College Hulst wil eerst garanties Hulst wil geen voorwaarden verbinden aan grondprijs huurhuizen DE STEM Illegale berg afval in natuurgebied Saeftinghe Grote Zeeuwse partijen mikken op paars college DAG KLAPPER jaar mijn opa Opnieuw uitstel beslissing bouwvergunning bezoekerscentrum Saeftinghe Onderzoek woningmarkt in Axel moet goed beeld van woonwensen geven I, Garage Adriaansen, Balju il. 01150-12612. pESTEM ZEELAND C2 Kinderoptocht in Koewacht EDITIE ZEELAND Koffieconcert met Aiinick de Lille en Sabine Tamsyb in het Belfort f O Drogist in actie ROC geeft scholen nestkastjes /lichel en al uit België Het is raar maar waar wordt 47 jr. Kusjes Chane SAIL95 AMSTERDAM 10-14 AUGUSTUS flazen schuif- kanteldak aan. Alsmede stuur bekrachtiging, speciale interieurbekledingen 00 NX Sail met T-baren twee verwent u met centrale por ring en schitterende lichtme- lan Sail krijg je lekker veel. an. Je blijft erin rijden. Met stuurbekrachtiging eH o.a. elektrisch schuif-/ kanteldak, bumpers in carrosseriekleur, speciale interieurbekleding en Sail badge. Leverbaar in 1.4 en 1.6 liter benzine uitvoering of als 2.0 liter diesel Voorbeeld I isum. adviesprijs f 22.895,- ibetaling/inruil f 8.000,- dietsom f 14.895.- Voorbeeldjj Consum. adviesprijs _i Aanbetaling/inruil betaling. DONDERDAG 23 FEBRUARI 1995 Van onze verslaggever (juist - Burgemeester en wet houders van Hulst voelen er „jets voor om in onderhande lingen over bouwgrond met woningbouwverenigingen een maximale huurprijs en maxi male huurverhoging voor tien jaar vast te leggen. pat zou betekenen dat de ge meente op de stoel van de wo ningbouwvereniging gaat zitten en dat wil het college niet. B en W reageren met dit stand punt op een suggestie van PvdA- raadslid mevrouw A. Hegger tij dens de commissie Financiën, waar de verkoop van grond aan de Regionale Woningbouw Vere niging aan de orde was. Ze wees erop dat de gemeente nu bouw grond goedkoop van de hand doet om sociale woningbouw mogelijk te maken, maar dat de kans er in zit dan de bouwver eniging over een paar jaar de huren telkens met zes procent gaat verhogen. Daarom opperde ze de suggestie om, voorafgaan de aan de verkoop, afspraken te maken over de maximale huur prijs en maximale huurverho ging- In hun reactie stellen B en W dat de huurwoningen, die de laatste jaren zijn en worden gebouwd, een vrij forse huurprijs hebben. „Die woningen staan ook het meest onder druk. Het is dan ook terecht dat de huurprijs van nu te bouwen woningen extra aan dacht krijgt." Voor wat de gemeente betreft kan dat volgens B en W alleen via goedkopere grondprijzen. „Overigens moet men niet verge ten dat de doelstelling van de woningbouwvereniging is om in het belang van de volkshuisves ting in Zeeuws-Vlaanderen werkzaam te zijn," aldus het college. „Het is dus niet zo dat er winst beoogd wordt, dit is zelfs bij wet verboden." Gezien de wettelijke voorschrif ten vinden B en W het 'niet aanvaardbaar' voorschriften omtrent prijsstelling en huurver hoging als voorwaarde bij de verkoop van grond te hanteren. „De huurprijzen, die door de woningbouwvereniging worden vastgesteld, zitten immers onder de voor een dergelijke woning toegestane maximale huurprijs," weten B en W. Ze wijzen erop dat de jaarlijkse huurverhoging voor alle com plexen gemiddeld zo'n 3,5 pro cent is. „Mede als gevolg van een aanvaardbare grondprijs is het mogelijk om onder de maximaal toegestane huurprijs te verhuren en de huur ieder jaar met een lager percentage te verhogen dan wettelijk is toegestaan." Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst wil eerst via een convenant met het Zeeuwse Landschap de leefbaarheid van Emma- dorp garanderen, alvorens een bouwvergunning te verle nen voor het bezoekerscentrum Saeftinghe. Burgemeester en wethouders van Hulst hebben dat gisteren beslo ten, nadat een nieuwe informa tiebijeenkomst de bezwaren bij de bewoners van Emmadorp niet heeft kunnen wegnemen. De bewoners lieten gisteren we ten dat ze ook met een conve nant niet akkoord gaan. Emma dorp vreest dat het bezoekers centrum voor zo'n toeloop zal zorgen dat het met de leefbaar heid gedaan is. Het tere punt is het te verwachten aantal bezoe kers. Burgemeester en wethou ders willen de Stichting Het Zeeuwse Landschap, bouwer van het bezoekerscentrum, een convenant laten tekenen waarin het maximaal aantal bezoekers per jaar is bepaald op 30.000. Controle Daarnaast moet ook omschreven worden op welke wijze dat ge controleerd gaat worden. In het convenant moet ook geregeld worden op welke dagen het cen trum open is en wat de bezoek tijden zijn. Bovendien willen B en W dat het Zeeuwse Land schap op papier zet wat ze ver der van plan zijn voor betreft het beheer van het natuurgebied Saeftinghe. Informatie „Zodra we al die informatie heb ben en daar bevredigend mee uit de voeten kunnen, beslissen we op het verzoek om een bouwver gunning," aldus wethouder G. van de Voorde. De wethouder wijst erop dat er aan de bouw vergunning op zich geen voor waarden kunnen worden gekop peld als het gaat om bezoeker saantallen en openingstijden. „Dat kan wel in de vorm van een convenant. Ik denk toch dat we Van onze verslaggever Koewacht - In Koewacht wordt zaterdag een carnavalsoptocht voor de jeugd gehouden. Het initiatiatief daarvoor is genomen door de jeugdcommissie van de W Koewacht, die vond dat er in bet dorp toch fets aan carnaval gedaan moet worden. De stoet vertrekt om 14.00 uur en volgt een route door zowat bet hele dorp. Naar verwachting doen er tussen de 100 en 150 kinderen aan het carnavalsfes tijn mee. Ook rijden er een stuk of vijf wagens mee in de optocht, gebouwd door kinderen en hun ouders. Na afloop van de op tocht is er nog een limonadebal in de kantine van de W Koe wacht. Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie- dief), Frank van Cooten, Frank Deij, Rein van der Helm, Florence Imandt, Ton Koomen (sport), Harold de Puysseleijr. Soes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- oeverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- '3751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten Iplv. editiechef). Advertentieverkoop terneuzen: Zuidlandstraat 32, el 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, 'el- 076-236454. telefoonnummers en openings- "Iden van overige afdelingen op Pagina A2. 01-02-95 er dan echt alles aan gedaan hebben om aan de bezwaren van de bewoners tegemoet te ko men." Wassen neus De bewoners willen echter van geen convenant weten. „Daar gaan we niet mee akkoord. Zo'n convenant is een wassen neus. Het heeft geen enkele juridische waarde," stelt mevrouw R. War- menhoven namens de bewoners. „De uitvoering ervan is uitslui ten afhankelijk van de goede wil van het Zeeuwse Landschap. Maar die instantie is zo vrij als een vogeltje om over een half jaar dat convenant in de prulle- bak te gooien. Er is namelijk geen enkele sanctie mogelijk als men zich er niet aan houdt." Mevrouw Warmenhoven denkt dat er voor een maximaal aantal van 30.000 bezoekers per jaar niet zo'n groot bezoekerscen trum nodig is dan er nu op de tekentafel ligt. „Als men zich- aan dat maximum wil houden kan er best een kleiner gebouw komen. Daarmee zouden we wel akkoord kunnen gaan." Ch. Jacobusse van het Zeeuwse Landschap zei gisteren niet te kunnen ingaan op het besluit van B en W, omdat hij daarvan nog niet op de hoogte was ge steld. „Wat ik wel wil zeggen is dat ons van meet af aan een maximum van 30.000 bezoekers voor ogen heeft gestaan. Wij wil len niet zonodig mensen naar Saeftinghe halen, maar wat er komt in goede banen leiden." Wildgroei Het Zeeuwse Landschap orga- nisseert excursies waar nu jaar lijks zo'n 10.000 mensen aan meedoen. „Daarnaast is er een enorme wildgroei. Er worden ex cursies buiten ons om georgani seerd, mensen lopen illegaal door het natuurgebied, hele bus sen stoppen voor een wandeling op de dijk. Het gaat per jaar om nog eens duizenden mensen. En daar is het bezoekerscentrum juist voor bedoeld, om de huidi ge wildgroei tegen te gaan." Van onze verslaggever Sluis - In de historische raadzaal van het Belfort in Sluis vindt op zondag 26 fe bruari weer een koffieconcert plaats. Het wordt verzorgd door de mezzosopraan An- nick de Lille, begeleid door de pianiste Sabine Tamsyn. De Lille behaalde diverse diplo ma's aan het Lemmensinstituut in Leuven. Ze voltooide haar zangopleiding aan het conserva torium in Antwerpen en volgt nu de opleiding 'Lyrisch Atelier' aan het conservatorium in Brus sel. Ze gaf reeds verschillende recitals met romantisch en he dendaags repertoire en verzorg de een aantal vocale solo's in oratoria. Sinds kort maakt zij deel uit van het koor Capella Brugensis. Zij is lerares zang en stemvorming in Knokke en Brugge. Tamsyn studeerde eveneens aan het Lemmensinstituut. Zij be haalde er de laureaatdiploma's piano en kamermuziek. Onder leiding van Levente Kende be haalde ze in 1993 het Hoger Diploma piano met grote onder scheiding. Samen met De Lille werkte ze mee aan een cd met werk van Jan Decadt. Tamsyn geeft les aan de muziekacademie in leper. Op het programma staan werken van onder anderen Liszt, Ma hler, Ravel en Decadt. Het con cert wordt besloten met Pastora le en Simple Gift van Copland. Het concert begint om 11.00 uur. De toegang is gratis. Volgens het Zeeuwse Landschap is de berg afval in het natuurgebied Saeftinghe de erfenis van de vorige eigenaar, waarvan de stichting het betreffende stukje grond heeft gekocht foto camile schelstraete Van onze verslaggever Emmadorp - Bewoners van Emmadorp hebben aangifte gedaan van een 'ille gale' berg afval in het natuurgebied Saeftinghe. Ze ontdekten de rommel deze week per toeval, toen ze zich begaven op terrein dat eigenlijk verbo den is voor onbevoegden. Het afval werd aangetroffen in het gebiedje De Noord, een wat hoger gelegen deel van het natuurgebied. Het ging daarbij vooral om zaken als oud ijzer, roestige vaten, bedspiralen en accu's. De bewoners vermoe den dat er ook asbest ligt. De milieupolitie is gisteren ter plaatse een kijkje gaan nemen en heeft vervolgens proces-verbaal opgemaakt. Volgens Ch. Jacobusse van het Zeeuwse Landschap is de berg afval de erfenis van de vorige eigenaar, waarvan het Zeeuwse Landschap het betreffende stukje natuurge bied heeft gekocht. Oorspronkelijk stond er een vervallen schuurtje met asbest dak. De ruïne is volgens de wettelijke voorschriften eind vorig jaar afgebroken en het asbest verwijderd. „In het schuurtje zat nogal wat rommel, inderdaad ook een paar accu's," aldus Jaco busse. „We hebben alles op een hoop gezet met de bedoeling het zo netjes mogelijk gescheiden af te voeren. De beheerder heeft al lang opdracht gegeven, maar vanwege het natte weer en machinepech is het nog niet gebeurd." Jacobusse vindt de ophef, die de bewoners van Emmadorp er over maken, nogal over dreven. „Het is één van de onderdelen van de actie 'beschadig het Zeeuwse Land schap'," betoogt hij. „In het begin waren we bereid te luisteren en een heleboel toezeggingen te doen aan de bewoners inzake het te bouwen bezoekers centrum. Maar deze manier van actievoeren begin ik zo langzamerhand een beetje spuugzat te worden. Ik zet nu toch wel hele grote vraagtekens bij de motieven van de bewoners." Van onze correspondente Axel - Deze week wordt een woningmarktonderzoek in de gemeente Axel gehouden. Al le huishoudens ontvangen een vragenlijst, die voor 13 maart geretourneerd moet worden. De vragen hebben betrekking op kenmerken van het huishouden, de woning, mogelijke verhuis plannen, prijs die men wil beta len voor een koop- of huurwo ning, beleving van het wonen in relatie tot de omgeving en ge wenste woningtype. Ook wordt onderzocht of er behoefte is aan specifieke woningen voor bij- voorbeeld ouderen. In eerste instantie wilde de RZVW (woningbouwvereniging) alleen een onderzoek doen naar de wensen van de bewoners in de betonwijk in Axel. Omdat ge meente Axel ook benieuwd was naar de behoeften van de inwo ners van andere wijken en plaat sen, is het onderzoek grootscha liger opgezet. „Jammer dat we Zeeuws-Vlaan deren er niet integraal bij kon den betrekken, dan zouden we een totaal-overzicht kunnen hebben," aldus burgemeester W. de Graaf. Proverko Vastgoed, Sprangers bouwbedrijf en Pro- jectbouw Zeeland zijn mede-fi nanciers van het woningmarkt onderzoek. Het buro Zebra Advies uit Veld hoven voert het onderzoek uit. De uitkomsten van de enquête zullen primair gebruikt worden voor de invulling van de stads vernieuwing van betonwijk West in Axel. Deze week is de eerste paal van de tweede fase van betonwijk Oost de grond in ge gaan. De gegevens uit het onderzoek zijn anoniem. Om een goed en betrouwbaar beeld van de huidi ge en toekomstige woningmarkt te kunnen geven moet de respons minimaal 25 procent zijn. De resultaten zullen in april bekend gemaakt worden. 'Je verfrist provinciale politiek als christelijke partijen eens niet meedoen' Ria Geluk is de tweede kan didaat gedeputeerde voor D66 fotoarchief de stem Van onze verslaggever Cees Maas Middelburg - Het is geen doel op zich, maar ze wijzen het op voorhand bepaald niet af. Het is duidelijk: de grote, niet confessionele partijen in de Zeeuwse Staten mikken dit maal op een paars college, zonder gedeputeerden van het CDA. „Je verfrist de provinciale poli tiek als de christelijke partijen eens een keer niet meedoen in GS," zegt Ria Geluk, sinds kort binnen de D66-statenfractie for meel kadidaat gedeputeerde on der gedeputeerde Dijkwel. „Je krijgt meer leven in de poli tieke brouwerij, in mijn tijd als Vlissingse wethouder werkte paars buitengewoon positief," zegt PvdA-gedeputeerde Daan Bruinooge. Zijn bijnaaam, de CDA-killer, stamt uit de tijd toen Bruinooge in Vlissingen met de WD een paars college for meerde, lang voordat ze daar landelijk zelfs maar aan durfden denken. „Wij wijzen paars zeker niet af, het debat zou levendiger kunnen worden, voor Zeeland zou het geen slechte zaak zijn," zegt WD-statenlid Hans van Gees- bergen. Allen haasten zich echter te zeg gen dat 'paars geen doel op zich is, dat de kiezer wel uitmaakt wie straks aan de touwtjes mag trekken en dat daarna pas de portefeuilles worden verdeeld en de poppetjes gekozen.' Paars, een term voor een combi natie van VVD, D66 en PvdA, is wat de landelijk PvdA-voorzitter Felix Rottenberg in elk dagelijks provinciebestuur wil. Het is goed mogelijk in Zeeland, gezien de huidige politieke verhoudingen. In een recent artikel in het NRC/ Handelsblad spraken GS van Zuid-Holland grote tevreden heid uit over de werkbaarheid van het vier jaar geleden ge vormde paarse college van GS. Dat artikel is de Zeeuwse poli tiek niet ontgaan. Het CDA in de Zeeuwse Staten heeft het bij veel grote fracties verbruid, al was het maar door de toenemende tegenstand van CDA-gedeputeerde Dek in het college. Maar ook het dwarse standpunt van een deel van de CDA-fractie tegen de toltunnel WOV speelt mee. Bruinooge: „Ik ben het met Felix Rottenberg eens, paars zou wen selijk zijn, maar een college moet ook een werkbare meerderheid hebben, anders gaat het niet." Momenteel is het CDA de groot ste fractie met dertien zetels en twee gedeputeerden. Maar Ria Geluk en Gert van Zwieten (WD) staan al klaar om die plaatsen in te nemen, mocht de verkiezingsuitslag dat mogelijk maken. Vier jaar geleden kreeg Zeeland bijna een paars college, het was toen aan de SGP te danken dat het CDA mee mocht doen in GS. Ria Geluk: „Met het CDA heb je een betere afspiegeling van de bevolking en dat heeft voorde len. Maar aan de andere kant is er nu een kunstmatige tegenstel ling ontstaan tussen de christe lijke politiek en wat de confes sionele partijen zo graag aandui den als de niet christelijke poli tiek. Het is een kunstmatige scheiding, want ook bij ons zit ten genoeg kerkelijke mensen en bij andere fracties ook." Wéér zo'n veel kleurig druk werkje in de bus.... Ditmaal wordt mij op juichtoon meeegedeeld dat onze wijkdrogist zijn zaak ge heel vernieuwd heeft. Je kunt er nu echt eigentijds winke len, met een mandje voor je boodschappen, een electroni- sche kassa en met een beeld schermpje dat je 'goedenmor- gen' en na je pincode 'tot ziens' toewenst en een sluis aan de uitgang die moet voor komen dat je met een gejatte rol drop de benen neemt. Het drogistenblad verwacht mijn vreugde en dankbaar heid, maar in stilte treur ik over die teloorgang van de ouderwetse drogist, die in zijn kort witte jasje achter de toonbank stond, omringd door bruine stopflessen met hoekige etiketten en die je niet via een groen display, maar met een vrolijke stem toeriep: „En wat mag het we zen...?" Als je je bestelling had geplaatst luidde onveran derd de vraag: „Anders niets vergeten....?" Die oude drogist was een me- disch-sociaal raadsman. Hij vormde naast de oude huis arts, de tweede loot aan de stam van de chirurgijns. In zijn kruidig geurdende heilig- dommetje liet hij zich gedul dig aanhoesten, teneinde het juiste soort hoestdrank voor je te kunnen brouwen. In één van onze prachtige, oude dorpen heb ik er één gekend, die behalve als leve rancier van pinkpillen en trekzalf ook als ombudsman fungeerde. Als het even stil was in de zaak mocht hij daar graag over vertellen. „Zo heb ik ooit een vrouw onder mijn klanten gehad," vertelde hij. „die Valeri aandruppels kwam halen, om dat ze in de zorgen zat over haar dochter van zeventien, ene Tiny. Het kind was hart stikke verliefd geraakt op een getrouwde vent van in de veertig. Bertus heette-ie. Ik kende hem wel. 't Was geen beste! Tiny's moeder was ten eind raad. „Het lijkt wel of Astrid d'r verstand kwijt is," klaagde ze. „Die vent hypnotiseert haar gewoon. Zijn vrouw weet nergens van. Tiny is voorzover ik weet nog niet met Bertus naar bed geweest, maar volgens mij duurt dat óók niet lang meer. En dan komt ze nooit meer los van 'm." „Ik had zwaar met haar te doen," zei de drogist. „Ik be greep haar angst maar al te CC Ml h- X u IA CU? =3 JA _l ~-<X<3 A z O Door Tom Koopman goed. Ik heb ook van die jonge meiden gehad, weet je? Gelukkig heb ik haar kunnen helpen. En weet u hoe? Ja, misschien was het niet hele maal netjes wat we deden, maar nood breekt wetten. We spraken af dat Tiny's moeder haar dochter om een boodschap naar onze zaak zou sturen. En waarachtig! De volgende dag stond het kind, met die pittige paarde- staart van d'r, hier voor de toonbank, vlakbij waar u nu staat! Zodra ik haar zag bin nenkomen pakte ik de tele foon. Ik deed alsof ik de vrouw van Bertus aan de lijn had. Ik zag hoe Astrid haar oren spitste toen ze mij de achternaam van Bertus hoor de noemen. Met een stalen gezicht speel de ik dat Bertus zijn vrouw mij een bestelling stond op te geven. Maar wat voor een bestelling! Ik herhaalde luid, terwijl ik het zogenaamd op schreef: Geurvreters van Ber tus zijn schoenenmaat. Kleef- poeder voor Bertus zijn valse gebit. Tabletten tegen zijn maagzuur en een extra sterke deodorant voor zijn oksels. Vitamines, bloedwijn en Gin- sengwortel voor Bertus zijn energie.... De man voor wie deze bestel ling bestemd was (Bertus dus) moest wel een uitgeputte stin kerd wezen... „Is Bertus zijn loopoor al over?" informeer de ik zogenaamd door de tele foon. „En hoe gaat het met zijn aambeien...?" Ik zag Astrid verbleken toen ze dat allemaal hoorde. Ik snap nog steeds niet dat ze het voor zoete koek heeft ge slikt. Maar diezelfde avond kon Bertus gaan vissen. Ja meneer, onderschat nooit het vernuft van een bezorgde moeder in combinatie met de slimheid van een drogist! Te gen zo'n klantenbinding kan niemand op!" THEATER VLISSINGEN Theater Poging - Over and Out - Arsenaaltheater Arsenaalplein 7 - 20.30 uur (ƒ17,50) DIVERSEN AXEL Koersbal - Gregoriuscentrum - 14.00 uur Kaarting - Gregoriuscentrum -14.00 uur Sport-overdag-instuif - 't Sportuus - 13.30-15.00 uur - vanaf 16 jaar 3,- p.p.) CLINGE Biljarten - KBO - Malpertuus -13.30 uur Ouderengymnastiek - KBO - Mal pertuus- 15.00 uur GRAAUW Kaarting - gemeenschapshuis - 13.45 uur KOEWACHT Schieting - café 't Hoekske - 13.30 uur LAMSWAARDE Kaarting - café De Vier Jaargetijden -13.30 uur OSSENISSE Koersbal - Hof ter Nesse -14.00 uur 5AS VAN GENT Bingo - ANBO - De Regenboog - 14.00 uur STOPPELDIJK Kaarting - KBO - 't Gelaag - 14.00 uur WESTDORPE Kaarting - Concordia -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Disclosure HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Disclosure 20.00 uur The River wild 20.00 uur Nell 20.00 uur Dum Dumber 20.00 uur Lion King VLISSINGEN Alhambra 1-2-34 20.00 uur Dum Dumber 20.00 uur Terminal Velocity 20.00 uur The River Wild 20.00 uur Nell GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Nell 20 en 22.30 uur Quiz show 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Junior 14.30 en 17.00 uur Pagemaster 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Highlander 3 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Stargate 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Farinelli 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The river wild 20.00 en 22.30 uur The road to Wellville 14.30, 17.00, 20.00 uur Terminal Ve locity 20.00 en 22.30 uur Frankenstein 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30, 17.00,20.00 uur The mask 14.30,17.00 uur De Leeuwekoning 14.30, 17.00 uur The Lion King 22.30 uur Pulp Fiction 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Junior 20.00 uur Nell 20.00 uur Farinelli 20.00 uur Stargate Terneuzen - Het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) heeft gisteren de basisscholen van Terneuzen en omstreken nest kastjes aangeboden. Daarmee wil het een bijdrage leveren aan de natuureducatie. Het is de bedoeling dat de kastjes in de nabijheid van de scholen worden opgehangen. Ruim de helft van de scholen stuurde gisteren een leraar naar het ROC-gebouw aan de Leeuwenlaan om er één in ontvangst te nemen. Als de reacties straks positief zijn, zal project leider Adri Scheele ook de andere basisscholen in Zeeuws-Vlaande- ren benaderen om deel te nemen aan het project. De kastjes zijn gemaakt door leerlingen van het ROC. Eén van de zijkanten kan worden weggehaald. Daar zit plexiglas achter, zodat leerlingen de vogels kunnen observeren. De 'huisjes' zullen vooral door kool- en pimpelmezen worden bewoond. Scheele waarschuwde ervoor dat de vogels voor de winter al uitkijken naar een geschikt nest. Daardoor zou de kans groter zijn dat de kastjes dit jaar nog niet bewoond zullen worden.

de Stem | 1995 | | pagina 17