'Toch noodwet voor dijken' Chinese muur kraakt in zijn voegen. dïïMfb "sproken. Hoera, weer thuis Wijers: 'Vergoeden omzetschade onmogelijk*' Bedelbrief ergert familieleden van Alzheimer-patiënten •aSTkeBfgemaakt' Stakingen op komst door vastlopen cao-gesprekken 6 Helft van huishoudens benut uitkeringen niet' Bestuur Van Gils wegens misleiding voor rechter ïeel Van Keeken Sfeer Politie slordig jet gegevens' |][eer hulpvragen chtoffers Harnas mag Jeelnemen aan ïerkiezingen' r WEER Nazaten Stevig aan de leiding Bernhard verlaat intensive care Auschwitz'-look modeshow Parijs roept woede op Rabobanken in Breda werken aan een fusie Min nPVJ 'Mijn schuld was het niet' Ronald de Boer beste speler Kabinet wil dijkverzwaring aanpakken zonder vertraging door procedures Bon Spelbos Haar Vitesse Het laatste nieuws op pagina 12 hAANDAG 6 FEBRUARI 1995 SI«m-lflzefB en -iB/eresaon kJIKen week in week uit in do ,,Kleint(e»"-rubfieken. Dat zijn elke dag vele tienduizenden mensen. Het moet dan wel heel raar lopen als juist uw ..kleintje" niet zou worden gelezen. trainer eerste- I zater- I en met II ploeg it bete- I op rij e matig I loemen Hor Bui- 'attiasi- feerd en weken werd naar bnte af- I werden zware In rech- IKeeken werd ïdward Tijssen |art op. zater- Bjd tegen Intreden Guchte lén wed- ptchwin- pijn vijf seizoen scheids- utten en Sstrijden |h ook de leler bij lag. De |s kritiek wegens feen WHC uitblin- -functio- die over- I werd nu 1 stelde pperbeste nmer dat leetal we- far ja, dat dit spel- geval de J me op de [tegen De centreren, naatrege- I genomen, I en schor- worden. ;jn binnen. Pniet meer tevreden kt. zaterdag actie te- ptander uit twee keer hd moeten ter echter ,d afgelast, »g dan toch J voor Hoek tegenstan- bloeg die al I een onder koenen - op |in het KN- acteert. tt 1040 le- geweldige beschikt. |elaar: „We 'vreemde- [Dat zijn de lob Treits- ge-l ma, die van Be Quick afkom stig zijn. Voor de rest doèi WHC het met spelers die alk maal uit eigen gelederen af komstig zijn." NA EEN fikse aanslag op 2™ rechterenkel moest Remco vat Keeken zaterdagmiddai vroegtijdig het duel Hoek WHC staken. Eenmaal in kleedkamer achtte de medi sche staf van Hoek het raad zaam de spits richting zieken huis De Honte in Terneuzentè sturen. Daar constateerde mei een fikse kneuzing en een raakte pees. Tot opluchting van de Hoek-staf bleek er niets gebroken te zijn. Toch vond men het raadzaam de spits van Hoek tijdelijk van loopgips te voorzien om de gekwetste delen rust te geven Tot donderdag zit zijn rechte renkel hierin verpakt. Zijn meespelen zaterdag in Scher- penzeel tegen De Valleivogels is hierdoor twijfelachtig ge worden. Het was zaterdagnamiddag! genieten geblazen in sporthal Den Dullaert in Hulst tijdens de volleybalwedstrijden van Morres. Ter gelegenheid van de volleybaltopper tussen Morres en TDK/Brevok 2 en de 'Dag van de scheidsrechter I en de supporter' hadden de Hulstenaren de Sjoras Am- brasband uitgenodigd. Die zorgde voor een fantastisch sfeertje. De Hulster teams wonnen allemaal overtuigend hun wedstrijd en dat verhoog-1 de alleen maar de feestvreug de op de bomvolle tribune. Wellicht een idee om de band maar bij iedere thuiswedstrijd uit te nodigen, want sfeervol was het zeker. ,j5e JAARGANG Iglelburg - De regiopolitie i gaat slordig om met de jtie van gegevens van ver- ISpersonen. Tot die conclusie iJ. Duine, teamleider van de jng Zware Georganiseerde ILualiteit van de regionale TEÜ na een onderzoek naar Kinmoord. [jEZEELAND - C1 ngen - De actievere biena- g van slachtoffers door de ting Slachtofferhulp heeft jtid tot een verdubbeling van ltaantal hulpvragen. Tot begin r vonden de slachtoffers fis moeizaam de weg naar de jditing Slachtofferhulp. [jEZEELAND - C1 lltllviv - De Israëlische regering volgens het blad Maariv bezwaar meer tegen deelna- i van de fundamentalistische m-groep Harnas aan de ver- 1 in de autonome Pales- "gebieden. Israël verbindt raan wel de voorwaarde dat O-leiding zich sterker gaat izetten voor het voorkomen van «slagen tegen zijn burgers. hZIE BUITENLAND - A6 /MIN./MAX 4/11 HET WAS gisteren feest bij I Veel bewolking Hoofdplaat. Niet alleen omdat Ook vandaag een de ploeg met zes invallers een overwegend bewolkte dag, punt haalde tegen Sluiskil,! «aartot de avond geen maar ook omdat voorzitter Thuur Thomaes door het feest pas aan de rust arriveerde. Dit samen met speler en zoon Ru dy. „Mijn moeder is negentig geworden. Alle twaalf kinde ren zijn nog in leven en wat sterker is, we komen ook nog allemaal 'overeen' met elkaar. We hebben lekker met 103 van de 108 nazaten gegeten," al dus de 66-jarige voorzitter van Hoofdplaat en de tweede telg van moeder Thomaes, die sa men een aardig stuk 'werk' hebben geleverd. Ondanks de ze feestelijkheden was Thuur bij zijn clubje betrokken. Hij wist ondanks de feestvreugde exact dat Hoofdplaat met 2-1 aan de leiding stond. Voor een ander opmerkelijk feit zorgde Sluiskil-speler Howard Vol- cke. Hij bleef in de in de rust in de kleedruimte achter en bij navraag in de dug-out bleek dat hij het vliegtuig in Brussel moest halen. Eindredactie: Ton Koomen. Bijdragen: Ton Koomen, Willy van Leeuwen en Ered Rabout. verker klasse E heeft Gemert de koppositie oor bij Wilhelmina met 3-5 te winnen. Goes 2-1 werd De Valk verslagen. SSEE unt op Ge- tegen TSC te komen, ing het nog -2 werd van oren. Verlies ir Rood Wit, grote kluif werd afge- V-BW/VER- it 0-1, Marco Wijnen 0-1, Mikel van de Dun gen 1-1 (eigen doel). UDI'19-TSC 1-1 - Rust 0-0, chard van de Boogaard 1-0, Kokx 1-1. WILHELMINA-GEMERT 3-5 Rust 2-2, Patrick Bilaar 1- Nick Rutten 1-1, Stefan 0 Schepper 2-1, Nick Rutten 2 Fred Donkers 2-3, Marty van Heuvel 3-3, Jacco Hoffmans 3 Maurice Peeters 3-5. ROOD WIT-WSC 0-2 - Rust Marc van Aphen 0-1, Wim Sne 0-2 (strafschop). regen van betekenis. Vanaf morgen opklaringen «et buien en aanmerkelijk kouder. L'lrecht - Prins Bernhard heeft ie intensive care van het Acade misch Ziekenhuis in Utrecht ver- 1. Hij verblijft nu op een ge- we afdeling, aldus de Rijks- mrlichtingsdienst (RVD). 'orige week werd al bekend dat ie 83-jarige Bernhard weer liep en dat hij van de beademing af ms. Wel moet hij nog veel rusten uzeer goed eten. Hij zal nog ze ker een aantal weken, in het zie kenhuis moeten blijven. Prijs - Het Europese Joodse es heeft woedend gerea- op een Parijse modeshow »tgestreepte pyjama's en uitge- modellen die werd ge- de dag dat de joden de van het concentratie- Auschwitz herdachten, hjdens de show op 27 januari een mager model met weg- ffin haar en uitstekende 'tot verder een jack met 'laars- sidrukken. liner Hans Kraay junior in De Zaanstreek jaren met het schaamrood op de kaken op a it jaar niet meer geweest. Ik had nog nooit ee die man gehad, maar na een bezoek aan Tels® me had genoten." elman Stanley Menzo in de Volkskrai >m? Ik heb het me duizend keer afgevraagd- •k Blijleven in de Telegraaf: „Aan het touw P1 1 dood." d van Velde in NRC Handelsblad: „De tijd 0» t te groeien, moet je wel worden gegund. (ex-Roda JC) over Roda-trainer Huub Stev' „Huub is recht voor z'n raap, keihard. Ik gevoetbald. Met een lach op z'n gezicht schop DE STEM VANDAAG IN DEZE KRANT Twee jaar nadat de Ven- lose politieagent Krou- wel in opspraak kwam vanwege een vermeend gewelddadige arrestatie van een Turk spreekt hij. „Ik heb geen schuld aan zijn dood. Ze zochten een zondebok." ZIE PAGINA -A2 SPORT Ajacied Ronald de Boer is door de spelers uit het betaald voetbal gekozen tot beste voetballer van 1994. Zijn ploeggenoten Edwin van der Sar (beste doelman) en Clarence Seedorf (grootste talent) vielen ook in de prijzen. Feyenoord werd club van het jaar. ZIE SPORT-B1 INHOUD 2 KATERNEN Binnen-/Buitenland A2 Binnenland. A3/A4/A5 Buitenland A6 Economie A7/A8 Beurs A8 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D2 ulst - Twee van de drie 'use Rabobanken gaan de gelijkheid van een fusie se- bestuderen. De bank in ftcenhage doet niet mee. De ?®e tussen de Rabobanken in m en Nieuw-Namen kost arbeidsplaatsen. "I'E ECONOMIE - A7 - Ron Spelbos ,en Vitesse "teren volledig tot overeen- mg gekomen over de over- 0,an de NAC-trainer naar de anse eredivisieclub. Van- <.J Wordt de duur van de ver- Van onze verslaggever Hans van den Broek Den Haag - Het Deltaplan voor de rivieren is zo goed als klaar. Kern van het plan is een noodwet om de meest zwakke dijkvakken zo snel mogelijk te versterken. De tijdelijke wet treedt naar ver wacht vanaf 1 april in werking en geldt voor een kleine twee jaar. De wet heeft niet alleen betrek king op dijken, maar ook op de kades in Limburg. Besluit De ambtenaren van de meest be trokken ministeries hebben daar over gisteren een principe-ak koord bereikt. Vandaag zullen met name de ministers Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) en De" Boer (Vrom) daarover een besluit nemen. Het zware middel van noodwetgeving is naar verluidt onvermijdelijk op juridische gronden. Het Deltaplan, dat premier Kok vorige week in de Tweede Kamer aankondigde, voorziet in de snel le aanpak van alle zwakke dijken die kans lopen eens op de hon derd jaar door te breken. Het gaat dan onder meer dm de dij ken bij Ochten en Hardinxveld- Giessendam. In totaal zou een kleine 100 kilometer dijk onder de wet komen te vallen. Onteigening Verder voorziet het Deltaplan in de procedurele aanpak van de overige dijkvakken. Daarvoor geldt niet langer de noodwet, maar het is uitdrukkelijk de be doeling dat alle benodigde proce dures rond inspraak, onteigening en milieu-effect-rapportages nu al begonnen worden om elke ver traging te voorkomen. In het jaar 2000 moeten alle dijken in het ri vierenland verzwaard zijn. Het kabinet kiest vrijwel zeker voor noodwetgeving om elke ver traging in de aanpak van de dij ken en kades tegen te gaan. Vrees Weliswaar bieden de bestaande wetten formeel mogelijkheden om alle procedures te omzeilen, maar volgens ingewijden blijft het risico bestaan dat de rechter deze handelwijze afkeurt. Die vrees is gebaseerd op eerdere ge rechtelijke uitspraken omtrent noodprocedures op basis van de nu geldende regels. Zo'n noodwet kan snel door de Eerste en Twee de Kamer geloodst worden als al le betrokkenen, waaronder de Raad van State, meewerken aan een snelle behandeling. De Unie van Waterschappen staat achter een noodwet voor de dijkverzwaring. Ze heeft zich voorgenomen om de 100 kilome ter zwakke dijk nog voor de ko mende winter op sterkte te heb ben en wil daarom geen tijd ver liezen aan procedures. De vlaggen hangen uit in Boven-Hardinxveld. De evacués uit deze plaats, de laatsten van de 250.000 mensen die als gevolg van een dreigende overstroming huis en haard moesten ontvluchten, keerden gisteren weer naar huis terug. foto cor viveen Den Haag - Het is onmogelijk om bedrijven de omzetschade te vergoeden die ze als gevolg, van wateroverlast of evacua tie hebben opgelopen. Dat zei minister Wijers (Eco nomische Zaken) gisteren tijdens een toelichting op de schaderegelingen Volgens hem is omzetschade 'een onhanteerbaar begrip', want bedrijven hebben tege lijkertijd kosten bespaard of halen de gemiste omzet weer in. Zo wordt de gederfde omzet deels gecompenseerd door lagere loonkosten, omdat werknemers tijdelijk in de ww terechtkomen. „Daarom is het een verkeerd begrip," aldus Wijers, die liever spreekt van 'margederving'. Hij weigerde te speculeren over de totale schade voor het be drijfsleven. „Ik doe niet mee aan dat nationale gezelschapsspel." Volgens de Arnhemse Kamer van Koophandel hebben alleen al de Gelderse bedrijven minstens 1,5 miljard gulden schade geleden, vooral door omzetderving. Wijers herhaalde dat geen onder nemer failliet mag gaan als ge volg van het hoge water. Hij pre senteerde een pakket maatrege len dat hij 'afgewogen, redelijk en zeker niet krenterig' noemde. Minister Wijers foto anp Zo worden de kosten van evacua tie en terugkeer tot een nog vast te stellen maximum volledig ver goed. Het gaat onder meer om transportkosten en kosten van opslag elders. Schade aan bezittingen (gebou wen, machines, voorraden) wordt voor 65 procent vergóed. Bedrijven die eind 1993 ook al gedupeerd werden door de wa terschade krijgen 90 procent ver goed. Er geldt in beide gevallen een 'eigen risico' van 2000 gul den. Beneden dat bedrag wordt niets uitgekeerd. Deze week gaan formulieren de Meer over de gevolgen van de wa teroverlast op: I BINNENLAND - A3: Tweede Kamer geeft minister Dijkstal een pluim Schadeclaims maken geen kans STEM-commentaar I EXTRA BINNENLAND - A5: Meteen maar aan de schoon maak Aparte wet voor dijkverzwaring is niet nodig Veel stoere verhalen op eerste schooldag deur uit waarop particulieren hun materiële schade door het water kunnen opgeven. Die moe ten voor 1 maart zijn ingeleverd. De schade voor particulieren in Limburg zal deze keer beduidend minder zijn dan de schade van 70 miljoen gulden in december 1993. Toen liepen 5500 woningen onder water. Nu zijn dat er 'slechts' on geveer 3500. De laatste evacués, de 14.000 mensen die moesten vertrekken Bedelbrief? .Ach, vergeten. Van onze verslaggever Peter Schouten Breda - „Tenzij we nu handelend op treden, zou de ziekte van Alzheimer wel eens epidemische vormen kunnen gaan aannemen. Zo begint een bedelbrief van de 'Interna tionale Stichting Alzheimer Onderzoek' uit Hoofddorp, die de afgelopen weken in menige brievenbus is bezorgd. De ziekte van Alzheimer (dementie die op jonge leef tijd begint, red.) wordt in de brief 'een van de belangrijkste,doodsoorzaken bij oudere mensen' genoemd. Om het tij te keren is veel wetenschappelijk onderzoek nodig. En dat onderzoek kost geld. Veel geld. Dus vraagt dr. Loys J. Nunez, voorzitter van het wetenschappelijk comité van de stichting, aan adressanten dringend om zo snel mogelijk een bedrag over te maken dat varieert van 25 tot 100 gulden. „Of nog meer," suggereert de brief. „U moet be denken dat er kostbare mensenlevens op het spel staan. Er is geen minuut te verlie zen." De Bredase mevrouw Brouwers is van de brief lichtelijk onpasselijk gewor den. Ze heeft inderdaad een lijdster aan de ziekte van Alzheimer in haar familie. „Maar op deze toon wens ik niet aange sproken te worden. Het doet me allemaal heel erg denken aan Boek en Plaat en We- hkamp." De Nationale Alzheimer Stichting in Bun- nik, overkoepelend orgaan van alle bona fide Alzheimer-patiëntenverenigingen in ons land, is al evenmin te spreken. „Het gaat hier om een griezelige Amerikaanse manier van fondswerving," zegt stafmede werkster J. van de Poel. „We hebben het jaarverslag van die stich ting opgevraagd en ontdekt dat ze giganti sche overhead-kósten hebben. Ze hebben inderdaad een paar maal geld gestoken in onderzoek, maar het doet toch heel erg denken aan het strijkstok-verhaal." Als in Hoofddorp zelf om een reactie wordt gevraagd, wordt doorverwezen naar J, de Wit van public-relationsbureau WPR in Leiden. „Het gaat om een keurige stich ting met een fatsoenlijke doelstelling," zegt hij. „De stichting heeft ook een we tenschappelijke adviesraad waarin enkele gerenommeerde hoogleraren zitting heb ben." Maar kan De Wit zich voorstellen dat familieleden van Alzheimer-patiënten zich storen aan het ronkende taalgebruik in de bedelbrief? „Och, dat is zo'n beetje de 'tone of voice'," vindt de PR-man. „Het is nu eenmaal een Amerikaanse stichting. Daar is men het iets anders gewend." Een citaat: „Denkt u zich eens in om een leven lang hard te werken in de hoop om dan eindelijk eens van hobby's te gaan ge- 8 710311 "000218' DINSDAG 7 FEBRUARI 1995 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,85 - ZATERDAG: 2,25 In metaalnijverheid, bouw en haven Amsterdam Van onze redactie binnenland Den Haag - In enkele bedrijfstakken dreigen acties wegens het mislukken van de cao-onderhandelingen. In de metaalnijverheid zijn giste ren al waarschuwingsacties ge voerd. Bij twee installatiebedrij ven in Dordrecht werd het werk anderhalf uur neergelegd. De Bouw- en Houtbond FNV gaat staken als de cao-onderhan delingen voor de circa 200.000 werknemers in de bouw niet naar zijn zin verloopt. In het bankbedrijf worden de vakbonden het vandaag niet eens met de werkgevers, lieten ze gis teren al weten. De werkgevers denken daarentegen wel een ak koord af te kunnen sluiten. In de Amsterdamse haven kun nen vanaf donderdag stakingen uitbreken. De Vervoersbond FNV wil de garantie hebben dat aan gekondigde reorganisaties zon der banenverlies plaatsvinden. Deze FNV-bond heeft hoger be roep aangetekend tegen het von nis dat de buschauffeurs in het streekvervoer niet tijdens de spits mogen staken. De bond vindt het vreemd dat de rechter aan de ene kant de acties heeft toegestaan, maar aan de andere kant wel een beperking heeft op gelegd. De FNV-bond wil niet zulke flexibele werktijden zoals de werkgevers in het streekvervoer (VSN) in gedachten hebben. De CNV-bond heeft de voorwaarden wel geaccepteerd. Reizigersorganisatie Rover ziet af van een kort geding om een einde te maken aan de staking. Een dergelijke procedure is vol gens de juristen van Rover niet haalbaar. In Zeeuws-Vlaanderen verscher pen de buschauffeurs hun acties. Passagiers, die vandaag voor 10.00 uur op de bus stappen, moeten er rekening mee houden dat ze niet op de plaats van be stemming aankomen. De monteurs van de BBA in Bra bant hebben gisteren hun werk hervat. Door hun langdurige sta king kwam de veiligheid van de bussen in het gedrang. VERVOLG OP BINNENLAND - A3 ZIE OOK ZEELAND - C1 Van onze verslaggever Joep Trommelen Tilburg - Het Rijk houdt jaarlijks honderden miljoenen guldens aan inkomensafhankelijke uitkeringen in eigen zak die bedoeld zijn voor mensen met een laag inkomen. Amper de helft van de huishoudens die recht heeft op onder meer bijzondere bijstand, huursubsidie en kwijtschelding van belas tingen en heffingen maakt daar ook gebruik van, stelt drs. W. van Oorschot uit Raamsdonk. Hij promoveert vrijdag op een onder zoek waarin hij het gebruik van bijstandsregelingen heeft onder zocht. Hij constateert dat bijstandscliënten door het niet gebruiken van dergelijke regelingen drie tot vier procent aan koopkracht verlie zen; ouderen zelfs zeven tot tien procent. ZIE PAGINA A2: 'Slachtoffers weten vaak niet dat ze slachtoffers zijn' Van onze verslaggever John Lazaroms Breda - De bestuurders van het failliete kledingconcern Van Gils worden zowel in Nederland als België voor de rechter ge daagd wegens misleiding en onbehoorlijk bestuur. uit Gorinchem-Oost en Boven- Hardinxveld, mochten gisteren naar huis. Het vee mocht gisteren ook weer terug. Van de meer dan honderd duizend stuks vee die de ge bieden moesten verlaten, zijn slechts weinig beesten zoek geraakt. Bij het rundvee be wezen de oormerken goede diensten. Via die merken was de eigenaar snel te achterha len. Een eerste oppervlakkige schade-inspectie aan de dij ken in het polderdistrict Tie- ler- en Culemborger Waarden leerde gisteren dat alle dijken tussen Tiel en Gorinchen schade hebben opgelopen. Alleen bij de verbeterde dijk vakken is dat niet het geval. De Brabantse commissaris van de koningin mr. F. Houben vindt het onaanvaardbaar dat de snelweg A2 ten zuiden van Den Bosch zo lang is afgesloten vanwege een overstroming. Er moet volgens hem geld uit Den Haag komen om dit in de toe komst te voorkomen. De weg staat al een week onder water. Rijkswaterstaat houdt er reke ning mee dat de weg vrijdag droog valt. Dat laten de Nederlandse curator L. Luchtman uit Breda en zijn Antwerpse collega W. Smets we ten. Door het faillissement van het bedrijf, in de zomer van 1992, raakten bijna 200 mensen hun baan kwijt. De curator wil de be trokkenen die worden gedag vaard aansprakelijk stellen voor de schade, ruim 50 miljoen gul den. Luchtman heeft de laatste 2,5 jaar besteed aan het ontrafe len van de complexe materie van het faillissement. Daarbij kwam hij tot de conclusie dat het be stuur van de Van Gils Holding Roosendaal (VGHR), bestaande uit de broers Jacques, Alwin en Ben van Gils, procuratiehouder W. Smolders en president-direc teur P. Faas, er een potje van heeft gemaakt. VERVOLG ECONOMIE - A7 advertentie nieten of te gaan reizen. Om dan te merken dat de ziekte van Alzheimer u berooft van alles waar u voor gewerkt heeft en alles waar u naar verlangd heeft, uw leven ver andert in een hel van dure verpleegtehui zen, uitzichtloze medische behandelingen, verwarring en angst, tot u in coma raakt en sterft." „Mensen worden laaiend van dit soort brieven," weet Van de Poel in Bunnik. „Geen wonder, maar er is helaas weinig tegen te doen. Dat soort instellingen koopt \nu eenmaal overal vrij op de markt adres senbestanden en stuurt dit soort mailings. De toon is akelig. De suggestie is bijna: Betaal nou maar, want anders krijg je het zelf. Natuurlijk is er onderzoek nodig om iets tegen Alzheimer te kunnen doen. Maar wij willen met die stichting op geen enkele manier vereenzelvigd worden." Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw wüord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. /S Noteer als nieuwe abonnee: Naam: I 1 Aglres: I Postcode:. Plaats:. Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt m.i.v. 1 januari 1995 per: kwartaal acceptgiro 89.40 kwartaal autom. incasso 86.90 maand autom. incasso 29.80 bank/gironr De Parkerpen zenden aan: Naam: J Adres IPostcode:__Plaats: In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) I De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan- gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda. DE STEM. EEN KRANT DIE JE IHM

de Stem | 1995 | | pagina 1