Midden-Oosten-top wijst terreur af tÈ famer: EU moet Russisch geweld Tsjetsjenië scherper veroordelen Balance-act in Mostar MEDEDELING Ontkennen holocaust wordt p België strafbaar feit Algerije gaat een bloedige ramadan tegemoet Partijen Noord-Ierland willen bestand behouden Ecuador wijst wapenvrije zone grensgebied Peru af A4I klSTEM BUITENLAND A5 BINNENLAND KORT nationaal rampenfonds) den haag leiders staan achter uitvoering vredesakkoord Israël en PLO Ilonument getto [larschau beklad Kamer akkoord met VN-missie mariniers Haïti Kras BUITENLAND KORT VRIJDAG 3 FEBRUARI 1995 VRIJDAG 3 FEBRUARI 1995 V? 1 lab uitvinden, niet-open-asfait-be- zwakke dijken bekleden, zou dat jssing voor de toekomst kunnen |doe met zandzakken dat kan toch nieuwe technologie op de dijken Ilat best eens voor onaangename hingen zorgen. Dan blijken die J bijvoorbeeld 's winters zo stroef te \ian vast hecht. ook kunnen doen is al dat polder- logen dat het voortaan boven de oeilijk hoeft dat niet te zijn, want gft-afval voor gebruiken. irig ons afval scheiden, zitten we m met een gigantische berg compost. Jeker worden, dan moeten we toch ftje vol kunnen sparen. <ke goed voor het milieu ook dus 'olgen MER-procedures hebben we I Of zou deze geniale oplossing te MERIJN estolen kunstwerken politie heeft bij toeval in een sloopauto in Berlijn gestolen kunstwerken met een van ongeveer 20 miljoen mark (23 miljoen tt. De vondst is vorige week vrijdag al Iteren bekendgemaakt, handgeschreven gebedsboeken die rond de 1991-1992 zijn gestolen uit het Berlijnse I en om twee schilderijen die in maart 1992 I museum zijn ontvreemd, liet rollen toen de politie van Arnhem vorige l verkeerscontrole een 46-jarige Veenendaler een pistool in zijn broeksband droeg. Bij zijn huis troffen agenten in een sloopauto, [stwerken aan. in Duitsland verongelukt ^derlandse bouwvakkers zijn woensdag kort 'j een verkeersongeluk in het Duitse plaatsje tg) om het leven gekomen. B-jarige en de 34-jarige mannen raakte door brzaak van de weg en botste tegen een annen overleden ter plekke. >snië belangrijkste nieuws '94 geroorlog in Bosnië is volgens jongeren het s van het afgelopen jaar. Dat blijkt uit een chting Krant in de Has (KiK) onder 11.0 oor de tweede keer dat de jonge krantelezers |an hun lijstje plaatsten. Vorig jaar deden ze j kiezen uit 25 onderwerpen, variërend van de tot het fundamentalistische geweld in ^e onderwerpen haalden de top 10 overigens 1 in het onderwijs, en de oorlog in Tsjetsjenië Iweede en derde plaats. De zelfmoord van jobain staat op de negende plaats, net voor c' 1 op tien. s-gepensioneerden valt tegen besteedbaar inkomen van mensen die nog niet hsioen zijn is niet veel hoger dan dat van pbben weliswaar een gemiddeld anderhalf keer maar daar staat tegenover dat 80-plussers llijke inkomsten hebben uit vermogen, pt verschil in besteedbaar inkomen beperkt tot cent. Dat heeft het CBS gisteren bekendge- het CBS heeft er een verschuiving plaatsgevon- naar collectieve voorzieningen. iai-ateliers: 22 illegalen Amsterdamse politie heeft gisteren bij een Ie naai-ateliers in de Kankerbuurt 22 illegale troffen. Een van de illegalen was een 17-jarige [|bij de controle uitgaf voor een 12-jarig neefje, bfde hem aanvankelijk gezien zijn erg jonge [itiewoordvoerder was bij één atelier, waar twee het werk waren, alles in orde. Bij de twee ten in totaal 30 mensen arbeid, van wie er 22 jérland verblijven. De meesten zijn van Turkse heengezonden met een afmeldkaart, de anderen, |17-jarige jongen, zijn in bewaring gesteld in hun uitzetting. De twee atelierhouders die cte nst hadden krijgen een proces-verbaal wegens de Wet arbeid buitenlandse werknemers. ïusical-theater in Amsterdam #m - Theaterproducent Joop van den Ende wil .eater bouwen in het hart van Amsterdam. Dat ggens dezelfde formule moeten worden geëxploi- rcustheater in Scheveningen, dat bestemd is voor die daar zo lang mogelijk moeten blijven, van It de gemeente Amsterdam een brief geschreven plannen meldt. Een plaats voor het theater is nog n den Ende heeft ook contact met de gemeente hij de grote zaal van het Chassé Theater in elijk ook zou willen benutten voor lang lopende (ADVERTENTIE) Haag/Moskou (anp/ap) - De Lde Kamer wil dat de Europese |L zich in hardere bewoordingen tegen het militaire geweld Ljjfliee Rusland het separatis- Tsjetsjenië weer onder con- E'probeert te krijgen. „ruime meerderheid maande minis- van Buitenlandse Zaken Van Mierlo joh maandag tijdens EU-beraad in -sel in te zetten voor een scherpere oordeling van Moskou, verontwaardiging van de fracties ijlste zich vooral toe op de mensen- 'tenschendingen waarmee de Russi- jjj militaire optreden gepaard ging. L.kamerlid Hessing vond de wijze waarop Moskou het bewind van de Tsjetsjeense leider Doedajev ten val tracht te brengen 'grof'. Zijn D66-colle- ga Van den Bos stelde dat de Russische militaire campagne 'van een onbehou wenheid is waar je van schrikt'. De Kamer toonde zich ontevreden over de missie van de OVSE, de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa, naar het oorlogsgebied. Met name de geslaagde poging van Rusland om de OVSE-delegatie voornamelijk Tsjetjeense wandaden te laten zien, viel slecht. Verdeeldheid bleek over eventueel te nemen strafmaatregelen. Waar Groen links pleitte voor het opschorten van handelsakkoorden met Rusland, wezen de andere partijen op het risico dat daarmee de ondemocratische krachten in Moskou mogelijk in de kaart worden gespeeld. Van Mierlo erkende dat de EU-verkla- ringen inzake Tsjetsjenië tot op heden iets te behoedzaam zijn geweest. Hij sprak evenwel de verwachting uit dat de komende vergadering van de EU-mi- nisters een hardere verklaring oplevert. Aan economische strafmaatregelen wil de bewindsman niet denken. Volgens hem hebben die een averechtse uitwer king op de Russische bevolking, die op dit moment juist in meerderheid onte vreden is over het optreden van het leger. Van Mierlo weigerde de OVSE-missie als nutteloos af te doen. De bevindingen van de delegatie kunnen als aanzet fungeren voor grotere betrokkenheid van de OVSE bij het zoeken naar een oplossing voor het conflict. Buitenland se Zaken buigt zich de komende dagen over de rapportage van de OVSE-dele gatie. In Moskou doen inmiddels geruchten de ronde dat de Russische minister van Defenisie Gratsjov op het punt van ontslag zou staan. De minister, wiens positie zou wankelen na zijn omstreden aanpak van de crisis in Tsjetsjenië, is deze week voor medisch onderzoek in het ziekenhuis opgenomen. Een woordvoerster van de 48-jarige generaal Gratsjov zei dat het om routi- ne-ondderzoek voor militairen ging. Het dagblad Izvestia veronderstelde echter dat hij spoedig van het toneel zou verdwijnen. Volgens Izvestia heeft Gratsjov met be trekking tot Tsjetsjenië twee kapitale fouten gemaakt. Ten eerste heeft hij president Jeltsin een snelle overwinning voorgespiegeld en daarmee en vals ge voel van vertrouwen gegeven. Ten twee de heeft hij de strijdkrachten niet dui delijk gemaakt wat voor ingewikkelde en moeilijke taak hen te wachten stond. De commandant van de Russische troe pen in Tsjetsjenië, generaal Koelikov, heeft gisteren gezegd dat de Russen nog ver verwijderd zijn van het moment dat ze de hele republiek in hun greep heb ben. De gevechten in de afvallige repu bliek gingen ook gisteren onverminderd door. 1 (rtr) - De leiders van jnël, Jordanië, Egypte en de (alestijnen hebben gisteren s Cairo hun topconferentie et succes afgesloten. 1 gemeenschappelijke ver- ,g veroordeelden zij 'ter- lis en geweld' in het Midden- en beloofden opnieuw j te zullen inzetten voor de lowering van het akkoord tus- :aël en de Palestijnse Be- igsorganisatie (PLO) en iiallesomvattende vrede, s adviseur van de Egyptische aident Mubarak zei dat 'be- jrijke stappen worden geno ster stimulering van het vre- nproces in de regio'. Het eom- niqué volgde op vijf uur ver- Er is afgesproken dat 3-leider Arafat en de Israëli premier Rabin volgende dag hun besprekin- |p over de volgende fase van de lfiestijnse autonomie voortzet- de eerste keer dat de koning Hussein deel- |i« aan een gezamenlijke top |st de Israëlische premier Ra- PLO-leider Arafat en de ptische president Mubarak. |f» mannen hebben wel afzon- laiijke gesprekken gehad, ïort voor het begin van de top i de Israëlische minister van Siitenlandse Zaken Peres dat in Washington een nieu- bijeenkomst volgt, op het fiveau van de ministers van Bui- Zaken. „Wij hebben sloten de top van Cairo een manent karakter te geven," [ai Peres. (afp) - Onbekenden anti-semitisehe tekens t monument ter her- piering aan de helden van de 1 in het getto van War- to, heeft de politie van de hoofdstad bekendge- iBtmmument herinnert aan de Ifwapende opstand van de joden te de nazi's die op 19 april |B3 begon en op 16 mei door de ms bedwongen. Daarbij 12.000 joden om. Na werden 7000 joden ver- "1.000 doodgeschoten. Het vredesproces is de afgelopen tijd vastgelopen door terreur van moslim-extremisten in Israël, de omstreden uitbreiding van jood se kolonies en het uitblijven van verbetering in de levensomstan digheden in de Palestijnse auto nome gebieden. Egypte sloot in 1979 als eerste Arabische staat vrede met Israël. Het land beschouwt zich als be middelaar in het vredesproces. Onduidelijk is nog of de top de impasse in de verhoudingen tus sen Israël en Syrië heeft kunnen doorbreken. In de slotverklaring is er niets over gemeld. Den Haag (anp) - De Tweede Kamer is er gisteren mee ak koord gegaan dat Nederland 150 mariniers levert voor de VN-vredesmacht in Haïti. De mariniers gaan in maart naar Haïti en blijven daar tot maart volgend jaar. WD, CDA en GPV meenden dat minister Pronk van Ontwikke lingssamenwerking deze opera tie moet betalen, aangezien de militairen vooral een vredesop- bouwende taak hebben en Haïti een bijzonder arm land is. Minister Voorhoeve van Defensie wees dat echter van de hand. Voor vredesoperaties is 300 mil joen gulden per jaar beschikbaar en die pot is nog niet uitgeput, aldus de minister. Als de mari niers ontwikkelingsprojecten be ginnen, zal Vorhoeve wel een beroep doen op Pronk. Verscheidene fracties noemden het een goede zaak dat ook Suri name 31 militairen bijdraagt aan de VN-vredesmacht. De Surina- mers gaan als nationaal detache ment, onder de eigen vlag, naar Haïti toe, onderstreepte Voor hoeve nog eens. De Surinaamse president Venetiaan reageerde vorige week uiterst geprikkeld op berichten in de media dat Nederland en Suriname een ge zamenlijk eenheid onder Neder lands bevel zouden sturen. De VN-macht moet onder meer vrije verkiezingen waarborgen. U tie nodige aarzelingen ■«aarde ook het extreem-recht- I* naams Blok zich achter het Wetsvoorstel. De Senaat moet IMinog uitspreken over de wet, IK begin maart van kracht moet Itorden. 4 de nieuwe wet wil het parle- I™1'verhinderen dat België nog ®r fungeert als Europese la'schijf' bij de verspreiding '®ti-semitische lectuur. In herland en andere Europese duiken herhaaldelijk |Ei es.°P' afkomstig uit Bel- waarin de jodenvervolging 12 8ebagatelliseerd. """"he parlementsleden we- 1 dat anti-semitische pu- lrifn6s Oostenrijk, Frank- I2i. Stsland en Nederland ge- ItsT er uit handel kun- U "Mden genomen. De wetge- "8 a Europa is op dit gebied 1 1 (ADVERTENTIE) Sterv ™3eli'ke wateroverlast in de Bommelerwaard, heeft KRAS hliii .nti6s °P voorhand actie ondernomen om bereikbaar te 041OO informatie boekingen kunt u ons bereiken op: 3622 (FNV Voordeel Vakanties 04199-6300). 9ehoor is ons tijdelijk reserveringsnummer: 073-270 270 informatie boekingen ■s. Uiteraard worden alle geplande reizen normaal uitgevoerd. Een Britse VN-militair in loopt voorzichtig over een hangbrug in Mostar. Vanwege de slechte toestand van de brug heeft de VN de burgers van Mostar verboden er gebruik van te maken. F0T0 AP De Belgische Kamer van Afgevaardigden heeft besloten het ontkennen van de jodenvervolging Ie Tweede Wereldoorlog strafbaar te stellen. niet ondubbelzinnig. Veel landen zoeken nog naar een evenwicht tussen het recht op vrije me ningsuiting en het verhinderen van discriminatie en rassenhaat. Het gerechtshof in Den Haag sommeerde nog afgelopen zomer de Belg Siegfried Verbeke te stoppen met het verspreiden in Nederland van brochures als 'Amerikaans deskundige vernie tigt de gaskamerlegende'. De rechter liet zich niet uit over de ontkenning van de massamoord zelf, maar oordeelde wel dat de brochure kwetsend is. In Duitsland kan het propageren van de 'Auschwitz-lüge' sinds vorig jaar resulteren in een ge vangenisstraf van maximaal vijf jaar. De nieuwe Belgische wet voorziet in zowel geld- als cel straffen. Door Rogier Slop Algiers - De islamitische vastenmaand ramadan be gint bij wassende maan. Maar boven Algerije wordt het licht daarvan volledig weggenomen door een inkt zwarte wolk, die meer dan ooit boven het geteisterde land hangt. De bom, die maandag in Al giers ontplofte was de zwaarste en verwoestendste tot nu toe in de toch waarlijk niet kinder achtige strijd tussen het regime en de fundamentalisten, waar bij in de afgelopen drie jaar ruim 30.000 doden vielen. Het aantal slachtoffers bij de bom aanslag was mede zo hoog om dat de explosie plaatsvond tij dens het spitsuur. Bovendien waren er extra veel mensen op de been om inkopen te doen voor de ramadan, die in Alge rije gisteren begon. Te vrezen valt dat de aanslag van maandag de opmaat vormt voor een zeer bloedige rama dan, in het grootste deel van de islamitische wereld juist het feest van onderlinge harmonie bij uitstek. Het Islamitische Heilsfront, het FIS, waarschuwde dit weekein de al dat de strijd tijdens de de vastenmaand zal worden geïn tensiveerd. En vorig jaar toon den de fundamentalisten al aan dat zoiets serieus dient te wor den genomen. In de ramadan van van 1994 vielen meer do den dan in welke willekeurige andere maand; het aantal slachtoffers verdrievoudigde tot 1200. Overigens heeft nog niemand de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. Zowel het FIS als de nog veel radicalere Gewapende Islamitische Groep (GIA) hebben het stilzwijgen bewaard. Een aanslag met zo veel onschuldige burgerslacht offers is natuurlijk niet de aan gewezen manier om je erg po pulair te maken onder de be volking. De FIS-vertegenwoordiger in Washington toonde zich tegen over de BBC uiterst ongemak kelijk. Eerst sprak hij van een 'tragisch ongeval', later mom pelde hij dat het wel degelijk om een 'legitiem doelwit' ging; het politiebureau, maar dat op Inwoners van Algiers kwamen gisteren bijeen om de 42 doden van de aanslag afgelopen maandag te herdenken. foto epa het moment van de explosie 'helaas net een bus voorbij reed'. Gezien de grote menigte die op de been was is dat evident onzin. Het lijkt er meer op dat er een enorme fout is gemaakt, of dat het FIS de harde kern niet neer in de hand heeft. Andere fundamentalisten ver moeden de hand van de gehei me dienst in de aanslag, om hen op die manier in diskrediet te brengen. Dat klinkt ongeloof waardig, maar de Algerijnse werkelijkheid is al zo verwron gen dat niets kan worden uitge sloten. Het benarde regime treedt net zo niets-ontziend op als de terroristen die het be strijdt. Het FIS sprak gisteren ook van een complot tegen Isla mitische krachten in ALgerije. Dat het bewind nog niet alle krediet heeft gespeeld, blijkt uit een demonstratie vorig weekeinde in Algiers, waarbij mensen de straat opgingen om te protesteren tregen het fun damentalistische geweld. Gre tig sprak het leiderschap met een maar over 150.000 demon stranten. Maar zelfs als het meer reële •aantal van enkele tienduizen den wordt gehanteerd, is er toch sprake van een grote moed bij de betogers, die zich zomaar openlijk uitspraken tegen de fundamentalisten. Tenslotte gaan zelfs de geharde veilig heidstroepen gemaskerd de straat op, om zo herkenning en represailles te voorkomen. Maar zelfs dergelijke goedbe doelde demonstraties lijken weg te spoelen in de baaierd van geweld. Daarbij blijft het Westen, uit vrees voor het fun damentalisme, het door en door anti-democratische regime steunen. Vergeten wordt voor het gemak maar even dat het FIS bij de verkiezingen van 1991 volstrekt legitiem 47 pro cent van de stemmen binnen haalde. Het regime, dat daardoor in paniek raakte, blies de tweede stemronde af en verklaarde de uitslag nietig. Op die manier heeft het bewind de islamiti sche oppositie min of meer ge dwongen om op andere metho den over te stappen. Te makke lijk luistert het Westen naar het argument van Algiers, dat het FIS via een democratische meerderheid Algerije had wil len omvormen tot een autori taire islamitische staat. 'Om de democratie te redden, moesten we de democratie wel de nek omdraaien', wordt in de democratische Westerse hoofd steden als argument van het bewind geaccepteerd. De angst voor de 'islamitische horden', zo dicht bij de zuidflank van Europa, geeft het regime een vrijbrief om in de jacht op een kern van enkele honderden ter roristische 'diehards' een nau welijks verhulde, open oorlog tegen een groot deel van de eigen bevolking te voeren. In Jemen, Koeweit, Libanon en Jordanië zijn fundamtalistische partijen fors parlementair ver tegenwoordigd. Ze functione ren volgens de democratische regels niets wijst erop dat ze de staat van binnenuit willen uit hollen. Het FIS daarentegen heeft niet eens de kans gekre gen om te getuigen van een democratische gezindheid. En die kans lijkt, met een bloeidige ramadan in het verschiet, ver der weg dan ooit. ■i Aardbeving kost Japan 160 miljard Tokyo - De schade van de aardbeving vorige maand in het Japanse Kobe begraagt ruim 160 miljard gulden. De prefectuur van Hyogo heeft deze jongste schatting bekendgemaakt. Het blijkt dat de grootste schadeposten de ingestorte flatgebouwen en huizen zijn: bijna honderd miljard. Het herstel van de vernielde spoor- en autowegen zal 18 miljard kosten. De aardbeving op 17 januari kostte aan meer dan 5000 mensen het' leven. Meer dan 100.000 gebouwen liggen in puin. Helft buit Antwerpse diamantroof terecht Antwerpen - Van de miljoenenbuit van de diamantroof uit de best beveiligde kluizen van Belgie, in de kelders van de Diamantkring in Antwerpen, in de nacht van 14 op 15 december 1994, is ongeveer de helft terecht. Afgelopen dinsdag kwam een man een pakket afgeven op het Antweipse parket, waarin voor bijna tien miljoen gulden aan geld in vijftien verschillende valuta en aan ruwe en geslepen diamanten van 4,7 kilo zaten. Hij zei 'in vertrouwen door onbekenden' gestuurd te zijn en 'omwille van zijn beroepsgeheim' geen nadere uitleg te kunnen verschaffen. Flats geëvacueerd vanwege granaat Antwerpen - Een onder een auto geplakte granaat heeft gisterochtend in de Antwerpse deelgemeente Deurne voor grote opschudding gezorgd. Omstreeks zeven uur zag een buurtbewo ner dat iemand aan een auto lag te prutsen en belde de rijkswacht. Deze ontdekte de granaat en een uur later werd besloten alle gebouwen in een straal van dertig meter rond de auto te ontruimen. Dat betekende dat bijna honderd bewoners van de omringende flatgebouwen geëvacueerd moesten worden. Om half tien had de Ontmijningsdienst van het leger de granaat onschadelijk gemaakt. Het bleek dat er een licht gewicht aan de bom hing, waardoor de granaat zou zijn ontploft als de auto was weggereden. De explosieve lading was echter verwijderd, zodat het resultaat enkel een zeer harde knal zou zijn geweest. Plan vredestop Bosnië koel ontvangen Sarajevo/Parijs - De Bosnische minister van Buitenlandse Zaken Ljubijankic heeft gisteren koel gereageerd op het voorstel van zijn Franse ambtgenoot Juppé om over drie maanden een internationale vredesconferentie te houden over Bosnië. De Servische president Milosevic had het idee woensdag al verwor pen. Ljubijankic noemde het voorstel 'een poging van de internationale gemeenschap om zich aan haar verantwoordelijk heid te onttrekken' en beschuldigde het buitenland van een slappe houding tegenover de Serviërs. Duitsland: minder racistische aanslagen Hamburg - In Duitsland is het aantal gewelddadigheden en misdrijven tegen buitenlanders het afgelopen jaar met ruim de helft gedaald. De politie slaagt erin steeds meer daders van dergelijke delicten te achterhalen, meldt de Duitse krant Bild. Het blad baseert zich op cijfers van de veiligheidsautoriteiten in een intern rapport aan de regering. In 1993 registreerde de Duitse politie 6721 delicten tegen buitenlanders, afgelopen jaar 3100. Brandstichting als gevolg van vreemdelingenhaat kwam nog tachtig keer voor, tegen driehonderd in 1993. De politie achterhaalde 1700 verdachten. Londen/Dublin (rtr/dpa) - Alle politieke partijen en guerrilla bewegingen in het Noordierse conflict hebben zich gisteren uitgesproken voor voortzetting van het vredesproces en het bestand dat sinds eind vorig jaar geldt. Zij reageerden op de televisiere de van de Britse premier Major een dag eerder. Leiders van de protestantse meerderheid in de Britse provin cie, die bij Groot-Brittanië wil blijven, herhaalden echter hun waarschuwing, dat zij niet aan onderhandelingen deelnemen als Brits-Ierse vredesvoorstellen af koersen op hereniging met de katholieke Ierse republiek. Major greep woensdag naar het voor hem ongebruikelijk middel van een televisietoespraak, na dat de Noordierse protestanten in woede waren ontstoken door speculaties over een Ierse her eniging. „Beoordeel onze voor stellen in zijn geheel. U hebt niets te vrezen," zei de Britse premier in zijn derde tv-rede sinds zijn aantreden in 1990. De speculaties waren uitgelokt door een bericht in The Times. Die krant meldde dat een ont werp van een Taamdocument' voor de toekomst van de provin cie voorziet in het scheppen van gezamenlijke Iers-Britse over heidsorganen. Majors Conservatieven hebben de stemmen van de protestantse Unionisten- in het Lagerhuis kard nodig. De Ierse regering wil het vredes proces voor Noord-Ierland be vorderen door vijf gevangen IRA-leden vrij te laten, heeft ze gisteren bekendgemaakt. Een van de IRA-leden, die de gevangenis vrijdag al mogen verlaten, is Paula Kane. Zij is de enige vrouw onder de IRA-ge- vangenen in Ierland. Cumana/Lima (rtr/afp) - President Duran Ballen van Ecuador heeft het voorstel van Peru van de hand gewezen om in het omstreden grensgebied tussen beide landen een gedemilitari seerde zone in te stellen. De gevechten tussen militaire eenheden van de twee landen zouden weer zijn opgelaaid. Duran Ballen, die gisten in de Venezolaanse stad Cumana een regionale topconferentie bij woonde, zei tegen journalisten dat 'praten over demilitarisering de tegenpartij bevoordeelt'. De Peruaanse president Fujimori stelde woensdag zo'n zone voor in het gebied langs de bovenloop van de rivier de Cenepa. Pas daarna zou Peru bereid zijn defi nitief met een staakt-het-vuren in te stemmen. In het gebied, dat waarschijnlijk rijk aan olie en delfstoffen is, wordt sinds een paar dagen hevig gevochten. Volgens de Peruaanse legerchef zijn de afgelopen twee dagen zes Peruanen en 43 Ecuadoranen ge sneuveld. Volgens generaal Her- moza zetten zijn troepen de strijd voort om Ecuadoraanse militairen van Peruaans grond gebied te verwijderen. Militaire bronnen in Ecuador berichten over hernieuwde aan vallen op hun defensieposten. Details werden niet bekendge maakt, maar de aanvallen zou den vergelijkbaar zijn met die van twee dagen geleden. Toen werd het Peruaanse grondoffen- sief vanuit de lucht gesteund door gevechtshelikopters. Vertegenwoordigers van de twee Latijnsamerikaanse landen pro beren in Rio de Janeiro een rege ling te treffen die een einde moet maken aan de schermutselingen. Tot nu toe zijn resultaten uitge bleven. In kringen van de onder handelaars is het eerdere opti misme volledig verdwenen. (ADVERTENTIE) 5SP** ffy A ff Voor 50 gulden redt u een lepra patiënt LepraStic hting

de Stem | 1995 | | pagina 5