uitstek Principiële. Er zijn slechts twee beginselen die tegenover elkaar staan: redding bieden aan wie die behoeft of het primaat van de lichamelijke integriteit. Nadat de keuze gemaakt is, kan in de praktische uitwerking getracht worden zo veel mogelijk tegemoet te komen aan bezwaren van andersdenkenden. Het CDA twijfelt en dat is normaliter te prijzen. Nu echter niet, want christelijke principes zijn toch niet zo dubbelzinnig dat er op basis daarvan in zo'n duidelijke zaak niet te kiezen valt? Of denken Heerma en partijgenoten ook bij zulke wezenlijke vragen slechts aan politieke winst en verlies? Gisteravond zei de bewindsman in Drachten dat hij niet de be doeling heeft om uitbreiding van de veestapel in het noorden en westen van het land via plotse linge wetgeving te verbieden. Met name in het noorden van het land is onrust ontstaan nadat vorige week een ambtelijke noti tie uitlekte. Daarin wordt gepleit voor rigoreuze maatregelen om het mestprobleem op te lossen. In het zuiden en oosten wordt de mest-norm al fors overschreden en daar kan de veestapel dus niet worden uitgebreid. In de akkerbouwgebieden is daar vol gens de norm wel ruimte voor. De ambtenaren vrezen nu dat het probleem zich gaat verplaat sen. Om dat te voorkomen willen zij de mestproduktierechten in het hele land verminderen of zelfs helemaal schorsen. Vrees dat dit gebeurt is niet terecht, zo verzekerde Van Aart sen. „Van een overval zal geen sprake zijn. Wel wil ik voorko men dat intensieve veehouders via constructies met grondge bonden mestproduktierechten hun mestproduktie gaan uitbrei den. In zo'n geval zou het dwei len met de kraan open zijn." De minister doelt daarmee op veeboeren in Brabant, Gelder land en Overijssel die maat schappen aangaan met akker bouwers elders om mestrechten te verwerven. Anders is het wan neer complete bedrijven worden verplaatst van de concentratie gebieden naar het westen en noorden. Dat vindt Van Aartsen wel een goede zaak. Van Aartsen en zijn collega De Boer (Milieu beheer) studeren momenteel op de mogelijkheden om het mest probleem definitief op te lossen. In mei willen ze de Tweede Ka mer daarover informeren. Op dit moment is nog geen keuze ge maakt voor welke optie dan ook. Inkrimpen van de veestapel be hoort echter zeker tot de moge lijkheden, aldus de minister. genbewaring en als een verdach te van een zware misdaad we gens cellentekort heengezonden dreigt te worden. Sorgdrager wil verder extra geld voor de uitbreiding van het aan tal cellen in de grote steden. Die cellen zouden speciaal bestemd moeten zijn voor verdachten uit de laagste categorie, zoals ver slaafden en jeugdige inbrekers. Het is de bedoeling dat gemeen ten meebetalen aan de exploita tiekosten van de cellen. Ook de verkiezingskaravaan van het CDA trok gisteravond door het Groningse land. CDA-frac- tievoorzitter Heerma hekelde in Oosteinde de uitlating van WD- leider Bolkestein dat Nederland nationale belangen centraal moet stellen in het buitenlands beleid. Dat neigt naar kortzich tig nationalisme, meent Heerma. Het CDA wil de ontwikkelings hulp op peil houden, maar die hulp moet wel efficiënter ingezet worden. Minister Voorhoeve (Defensie) zei in Assen te begrijpen dat zijn D66-collega Van Mierlo (Buiten landse Zaken) geklaagd heeft over diens krappe begroting (700 miljoen). Voorhoeve vindt dat de afgelopen jaren wel erg veel be zuinigd is op Buitenlandse Za ken. De defensieminister liet verder weten dat hij niet van plan is Italiaanse Agusta-helikopters te kopen. Voorhoeve is en blijft voorstander van de aanschaf van de Amerikaanse Apache-ge vechtshelikopter. Binnen het ka binet bestaat hierover nog geen overeenstemming. Tweede gega digde in de strijd om de heli-or der ter waarde van 1,3 miljard is het Frans-Duitse Tigre. Volgend maand hakt het kabinet de knoop door. Prinses Juliana is, samen met samen met prinses Christina en haar twee kinderen, in Lech am Arlberg (Oostenrijk) gear riveerd voor een winter-vakan tie. Juliana werd welkom gehe ten door gastvrouw Irmi Moos- brugger (rechts) van het hotel waar de koninklijke familie al sinds jaar en dag onderdak vindt. Prinses Juliana moet het dit keer zonder prins Bernhard stellen, die nog steeds in het academisch ziekenhuis in Utrecht verblijft. foto anp Amsterdam (anp) - De Amster damse raadsman mr. V. Kraal is niet over de schreef gegaan door te bemiddelen bij het terugkrij gen van twee gestolen Van Gogh-schilderijen, in ruil voor strafvermindering voor zijn cliënt. Dat oordeelt de Raad van Discipline, het tuchtorgaan voor de advocatuur. Mr. Kraal kwam begin 1994 in opspraak omdat hij de officier van justitie in Den Bosch vroeg om een regeling voor zijn cliënt, hasjhandelaar C.H., in ruil voor het terugkrijgen van twee Van Gogh's. De schilderijen waren eerder uit het Brabants Museum gestolen. H. beweerde een kennis te zijn van de dader, die spijt had gekregen. De officier ging niet op het aan bod in, maar de procureur-gene raal bij het hof deed dat wel. Hij trok het hoger beroep tegen H. in en dat leidde tot terugkomst van de schilderijen. De Raad van Discipline vindt dat het bedingen van voordeel in ruil voor teruggave van gestolen voorwerpen een advocaat niet betaamt. Maar in dit geval wa ren er bijzondere omstandighe den: Kraal handelde in overleg met justitie en met de schilde rijen was een 'aanmerkelijk maatschappelijk belang' ge diend. Den Haag (anp) - De Slag in de Javazee, gisteren 53 .jaar geleden, is zowel met een demonstratie als de presentatie van een boek herdacht. De Stichting Japanse Ereschulden greep de historische datum aan om in Den Haag te demonstreren bij de Japanse ambassade. De stichting poogt de vroegere vijand al gerui me tijd te dwingen tot het betalen van een schadevergoeding aan 77.000 Nederlandse oud-gevangenen uit de Jappenkampen. Een overlevende van de slag, de 65-jarige Jan Douwes, presenteerde elders in de Hof stad zijn verhaal Eindeloze Nacht. Hij voer op de Java, één van de Nederlandse schepen die in de Slag in de Javazee ten onder gingen. Van de ruim 560 opvarenden over leefden er slechts 43. Douwes schrijft: „Binnen enkele seconden verdwijnt het schip gierend en sissend recht standig onder de oppervlakte en sleurt in één klap vijfhonderd mensen mee de diepte in. Dan hoor ik niets meer. Het is doodstil. Letterlijk. Ik ben alleen. Verlaten in een pikdonkere, onafzienbare zee. De golven wiegen me op hun ruige ritme. Ik weet niet wat ik moet doen. Alleen dat ik boven moet blijven. Ik zwem rond zonder enig richting gevoel en hoop dat de haaien me in gods naam met rust zullen laten. Ik ben kapot. Mijn ogen turen de donkere watervlakte af op zoek naar iets om me aan vast te houden. Ik zie iets drijven en zwem er op af. Dichter bij gekomen zie ik dat het 't hoofd is van een verdronken man. Later bespeur ik iets dat een lichte kleur heeft. In de hoop dat het een zwemvest is, zwem ik er naartoe. Het zijn de billen van een dode, die met z'n gezicht naar beneden op het water drijft." Douwes werd na de Slag in de Javazee krijgsgevangen gemaakt door de Japanners. Hij was in de havan van Nagasaki toen de atoombom viel. Douwes heeft een paar keer eerder geprobeerd zijn verhaal aan het pa pier toe te vertrouwen. Aanvankelijk wilde het niet lukken, omdat de emoties te hevig werden. Dus als ik het goed begrijp, komen er op die vijfde Schiphol-baan straks niet alleen louter passagiers aan die Nederland enkel gebruiken als overstaphalte, maar er zullen ook geen Fokkers landen. Kunnen we op Schiphol niet alsnog een Bolkesteine- riaanse, van eigenbelang doorspekte redenatie loslaten, zodat dat onding er niet komt? Moeten we voor 50.000 twijfelachtige baantjes extra luchtvervuiling en geluido- verlast accepteren of kunnen we dit land wellicht beter gebruiken? Wat is eigenlijk eigenbelang? Is dat egoïstisch alles voor je zelf houden of is misschien als een farizeeër voor het oog van de wereld laten zien hoe goed je wel bent, ook een vorm van eigenbelang? Eigenbelang kan met andere woorden ook het je aanmeten van een imago zijn, waarmee je camoufleert dat je eigenlijk alleen maar uit eigenbelang handelt. Of zou het laten restaureren van een in dubbel opzicht vervallen zetel in een voormalige kolonie werkelijk ontwikkelingshulp zijn? Ik bedoel, we zouden toch niets liever zien dan dat de koningin eind augustus uit Indonesië terugkomt met een bestelling voor 50 Fokkers? Waar zouden we het anders vandaan moeten halen? Geloof maar niet dat Clinton begripvol zal kijken als Wim Kok hem smeekt met: 'Mister president, do you want a good Fokker?' MERIJN Eis 3 jaar tegen granaatwerper Rotterdam - Wegens het gooien van drie handgranaten, heeft het openbaar ministerie gisteren een gevangenisstraf van drie jaar geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk, tegen de 27-jarige K.K. uit Rotterdam. De man bracht op 12 november achtereenvolgens op de Brede Hilledijk en de Nieuwe Binnen weg granaten van Joegoslavische makelij tot ontploffing. Er raakten geen mensen gewond, wel werden auto's en gevels beschadigd. De man zou in een dronken bui en uit baldadigheid tot zijn daad zijn gekomen. Douane onderschept 60 kilo cocaïne Rotterdam - Vijf mannen hebben het afgelopen weekeinde tegenover de officier van justitie in Rotterdam bekend dat ze hebben geprobeerd zestig kilo cocaïne Nederland binnen te smokkelen. De cocaïne vertegenwoordigde een straatwaarde van 15 miljoen. De vijf verdachten - vier Chilenen en een Amsterdammer - werden bij een routine-controle in de haven aangehouden. De cocaïne zat verstopt in sporttassen. Opnieuw brand bij Cindu Uithoorn Amsterdam - Bij Cindu Chemicals in Uithoorn heeft zich gisteren voor de tweede keer in een week tijd een bedrijfsonge val voorgedaan: door snijwerkzaamheden vloog een naftaline- tank in brand. De brand is geblust, er vielen geen gewonden. Vrijdag nog raakte een man gewond toen stoom en harsdampen ontsnapten uit een tank. Een te hoge druk in de tank was de oorzaak, meldde Cindu gisteren, vlak voordat de nieuwe brand uitbrak. Cindu is bekend door bedrijfsongevallen, vooral sinds een grote ontploffing in 1992, waarbij drie doden en elf gewonden vielen. Ook toen was een te hoog opgelopen druk in een ketel de oorzaak. Volgens Cindu heeft het incident van vorige week echter niets te maken met de ontploffing in 1992. (ADVERTENTIE) ©Broccoli, r 500 gram V ©Rundergehakt, 500 gram .725-5,25 Q QO kilo ©@©©43r9§- y.JÖ J3r9§ Cd Zaanse snijder, Q wit, bruin [2M] of volkoren 12S5}, heel ©Zeeuws Meisje margarine, pakje 250 gram @©©-75" Nü Cd Koffiemelk, (01 halfvol of vol, fles 0.5 liter of pak 500 gram ©Cd Halve perziken, 1 Of) op lichte siroop, blik 850 g, lx? O Cd Country- of Fruit cookies, 1 A f\ rol 300 gram .L/tl/ OCdZaanlander kaas licht pikant 48+, vers van 't mes, a aa kilo J§r90- -1-75' 1.19 14.50 ©Cd Zakdoekjes, pak 8 x 10 stuks «jv Cd Luiers, diverse maten, pak Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 4 maart as..

de Stem | 1995 | | pagina 3