Ik wil geen carambole missen' pen Zeeuws-Vlaams kampioenschap definitief van de baan Meertens verovert titel overtuigend 'De Kneetweer op zijn praatstoel UITSLAGEN standen erneuzense 'biljartpausCor Dirven is een gedreven bestuurder tO/HBO-OPLEIDING ERSPECTIEF 1ARKTPOLITIEK/ LBELEID (AP/PB) STEM SPORT ZEELAND B3 SEN: TILBURG - SITTARD sportnieuws KORT |4 FEBRUARI 1995 X BSi Er ZATERDAG 4 FEBRUARI 1995 onze sportmedewerker „euzen - Het Open ffS-Vlaams kampioen en voor trimlopers is defi- Jvan de baan. Tijdens de idervergadering van SV in de gemeenschaps ite van het ROC Wester se in Temeuzen stond een minimaal aantal or aties achter continue ren dit circuit. Dit sei- wordt nog wel afge maakt. Er werden twee hoofdredenen aangevoerd om het te schrappen. Voor dit kampioenschap komen alleen de deelnemers aan de langste loopafstand van een eve nement in aanmerking en dat vond men discriminerend ten opzichte van de mensen die de kortere afstanden doen en daar naast loopt het ook financieel niet zoals afgesproken. Een aan tal organisaties en sponsors heeft de geldelijke afdracht nog steeds niet gedaan. Van de ge plande 2000 gulden is nog maar 750 gulden binnengekomen. Ter vervanging van het Zeeuws- Vlaams kampioenschap komt er nu een circuit, bestaande uit een aantal halve marathons. Dit om het bindende element binnen de trimloopwereld toch nog wat ge stalte te geven. Vijf halve mara thons die meetellen voor dit cir cuit staan al vast met Terneuzen (7 oktober), Axel (4 november), een organisatie van de Politie Sport Vereniging op een nog onbekende plaats (16 december) en Graauw (24 februari en 30 maart). Andere kandidaten zijn de organisatoren van Westdorpe (20 januari), Sluis (17 maart) en Hydro Agri (ergens in april). Be sloten werd dat die organisaties een gulden per loper afdragen om het prijzenpakket van dit halve marathoncircuit te finan cieren. De kalender voor het sei zoen '95/'96 omvat tot nu toe 32 wedstrijden, te beginnen met op vrijdag 25 augustus Sluiskil. Het seizoen wordt afgesloten op zon dag 6 juli 1996 met de aflos singsmarathon in Kloosterzande. Voorlopige kalender: vrijdag 25 au gustus: Sluiskil, zondag 27 augus tus: Philippine, vrijdag 8 september: Zaamslag, zaterdag 9 september: Axel, zaterdag 23 september: Axel, zaterdag 30 september: Terneuzen, zaterdag 7 oktober: Temeuzen, za terdag 14 oktober: Graauw, zater dag 21 oktober: Axel, zaterdag 28 oktober: Stekene-Graauw, zaterdag 4 november: Axel, zaterdag 11 no vember: Graauw, zaterdag 18 no vember: Heikant, zaterdag 25 no vember: Temeuzen-Graauw, zater dag 2 december: Temeuzen (aflos singsmarathon), zaterdag 9 decem ber: Graauw, zaterdag 16 december: halve marathon Politie Sport Vere niging, zaterdag 23 decmber: Nieuw Namen, zaterdag 6 januari: Heikant, zaterdag 13 januari: Graauw, zater dag 20 januari: Westdorpe, zondag 28 januari: Beveren-Graauw, zater dag 3 februari: Temeuzen, zaterdag 10 februari: Graauw, zaterdag 24 februari: Axel-Graauw, zaterdag 2 maart: Temeuzen, zaterdag 9 maart: Graauw-Kieldrecht-Graauw, zon dag 17 maart: Sluis, zaterdag 23 maart: Kloosterzande, zaterdag 30 maart: Graauw, zaterdag 10 juni: Zaamslag, zondag 6 juli: Klooster zande (aflossingsmarathon). l0nZe verslaggever tKoomen euzen - Cor Dirven, mitter van het district jiws-Vlaanderen van Koninklijke Nederland- 1 Bond, is een be- ndigd spreker. De ige Terneuzenaar, al 1980 - met korte on- [brekingen - tot de dag vandaag met de voor- iershamder zwaaiend, irt zichzelf graag bezig openingen en prijsuit- jkingen tijdens finales districtskampioen- iappen en toernooien in tregio. is Cor - 'Urbi et orbi'- ran'slaat geen titelstrijd over. S ja met de biljartsport naar en ik sta er mee op," zegt en gedreven. „Ik kan mijn tgeen minuut missen. Ben iiven dagen in de week voor 'Ieling (arbeidsvoorziening en uitzendbureau); hggenschapsorganen. HBO-opleiding AP/PB vormen een gedegen basis ■espectievelijk beleidsadviserend niveau. 'kend door het Ministerie van Onderwijs, zijn in fjksituatie van de student. Daarom is vanaf het alf-time functie/stage verplicht. is mogelijk met diploma MAVO of gelijkwaardig, elijk van opleiding en ervaring. I'/PB of een HBO- cq universitaire opleiding en tijkervaring. Ivfus 1995 en omvat één lesdag per week naar keuze 175 uur of op een zaterdag van 9.30 tot 15.30 uur. atie of een afspraak voor een toelatingsgesprek at AP/PB 013-394188/394180; Sittard, de heer f n het bezit te komen van de informatiebrochure kunt P/PB, St. Josephstraat 137, 5017 GG Tilburg. BILJARTEN li; ontaai is in Breda de organisatie voor sociaal-culturf -k en samenlevingsopbouw. Circa 140 beroepskracnti eken samen met vele honderden vrijwilligers aan het o| ten van sociaal-culturele activiteiten. Het werk wordt vf ht in buurten en op stedelijk niveau. Daarnaast biedt vi >r,taal het Bredase vrijwilligerswerk een groot aantal la ■ten. or de volgende vacatures: 'ERKER voor het werkgebied nberg voor 40 uur per week met de ondersteuning en begeleiding van de bewonffl j hun streven naar een verbetering van hun w°on". ikonderdeel betreft de praktische uitwerking en uitvo i rn (bewoners, instellingen en bedrijven) geïnventanse de invulling van het buurtbeheer in de jn wij: kffl sroepsopleiding ten minste op HBO-niveau. Bij voo werk. Kandidaten met een vervolgopleiding op het g Jheer (VO) hebben voorkeur. Ervaring met een proje ennis van stadsvernieuwingsprocessen en/of buur» j/ermogen om in teamverband te werken. Onrege weekend is eigen aan de functie. ENTEN/PROJECTMEDEWERKERS ELEGENHEIDSPROJECT week, 2 x 36 uur per week) lerker is belast met taken op het gebied van 'nd'v*?L|- lurig werklozen in een aan hem/haar toegewezen w Bwerkt met de in het gebied werkzame sociaa:"^haop( in van het Arbeidsbureau, het instituut voor Maatsc Breda. Muur 1 projectaanstelling die gegarandeerd is voor de ouu te biljartliefhebber in «iws-Vlaanderen weet dat als (Dirven in beeld komt bij een iipioensehap, er een toe aak te wachten staat, sakwaterval Dirven: „Dan iikme in mijn element. Ik «het graag. Help er tevens mede-bestuurders mee. Ik dat die nachten wakker S® als ze weten dat ze het ad moeten voeren tijdens de ptreiking. Capabele men- idie organisatorisch de zaken in orde hebben, maar het pnu eenmaal geen redenaars, at mij maar lekker kletsen. Ik bepaald geen spraakge- 4," zegt Dirven 'bescheiden', it Dirven voelt zich duidelijk zijn gemak tegenwoordig, tal nu hij van zijn pensioen genieten na jarenlang als •id administratie van HCG te sben gewerkt. Dirven, een ge- i bestuurder, is een 'ge- persoon in het Zeeuws- |®se, al kan hij wel eens «k opstuiven. Vooral als er zijn, kan Dirven nog keens flink uit zijn slof schie- Zoals bijvoorbeeld in 1992 de jaarvergadering in toen er vanuit de vere- n in het district nogal kritiek over het districtsbe- iitwerd uitgestort. De begro- izouniet kloppen en de nieu- voorstellen voor de teamcom- fe werden niet vrolijk ont- "1®. Reden voor Dirven om tijdens de vergadering zijn ttjes te pakken en zijn itterschap op te geven. jen wij: oeroepsopleiding ten minste op -K HBO-niveau. Bij voort» fividuele trajectbegeleiding van langdunge werwoz ng hebben voorkeur. Kennis van sociale voorzien 9 jg, «regelingen en scholingsmogelijkheden worat om in teamverband te werken. ies gelden de rechtspositie en een honorering op ling sociaal-cultureel werk. Inschaling: volgnurnrrre betaalde werkervaring in een vergelijkbare insteiirny. maand op full-time basis, exclusief vakantietoeslag. 'informatieset beschikbaar. U kunt deze ?Pvra9®ndefufi~ jO. Uw uitvoerige sollicitatie, onder vermelding van ing wenst te komen, zien wij graag binnen 14 dag 18 i de directeur van Vertizontaal, Nieuwe Ginnekens 5® „Kijk, op het moment de deur van de vergader- pachter me dicht trek, heb ik van mijn opwelling. Ik zo weer terug willen *1 maar ja, dat gaat nu M niet. Gelukkig werd ik »°rt na dat incident bena- ■•®or biljartvrienden om het «terschap weer op me te Dat kost me dan nog .seconde om ja te zeggen. Ik dat ik nu weer in functie 1 in 1984 alleen een pe- """an drie jaar uit de roula- Peest toen ik zwaar ziek 'Deliikkig voel ik me mo- IW Weer topfit." I s® blij dat het district zich 1 vaarwater bevindt. Al te zijn er totaa[ geen Jjnken te horen. Conflicten uit. En dat stemt tot JNieid. Onze voorstellen e teamcompetities bleken ted te zijn achteraf. We 1 uog nooit zoveel teams schrijven, zowel op ilsgroot biljart. In totaal jteizoen en dat zijn er acht 'u in de vorige competi tie' een bepaalde tijd V» van de wedstrijden ^Perfect. Op die manier 8een scheve toestanden. 2ag tot zijn tevredenheid laatste jaren het kam- hap beker-kader weer tot a®> evenals de titel- 'Masse bandstoten. Dir- e'is mooi de toppers in Vlaanderen aan het bunnen zien. Jammer dat Theo Platjouw en Frits Bak ker niet van de partij waren in het beker-kader, maar deze kleppers zijn wel present in de topklasse bandstoten, welk kam pioenschap begin maart bij De Kastelein in Eede wordt afge werkt. Samen met spelers als Johan de Thaye en Johnny Rot tier kan dat vuurwerk worden. Dan is Cor gegarandeerd van de eerste tot de laatste partij aan wezig. Ik wil geen carambole missen." Verwijt De absolute biljartcrack in Zeeuws-Vlaanderen, Jean-Paul de Bruijn uit Hulst, kwam on langs met het verwijt dat het districtsbestuur nog nooit iets van zich had laten horen als hij een topprestatie had geleverd. Cor Dirven: „Dat verwijt mag het districtsbestuur zich aan trekken. Intern in het bestuur lag dat problematisch, omdat Jean-Paul geen lid is van het district, maar ik kan hem verze keren dat we dat recht gaan trekken. Die misstap maken we niet meer. Dat was een uitglij der." Dirven is een voorstander van zoveel mogelijk toernooien in Zeeuws-Vlaanderen. „Zoals de strijd om de Reseda-bokaal op groot biljart in Sas van Gent. Dat juich ik toe. Ik heb gehoord dat het driebandentoemooi van ABC/'t Zonneke in Breskens dit jaar geen doorgang kan vinden. Een prachtig invitatietoernooi met Belgische en Zeeuws- Vlaamse toppers. Voor mij altijd een hoogtepunt. Ik zal nog eens naar Breskens gaan om met or ganisator George Roets te pra ten, want het zou eeuwig zonde zijn als dit evenement van de Zeeuws-Vlaamse biljartkalender gaat verdwijnen." Het aantal leden in het district Zeeuws-Vlaanderen stabiliseert zich. Dirven: „Het distriet telt een dertigtal clubs met in totaal zo'n 500 leden. Dat aantal blijft stabiel de laatste jaren. Alleen is het jammer dat we aan het ver grijzen zijn. De jeugd laat het wat afweten. Er zijn nu drie jeugdbiljartclubs met zo'n 40 le den in totaal. Jeugdconsul Willy Brandt is al jaren actief en suc cesvol met JBH in Hulst, Bolly Linck zet zich in Axel bij NASA in voor de jeugd en Eddy de Wispelaere is de stuwende kracht in het West-Zeeuwse- Vlaamse bij Het Hof van Eede." Toekomst „We mogen de jeugd vooral niet verwaarlozen, want daar ligt tenslotte onze toekomst. Veel hangt natuurlijk af van het ka der dat je bereid kunt vinden zich met de jeugd bezig te hou den. Overigens floreert het jeugdbiljarten nog in ons district in vergelijking met de rest van Zeeland. Het district Walcheren en De Bevelanden telt helemaal geen jeugdspelers en Schouwen .Duiveland slechts een drietal." Cor Dirven ergert zich groen en geel aan het conflict dat de na tionale toppers in het drieban den, de zogenaamde WBA-spe- lers, hebben met het bondsbe- stuur. Dirven: „Dat is een con flict van de gekke. Ik zie gewoon op tegen de bondsvergaderingen. Vijf uur luisteren naar gescheld over en weer. In mijn optiek moet de grote KNBB hetzelfde doen als wat de KNVB in de beginperiode van het betaalde voetbal heeft gedaan. Maak een aparte betaalde afdeling voor de topdriebanders binnen de KNBB. Dat moet toch kunnen. Dat gevecht tussen "de Bayer- groep en de CEB, de Europese biljartorganisatie, is gewoon een ordinair Duits onderonsje. Daar mag de Nederlandse biljartsport niet de dupe van worden. Nu krijg je in de toekomst Neder landse, Europese en wereldkam pioenschappen driebanden met de tweede en derde garnituur. Een lachertje!" Dirven is niet alleen voorzitter van het district Zeeuws-Vlaan deren, maar bekleedt dezelfde positie binnen de BFTS, de Bil jart Federatie Temeuzen Stad. ,„Dat is mijn geesteskind. Twin tig jaar geleden heb ik aan de wieg gestaan van de BFTS. Als lid van de biljartvereniging Con- Cor Dirven: „Heerlijke rust in het Zeeuws-Vlaamse biljartwereldje." FOTO WIM KOOYMAN. cordia, waarvan ik ook nog eens voorzitter ben, heb ik me altijd volledig ingezet voor de BFTS. Dit jaar vieren we met de BFTS het 20-jarig jubileum met een groots opgezet Grand Prix-toer- nooi. Van de 180 actieve leden van de BFTS, hebben er 84 inge schreven voor dit Tirand Prix- toemooi. Zestien poules van vier spelers elk. Tot en met de derde klasse kunnen ze kiezen uit libre of driebanden. Vanaf de tweede klasse wordt er alleen drieban den gespeeld. In handicap, op basis van moyennes behaald in de teamwedstrijden van de BFTS." Contacten Dirven heeft altijd aan de 'grote KNBB' laten weten wel voorzit ter te willen worden van het KNBB-district Zeeuws-Vlaande ren, maar alleen als hij zijn voorzitterschap van de BFTS kon blijven vervullen. Dirven: „En dat bijt elkaar niet. Voor de BFTS spelen we nooit finales in het weekend. We houden reke ning met de KNBB. En de KNBB vaart er wel bij. Ik heb door mijn contacten clubs als 't Bierwin keltje, BW en Wilhelmina tot aansluiting bij de KNBB weten te bewegen." „De BFTS telt een achttal vere nigingen, te weten 't Keldertje, een grote en typische gezellig heidsvereniging met een tiental vrouwen als lid, Dow, Concor dia, 't Bierwinkeltje, Du Com merce, KOT, Wilhelmina en BW. Dat Grand Prix-toemooi leeft enorm in Terneuzen. Tot 15 april worden de voorwedstrijden afgewerkt. Begin september zijn de winnaars in het libre en drie banden bekend en is er een grootse feestavond gepland. Voor zowel de winnaar in het driebanden als het libre ligt er een fraaie prijs in het verschiet. Een reis voor twee personen naar Londen of Parijs. Waar maak je zoiets mee? Nergens toch! Kan alleen bij de BFTS..." Zelf speelt Dirven, geen hoog vlieger, maar een pure liefheb ber, nog graag zijn partijtje mee. Dirven: „Naast mijn bestuurlijke activiteiten ben ik zelf nog actief als speler en arbiter tijdens de clubavonden en BFTS-activitei- ten. In KNBB-verband speel ik mee in de teamwedstrijden in het libre in de Cl-klasse. Samen met Joke Breur, die onlangs nog derde werd in het Nederlands kampioenschap libre voor vrou wen en Marein Geirland en Joop Holdorp, onze voortreffelijke penningmeester van het district Zeeuws-Vlaanderen. Je moet echt een beetje gek zijn om dit allemaal op te kunnen brengen voor je favoriete sport, maar ik kan rustig stellen dat ik me prettig gestoord voel," besluit de spraakmakende 'biljartpaus' Dirven energiek. Van onze biljartmedewerker Terneuzen - Cees Meertens van de biljartvereniging BW veroverde op overtuigende wijze de titel in de tweede klasse libre van de BFTS (Biljart Federatie Temeuzen Stad). Door in de finale met ruim verschil van Bert Tim mer te winnen, verzekerde Meertens zich van het kam pioenschap in café Du Com merce waar zijn vereniging voor de organisatie zorgde. Meertens kwalificeerde zich voor de eindstrijd door een afgeteken de zege in de kruisfinales tegen Cees J. Wissel. Gesteund door series van 8, 19 en 9 caramboles in de slotbeurten won hij in 21 beurten met de cijfers 49-80. In de andere kruisfinale leek Bert Timmer op een gemakkkelijke zege af te stevenen toen het scorebord na vier beurten 39-15 in zijn voordeel aangaf. Daarna stokte de produktie van Timmer enigszins en kwam tegenstander Cor Dirven terug in de race. Na vijftien beurten nam Dirven zelfs de leiding (59-64). Hij maakte daarna een touché bui ten het gezichtsveld van de arbi ter, maar was zo sportief om te stoppen. Dat bood Bert Timmer echter wel de gelegenheid de partij alsnog naar zich toe te trekken: 80-67 in 17 beurten. In de finale ging Timmer als belangrijkste kanshebber van start, maar dat verwachtingspa troon veranderde snel doordat Meertens met series van 19 en 17 caramboles voortvarend opende en al na vier beurten ruim aan de leiding stond met 46-22. Dat was direct de beslissende kloof, want daarna kwam Timmer niet meer in de wedstrijd en kon Meertens in vijftien beurten de winst naar zich toetrekken met 80-46. De kortste partij in dit kam pioenschap was voor Cor Dirven (80 caramboles in tien beurten) en de hoogste serie voor Bert Timmer (38 caramboles). Eindstand: 1. Cees Meertens (BW) algemeen gemiddelde 4,17 (promo tie), 2. Bert Timmer ('t Bier winkel tje) 4,09 (promotie), 3. Cor Dirven (Concordia) 3,62, 4. Cees J. Wissel ('t Keldertje) 2,23, 5. Fons Baart ('t Bier winkelt je) 2,76, 6. Joni Sanderse (KOT) 2,35, 7. Rini Deij (Concordia) 2,82, 8. Nico Kalden ('t Bierwinkel tje) 2,80. Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Axel - In het Wapen van Axel hield de stichting Internationale Juniorendrie- daagse Axel een druk bezochte spon soravond. Sport en commercie gaan al lange tijd hand in hand. Zeker in de meest aansprekende wedstrijd voor ju nioren in de wereld, de juniorendrie- daagse van Axel. Niet voor niets is deze wedstrijd voor de derde keer uitgeroepen tot wereldbekerwedstrijd. Voor insiders zeggen de namen Knaven, Rebellin, Van Bon en Vogels genoeg. Dat zijn dan ook de winnaars van de edities uit 1988 tot en met 1991. Al deze renners hebben inmiddels een profcontract afge dwongen. Tijdens de bijeenkomst was een drietal gastsprekers uitgenodigd. Dat Gerrie Kne- temann de meest spraakmakende van het stel was, is geen nieuws. 'De Kneet' liet zich weer eens van zijn beste zijde zien en haalde zijn wereldtitel op de weg in 1978, na de adembenemende sprint met Moser, nog eens uit de trucendoos. Dat sport en commercie hand in hand gaan, werd ook door Knetemann duidelijk gemaakt. „Als renner kun je je ploeg zelfs geld laten verdienen als je verliest. Toen we bij het WK met veel renners in de kopgroep zaten, onder wie ook Raas en Zoetemelk, wisten we dat wij de koers konden bepalen. Post had ons niet voor niks als kopman aangewezen. Moser en ik bleven buiten schot en dus werd er een afspraak gemaakt dat ook de verliezer geld zou krijgen. Doodgewoon, want in het bedrijfsleven gaat het er ook zo aan toe. Ik neem aan dat Zeeuws-Vlaanderen geen uitzondering is," aldus Knetemann, die verhaalde dat de tegenvallende resultaten van Nederlandse renners niet hebben ge leid tot verminderde toeschouwersaantal len. „Wielrennen is een uitgelezen tak van sport om te sponsoren, maar je moet er wel emotioneel bij betrokken zijn. Als je geen zier om sport geeft, ga je ook geen ploeg sponsoren." Knetemann is geen dikke nek. Hij geeft bijvoorbeeld de energieke mannen van re gionale zender Slot FM net zoveel tijd als professionele journalisten voor een inter view. Voor die zender sprak hij dan ook nog eens een commercial in, die volgende week te beluisteren is. 'De Kneet' ten voeten uit. Knetemann legde ook uit dat hij een reis naar Hoek voor een koersje over 50 kilo meter niet uit de weg ging. Peter Remijn won de koers met Kees Bal als tweede. De derde plaats leverde niet eens veertig gul den op, maar Knetemann kon er wel zijn reis mee bekostigen. M. Westerlaken van Dow Benelux NV was ook present in Axel. Hij legde uit dat dit bedrijf donaties geeft aan organisaties die hebben bewezen goed te kunnen organise ren. En als je dan ook nog eens de jeugd kansen geeft, dan zit je bij DOW gebeiteld. Erik Spuessens van de stichting Vrienden van de Juniorendriedaagse hield ook een betoog over het waarom van sponsoring en de effecten ervan. „Op een dergelijke avond kweek je goodwill. Wij hebben geen business-seats in de aanbieding, maar onze geldschieters kunnen wel met een helikop ter de lucht in en mogen in de wedstrijd mee. Op deze manier brengen we het produkt dichterbij." Trimlopen in Hoek gaan niet door Terneuzen - De trimlopen, die op zaterdag 25 februari in Hoek zouden worden afgewerkt, gaan om organisatoriche redenen niet door. Camiel de Rooy van het ROC Westerschelde is echter bereid gevonden om die ontstane leemte op de kalender op te vullen zodat er op 25 februari in Terneuzen gelopen'wordt. Sandra van den Heuvel kampioen libre Terneuzen - Sandra van den Heuvel behaalde de titel in het librekampioenschap voor vrouwen van de BFTS (Biljart Federa tie Temeuzen Stad). Door met ruim verschil van Willy Krijger te winnen, besliste zij de finale al vrij vroeg in haar voordeel. Willy Krijger, die op papier licht favoriet was, kon schijnbaar de druk niet aan en werd geplaagd door nervositeit. Geen moment kon zij haar stempel op die beslissende partij drukken in het druk bevolkte café Wilhelmina te Temeuzen waar de gelijkna mige biljartvereniging voor de organisatie zorgde. Zij ging dan ook kansloos ten onder met de voor zich sprekende cijfers 16-7 in veertien beurten. De kortste partij was voor Yoko Schmidt: 19 caramboles in dertien beurten. Eindstand: 1. Sandra van den Heuvel, 2. Willy Krijger, 3. Trudy Kombrink (allen 't Keldertje), 4. Yoko Schmidt (BW), 5. Marleen Mechielsen, 6, Joke Deij (beiden 't Keldertje), 7. Monique Baart ('t Bierwinkeltje), 8. Reina Adriaanse (BC Wilhelmina), 9. Angeline Zuidweg, 10. Henny Stouten (beiden 't Keldertje). Teamcompelitie driebanden BFTS Terneuzen - De spanning is groot in poule A van de driebanden competitie voor teams van de Biljart Federatie Terneuzen Stad. 't Keldertje 2 en BW gaan samen aan de leiding met 18 punten en moeten naaste concurrentie dulden van 't Bierwinkeltje. In poule B heeft Concordia een zo op het oog vrij riante voorsprong op BC Wilhelmina 1. STANDEN Poule A: 1. 't Keldertje 2 18 punten, 2. BW 18, 3. 't Bierwinkeltje 2 17, 4. BC Wilhelmina 2 14, 5. Dow 1 13, 6. KOT 10 punten. Poule B: 1. Concordia 17 punten, 2. BC Wilhelmina 1 12, 3. Dow 2 11, 4. 't Bierwinkeltje 1 10, 5. 't Keldertje 1 10 punten. Kampioenschap driebanden Terneuzen - De biljartvereniging 't Bierwinkeltje heeft tot 1 maart de organisatie in handen van het kampioenschap tweede klasse driebanden van de Biljart Federatie Temeuzen Stad. Deze titelstrijd wordt betwist in drie poules. De winnaars daarvan en de beste geklasseerde tweede spelen de kruisfinales. DEELNEMERS Poule A: Jack Klaassen (KOT), Rein Harms (BC Wilhelmina), Jacky de Vries ('t Bierwinkeltje), Rowdy Mahoney (Concordia), Gerard Kombrink ('t Keldertje). Poule B: Jan Bootsgezel (BW), Jan Adriaanse (BC Wilhelmina), Lou van Toor ('t Bierwinkeltje), Hans de Waele, Trudy Kombrink (beiden 't Keldertje). Poule C: Leo Breepoel (BW), David de Bok (BC Wilhelmina), Willy de Bree ('t Bierwinkeltje), Ad Bakker, Jaap Mechielsen (beiden 't Keldertje). Eindstrijd derde klasse bandstoten 's-Heerenhoek - De biljartvereniging OBK uit 's-Heerenhoek houdt van zaterdag 11 tot en met zaterdag 18 februari het kampioenschap derde klasse bandstoten van het district Wal cheren en De Bevelanden van de KNBB (Koninklijke Neder landse Biljart Bond). Deze titelstrijd wordt onder leiding van Perry Bos gehouden in het clublokaal van de organiserende vereniging, café Heieen te 's-Heerenhoek. Deelnemers: 1. Jan brandenburg (ONDA Krabbendijke) algemeen gemiddel de 2,31 (promotie), 2. Piet Traas (DOS Ovezande) 2,22, 3. Guust Boonen (Delta Colijnsplaat) 2,19, 4. Jaap Jasperse (VEG/ABV Oost-Souburg) 2,17, 5. Loet de Jonge (De Toekomst 's-Heerenhoek) 2,14, 6. Simon Nanuruw (BVM Middelburg) 2,08, 7. Piet Schrier (ALM Goes) 1,93, 8. Paul Hoek (DOS Middelburg) 1,90. Reserves zijn: 1. Jos Capello (OBK 's-Heerenhoek) 1,78, 2. Marien Vermuë (LBV Lewedorp) 1,84, 3. Henk Meijvis (Delta) 1,83. Biljarttriatlilon BFTS Terneuzen - De biljartvereniging Concordia uit Temeuzen houdt tot 1 maart het kampioenschap triathlon van de BFTS. Deze titelstrijd in de spelsoorten libre, bandstoten en drieban den wordt afgewerkt in het clublokaal van de organiserende vereniging, café 't Keldertje te Terneuzen. DEELNEMERS Poule A: Koos Zwanink (KOT), Gerrit Krijger ('t Keldertje), Marijn Geirland (BW). Poule B: Ko Dieleman (KOT), Bram de Kraker ('t Keldertje), Joke Breur (BW), Louis de Vos (Dow). Dekker geblesseerd aan rug Den Haag (anp) - Ron Dekker heeft zich afgemeld voor de wereldbekerzwemwedstrijden die dit weekeinde in Parijs wor den gehouden. De 59-voudig Nederlands kampioen is gebles seerd aan de rug. Dekker had zich in de Franse hoofdstad op de 100 meter schoolslag willen kwalificeren voor de WK kortebaan, eind november in Rio de Janeiro. Een eerdere poging bij de nationale winterkampioenschappen mislukte. Behalve Dekker heeft Ma rianne Muis afgezien van deelneming in Parijs. Ze laat haar studie prevaleren. Sprintster Wilma van Hofwegen en de vlinderslagzwemmers Chester Marsmans en Casper van Dam starten wel. Loting Europese bekers honkbal Haarlem - In het stadhuis van het 750-jarige Haarlem is vrijdag de loting verricht voor de Europese bekertoernooien honkbal van het komende seizoen. In het toernooi van de landskampioenen (A-poule), dat van 13 tot en met 18 juni in Haarlem in twee groepen plaats heeft, kwam de Nederlandse kampioen Kinheim terecht in groep twee met als sterkste tegenstander het Italiaanse Parma. Levi's Neptunus, houder van de Europese beker, speelt in groep een. De vier teams in elke groep spelen een halve competitie. De nummers een en twee van de groepen spelen vervolgens een kruiswedstrijd. De winnaars van die duels ontmoeten elkaar in de finale. De strijd voor de bekerwinnaars, die eveneens van 13 t/m 18 juni op het programma stond in Skelleftea in Zweden, gaat niet door omdat slechts drie clubs zich hadden gemeld. HCAW, dat voor dit toernooi had ingeschreven, komt nu uit in de strijd om de CEB-beker (Europa Cup 3) die in het Franse Brevannes van 13 t/m 18 juni op het programma staat. HCAW kreeg na een chaotisch verlopen loting Ostrava (Tsj), Brevannes (Fra) en Irabia (Spa) als tegenstanders. Indeling groepen Europa Cup voor landskampioenen, met de plaatsingnum- mers: Groep 1:1. Levi's Neptunus (Ned), 2. San Marino, 3. Brasschaat (Bel), 4. Red Devils Moskou (Rus). Groep 2: 1. Montpellier (Fra), 2. Kinheim (Ned), 3. Viledecans (Spa), 4. Panna (Ita). Den Helder verliest kort geding Amsterdam - De basketbalclub Den Helder heeft vrijdag een kort geding verloren dat de ploeg uit de eredivisie in Amsterdam had aangespannen tegen de basketbalbond NBB. Den Helder kon zich niet verenigingen met de zes wedstrijden schorsing van speler Rolf Franke. De Heldenaar kreeg de straf naar aanleiding van een incident tijdens het duel tussen zijn ploeg en Goba. Marco de Waard maakte een slaande beweging naar Franke. Deze probeerde zich te verweren, maar kwam in aanraking met de neus van zijn tegenstander. De neus bleek gescheurd. Franke kreeg zes wedstrijden schorsing, De Waard drie weken. Den Helder protesteerde tegen het feit dat het 'slachtoffer' meer wedstrijden opgelegd heeft gekregen dan de 'dader'. „Maar de rechter heeft de eis afgewezen, omdat hij vond dat de NBB het recht heeft zijn eigen regels te hanteren. Er is geen wet overtreden," vertelde woordvoerder Geert Buurman. BRIDGE Vierde zitting Bridge-societeit Oqstburg A-lijn: 1. dd. M. Jonker/A. Mar tens 56.70, 2. dd. M. den Hamer/J. de Hullu 55.80, 3. hh. P. Fermont/ J. van Opdorp, 4. dd. R. Kupfer/J. de Zwart 53.57. B-lijn: 1. dh. D. van Dronkelaar/ J. Steyaert 66.14, 2. dd. E. Bron/ L. van Leiden 59.37, 3. dd. L. Geense/M. van Waterschoot 56.69, 4. dh. J. van Bohemen/B. Reus 51.78.

de Stem | 1995 | | pagina 13