ientuutn. 0: iSTE PRIJZEN DE STEM Acht jaar cel voor turntrainer na doodslag pupil watersnood: voetbal in de knel 6Andere' Van Poppel blinkt uit J®grC•ontmknsias lil™ res ™SUW0 leK°®,iaa» kortingsbon flopéewUiteM Gloudemans GVVB stelt NEC-Feyenoord uit; competitie eredivisie duurt mogelijk langer Competitieleider Serie A eist maatregelen UITSLAGEN standen Turkse arbiter staakt duel |ua lange scheldkanonnade LE LANDMACHT LEDE EN VEILIGHEID BEDSPREI „Maten vanaf "180x250 cm kleur lila en naturel. Van 109<voor ^BIJPASSEND "SIERKUSSEN 40 KLEUR LILA 34r9Tvoor BLAZER waliteit 'voor 79.- nu met bon voor: rltalianen' tiogelijk liet tegen IPortugal Hiddink sport KORT Zwemmer Loader dichtbij wereldrecord Golf Verlies RBC 2 B sportnieuws KORT SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL IJSHOCKEY TENNIS EBRUARI 1995 X 54 en ®n gjjtis EEN HALFJAAR ZACHTE STANDAARD contactlenzen inkl. vloeistoffen PER PAAR naken niet nodig, maar ik raad het wel aan. hoefje helemaal niet te wachten." Baa?,eV^"9 van de ebroken lens Iformatie Centrum van de Koninklijke lel altijd een baan die aansluit op je |erust een wereldbaan, want we zijn inzetbaar, je hebt keus uit zo'n es en we hebben al gauw een paar oop eens vrijblijvend binnen en kijk op lou past Onze voorlichters staan altijd rtellen wat jouw mogelijkheden zijn. lom, dagelijks (ook op zaterdag) van lanaf 11.00 uur, donderdag tot -A- Icentrum Koninklijke landmacht efoon 076-223111. 2/2 t/m 6/2 Zolang do voorraad strekt Iionwerina/rolluiken .kunststof en aluminium ramen deuren jé sSP [rres met schuifdak gevelprodukten bv Bredaseweg 106 Oosterhout 01620-55894 Sport Boekarest (rtr) - Een Roe meense turncoach is dinsdag I". Boekarest tot acht jaar Iveroordeeld wegens doodslag. Jpe rechtbank achtte hem J «huldig aan de dood, in no- Iveinber 1993, van een elfjari ge pupil. Florin Gheorghe (25), trainer van de elite-vereniging Dynamo, sloeg in november 1993 Adriana Giurca dood. Hij raakte tijdens een oefening op de evenwichts- balk buiten zinnen, trok Giurca van de balk en ranselde haar zo af, dat ze korte tijd later in het ziekenhuis aan haar verwondin gen overleed. Gheorghe en de ouders' van Giurca waren dinsdag niet aan wezig in de rechtszaal. De trai ner zit sinds februari 1994 in de cel. „De rechter is clement," rea geerde de moeder van het slacht offer het vonnis. „Gheorghe sloeg mijn dochter als een beest. Haar dood was meer dan dood slag, het was moord." De rechter veroordeelde de coach boven dien tot het betalen van tien miljoen lei, ongeveer 10.000 gul den. De Giurca's gaan de Dynamo gymnastiekschool vervolgen. Ze verwijten de leiding „onverant woordelijk optreden" door een crimineel als trainer aan te stel len. Pupillen van Gheorghe ver klaarden onder ede voor de rech ter dat lijfstraffen regelmatig voorkwamen. „Wij accepteerden de klappen en de pijn, omdat we ervan overtuigd waren dat dit een onderdeel van de training vormde," zei een ploeggenote. Octavian Bellu, werkzaam als hoofdtrainer aan het nationaal olymisch turncentrumin Deva, gaf als reactie dat ondanks de val van het communistisch regi me in 1989 een ijzeren discipline de beste voorwaarde is voor turnsters om de top te bereiken. Door Jaap van Essen Zeist - De eredivisiewedstrijd NEC-Feyenoord wordt komende zondag niet gespeeld. Gezien de dreigende j situatie door het hoge water en de massale evacuaties in directe omgeving van Nijmegen vindt de KNVB het et gepast de wedstrijd gewoon te laten spelen, zo Istelde een woordvoerder van de bond gisteren. (Praktisch gezien zou het afwer- :n van de wedstrijd met ver- iogd risico in Nijmegen toch al n groot probleem zijn geweest. |üet politiekorps van het district iden-Gelderland is momen- I al overbelast door de eva luaties en het bewaken van de platen gebieden. Daardoor zou liet inzetten van minimaal 120 voor een voetbalwed- Brijd onmogelijk zijn. I.Zou de KNVB toch hebben Irastgehouden aan het doorgaan la die wedstrijd, dan hadden lie zo goed als zeker een verbod burgemeester uitgelokt. iDaar zit ook niemand op te liachten," aldus een woordvoer- Ifevan de bond. wat betreft de overige Idsels uit het betaalde voetbal in i met veel wateroverlast |)tziet de KNVB vandaag tijdens i extra overleg de situatie, lïtoral de toestand in Zuid-Lim- (Roda JC-Vitesse), Deven- JVan onze verslaggever - Rond de oefenwed strijd Nederland-Portugal s al veel te doen. De op 22 februari vastgestelde inter- l zorgde voor de nodige looldbrekens met betrekking P de bekercompetitie. Nu fjragt bondscoach Guus Hid- ook nog een aantal ba sspelers te moeten missen, fje Italiaanse voetbalbond be- gisteren dat de duels die ende weekeinde niet door- vanwege de rellen rond de JMstrijd Genoa-AC Milan, op F februari worden ingehaald, pt betekent dat op 22 februari j® compleet programma in de fwie A wordt afgewerkt, waar- pr spelers als Jonk, Bergkamp I" Winter met hun club in actie JMten komen. P KNVB kan spelers opeisen [oor een gelimiteerd aantal in- P'ands, maar voor een oefen- 1®! is het niet waarschijnlijk la' de bondscoach zover wil I'm, Guus Hiddink verblijft de- r dagen overigens in Portugal, prdoor bij de KNVB niemand pluitsel over de kwestie kon Pen. ter (Go Ahead-Twente) en Den Bosch (Den Bosch-TOP) vergt extra aandacht. NEC-Feyenoord is nu al het 42e competitieduel dat dit seizoen om de een of andere reden niet op de vastgestelde datum kan worden gespeeld. Competitielei der Jan Huijbregts heeft nu het plan de competitie van een extra speelweekeinde te voorzien. Huijbregts wil het weekeinde van 26 maart gebruiken om zo veel mogelijk competitieduels (Twente-Ajax, Feyenoord-Roda) in te halen. Daarvoor nam de competitieleider contact op met bondscoach Guus Hiddink. Die moest zijn instemming met het plan te betuigen. Op 29 maart staat immers de interland tegen Malta op het programma. Hid dink diende dus een uitzonde ring op de normale voorberei dingen van Oranje toe te staan. Gisteren ging de bondscoach er mee akkoord dat zijn selectie zich pas op maandag 27 maart verzamelt in plaats van drie da gen eerder. Inmiddels is ook geopperd de competitie een week te verlen gen. Dat zou inhouden dat de laatste ronde pas op 4 juni in plaats van 28 mei wordt ge speeld. In dat geval zou Oranje ook voor het EK-kwalificatie- duel tegen Wit-Rusland (op 7 juni) maar drie dagen voorberei ding hebben. Huijbregts: „Voor lopig denken we nog niet aan het verlengen van de competitie. Niet alleen Oranje is dan een probleem, maar allerlei afspra ken met lokale overheden vergen dan ook de aandacht." De badmintonbond twijfelt over het doorgaan in het weekeinde van de NK in de Maaspoort in Den Bosch. Bij de badmintonbond kijken de medewerkers met meer belang stelling naar de lucht dan nor maal. „We leven van dag tot dag," zegt woordvoerder Kool. „We hebben veelvuldig contact met het crisiscentrum in Den Bosch. In de huidige situatie is de sporthal vanaf het zuiden met bereikbaar en is de toegangsweg vanuit het oosten (richting Nijt< megen) lastig. Zodra ook uit noordelijke richting (Utrecht) geen verkeer kan komen, gelas ten we het evenement af. Tot die tijd zijn we aan de weergoden overgeleverd." jtokara (dpa) - De Turkse FIFA-scheidsrechter Serdar takman is sinds een week de held van miljoenen landge noten die fatsoensnormen hoog in het vaandel dragen. De 1 -jorige arbiter staakte vorige week het bekerduel tussen I Kocaeli en Samsun, omdat de 10.000 toeschouwers hem «Wtscholden. Aanleiding voor de spreekko- was het feit dat Cakman de 24e minuut een speler Kocaeli van het veld uurde. Toen de beledigingen minuten later nog niet wa- verstomd, legde hij de Vil rijd stil- -Ik kon het om- me van mijn moeder, vrouw n zoontje gewoon niet meer «dragen. Onze vrouwen "eten naar het voetbal kun- kijken zonder te maken te In fen met scheldpartijen." e Turkse voetbalbond beslis- I maandag dat het duel zon- I «at }?escholiwers wordt her in», 1 de stand °-°- De weg- |L speler mag dan ge- I i» il meedoen. Kocaeli leidde 11-n c gestaakte thuisduel met |.t, bmrosun won de heen wed- |strBd met 2-0. Cakman lijmde uit protest te gen die beslissing zijn fluit tegen de deur van de voetbal bond. Hij had graag gezien dat Samsun reglementair was uit geroepen tot winnaar. De ar biter zei maandag dat hij al leen nog maar Turkse ama teurwedstrijden fluit, totdat de bond haar beslissing her roept. Wanneer de Turkse bond hem niet schorst, leidt de FIFA-arbiter op 21 februari de interland Malta-Luxem burg. De top-arbiter, in het dage lijks leven sportleraar, hoopt op solidariteit van zijn colle ga's. Het is niet uitgesloten dat die besluiten het komend weekeinde geen wedstrijden in de Turkse profcompetitie te leiden. Van onze verslaggever Gardan - Jean-Paul van Pop- pel is sprinter af. Dat be weerde de bijna 32-jarige renner van de nieuwe Franse ploeg Le Groupement giste ren tenminste na afloop van de GP Marseillaise (Frankrijk), de openingswed strijd van het Europese wie- Ierseizoen. Van Poppel was de onbetwiste uitblinker in de door zijn Bel gische ploegmaat Stephane Hen- nebert gewonnen wedstrijd. Jean-Paul van Poppel eindigde op de vijfde plaats, door de sprint van het peloton te winnen. Met die klassering was hij echter niet tevreden. „Ik wilde eigenlijk in mijn eentje aan de eindstreep komen," ver telde Van Poppel. „In de toe komst wil ik het niet meer op een eindsprint laten aankomen. Afgelopen jaar ben ik ook al verschillende keren in de aanval gegaan. Dat gaat nog vaker ge beuren. Het wordt voor mij steeds moeilijker om een sprint te winnen. Ik voel mij nog sterk genoeg om het in mijn eentje of met een groepje te proberen." Door voor de aanval te kiezen, volgt Van Poppel het voorbeeld van de Italiaanse wegsprinter Guido Bontempi. De Italiaan ontpopte zich als een hardrijder van grote klasse, toen hij zich niet meer in massasprints meng de. Hennebert versloeg na 142 kilo meter zijn landgenoot Nico Mat- tan in de sprint. Het tweetal was 30 kilometer voor de eindstreep uit een kopgroep van 17 renners, onder wie Jean-Paul van Poppel, ontsnapt. Op de helling Le Petit Galibier kwam Van Poppel als tweede boven. Hij ging met de Fransman Colotti in de aanval, maar de marge werd niet groter dan een halve minuut. Ploeg maat Hennebert en Mattan had den meer succes Jean-Paul van Poppel, die een echte aanvaller wil worden. Uitslag: 1. Hennebert (Fra) 142,6 km in 3.22.40, 2. Mattan (Bel), 3. Piane- gonda (Ita) 1.36, 4. Teyssier (Fra) •1.40, 5. Van Poppel (Ned) 1.43, 6. Sergeant (Bel), 7.~Thibout (Fra), 8. Redant (Bel), 9. Colotti (Fra), 10. Henry (Fra). Overige Nederlanders: 17. Van Cadsand, 26. Akkermans FOTO DE STEM/BEN STEFFEN 9.10, 29. Meijs, 35. Harmeling, 36. Vermeij, 40. Knaven, 81. Zanoïi, 91. Nijdam, 110. Cornelisse, 112. Van Steen, 113. Hoffman. JOSÉ MARIA OLAZABAL is gisteren in het ziekenhuis van Barcelona opgenomen voor een operatie aan zijn rechtervoet. De Spaanse golfer zal daardoor in de maand februari op non-actief staan. Den Bosch - De reserves van RBC verloren gisteren in Den Bosch het competitieduel tegen Den Bosch 2 met 1-0. In het begin van de wedstrijd scoorde Peter Burg uit een dood moment. RBC 2 kreeg voor rust enkele kansen, maar benutte die niet. Na de hervatting, toen het spel zeer rommelig was, kregen beide teams geen scoringsmogelijkhe- den. Reserve eerste divisie A:Den Bosch- RBC 1-0. Espoo (sid) - Bij de wereldbe kerwedstrijden zwemmen in het Finse Espoo heeft Da- nyon Loader het wereldre cord korte baan op de 400 meter vrije slag net gemist. De Nieuwzeelander tikte dinsdag aan na 3 minuten en 40,84 seconden. Daarmee was hij 3/100e seconde langzamer dan de Zweedse wereldre cordhouder Holmertz. De prestatie van Loader, de nummer twee van de wereld op de 200 meter vlinderslag, was de opvallendste op de eerste dag in Espoo, zo'n 25 kilometer Helsinki. Verrassend was winst van Rania Elwani Egypte op de 50 meter vrije slag. Ze versloeg de Amerikaanse Van van de uit Dyken, derde op het WK, met 9/100e seconde. Espoo (Fin). Wereldbeker. MANNEN 100 m vrij: 1. Sievinen (Fin) 48,32, 2. Gunzel (Dui) 49,43, 2. Fox (VSt) 49,84. 400 m vrij: 1. Loader (NZe) 3.40,84, 2. Kasvio (Fin) 3.41,57, 3. Siciliano (Ita) 3.50,58. 100 m rug: 1. Schwenk (VSt) 54,71, 2. Letzin (Dui) 55,10, 3. Spokas (Lit) 55,23. 50 m school: 1. Cleveland (Can) 29,04, 2. Biega (Lit) 29,09, 3. Pachel (Est) 29,10. 200 m school: 1. Sacchi (Ita) 2.14,21, 2. Lehtinen (Fin) 2.14.72, 3. Jarzyna (Pol) 2.15.57. 50 m vlinder: 1. Foster (GBr) 24,15, 2. Suurvali (Fin) 24,45, 3. Aakeson (Zwe) 24,70. 200 m vlinder: 1. Hanski (Fin) 1.56,46, 2. Galka (Pol) 1.57,19, 3. Setterberg (Zwe) 2.01,90. 100 m wissel: 1. Sievinen (Fin) 54,10, 2. Malinski (Pol) 56,27, 3. Marchand (Fra) 57,01. 400 m wissel: 1. Malinski (Pol) 4.11,70, 2. Lundin (Zwe) 4.17,57, 3. Myden (Can) 4.17,90. VROUWEN 50 m vrij: 1. Elwani (Egy) 25,67, 2. Van Dyken (VSt) 25,76, 3. Salmela (Fin) 25,93. 200 m vrij: 1. Moravcova (Slo) 1.58,93, 2. Elwani (Egy) 1.59,73, 3. Limpert (Can) 2.00,64. 800 m vrij: 1. Hardcastle (GBr) 8.28,87, 2. Jung (Dui) 8.29,50, 3. Puukka (Fin) 9.03,43. 50 m rug: 1. Buschschulte (Dui) 28,52, 2. Jacobsen (Den) 29,22, 3. Moravcova (Slow) 29.53. 200 m rug: 1. Jacobsen (Den) 2.10,62, 2. Buschschulte (Dui) 2.10,98, 3. Salvajalo (Ita) 2.12,52. 100 m school: 1 Wilson (NZe) 1.11,03, 2. Herbst (Dui) 1.11,37, 3. Bremond (Fra) 1.11,93. 100 m vlinder: 1. Jacobsen (Den) 1.00,22, 2. Jeanson (Fra) 1.00,41, 3. Amey (Can) 1.01,44. 200 m wissel: 1. Limpert (Can) 2.14,32, 2. Herbst (Dui) 2.14,96, 3. Rolph (GBr) 2.15,08. Rome/Genua (rtr/sid) - Het openbaar ministerie in Genua legt de man die zondag een Genoa-supporter heeft doodgestoken, doodslag ten laste. Daar op staat in Italië levenslang. Dat heeft dinsdag de officier van justitie ver klaard. De 19-jarige Simone Barbaglia zou zondag voor de wedstrijd tussen Genoa en AC Milan een 24-jarige supporter van Genoa hebben doodgestoken. Tegenover de politie ver klaarde hij uit zelfverdediging te hebben gehandeld. De politie heeft inmiddels een tweede ver dachte aangehouden. Hij was de bezitter van het mes. De hoofdverdachte zou tegenover die 17-jarige jongen hebben verteld dat hij het mes nodig had om een Genuees dood te steken. In de woning van de 17-jarige vond de politie nog zes messen. Drie ervan hadden lemmets van veertig centimeter of langer. In Rome is dinsdag het sein gegeven tot oprichting van een preventie-commissie die het geweld en vandalisme in de sport moet voorkomen. Dat verklaarde minister Bran- caccio van binnenlandse zaken na een on derhoud met Mario Pescante, voorzitter van het nationaal olympisch comité, en Antonio Matarrese, de eerste man van de voetbal bond. Het sportleven ligt zondag overigens niet helemaal stil in Italië. De Davis- Cup-wed strijd tegen Tsjechië gaat normaal door, ook de paardesport handhaaft de evenementen. Er is geen voetbal. De negentiende speeldag is verschoven naar 12 februari, de 20e naar 19 februari en de 21e naar woensdag 22 februari. De competitieleider van de Italiaanse Serie A, Luciano Nizzola, wil voortaan supporters van de uitspelende club uit de stadions weren. „Zij moeten het duel maar in hun eigen stadion op grootbeeldschermen vol gen," aldus de competitieleider. De burgemeester van Genua, Ariano Sansa, heeft besloten dat de komende weken geen voetbalwedstrijden in het Luigi-Ferraris- stadion mogen plaatshebben. Dat geldt ook voor wedstrijden van stadgenoot Sampdoria. Het afgebroken duel tussen Genoa en AC Milan is vastgesteld voor 15 februari, op neutraal terrein en zonder toeschouwers. De lijst van gewelddadigheden in de lopende Italiaanse competitie is lang. Sinds de com petitiestart zijn al 40 mensen gearresteerd, kregen er 110 een proces-verbaal, raakten 120 politiemensen gewond en kregen supporters een stadionverbod opgelegd. 150 WOENSDAG 1 FEBRUARI 1995 DEEL Ellerman acht maanden buitenspel Enschede - Juul Ellerman staat zeker acht maanden buitenspel. De 29-jarige speler van FC Twente onderging dinsdag in het Medisch Spectrum Twente in Enschede een kijkoperatie aan de linkerknie. Bij die ingreep bleek de voorste kruisband niet meer intact. Chirurg Vierhout, tevens clubarts, verving de band door een kunststof exemplaar. Ellerman liep de blessure op in de competitiewedstrijd tegen Dordrecht'90 op 21 januari. Het ministerie van justitie móet de aanvraag voor een verblijfsvergunnig voor de Rus Petrov in behandeling nemen. Dat heeft de president van de rechtbank in Den Bosch bepaald. Hij vaardigde een verbod uit tot uitzetting van de voetballer. RKC heeft Petrov aangetrokken. De Rus wacht nog op een werkvergunning. Na afgifte daarvan kan Justitie overgaan tot de verblijfsregeling. Dat dient uiterlijk woensdag 1 februari te gebeuren, aldus de rechtbankpresident. De gemeente Den Bosch wil voor zeven miljoen gulden het verouderde voetbalstadion van de eredivisieclub FC Den Bosch in sportpark De Vliert grondig vernieuwen. Dat plan, dat voorziet in 5000 overdekte zitplaatsen, wordt morgen gepresen teerd door wethouder Q, Paanakker van sportzaken. Het is hoogst onzeker of het voorstel ook wordt gesteund door de politiek. Labour-politici steunen Cantona Londen - Eric Cantona, de Franse aanvaller van Manchester United, heeft steun gekregen van Britse politici. Drie parle mentsleden van de Labour-partij willen door middel van een resolutie voorkomen dat de voetballer tot aan het eind van het seizoen geschorst blijft. Manchester United legde Cantona die straf op nadat hij vorige week woensdag een karatetrap had uitgedeeld aan een provoce rende supporter. Parlementslid Terry Lewis vond Manchesters straf voorbarig. „Door die strafmaatregel ontstond een massahysterie. De pers wakkerde die nog eens aan," aldus Lewis. Hij riep de Engelse voetbalbond (FA) op de schorsing zo snel mogelijk op te heffen. Intussen kreeg Cantona, die om de pers te ontlopen naar Frankrijk is vertrokken, een laatste waarschuwing. United- voorzitter Edwards zei dat hij de Fransman ontslaat wanneer die nog eens problemen veroorzaakt. „Laten we hopen dat Eric zich realiseert dat het zo niet langer kan en hij ons dankbaar is dat we hem deze laatste kans geven," aldus Edwards. Bayern München heeft de Duitse international Thomas Strunz van VfB Stuttgart aangetrokken. Met de transfer is een bedrag gemoeid van 5,5 miljoen gulden. De middenvelder, die pas op 1 juli in dienst treedt, tekende een contract van drie jaar. Twee dagen geleden kocht de landskampioen al de Oostenrijkse middenvelder Andreas Herzog. De twee profclubs van Keulen, FC Köln en Fortuna Köln, leven mee met de plaatselijke slachtoffers van de watersnood. Zij spelen op 21 februari een benefietwedstrijd tegen elkaar. De spelersgroep van FC Köln stortte eerder al een bedrag van ruim 22.000 gulden in het rampenfonds van de Westduitse stad. De Britse overheid weigert een onderzoek in te stellen naar belastingontduiking door Engelse voetbalclubs. Katy Hoey van oppositiepartij Labour had daar dinsdag tijdens een debat om gevraagd. Het parlementslid zei dat er in het Engelse voetbal flink wordt gerommeld met de financiën. Bessems gaat weer kunststoten Cadier en Keer - Na zich enkele jaren toegelegd te hebben op het driebanden maakt biljarter Jean Bessems op 11 en 12 februari in Amsterdam zijn rentree in het kunststoten. De Limburger heeft ingeschreven voor de Grand-Prixtoernooien in de eerste klasse. Hij hoopt zo snel mogelijk te promoveren naar de ereklasse, zodat hij de komende jaren weer op het hoogste niveau van het biljart artistiek kan deelnemen. Bessems won de wereldtitel artistiek in 1985 (Sluis) en 1988 (Stockerau). Mandela krijgt hoge sportonderscheiding New York - Nelson Mandela, president van Zuid-Afrika, ontvangt de Jesse Owens Trophee Global, een van de hoogste onderscheidingen in de sportwereld. De Trophee wordt eens in de twee jaar uitgereikt aan personen met een sportieve achter grond, die een belangrijke, maatschappelijke bijdrage hebben geleverd. Mandela, in zijn jeugd amateurbokser, ontving in 1993 de Nobelprijs voor dé vrede. De Trophee wordt 7 februari in New York uitgereikt. Met Mandela wordt ook Johann Olav Koss geëerd. De Noor, drievoudig winnaar van olympisch goud in Lillehammer, ontvangt de Jesse Owens Trophee International. Bonaly niet op EK Dortmund - Surya Bonaly heeft zich teruggetrokken van het Europees kampioenschap kunstrijden in Dortmund. De titelver dedigster heeft een blessure aan de rechtervoet. De Frangaise arriveerde maandag in Dortmund met een geheim zinnige blessure. Dinsdag trainde ze op het ijs van de Westfalen- halle, waarna haar moeder, tevens haar trainster, het raadzamer achtte haar dochter niet te laten deelnemen. „Surya," onthulde ze, „heeft veertien dagen geleden haar kleine teen gebroken." Een arts werd niet geraadpleegd, bang als de familie Bonaly was dat de medicus rust zou voorschrijven. „Surya trainde door met de tanden op elkaar." In Dortmund bleken de opofferingen dinsdag vergeefs. Dortmund. EK. Paarrijden, stand na korte programma: 1. Kovarikova/Novotny (Tsj) 0.5 pnt., 2. Wetzel/Steuer (Dui) 1.0, 3. Sjiskova/Naumov (Rus) 1.5, 4. Eltsova/ Boesjkov (Rus) 2.0, 5. Beretsjnaja/Sjachlov (Let) 2.5, 6. Petrova/Sitsjaroelid- se (Rus) 3.0, 16. en laatste: Jeltje en Alcuin Schuiten (Ned) 8.0. IJsdansen, stand na twee verplichte dansen (Ravensburger Wals en Yankee Polka): 1. Moniotte/Lavanchy (Fra), 2. Rahkamo/Kokko (Fin), 3. Krilova/ Ovsiannikov (Rus), 4. Navka/Gezoljan (WRu), 5. Anissina/Peizerat (Fra), Romanova/Jarosjenko (Oek), 25. en laatste: Aiiita Chaudhuri/Hans 't Hart (Ned). Koploper Standard Luik verliest Brugge - In de Belgische competitie wankelt de koppositie van Standard Luik. De leider verloor gisteravond met 2-0 van Club Brugge, de nummer drie van de ranglijst. Leonard (eigen doel) en Verheyen maakten de doelpunten. Arbiter Javaux deelde in de slechte topper zes gele kaarten uit, waaronder één aan de Nederlandse aanvaller Eykelkamp (Club Brugge). Uitslag: Brugge-Standard 2-0. Stand aan kop: Standard 20-29, Anderlecht 18-28, Brugge 19-28, Lierse 18-21. Toto 4: le prijs: 105 winnaars die elk 135,90 ontvangen; 2e prijs: 1084 winnaars die 8,70 ontvangen; 3e prijs: 4967 winnaars die 4,70 ont vangen. Oefenwedstrijden Malaga: BARCELONA - WERDER BREMEN 2-2 (2-1). 2. Escaich 1-0, 20. Basler 1-1, 29. Hagi 2-1, 58. Neubarth 2-2. Marseille: OLYMP1QUE MARSEIL LE - BAYERN MÜNCHEN 0-4 (0-3). 10. Schupp 0-1, 23. Zickler 0-2, 29. Scholl 0-3, 63. Hamann 0-4. Eerste divisie: Nijmegen - Rotter dam 8-5 (1-2 3-1 4-2). Tokyo. Vrouwen, 1,46 miljoen. Eerste ronde: Boogert (Ned)-Nei- land (Let) 6-4 6-4, Basuki (Ind)- Stafford (VSt) 6-1 6-1, Kamio (Jap)- Shi-ting (Tai) 6-2 6-2, Date (Jap/5)- Fendick (VSt) 4-6 6-3 6-1, Majoli (Kro/8)-Shriver (VSt) 6-4 6-0, Endo (Jap)-Hiraki (Jap) 7-5 7-5, Smas hnova (Isr)-Miyagi (Jap) 6-4 6-2, McNeil (VSt)-Rittner (Dui) 7-5 6-3. Auckland. Vrouwen, 182.750 gul den. Eerste ronde: De Weille (Ned)-Ful- co-Villela (Arg) 3-6 6-2 6-1, Helge- son VSt/2)-Vis (Ned) 6-3 6-3, Ksch- wendt (Dui)-Pitkowski (Fra) 6-3 6-0, Callens (Bel)-Lubiani (Ita) 6-3 6-2, Bradtke (Aus)-Hy-Boulais (Can/8) 5-7 6-1 6-4, Dechaume-Bal- leret (Fra)-Ellwood (Aus) 6-2 6-0, Halard (Fra/l)-Godridge (Aus) 6-2 6-2, Scurgo (Hon)-Golarsa (Ita) 6-4 6-4.

de Stem | 1995 | | pagina 9