DE STEM ichitterende goals an Marc Minnaert Feyenoord knokt zich naar winst Q [rainer ïood voor tijsbergen Blair kan niet verliezen (eerste klasse b Hoek boekt verdiende overwinning op Achilles Veen Ichmeichel Invaller Van Loen dankzij blunder Willem Il-doelman matchwinnaar Ireigt met boycot EK Henk Fraser ter verantwoording geroepen Bondscoaches Ierland en Engeland willen herkansing Van Veen en FC Utrecht uit elkaar Twee Nederlandse clubs in Intertoto Doelman getroffen door pijl 'n Questie van Veiligheid De toestand van uw remmen en schokdempers bepalen de remweg bij een noodstop Onze testbanken geven u gratis zekerheid! 3BS9B m 4DAG 20 FEBRUARI 1995 Nieuwsoverzicht. 18.00-18.30 Radio Nie centrale e OMROEP ZEELAND Nieuws: zie Radio 1.7.05 Omroep Zeel- ochtendeditie. 8.08 Radio Nieuwstent' 8.32 Omroep Zeeland ochtendeditie 1 Muziek door de week. 10.05 De tiidmaria 11.05 Muziek door de week, 12 05 om Zeeland middageditie. 13.08-13 30 r'C Nieuwscentrale. 16.03 Sportmeneer 17 Omroep Zeeland avondeditie. 1811-ir Radio Nieuwscentrale RADIO 1 Elk heel uur en 7.30, 8.30, 12.30 ft] 16.30, 17.30, 18.30 en 06.30 Nieuws Nfdi 7.07 Hier en Nu. 11.05 NCRV's Hier en Nu - verder. NPS: 12.07 NPS-Nieuws op 1 ürc Formule 1. 16.05 De tafel van Pam VOD 17.07 Nieuwsradio. 19.04 Tokradio 20ft Nieuwsradio. 21.04 Cultuurradio 2204 V«? onica Sportradio. NOS: 23.07 Met het ooo o morgen. KRO: 0.04 Damokles. 1.02-7 00 Nie mandsland RADIO 2 Elk heel uur Nieuws. VARA: 6.04 Ontbiitn dio. TROS: 9.04 TROS Gouden uren. KR( 12.04 KRO's Tijd voor twee. VOO' 14 r Nederland muziekland. AVRO: 17.04 va Staa tot zeven. AVRO: 18.04 Van Staa to zeven. Vervolg. EO: 19.04 De gouden pree NCRV: 20.04 De lachende traan. 21.04 Wit rozen. 22.04-24.00 Cd-box RADIO 3 Elk heel uur Nieuws. KRO: 6.02 Breakfas club. AVRO: 9.04 Arbeidsvitaminen. VAR. 12.04 Denk aan Henk. 14.04 Tussenga NCRV: 15.04 The magic friends. VOO: 174 Rinkeldekinkel. NP5: 18.04 De AvondspS EO: 19.04 Spoor 7. AVRO: 20.04 Forza. VPRO 21.04 Villa 65. TROS: 0.04 Nachtwacht. VA RA: 2.02 Ontij. AKN: 4.02-6.00 Pyjama FM Sport santé bionaal 130 De Johan entrale. 1.30 De p.30 De 11.30 n, ser- jjoer en t. 13.30 Irabant. (reacties 17.55 RADIO 4 Om 7.00, 8.00, 9.00, 13.00, 18.00 en 20.0| Nieuws. KRO: 7.02 Aubade. 9.04 MuzieL voor miljoenen. 11.00 Ochtendconcert. Phfli harmonia Orchestra met sol. VPRO: 13.0a Reiziger buiten beeld. 14.00 Middagconcert Henry Purcell (3). 16.00 De Nederlanden, 17.00 De koffer. 18.04 De wandelende tak. Turkse kamermuz. 19.00 De grote oversteek. 20.02 Nieuwe maandag. NP5: 0.00-1.00 Vin! cent na middernacht RADIO 5 Elk heel uur t/m 18.00 Nieuws. NOSS 6.45-6.50 Mededelingenrubriek met uitgc breid weerbericht en scheepvaartberichtenj 7.02 NOS Sportief. TROS: 7.32 Pagina 5, RVU: 8.08 Aan de slag. NOS: 8.55 Waterstanden. AVRO: 9.02 In gesprek. 9.55 Vrijzinnig vizier? VARA: 10.02 Van belang. 11.02 Punch. HV: 13.08 Het voordeel van de twijfel. 14.02? Boven het dal. 14.30 De verbeelding. VAR 1 15.02 Ophef en vertier. NPS: 17.08 Radio UIT. RVD: 17.45 Postbus 51 op 5.0HM: 18.02 OHM Radio. NPS: 19.00 Nieuws en actualitefl ten in het Turks. 19.45 Nieuws en actualitei ten in het Marokkaans en Berbers. 20.3 Nieuws en actualiteiten in het Chinees. EO 21.00 Kayen rasja (Er is hoop). 21.15 lyi haberler (Goed nieuws). 21.30 Sin ke yat ka yam (Goed nieuws op maandag), VPRO 22.00 De avonden. NOS: 23.55-24.00 AN1A berichten 121.45 uur) foto dijkstra 1 heeft politie kwam I ging. |n on- (urt er din- I) speel- 1 Mc- .vester Viet- ïambo istisch vinden heeft wordt stoord Ram- :etnam ;eft de bij de p Af- Engel- Regie: rollen: ates en elRA- heeft ge ver-' laten, loord is Costa, uit de vorden. gewe- ert de Hier- terro- ,5) Duitse Dirk Marie Schmitz, May-Buchgraber en Michael Schech. De zwarte Wilma woont in een Berlijns flatje en verzorgt alleenstaande ouderen. Af en toe gaat ze met haar vrienden Raimund en Ro- mi op stap, maar uiteindelijk wordt haar leven door een zaamheid gekenmerkt. Dan ontmoet ze de Turkse jongen Can. Langzaam maar zeker ontwikkelt er zich tussen de twee een innige vriendschap. (Duitsland 2,00.15-01.25) Critters Amerikaanse speelfilm uit 1986. Regie: Stephen Herek. Hoofdrollen: Dee Wallace Sto ne, M. Emmet Walsh en Billy Green Bush. Science-fiction. Vleesetende buitenaardse we zens met veel tanden ontsnap pen uit hun gevangenis en wor den achtervolgd door twee meedogenloze premiejagers. Een boerenfamilie in Kansas stelt alles in het werk om de pluizige veelvraten kwijt te ra ken, maar slaagt daar aanvan kelijk niet in. (BBC 1,00.35-02.00) Bachelor in Paradise Ameri kaanse speelfilm uit 1961. Re_ gie: Jack Arnold. Hoofdrollen: Bob Hope, Lana Turner en Ja- nis Paige. Komedie. Auteur Adam Niles wil voor een nieu we bestseller de leefgewoonten bestuderen van mensen in een moderne wijk. Hij kiest voor Paradise Village, waar alleen echtparen wonen. De enige vrijgezellen zijn Adam en zijn huisbazin Rosemary Howard. Door zijn scherpe tong ligt M al gauw met haar overhoop, maar een aantal andere dames vindt hem erg charmant. (Duitsland 1, 00.35-02.20) •onze verslaggever ■ttiomen ■k-Een vooral in de eerste f;! sterk acterend gehandi- ^iHoek boekte zaterdag een verdiende, maar <at"geflatteerde 3-1-over- bng op Achilles Veen. ik nam voor rust met 2-0 af- :(1 van de nummer drie op de in de eerste klasse B firaaie treffers van absolute iker Davy Gijsel en Mare Lert. Achilles Veen kwam fwel terug tot 2-1 door een Jvan René Pagie, maar terwijl «reen op de gelijkmaker van Veen wachtte, maakte Eiaert zijn tweede treffer Jzij een presentje van fcdsrechter Bruynooge uit tldinge. fie eerste helft hebben we als ijthazen gespeeld. Waren |j voor Hoek, terwijl dat ner ts voor nodig was. Dan is het (écht dat je goals om je oren merkte Achilles Veen- Ker Ad Bakker op. fe-trainer Buitelaar, zelf ge beerd geraakt tijdens de trai- j afgelopen week en nu zes 1 met zijn been in het gips nd, moest de geschorsten |tn Leo Kayser en Erwin Dek e geblesseerden Remco van jken, Jason Pattiasina en rtjan de Smet missen. Hij was m niet gerust op een goed laltaat. De zorgen van Buitel- bleken niet terecht, want startte fris en energiek. ,g de debutant in het defen- «Hoek-aanhang was verbaasd over de vrijheid die het Zeeuws- Vlaamse team kreeg. Achilles Veen speelde zonder meer laf, puur verdedigend. Defensief kwam Hoek, met Mike But en Tonny Coppens in de hoofdrol len, geen moment in de proble men. In de aanval zorgde vooral Davy Gijsel, een talent waarop Hoek zeer zuinig moet zijn, voor het nodige gevaar. Het was voor hem jammer dat hij een speler als Pe ter Landa naast zich had staan. Als er een vergelijking met top- daert, die het leer meteen voort rok. De slimme en kleine 19-jari- ge Minnaert kopte vallend su bliem in. Hoek zat op rozen. Zo dacht het tenminste. Het bleek alleminst waar. Want in de tweede helft was er een geheel ander Achilles Veen te zien. Het moest nu aan vallen en deed dat ook. „Wel 45 minuten te laat," merkte trainer Ad Bakker terecht op na afloop. Hoek trok zich tot ontzetting van zijn aanhang massaal terug in de verdediging en alleen Gijsel automobielen gemaakt mag wor den, dan speelde Landa als een Lada. Hoek nam in de 28e minuut ver diend een 1-0-voorsprong. De in zet van Davy Gijsel na een vrije trap van Geert de Poorter (hij zag zijn rode kaart van De Valleivo gels nog niet 'gehonoreerd' met een schorsing) werd nog net door Achilles Veen-doelman Marcel van de Broek tot corner ver werkt. De hoekschop van Davy Maes belandde op het kopgrage hoofd van Gijsel en die passeerde Van de Broek op fraaie wijze. Nog geen minuut later een klein minpunt voor Hoek. Magito kreëg geel voorgetoverd na een charge op Fans Vonk en dat bete kent dat ook Magito een schor sing tegemoet kan zien. Hoek kwam tien minuten later op schitterende wijze aan zijn twee de goal. Gijsel gaf op sublieme wijze een pass op Franky Stan- stond als op een eiland in de spits. Verdiend kwam .Achilles Veen op 2-1 via een knap doel punt van René Pagie. Hoek was rijp voor een verliespunt. Geluk kig voor Hoek meende scheids rechter Bruynooge de Zeeuws- Vlamingen vijf minuten voor het verstrijken van de officiële speel tijd een handje te moeten helpen. Eerste was Gijsel teruggefloten voor vermeend buitenspel, toen hij beslist door had moeten gaan, maar nog geen minuut later mocht hij wel doorgaan toen hij zeker enkele meters buitenspel stond. Hij strafte het arbitrale foutje genadeloos af. Knap passte hij op Minnaert, die met een fan tastisch afstandsschot het vonnis over Achilles Veen definitief vel de. HOEK-ACHILLES VEEN 3-1 (2-0) - 28. Dave Gijsel 1-0, 38. Mare Min naert 2-0, 64. René Pagie 2-1, 85. Mare Minnaert 3-1. Toeschouwers: 700. Scheidsrechter: Rini Bruynooge. Franky Standaert van Hoek (blauw tenue) ontwijkt een verdediger van Achilles Veen, terwijl scheidsrechter Bruynooge gespannen toekijkt. foto camile schelstraete Gele kaarten: Danny Magito (Hoek) en Anthony Scheepers (Achilles Veen). HOEK: Jaap Pijnenburg, Mart van de Guchte, Mare Minnaert, Tonny Coppens, Frank Standaert (72. Onno Ribbens), Danny Magito, Geert de Poorter, Davy Maes, Mike But, Davy Gijsel, Peter Landa (93. Franklin Fe- lius). ACHILLES VEEN: Marcel van de Broek, Korné Sterrenburg, Frans van Wijk, Hans Jonker, Wilbert St- rijtveen (46. Raymond van Kessel), Antoine van Pelt (46. Robert Verst eeg), Jan van' Straten, Anthony Scheepers, Sjaak Hoeke, René Pagie, Frans Vonk. aden (rtr) - Peter Sch- hel, de Deense doelman Manchester United, t gedreigd het EK voet- 1 in Engeland te boycot- 'tti. Hij verlangt van de or- iMsatie de garantie dat [lijn veiligheid op het veld is iwaarborgd. keeper reageerde met |ijn uitlatingen op de rellen Engelse supporters |iomsdag in Dublin veroor- ikten tijdens het vriend- thappelijke duel met Ier- ind. „Ik houd van mijn port, maar ik ben niet be- 1 ervoor te sterven in de Iffflden van gekken." (Mgens Schmeichel moet de e voetbalunie ICEFA) de beslissing het EK I'olgend jaar in Engeland te Itaiden, in heroverweging (Wen. „De UEFA moet zeer riisch naar de veiligheids maatregelen kijken. Ik denk 1 de Engelse politie de |a«| aankan, maar als er een geintje twijfel is, dan moet liet evenement worden ver patst of afgelast." [gingen - Trainer Wim itgen van Volendam is in minuut van de compe- ■Ndstrijd tegen FC Gro- FSen van het veld verwij- N. De trainer stoof het veld Nde dubieuze gelijkmaker |ia Bombarda van FC Gro- *1(1-1). Ij? de treffer beging Groninger [•ttiagh een overtreding op Vo- pammer Molenaar, waarvoor Stfflsrechter de vlag omhoog l?'® Van Vliet negeerde dat Waal en liet doorspelen. Bom- I «a profiteerde en scoorde, ribergen was woe(jend en l'jjide het veld in. J Ikreeg van yan viiet rood. Het i e tweede keer dat Rijsbergen, j„aajj het einde van het seizoen Rn 4 i Volendam, tijdens L e'- is weggestuurd. Vorig l,,0®gebeurde dat tijdens het ILt Volendam, arbiter r'oenSchuurmans. Van onZe verslaggever Jacques Hendriks Tilburg - De Europa-Cup wedstrijden tegen Real Zara- goza naderen. Hoogste tijd dus voor Feyenoord om de ac cu op te laden. Gistermiddag, in de traditioneel lastige uit wedstrijd tegen. Willem II, wekten de Rotterdammers de indruk dat ze klaar zijn voor de komende cruciale weken. In het gemeentelijk sportpark in Tilburg had Feyenoord welis waar een klassieke blunder van Willem Il-doelman Jansen nodig om de 1-2-winst af te dwingen, de zege in het bikkelharde duel was verdiend. Roland Jansen liet in de 89e mi nuut een schot van invaller John van Loen als een beginneling door de handen glippen, waar door de verguisde spits zowaar weer eens bejubeld werd door de Rotterdamse supporters. Mede door het knollenveld was Willem II-Feyenoord een 'fysie ke' wedstrijd, en dan voelt de club van rood en wit zich in zijn element, dat is bekend. Dat uit gerekend lichtgewichten als Ki- prich en Blinker (terechte) gele kaarten ontvingen, was typerend voor de collectieve strijdlust bij de Rotterdammers. Feyenoord begon de wedstrijd met opnieuw een wat gewijzigde achterhoede. Trustfull en Fraser waren terug na een schorsing, ex- Willem Il'er Van Gobbel scha duwde als vervanger van de geb lesseerde linksachter Heus Ste wart en Maas stond aan de rech terkant op Laros. In de achtste minuut, bij een van de eerste serieuze aanvallen, lan ceerde Blinker Witschge, die door Hofstede in het strafschop gebied tegen de grond werd ge trokken. Iedereen, behalve het arbitrale trio onder leiding van Jan Wegereef, zag er een straf schop in. „Een zuivere penalty," gaf Willem Il-trainer Jan Reker ook toe. Even later viel Van Gobbel uit met een blessure aan het scheen been en liet Feyenoord-trainer Willem van Hanegem de Rus De- nis Kliouev debuteren. De ex- speler van Dinamo Moskou ging linkshalf spelen, Witschge zakte naar de linksbackplaats. „Wit schge kent Stewart, Kliouev nog niet; vandaar dat we hem op het middenveld lieten spelen, maar het is een jongen die aan de lin kerkant op alle posities uit de voeten kan," waren de lovende woorden van Van Hanegem, die Een fel duel om de bal tussen Stewart (links) van Willem II en Feyenoorder Maas. vandaag zijn 51e verjaardag viert. Kliouev - net als de andere aan koop, Bernard Schuiteman, nog niet speelgerechtigd in de kwart finale van het Europacup II-toer- nooi - liet zien een speler met mo gelijkheden te zijn. „Hij moet nog even wennen aan Feyenoord en de spelers aan hem, maar als wij een speler halen, is het natuurlijk een goede," liet Van Hanegems collega Geert Meijer weten. Nadat de niet al te scherp ogende Larsson twee kansjes had gemist, kwam Feyenoord na 20 minuten toch op voorsprong. Via een vlot te 'combinatie Kiprich-Larsson- Bosz belandde de bal bij Blinker, die met een prachtige stiftbal doelman Jansen kansloos liet, 0- 1. In de ee'rste helft stelde Willem II daar alleen een schot van Laros tegenover, dat rakelings naast ging- Van Geel Na de pauze - met Van Geel voor Latupeirissa in de ploeg - speelde de thuisclub een stuk agresssie- ver en kreeg daardoor wat meer grip op de wedstrijd. Nadat Lars son weer van dichtbij gemist had, kwamen de tricolores al na vijf minuten op gelijke hoogte. Van Geel nam een vrije trap, Smits kopte door en Stewart kon vrij inknikken, 1-1. Van Geel was een kwartier later, na een slim hakje van Feskens, zelfs dichtbij een tweede treffer voor Willem II, maar knalde kei hard naast. Drie minuten later dook Sylla alleen voor doelman De Goeij op, die vijf meter buiten het strafschopgebied het duel aanging met de Guinees, die ver volgens tegen de grond duikelde. 'Overtreding,' vonden de Willem Il'ers. 'Doorspelen,' wuifde We gereef. „Ik heb het niet goed ge zien," zei Reker. Het incident deed de vlam in de Tilburg - Feyenoord dreigt verdediger'Henk Fraser enkele wedstrijden te moeten missen. De tuchtcom- missie van de KNVB overweegt de Schiedammer namelijk in staat van beschuldiging te stellen naar aanleiding van een overtreding die hij vorige week zondag maakte op Winston Bogarde in de met 4-1 verloren wedstrijd tegen Ajax, Scheidsrechter Blankenstein trad niet op tegen de overtreding - Fraser ging op het scheenbeen van de Ajacied staan - maar de tuchtcommissie achtte de overtreding dusdanig zwaar, dat Fraser zich nu moet verantwoorden. Fraser wenste gisteren niet te reageren: „Laat ik deze zaak eerst maar afhandelen, alles wat ik nu zeg, kan mogelijk slecht vallen bij de tuchtcommissie." Trainer-coördinator Geert Meijer was duidelijk geïrriteerd. „Fraser wordt er weer uitgepikt, omdat hij nu eenmaal een slechte naam heeft. Als je ziet wat Rijkaard van Ajax zich allemaal kan veroorlo ven. Maar het is Henk weer die gepakt wordt." MAANDAG 20 FEBRUARI 1995 DEEL B Londen (rtr) - Jack Charlton en Terry Venables, bondscoaches van respectievelijk Ierland en Engeland, willen de woensdag gestaakte voetbalinterland tussen beide landen overspelen. Het liefst volgende maand al, zonder publiek of met slechts Ierse supporters. De Nederlandse arbiter Jol staakte woensdagavond na 27 minuten het vriendschappelijke duel, omdat Engelse fans op de tribunes vreselijk huis hielden. Een dag na de gewelddadigheden repte Charlton al over een her kansing. De Engelsman in Ierse dienst kreeg zondag de steun van zijn collega. „De vandalen waren al leen maar uit op het staken van de wedstrijd. Het is ze gelukt, ze hebben gewonnen, dat doet pijn," aldus Venables. „Charlton heeft gelijk dat we zo snel mogelijk weer moeten spe len. We mogen ons niet bij de ne derlaag van woensdag neerleg gen. Mijn ploeg moet terug naar Dublin, desnoods zonder suppor ters, vond Venables, die de steun van enkele bondsbestuurders heeft. De Ierse voetbalfederatie heeft inmiddels besloten de EK- kwali ficatiewedstrijd voor spelers on der de 21 jaar tegen Engeland, op 28 maart, van Cork naar Dublin te verplaatsen. Engelse toeschou wers zijn er niet welkom. De Noorse en Engelse voetbalau toriteiten overleggen over het 'vriendschappelijke duel dat de ploegen in oktober in Oslo zou den afwerken. „In mijn land twij felt men hevig over het doorgaan van dat duel," liet een woord voerder van de Noorse bond za terdag weten. Utrecht (anp) - FC Utrecht en trainer Leo van Veen heb ben besloten met onmiddel lijke ingang uit elkaar te gaan. De oefenmeester stel de vrijdagavond in een extra ingelaste vergadering zijn bevoegdheden beschikbaar. De club accepteerde zijn aanbod en heeft Henk Vonk voorlopig aangesteld als op volger. Hij wordt geassis teerd door jeugdtrainer Ton Duchatinier en assistent trainer Harry van de Ham. Aanvankelijk zou Van Veen pas aan het einde van het seizoen opstappen, maar na de zware nederlaag tegén NAC (4-0) nam de druk op de oefenmeester toe. Milwaukee (anp) - Bonnie Blair kón niet verliezen, het afgelo pen weekeinde bij de WK sprint in Milwaukee. Geen tegen standster die haar tijden benaderde, geen spoor van zenuwen voor de strijd met zichzelf. De Amerikaanse nam afscheid van haar publiek zoals het de ware kampioene betaamt; met vier afstandszeges en haar derde wereldtitel. fotoanp pan slaan, en leidde'bij de daar opvolgende Feyenoord-aanval tot een massaal opstootje na een duel tussen Kiprich en de Tilbur- gers Bogers en Smits, dat Wege reef zonder kaarten te trekken wist te sussen. Bij Willem II was de pijp vervol gens ver leeg. Feyenoord drong de gastheer terug en pakte in ex tremis toch nog de volle winst via Van Loen, die een kwartier voor tijd Larsson afgelost had. De vreugde na afloop was groot bij Feyenoord, want na drie zware uitnederlagen op rij (Twente 5-1, PSV 4-1, Ajax 4-1) kon de ploeg een positief resultaat buitenshuis natuurlijk goed gebruiken. WILLEM II - FEYENOORD 1-2 (O- 1). 20. Blinker 0-1, 50. Stewart 1-1, 89. Van Loen 1-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 13.400. Gele kaarten: Kiprich, Blinker (Fey enoord). WILLEM II: Jansen; Meijs, Hofstede, Smits en Bogers; Van Gastel, Fes kens en Latupeirissa (46. Van Geel); Stewart, Sylla (83. Van de Berg) en FEYENOORD: De Goey; Maas, Trustfull, Fraser en Van Gobbel (12. Klioejev); Scholten, Bosz en Witsch ge; Kiprich, Larsson (75. Van Loen) en Blinker. Het ging als vanzelf, zoals in haar hele carrière de concurrentes geen rivalen waren. Een makkie, een piece of cake. Nummer twee Okzana Ravilova (Rus) moest meer dan twee en een half punt toegeven, de Duitse Francisca Schenk eindigde als derde. Blair was in de dagen voor het toernooi in Milwaukee voorpagi na-nieuws, niet alleen in de plaatselijke kranten, de Sentinel en de Journal. De schaatsster deed telkens haar vertrouwde verhaal, de foto's toonden vooral haar olympisch gejuich. Ook in het Pettit National Ice Center bleek duidelijk dat succes op de Winterspelen in de Amerikaanse sportcultuur het hoogst denkbare goed is. Een grote banier met ver wijzing naar haar vijf gouden medailles. Eén in Calgary '88, Van onze verslaggever Nyon - Van de drie Intertoto- kandidaten Feyenoord, Hee renveen en FC Groningen moet er een afvallen. De Euro pese voetbalunie (UEFA) heeft Nederland twee plaat sen toegewezen in het Interto- to-toernooi, waaruit komende zomer vier clubs zich voor het UEFA-toernooi kwalificeren. De eindranglijst van de eredi visie zal bepalend zijn voor aanwijzing van de twee Ne derlandse ploegen. Aan het Intertoto-toernooi ne men in juni en juli zestig clubs uit 34 landen deel. Italië, Spanje, Rusland, Oekraïne, Letland, Al banië, Noord-Ierland en Molda vië hebben geen clubs aange meld. Duitsland en Frankrijk mogen vier clubs inschrijven. België, Portugal en Engeland kunnen er ieder drie aanmelden. Nederland behoort tot een groep van twaalf landen met twee deelnemers. Daartoe behoort ook Ser vië/Montenegro, dat onder voor behoud is toegelaten. Eventueel nemen Litouwen en Armenië de twee plaatsen over. twee zowel in Albertville '92 als in Lillehammer '94. Het vaandel was subtiel gesi tueerd, pal boven het erepodium. Daar stond Blair vier keer op de hoogste trede. Zwaaiend naar één kant van het stadion, daar waar haar suppporters de kelen schor schreeuwden, de koeiebel- len rinkelden, de oren van de daarvoor zittende journalisten teisterend. De blinde muur aan de overzijde nodigde voor Blair ook niet uit tot omdraaien. De Blair Bunch was massaal aan wezig, 600 man en vrouw sterk. De familie is groot, Bonnie is een van de zes kinderen thuis in Champaign, Illinois. Ooms en tantes, vele vrienden en kennis sen hulden zich in fraaie witte sweatshirts, getopt met gouden petjes. „Go Bonnie go." Bonnie ging, en hoe. Bonnie kwam ook. Naar Milwau kee, anders dan Dan Jansen die na zijn winst op de 1000 meter in het Vikingskipet voor het grote geld koos. In de Verenigde Staten zijn sporters pas na hun loop baan interessant voor de media en sponsors. Parijs (afp) - De Franse voetbalwereld is opnieuw opgeschrokken door een in cident rond een amateur wedstrijd. Twee weken na de dood van een supporter in Parijs is zaterdag in de hoofdstad een doelman van een amateurclub door een pijl in de kuit geraakt. De goalie uit Bordeaux speelde een wedstrijd voor de amateurcompetitie in Pa rijs. Twaalf minuten voor het einde van de confronta tie zakte hij ineen. „Er zat een pijl met een lengte van vijftig centimeter in zijn kuit," verklaarde Jean-Ma- rie Brillon, vice-voorzitter van de club uit Bordeaux. De pijl moet vanaf de tribu ne zijn afgevuurd. De arbiter staakte de wedstrijd, be zocht door een paar honderd mensen, direct. De dader is niet gevonden. ADVERTENTIE In verband met verhuizing, tijdelijk alleen BREDAVLBURGSEWEG 139. TEL. 877510 OOSTERHOUT - ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590

de Stem | 1995 | | pagina 11