0 EM fitesse en Spelbos zijn het in hoofdlijnen eens avis-Cup-team zit op rozen V *3 PSV overtuigt niet tegen hekkesluiter ashandel IN GLAS 1, nuttig, mooi kan zijn\ alle leeftijden ikolommen int. l/l/l )pman Rosset van Zwitsers tennisteam breekt botje in rechtervoet UITSLAGEN standen SPORT B2 eneraties 'ERKVOORBEREIDEI IETFÖRD Pahlplatz met zware hersenschudding en gebroken neus naar ziekenhuis Me start Bettine Vriesekoop BRIDGERUBRIEK sportnieuws KORT FEBRUARI 1995 ZATERDAG 4 FEBRUARI 1995 -Rijen b.v. timmert flink aan de weg. In dej an is de onderneming uitgegroeid tot een Jat zich mag verheugen op een groeiend] fers in de woning- en utiliteitsbouw, deze opdrachtgevers verrichten zijn zeer jrake zijn van zowel nieuwbouw als van onderhoud. |g om nieuwe, capabele collega's. Daarom iiaar een: Ide richting bouwkunde of bouwtechnische' de 25 en 35 jaar. Ervaring in de woning- Zoor nadere informatie en sollicitaties kunt I: Dhr. G. Vermeulen. VERHEULEN |.e-Rijen b.v. Europalaan 16, 5121 DJ Rijen. is een internationaal bedrijf en ït gebied van sanitaire systemen voor Naast deze zeer succesvolle produkten in serie speciale toiletvloeistoffen voor deze ikantoor is gevestigd in Etten-Leur, vestigingen igeland, Frankrijk, Duitsland en Zweden. zijn op zoek naar een: Egbert van der Weerd ,,eal - Vitesse is zo goed als j aet NAC-trainer Ronald Spel de aan het eind van dit seizoen Lert Neumann moet opvolgen, bevestigde voorzitter Karei svan de Arnhemse club, na- j beide partijen gisteren op- Li een gesprek hadden gevoerd. Aalbers: „We zijn er met Ronald Spel bos in hoofdlijnen wel uit. Begin vol gend week praten we verder, maar dat gaat al lang niet meer over het salaris. Daar waren we snel uit," aldus de voorzitter. Volgens Aalbers zijn de afrondende ge sprekken weliswaar belangrijk, maar vormen die zeker geen bedreiging meer voor de komst van de 40-jarige Veenen- daler. „Waarover gesproken wordt, is bijvoorbeeld de invloed die een trainer bij ons heeft op het aan- en verkoopbe leid. En over het functioneren van de technische staf. Dat zijn zaken die zorg vuldig doorgesproken moeten worden. Doordat alles zo snel is uitgelekt, staat er wat meer druk op. De kans dat het rond komt, acht ik zeer groot, maar ik laat me niet opjagen, daarvoor is deze functie te belangrijk," aldus Aalbers die verder aangaf dat het zeker om een meerjarig contract gaat. Aalbers wilde bevestigen noch ontken nen dat Ronald Spelbos volgend seizoen wordt bijgestaan door Nico van Zoghei, die voor de vacante functie als tweede elftaltrainer in beeld is. „Maar er zijn geen contacten tussen Vitesse en Van Zoghei," aldus de voor zitter: „Eerst moet de zaak met Spelbos rond zijn, eerder kunnen we niet verder. Van Zoghei past wel in onze visie. Wij willen net als Ajax vier gediplomeerde mensen rond de selectie hebben. Het is bekend dat Van Zoghei goed met Jong bloed heeft samengewerkt bij Go Ahead Eagles. En we hebben hem al eens eerder op het oog gehad, maar toen als hoofdtrainer." pCasOverzier ,jve - Ongewild, maar wel doeltreffend raakte de jjan zelf de broze plek van het Zwitserse Davis- >team. Met zijn gedwongen capitulatie gisteren in de Ujj tegen Jacco Eltingh spreidde Mare Rosset het [jjevan de Nederlandse tennisequipe. Dat Richard vervolgens in vier sets kopje onder ging tegen en vrij spelende Jakob Hlasek, zal slechts van t'stische waarde zijn. door hem heen ging. Zoiets is natuurlijk verschrikkelijk. Voor elke sportman. Dan zak je door de grond. Dat Mare hier voor eigen publiek moet opgeven, maakt het voor hem extra pijn lijk," verklaarde Eltingh, die zich zelf altijd wapent tegen der gelijke blessures. „Ik tape mijn enkels altijd in. Zeker op een baan zoals deze, waar je plekken hebt waar je kunt glijden en plaatsen hebt waar het ineens stroef is." Op staande voet Eltingh had de pechvogel in de kleedcabine willen troosten. Maar die was al gevlogen. Op weg naar het hospitaal, waar specialisten de diagnose stelden: een gebroken botje in de rechter voet. Rosset reageerde gelaten en tegelijk, zonder dat hij het zelf in de gaten had, grappig. „Het is alsof je op staande voet wordt ontslagen." En weg beende hij. Op krukken en met het onder been verpakt in gips. Minstens twaalf weken zal Rosset uit de roulatie zijn. Daarmee kwam niet alleen een abrupt einde aan het optreden van de Zwitserse nummer een, maar hoogstwaarschijnlijk ook aan de droom van de natie, die eind 1992 nog zo verrassend de Davis-Cup-finale haalde. Coach Stephane Oberer kreeg het giste ren nagenoeg niet over de lippen. Maar hij moest wel. Na het afha ken van zijn belangrijkste troef zal hij vandaag (voor het dub belspel) en morgen (voor het en kelspel) vermoedelijk een beroep doen op zijn eerste reserve: Lo renzo Manta. De 20-jarige uit Winterhur af komstige tennisser is een volsla gen anonymus in het circuit. Op de ranglijst neemt hij een be scheiden 236ste plaats in. „Ik ken die jongen absoluut niet. Heb hem ook nog nooit zien spelen. Maar hier heeft hij straks niets meer te verliezen. Nee, nee we zijn er nog niet. Ook Hlasek zal nu zijn beste beentje voorzet ten. Reken maar," waarschuwde Eltingh alvast. Verlies Krajieek En de Heerdenaar kreeg het ge lijk aan zijn zijde. Gesneden koek voor Oranje werd het nog niet. Hlasek nam zoete wraak op Krajieek. Na een gewonnen eer ste set werd de Nederlandse nummer een volslagen zoek ge speeld: 6-4, 1-6, 3-6, 4-6. Waar mee de dertigjarige routinier Zwitserland nog enigszins in de race hield. „Onderschatten is le vensgevaarlijk," meende de Ne derlandse coach Stanley Fran ker. „We zijn zeker niet kans loos," orakelde zijn Zwitserse collega Oberer. la tussenstand van 1-1 lonkt Lje al stiekem naar het gifinaleduel in de wereld- gmet Duitsland als mogelij- ider. Want Zwitser- liiil vandaag en morgen met id-in het karwei tegen Eiland moeten afhandelen. 3 zonder Rosset. Dat lijkt Immogelijke opgave. iZwitsers duo contra een jklands kwartet,' kopte een rse krant enkele dagen i boven een voorbeschou- 6. Hoewel de nieuwswaarde pnihil is, legt de kop wel de beid bloot. Al sinds jaar en [teert het Zwitsers team tsop twee helden: de door gierde Hlasek - sinds 1982 le hij 47 enkelspelen en 21 i voor zijn land af- en t, de slungelachtige tennis- Idie voor het vaderland be lde sterven op de baan. eren stierf Rosset een beetje, ji geboortestad Genève, om s te zijn op de speciaal era geschapen gravelbaan 7 van de Palexpo, was hij izijn tenen gemotiveerd en |tij op weg Eltingh een lesje sen. De 24-jarige nummer van het wereldklasse- lliamde er voor eigen volk in pare heksenketel lustig op sset toch eens een zwakke and en een wat mindere dan zou hij vermoe- leen ander beroep hebben, gh hebben gedacht, it de kanonskogels om zijn f waren gevlogen en hij de It set met 6-4 had moeten rat. Maar tot Eltinghs en lts geluk kent Rosset naast |sackhand nog een andere te zijn fysiek. res doorkruisen de loop- Rosset. Zo moest hij 1 vorig jaar aan een |P laten opereren. En begin li® keerde hij met een ge- fste rechterschouder terug Bourne. Gisteren was het 3w raak. Bij een stand van |i Eltinghs voordeel snelde 'atwee meter lange Rosset pt net om een breekpunt 1 te maken. Dat lukte lit actie verstapte hij zich P Hij strompelde met een J gezicht naar de kant en «fysiotherapeut zijn rech- vluchtig onderzoeken. 3 wapperde even daarna •totaal met zijn forehand, T« stand gelijk (3-3), maar jpde het uit van pijn. len bleek onmogelijk, i in de ogen schudde --d van Eltingh, die op ïjfiirt de hinkende patiënt f «Monde kruin aaide. telde precies aan wat er naast operationele taken op de AS 400 bezig gaan werkzaamheden in RPG/400 en het installeren van j eheert hij of zij de datacommunicatie met onze uitenlandse vestigingen. Profiel: ousiaste, flexibele collega (leeftijd tot 35 jaar) die ,j g diverse AS 400 applicatiecursussen heeft gevolge- net een novell netwerk is een pré. Wij bieden: verband i.v.m. de vervanging van een langdurig zieke ndaire arbeidsvoorwaarden zijn zonder meer goed te htingen wenst over deze uitdagende functie kan men^ nen met dhr. G. Koster (toestel 213). sollicitaties kunnen binnen 10 dagen gericht worden aan: THETF0RD B.V. us 169,4870 AD Etten-Leur a.v. de heer B. Anderson Tel. 01608-15944 Mare Rosset zit krimpend van de pijn op een stoel, terwijl hij onderzocht wordt. Begrijpelijk uitspraken, maar een gehavende tegenstander moet voor een op volle oorlogs sterkte acterend Nederland slechts een peuleschilletje zijn. Davis Cup, Wereldgroep, eerste ron de. Genève: ZWITSERLAND - NE DERLAND 1-1. Rosset - Eltingh 6-4 2-3 opgave Rosset, Hlasek - Kraji eek 4-6 6-1 6-3 6-4. Napels: ITALIË - TSJECHIË 1-1. Gaudenzi - Vacek 6-7 4-6 6-1 6-7, Furlan - Dosedel 4-6 7-6 6-4 6-4. Karlsruhe: DUITSLAND - KROA TIË 2-0. Stich - Ivanisevic 7-6 4-6 6-1 6-4, Becker - Hirszon 6-4 6-1 6-3. Wenen: OOSTENRIJK - SPANJE 1-1. Schalier - Bruguera 1-6 2-6 2-6, Muster - Carlos Costa 6-4 6-4 6-4. Antwerpen: BELGIË - RUSLAND 0-1. Dewulf - Tsjesnokov 4-6 4-6 5-7. Kopenhagen: DENEMARKEN ZWEDEN 1-0. Carlsen - Björkman 1-6 6-3 6-4 6-4. Auckland. Vrouwen, 185.000 gul den. Kwartfinales: Farina (Ita/6) - De Weille (Ned) 6-2 3-6 6-3, Helgeson- Nielsen (VSt/2) - Li Fang (Chi/5) FOTO AP -Mc- walk over, Medvedeva (Oek/7) - Quillan (Aus) 6-4 6-1. Tokyo. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Kwartfinales: Date (Jap/5) - Marti nez (Spa/1) 0-6 6-2 6-3, Magdalena Maleeva (Bul/7) - Pierce (Fra/2) 6-3 1-6 6-3, Davenport (VSt/3) - Huber (Dui/6) 2-6 6-4 6-2, Majoli (Kro/8) - Sawamatsu (Jap) 4-6 6-3 6-0. Halve finales: Date - Majoli, Daven port - Maleeva. Door Gerard Lukken Dordrecht - PSV nam giste ren vanuit Dordrecht twee punten mee naar huis (0-2), maar dat was dan ook het enige dat tot tevredenheid stemde na afloop van het Eindhovense bezoek aan het lelijke eendje van de vader landse eredivisie. Het spel van de discipelen van Advocaat was bepaald niet om over naar huis te schrijven en bovendien begint de ziekenboeg' weer aardig vol te raken. Giste ren meldde Boudewijn Pahlplatz zich daar volledig groggy. De Twent ontmoette halverwege Cor Lems in een duel op het middenveld en ging daarbij vol ledig 'out'. Met een zware her senschudding en een gebroken neus werd hij per ambulance naar het Geldropse Sint Anna- ziekenhuis vervoerd. Toen de Eindhovense vleuge laanvaller op Lems stuitte - eer der had hij de Hagenaar een keer fors aangepakt en die laat dat zelden over zijn kant gaan - stond PSV al geruime tijd op 1-0. Er was koud een minuut gespeeld of Ronaldo vond het Dordtse knoopwerk achter doel man Gall al na een pass van Linskens. Daarmee ontstond eenzelfde rooskleurige situatie als PSV vo rige week tegen Roda JC creëer de. De aanvallende aspiraties van de tegenstander konden rus tig worden afgewacht in de we tenschap dat de counter zeker kansen op zou leveren. Dat ge beurde ook, maar de mogelijkhe den werden niet in doelpunten omgezet. Vier open kansen ble ven onbenut, waardoor de hek kesluiter van de eredivisie met opportunistisch spel keurig in de wedstrijd bleef. Dat en het steeds slechter wor dende, onrustige veldspel van PSV vormde het grote verschil met vorige week. Alle recht geaarde Dordtenaren maakten zich halverwege op voor een vu rige tweede helft, maar binnen een minuut kregen ze de kous op de kop. Erik Meijer - ingevallen voor Pahlplatz - verlengde een corner van Zenden tot achter Gall. En dat betekende na goed 46 minuten voetbal het einde van de aspiraties van zowel Dor drecht '90 als PSV. De Eindhovenaren speelden voornamelijk terug en waren derhalve veel in balbezit zonder gevaarlijk te worden. De aange slagen ploeg van de scheidende trainer Nico van Zoghei was technisch en tactisch niet bij machte om het PSV echt moei lijk te maken. Kwam er al eens een schot op doel, dan was daar Waterreus, die scherper leek dan veel van zijn ploeggenoten gis teravond. DORDRECHT '90 - PSV 0-2 (0-1). 2. Ronaldo 0-1, 46. Meijer 0-2. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 4000. DORDRECHT '90: Gall; Liefden, Van Tiggelen, Robbemond en Atmodikoro; Wouden (75. Koswal), Lems, Brögger en Rook; Hoop en Langerak. PSV: Waterreus; Prommayon, Van Mol, Dirkx en Numan; Pahlplatz (29. Meijer), Linskens, Wouters en Zenden (78. Van der Leegte); Ronaldo en Nilis. 1 verslaggever J' Angst is op de Top Twaalf al een aantal jaren een 'raadgever voor Bettine Vriesekoop. Gisteren, bij de van haar zestiende missie, vielen de kriebels na •salve game van haar af en verschafte de 33-jarige ;%nse zich een riante uitgangspositie voor het berei- ",aade halve finales van morgen. ~pe Vriesekoop won haar twee partijen van de eerste Mnuiggnd en scoor(ie daarmee al net zo hoog als vorig jaar, F Set slechts twee winstpotjes op een roemloze vierde plaats in eindigde. s de twee winstpartijen was Vriesekoop, die zowel tegen de palina als de Frangcaise Wang een game verloor, niet j?teverliesgames zijn het enige waarover ik niet tevreden kan L/^katieveriies, te veel willen en dan een beetje geïrriteerd EPUtastte me 3 tot 4 punten en dat is te veel op dit niveau," Vriesekoop zichzelf. °a' ze meteen te kennen dit weekeinde niet snel tevreden te uio' Hetgeen ze no§ versterkte met: „Deze twee winstpartijen 1,3 oiets. We moeten dus nog niet snel blij zijn. Ik moet nog rijden winnen en het liefst de laatste twee," sprak ze aan "an Schöpp en Ciosu. De nog puntloze Italiaanse Arisi is 3(10.00 uur) de eerste opponent op weg naar mogelijk iets fjWjM de oudste van de twaalf deelneemsters. Vriesekoop (Ned) - Palina (Rus) 21-18 16-21 21-16 21-12, ftll-lj L: Arisi (Ita) 21-12 21-12 21-17, Ciosu (Roe) - Wang (Fra) 22-20 FW("is. Vriesekoop - Wang 21-11 19-21 21-12 21-16, Ciosu - Arisi C' Sct»; 21"5, Schöpp - Palina 21-17 21-16 18-21 21-19. y?'Ci°su en Vriesekoop 2-4, 4. Wang, Arisi en Palina 2-0. si 3 "adescu (Roe) en Struse (Dui) 2-4, 3. Svensson (Zwe) en Timina "«latova (Ita) en Batorfi (Hon) 2-0. Regelmatig verschij nen bij uitgeverij Becht de vertalingen van de boeken van Bird Reese over de bridgebelevenis- sen in het klooster van Sint Titus. Met typisch Engelse hu mor zetten de schrijvers niet De kloosterlingen alleen karakters neer, die je aan elke bridgetafel tegen komt, zij beschrijven ook schit terende spellen. Onlangs ver scheen uit deze serie het boek je 'Duivelskunsten' en daaruit haalde ik dit spel. Oost de heer of vrouw sec zou hebben. Ruitenzes was nu voor ruitennegen en de aandachtige lezer zal ontdekken dat het bewaren van ruitendrie de clou van het spel is. Klaverzeven werd gedekt met de negen en met het aas getroefd, waarna ruitentien naar de boer op tafel ging. Klaverzes moest Oost weer dekken en werd met de heer getroefd. Nu werden rui tenvrouw en schoppenaas ver zilverd, waarna dit de eindfi- guur was: N gever 9 5 4 NZ lew. B 8 3 B9 AB765 V 10 8632 HV 7642 - *8 N W O Z B V 10 87 54 H V 10 943 2 A H 7 V A95 AHV10632 *-- 9 B8 - A5 V10 8 *HV -- *-- N W O z - V -- 8 H432 een schoppen had moeten af gooien en dan de ruitens had moeten afdraaien. West had dan schoppen V - 10 en harten H - V - 7 moeten vasthouden. Na schoppenaas en -heer was een kleine harten voldoende geweest om twaalf slagen ze ker te stellen. Maar de abt wond zich op, toen bleek dat de beginners aan de andere tafel ook 6Rui hadden ge maakt. Broeder Xavier vond het niet zo moeilijk, want hij was met hartenheer uitgeko men voor het aas van Zuid. Toen was er niets meer aan te doen. In het boekje 'Listen en Lagen' uit dezelfde serie komt dit spel: Door Ruud van den Bergh In een viertallenwedstrijd te gen beginners zat de abt Noord en opende Oost 3K1 gevolgd door 6Rui van broeder Lucius. De uitkomst met klaveracht werd via boer en vrouw in Zuid getroefd. Hartenaas werd geïncasseerd in de hoop dat H7 r 95 3 - Op de laatste ruiten, die Oost moest nemen, ging in Noord een harten weg, maar toen moest Oost in de klavervork spelen. En op de volgende kla verslag zat West in een hoge- kleurendwang voor de twaalf de slag. De abt vond dat zijn partner goed gespeeld had, maar het volgens zijn mening beter had kunnen doen. Hij vond dat de leider op klaveraas W gever - OWkw. 7 AH B863 AH 986 52 VB1092 942 H V 10 *74 764 *863 A 9 7 2 V10 3 N W O Z AH853 VB 10 7 5 54 B De abt zat Oost en broeder Aelred (Z) moest 3SA zien te maken, waartegen West uit kwam met een kleine ruiten voor de tien van Oost. De abt incasseerde ook ruitenheer en -vrouw en speelde schoppen vrouw na in een poging zijn partner te bereiken. Broeder Aelred nam in de hand met het aas en deed op tafel hartenaas weg. Dit soort afspel voor ge vorderden ging hem gemakke lijk af, dat zag hij elke week in de krant. Het waren de norma le handen, die hij meestal ver keerd afspeelde. Op schoppen heer verdween hartenheer van tafel. Nu speelde hij vijfmaal harten en bij de laatste zat West in een lage-kleurend- wang. Toen ruitenaas werd weggegooid, claimde broeder Aelred tien slagen. De abt had gezien dat hij harten had moe ten naspelen; dan was 3SA down gegaan. Maar daarmee kwam hij nadat het spel ge speeld was. Agenda: 11 februari: Nacht van Don gen Bridge '82 en BC Dongen; 12 februari: Nasi-drive BC Up 8i Down Made. Te weinig agenten over in Groningen Zeist - De wedstrijd in de eredivisie tussen FC Groningen en FC Utrecht die voor zondag op het programma stond, is afgelast. De politie van Groningen kan niet genoeg mensen vrijmaken voor voetbal, omdat de meeste agenten zijn ingezet bij de waterover last elders. Door de afgelasting van Groningen-Utrecht gaan in totaal drie wedstrijden in de eredivisie niet door. Ook NEC-Feyenoord en Go Ahead Eagles-FC Twente zijn van het programma afgevoerd. Boete voor Maradona Buenos Aires - De tuchtcommissie van de Argentijnse voetbal bond heeft Diego Maradona een boete gegeven van ruim 3500 gulden wegens belediging van een scheidsrechter. De voormalige vedette, nog geen maand trainer van Racing Club uit Buenos Aires, reageerde zich af op arbiter Francisco Lamolina tijdens een oefenduel tegen Independiente (0-2) en moest van het veld af. Maradona raakte na afloop buiten het stadion van Mendoza betrokken bij een kloppartij met supporters van de tegenstan der. De Belgische eersteklasser FC Antwerp heeft gisteren trainer Urbain Haesaert ontslagen wegens de slechte resultaten van de laatste weken. De 44-jarige Ratko Svilar, vroegere doelman van FC Antwerp, is tot aan het einde van het seizoen vervanger van Hassaert. De recette van de op 15 februari over te spelen wedstrijd Genua-AC Milan gaat naar de nabestaanden van de vermoorde Genua-supporter Vincenzo Spagnolo. Huiberts tegen Vitesse ondanks schorsing Zeist - Max Huiberts mag vandaag met Roda JC voetballen tegen Vitesse, ondanks een schorsing voor vier wedstrijden. Roda ging vrijdag in beroep tegen de straf, die voorlopig is opgeschort. De KNVB heeft Huiberts' ploeggenoot Van Galen in staat van beschuldiging gesteld voor ernstig wangedrag in het duel tegen PSV. De tuchtcommissie van de KNVB schorste linksbuiten Huiberts, topschutter van Roda met tien doelpunten, gisteren voor vier duels. Hij kreeg zaterdag in de met 5-0 verloren wedstrijd tegen PSV de rode kaart na een trap tegen het been van Pahlplatz. Roda, dat de zaak donderdag mondeling liet behandelen, vindt vier duels te veel. Op tv-beelden was te zien dat Pahlplatz zijn tegenstander vlak voor de trap in het kruis tastte. Na dat incident ontstond een opstootje, waarbij linkermidden velder Van Galen zich afreageerde op Linskens. De KNVB stelde hem vrijdag in staat van beschuldiging, vanwege ernstig wange drag. Indurain in Amstel Gold Race Den Haag - Miguel Indurain doet op 22 april mee aan de Amstel Gold Race. Vorig jaar liet hij wegens ziekte verstek gaan. Mansell tekent bij McLaren Londen - De 41-jarige Formule-I-coureur Nigel Mansell rijdt komend seizoen voor McLaren. De Britse renstal heeft dit gisteren op een persconferentie bekendgemaakt. De voormalige wereldkampioen tekende een éénjarig contract met een optie voor 1996. Hij gaat samen met de Fin Mika Hakkinen de twee bolides bemannen. Tweede sprintzege Nelissen Lattidues le Rouret - Belgisch kampioen Wilfried Nelissen heeft gisteren in de derde etappe van de Ster van Besseges zijn tweede ritzege geboekt. Nelissen was na 142 kilometer de snelste van een compleet peloton. Leider Sergei Ushakov handhaafde zich zonder moeite aan de top van het klassement. Derde etappe: 1. Nelissen (Bel) 142 km. in 3.26.59, 2. Lombardi (Ita), 3. Planckaert (Bel), 4. Hoffman (Ned), 5. Francois Simon (Fra), 6. Nijdam (Ned), 7. Gouvenou (Fra), 8. Redant (Bel), 9. Davion (Fra), 10. Pedro Silva (Por). 14. Knaven, 21. Van Cadsand, 26. Harmeling, 28. Meijs, 35. Vermeij, 45. Van Steen, 46. Cornelisse, 74. Van Poppel. Algemeen klassement: 1. Ushakov (Oek) 10.40.51, 2. Omloop (Bel) 0.31, 3. Lombardi 0.56, 4. Hoj (Den), 5. Henry (Fra) 1.00, 6. Gouvenou 1.03, 7. Tchmil (Oek), 8. Lesniewski (Pol) 1.06, 9. Planckaert 1.08, 10. Nijdam 1.09, 13. Cornelisse 1.10, 14. Hoffman, 27. Van Steen, 30. Knaven, 34. Van Poppel, 35. Meijs, 38. Van Cadsand, 43. Harmeling, 52. Vermeij. Golfer Muntz derde halverwege Funchal - Golfer Rolf Muntz heeft dankzij een goede tweede ronde tijdens het Madeira Open de gedeelde derde plaats bereikt met 138 slagen. Halverwege de wedstrijd van de Europese Tour heeft de Brabander vier slagen meer dan de voorlopige leider, Santiago Luna uit Spanie. FunchalT Mannen, Madeira Open, 625.000 gulden. Stand na twee ronden: 1. Luna (Spa) 134 slagen, 2. White (Eng) 136, 3. Muntz (Ned), Karlsson (Zwe) 138, 5. Cevaer (Fra), Coceres (Arg), Cross (Zwe), Sandelin (Zwe). Spence (Eng), Sherborne (Eng), Tinning (Den) 139. Perth. Heineken Classic Stand na tweede ronde; 1. Smail (NZe) 136, 2. Moss (VSt) 138, 3. Green (Aus), Allenby (Aus), Ecob (Aus) 139, 6. Allen (Aus), O'Malley (Aus), Zidar (Aus) 141. Pebble Beach. National Pro-Am, 2,4 miljoen gulden. Stand na eerste ronde: 1. Love (VSt) 65, 2. Faldo (GBr) 66, 3. Jacobsen (VSt), Cotner (VSt) 67, 5. Zoeller (VSt), Roberts (VSt), Perry (VSt) 68. Dubbel verlies Huub Wilkowski Boedapest - Etten-Leurenaar Huub Wilkowski verloor gisteren op de eerste dag van het Europees juniorenkampioenschap driebanden zijn eerste twee poule-wedstrijden. Tegen de Hon gaar Banyai verloor hij met 15-11 12-15 4-15, waarbij zijn tegenstander de beslissende set met een serie van 9 uitmaakte. De Spanjaard Albert bleek met 15-11 15-11 te sterk voor de Westbrabander. Huub Wilkowski haalde zijn gebruikelijke niveau. Beide partijen beëindigde hij met een gemiddelde van rond de 0.700. Affaire Vandenbroucke opgelost Brussel - De advocaten van de profwielerploeg Lotto, van Frank Vandenbroucke en van de Belgische Wielerbond (BWB) hebben gisteren een einde gemaakt aan een maandenlang slepende kwestie. De partijen kwamen tot een ongebruikelijke oplossing over de vraag voor welke ploeg Vandenbroucke mag rijden. Frank Vandenbroucke rijdt tot 31 maart voor Lotto, bij welke ploeg hij een contract heeft getekend tot eind dit seizoen. Vanaf 1 april verdedigt de 20-jarige beloftevolle Belg de kleuren van Mapei GB. Vandenbroucke had ook een overeenkomst voor de Italiaans Belgische formatie getekend, maar Lotto wilde niets van contractbreuk weten. HOCKEY Kaapstad. Oefeninterland vrouwen. NEDERLAND - ZUID-AFRIKA 2-0 (1-0). 18. Scheepstra 1-0, 62. De Ruiter 2-0. KUNSTRIJDEN Dortmund. EK. Vrouwen, korte programma: 1. Markova (Rus) 0,5 2. Bonaly (Fra) 1,0, 3. Boetyrskaja (Rus) 1,5, 4. Sze- wezenko (Dui) 2,0, 5. Liashenko (Oek) 2,5, 6. Lavrentsjoek (Oek) 3,0, 22. Van der Velden (Ned) 11,0. IJsdansen, eindstand na kür: 1. Rah- kamo/Kokko (Fin) 2,4 punten, 2. Moniotte/Lavanchy (Fra) 3,6, 3. Krilov?a/Ovsiannikov (Rus) 6,0, 4. Navka/Gesolian (WRu) 8,2, 5. Anis- sina/Peizerat (Fra) 10,2, 6. Mrazova/ Simecek (Tsj) 12,2. 2. Kenji Ogiwara (Jap) 244 (92,5+91,5), 3. Kono (Jap) 236,5 (90,5+93,5). VOETBAL SKIËN Falun. Wereldbeker, Noordse com binatie. .Tussenstand na het springen: 1. Ste- cher (Oos) 255 punten (95,5+96 m), Uitslagen: Lierse-Anderlecht 1-8. Stand: Anderlecht 19-30, Standard 20-29, Brugge 19-28, Lierse 19-21. Beker Frankrijk: tweede ronde: Strasbourg-Lille 1-0, Bastia-Cannes 3-0. IJSHOCKEY Eredivisie: Rotterdam - Eindhoven 5-8 (1-1 1-5 3-2), Tilburg - Dord- recht 24-1 (6-1 11-0 7-0). ZAALHANDBAL Bitola. EK kwalificatie, mannen, eerste ronde, tweede wedstrijd, groep A. MACEDONIË - NEDERLAND 33-27 (17-13). Scheidsrechters: Ben- no/Rancek (Tsj). Toeschouwers: 6000. Doelpuntenmakers Neder land: Kersten 10, Sanders 7, Porten gen 6, Van der Zanden 3, Nijdam 1.

de Stem | 1995 | | pagina 11