ormeert DE STEM (Hennekeij gokt op miljoenen hm I TOYOTA VAN DORST leeland wijst vijf locaties aan voor opvang van evacués 076 - 200644 genaar-Abbink bi Schuur brandt uit in Westdorpe RALADVERTISING IT TOYOTA ni Ass. Garage bungalow staat 23,3 centimeter in natuurgebied van Het Zeeuws Landschap 'Van den Ende-truc' werkt niet bij vrouw uit Breskens Geld Bingo Lang leve de koningin ..T (eeuws bedrijfsleven zou moeten dokken om WOV dichter bij te brengen Ramen van De Stem en deur supermarkt beklad Nog dit jaar meldingsplicht voor zeeschepen over lading Fusie Rabobanken Hulst en Nieuw-Namen is rond Gloeilampen 10 stul t, toch kompleet nje |e keus of spaarregelingen \ig Damesslips "Tee Tee" 3 stuki Geldzaken Braderie/Markten ^oienmarkt, Molenplein. Diversen massage (Huis)Diet^JJ Papegaai Ambtenaren krijgen taalcursus Honderd miljoen kilo mosselen EBRUARI 1995 I u doet het beste zaken bij de grootste en actiefste I dealer van Nederland froatdijk 54 Breda 076-712000 Stationsstr. 25 Rijen 01612-28200 s Ucherpdeel 20 Roosendaal 01650-32050 i aageinde 39 Waalwijk 04160-38555 PHILIPS -5x60 Watt -4x40 Watt -1x25 Watt -E27 fitting -10015 elastische katoen - heup, midi ot tanga - maten 36/36 -48/50 irzekeringen, auto- 5ringen, geldlenin- hypotheken, arijnstr. 44, Breda. 206755/421378. icht voor de a.s. deelnemers: D.V. hopen wc 8 april de eerste markt weer te houden. Info: 01100-16898. ia beh. body? een goede s/dames gratis!! ;r masseur. 147677 RroHa Zeeland |an onze verslaggever ;„es - In de provincie Zeeland zijn jralsnog vijf locaties aangewezen ir de eerste opvang van evacués jt de bedreigde gebieden langs „j en Waal in Gelderland. Maar Itot dusver zijn er van het landelijk oördinatiecentrum geen verzoeken [ot het opnemen van mensen bin- ;r,gekomen, aldus een woordvoer der van de provincie gisteren aan |et eind van de middag, e Marinekazerne in Vlissingen is de ist aangewezen locatie voor de op- „,j van evacués. Daar is ruimte voor Berd personen. Volgende locaties op de lijst zijn vakantiecentrum 't Zeepe in Burgh-Haamstede (150 plaatsen) en het CNV-vakantie-oord Bos en Duin in Domburg (100 plaatsen). De provincie heeft deze drie gemeenten verzocht om alles in gereedheid te brengen om zonodig direct te kunnen inspringen. r Ditzelfde verzoek is gegaan naar het gemeentebestuur van Sluis/Aarden burg. Het gaat daar om het Studiecen trum in Aardenburg, waar plaats is voor de opvang van honderd mensen. Het motel Goes tenslotte biedt ruimte aan 150 evacues. De provincie, aldus een woordvoerder, verwacht met deze vijf opvangcentra voorlopig voldoende opvangruimte te bieden. In de provincie Zeeland zijn, als de nood aan de man komt, ruim 10.000 plaatsen voor evacués uit de bedreigde gebieden voorhanden. Deze ruimte is verdeeld in 2500 hotelkamers en in bungalowparken. Volgens de woord voerder van de provincie komen daar naast bij verschillende instanties, waar onder het Rode Kruis en de gemeenten, vele spontane aanmeldingen van parti culieren binnen om mensen onderdak te bieden. De provincie zal van deze aan biedingen alleen in de grootste nood gebruik maken. Ook Zeeuwse boeren bieden hun hulp aan aan gedupeerde collega's in Gelder land en Limburg. Vertegenwoordigers van het ministerie van Landbouw in Goes kregen gisteren een reeks tele foontjes te verwerken van boeren in Zeeland die stalplaatsen aanbieden voor vee dat uit de bedreigde gebieden is geëvacueerd. „De telefoon rinkelt constant en de mensen reageren best enthousiast om hulp te kunnen bieden," zegt woord voerder Strookman in het Landbouw- huis in Goes. „De een heeft plaats voor veertien stuks jongvee, een ander kan wel wat melkvee herbergen en een der de weet twintig mestvarkens onder te brengen." Onder die aanmeldingen ook een aantal uit Zeeuws-Vlaanderen. „Het gebied is lan onze verslaggever Ïerneuzen/Middelburg - Gedeputeerde J. Hennekeij lokt op een bijdrage van vijf tot tien miljoen gulden van let Zeeuwse bedrijfsleven om de exploitatie van de WOV dichter bij te brengen. -waterafstotend - roestwerend -alles glijdt lichter, stiller en gemakkelijker - beschermt rubber, plastic en metaal - Ideaal voor o.a.: auto-Interieurs, sloten en glijmechanlsm van b.v. laden - handig om In huis te hebben sprayfles 200 ml. [Hennekeij wil dinsdag 7 februa- i de dag voor het alles-of-niets- met minister Jorritsma i Verkeer en Waterstaat, de lijiers via de Kamers van Koop- 1 op tafel hebben. Henne- fieij kijkt vlak voor het overleg liog steeds tegen een gat van 150 liljoen gulden aan. ecretaris A. Zabel van de IZeeuws-Vlaamse Kamer van mdel zette gisteren vraagtekens bij de haalbaarheid van die datum. De Kamer hield en woensdag in het ge bouw aan de Schuttershofweg besloten bijeenkomst met vertegenwoordigers van het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven waarin de belangstelling van bedrijven is gepolst. De bedrijven kregen daar een toe lichting van de gedeputeerden "ruinooge en Hennekeij. e animo om te participeren in de financiering van de WOV lijkt aan de Zeeuws-Vlaamse kant lande Westerschelde vooralsnog /an onze verslaggever Hoofdplaat - De fundering van een garage van een bungalow it het plan Vossekaai (Village Schaldia) in Hoofdplaat staat 'oor 23,3 centimeter in een natuurgebied van de Stichting Het !eeuws Landschap. Dat hebben metingen van het kadaster litgewezen. Al sedert 1973 tot uw dienst financierings-intermediairs doorlopende kredieten persoonlijke leningen Wij hanteren de laagste rente met de soepelste acceptatie in heel Nederland! (20 lijnen) Geopend: ma t/m vr van 9-21 uur en za van 9-14 uur. oekadres: Teteringsedijk 14817 MA Breda^ kt Zeeuws Landschap trok vo- ije week bij projectontwikke- aar Colthof aan de bel omdat er i deze stichting een bun- in het natuurgebied ge- »uwd zou worden. Het zou om overschrijding van zeven ®ter gaan. De stichting vroeg "ilthof deze bungalow af te bre in, l"e projectontwikkelaar twijfel- i aan deze overschrijding en pakelde het kadaster in om de op té meten. De metingen pezen gisteren uit dat de over schrijding slechts 23,3 centime- Per bedraagt. Het gaat overigens alleen om de fundering van de staat een stukje te Pe' naar achteren. Dat is heel Van onze verslaggever Breskens - Onbekenden hebben op slinkse wijze getracht inwoonster van Breskens uit haar woning te lokken roet de bedoeling het huis leeg te roven. Dat vermoedt de veeuws-Vlaamse politie althans nadat de vrouw een vreemd voorval meldde. Ze kreeg een telefoontje na mens het produktiebureau van 00P van den Ende met de ®ededeling dat zij was uitver koren om aanwezig te zijn bij de opname voor een uitzen- Elke woensdag Hoofdprijs 600," Café de Smidse, CW Aanv. 20.00U. i v \J\JL ctn uiw-ur ®n§van het Rad van Fortuin, jie vrouw kreeg te horen wel- *e dag en hoe laat ze aanwezig rooost zijn in de televisiestu dio s. Ook kreeg ze een num ber door dat ze moest bellen ndien ze verhinderd was. Aanvankelijk was de Bressi- anse nogal beduusd, maar I oen ze weer een beetje beko- an was, besloot ze dat het otaal geen zin had de opna- esessie bij te wonen. Daarom aide ze het opgegeven num- er en kréég inderdaad het produktiebureau van Joop van den Ende aan de lijn. De op name waar het allemaal om draaide was echter al lang achter de rug. Bovendien stond op de lijst van uitgeno digde mensen niemand uit Breskens. Daarom vermoedt de politie dat in Zeeuws-Vlaanderen een criminele truc wordt uitgepro beerd die elders in het land ook al is toegepast. Mensen worden onder valse voor wendsels ergens naartoe ge lokt en tijdens hun afwezig heid wordt door dieven hun hele huis leeggeroofd. 'Een ge waarschuwd mens...', besluit politievoorlichter J. de Ko ning. niet bijster groot, liet Zabel gis teren doorschemeren. Hij wilde niet aangeven hoeveel bedrijven er positief hebben gereageerd. Volgens Zabel is het- echter nog te vroeg om nu al de balans op te maken. De actie loopt nog maar net. „Het wordt kort dag. Mis schien moeten we de actie na het overleg met Jorritsma door laten lopen. Maar daarover zijn tussen beide Kamers nog geen afspra ken gemaakt." Van de grote bedrijven in de kanaalzone heeft Dow Chemical,! de grootste werkgever in de streek, bedenkingen geuit tegeti de smeekbede van de provincie. Het bedrijf wilde gisteren echter niet inhoudelijk ingaan op de kritiek. Dé reacties van het bedrijfsleven boven de Westerschelde zijn nog niet in kaart te brengen. De Kamer van Koophandel- van Midden en Noord-Zeeland heeft pas komende donderdag de éér ste bijeenkomst met het bedrijfs leven. Lampionoptocht in Sluiskil vanwege de verjaardag van koningin Beatrix. vervelend maar we zagen dat deel van de garage er gewoon af," aldus verkoopleider Sinke van Village Scaldia. Een woordvoerder van Het Zeeuws Landschap wilde giste ren nog niet op de bevindingen reageren. „Ik wil de gegevens eerst op schrift zien. En dan proberen we de zaak in der min ne te schikken." Volgens Sinke valt er niets meer in der minne te schikken. „Naar aanleiding van uitlatingen van Het Zeeuws Landschap hebben we er geen behoefte aan met deze stichting te praten. We za gen het stukje er gewoon af en dan staat de garage weer netjes op onze eigen grond." Bij een brand in Westdorpe is een schuur volledig vernield. De vrijwillige brandweer van Westdorpe kreeg gistermiddag om tien over vijf melding van een brand in een woning aan de Vissersver korting. Bij aankomst bleek het om een schuur te gaan, die vermoedelijk door sloopwerkzaamheden vlam heeft gevat. Ge zien de hevigheid van de brand en de afstand, die de brandweer moest afleggen om aan water te komen, werd aan het korps Sas van Gent om assistentie gevraagd. Tijdens de bluswerkzaamhe den werden vijf gasflessen uit de schuur gehaald. Met behulp van een ter plaatse aanwezige Atlas-kraan is de schuur vervolgens uit elkaar getrokken en werden de resten door de brandweer (ADVERTENTIE) RECLAME-ADVIESBUREAU LOMBARTS (013) 362021 WOENSDAG 1 FEBRUARI 1995 DEEL 1 echter een typisch akkerbouwgebied dus erg veel mogelijkheden voor veest alling is er niet. Toch heb ik wel zo'n vijftien aanbiedingen gehad," zegt een woordvoerster van het ministerie in IJzendijke. De aanmeldingen in Zeeland gaan naar een centraal coördinatiepunt. In eerste instantie brengt men vee overigens zo dicht mogelijk bij het eigen bedrijf onder. „In die optiek is Zeeland, en zeker Zeeuws-Vlaanderen, wel een eind weg," werd gisteren gezegd. „Komt de nood aan de man dan weet men in ieder geval dat Zeeland ook nog stallingsmogelijk heden biedt." Deze leuze was op het raam van het Sterri-kantoor in Terneuzen geklad. foto wim kooijman Van onze verslaggever Terneuzen - Onbekenden hebben in de nacht van maan dag op dinsdag leuzen geklad op ramen van het kantoor van Dagblad De Stem aan de Zuidlandstraat en de deur van de Albert Heijn supermarkt in winkelcentrum Zuid polder in Terneuzen. 'Gokmachines moet van onze stad uit!, luidde de letterlijke tekst met blauwe verf gespo ten op twee ramen van het kantoor van De Stem. De leus op de schuifdeur van de su permarkt van Albert Heijn aan de Bellamystraat in win kelcentrum Zuidpolder droeg pngeveer dezelfde boodschap uit: 'Geen gokautomaten in deze stad'. Zowel namens De Stem als Albert Heijn werd bij de poli tie in Terneuzen aangifte ge daan van de bekladding. De bedrijfsleider van de bekladde supermarkt in Zuidpolder wenste op geen enkele wijze informatie te geven. „Daar doe ik geen mededelingen over. Dan moet u bij ons hoofdkantoor zijn. Een medewerker op het hoofdkantoor in Zaandam be vestigt de bekladding en ver wijst verder naar de politie. Van onze correspondent Den Haag - Nederland en België verplichten zeeschepen nog dit jaar de aard van de scheepslading bekend te maken voordat zij een haven binnenlopen. Een afzonderlijke meld plicht voor schepen, die de Westerschelde bevaren, is volgens minister Dijkstal (Binnenlandse Zaken) daardoor niet nodig. foto wim kooijman Op 13 september 1993 heeft de Europese Unie een richtlijn uit gevaardigd die voorziet in een meldingsplicht voor de zee scheepsvaart. De maatregel, die België en Nederland op 13 sep tember dit jaar van kracht laten gaan, is een nadere uitwerking van de Europese richtlijn. Het WD-kamerlid Te Veldhuis en de RPF-fractievoorzitter Van Dijke vroegen of de minister een meldingsplicht wilde instellen, na het ongeval met het Russische koopvaardijschip Pioner Onegi op de Westerschelde vorig jaar december. Tijdens de berging van het schip duurde het gerui me tijd voordat de bergers over de juiste informatie over de la ding konden beschikken. Volgens minister Dijkstal lag dat aan de zeer grote omvang van de ladingslij st. Bovendien verliep het faxen van de ladingslijst niet vlekkeloos, waardoor de bergers werden opgezadeld met een slecht leesbare lijst. De trage overdracht van informatie was 'geenszins te wijten aan onwil ligheid van de zijde van de Ant werpse haven,' aldus de be windsman in een brief aan de Tweede Kamer. De vragenstellers Van Dijke en Te Veldhuis vonden dat met het vervoer van gevaarlijke stoffen over de Westerschelde onaan vaardbare risico's worden geno men. Dat zou ook de conclusie zijn van een recente veiligheids studie en het ongeval met het Russisch schip onderstreeptë dat nog eens. Minister Dijkstal merkt hierover op dat langs de Westerschelde op twee plaatsen, nabij Vlissingen en Hansweert, verhoogde risico's bestaan bij het vervoer van vloeibare gassen en giftige vloei stoffen in bulk. Dergelijke stof fen werden echter niet door het Russische schip vervoerd. Van onze .verslaggever Middelburg - Normaal Neder lands schijnt nogal eens een pro bleem te zijn voor groepen men sen. Zo laat het taalgebruik van de provincie-ambtenaren in z'n algemeenheid te wensen over. Het staat zo letterlijk in een stuk dat gisteren door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. Iedereen die meer wil weten van het be- labbberde taalgebruik van de ambtenaren, wordt verwezen naar het'hoofd van het stafbu reau Voorlichting. Het stuk is een verzoek om 75.000 gulden uit trekken om de ambtenaren drie jaar lang lessen Nederlands te geven. De provincie communiceert veel al schriftelijk met de maatschap pij, dus dienen brieven, nota's en andere stukken leesbaar te zijn en daar mankeert het nogal eens aan, aldus GS. Van onze verslaggever Nieuw-Namen - De fusie tussen de Rabobanken in Hulst en Nieuw-Namen is gisteravond rondgekomen met een grote meerderheid van stemmen. geblust. Het gevaar voor verdere uitbreiding van de brand naar het woonhuis iverd daardoor voorkomen. foto wim kooijman De eerste poging begin dit jaar, na de hervatting van de stukge lopen onderhandelingen eind 1994, mislukte. De algemene le denvergadering van de Rabo bank Nieuw-Namen kon in die vergadering geen rechtsgeldige beslissing nemen over de fusie omdat het wettig vereiste aantal leden niet aanwezig was. Gisteravond bij de tweede stem ming speelde het aantal aanwe zigen volgens een artikel in de statuten geen enkele rol meer. De fusie zat er al maanden aan te komen maar werd september vorig jaar, toen de zaak beklon ken leek, door de algemene ver gadering van het Rabofiliaal Nieuw-Namen van tafel ge veegd. Meningsverschillen over de mo gelijke fusie met de Rabobank Hulst vormden de aanleiding tot het ontstaan van een onwerkba re situatie bij de bank in Nieuw- Namen. Het bestuur van het fili aal stelde drie managers (de di recteur, het hoofd Binnenland en het hoofd Beheerstechnische Za ken) vervolgens op non-actief. Van onze verslaggeefster Yerseke - Op de veiling in Yérseke is gistermiddag de honderd miljoenste kilo mosselen van dit seizoen verhandeld. L. Lucas, hoofd van het mosselkantoor Yerseke, bood aanbieder en koper beiden een attentie aan van- wege het bereiken van deze mijlpaal.

de Stem | 1995 | | pagina 13