gratis eï$1f Licht op groen voor milieupark m i/////s4s 'provincie ziet voorlopig af van juridische strijd met Cerestar ^82, Leerlingen De Geule spelen twee jubileummusicals lO? NOTKa ♦♦Vs Badminton voor vijftig-plussers POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN PHILIPS ICS verklaren bezwaren tegen composteerinrichting Waterlandkerkje ongegrond I i I jan onze verslaggever Oostburg start eind deze maand inzameling van gft-afval puidlandtheater in Terneuzen één dagje het domein van jarige basisschool I pesten, een professor, een '«rzoeksbureau en tenslot- primeur. Het zijn de JWiënten van de twee mu- P s die basisschool De .de vrijdag in het Zuid- er opvoert ter gele ed van haar twintigjarig "ileum. Uitstel betaling Nouvelle Bourse Verkiezingsavond D66 in Oostburg Nieuwe expositie in raadskelder Sluis IJzendijke IS TOERISME IETS VOOR JOU? KOM DAN NAAR DE OPEN DAG Nederlands Opleidingscentrum voor Toeristisch Kader .CD ■lmonze verslaggeefster s van Gent - Gedeputeerde Sta- m (GS) van de provincie Zeeland 15!„ af van een verdere juridische itrijd met het tarwe- en maïsver- 'ferkende bedrijf Cerestar Benelux ft uit Sas van Gent. I «komt omdat gistermiddag een zoge- ILi convenant werd ondertekend I iiarin afspraken zijn opgenomen over I «lieumaatregelen die Cerestar de ko- ie vier jaar gaat nemen. Het bedrijf vorig jaar vier miljoen gulden VIDEORECORDER Type VR 254. VHS HQ systeem. 8 Programma's/1 maand. I 42 Voorkeurzenders. Afstandsbediening. Automatische koppenreiniging. hds ;eur- HIFI-STEREO VIDEORECORDER Hifi-stereo videorecorder met 4 koppen. PDC/VPS Dual systeem. 48 Voorkeur zenders. Programmeerbare afstandsbediening. Kinderslot. .1... TOPUNE INTERN MODEM Topline 14.4000 Bps. type IVO 1414. DE TOEGANG TOT DE "ELECTRONISCHE SNELWEG" diening v Altijd volop parkeer- IjüJ gelegenheid AfbèeldingêrTkunnen afwijken. kennelijke fouten voorbehouden U koopt bij MUoirfJ«JJ altijd gegarandeero vow •ROOSENDAAL Boulevard 118 ETTEN-LEUR Markt 101 BREDA Tolbrugstraat 3-5* OOSTERHOUT Markt 10 •WAALWIJK Grotestraat 243 TILBURG Emmapassage 23 's-HERTOGENBOSCH Orthenseweg 86 donderdagavond koopavond besteed aan milieu-investeringen. Dit jaar wordt vijf miljoen geïnvesteerd onder meer in het ontzwavelen van water, waterbesparing en zinkverwijde- ring. In heel het land sluiten diverse bedrijfs takken intentieverklaringen af met de overheid. Zo bestaat er bijvoorbeeld ook een Intentieverklaring Chemische Industrie. Op zo'n verklaring stemmen de ondernemingen binnen die bedrijfs tak hun bedrijfsmilieuplan op. Die plannen moeten dan door de betrokken gemeenten, rijkswaterstaat, milieu-in spectie en waterschappen worden goed gekeurd alvorens GS er uiteindelijk een positief besluit over nemen. In sommige gevallen, zoals in dat van Cerestar, maakt de provincie echter afzonderlijke afspraken die worden vastgelegd in een convenant. .In dat convenant, dat gisteren dus werd on dertekend, zijn onder meer bepalingen opgenomen over het droogproces van Cerestar. Zo moet het bedrijf ervoor zorgen dat de uitstoot van stikstofoxi den wordt beperkt. De provincie Zeeland had aan de hin derwetvergunning die de gemeente Sas van Gent in de jaren tachtig aan het bedrijf had verleend, een voorschrift toegevoegd om de luchtverontreiniging te verminderen. Voor 1 juli 1992 al had Cerestar zijn installaties moeten aan passen om aan de verscherpte emissie norm te kunnen voldoen. Daartegen is Cerestar in beroep gegaan onder meer omdat de benodigde technologie (voor het aanbrengen van water/stoominjec- tie in het branderhuis) niet 'beschikbaar was. De Raad van State gaf het bedrijf gelijk en stond uitstel toe. Onlangs is volgens het Bureau Adviseur Beroepen Milieubeheer, dat de Raad van State in dit soort geschillen advi seert, zo'n nieuw brandersysteem op de markt gekomen dat Cerestar nodig heeft. Maar van een 'bewezen technolo gie' is formeel nog geen sprake, zegt G. Menken van het adviesbureau. Buiten landse bedrijven die al wel met dat systeem werken, tonen echter aan dat een onderneming als Cerestar met zo'n nieuwe gasturbine-installatie zelfs nog ver onder de huidige norm voor stiksto- fuitstoot kan komen. Definitief uitsluitsel daarover wordt in de loop van dit jaar verwacht. I jostburg - Gedeputeerde Staten van Zeeland zetten het cht op groen voor de oprichting van een milieupark/ janposteerinrichting voor afval in Waterlandkerkje. GS J floten gisteren een verklaring van geen bezwaar af te ■«ven. De tegen het plan ingediende bedenkingen zijn joorGS ongegrond verklaard. j is nog niet duidelijk wan- Ijermet de bouw van de inrich- l'jg begonnen kan worden. Bij I k Raad van State lopen immers heen paar bezwaarschriften de reeds verleende milieu- ,_o. jning. De verwachting be- at dat deze bezwaarschriften jo9 februari worden behandeld. I jowel wij als de firma Bron I den natuurlijk graag dat zo led mogefijk met de aanleg I wdt begonnen. Maar we moe- I a de behandeling van de be- I waarschriften nog afwachten," I tldus L. Polfliet van de gemeen- I ii Oostburg. :t milieupark in Waterland- ritje wordt opgericht door de I Sima Bron. Niet iedereen in het top is hier even gelukkig mee. i; wordt gevreesd voor aantas- ig van de leefbaarheid, stank - I «triast en waardevermindering I ade woningen. I Sirgemeester en wethouders van I totburg besloten al eerder deze I iedenkingen ongegrond te ver- n. GS gaan hierin mee. ins het dagelijks bestuur I a de provincie stuit de inrich- Vin onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg start maandag 11 februari met de ge scheiden inzameling van bet groente-, fruit- en tuinafval (gft). De bewo ners van de gemeente zetten die week voor de eerste keer de groene af valcontainer buiten. Het was in eerste instantie ie bedoeling dat vanaf 2 januari begonnen zou wor- ien met de gescheiden inza meling. Maar in verband Kt problemen bij de pro- iuktie en de levering van de Pene minicontainer was lie datum niet haalbaar. He inzameldienst begon op 24 januari met het huis aan buis afleveren van de groe ve minicontainers. Tegelij kertijd werd een folder met "■formatie en tips en een Wender met het ophaal- srhema afgegeven. ting niet op planologische be denkingen. Zo sluit de locatie aan bij het gestelde in het Streekplan omtrent de vestiging van dergelijke bedrijven. Het milieupark is onder andere bedoeld voor de overslag van afvalstoffen voor de stortplaats in de Koegorspolder. Het gaat dan onder andere om het groen te-, fruit- en tuinafval (gft) en het overige afval.' Omdat het nog een tijdje zal duren voordat de installatie werkt, is de gemeente naarstig op zoek haar een tijde lijke voorziening in de gemeente. Wethouder C. Bolijn deelde tij dens een commissievergadering mee dat die locatie nog niet is gevonden. Gedeputeerde Staten hebben in ieder geval nu de verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de inrichting in Waterlandkerkje. Bewoners vrezen voor aantas ting van de leefbaarheid omdat volgens hen de verhouding tus sen de grootte van het dorp en het bedrijventerrein helemaal scheef wordt getrokken. Het be drijventerrein beslaat volgens hen 64 procent van de opper vlakte van het dorp. Het Oost- burgse college reageerde hierop door te stellen dat het bedrijven terrein al aanwezig is sinds de jaren zestig. De daar in de buurt liggende woningen zijn pas ge bouwd ruim na de bouw van de bedrijfspanden. Daarnaast ligt het milieupark buiten de be bouwde kom van Waterland kerkje. Voor wat betreft de waardever mindering van de woningen ant woordt het college dat de be zwaarmakers eventueel in aan merking kunnen komen voor vergoeding van planschade. Vol gens het college staat toekenning of afwijzing geheel los van de aan de orde zijnde planologische procedure. Een en ander wordt overigens in de met Bron af te sluiten exploitatie-overeenkomst opgenomen. De gemeente dient in deze door het bedrijf te wor den gecompenseerd. B en W menen dat met de aanleg van het milieupark in Water landkerkje voor de inwoners van Oostburg, Aardenburg en Sluis een goede mogelijkheid wordt geschapen om bij te kunnen dra gen aan de afvoer en verwerking van afval. Bovendien wordt het hergebruik van materialen met het milieupark en composteerin richting in de hand gewerkt en mogelijk gemaakt. GS van Zee land delen deze zienswijze. In het kader van Meer Bewegen voor Ouderen namen 24 Terneuzense vijftig-plussers gisterochtend deel aan een badmintontoernooi in sporthal Het Zwaantje. De tien dames en veertien heren speelden tussen 9.00 uur en 12.30 uur dubbelwedstrijden. Het was de eerste keer dat in het kader van Bewegen voor Ouderen een badmintontoernooi plaatsvond. De organisatie van de wedstrijden was in handen van sportinstructeur Herman Filippo van de afdeling Maatschappelijke Zaken van de,gemeente Terneuzen. Bij de dames legde mevrouw De Kok met 148 punten beslag op de eerste plaats, gevolgd door mevrouw Van der Peijl (144 punten) en mevrouw De Oude (128 punten). De heer Schipper eindigde op de eerste plaats bij de heren (177 punten), tweede werd Riekwel (142 punten) en derde Juffermans (140 punten). foto wim koouman j Jjonze verslaggever I "ton Akinci 1'inn ■euzen - Heksen, lieg- J talf acht zullen de leerlin- -can de groepen één tot en L Vler op het toneel verschij- [j. ®et hun opvoering van J®#, liegbeesten en wat daar -. gebeurd6'. Quincy (6), Wou- lïcep n Ashley (5), allen van 1%, speelt professor Bolletje: "moet ik een vierkant hoed- |jJ<* een pruik." „En een J» fle'valt Ashley hem bij en i ai aal krom van hét la- «Is ze zelf ter sprake komt, iHektn eurt aan Quincy- »Ze lh._ Uan krijgt ze een lange i n. |„t(P twee, zijn er enthousiast Leerlingen van De Geule brengen liefst twee musicals ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van hun school. FOTO WIM KOOYMAN |Uen een punthoed op. En ze li» l?.®-vieze jurk aan," scha- Lh'i Wouter? Hij is een l!'lest Helemaal groen dus. maillot aan. Het drietal is wel zenuwachtig, al beweert Wouter eerst van niet. „Eerst wilde ik ook niet mee doen," geeft hij eerlijk toe. „Maar ik dacht aan mijn moe der. Zij zou in de zaal zitten en ik zou er niet bij zijn." Met de andere twee is het op een soort gelijke manier gegaan. Eerst geen zin, toen toch maar'over- stag gegaan en nu heel blij om mee te mogen doen. Jo Luijcks is één van de leraren die het gebeuren in goede banen probeert te leiden. Hij onderkent het probleem van het werken met kleine kinderen. „Ze zijn heel speels. Op het toneel staan ze bij wijze van spreken naar mama te zwaaien. Of ze roepen ineens dat ze moeten plassen. Ik ben ervan overtuigd dat er iets gaat gebeuren, maar daar kun je je niet op voorbereiden. De zaal ligt dan echter wel plat en dat is ook weer het leuke ervan." Na de laagste klassen is het de beurt aan de groepen vijf tot en met acht. Zij voeren de musical 'Primeur' op. Het gaat over het weekblad 'Flits' dat er nooit in slaagt een primeur te bemachti gen. Het onderzoeksbureau Mac- Keezie krijgt opdracht onder zoek te doen naar het reilen en zeilen binnen de redactie. Benny speelt een medewerker van dat bureau. Hij zal alles letterlijk onder de loep nemen. „We vinden dan hamburgerd oosjes en computerspelletjes," zegt hij. „Daarom moeten we mensen ontslaan. Als we denken dat we gewonnen hebben, komt zij met een primeur aan." Die redder-in-nood is Marie-Claire, alias telefoniste Pauline. „Dan Sas van Gent - Voor hotel-res taurant La Nouvelle Bourse in Sas van Gent is surséance van betaling aangevraagd en inmid dels ook toegezegd. Dat heeft de uitbater gisteren desgevraagd bevestigd. Op de reden waarom uitstel van beta ling is aangevraagd wilde hij niet ingaan. „Daarmee schaad ik alleen mijn bedrijf en dat wil ik niet. We draaien voorlopig ge woon door." De nieuwe uitbaters namen in 1993 het bedrijf, dat toen nog Hotel de la Bourse heette, over van W. Remery. La Nouvelle Bourse is een van de oudste hotels van Sas van Gent. Oostburg - De afdeling West Zeeuws-Vlaanderen van D66 houdt maandag 6 februari een verkiezingsavond in Oostburg met als gast het Tweede-Kamerlid Roger van Boxtel. Van Boxtel houdt zich in Den Haag bezig met volksgezond heid en gemeentelijke herin deling. Lijsttrekker gedepu teerde Alex Dijkwel is ook aanwezig, ook hij heeft zorg in z'n portefeuille. Verder zal de allang in West-Zeeuws- Vlaanderen bekende nummer acht op de lijst, ex-wéthou- der Trees de Blok, zich offici eel presenteren aan de kiezer. Sluis - De echtgenote van de Commissaris der Koningin in Zeeland, mevrouw H. van Gel- der-Wiggers, opent zaterdag een nieuwe expositie in de raadskel der van het stadhuis in Sluis. Op uitnodiging van de Stichting Raadskelder exposeren drie vrouwen die hun opleiding heb ben gehad aan de Akademie voor Kunst en. Industrie (AKI) in Enschede. Van Bea Verheul uit Ruurlo is grafisch werk te zien met het 'labyrinth' als onder werp en fascinatie. Gonny Dub- bink schildert in ei-tempera techniek, op zoek naar de bete kenis van leven, vrijheid en be wustzijn. De schilderijen van Gerrie van Apeldoorn laten vooral een heel eigen beeldtaal zien. Zij laat zich enerzijds in spireren door ikonen en de Itali aanse schilder- en fresco-kunst in de Renaissance, anderzijds door hedendaagse beelden op de televisie. Mevrouw Van Gelder is voorzit ter van de stichting Zeeland Cul- tuurmaand. Zij opent de ten toonstelling om 16.30 uur. De expositie duurt tot zondag 5 maart. zetten we Benny voor lui," gie chelt ze. Voor de hoofdredacteur, ge speeld door Jordy, loopt het ook slecht af. Tenminste, dat vindt hij zelf.' „Ik moet trouwen met Marie-Claire. Maar ja, het is maar toneel." De bruid is wel een beetje zenuwachtig. „Ik ben bang dat ik mijn tekst vergeet. Of uitglij als ik opkom." Grote hilariteit is het gevolg, want juist op dat moment gaat op het schoolplein iemand onderuit. Luijcks vindt een musical de ideale vorm om iets mee te vie ren. „Want je kunt er elke vorm van creativiteit Instoppen. En iedereen heeft een taak, tot op ruimen toe. Dat is ook het leuk ste, je doet het met z'n allen. Dat geeft een lekker gevoel." De hele organisatie heeft hem geen onoverkomelijke problemen opgeleverd. „Ik heb er alleen heel erg mijn best voor moeten doen om het in het Zuidland- theater te kunnen houden. Dat is heel anders dan in de hal van de school. Het licht is er veel beter, net als het geluid. Je krijgt on dersteuning van vakmensen. De hele entourage moet er iets on vergetelijks van maken." Snelheidscontrole Hoek - Bij een snelheidscon trole op de Hoekseweg in Hoek heeft de politie maandag slechts vier hardrijders ge pakt. De hoogst gemeten snel heid was 97 kilometer per uur. Op de Hoekseweg is 80 toege staan. In totaal passeerden er 257 voertuigen tijdens de con trole. Zakkenroller Terneuzen - Een 18-jarige vrouw uit Hulst is maandag middag het slachtoffer gewor den van zakkenrollerij, toen ze op de Professor Zeemanstraat op de bus stond te wachten. De vrouw mist een portemon nee met persoonlijke papieren. Botsing Terneuzen - Op de kruising van de Nieuwediepstraat en de Vlooswijkstraat in Terneu zen raakten maandagmiddag bij een botsing twee auto's zwaar beschadigd. De betrok kenen bleven ongedeerd. Het ongeluk ontstond doordat de chauffeur van één van de wa gens geen voorrang verleende aan de ander. Diefstal Terneuzen - Dieven hebben maandagnacht toegeslagen in een schuur van een woning aan de Hobbemastraat in Ter neuzen. De eigenaar consta teerde de diefstal van honder den guldens aan elektrisch ge reedschap. Inbraak Terneuzen - Ook de eigenares van een flat aan de Van Bra- kelstraat in Terneuzen mist voor honderden guldens aan elektrisch gereedschap. De spullen zijn weggehaald uit de berging. De inbraak moet tus sen vrijdag en gisteren ge pleegd zijn. Drugs Terneuzen - De politie heeft maandagnacht een 50-jarige man uit Terneuzen aangehou den wegens het bezit van een kleine hoeveelheid cocaïne en een boksbeugel. Daarnaast heeft de politie maandaga vond twee mannen uit België gecontroleerd op het bezit van drugs. Ze bleken enkele gram men hasj bij zich te hebben. De politie nam het spul in. Inbraak Kloosterzande - Gisternacht is ingebroken in een woning aan de Groenendijk in Klooster zande. De 25-jarige bewoner, die hiervan aangifte deed bij de politie in Oost-Zeeuws- Vlaanderen, mist enkele hon derden guldens en een aantal persoonlijke bescheiden. Verlichtingcontrole Terneuzen - Bij een door de politie van Terneuzen op de Axelsestraat in. die plaats ge houden verlichtingcontrole op fietsen en bromfietsen werden tussen 07.00 en 08.00 uur ne gen weggebruikers geverbali seerd wegens het niet voeren van een (deugdelijke) verlich ting aan hun voertuig. Enkele daarvan, aldus politie woord voerder C. Verdoorn, hadden zich van twee vorige opgelo pen processen-verbaal kenne lijk niets aangetrokken. Zij werden gisteren voor de derde keer en dat in twee weken tijd, weer op de bon geslingerd. Dealer gepakt Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft gistermorgen een 47-jarige man uit die plaats aangehouden en inge sloten. Volgens de politie is vast komen te staan dat de man vanuit zijn woning aan de Donze Visserstraat in Ter neuzen handelde in hard- en softdrugs. Steunfraiule Terneuzen - Namens de ge meente Terneuzen is bij de sociale recherche aangifte ge daan van fraude. Een 27-jarige inwoonster uit Ter neuzen wordt verdacht van steunfraude tot een bedrag van ongeveer 16.000 gulden. FNV - De afdeling IJzendijke van de Vrouwenbond FNV houdt woensdag 1 februari een ledenbijeenkomst in de rk basisschool Molehbolwerk in IJzendijke. Tijdens dezé bij eenkomst, die om 20.00 uur begint, zal I. Modde uit Oost burg de aanwezigen informa tie verstrekken over zelfverde diging. Oostburg D66 - De afdeling West- Zeeuws-Vlaanderen van D66 houdt maandag 6 februari een verkiezingsbijeenkomst in ho tel Du Commerce, waarbij Tweede-Kamerlid R. van Box'- tel zal optreden. Hij is gespe cialiseerd in volksgezondheid en gemeentelijke herindeling. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. KAARTINGEN Oostburg - Oostburgse Bridgeclub, zaal l'Ambassadeur, vrije wedstrijd, twintig paren. Groep A: 1. echtpaar Brugge, 2. Langedijk-de Ruyter en Legrand-Plasschaert. Groep B: 1. Gernaert-Lako, 2. Lalkens-Termoto, 3. Barendregt-Luteijn. Terhole - Zaal Staminee, achttien personen. Bieden: 1 J. Block, 2. mevrouw Van Goethem, 3. mevrouw De Kort. Jokeren: 1. J. Reyns, 2. mevrouw Claassen, 3. mevrouw De Waal. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, zestig personen. Bieden: 1. mevrouw Destombes, 2. J. Timmerman, 3. me vrouw Houck. Jokeren: 1. mevrouw Bode, 2. mevrouw Coone, 3. me vrouw Verplanken. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, 36 personen. Bieden: 1. F. Buys, 2. J. Domines, 3. C. van Hooye. Jokeren: 1. H. Coalone, 2. mevrouw De Graaf, 3. A. Aarts. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, 76 personen. Bieden: 1. A. Jansen, 2. A. de Bruyn, 3. W. Sorber. Clinge - Zaal De Landbouw, 39 personen. Bieden: 1. R. Verschuren, 2. A. Tielens, 3. mevrouw Tilleman. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. mevrouw De Koning, 3. mevrouw Acke. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, veertig personen. Bieden: 1. me vrouw Van Goethem, 2. mevrouw Ivens, 3. E. de Maat. Jokeren: 1. mevrouw Pauwels, 2. mevrouw De Kort-Reyns, 3. mevrouw Tielemun. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 33 personen. Bieden: 1. A. Aars, 2. J Ceton, 3. Th. van de Bos. Jokeren: 1 mevrouw Boerjan, 2. mevrouw Van Remoortere, 3. mevrouw De Vos. Eede - Zaal Hof van Eede, 25 perso nen. Bieden: 1 A. de Taeye, 2. S. Snouwaert, 3. M. van Rie. Kloosterzande - Zaal St -Martinus, veertig personen. Bieden: 1P. Ever- ert, 2. J. Bogaert, 3. R. de Kort. Axel - Gregoriuscentrum, Thalia, 64 personen. Bieden: 1. R. Verhelst, 2. J. Poppe, 3. A. Verhelst. Jokeren: 1 mevruow Van Opdorp, 2. mevrouw Vonhout, 3. mevrouw Weststra te. Hengstdijk - Camping De Vogel, 82 personen. Bieden: 1. L. van Goethem, 2. me vouw De De.yn, 3. J. Tieleman. Jokeren: 1. mevrouw Van CAmpenhout, 2. J. Herman, 3. me vrouw Ambrosini. Sluiskil - Zaal Atlanta, 71 personen Bieden: 1. J. Verkruyssen, 2. C Bleyenberg, 3. C. de Smit. Jokeren: 1. mevrouw Van Drongelon, 2. me vrouw De Rijk, 3. mevrouw Naeye. De Griete - Zaal De Griete, 26 personen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. P. Visser, 3. J. Hamelink. Axel - Showband Axel, dertig per sonen. Bieden: 1. J. de Rijke, 2. A. Hoogstrate, 3. G. van Opdorp. Joke ren: 1. A. Harms, 2. mevrouw Dek ker, 3. mevrouw Harms. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 75 personen. Bieden: 1. Th. Bos, 2. T. Kegels, 3. J. de Block. Jokeren: 1 mevrouw Lernout, 2. mevrouw Taalman, 3. mevrouw Ketting. (ADVERTENTIE) en heb je minstens HAVO op zak, zaterdag 4 februari NOTKa Amersfoort Ringweg-Kruiskamp 70 Telefoon 033-757040 zaterdag 11 februari NOTKa Breda Boschstraat 32-34 Telefoon 076-148300 Van 10-1 3 uur, met elk half uur een presentatie. Het NOTKa leidt al meer dan 25 jaar lang jonge mensen met succes op voor een kaderfunctie in het toerisme. Zo'n 80% van de geslaagden vindt al na korte tijd een baan! Dit is te danken aan de kwaliteit van de opleiding en van de docenten, die hun sporen in de praktijk hebben verdiend. Het is ook belangrijk te weten dat er nauw wordt samengewerkt met opleidingscentra in diverse landen van Europa en dat de relatie met toekomstige werkgevers optimaal genoemd mag worden. Kortom: het volgen van de opleiding bij het NOTKa biedt je de beste garantie op een boeien de kaderfunctie in het toerisme. Kom naar de Open Dag en laat je uitgebreid informeren. Korte praktijkgerichte dagopleiding op hoog niveau (duur 2 jaar) Een studieplaats is verzekerd (geen loting) Studiefinanciering van toepassing (WSF 18+) Zo'n 80% van de geslaagden vindt snel een baan Amersfoort-Breda-Züricfi Erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen op grond van de Wet op de er kende onderwijsinstellingen, voor zover het onderwijs binnen de reikwijdte van de Wet valt.

de Stem | 1995 | | pagina 17