viezen investeringen grote klus ISEN SE is ver weg ZEEUWSCH-VLAANDEREN H Geen vergunning voor boer om stacaravans te plaatsen op terrein Volle zaal voor musicals basisschool De Geule CARNAVALS ARTIKELEN I POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Vijf Belgische dancings krijgen certificaat voor kwaliteit en veiligheid erste begroting van de fusiegemeente Sluis-Aardenburg is een feit 076-20 27 00 nouden wij een voor een afspraak! Ik lees de krant in de Idas, Groot aantal deelnemers bij badmintontoernooi scholen eerrit m aejonge axel SSSST" Sa=ïr* ZEELAND C3 lejaardenalarm mogelijk gratis met een SIEMENS S3 GSM-telefoon Storing in Goes legt telefoonverkeer stil Brand in woning in Sint-Annaland FEESTARTIKELEN Milde straf voor diefstal kratten Straf voor verkoop gehuurde apparaten Brand verwoest schuur in Goes Enquête Lezing grondwater Zeeuws-Vlaanderen ZATERDAG 4 FEBRUARI 1995 onze verslaggever tbuig - De nieuwe Wet op de jjluchtrecreatie (WOR), die voor nieuwe kampeerseizoen in wer- treedt, biedt de huidige kam peren in de gemeente Oost- igeen extra soelaas. brief aan de kampeerboeren zijn gemeente deelt het college jat het huidige beleid gehandhaafd jt pat wil zeggen: geen vergunning stacaravans te plaatsen en geen breiding van de periode (15 maart/31 oktober) waarbinnen op boerenbedrij ven gekampeerd mag worden. Voorzitter A. van Bellegem-Dossche van de Vekabo West-Zeeuws-Vlaande ren, hekelt het feit dat geen toestem ming voor stacaravans wordt gegeven, hoewel de WOR zich hiertegen niet verzet. „Zomers is het gebied geheel begroeid, je ziet die dingen niet eens. En bovendien zoveel verschillen die in grootte niet met veel huidige toercara- vans," zo zegt zij. Het is overigens diezelfde WOR die mogelijkheden biedt het kamperen bij de boer aan banden te leggen. Er kun nen vrijstellingen worden verleend met daarin voorschriften over soort en aan tal van de kampeermiddelen en voor waarden in het kader van natuur- en landschapsbescherming. Wat betreft die aantallen: in het hoogseizoen blijven het vijftien stuks, zoals nu het geval is. „West-Zeeuws-Vlaanderen is een open gebied, waar verstoring van de kwali teit door het toevoegen van functies vrij snel ontstaat. Het beperken van de mogelijkheden voor kamperen op diver se verspreide lokaties in het gebied is noodzakelijk, ook met het oog op de aantrekkelijkheid van het gebied voor de recreant," schrijft het college in een voorstel aan de raad om het huidige beleid te handhaven. Als het aan het dagelijks bestuur ligt blijft het verboden nieuwe gelegenhe den voor kamperen bij de boer toe te staan in het gebied dat wordt begrensd door enerzijds de kust en anderzijds de 'lijn die loopt tussen Breskens, Roofack en Potjes. In het achterland is dat wel toegestaan. Hoewel de WOR de mogelijkheid biedt ook op terreintjes, die niets agrarisch te bieden hebben, kamperen toe te staan, wil het college dit eveneens verbieden. „Juist vanwege het agrarisch karakter van de streek ligt het voor de hand het kamperen te koppelen aan de agrari sche sector," luidt de stelling. Door plaatsing van stacaravans te ver bieden voorkomt men volgens het colle ge dat op diverse lokaties als het ware kleine campings ontstaan. Die zich dan, omdat gewerkt wordt met vrijstellin gen, onttrekken aan planologische toet sing. De Recreatiecommissie bespreekt het voorstel op 21 februari vanaf 09.00 uur. n, per m2, ongelegd, inclusief BTW. creep uit ons assortiment. lemenvoorwaarden. 5 MOGELIJK IN MAXIMAAL 24 MAANDEN, MAANDEN GEEN RENTE. oe afspraak. onze verslaggever las-Aardenburg - De eerste begroting van de fusiege- ite Sluis-Aardenburg sluit met een post van 200.000 jen voor de kapitaallasten van de dit jaar te plegen steringen. Voor onvoorziene uitgaven resteert op de iting '95 een bedrag van een ton. is door de Sluis-Aardenburg- jeleidsmakers op het stadhuis keuze gemaakt voor de «investeringen. ,iie begroting zit een overzicht znogelijke investeringen, sa- lesteld op basis van de vroe- 'meerjarenramingen van de 1 januari dit jaar nog als tondig opererende gemeen- Aardenburg en Sluis. I gelden voor al onze aangesloten bij het ieur Waarborgfonds. INTERIEUR rcialist via de Parketcentrale van (ook in het weekend) voor een mere, Amsterdam, Apeldoorn, aid, Breda, Eindhoven, Enschede, terdam, Venlo, Utrecht en investeringen in die twee lijs- leiden overigens tot een veel ;eie jaarlast dan de twee ton 'volgens de begroting moge- is. Uiteindelijk is het aan de iteraad keuzes te maken, de investeringslijst van de gemeente Aarden voor 1995. Daar staan wen- waar alles bij elkaar een :ering van zes miljoen gul- mee is gemoeid. Grootste Jen zijn hier het vervolg van verbetering van de Weststraat imiljoen gulden), de vernieu- Sj van het zwembad (1 mil- a gulden), de infrastructuur jletCoensdikeplan en vervan- g van de rioleringen (beide ihalf miljoen gulden). investeringen voor 1995 van de vroegere gemeente Sluis op geteld levert een aanzienlijk be scheidener totaal van bijna 1,4 miljoen gulden op. Sluis naar een hoger peil (400.000 gulden), de derde fase van de reconstruc tie van het Walplein (300.000 gulden) en de vestingswal Wal- plein-Hoogstraat (350.000 gul den) zijn hier wat de omvang van de investering betreft de uitschieters. In de eerste begroting is ook een passage gewijd aan de financiële positie van Sluis-Aardenburg (6.526 inwoners per l-l-'95) aan het eind van dit jaar. Naar ver wachting beschikt de gemeente dan over een algemene reserve van bijna 1,4 miljoen gulden, rond de 6,5 miljoen gulden zit in bestemmingsreserves en er is dan een reserve 'Voorzieningen' van 787.000 gulden. De commissie Financiën en Al gemene Zaken onder voorzitter schap van burgemeester C. van Liere buigt zich dinsdag 7 fe bruari over de begroting. De vergadering is om 19.30 uur in de commissiekamer van het stadskantoor aan de Groote Markt in Sluis. Stichting Krant in de Klas Tel. (020)6647536 il - Ouderen in de gemeente Hulst, die zijn aangesloten op het ale Zeeuwse bejaarden alarmeringssysteem in Domburg, krij- in de toekomst mogelijk alle kosten vergoed. Burgemeester en ibuders gaan dat in ieder geval onderzoeken, zo beloofde itaderP. Weemaes in de Hulster Welzijnscommissie. sleiding voor de toezegging waren vragen door commissielid A. iDeckere. Die opperde het idee om het lidmaatschap voor het fflsysteem voor ouderen te vergoeden met geld dat de gemeente schikbaar heeft in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandi- ;P«i(WVG). «Iname aan het alarmeringssysteem kost 276 gulden per jaar. De steilte Hulst verleent per aansluiting een subsidie van 104 gulden te kader van het flankerend ouderenbeleid. Maar dan blijft er «de ouderen toch nog een fors bedrag over dat ze zelf moeten 6len. Wethouder Weemaes zei het idee van De Deckere een goede te vinden. De moeite waard om het te onderzoeken. En dat «JB en W dan ook doen. Basisschool De Geule uit Terneuzen vierde gisteravond met twee musicals in het Zuidlandtheater het twintig-jarig bestaan. De zaal was tot de laatste plaats bezet. De leerlingen kregen na afloop een open doekje. De kinderen van groep een tot en met vier beten het spits af. De zenuwen gierden door hun keel en de hartjes gingen te keer. Juf Tilly vertelde het verhaal van de Heksen de Liegbeesten en wat daarmee gebeurde. Dit alles speelde zich af in het dorp Verzinsel. De familie Heks spaart liegbeesten en deze kunnen niet naar huis omdat ze betoverd zijn. Dankzij een dansje komt alles weer op zijn pootjes terecht. De bovenbouw bracht de musical Primeur. Het weekblad Flits dreigt te verdwijnen en er is geen primeur voor handen met de deadline in het vooruitzicht. Gelukkig landden er mensen uit Pluto op het dak van de Geule. Het weekblad heeft de primeur en is gered. Naast de solo-optredens vormden de kinderen van de Geule één groot koor. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Oostburg - De scholen Oostdijke en het Zwin hielden een groot badmintontoernooi in sporthal de Veerhoek in Oost burg. Er waren maar liefst 134 deelnemers. (ADVERTENTIES) een begrip In service en de elektronica van morgen.... bereikbaar in heel Europa Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 iari 1995 |oor lijs Kek, Voor wie bggtqmcj? De deeltijd-opleiding is ontwikkeld voor degenen die een (gedeeltelijke) werk kring hebben of anderszins niet in staat zijn de dagopleiding te volgen. De toelatingseisen zijn: VWO-, danwel gelijkwaardig diploma of getuigschrift propedeuse HBO. Voor anderen vanaf 21 jaar bestaat de mogelijkheid tot het afleggen van een toelatingsexamen. Inlichtingen: 010 - 408 15 60 uitgave toeristisch bureau Zeeuwsch-Vlaanderen vond (Antwoordbon) mli e deeltijdopleiding 1 Recht (eventueel voorkeur aankruisen) Rotterdam, Faculteit der Rechtsgeleerdheid, >tterdam (geen postzegel) Een prachtig boek over Zeeuwsch- Vlaanderen samengesteld uit penteke ningen van karakteristieke plaatsen en plekjes, eerder geplaatst in Dagblad De Stem, van Jos van Grieken en Andreas Schelfhout. Voor de inwoner van deze streek een aardige opfrisser van wat er zoal te zien is in zijn eigen gebied. Voor de toerist een goede leidraad bij een bezoek aan dit grensgebied tus sen Holland en Vlaanderen. Prijs paperback 24.95 Prijs gebonden 39.50 Verkrijgbaar v.a. 17 december 1994 bij alle VW-kantoren en o boekhandelaren in Zeeuwsch-1 Vlaanderen. s Van onze verslaggever Goes - Een storing in de tele fooncentrale van Goes heeft gis termorgen het telefoonverkeer in Zeeland geruime tijd plat gelegd. De storing, die volgens een me dewerkster binnen een uur was verholpen, zorgde ervoor dat tussen tien uur en half twaalf geen telefoonverkeer mogelijk was. Goes - Twee bewoners in Sint- Annaland kwamen donderdag met de schrik vrij toen er in de keuken van hun woning in de Raiffeisenstraat brand uitbrak. De man had brandwonden aan beide handen. De oorzaak van de brand moet nog worden on derzocht. De brandweer had de brand snel onder controle. De bewoners van het naastgelegen pand hadden rookschade. De benedenverdie ping van het betreffende pand, brandde voor een groot deel uit. Grote sortering Molenstraat 38 - Roosendaal - Tel. 01650-37808 Aan het toernooi verleende bad mintonvereniging Schepnet ook zijn medewerking. „We zijn na tuurlijk heel tevreden met deze opkomst. Op Oostdijke wordt dit toernooi ingeroosterd, bij het Zwin gaat dat allemaal wat moeizamer en dat is best jam mer," aldus organisator Peter Don, na afloop van dit geslaagde toernooi. Op 8 februari is er een zaal voetbaltoernooi en op 15 fe bruari een mini-volleybaltoer nooi. Eindstand: poule 1: 1 Zwin 7(Elma Frans en Martine den Dekker) 8 2 Zwin 6 6 3 Zwin 1 4. poule 2: 1 Zwin 4 (Tineke Polder man en Evelien de Visser) 8 2 Zwin 8 4 3 Zwin 3 en Oostdijke 3 4 poule 3: 1 Zwin 9(Ilona van Damme en Vera Wouterse) 7 2 Zwin 5 6 3 Zwin 10 4 poule 4: 1 Oostdijke 8 2 Zwin 7 6 3 Zwin 11 6 poule 5: 1 Zwin 13 (Dwight van Hulle en Remy Scher- beijn) 6 2 Oostdijke 9 6 3 Zwin 19 6 poule 6: 1 Zwin 14(Vincent Verheul en Dennis Bouman) 4 2 Zwin 18 4 3 Zwin 15 4 poule 7: 1 Zwin 23 (Ilse Hoogstrate en Carla Verhage) 8 2 Van onze verslaggever Terneuzen - „U springt toch wat wonderlijk om met an dermans spullen, heer Van de B.," sprak officier van justitie Huijgen gisteren een jeugdige Schoondijkenaar toe. Hij doelde daarbij onder meer op verschillende diefstallen van le ge kratten, in juni, juli en okto ber van vorig jaar. De diefstallen kwamen aan het licht toen het bij een Oostburgse supermarkt begon op te vallen dat Van de B. nogal vaak met 'leeg goed' kwam aanzetten. Tegelijkertijd bleken er in Oostburgs nogal eens lege kratten te verdwijnen. Daar kwam nog eens bij, dat de ver dachte in november een moun tainbike had gestolen. Geldproblemen hadden van hem een krattendief gemaakt. Zijn ouders hadden hem het huis uit gezet en omdat hij toen geen vaste woon- of verblijfplaats had, kon hij ook geen uitkering krijgen. In die situatie was in middels verbetering gekomen en hij beschouwde de gebeurtenis sen dan ook als een dichtgesla gen boek. De officier kon er wel begrip voor opbrengen. Hij eiste slechts een voorwaardelijke straf van twee weken als stok achter de deur en deed een beroep op de politierechter om ook over het hart te strijken. Dat deed hij. Anti tankmijn Cadzand Bad - Donderdag werd op een perceel in de Zwarte Polder te Cadzand Bad door een medewerker van de stichting het Zeeuws Land schap een anti- tankmijn ont dekt. Het uit de Tweede We reldoorlog daterende projec tiel zal door de Explosieven Opruimings Dienst (EOD) on schadelijk worden gemaakt. Betrapt Hoofdplaat - De politie heeft donderdag een 14-jarige jon gen uit Hoofdplaat betrapt toen hij reed op een (oude) onverzekerde bromfiets. Na overleg met de ouders van de jongen werd het voertuig ver nietigd. Munitie Schoondijke De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft een 23-jarige man uit Breskens geverbaliseerd we gens het onbevoegd in het be zit zijn van een hoeveelheid munitie. Bij een donderdag kort na middernacht gehou den verkeersontrole vond de politie in zijn personauto tweehonderd zogenaamde punt 22 patronen, die in be slag werden genomen. S nelheidscontrole Sluis - Bij een door de politie gehouden snelheidscontrole zijn donderdagmorgen op de Rondweg te Sluis tussen 10.00 en 12.00 uur veertien bestuur ders bekeurd wegens het over treden van de maximum snel heid. Gecontroleerd werden 120 voertuigen. Toegestaan is zeventig kilometer per uur en de hoogstgemeten snelheid be droeg 114 kilometer per uur. Terneuzen COMPUTERCLUB - De com puterclub van de buurtvereni ging Hof Zeldenrust St. An- napolder houdt vandaag een bijeenkomst in het Rivieren huis in de IJsselstraat in Ter neuzen. Het begint om 13.00 uur. Leden betalen 2,50, niet-leden 4,-. BINGO - Buurtvereniging Hof Zeldenrust St. Annapolder organiseert op zaterdag 11 fe bruari een bingo-avond in het Rivierenhuis in de IJsselstraat in Terneuzen. De aanvang is 20.00 uur, de entree is gratis. Bij binnenkomst krijgt ieder een een kopje koffie en een lot voor het rad van avontuur. FRANS - In het Rivierenhuis in de IJsselstraat in Terneuzen worden op woensdag 15 fe bruari en donderdag 16 fe bruari voorlichtingsavonden gehouden over een cursus Frans. De cursus bestaat uit eenvoudige spreektaal en in zicht in Franse gewoonten. Nieuw is dit jaar de cursus voor gevorderden. De avonden beginnen om 19.30 uur. Schoondijke SOOS - De soos voor alleen staanden afdeling West- Zeeuws-Vlaanderen houdt vandaag een bijeenkomst in zaal Wijffels, aanvang 20.00 uur. Het orkest The New Lords verzorgt de dansmu ziek. Aardenburg BONTE AVOND - De dorpge meenschap Sinte Pier uit Nieuwvliet verzorgt maandag 6 februari een bonte avond in zorgcentrum Coensdike te Aardenburg, aanvang 19.00 uur. De avond bestaat uit mu ziek, toneel en zang. Ouderen van buiten het centrum zijn eveneens welkom. De toe gangsprijs bedraagt 2,50. Hoek OLIEBOLLEN - De groep Koffie Kreatief van de Neder landse Hervormde Kerk ver koopt vandaag oliebollen. De opbrengst gaat naar de getrof fenen van de watersnood. In grediënten en zakjes zijn ge schonken door de plaatselijke middenstand. Nieuwvliet BASCULE - In C. R. La Bas- cule wordt dinsdag 7 februari een voorlichtingsavond van de EHBO gehouden over brand preventie en kleine criminali teit. De avond begint om 19.00 uur en is een initiatief van het leermeesteroverleg Stichting Vakonderwijs Horeca afdeling Zeeuws-Vlaanderen. Aanslui tend is er een forum-discussie. -V Zwin 20 4 3 Oostdijke 14 en Zwin 14 4 poule 8: 1 Zwin 22 (Willemien de Boer en Joyce Kramer) 8 2 Zwin 21 4 3 Oostdijke 12 en Oostdijke 13 4 poule 9: 1 Oostdijke 18 6 2 Oostdijke 16 6 3 Zwin 25 6 poule 10: 1 Oostdijke 21 7 2 Zwin 28 6 3 Oost dijke 17 4 poule 11: 1 Zwin 30 (Stefan de Blok en Joost van de Vijver) 6 2 Oostdijke 24 4 3 Zwin 29 2 poule 12: 1 Zwin 32 Ilonka van Damme en Andre Fokke)6 2 Zwin 34 3 3 Zwin 33 3 poule 13: 1 Oostdijke 25 (Duncan Blackman en Jelle de Wilde) 6 2 Zwin 36 2 3 Zwin 35 en Zwin 27 2 poule 14: 1 Zwin 41 (Tineke Polderman en Evelien de Visser) 2 Oostdijke 26 3 Zwin 37. Van onze verslaggever Terneuzen - De politierechter in Terneuzen heeft P. van den H. uit die plaats bij verstek veroor deeld tot een werkstraf van zes tig uur. Van den H. was in de jaren tachtig al voor verschillende misdrijven veroordeeld. Door drankproblemen en daaruit voortvloeiend geldgebrek ging hij desondanks opnieuw in de fout, met name toen hij in mei 1994 zonder uitkering kwam te zitten. De gehuurde televisie, videore corder en wasmachine moesten eraan geloven. Samen met zijn vrouw verkocht hij de appara tuur voor 2500 gulden. De ge schatte waarde van de goederen was 4700 gulden. De straf die hij daar gisteren voor kreeg, was conform de eis van de officier van justitie. Goes - Bij een brand in een schuur, gelegen achter het ge bouw van het Leger des Heils, in Goes, is donderdag een papier- voorraad verwoest. Ook de schuur ging geheel in vlammen op. De schade is onbekend. De brand brak omstreeks 20.30 uur uit. Behalve oud papier stond er in de schuur een aan hangwagen. De brandweer Goes, die met groot materieel uitrukte, had het vuur zeer snel onder controle. Het nablussen duurde echter nog geruime tijd. De aanhangwagen kon worden veiliggesteld, met uitzondering van de banden, die geëxplodeerd waren. De oorzaak van de brand is niet bekend en de politie stelt een onderzoek in. V Helaas heb ik in de enquête* over de WOV een zeer be langrijk argument gemist dat aan de ondervraagden als eerste voorgelegd had moeten worden. Een argument dat in de toe komst een steeds grotere rol zal gaan spelen bij de gebrui kers van de veren. Dat is namelijk veiligheid. Door het besluit van minister Jorrits- ma om mee te werken aan het uitdiepen van de Wester- schelde zal het drukke scheepvaartverkeer alleen maar toenemen (en dus ook steeds grotere hoeveelheden gevaarlijke stoffen tegelijk). De kansen op ongevallen zul len dan ook steeds reëler wor den met alle noodlottige ge volgen vandien voor de Zeeuwse bevolking. Boven dien is de enquête gehouden voordat we in Nederland ge confronteerd werden met de watersnood in het rivierenge bied. Naar mijn stellige overtuiging kon de uitslag weieens heel hetr«hfiebehoudt2ich te kort een '>rie' I 'n re korten en te I bewerken. I Geen brievpn - Publicatie betekent™- stanTehetme,uw I standpunt eens is. anders uitvallen als die nu gehouden zou worden nu men weer eens ervaren heeft hoe zaken kunnen uitpakken als veiligheid niet op de eerste plaats wordt gesteld. Laten we in Zeeland niet oordelen over wel of geen WOV zonder de veiligheid erin te betrek ken. Want dat is wat telt en daar ligt de eerste verant woordelijkheid van onze overheid! Elviera Brus Terneuzen Brussel - Voor het eerst zijn ISO 9002-certificaten toegekend aan vijf dancings in België. Het certificaat, tot nu toe alleen nog aan de industriële wereld toegekend, staat borg voor bepaalde kwaliteiten en veiligheden bij de bedrijfsvoering. In het geval van de dancings, waaronder de door veel West- Zeeuwsvlamingen bezochte Lamborghini in Maldegem, gaat het om inspanningen op het vlak van drugpreventie, brandbeveili ging en... kwaliteitspintjes. Voor het verkgrijgen van de cer tificaten moest behoorlijke in spanning geleverd worden. Hier bij nam de opleiding van het personeel een flinke plaats in. Hen werd geleerd hoe op te treden tegen vechtersbazen en druggebruikers. Wat de drugs betreft leerde de rijkswacht hen bepaalde zaken te herkennen. In de draaiboeken die elke dan cing heeft, staat nu nauwkeurig de taak van elk personeelslid -van directielid tot garderobe- dame- nauwkeurig vermeld en hoe zij moeten reageren in geval van problemen. Zo houden por tiers en parkeerwachters in de gaten of geen beschonken be stuurders achter het stuur van hun auto kruipen. De certificaten worden voor drie jaar uitgereikt. Een onafhanke lijke keuringsinstantie gaat elk half jaar na of de gemaakte afspraken en procedures worden nagekomen. Van onze verslaggever Middelburg - Het Natuurkundig Gezelschap in Middelburg houdt vrijdag 10 februari in Middel burg een lezing over de grillige loop van grondwater in Zeeuws- Vlaanderen. De inleiding wordt verzorgd door prof. dr. W. de Breuck van het Laboratorium voor Toege paste Geologie en Hydrologie van de Universiteit in Gent. De lezing vindt plaats in de Zeeuw se Bibliotheek en begint om 20.00 uur.

de Stem | 1995 | | pagina 19