m riel lankenkoorts velt Oranje DE STEM Hiddink zoekt 'nieuwe heupen' voor Oranje jroege treffer Portugal beslissend in oefenduel zonder Ajacieden., 0-1 VAN JOLE talen. Krajicek bij laatste acht in Stuttgart Luxemburg verrast Malta in Valetta Ritzege Baldato in Ronde van Valencia UITSLAGEN standen Van de Luer: 6De kroon op 't werk' Engelse fans naar Brugge EMAES-KINDT i/an Jole aan de molen. uw behang-verf en jenodigdheden. Stewards met stickers psv op hesjes van Feyenoord sport KORT oetbal Onderzoek naar de Ajax-'acht' gaat lang duren ARI 1995 X 5, ^NIEUWKOMER OM VAN TE I fATERTANDEN DE EXCEL 3-drs. i La. 22.995,- <S>HYUnani lyitvoorraad leveroaar. HET N1EUWE wereldmerk ^HYunnni «raal Maczekstraat 6-14, tel. 076-21382^219209 Sport DONDERDAG 23 FEBRUARI 1995 DEEL ^onze verslaggever jjoven - De Ajax-boycot Danny Blind gistera- uit Oranje weg. Met Valckx verdween de ,i«e PSV'er uit de selectie „het Nederlands voetbal- j. Bondscoach Guus Hid- k wekt de indruk dat voor j duo, dat vorige maand defensiecentrum van ye vormde, de dagen thai zijn geteld. kink blijkt op zoek naar twee Lwe centrumverdedigers. „Nieuwe heupen," zoals hij het schetst in een interview met De Voetbaltrainer van deze week. Hiddink gaf zijn opvattingen prijs, voordat Blind (33) zich afmeldde en Valckx (31) gebles seerd raakte. Eerder dan gepland deed zich daarom voor Hiddink de gele genheid voor een alternatief duo te testen: Johan de Koek (Roda JC) en Frank Verlaat (Auxerre). De één 30 jaar en voor de tweede keer international, de ander de butant als bijna 27-jarige. Ook voor het afgeroomde Oranje kwamen gisteren verdedigers als John de Wolf (32) en Henk Fra- ser (28) niet in aanmerking. „Twee van zulke types als ik zoek en die rijp zijn voor Oranje, zie ik in Nederland niet rondlo pen," zei Hiddink tegenover De Voetbaltrainer. „Ik ben een groot voorstander van twee cen trale verdedigers, die het tac tisch inzicht, het technisch en vooral ook het atletisch vermo gen hebben om verdedigend in het belangrijke één-tegen-één duel overeind te blijven en op bouwend elkaar af te lossen. Ik noem zo'n duo de 'heupen' van het elftal. Bij hen begint dan steeds weer de opbouw, het voet ballen." „Over de tactische, conditionele, fysieke en zeker ook mentale vorming van moderne verdedi gers heb ik zo mijn eigen denk beelden," stelt Hiddink, die waarschuwt voor te hoge ver wachtingen rond Oranje in de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar. „We moeten ons realiseren dat de aanwezig heid op het EK in 1996 in Enge land en het WK in Frankrijk twee jaar later met de huidige selectie geen vanzelfsprekend heid is. De grote persoonlijkhe den zijn er niet meer. Het zou voor het Nederlands voetbal veel beter zijn geweest als de genera tie Gullit, Koeman, Van Breuke- len, Rijkaard en Van Basten ge faseerd afscheid had genomen. Nu is er sprake van een gat, terwijl voetballend Nederland nog steeds hetzelfde verwach tingspatroon over Oranje heeft." Hiddink signaleert in De Voet baltrainer de kloof tussen de spelers van topclubs en uit de subtop. „Juist de talenten van de clubs uit de subtop hebben veel belang bij internationale contac ten. Een wedstrijd op dat niveau is heel iets anders. Vooral spelers die niet van een topclub komen, merken dat. Ook dat heeft weer alles met mentale rijpheid te maken. Het heilige moeten is niet wekelijks aanwezig. Dat is bij Oranje wel het geval." fc'.UiUf to Henk Mees Ldhoven - Zonder Ajacieden genoot het Nederlands (ietbalelftal gisteravond volop sympathie in het vrijwel stadion van PSV. Voldoende om een tweede sderlaag op rij te ontlopen, bleek dat niet tegen de techneuten van Portugal. Net als vorige maand in llrecht tegen Frankrijk, toen met zes spelers van Ajax, lam Oranje ook in de tweede interland onder Guus Jidink op 0-1 uit. ARNAVAL LENTE al dan weer'daar 'an JOHN DEERNE is dat zo klaar BECKERS is het zo gezaaid RNE combine in 'n wip weer gemaaid laar eventjes aardappels poten ooier zal de oogst nog vergroten et GÉWÉ spuiten idigste besluiten 4E persen zijn niet te versmaden SPORT is alles te verladen eer voorbij PLOEG de voren netjes op een rij de winter weer al weer carnaval lein 18 - Kloosterzande 51 ilaar ook al waren die jongens j Ajax er niet bij, het heeft ij verbaasd dat er genoeg kwa- ïit over is," concludeerde innis Bergkamp bij zijn terug- ir in Oranje na vijf maanden, jgkamp, de meest vooruitge- :n spits, doelde vooral op icvan der Luer. Als vervanger a de volstrekt falende Edwin ms werd de 29-jarige spel- van Roda JC halverwege t. it Van de Luer vanaf de rech- iflank kreeg Oranje meer mg. Vijf minuten voor het nde etaleerde de Limburger in zolang verborgen gebleven i en kwaliteit. Eerst duwde Wim Jonk, de specialist, opzij ir een vrije schop. Zijn met voel geladen trap eindigde op buitenkant van de paal, ver Èen bereik van Portugals ster doelman Vitor Baia. 4YL - LINOLEUM elegd) OFFEN - VITRAGE - BADMAT- HEGORDIJNEN - SIERKLEED- adres iting-schildersbedrijf - Kloosterzande limme jongen Mc van de Luer had weinig stvan zenuwen. Je kon meteen n dat het een slimme jon- 9i is, die van wantenweet," irdeelde Hiddink over de nieu- tling, die van de vier debutan- i de beste indruk maakte, lijwei geen enkele actie van ui mislukte. De andere drie ïbutanten (de verdedigers Ver at en Kreek plus aanvaller Vu- ffi) hadden het vooral in de ginfase te kwaad met zichzelf ie pittige interland, die zel- zo flauw was als het predi- at 'vriendschappelijk' meestal ïgereert. Van al je foto\s een twefA afdrnk «rratis.* Van onze verslaggever Eindhoven - Op het veld kwam geen enkele PSV- roetballer in actie bij de interland Nederland - Por tugal. Stewards voor het toezicht in het stadion le- jerde de Eindhovense club Bj de interland wel. Aan de stickers op hun hesjes was afkomst te zien. Stickers van PSV werden gisteravond in allerijl op de enkele honderden, gele hes jes aangebracht, toen bleek iat de KNVB de stewards 'an PSV wilden tooien met kleding van Feyenoord. De aasjes van PSV waren niet jt°dig, zo had de voetbal end vantevoren laten we ten. Met behulp van stickers konden de ordebewakers 'an PSV voorkomen dat ze kon club moesten verloo chenen. AVTHIAS SAMMER heeft zijn Wract bij Borussia Dortmund lleitgd tot 30 juni 1999. Borus- Jnam de 27-jarige, van origine "stduitse, libero begin, 1993 or ruim negen miljoen gulden van Inter. Hij had nog een rbintenis tot eind volgend sei- „Supernerveus waren ze in het begin, zeker van achteruit. Ook organisatorisch klopte het toen niet. In de tweede helft hebben de debutanten zich goed her steld, vooral Van de Luer kwam er voortreffelijk in," vond Hid dink, die ook te spreken was over Dennis Bergkamp. Met pijnstillers, een ontstekingrem-' mend middel, onderdrukte de aanvaller van Inter Milaan giste ren een almaar doorzeurende blessure. Vooral in de eerste helft moest Bergkamp vaak in zijn eentje succes proberen af te dwingen. „Dennis Bergkamp zat zeker in de wedstrijd, maar hij had weinig geluk. Hij zit in een fase waar hij doorheen moet. Dit soort wedstrijden heeft hij nodig om zijn oude peil terug te krij gen." Systeem Van Edwin Vurens kreeg Berg kamp in de eerste helft nimmer een bruikbare bal, met passes van Jonk en Kreek kon hij slechts sporadisch uit de voeten. In een tweemans-aanval met Bryan Roy en Van de Luer opko mend vanaf rechts, vond Berg kamp beter zijn draai. Die om zetting betekende intussen de derde aanpassing van Hiddink in het onder Rinus Michels en Dick Advocaat ingeburgerde Oranje systeem; van 3-3-4 via 4-3-3 naar 4-4-2. Voor een zogeheten 'schaduwspits' was ditmaal geen plaats ingeruimd. De verdedi ging bestreek ditmaal de volle breedte van het veld. Het defensieve kwartet Bosz-De Kock-Verlaat-Kreek, volstrekt nieuw voor elkaar, bleek even wel snel kwetsbaar- Al in de achtste minuut buitte Pedro Barbosa dat uit met een prachti ge boogbal met de rechter voet vanaf links. Roerloos volgde De Goey de bal: 0-1. De Feyenoord- doelman kreeg verder nauwe lijks nog serieus werk om han den, maar maakte desondanks enkele keren een stuntelige in druk. Getrouw aan de traditio nele Portugese opvattingen, teerden de bezoekers verder op die ene treffer en verwaarloos den zij grotendeels hun techni sche kwaliteiten. In het vierde duel met Portugal in vijf jaar tijd bleef Oranje daardoor opnieuw op nul steken. In zes uur voetballen beslechtte alleen Richard Witschge, in 1991, de Portugese barrière. De andere drie wedstrijden-werden alle verloren door Oranje. Dank zij de massale opkomst (25.300 toeschouwers) leverde de interland, met zo toepasselijk een Limburgse uitblinker, niet temin enkele tonnen winst op voor het rampenfonds. Op zijn beurt hield Oranje aan de neder laag geen nieuwe kater over voor het volgende EK-duel, over vijf weken, thuis tegen Malta, dat gisteren zelfs voor Luxemburg te .zwak bleek. NEDERLAND - PORTUGAL 0-1 (0-1). 8. Pedro 0-1. Scheidsrechter: Veissiere (Fra). Toeschouwers: 25.300. Gele kaarten: De Koek (Ned), Fernando Couto, Rui Costa, Pedro (Por). NEDERLAND: De Goey; Bosz, Ver laat, De Koek en Kreek; Winter, Jonk en Witschge; Vurens (46. Van de Luer), Bergkamp en Roy. PORTUGAL: Vitor Baia; Joao Pinto (66. Folha), Jorge Costa, Fernando Couto en Nelo; Secretario, Figo (89. Paulo Madeira), Oceano, Rui Costa (61. Paulo Bento) en Pedro; Domin- gos (74. Paulo Alves). Stuttgart (anp) - Richard Krajicek heeft woensdag de laatste acht bereikt van het tennistoernooi in Stuttgart, dat een prijzengeld heeft van vier miljoen gulden. In de tweede ronde was Krajicek te sterk voor de als achtste ge plaatste Zuidafrikaan Wayne Ferreira: 6-3 7-6. Jan Sieme- rink, dank zij de ziekte van Edberg in Stuttgart actief, won in de eerste ronde van de Oostenrijker Horst Skoff: 3-6 6-4 6-2. Een paar uur nadat Krajicek zijn partij in de tweede ronde won, ging Siemerink in Stuttgart voor het eerst de baan op. In het hoofdtoernooi dan. Want de Rijnsburger had zaterdag en zondag al drie maal het Stutt- garter tapijt betreden. In het laatste kwalificatieduel dolf hij het onderspit, maar de griep van Edberg bezorgde hem de status van lucky loser. De 24-jarige Siemerink maakte, na een aarzelende start, dank baar gebruik van de herkansing. Vanmiddag wacht de Duitser Karbacher, die Stoltenberg uit schakelde. Krajicek, die dertien aces sloeg, had aan één doorbraak en een zeer sterke tiebreak (7-0) vol doende voor de winst. Die kwam in één uur en zestien minuten tot stand. De break vond plaats in de achtste game van de eerste set, waardoor Krajicek een voor sprong van 5-3 kon nemen en de set, die begon en eindigde met een ace, uitserveerde. In de tweede set liet Krajicek op 1-1 twee doorbraakkansen lig gen. Ferreira ging hierna beter serveren en had op 5-4 en 6-5 in totaal vier kansen op setwinst. De Zuidafrikaan, die herhaalde lijk blijk gaf van zijn ongenoe gen over zijn eigen spel, kreeg echter op die momenten telkens een onhoudbare service (waarbij drie aces) op zich afgevuurd. In de tiebreak was Krajicek op permachtig. Met buitengewoon agressief spel trok hij de winst naar zich toe, zonder dat Ferrei ra ook maar één kans kreeg iets terug te doen. Nikki Pilic, coach van het Duitse Davis-Cupteam (ook zijn Neder landse collega Stanley Franker zat op de tribune), toonde zich na afloop onder de indruk van het spel van Krajicek. „Hij heeft laten zien een uiterst gevaarlijke tegenstander te zijn. Zijn service en volley's waren imponerend. En het viel me op dat hij behoor lijk goed bewoog op de baan." Pilic is er nog niet zeker van dat hij eind maart in Utrecht voor de kwartfinale van de wereldgroep kan aantreden met zowel Mi- Pedro ontwijkt een sliding van Frank Verlaat. Ook Aron Winter kan de Portugees niet beletten te scoren. foto anp chael Stich als Boris Becker, die wel samen in de eerste ronde wonnen van Kroatië. „Ik ga er wel van uit dat ze allebei mee naar Utrecht gaan. Ze zijn in staat van iedereen te winnen. Ook van de Nederlanders, al ben ik me er terdege van bewust dat die heel erg gevaarlijk zijn." Stuttgart, mannen, 4 miljoen gul den Enkelspel, eerste ronde: Becker (Dui/1) - Kühnen (Dui) 6-3 6-3, Volkov (Rus) - Brugkera (Spa/3) 6-4 2-3 opgave Bruguera, Larsson (Zwe) - Ivanisevic (Kro/2) 4-0 op gave Ivanisevic, Siemerink (Ned) - Skoff (Oos) 3-6 6-4 6-2; tweede ronde: Krajicek (Nedj - Ferreira (Zaf/8) 6-3 7-6, Damm (Tsj) - Berasategui (Spa/4) 6-4 6-4. Dubbelspel, kwartfinales: Suk/ Vacek (Tsj) - Nijssen/Oosting (Ned) 5-7 6-3 6-1, Bale/Laffme de Jager (ZAf) - Kühnen/Stich (Dui) 3-6 6-3 7-6. Philadelphia, mannen, 1,2 miljoen gulden Eerste ronde: Reneberg (VSt) - Eltingh (Ned/4) 6-4 6-3, Agassi (VSt/2) - Apell (Zwe) 6-4 6-2, Jensen (VSt) - Palmer (VSt) 6-2 6-3, Stark (VSt) - DiLucia (VSt) 6-4 6-4. Linz, vrouwen, 275.000 gulden Eerste ronde: McGrath (VSt/8) - Callens (Bel) 6-3 6-4, Ritter (Oos) - Melicharova (Tsj) 6-3 6-4, Sehett (Oos) - Dragomir (Roe) 6-3 6-1, Buche (Oos) - Reichel (Oos) 6-1 6-1. Tweede ronde: Cecchini (Ita/6) - Manjokova (Rus) 6-4 6-2, Appel mans (Bel) - Schnell (Oos) 4-6 6-3 6-4. Eindhoven (anp) - De 'acht' van Ajax, met in hpn gevolg bestuur, trai ner en club zelf, zullen nog weken moeten wach ten of de boycot van de wedstrijd van het Neder lands elftal tegen Portu gal eventueel sancties krijgt. Het sectiebestuur betaald voetbal, waarvan de leden de laatste dagen van alles en nog wat door elkaar rie pen, heeft een principe-ak koord bereikt om naar de tuchtcommissie te stappen. Niet meer en niet minder. Dat wil niet zeggen dat die commissie ook daadwerke lijk in actie komt. Niet in de laatste plaats op aandrang van bondscoach Hiddink, zal het bestuur niet overhaast beslissen. „Alle mogelijkheden en on mogelijkheden zullen we onderzoeken," verklaarde woensdag een woordvoerder van het sectiebestuur. „Voor we de zaak aanhanging ma ken, moeten eerst de gevol gen te overzien zijn. Alles moet waterdicht zijn afge dekt. Dat zal nog een hele tijd in beslag nemen." De KNVB heeft twee juris ten in dienst, die inmiddels ook met de zaak bezig zijn. Het sectiebestuur heeft be sloten voorlopig helemaal niet, of uiterst terughou dend over de boycot van de acht Ajacieden naar buiten te treden. Eerder lieten voorzitter Staatsen en vice- voorzitter Maessen weten voorstander te zijn van har de actie, voormalig vak bondspecialist Jansen liet zich gematigder uit. Bonds coach Hiddink heeft tot nu toe geen kwaad woord geuit over zijn afwezige interna tionals. Tussen de regels door liet hij blijken zich af te vragen of de spelers wel alle blaam voor de affaire treft. Hiddink liet woensdaga vond weten doorlopend contact met het sectiebe stuur over eventuele maat regelen te willen houden. „Ik heb met het bestuur gesproken en zal ook zeker nog verder gaan praten." Valetta (anp) - Nullen en nederlagen zijn ze gewend. Met af en toe als uitschieter een puntje voor een onverwacht gelijk spel. Malta en Luxemburg zijn niet bepaald ver wend op voetbalgebied. De twee voetbaldwergen streden woensdag in Valetta om het predikaat 'minst slechte' in groep vijf van de kwalificatie voor de eindronde van de Europese titelstrijd. Luxemburg toonde zich verrassend de sterkste van de twee. Het won met 0-1. Van onze verslaggever Eindhoven - Het Oranje-debu- tantenbal gisteravond in Eind hoven leverde een winnaar en een verliezer op. Eric van de Luer (Roda JC) was de winnaar, Edwin Vurens (FC Twente) de verliezer. „Ik ben een ervaring rijker. Ik weet nu hoe het werkt in het echt," constateerde de laatste. Van de Luer glom van trots. „Dit is de kroon op het werk. Maar eigenlijk is het een logisch ver volg op de prestaties van Roda JC. Daar lopen nog meer kandi daten voor Oranje rond. Ik heb in elk geval bewezen dat ik het niveau aan kan. Ik reken nergens op. Maar ik zal me er niet zonder slag of stoot bij neerleggen dat ik uit de selectie verdwijn ais de Ajacieden weer beschikbaar zijn." Malta was favoriet. Het had in eigen huis Tsjechië al twee dure punten afgesnoept door een gelijk spel. Luxemburg in casseerde drie nederlagen, waarvan er twee tot stand kwamen tegen Nederland. De nummer laatst produceerde in Valetta de eerste treffer in de kwalificatieronde. Die was dan ook meteen goed voor drié punten. De als prof gelouterde Lan- gers was de maker van het enige doelpunt. Na 54 minuten reageerde hij attent, toen doelman Cluett in een reflex een inzet van Cardoni keerde, maar de bal niet vast kon houden. Twee minuten voor het einde kreeg de thuisploeg toch nog uitzicht op een punt. Carmen Busuttil mocht van elf meter aanleggen, maar raakte slechts de paal. Door de overwinning deed Luxemburg de laatste plaats in groep 5 over aan Malta. Noorwegen leidt in de groep met tien punten, voor Neder land met acht. GROEP 5 Uitslag: Malta - Luxemburg 0-1 (0-0). Stand: Noorwegen 4-10 (7-1), Ne derland 4-8 (10-1), Tsjechië 3-5 (6-1), Wit-Rusland 3-3 (2-5), Luxemburg 4-3 (1-11), Malta 4-1 (1-8). Eerstvolgende wedstrijden: 29 maart: Nederland - Malta, Tsje chië - Wit-Rusland, Luxemburg - Noorwegen. Calpe (anp) - Het wielerseizoen is enkele weken oud en de Italianen hebben hun twintigste overwinning al binnen. Fabio Baldato zorgde er woensdag voor in de eerste etappe van de Ronde van Valencia. De Italiaan spurtte bij een massale aankomst zo hard bergop, dat zijn concurrenten pas een seconde later de streep passeerden. Baldato had ook al een rit in de Ronde van de Middellandse Zee gewonnen. Voor de start nam het peloton woensdagochtend een minuut stilte in acht wegens het veron gelukken van drie Colombiaanse profs op dinsdag. Negen maan den was er langs de Costa Brava geen druppel regen gevallen, vlak voor de eerste etappe ging de hemel echter volledig open. Spaarzame aanvallen leidden in de rit over 153 kilometer tot niets. Het peloton stevende door het defensieve werk van de ploeggenoten van Mario Cipolli- ni af op een massasprint. De Italiaan, dit seizoen al goed voor vijf overwinningen, vergiste zich echter in de oplopende fi- nishstraat. Van de Nederlanders was Maar ten den Bakker met de vijftiende plaats de beste. Jeroen Blijlevens arriveerde ais 155e en laatste op ruim zestien minuten van win naar Baldato. Uitslag eerste etappe: 1. Baldato (Ita) 153 km. in 3.47.53, 2. Minali (Ita) 0.01, 3. Lombardi (Ita), 4. Jala- bert (Fra), 5. Bartoli (Ita), '6. Zabel (Dui), 7. Kappes (Dui), 8. Saitov (Rus), 9. Ekimov (Rus), 10. Zülle (Zwi), 15. Den Bakker, 23. Voskamp, 29. Boogerd, 66. Dekker, 77. De Vries, 95. Talen 1.51, 96. Bouwmans 2.02, 139. Vogels 12.06, 155. en laat ste Blijlevens 16.08. Londen (sid/afp) - Onder grote veiligheidsmaatregelen reizen volgende week ongeveer 2100 supporters van de Engelse voet balclub Chelsea naar Brugge. Chelsea speelt daar dinsdag in de kwartfinale van de strijd om de Europa Cup 2 tegen Club Brugge. Vorige week woensdag veroor zaakten Engelse supporters flin ke rellen tijdens de interland wedstrijd Ierland - Engeland. De Nederlandse scheidsrechter Jol staakte daarop het duel. Bestuursleden van Club Brugge en Chelsea kwamen in januari al bij elkaar om met de politie van Brugge te praten over veilig heidsmaatregelen. Zij besloten alleen geregistreerde Chelsea- fans kaartjes te geven. Engelse politieagenten zorgen voor bege leiding. De Chelsea-supporters hebben een slechte naam. Sommigen symphatiseren met extreem rechtse partijen. Een klein groepje is aangesloten bij de pa ra-militaire groepering Combat 18, De één en de acht staan voor de initialen van Adolf Hitler. De eerste en achtste letter van het alfabet. De politie in Brugge vreest dat de Engelsen contact zoeken met Duitse en Belgische neo-nazi's om samen met hen rellen te schoppen. Alle 18.000 plaatsen in het sta dion van Brugge zijn dinsdag bezet. Chelsea-secretaris Hut chinson riep de fans op niet zonder kaartje naar België te komen. BASKETBAL VOETBAL Mannen, eredivisie: Cel/Donar - EBBC 73-75. SCHAKEN Wijk aan Zee, Sonnevanck-toer- nooi Tweede ronde: Ftacnik (Slv) - Van den Doel (Ned) 1-0, Riemers- ma (Ned) - Wells (Eng) 0-1, Nij- boer (Ned) - Delemarre (Ned) 1-0, Giek (Rus) - Van Mil (Ned) 1-0, Bosch (Ned) - Armas (Fra) 1-0. Stand: 1. Giek, Nijboer en Wells 2, 4. Bosch en Ftacnik lVa, 6. Delemarre 1, 7. Armas, Riemers- ma, Van den Doel en Van Mil 0. SKIËN Kirchberg, WB freestyle, böckel- piste Mannen: 1. Sjoepletsjov (Rus) 28,80, 2. Brassard (Can) 27,19, 3. Gauthier (Can) 26,82, 4. Rochon (Can) 26,80, 5. Ougier (Fra) 26,76. Stand: 1. Sjoepletsjov 600 punten, 2. Grospiron (Fra) 572, 3. Bras sard 544. Vrouwen: 1. Weinbrecht (VSt) 26,37, 2. Gilg (Fra) 26,18, 3. Bat- telle (VSt) 25,85, 4. Dimtsjenko (Rus) 25,72, 5. Monod (Fra) 25,62. Stand: 1. Monod (Fra) 572 pun ten, 2. Weinbrecht (VSt) 564, 3. Mittermayer (Dui) 556. SPORTPRIJSVRAGEN Duitse midweeklotto Trekking A: 18-20-26-29-35-45. Reservegetal: 25. Trekking B: 1-3-15-32-41-46. Re servegetal: 43. Spel 77 9 6 7 6 0 0 9. Super 6: 9 7 8 1 0 8. Engeland, Premier League Uitslagen: Aston Villa - Leicester 4-4, Blackburn - Wimbledon 2-1, Chelsea - Southampton afg., Leeds - Everton 1-0, Manchester City - Ipswich 2-0, Newcastle - Tottenham afg., Norwich - Man chester United 0-2, West Ham - Queens PR afg. Stand: Blackburn 29-65, Man chester United 29-63, Newcastle 28-51, Liverpool 27-48, Notting ham 29-46, Tottenham 27-43, Leeds 27-42, Sheffield Wednes day 29-39, Aston Villa 30-38, Ar senal 29-37, Wimbledon 28-36, Norwich 28-35, Manchester City 28-35, Coventry 29-34, Chelsea 27-33, Queens PR 26-31, Sout hampton 27-31, Everton 29-31, Crystal Palace 28-30, West Ham 28-29, Leicester 28-20, Ipswich 28-20. Jerez, vriendschappelijke inter- land Spanje - Duitsland 0-0- Scheids rechter: Sundell (Zwe). Toeschou wers: 20.000. Gele kaarten: Hier- ro (Spa), Freund, Wörns (Dui). Spanje: Zubizarreta (46. Caniza- res); Belsue, Hierro, Abelardo en Voro; Sergi, Caminero (46. Goi- coechea), Luis Enrique (46. Cuel- lar) en Donato; Amavisca (46. Guerrero) en Pizzi (82. Salinas). Duitsland: Köpke; Babbel, Hel- mer, Freund en Wörns (75. Bas- sier); Hassler, Dirk Schuster (46.' Weber), Möller en Todt; Kirsten en Klinsmann. IJSHOCKEY Tilburg, play-offs eredivisie Eerste wedstrijd: Tilburg - Eind- hoven 7-0 (2-0 3-0 2-0). ZAALHANDBAL Vrouwen, eredivisie: SVM - V en L 12-11.

de Stem | 1995 | | pagina 9