Vooruit knalt er lustig op los Zoals ik, is er maar een BA H K Jan de Bart sterke crosser Laatste wedstrijd Zeeuwse crosscup on Spelbos prefereert een afscheid met de KNVB-beker De Cocq stevig in het zadel lfeede duel om Supercup het teken van veiligheid SPORT ZEELAND Zes teams in titelrace in tweede regionale klasse k k e t disch delijk Atleet van AV'56 levert knappe prestaties SPORTNIEUWS KORT STEM WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 B2 .0 sportmedewerker in de tweede klasse van het le zaalvoetbal heeft Vooruit {.„positie met een staaltje doel- spelen in het duel met HKC rjt onderstreept. De Bressiaan- «onnen met 4-11 en hielden de nipte voorsprong vast ijS dat met 4-7 ten koste van led'stores zegevierde. ZAALVOETBAL ,[l)ter de toppers in deze klasse -DeGravin, dat met 2-6 van het j niet uitgeschakelde IZV won 'eveneens nog in de titelrace tfkeld zijnde formaties Corn Boys/ 1, Sport en Ron's Fashion. Laatst ede teams stonden tegenover el- .tjjliet veld. De Sassenaren wonnen ,5.3 en schoven er door naar de {(Stek. Voor Corn Boys/Ranschaert {idoek bijna gevallen. Negen pun- ten kwamen de oranjehemden achter nummer voorlaatst te staan door met 5-7 tegen De Pooter/Koole te verliezen. DOW-Bonte Hert 3 was een treffen in de bijna veilige middenmoot. Een con frontatie die DOW met 7-5 won. IZV-DE GRAVIN 2-6 - „De Gravin was steeds iets sneller dan ons en verdiende dus de zege," oordeelde coach Rinus de Bruine van IZV. Zijn team had in Barry Wilhelm en Johnny de Kort mannen die raak schoten. Voor de club uit Westdor- pe, die halverwege met 1-4 leidde, knal den Theo Goethals (3x), Arjan de Mey, Ewald Pollet en doelman Danny de Vrieze in de nylonnetten. CORN BOYS/BENNY SPORT-RON'S FASHION 5-3 - Bij de doelwisseling lagen de kansen voor beide ploegen nog open. Die 1-1-score werd na de hervat ting drastisch gewijzig. Met name door de thuisclub waarvoor Peter van Re- mortel, Mike Moens (2x), Christian Haens en Chistian Hinssen de trekker overhaalden. Frank Hemelsoet (2x) en Eddy Breepoel deden dat voor de man nen uit Hoek. CORN BOYS/RANSCHAERT-DE POO TER/KOOLE 5-7 - Even zag het er naar uit dat de oranjehemden de eerste zege binnen zouden halen. De 4-2-voorsprong, die na 2-2 halverwege op het scorebord kwam, werd door de Axelse equipe om zeep geholpen en omgezet in 5-7 door winnende treffers van Ricky de Pooter (3x), Sam Bakker, Peter Koole en Vincent Koole (2x). Hans d'Hont (2x), Stefan van Zeele, .Martin Kalfsvel en Carlo de Groene scoorden tegen. DOW-BONTE HERT 3 7-5 - DOW had geen wisselspelers op de bank en moest noodgedwongen coach Gerard van der Ven onder de doellat plaatsen. Ondanks dat leidden de 'chemisten' bij het wisse len van speelhelft met 3-0 en hielden deze voorsprong vast. Voor de zegevie rende goals meldden zich Mirco Tomic (2x), Hans van de Boom, Lex Janse (2x) en Burret Broere. De Hulster treffers kwamen op naam van Steven Ockeloen (2x), Francois van de Bosch (2x) en Marco Maes. HKC-VOORUIT 4-11 - HKC bleef lange tijd goed meedoen. Na de doelwisseling, met 2-3 op de borden, viel de tik en speelde het gemis aan wisselspelers de. Terneuzenaren parten. Vooruit dender de door en scoorde er lustig op los. Frank Neve (3x), Serge de Ruysscher (3x), Roland de Muynck, Johnny van de Berg, Michel Pijcke, Frank van de Vij ver en een inzet van Bram van de Brink in eigen doel maakten dat Vooruit op elf doelpunten kwam. Frank Piepers (2x), Johan Plamont en Hans Stoffijn' scoorden voor HKC. BONDED STORES-GTI 4-7 - GTI had het moeilijk. Ondanks dat het halver wege met 2-3 leidde, werd het na de doelwisseling nog 4-4. Daarna viel de definitieve tik. Voor GTI schoten Benny Maes (2x), Patrick Dobbelaar (3x), Wil liam Freyser (2x) en Patrick Freyser raak. Danny van de Velde (2x) en Roland de Waal (2x) eisten de doelpun ten van Bonded Stores voor zich op. STAND Vooruit 16-24, GTI 16-23, De Gravin 16-22, Corn Boys/Benny Sport 16-21, IZV 16-20, Ron's Fashion 16-20, DOW 16-15, Bonte Hert 3 16-12, HKC 16-12, De Pooter/Koole 16-11, Bonded Stores 16-10, Corn Boys/ Ranschaert 16-1. F 499,- extra geen 1.1, maar een 1.3 motor g. En als je er even in gaat zitten, tref je Ind veel luxe aan: Standaard airbag !40 neerklapbare achterbankleuning Fiesta Mondial 1.1 i al vanaf f 23.990,-. jnze verslaggever Chris van Nijnatten Ron Spelbos is een bescheiden mens. Daarom ;nt de uitspraak 'Zoals ik, is er maar een' een toelichting. Hij wil er alleen mee zeggen, dat niet naar een tweede Spelbos op zoek moet. Met tekst biedt hij tevens Vitesse duidelijkheid; hij tweede Neumann. iging voor maar f 499,-. 3 tot een totaal van 3 jaar met 50.000 km of 100.000 km. Ictleider utiliteits- Etriebouw Ikenaar planner badkamerinstall./tegefzetter lerhoofd techniek lodiagnostisch laborant Ikmedew. Ti. medew. hazijnmedew. Idmeters Iretaresse medew. hm. medew, hsportplanner Idietbewaker Iser sound medew. betonindustrie fduktiemedew. nm. MEAO'er hazijnmedew. Jgazijn/produktiemedew. lenaar phneuten baier/frezer Irsus juridisch secretaresse Tgjeswerkers Inusjes-van-alles lewerkend groepsleider pntagemedew. (lefoniste/receptioniste pgerijmedew. ■lp c.v.-monteur Irectiesecretaresse Ichn./comm. medew. project Jministrateur Ichn./comm. medew. llround directiesecretaresse ernat. secretaresse rectiesecretaresse ropees secretaresse rt-time secretaresse anstalig secretaresse loekboudkundig secretaresse ,rv. boekhoudkundig secretaresse unior secretaresse llround directiesecretaresse 'art-time secretaresse lirectiesecretaresse/office manager lirectiesecretaresse unior secretaresse omm. secretaresse Taalgevoelige secretaresse i\ss. directiesecretaresse Elektromonteur Breda Bouw B.V. Architectenburo Hoopefi Gé Simons Intern. Transport B.V. Hans Verkerk Keukens Verpleeghuis Lucia Ziekenhuis De Baroniel Randstad Uttzendbureï Tempo Team Tempo Team Tempo Team Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea] Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea Randstad Uitzendburea ASB ASB ASB ASB ASB Staff Planning Staff Planning Staff Planning Staff Planning Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendt). Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Uitzendbureau Secretaresse Plus Maxim Uitzendbureau b itwee jaar verbond de voor- je Ajacied zich aan Vitesse, ma biedt een optie beide jen de gelegenheid om nog ifjzoen met elkaar door te 1,Eerst een jaar aankijken, een jaar meer van jezelf agen en dan maar kijken s gebeurt." tligt er nog een pittig klusje iida. Het liefst vertrekt hij let eind van deze competitie lltkerwinnaar. „Dat heb ik iel ten doel gesteld, ja. En [degraderen met NAC denk Helemaal niet." ta, 40 jaar pas, begon als kt bij de amateurclub DO- Uerd daarna assistent van lïonk bij FC Twente en slgens haalden NAC-voor- iJohn Peek en - tegenwoor- directeur Martien Vreijsen [eind 1992 naar Breda. Een heuzesprong lag in het ver- (I. Noemde Ajax-aanvoerder bj Blind hem niet als de ie opvolger van Louis van i'Praatte Johan Cruijff hem taaar Oranje? Wilde Jan te hem niet bij PSV in de jout? Er is in het voetbal nog it een 'kroonprins' zo erg «prins' geweest, fit perspectief oogt de stap t Vitesse als net iets meer !#n pas op de plaats. „Ben bniet mee eens," zei Spel- Ijstermiddag. „Vitesse gaat foeien. Daar in Arnhem is ®slag groter dan hier in i." Verder wil hij de clubs miet vergelijken met el- Dat stadion in Arnhem? iomt er, hij weet het zeker, se gaat meetellen aan de Daarom gaat-ie erheen, i de sportieve uitdaging en ie financiële kant van de tiat geeft hij eerlijk toe. iDon Spelbos is het woord uitgevonden. Daarom {hij zich tot op het bot %d door diegenen, die hem i-op-wit achterbaks noem- Begm december belde Vi- ■voorzitter Karei Aalbers ®et de vraag of hij in was ®i gesprek. „Ik heb daar 'P gezegd. Volgens sommi- «ik toen Neumann in S lichten. Dat is toch on- ben in de ruim twee jaar 'bij NAC werk door meer- op zo'n manier bena rd ik dan steeds die trai- ®eten bellen? Dan zou het gekkenhuis worden!" er twee maanden over f1 eer hij zijn woord gaf <®ers. „Bij mij moet zoiets Ik neem nooit ineens '"gelijke beslissing, maak •ten lange optelsom. Ik heb NI dat men in Vitesse iets J is dan in Breda, dat gaf "«slag. NAC gaat ook maar heeft meer tijd t' herwegingen geeft hij niet (Prijs. Inderdaad, Veenen- W dichter bij Arnhem dan bij Breda. Maar het vertrek van Pierre van Hooijdonk, naar wie hij komend weekeinde in Glas gow gaat kijken, speelde een belangrijkere rol. Die transfer zette hem aan het denken. Zo goed als hij het destijds teke nend vond, dat FC Twente Ro nald de Boer weer aan Ajax moest verkopen. Oké, Vitesse moest John van den Brom naar de reservebank van Ajax laten gaan, maar vulde in Arnhem niet Cocu de 'vacature Van den Brom' naadloos in? Dat bedoelt- ie nou. Waarom is Spelbos eigenlijk niet op Ajax blijven wachten? „Die mogelijkheid is niet reëel, dus denk ik er niet over," aldus de Veenendaler. Daarnaast is het voor geen enkele trainer aan trekkelijk om bij een vertrek van Louis van Gaal diens plaats in te nemen. Hoe moet Van Gaals .werk verbeterd worden? Hij koos gewoon voor Vitesse. En Spelbos zit er niet mee, dat de spelers van Vitesse zo vier kant achter hun coach Neumann staan. Zo matig populair de Duitser binnen het bestuur van Vitesse is, zo mateloos populair is hij bij zijn spelers. Die namen het dan ook voor hem op, toen ze er achter kwamen dat Aalbers van hem af wilde. In de wacht kamer van een Gelderse kliniek kreeg Vitesse-speler Theo Bos lucht van de zaak. Hij sprak er vlak voor de kerstdagen bij toe val een bestuurslid van NAC. De kwestie kwam ter sprake, Bos checkte 's avonds zijn informatie en raakte op de hoogte. De kwestie lekte verder uit en Spelbos raakte beschadigd in de publiciteit. „Hoewel ik constant positieve gevoelens had ten aan zien van een overstap, ben ik toen het gezeik even beu ge weest. Het gezeik van de buiten wacht. Even wilde ik het hele proces afkappen." Het gegrom binnen de selectie van Vitesse werd over heel de natie door twee tv-stations uit gezonden. „Dat die jongens hun trainer steunen, pleit voor de hele groep," vindt Spelbos. „Verder verdiep ik me daar niet in. Toen ik naar NAC kwam, kreeg ik ook adviezen, dat ik voor die en die moest uitkijken. Heb ik geen rekening mee ge houden. Het resultaat is, dat ik kan zeggen dat ik hier fantas tisch gewerkt heb. Vooral met Peek en Vreijsen, zonder ande ren te kort te willen doen." Hij hoopt op een gepaste manier afscheid te kunnen nemen van NAC. Vooral van het publiek. „Dat fantastische publiek," al dus de man voor wie de Yellow Army tot voor kort door het vuur ging. „Dat moeten ze blij ven doen. Ik heb die supporters van NAC heel hoog zitten. Dat moet zo blijven. Altijd. Ik zal die specifieke sfeer missen als ik weg ben." dan een briefkaart met uw naam, adres en woonplaats Televerkoop. i ons de gewenste advertentie. Ron Spelbos: „Ik ben in de ruym twee jaar dat ik bij NAC werk door meerdere clubs op zo'n manier benaderd. Had ik dan steeds die trainers moeten bellen? Dan zou het toch een gekkenhuis worden!" foto de stem/dick de boer Van onze sportmedewerker Axel --De Cocq heeft de touwtjes in de hoofdklasse van het Zeeuwse zaalvoet bal stevig in handen. Tegen Jong Ambon onderstreepten de Aardenburgers dat nog maals via een 6-1-zege waardoor de voorsprong op nummer twee van de rang lijst, Parbo, zes punten bleef. ZAALVOETBAL Parbo kan dat verschil tot vier punten terugbrengen, omdat deze ploeg een keer minder tus sen de lijnen kwam. ZVC/EB- Go uit Kloosterzande vergaat het minder goed. De hëkkeslui- ters kwamen uit tegen Biezen- trappers en verloren met 13-8. De terugkeer naar de regionale eerste klasse is daarmee dicht genaderd. DE COCQ-JONG AMBON 6-1 - Het duurde lang voordat De Cocq in sporthal De Veerhoek in Oostburg afstand kon ne men. Voor de pauze scoorde John Alleman twee keer en dat was net voldoende voor 2-1 halverwege. Na de hervatting maakte Jan Cools er 3-1 en 4-1 van en was de bres geslagen. Harry Riemens schoot vervol gens 5-1 binnen en John Alle man 6-1, waardoor de zege nog vrij fors werd. BIEZENTRAPPERS-ZVC/EB- GO 13-8 - De formatie uit Kloosterzande heeft teveel ge blesseerde spelers om alsnog een gedegen ploeg op de been te kunnen brengen. Hierbij had het tegen Biezentrappers "de pech dat Mark van de Berge na een vijftal minuten wegens een enkelblessure af moest haken waardoor er geen wisselspelers meer op de bank zaten. Na 5-3 bij de doelwisseling werd de rekening gepresenteerd. De score liep op tot 13-8. Voor de formatie uit Kloosterzande scoorden Peter Cambeen, Maarten Zwegers, Fred Kint en Ed van Bellen elk twee keer. r (sid/rtr) - AC Milan en Arsenal spelen vanavond in Milaan pede duel in de strijd om de Supercup. Het is de eerste rffijke voetbalwedstrijd in Italië na de supportersrellen rond de rid Genoa - AC Milan, anderhalve week geleden. Een aanhan- I "Milan stak toen een Genua-supporter dood. P'dal komt in Milaan vandaag op de tweede plaats. Veiligheid f!«ste. De Italiaanse politie werkt nauw samen met de Engelse R*s- Vierhonderd politiemensen moeten de veiligheid garande- <ans vice-voorzitter Galliani heeft voorbeeldig gedrag geëist L' Sporters van de landskampioen. [ie Engelse aanhang maakt AC Milan zich nog de minste w worden meer dan tweeduizend Arspnal-supporters ver- 'ln stadion San Siro. Woordvoerder Allevi van Milan zei dat er '"geen speciale maatregelen worden getroffen. „De Arsenal- «s worden gescheiden van onze fans. We maken ons meer 'er hoe die zich gaan gedragen." Van onze atletiekmedewerker Baarsdorp - Jan de Bart behoort in de Zeeuwse atletiekwereld inmiddels al tot de inventaris. Toch is de AV'56-atleet, woonachtig in de 'wereldstad' Baars dorp, een vlekje ergens in de 'zak' van Beveland, bezig met een ijzersterk op treden in de strijd om de Zeeuwse crosscup. ATLETIEK Is de winnaar na de Braakmancross met Miquel van Tongeren al bekend, om de tweede plaats kan er in de laatste cross nog aardig geknokt worden tussen het trio Jan de Bart, Edwin de Leeuw en Theo Rabout. De Bart heeft na zijn ophefmakende tweede plaats in de modderbak van De Braakman zelfs de beste uitzichten op het zilver. „Het gaat boven alle verwachtingen," aldus de 36-jarige Baarsdorper, die ooit als eèn van de grote talenten in het Zeeuwse atle- tiekwereldje gold. Als A-junior immers liep hij op de 3000 meter een tijd van 8.25,8 en ook zijn 5000 metertijd van 14.48,6 staat nog steeds in de voorste regionen op de Zeeuwse bestenlijsten. Het kwam er als senior alle maal niet uit. „De overgang naar de senioren heeft me genekt. Als A-junior was het win nen geblazen. Bij de senioren kwam ik destijds tussen mannen als Jo Schout, Piet Vonck en Marien van Prooyen te lopen. Ik moest knokken om me bij de eerste twintig te lopen. Bovendien kwam ik met onregel matige diensten in de verpleging te werken - nu verdien ik mijn dagelijks brood in de meubelbranche - en kreeg ik andere interes ses die het leven te bieden heeft. Tijdens mijn diensttijd heb ik nog een sterke ople ving gekend. Ik won in die periode onder meer de Braakmancross en de Deltacross, maar daarna ben ik er eigenlijk acht jaar uit geweest. Het gezinsleven slokte me op. Wel ben ik steeds blijven lopen. Zo af en toe ook een wedstrijdje mee pikken, maar de tijden die ik als A-junior liep heb ik als senior nooit meer kunnen evenaren, laat staan verbeteren. Wel liep ik in mijn eerste senio renjaar nog een 10.000 meter in 31.12.00." Terug Die Jan de Bart is nu duidelijk terug. Dat openbaarde zich al in de openingswedstrijd van de huidige crosscup toen hij in de sterk bezette Nollecross vierde werd. Vervolgens een derde plaats in de Moerschans, een vijfde in Domburg en een tweede in De Braakman. In Westenschouwen (winter sport) en Aardenburg was hij er niet bij. Dat betekent dat hij, wil hij in het eindklasse ment opgenomen worden, er straks in Krui- nlngen wel bij moet zijn. Anders haalt hij de voorgeschreven vijf wedstrijden niet. „Ik zal er dan ook bij zijn, want ik geloof niet dat ik bij de senioren ooit al een keer zo kort heb kunnen eindigen." Hoe houdt die 'oude' stand tussen de jeugd. „Ik wil niet denigrerend doen, maar ik heb het idee dat het op dit moment allemaal wat minder is dan toen ik pas senior werd. Bovendien kan ik bogen op een enorme brok ervaring. Dat bleek met name wel in de Braakmancross toen veel jongeren terugvielen en Peter Lou- werse en ik in de slotfase naar de voorste regionen konden oprukken. Alleen Miquel van Tongeren was te sterk. Velen hadden zich in die Braakmancross vergist. Normaal is het daar een veredelde wegwedstrijd, maar nu was het door de vele regenval buffelen geblazen. Ging je te snel van start dan blies je jezelf op. Daarom ben ik nooit in paniek geraakt toen er zo snel gestart werd. Dat is nu juist de routine." Minimaal De Bart doet dit met minimale trainingsar- beid. „Ik ben geen man die van kilometers maken houdt. Een duurloop van drie kwar tier is bij mij wel het maximum. Daarnaast ben ik wekelijks wel op de baan in Goes te vinden en trek ik als het< even kan ook wekelijks naar de boswachte'rij van Westen- schouwen. Een idealer trainingsgebied als daar ligt er volgens mij in Zeeland niet. Ik moet het van 'knokken' hebben en dat kun je daar leren. Juist daarom ben ik een liefheb ber van blubber. De Heidecross vroeger in Heikant, waar we door geploegd land wer den gestuurd, dat is mijn terrein." Ondanks dat hij zegt geen liefhebber te zijn van de super lange afstanden heeft hij toch al een marathon achter zijn kiezen. „Ik heb een paar jaar terug Amsterdam gedaan. Was er ook getraind voor. Mijn tijd van 2.41.00 was geen toptijd. Na dertig kilometer was de accu leeg. Het was mijn eerste, maar is gelijk ook een van mijn laatste geweest, al moet je in het leven nooit, nooit zeggen. Of ik uit mijn atletiekloopbaan alles gehaald heb wat het in mijn juniorentijd beloofde? Ik denk het achteraf gezien niet. Of ik daar spijt van heb? Nee, niet echt. En achteraf praten is toch wel erg makkelijk." Van onze atletiekmedewerker Kruiningen - Met de tweede Inkelcross in het gelijknami ge recreatiegebied ten oosten van Kruiningen wordt zaterdag 11 februari de Zeeuwse crosscompetitie afgeslo ten. In vele categorieën is de nieuwe Zeeuwse kampioen al bekend. Bij de mannen-senioren is dat Miquel van Tongeren. ATLETIEK In deze categorie is de strijd om de twee overgebleven podium plaatsen nog boeiend. Die strijd gaat tussen Edwin de Leeuw, Jan de Bart en Theo Rabout. Op het vlakke parcours mogen de kansen van Edwin de Leeuw het hoogst worden aangeslagen, maar er moet altijd nog 10,8 kilqmeter worden gelopen. Leo de Leeuw is de nieuwe kampioen in de jongste veteranenca- tegorie. Hij wil hier wellicht voor eigen publiek laten zien dat hij de terechte kampioen is. Om het zilver gaat het tussen John Overweel, Jo van Waesberghe en Pieter van Horssen. Jan Wagemakers is in de oudste categorie veteranen nog niet zeker van de titel. Hij heeft immers nog maar vier wedstrijden gelopen en komt pas zaterdag aan zijn verplichte vijfde deelname. De ranglijst wordt hier aangevoerd door Anton Schoenmakers. Karin Bastian is de nieuwe kampioene bij de vrouwen-senioren en hetzelfde geldt bij de veteranen voor Jopie Daane, die haar zoveelste titel binnen heeft gehaald. Op de korte cross mannen viel met de winst van Pascal Meerman in de Braakmancross ook al de beslissing. Bij de vrouwen korte cross gaat het tussen Jildau van Dieren en Marieke Bordui. Kortom, spanning te over, maar dan voor de ereplaatsen. Het programma in 'Den Inkel', waar AV'56 als gastclub optreedt, begint om 10.45 uur met de pupillen. De korte crossen staan om 13.00 uur gepland terwijl de vrouwen om 13.45 uur aan hun opdracht beginnen. Vervolgens is het de beurt aan de veteranen (14.10 uur). De mannen-senioren beginnen om 15.00 uur aan hun 10,8 kilometer. De prestatielopers zorgen voor de afsluiting van de Zeeuwse crosscup. Dit om 15.45 uur met een maximale afstand van zes ronden op het 1800 meter lange rondje. De administratieve activiteiten vinden plaats in de kantine van de camping. John Yermeule tweede in Asselronde Apeldoorn - John Vermeule is als tweede geëindigd in de 27,8 kilometer lange Asselronde. Dit met een tijd van 1.23.23. De zege was voor René Gotblieb in 1.23.05. Op de mini-marathon liep Hans van de Griendt van AV Scheldesport naar een tijd van 1.03.27 wat hem een 24e plaats opleverde. Naast Vermeule en Van de Griendt was nog een aantal Zeeuwen naar de centrumplaats van de Veluwe gereisd, waar de traditionele Midwintermarathon het hoogtepunt van de wedstrijden was. De AV'56-atleten Kees de Winter en Leo Meijer noteerden voor hun 42 kilometer en 192 meter respectie velijk tijden van 3.11.01 en 3.22.45. Op de Asselronde (27,8 kilometer) was veteraan Wim Besuyen na John Vermeule de beste Zeeuw. De Dynamo-atleet liet een tijd van 1.45.10 voor zich noteren. Piet Oostdijk van AV'56 kwam binnen in 1.52.13. De Bruijn wint met Teletronika Zundert - Jean-Paul de Bruijn heeft met zijn team Teletronika een knappe zege behaald tegen het hooggeklasseerde Van Donge De Roo in de eredivisie driebanden. De winst was ietwat verrassend, omdat Van Donge De Roo veruit als favoriet van start ging in deze ontmoeting. Het begon al goed voor Teletronika toen tweede man Harry van der Ven op overtuigende wijze van de Belg Caudron won met de cijfers 50-33 in 30 beurten. Toen ook eerste man Eddy Merckx met ruim verschil in een uitstekende partij (50-25 in 25 beurten) boegbeeld Raymond Ceulemans klopte zag het er al gunstig uit voor het team van De Bruijn. Men was in ieder geval verzekerd van een gelijk spel. Maar als derde man De Bruijn zijn nog aan de gang zijnde partij tegen Ad Broeders winnend af zou sluiten was Teletronika verzekerd van een opmerkelijke winst. Daarin slaagde De Burtijn nipt. Met 50-49 in 53 beurten won hij van Broeders. Door deze 6-2-zege en het verlies van Inter Amuse ment verlaat het team van De Bruijn de negende en voorlaatste plaats en schuift op naar de achtste positie. De nummers negen en tien degraderen aan het eind van dit seizoen uit de eredivisie. Peter Rotte werkt zwaar programma af Terneuzen - Peter Rotte volbracht in twaalf dagen tijd twee wintertriathlons en een schaatsmarathon over 200 kilometer. De Middelburgse veteraan kwam eerst in de wintertriathlon in Inzeil in actie voor, 10 kilometer lopen, 20 kilometer langlaufen en 20 kilometer schaatsen. Een paar dagen later 'verorberde' hij ook de Weissenssee in Oostenrijk, waar 11 kilometer lopen, 22 kilometer langlaufen en 50 kilometer schaatsen op het programma stond. Als 'toetje' werd op dezelfde Weissensee een paar dagen later de 200 kilometer lange schaatsmarathon met succes afgesloten. Zijn tijd was 9 uur en 50 minuten. „Mijn jaar kan sportief gezien niet meer kapot," aldus Rotte. Op de Weissensee kwam ook een aantal Zeeuws-Vlamingen in actie. Boon uit Sluis reed de 200 kilometer in 11 uur, Zeegers uit Terneuzen had 8 uur en 49 minuten nodig en Maas uit Hulst was de snelste van het kwartet met een tijd van 8 uur en 38 minuten. Op de 50 kilometer noteerde Bogaard uit Sluis een tijd van 2 uur en 38 minuten. Trimlopen in Terneuzen Terneuzen - De Jogging Club Dow houdt in samenwerking met SV Aloy op zaterdag 11 februari zijn jaarlijkse Dow-lopen. Dit op een parcours dat gesitueerd is in de omgeving van het sportpark Oude Vaart in Terneuzen. De te lopen afstanden zijn: vijf, tien en vijftien kilometer. Al deze afstanden gaan om 15.00 uur van start nabij het PV-ge- bouw van Dow waar vanaf 14.00 uur kan worden ingeschreven. De langste afstand telt mee voor het Zeeuws-Vlaams trimloop- kampioenschap. Voor de jeugd is er een loop over 1200 meter. Deze gaat om 15.02 uur van start. Voor de mannen is er kleedgelegenheid in de nabij gelegen sporthal, terwijl de vrou wen terecht kunnen in het PV-gebouw. de bericht. Zaalvoetbaltoernooi in De Veerhoek Oostburg - In sporthal De Veerhoek wordt bij afgelasting van het KNVB-voetbal en het afdelingsvoetbal zondag een toernooi gespeeld waarin alle 'westelijke' teams mee zullen doen. Organi sator van dit evenement is Frank Dhaenens, die bij het niet doorgaan van competitieduels vanaf 13.00 uur tot 18.00 uur als gastheer van de veldvoetbalclubs uit de regio Oostburg zal fungeren. Eindstrijd derde klasse bandstoten Terneuzen - De biljartvereniging KOT uit Terneuzen houdt van vrijdag 10 tot en met zondag 12 februari het kampioenschap derde klasse bandstoten van het district Zeeuws-Vlaanderen. Deze titelstrijd wordt gehouden in het Racketcentrum te Ter neuzen. Vrijdag 10 februari laat wedstrijdleider Jack Klaassen de partijen om 19.00 uur beginnen en zaterdag en zondag start men om 12.00 uur. De slotpartij wordt zondagmiddag omstreeks vier uur afgewerkt. Deelnemers: 1. Joke Breur (BW Terneuzen) algemeen gemiddelde 2,27, 2. Hugo Wiïlaert (CBC Clinge) 2,22, 3. Wies Bisschop (GBC Groenen dijk) 2,17, 4. Ronny Roets (De Kastelein Eede) 2,13, 5. George Jo os (GBC) 1,97, 6. Adri Buijze (CBC) 2,07, 7. Dries van Drongelen (Ed Horemans Axel) 1,90, 8. Jan Cruson (ABC Breskens) 1,87. Reserves zijn: 1. Robert van Gaever (CBC) 2,00, 2. Harold Pluijm (CBC) 1,91, 3. Kees Schijve (De Kastelein) 1,73.

de Stem | 1995 | | pagina 11