LENk A.NNE emeente stopt met jumelage Andijvie en braadworst. i±tofj~zn )e Tamboerijn wordt weer een echte speelplaats Leden dorpsraad bouwen speelterrein in Eede POLITIE RAPPORT vAR 1995 jluis-Aardenburg vindt verbroederingsbijeenkomsten niet meer van deze tijd Zonnebloem verwent leden met mosselfeest _54 Eg STEM ZEELAND C3 10-01170-52182 te wordt het herdenkings- 'ogramma 50-jarige grens- VKchrijding bekend ge nekt. De bijeenkomst is in de bjvan Eede om 19.30 uur. Vereniging tot behoud van de Historie van Philippine ziet ledental fors groeien Agent verliest boek met bonnen Onze Top 10 van deze week. 222 1.49 1.69 222 1.99 L79 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. I ,RI 1995 DINSDAG 21 FEBRUARI 1995 den vrouw \erken ird voor u. adx£\ uooi: EiEn I tzHozdzn - {PzttEn - <zMuts.En [fii.no 1 - <^A/[odEitoj-j-En 2£U1 tri loj-f-sn Vzzutiaat 5. 4543 2aamitag UcL: 01153-1783 „onze verslaggever luis-Aardenburg - Het gemeen- ibestuur van Sluis-Aardenburg il een punt achter de verbroe- tringsbijeenkomsten met de Ijjtse gemeente Heimbach en (Belgische gemeente Puurs. (zogenaamde jumelages leven niet ijer de bevolking en zijn niet langer •1 deze tijd, zo luidt kortweg de motivatie van burgemeester en wethou ders. Bovendien beperkten de verbroederin gen zich veelal tot officiële ontmoetin gen tussen de bestuurders. De bevol king was er nauwelijks of niet bij betrokken. Incidenteel De voormalige gemeente Aardenburg onderhield sedert 1973 vriendschappe lijke betrekkingen met Puurs, een Bel gische gemeente op zo'n honderd kilo meter afstand. De contacten waren ta melijk incidenteel en beperkten zich over en weer in feite tot sporadische deelname aan een evenement. Zo luisterde de boerenkapel De Blao- suuln jaarlijks de grote jaarmarkt in Puurs op en werd door een muziekge zelschap uit de Belgische zustergemeen- te af en toe eens deelgenomen aan een markt in Aardenburg. Verder ontston den ook tussen andere verenigingen wederzijds maar mondjesmaat contac ten. Trouw Sluis knoopte jaren geleden vriend schapsbanden aan met het Duitse Heimbach. Over en weer vonden welis waar op gezette tijden trouw bezoeken plaats. Niet alleen op bestuurlijk ni veau, maar ook een paar verenigingen legden contacten met verenigingen in de op tamelijk verre afstand gelegen gemeente. Het gemeentebestuur van de per 1 ja nuari tot Sluis-Aardenburg gefuseerde vroegere West-Zeeuws-Vlaamse ge meenten Sluis en Aardenburg heeft de gemeenteoesturen van Puurs en Heim bach schriftelijk op de hoogte gesteld van het verbreken van de vriendschaps banden en uitwisselingen en zijn dank uitgesproken 'voor de goede contacten in het verleden'. Van onze correspondent ïemeuzen - Honderdzestig gasten van de Zonnebloem, afdeling Groot-Terneuzen, hadden het afgelopen weekend geen moeite met je tweehonderd kilo Zeeuwse mosselen. Tot de laatste mossel ging de zilte lekkernij erin. Virgi van der Laan opende de mosselmaaltijd en stond stil bij het programma voor het komende seizoen. Behalve de paas-, St. Nicolaas- en kerst viering staat er een bustocht in mei op het programma. De gasten van de Zonnebloem zijn ook weer welkom op de Havenfeesten die gehouden worden op 2 en 3 juli. 10 september wordt ingespron gen op de Nationale Zieken dag en tot slot is er 29 septem ber een regionale middag. Na het optreden van de accor- deongroep 'La Musica' konden de gasten aanschuiven. Ter wijl de werkploeg de tweehon derd kilo mosselen buiten aan de kook hield liepen de vrij willigers aan en af met volle schalen. Met een passend drankje erbij genoten de gas ten zichtbaar van deze culi naire middag. De gasten van de Zonnebloem, afdeling Groot-Terneuzen, genieten van accordeonmuziek in afwachting van de mosselen foto camile schelstraete Op het bouwland aan De kin in Eede waren de leden n de dorpsraad afgelopen mkeinde druk in de weer met ld plaatsen van de speeltoe- lillen voor de allerjongsten. !e jeugd kan zich voortaan op fee plek uitleven met schom- 1 tien, klimmen, rekken en trekken. Of de bal in echte beien schieten, basketballen >j creatief bezig zijn in de mihak. Het initiatief voor dit peelproject werd genomen loor de dorpsraad met een mncieel ruggesteuntje van de emeente. De dorpraad hoopt loje ogen te gooien met het inject in combinatie met de nnpafc van het grenspad in de ndelijke leefbaarheidswed- Ihjd die de Heidemij organi st. Dat de leden van de kpsraad bijzonder actief zijn, lijkt ook vandaag (dinsdag). foto camile schelstraete Van onze correspondent Philippine - De Vereniging tot behoud van de Historie van Philippine heeft een uitstekend jaar achter de rug. Het bestuur verwel komde maar liefst 49 nieu we leden. De vereniging houdt zijn jaar lijkse ledenvergadering don derdag 23 februari in hotel Au Port te Philippine. De verga dering begint om 19.30 uur. Tijdens de vergadering wor den de jaarstukken besproken en kan men met het bestuur van gedachten wisselen over heemkundige zaken. Tevens kan men zich verkies baar stellen voor het bestuur. Na de pauze volgen een diapresentatie en lezing door C. Riemslag, boswachter van De Braakman, over het thema: De Braakman en omgeving en een uitstapje naar het buiten land. De onthulling van het Algon quin-monument aan de Isa- bellasluis ter nagedachtenis aan de gesneuvelde Canadese soldaten was een van de hoog tepunten in het verslagjaar. De uitgave van het jaarboek 1994 was eveneens een ver meldenswaardige gebeurtenis. Het nieuwe jaarboek ver schijnt dit jaar rond maart. Op 16 maart volgt een lezing door mevrouw De Sloovere over de Tachtigjarige Oorlog. Verder staat er dit jaar weer een dagtocht op het program ma. Dit keer gaat de reis naar Tongeren in België. Op 11 mei vertelt een gids uit deze plaats, aan de hand van dia's, over de historie van Tongeren, waarna de reis 17 juni door gaat. Familieleden en andere •belangstellenden zijn eveneens welkom om de jaarvergade ring te bezoeken. in onze verslaggever «neuzen - Speeltuin De amboerijn in de Terneuzen- tónnenstad ligt er nu nog nbeetje verlaten bij. Rond- de plaats spelen welis- aar wat kleine kinderen, aar niemand begeeft zich 1 het drassige grasveld, anaf komende zomer moet anders zijn. ®enkort beginnen medewer- van de plantsoenendienst de werkzaamheden die er- w moeten zorgen dat het weer "genot wordt om in de speel de vertoeven. Stichting Leefbaarheid Bin- stad is met de gemeente «een gekomen dat op 30 april ies gereed moet zijn. Dan "ut het echter nog wel een teal weken eer de plaats 'eelklaar is, omdat het grasveld opnieuw ingezaaid moet »den. «t gedeelte ligt heel erg laag," Jo Dees, adviserend lid van .stichting en beheerster van •aan de speeltuin grenzende vieenschapshuis De Triangel. betekent dat het in natte mades, en die hebben we veel, assig is. Daarom spelen er °ok geen kinderen. Het is net {l „m°eras, dat kan gewoon Veroverlast Plantsoenendienst zal daar om het niveau van de speelplaats verhogen. Daarnaast zal hij ook nieuwe speeltuigen aanleggen. Dees: „Maar de wateroverlast is wel het belangrijkste." Ze moet even slikken als het drugpro bleem ter sprake komt. „Ik vind dit eigenlijk een beetje gemeen. Altijd komen die negatieve as pecten naar boven. Je kunt het ook wat positiever bekijken. Toen ik hier begon, was er heel weinig voor kinderen. Nu wordt er juist heel veel georganiseerd." „De politiepatrouille is momen teel heel intensief, maar de angst zal altijd blijven. Er lopen wel veel mensen over straat, maar toch hebben de mensen daardoor een veiliger gevoel. In de speel tuin hoeft ook geen overlast te zijn. Het wordt een open plaats, zonder hek. En de buurtbewo ners houden er toezicht op. Want ieder hoekje of gaatje dat er in de binnenstad is,' zal door drug gebruikers gebruikt worden. We geven de tuin eigenlijk aan ze. Als iets van jezelf is, ben je er altijd zuiniger op dan wanneer het van een ander is." Sociaal contact „Eigenlijk gaat het meer om het sociale contact dat er heerst en niet om echte controle. Afgelo pen zomer zag je al moeders op het bankje zitten terwijl de kin deren aan het spelen waren. Op dat moment zal er geen drug dealer naast komen zitten. Op dit moment worden er ook wei nig spuiten gevonden in de buurt. Natuurlijk blijft dat wel een risico, want je weet niet hoe dat volgend jaar zal zijn." Bij de politie komen de laatste tijd desondanks geregeld klach ten binnen over junks, en dan vooral op de hoek Korte Kerk straat Nieuwediep. Voorlichter Jo de Koning: „Dat gaat erom dat ze zich verzamelen. Kijk, als jij en ik daar om twaalf uur 's middags een praatje maken, valt dat niemand op. Maar die men sen houden zich er bijvoorbeeld om vier uur 's morgens op en dan praten ze nog vaak met luide stem ook. Maar de overlast be staat niet uit het vinden van spuiten ofzo." Overtrokken „In heel Zeeuws-Vlaanderen doen verhalen de ronde dat de binnenstad van Terneuzen een hele criminele sfeer zou uitade men," zegt Jacques van der Veeken, directeur van basis school De Triangel en voorzitter van de Stichting Leefbaarheid Binnenstad. Het wordt een beet je overtrokken. We moeten hier erg op gaan passen met het pro bleem van de illegalen. Maar veel mensen brengen die mensen direct in verband met drug dealers en dat is vaak niet te recht." „Een dik half jaar geleden wer den er in de stad veel dingen gevonden, maar het meeste kwam uit de riolering. Daar heb ben de kinderen dan geen last van. Ze krijgen voldoende voor lichting bij ons op school. Het komt twee tot drie keer per jaar voor dat ze een spuit in de speeltuin vinden. Dan blijven ze ervan af en komen ze het bij ons melden. Wij verwijderen de spullen dan." Ook Cor Verlinde van de Pro jectleiding Sociale Vernieuwing laat zich niet afschrikken. „Die speeltuin is zeker een aanwinst voor de binnenstad. De buurt is er heel nauw bij betrokken. Aan nemers hebben de financiële middelen beschikbaar gesteld en de bewoners gaan de controle uitvoeren. Het bevordert de saamhorigheid." „Je moet kiezen, jezelf bij het probleem neerleggen of het niet Diefstal computer Hulst - Namens een bedrijf uit Bergen op Zoom werd bij de politie in Hulst aangifte ge daan van diefstal van een computer. Die werd ont vreemd uit het gemeenschaps centrum Den Dullaert. De diefstal is gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag. Zakkenrollerij Hulst - Een 53-jarige vrouw uit Deurne (B) werd zondag middag tijdens het winkelen in Hulst het slachtoffer van zakkenrollerij. Uit haar tas werd een bedrag gestolen van zevenduizend Belgische frank en een bankpas. Ook een 55-jarige vrouw uit het Bel gische Terhagen werd die dag op soortgelijke wijze beroofd van een bedrag van vierhon derd Belgische frank en haar bankpas. Auto vernield Hulst - Een 24-jarige vrouw uit Kloosterzande deed bij de politie in Hulst aangifte van een vernieling aan haar aan de Paardenmarkt in Hulst gepar- keerdstaande personenauto. Daarvan werd tussen 00.30 en 07.00 uur afgelopen zondag een zijruit vernield en het spatbord beschadigd. Verder was heel het voertuig door zocht maar daaruit wordt niets vermist. Vals honderdje Kapellebrug - In een winkel in Kapellebrug werd zondagmid dag door iemand getracht te betalen met een vals bankbil jet van honderd gulden. De kwaliteit van het papier was zo slecht dat een 27-jarige vrouw aan wie het biljet ter hand gesteld argwaan kreeg. Toen ze de man hierover aan sprak, maakte hij zich snel uit de voeten. Voor zo ver kon worden nagegaan gaat het om een man met een Belgische nationaliteit, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Snelheidscontrole Kloosterzande - Bij een zon dag binnen de beouwde kom op de Hulsterweg gehouden snelheidscontrole zijn 35 weg gebruikers bekeurd wegens het overschrijden van de maximum snelheid. Gecontro leerd werden 172 voertuigen met als hoogstgemeten snel heid 86 kilometer per uur. Kantine-inbraak Philippine - In het afgelopen weekeinde is ingebroken in de kantine van de tennisclub te Philippine. Nog niet kon wor den vastgesteld wat er is ont vreemd. Men verschafte zich toegang tot het pand door het vernielen van de toegangs deur. Portemonnee gerold Sluis - Tijdens het winkelen in het centrum van Sluis werd afgelopen zondag een 74-jarige vrouw uit het Bel gische Sint Pieters Leeuw be roofd van haar portemonnee, die in haar handtas zat. Niet bekend is welk geldbedrag daarin zat. Hardrijders. IJzendijke - Bij een door de politie in West-Zeeuws- Vlaanderen op rijksweg N61 bij IJzendijke gehouden snel heidscontrole zijn 35 wegge bruikers geverbaliseerd voor het overtreden van de maxi mum snelheid van 80 kilome ter per uur. Gecontroleerd werden 748 voertuigen, met als hoogstgemeten snelheid 117 kilometer per uur en dat waren 37 te hard. Woninginbraak Goes - Uit een woning in Goes is bij een inbraak, gepleegd tussen zondagmiddag en gis termorgen, voor een bedrag van enkele duizenden guldens aan geld en video-apparatuur gestolen. Men drong het pand binnen door het forceren van een deur. De benadeelde, een 36-jarige man deed hiervan aangifte bij de politie in zijn woonplaats. Roosendaal - Acht automobilisten die gisterochtend een proces-verbaal kregen wegens te hard rijden op de Antwerp- seweg in Roosendaal mogen het geld voor de boetes alsnog in eigen zak houden. Het politieteam West kan de boetes niet innen, omdat hoofdagent K. van Willigenburg de processen-verbaal is kwijtgeraakt. Van Willigen was bezig met een snelheidscontrole op de Antwerpse- weg. Op het moment dat hij zijn achtste proces-verbaal had uitgeschreven, werd de hoofdagent opgeroepen voor een andere melding. In de haast liet Van Willigen zijn bonnenboek op de auto liggen. Het boekje werd even later in Bergen op Zoom gevonden. Het geluk van Van Willigen mocht maar even duren. De acht processen-verbaal bleken uit het bonnenboekje te zijn gescheurd. (ADVERTENTIE) De speeltuin De Tamboerijn in de binnenstad van Terneuzen krijgt binnenkort een grote opknapbeurt, zodat het voor jeugd weer een genot wordt om er te spelen. foto wim kooijman pikken. In het laatste geval is er geen plaats voor overlast. De bewoners slaan hun handen in een en zeggen 'Dit is onze buurt'. Wij willen het probleem niet onder stoelen of banken steken, maar sommige mensen hebben fantasieën die niet realistisch zijn. Als er wat gebeurt, is het met druggebruikers onder el kaar." Q Spaanse andijvie, kilo L9I Braadworst, A 500 gram5353.75 C OQ kilo M98- O.yö ©Spania Chico Salustianas, Q QQ voor hand en Ders. net 2.5 kilo O.y y voor hand en pers, net 2.5 kilo OCH Huzarensalade, bak 1 kilo ©Uit de diepvries: cn Patates frites. zak 1 kilo Remia fritessaus, Q emmer 0.6 liter 232 2.89 OSélection Clémence, wit of rood, s\ 3 flessen a 0.75 liter Nü IU." Nutricia Chocomel, A vol of halfvol, pak of fles 1 liter Plus 25% extra inhoud 222 Wieger Ketellapper Vierspan Kruidkoek, diverse smaken, 1 Ofi pak 425 gram 232 JLöy Oh Keukenrollen, wit, pak 2 rollen 232 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 25 februari a.s.

de Stem | 1995 | | pagina 15