jtfei wordt sportmaand in Hulst Gelegenheid |gCOUting geeft vrijwilligers voorlichting over kindermishandeling 'Groene' leerlingen klussen in Hulst ÉSTEM VM'-iryM' UITSLAGEN DAG klapper POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws [)ok omstreden kampioenschap rallysprint weer op kalender gemeente ANNIE Edde (STEM ZEELAND C2 r particulieren Bezorger Gefeliciteerd jaar Ramona Jose Goeiemorgen! Jose getrouwd Ir Gelegenheid Belgische keuken degem Aalterbaan 183 Naam: Adres: Postcode: Plaats: EDITIE zeeland «üifé? Ifficicr eist twee jaar voor achtsraisbruik deurwaarder Getuigschrift voor dirigenten Boete voor mosselkweker Stormloop op kaartjes voor lezing Van Dis in Terneuzen KAARTINGEN SCHIETINGEN KOERSBAL VRIJDAG 3 FEBRUARI 1995 lyionze verslaggever j Gelukwens, bedankje, jubileum, receptie, huwelijk, verloving, ^verwinning, prestatie, examen, Abraham enz. [per mm per kolom 0,65 incl. BTW, één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, naat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW. Overige tarieven op aanvraag. Foto's worden niet geretourneerd. |Bel 076-236882 of geef uw tekst dagen vóór plaatsing af bij één van hze kantoren. Schriftelijke opgaven |den uitsluitend geaccepteerd, indien i en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. Ibehouden ons het recht voor teksten (der opgaaf van redenen te weigeren, i de uitgever klachten bereiken over de egeven tekst behoudt de uitgever zich het recht voor om de naam van de I opdrachtgever bekend te makerx ilelburg - Scouting Zee- j houdt volgende maand Jfjjchtingsavonden over dennishandeling. Ze zijn jjeld om vrijwilligers meer r:te laten krijgen voor sig- ?et die in de richting van pandeling zouden kunnen wijzen. Volgens Peter de Jong van het gewestelijk bureau is het geens zins de bedoeling dat de mede werkers van de scouting de rol van hulpverlener gaan vervullen. „Het gaat erom dat ze de signa len makkelijker op kunnen pik ken. Het probleem is dat je bin nen de scouting heel weinig van kindermishandeling merkt. En statistisch gezien moet het bij ons ook haast wel voorkomen." „De materie is heel complex en wij zijn geen deskundigen. Alles heeft te maken met enorme emo ties. Als wij een geval tegenko men, melden we dat bij het steunpunt kindermishandeling in Goes of bij de Raad voor de Kinderbescherming. Het aantal meldingen van kin dermishandeling stijgt de laatst jaren flink. Dat is ook reden dat de scouting vorig jaar al over ging tot het houden van een drietal voorlichtingsavonden. De Jong: „Toen bleek dat er een behoefte bestond om dieper op de zaken in te gaan. Er is heel weinig over het verschijnsel kin dermishandeling bekend, er rust een heel zwaar taboe op. En de weinige literatuur die er al over te vinden is, staat vol met vak jargon. Daar sla je als leek ook steil van achterover." De Jong weet niet of er nu al groepsgesprekken plaatsvinden over het verschijnsel. „Daar heb ik van achter dit bureau weinig zicht op. Ik kan me wel voorstel len dat het gebeurt. Maar kinde ren zullen er in groepsgesprek ken ook niet mee te koop lopen als ze ermee te maken hebben. Ze zullen het zo lang mogelijk stil houden." De voorlichtingsavonden vinden plaats op 6 en 20 maart in een cursusruimte van het gewestelijk bureau aan de Roosenburglaan 89 in Middelburg. Ze duren van 19.30 tot 22.30 uur. Op de eerste datum zijn de groepsleiders en -leidsters welkom. De Weede avond is bedoeld voor groepsbe- stuurders. Louis Holzken in Breda i met elkaar, na wordt (Pa, Eddie, Rudie, fen, Daniël, Jordy, I anny, Marion. H.G. met je 16e verjaarda XXX-jes van Pa, Ma, Ca! Proficiat met je 50ste verjaardag Van je collega's. ANNEKE STEK OF AN Bi ding is waar laag ziet ze Saar. jjionze verslaggever jst- De maand mei moet ook dit jaar in de gemeente ijlst weer bol komen te staan van sportevenementen, "verenigingen en organisatoren te stimuleren hun [liviteiten juist in die maand te plannen stelt de geente Hulst per evenement een maximale subsidie 3„2dO gulden in het vooruitzicht. inleiding van evenementen tie Meimaand Sportmaand, vermelding van datum, lo- soort evenement en de jiemers, kan nog tot en met eerste helft van maart. Vere- 31 moeten dat doen bij het Welzijn van de gemeente EJst. Halst Meimaand Sportmaand voor het eerst gehouden in l „Het doel is verenigingen stimuleren in die maand spor- sie activiteiten te organiseren (een promotionele waarde," wethouder B. Picavet «taken). Promotie van de [ortinde gemeente Hulst." neger haakte Hulst in op de /wseMei-sportmaand, waar- ui destijds een ton subsidie kbaar was. De geldkraan echter dichtgedraaid en list besloot in 1992 een eigen altmaand op touw te zetten. eente kreeg daarvoor in Sen 1993 2.500 gulden subsi- tvan de provincie. Maar vorig g ook die kraan dicht, «ff volgend jaar worden de sliikbare middelen van de L V-.'* er lang tegenaan n kijken maar nu kan de 50 niet meer ontwijken. 'iciat. Jan, Sabine, William, Kristel. né van Groesen en aqueline Nuyten 3-2-1995 Made Ik ben 30 jaar. Blijf allen binnen na zesi want gaat dan voor 't eerstJ lessen! Succes, van maar en Selma Showroom 1.000 m!. emaakt in eigen fabriek (sinds 1964). i en design, vakkundige plaatsing. amma voor hal, slaap- en badkamers en kanto i. Atag, Küppersbusch, Pelgrim, Scholtes. lijvend ontwerp en offerte. 0.71.16.09 - Fax 00.32.50.71.81.41 in van 13.30 tot 19.00 uur. Op zaterdag tot 18.UU >p zaterdagvoormiddag en zondag iustrielaan 1 - B-9990 MALDEGEM feier van justitie mr. Groen k bewezen dat de man vele zijn gezag als deur- Kier heeft misbruikt, waar- i groot aantal bedrijven [i instellingen voor minstens (^duizend gulden werden jkpeerd. Maar omdat het on- van de malversaties ef beperkt tot een klein aan- fvan de in totaal tien tot ifduizend dossiers uit de in- apraktijk van Van V. gaat de fa uit van een bedrag dat [balen hoger ligt dan uit de larding zou blijken, aak kwam aan het rollen een praktijk-waarnemer famatigheden ontdekte in Itóthouding van Van V. Ook fienjaaronderzoek een tekort i van ruim een ton, die Jffls in de boeken was ver hoord. ppraktijk heerste een 'grote waarin de waarnemer "kant meer op kon, waarop [Politie werd ingeschakeld. P®s bleken te zijn kwijtge- |»t of vernietigd, terwijl de -■onzakelijke administratie wos door elkaar waren ge- raadsman van de ver- fetie ®n: Zuidlandstraat 32, ^150-18924, fax 01150- Joteüren: Peter Oggel (editie- ■'Trank van Cooten, Frank plein van der Helm, Florence ''Ton Koomen (sport), «cfe Puysseleijr. rjjnlokstraat 1, tel. 01100- jTax 01100-21928. «eur: Cees Maas (provin- "Siaggever). Steenstraat 14, tel.01140- (Tfax01140-19698. r-«ur: Eugène Verstraeten [litiechef). [lentieverkoop Zu|dlandstraat 32, 1^50-17920. jSenwoordigers: e, Hans Dimmers, nstraat 14, tel. 01140- fjenwoordigers: Jenden Brande, |®fastraeten. |"6-23645 l~'arry ^uurrnans' [^nummers en openings- Ta A2°Verige a<delin9en °P provincie overgeheveld naar de Zeeuwse Sportraad. Wethouder Picavet is er in geslaagd, voor uitlopend op de toekomst, bij deze instantie voor dit jaar al een bedrag van 2.500 gulden los te peuteren. „Dat was voor ons wel een goede zaak, omdat we ook de Ronde van België voor amateurs nog zouden sponsoren. Maar die gaat nu niet door. Vandaar dat we eigenlijk nog op zoek zijn naar een ander belang rijk sportevenement in de maand mei." Een spraakmakend evenement krijgt Hulst in ieder geval in mei weer binnen de gemeentegren zen. Namelijk een wedstrijd die mee telt voor het nationaal kam pioenschap rallysprint. Dit snel heidsevenement over de plaatse lijke polderwegen maakte vorig jaar heel wat kritiek los. Vorig jaar werden door de eigen verenigingen en clubs in het ka der van de Meimaand Sport maand 16 evenementen georga niseerd. Wethouder Picavet hoopt dat dit aantal dit jaar bij de vierde aflevering minstens wordt geëvenaard. - - V kt- ïfjL- J-fti v fnonze correspondente Ifelburg - Tegen de 44-jarige M.F. van V. uit Zierikzee is dag in Middelburg bij verstek twee jaar geëist en (ing van het recht het ambt van deurwaarder uit te enen. De leerlingen fatsoeneren de bospercelen bij natuurgebied de Liniedijk. FOTO WIM KOOYMAN dachte, mr. van Leeuwen, was er dan ook geen sprake van bewus te verduistering van gelden voor eigen doeleinden, maar meer van onvermogen van zijn cliënt. Door de overgang van een hand geschreven administratie naar een automatiseringssysteem was er een gigantische achterstand ontstaan, die door zijn cliënt 'tijdelijk' werd verdoezeld door het schuiven met 'afgewerkte' en 'nog te bewerken' dossiers. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Van onze correspondente Hulst - In het Baudelooge- bouw in Hulst hebben elf kandidaten woensdag een eindproef afgelegd na de op leiding assistent-koordiri gent. De cursus van twintig lesavon- den is gegeven door Anton de Kort en ingericht door de Neder landse Sint Gregoriusvereniging. Naast slag- en repetitietechniek is ook de algemene muziekleer uitgebreid aan de orde geweest. Ten overstaan van een examen commissie hebben de elf aspi rant koordirigenten hun be kwaamheden getoond en zij kre gen na afloop allen een officieel getuigschrift. De voorzitter van de diocesane commissie sprak na het examen zijn waardering uit voor het behaalde niveau. Middelburg - De economische politierechter heeft gisteren het mosselkweekbedrijf V.-v.d.E. uit Yerseke veroordeeld tot een boe te van vierduizend gulden. De officier van justitie had zes duizend gulden geëist omdat zijn mosselen in 1993 tot twee keer toe een verhoogde concentratie coliformen bevatten. De verhoogde concentratie is on der meer een gevolg van uit werpselen van de vele meeuwen in combinatie met een verlaagde waterstand en de ligging van de mosselbedrjven aan een doodlo pende geul. 21 andere Zeeuwse mosselbe- drijven hebben zich de gang naar de rechtbank bespaard door akkoord te gaan met schik kingen. Van onze verslaggever Hulst - Een groene leerlingenploeg is deze week in Hulst aan de slag om enkele bospercelen bij het natuurgebied de Liniedijk te fatsoeneren. De vijf leerlingen zijn in dienst bij de GOA (Gemeenschappelijke Opleidings Activi teit), een samenwerkingsverband tussen groenbedrijven, boomkwekers en ge meenten. De vijf leerlingen 'beginnend beroepsbeoefe naar in de groene ruimte' houden zich in het gebied bij de Liniedijk bezig met het uitdun nen van bospercelen en snoeiwerkzaamhe- den. Dit onder begeleiding van een leermees ter. Wethouder G. van de Voorde hield gisteren een werkbezoek aan het project en moest daarbij ook zelf nog even de handen uit de mouwen steken. „Een goede zaak dat er hier nu de nodige werkzaamheden worden verricht," aldus Van de Voorde. „Er is alle reden voor om aan dit gebied de nodige aandacht te schen ken. Het is namelijk de schakel in de ecolo gische verbinding tussen hde natuurgebie den Saeftinghe en Groot eiland." Vorige week nog besloot de Hulster gemeenteraad nog een kwart miljoen gulden uit te trekken voor de inrichting van het landschappelijk waardevolle gebied. Reden voor de gemeente Hulst om de'inzet van leerlingen door middel van een groen leerlingenploeg te stimuleren is het belang dat zowel de opdrachtgevers als aannemers hebben om ook in de toekomst de werken door vakkundige mensen uit te laten voeren. De opleiding gebeurt in het kader van het leerlingenwezen. Dat betekent dat er tussen GOA en de leerling een overeenkomst van' tenminste twee jaar is afgesloten. Tijdens hun opleiding rouleren de leerlingen over verschillende bedrijven en gemeenten en kan er een brede kennis en ervaring worden opgedaan. Omdat de leerlingen worden ge zocht in de regio kunnen de groenbedrijven en gemeenten in de toekomst hun voordeel doen bij deze aankomende vaklieden. De vraag naar echte vaklieden in de groensector is namelijk erg groot. Van onze verslaggever Terneuzen - De schrijver Adriaan van Dis geeft op zondag 19 februari twee keer achter elkaar een lezing in Porgy Bess in Terneuzen. Hoewel er nog amper gerucht was gegeven aan zijn komst, was de eerste - en aanvankelijk als enige geplande lezing - binnen de kortste keren uitverkocht. De organiserende literaire stichting Prometheus, die zich aanvanke lijk genoodzaakt zag de beschik bare plaatsen voor te behouden aan de eigen leden, is er evenwel in geslaagd Van Dis voor een tweede lezing te strikken, zodat ook andere belangstellenden er naar toe kunnen. Van Dis werd in de jaren tachtig bekend als presentator van het toonaangevend literair televisie programma 'Hier is...Adriaan van Dis', van de VPRO. Als schrijver debuteerde hij met de novelle Nathan Sid. Het werd meteen het best verkochte lite raire debuut van 1984 en daar kreeg hij het Gouden Ezelsoor voor. De kritiek was zeer lovend, vooral over zijn stijl. Een geluid dat ook bij zijn later verschenen werken te horen was. In 1986 kwam Van Dis' eerste toneelstuk uit, getiteld 'Tropen jaren'. Verder veschenen van zijn hand onder meer 'Een barbaar in China' (1987), 'Het beloofde land' (reisverslag, 1990) en vorig jaar de roman 'Indische Tuinen'. De lezingen beginnen respectie velijk om 14.00 en om 17.15 uur. Kaarten (maximaal twee per persoon) kunnen vanaf vandaag- worden gekocht bij Boekhandel Van de Sande in de Noordstraat in Terneuzen. Ze kosten 15,00 (CJP 12,50). Voor de komende maanden heeft Prometheus on der meer een literaire avond over Willem Elsschot en een avond met J.F. Guepin op het program ma staan. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. R. Boeckling-J. Gillis, 2. K. van Waterschoot-M. Dehenin, 3. A. van de Berghe-N. Sylvester. Nieuw-Namen - De Landelijke Gilde: 1. A. Thielens-F. Blommae- rt, 2. K. van Waterschoot-R. Ver bist, 3. J. van Campen-H. Bleyen- berg. Nieuw-Namen - Zaal Nico van Bogert: 1. J. Vermeersen-A. van de Bergen, 2. F. Penneman-R. Thiele- man, 3. M, Petinda-G. Geleyn. Hulst - KVG, jaarlijkse bridgedri ve, 52 vrouwen. A-lijn: 1. Bies- broeck-Goossen, 2. Voet-Van Hootegem, 3. Van Dierendonck- Holla.'B-lijn: 1. Sanders-Hindriks en Bun-T. de Waal, 3. E. de Waal- De Bakker. Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Bieden: 1. M. Wille, 2. E. van Vooren-Poppe, 3. O. de Jaeger. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 48 personen. Bieden: 1. A. van Eer denburg, 2. Th. Bolssens, 3. J. Bogaert. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, 2. mevrouw De Kort, 3. mevrouw Van Cadsand. Graauw - Gemeenschapshuis, 33 personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. A. van Hooye, 3. J. Kamoen. Axel - Gregoriuscentrum, 36 per sonen. Bieden: 1. C. Verschelling; 2. J. Koevoets, 3. J. Corbeel. Hulst - Zaal De Kroon, 52 perso nen. Jokeren: 1. L. Rodrigo, 2. M. Ferket, 3. M. Haulez. Bieden: 1. E. van Immerzeel, 2. J. van de Hende, 3. G. de Bruyn. Sas van Gent - Zaal De Regen boog, 32 personen. Bieden: 1. R. Poppe, 2. R. Hemelsoet, 3. C. Aarts. Jokeren: 1. mevrouw Tem merman, 2. mevrouw Saeye, 3. F. Hemelaar. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 36 personen. Bieden: 1. A. Sturms, 2. J. van der Sijpt, 3. G. Schalkens. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, dertig personen. Jokeren: 1. J. van Remoortere, 2. E. Otjes, 3. J. Domines. Bieden: 1. E. Rietjes, 2. R. de Cock, 3. Th. Bos. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, twintig personen. Bieden: 1. me vrouw De Vos, 2. R. Himbrechts, 3. J. Janssens. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. mevrouw Giesen, 3. mevrouw Lambrechts. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 29 personen. Jokeren: 1. me vrouw Schalje, 2. A. de Bruyn, 3. R. Verschuren. Bieden: 1. mevrouw Hemelaar, 2. C. de Kort, 3. me vrouw Van Kruyssen. Wolphaartsdijk - Zaal Royal, Doel naar Hoger, marathonschieting, 41 schutters. Kleine hoge vogels: A. van Beers, Spes Nostra; M. Rent meester, Willem Tell en R. Klippel, Doel naar Hoger; blokvogels: A. van Beers, C. Jeremiasse, Zorgv- lied en A. Dekker, Doel naar Ho ger; kleine vogels: J. Walhout, Doel naar Hoger; J. de Jonge, ADLM en P. de Visser, Zorgvlied; kleppen: C. Breugelmans, B. Fyaarts en B. de Jonge, allen Spes Nostra; kleine blokken: C. Jere miasse, E. Maat, Zorgvlied en J. Harinck, St.-Sebastiaan. Punten: M. Rentmeester, Willem Tell, J. de Jonge, ADLM; C. Jeremiasse, allen 16 punten; E. Maat Zorgvlied; J. Harinck, St.-Sebastiaan en B. Fyaarts, Spes Nostra, allen 15 punten. Kwadendamme - Zaal De Kroon, Victoria. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Harinck, St.-Sebastiaan; tweede hoge vogel: J. Harinck, Diana; eer ste zijvogel: A. van de Maale, Ra- venstein; tweede, derde en zesde zijvogel: H. van Stee, Diana; vier de zijvogel: L. van Dijke, St.-Se- bastiaan; derde hoge vogel: R. Kriekaard, Diana; vijfde zijvogel: J. Repkes, Victoria. Pyramide- schieting. 1. S. Raas, Victoria; 2. R. Kriekaard, 3. C. Jeremiasse, 4. J. Doene, Victoria; 5. L. van Dijke. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, Soranus. Wip 1: eerste hoge vogel: N. Pankow, Soranus 2; tweede hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; eerste zijvogel: D. Boon man, tweede, derde en vierde zij vogel: G. van Garsel, beiden Sora nus; grootste aantal (6): L. de Jon ge, vliegende vogel: L. de Jonge en J. De Jonge, beiden ADLM. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; tweede hoge vogel: P. Vette, Concordia; eerste zijvogel: J. Walhout, Doel naar Hoger; tweede zij vogel: N. Pankow, derde zij vo gel: N. Schouwenaar, Juliana; vierde zijvogel: G. van Garsel, So ranus 2; grootste aantal (9): N. Schouwenaar. Ovezande - Sportzaal Wesse- loopark, Ravenstein, 49 schutters. Wip 1: beide hoge vogels: J. Bruël, Ravenstein; eerste zijvorel: R. Klippel, Doel naar Hoger; tweede zijvorel: B. Meyer, St.-Andries; derde zijvorel: J. Schipper, St.- Andries; vierde zijvogel: J. Doene, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Bruël, tweede hoge vogel: P. Wagenaar, Ravenstrein; eerste zij- vogel: R. Schriek, Diana; tweede zijvogel: F. de Visser, St.-Andries; derde zijvogel: H. van Stee, vierde zijvogel: R. Kriekaard, beiden Dia na; vliegende vogels: F. de Visser en J. Schipper, beiden St.-Andries; grootste aantal (7): N. Schouwe naar, Juliana. De volgende schie- ting is zaterdag 11 maart. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. E. de Smet/C. Verweij, 2. Th. Kints/C. Lauwerijs, 3. P. Rom- boiit/W. de Windt. Clinge - Malpertuus, ANBO. Mat 1: 1. mevrouw Hoeyland/J. Bouvre, DE KLinge/Stekene; 2. mevrouw Heye/E. Jonkers, Clinge. Mat 2. 1. mevrouw Blommaert/L. Kegels, Hulst/Heikant; 2. mevrouw Govaert/J. de Poorter, Clinge. Mat 2: 1. mevrouw Bouvre/J. de Groe ne, Stekene/St.-Jansteen; 2. me vrouw De Bot/J. Warrens, Hulst. MARKTEN SINT-NIKLAAS Nu Bouwen beurs - Stadszalen 10.00-18.00 uur THEATER GOES Hetty Heyting (ironische muzikale thriller) - Bloedlink - Prins van Oranje Nieuwstraat 14 - 20.00 uur 22,50) SINT NIKLAAS Lena - van Roel Verniers - door Theater Half Twaalf - Museum thea ter - 20.00 uur VLI5SINGEN De Gebroeders Flint - met La Mama - Arsenaaltheater Arsenaal plein 7 - 20.30 uur 17,50) KLASSIEK HULST Slagerij van Kampen - A serie of Stilles - percussie - Den Dullaert - 20.15 uur (ƒ20) MIDDELBURG Jasperina de Jong - met groot orkest in 'Morgenster' - Stads schouwburg - 20.00 uur 40) SINT NIKLAAS Anatevka (musical) - van J. Boek - door middelbare scholieren - Stads schouwburg - 20.00 uur POP EN JAZZ GOES Guido Belcanto (levensliederen) - Intiem - Podium 't Beest Beesten markt 3 - 20.30 uur 15) TEMSE Wannes v/dI Velde - 'Water en Wijn' - Gemeentefeestzaal - 20.15 uur VLISSINGEN Jamsessie - De Piek Hellebardier- straat 13-21.00 uur ZIERIKZEE Porgy Bess (jazzklassieker als dansmusical) - door Opus One - Concertzaal Oude Haven 13 - 20.00 uur 20) DIVERSEN AXEL Kaarting - Boemerang - 20.00 uur Clubkaarting - Ons Genoegen, De Graanbeurs - 20.30 uur Bingo - Gregoriuscentrum - 14.00 uur MIDDELBURG Economische groei, ontwikkeling en duurzaamheid - lezing prof. dr. Kuyvenhoven - Aula Zeeuwse Biblio theek- 16.45-18.45 uur 5T.-JANSTEEN Kaarting - De Kroon -14.00 uur Jeugdsoos - gemeenschapscentrum de Warande -19.00 uur WALSOORDEN Vleesprijskaarting - Rue du Nord - 14.00 uur SLUISKIL Bieden en jokeren - café Atlanta - 20.00 uur STOPPELDIJK Koersbal - KBO - 't Gelaag - 14.00 uur SPUI Open huis - De 3 Gehughten - 21.00 uur CLINGE Jokeren - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Kaarting - De Landbouw - 20.00 uur Koersbal - Malpertuus -13.30 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - De Reizende Man -19.30 uur HULST Bingo - De Lieve -14.00 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling - De Betekoppen - openbare bibliotheek - 13.30-20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.30 uur Junior HULST De Koning van Engeland 19.30 uur De Leeuwekoning 19.30 en 22.00 uur Disclosure 19.30 en 22.00 uur River wild 19.30 uur Junior 19.30 en 22.00 uur Frankenstein 22.00 uur Pulp Fiction 22.00 uur The Lionking MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Eat drink man woman 22.30 uur Clear and present danger OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur Interview with the vampi re VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 en 21.30 uur Disclosure 19.00 en 21.30 uur The River Wild 19.00 uur Only you 21.30 uur Frankenstein 19.00 uur Lion King 21.30 uur Priscilla KNOKKE Beverly Sereens 20.00 en 22.30 uur Disclosure 20.00 én 22.30 uur Frankenstein 20.00 en 22.30 uur Greedy 20.00 en 22.30 uur The Chase Kettingbotsing Goes - Woensdagmiddag vond op de 's Heer Hendrikskinde- rendijk een kleine kettingbot sing plaats met vier auto's. Er vielen geen gewonden bij. Drie voertuigen leden schade. Aanrijding Goes - Dezelfde middag vond op het kruispunt van de 's Heer Hendrikskinderendijk en de Ringbaan West een aanrij ding plaats waar vier auto's bij betrokken waren. Ze wer den allen beschadigd. Er vie len geen gewonden. Gewonde 's Gravenpolder - Een dertig jarige motorrijder uit Goes is na een aanrijding met een ge broken been in het ziekenhuis opgenomen. Het ongeval vond plaats op de Goesestraatweg in 's Gravenpolder. De botsing ontstond toen een automobi liste een ander voertuig wilde inhalen en de tegemoetkomen de motorrijder te laat opmerk te. Snelheidscontrole Hulst - De politie hield woensdagavond van 20.40 tot 22.00 uur een snelheidscontro le op de Absdaalseweg in Hulst. Van de 126 passerende voertuigen reden er 24 te hard. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 82 kilometer per uur, terwijl vijftig is toegestaan. Doorrijden na aanrijding Hulst - Een inwoner van St. Jansteen heeft aangifte ge daan van een aanrijding. Hij had zijn auto geparkeerd aan de Vestdijkstraat in Hulst, waar een ander vervolgens te gen zijn rechter portier aan reed. De veroorzaker van de schade is doorgereden zonder zich bekend te maken. Snelheidscontrole Clinge - De politie controleer de woensdag op de 's Gra venstraat in Clinge de snel heid van 328 passerende voer tuigen. Ze constateerde 34 overtreders. De hoogstgeme ten snelheid was tachtig kilo meter per uur. Op de 's Gra venstraat mag vijftig gereden worden. St-Jansteen PLAY-IN - De r.-k. fanfare St.-Jan heeft als tweede eve nement op het feestprogram ma, in verband met het 100-jarig bestaan, een play-in staan. De Westbrabantse en Zeeuwse Muziekbond houden dit evenement samen met de fanfare in gemeenschapscen trum De Warande zondag 5 februari. Aan deze play-in doet een groot aantal muzi kanten van diverse gezel schappen uit Zeeuws-Vlaan- deren mee. JAARMARKT - Het jaar marktcomité is druk bezig met de voorbereidingen voor de jaarmarkt die zaterdag 4 maart wordt gehouden. Men is begonnen met de verkoop van de loten, waarvan de trekking 4 maart is. Rondom de jaar markt worden weer tal van activiteiten gehouden, zodat de gehele dorpsgemeenschap mee kan genieten. In de loop van de dag worden, onder lei ding van dirigent Leo Verstig- gel, vier nieuwe muziekwer ken ingestudeerd. De muzi kanten worden tussen 09.30 uur en 10.00 uur in het ge meenschapscentrum verwacht. De slotuitvoering van de inge studeerde muziek zal wordt 16.30 uur gegeven. Belangstel lenden zijn daarbij van harte welkom. Hulst INFORMATIE-AVOND - Het Katholiek Vrouwengilde houdt maandag 20 februari een avond over het jaarthema 'Wie zorgt er na de 1990-maatregel'. Het woord zorg kan op vele manieren worden ingevuld. Hoe en wat er gezorgd moet worden zal ter sprake komen. Deze avond wordt verzorgd door Miep Landsbergen en Fien van Ot- terdijk, begeleidsters van de Werkgroep Vorming van KVG Zeeland. De avond in Het Reynaertshof begint om 20.00 uur. Naast de leden die 5 gul den betalen zijn ook introdu- cées welkom. Zij betalen 7,50. Kapellebrug ROZENKRANS - In de kapel van O.L.V. Ter Eecken te Ka pellebrug wordt zaterdag 4 fe bruari een rozenkransgebed gehouden. Aanvang 14.30 uur.

de Stem | 1995 | | pagina 13