zendelingen van de chemie Het 68 op 8'-programma van ELECTRON kt in Axel ireid met woningen SPORT IN HET KORT rij dingsf eest sdijk is rond STEM ZEELAND C4 Gladheid in Sluis' buitengebied wordt slecht bestreden 31 JANUARI 1995 DINSDAG 31 JANUARI 1995 Irneuzen is zondagavond op I Absdaalseweg in Hulst met In auto in een sloot beland. |j liep daarbij een verwon- ng op aan één van zijn oren. man had te diep in het ^asje gekeken. ademtest gaf een promilla- aan van 1,2. De politie bde de man een rijverbod op In zes uur en gaf hem een fgvaarding mee naar huis. Terneuzenaar moest zijn fjbewijs achterlaten. (tuur jjjadzand Bad - Een 24-jarige fouw uit België raakte zon- agavond de macht over het (uur kwijt, toen ze met haar uto over de Boulevard de Relingen reed. Ze botste te en een betonnen paal. Ze poest met een kniefractuur vergebracht worden naar het [iekenhuis van Brugge. )rank Jlzendijke - De politie heeft (isternacht op de Zacharias- leg een 40-jarige man uit liervliet van de weg gehaald. Jlem werd een ademanalyse Ifgenomen. De meter gaf een Iromillage aan van ruim 1,2. De man kreeg een dagvaar- ling uitgereikt. kopen, heeft de keus. Er wordt op diverse plaatsen gewerkt gezamenlijke woningbestand vordt er met meer dan honderd uitgebreid. Plan Oude Molen in iKoewacht neemt daarvan met (tachtig huizen het leeuwedeel Ivoor zijn rekening, lof er echt behoefte is aan zoveel (nieuwbouw zal duidelijk worden (als de uitkomst van het woning marktonderzoek van de Regio- jnale Zeeuwsch-Vlaamse Wo- I ningbouwvereniging (RZVW) in april bekend is. In februari wr den onder alle Axelaars enquf I formulieren verspreid waaro hun woonbehoefte kunnen geven. De belangstelling vot huidige projecten komt vc de projectontwikkelaars v) van Axelaars zelf. Vandaag is er volgens Rl'x" woordvoerder E. Merckx0" laatste bespreking tussen,r meente, RZVW en project'; ,j i wikkelaars over de formule van de vragen? Van onze correspondent Sluis - De gladheidsbestrijding in het buitengebied van Sluis blijkt niet optimaal te functione ren, zo bleek tijdens een verder zouteloze raadsvergadering, die onlangs gehouden werd in het Sluisse Belfort. W. Gijsel stelde het punt in de rondvraag aan de orde. „Er wordt in onze buitengebieden wat overigens onder de verant woordelijkheid valt van het wa terschap 't Vrije van Sluis mini maal gestrooid. Ik verzoek het college dan ook dringend con tact op te nemen met het water schap," aldus Gijsel. Een ver zoek dat door raadsvoorzitter C.J. van Liere werd gehonoreerd. Door Marjon Sameel ité Herdenking 50 Jaar Bevrij- liverse verenigingen, heeft zich vrij dingsfeest te organiseren in van Munnik een openingswoord uit. Het programma voor 6 mei gaat van start met dauwtrappen en zwemmen, waarna een Oranje- ontbijt wordt geserveerd in zwembad de Haestinge. Aanslui tend worden daar ook kinder spelletjes georganiseerd, 's Mid dags is er een snuffelmarkt in het centrum, gevolgd door een luchtshow met een vliegdemon- stratie van de Luchtmacht uit Woensdrecht. 's Avonds is er een taptoe op de Markt. In het gemeentehuis wordt een overzichtstentoonstelling gehou den met als thema: Tholen in Oorlogstijd. De bevolking wordt gevraagd oude foto's, knipsels en dergelijke beschikbaar te stellen. Er wordt deze dagen een herden kingswijn aangeboden. Verder wordt er in beperkte oplage een Delfts Blauw herdenkingsbord uitgegeven door het comité. Hiervoor zijn inschrijfformulie ren verkrijgbaar bij onderop- WE BEHOREN de hemel op on ze blote knieën te danken voor het bestaan van chemiegiganten die verlegen zitten om een loca tie en die genegen zijn om daar, .waar zij hun welwillend oog op lieten vallen, en passant het ach tergebleven platteland cultureel op te krikken. Wat zijn ze gene reus, wat zijn ze aimabel, die jongens op personeelszaken. Na een flinke injectie in het theater, de bouw van een luxe jachthaven op gemeentelijk ter rein, het oprichten van bridge-, tennis-, en hockeyverenigingen, worden bovendien alle aanvra gen van armlastige clubs en scholen gehonoreerd met een royale gift voor het noodlijdende clubblad of een ruime subsidie voor het zieltogende boeken fonds. De houding van de lokale bevol king, die eerst niet zo verrukt was met hun komst, kan niet anders dan totaal omslaan. De boeren en de arbeiders, die voor dien en masse protesteerden, zullen nu in groten getale acte de présence komen geven en bela den met zoenoffers bereid zijn om samen met de indringers de vredespijp te roken. Een myriade van voorheen on willige burgers zal zich voor de poort posteren, dorstend naar emplooi. Zijn dat de visioenen van die mega-ondememingen? Of is het hun doel uitsluitend, pm daar waar ze zich vestigen, te infiltreren in de leefgemeen schap, onuitgenodigd en wellicht ook onnodig? Zo doen ze zich voor; als filan tropische instellingen, cultuur brengers, missionarissen van het platteland. Met eigen ogen was ik getuige van de verovering van Zeeuws-Vlaanderen door een plastic-fabriek en heeft die ons uiteindelijk zoveel goeds ge bracht? Toegegeven, het leven was hier niet spectaculair dertig jaar ge leden. Het gebied, in de rug gedekt door België en langs het noorden geschurkt achter de ste vige dijk die het Scheldewater moet intomen, werd toen nog bijna uitsluitend bevolkt door mtochtone vissers en boeren, die m leven leefden zoals hun orvaderen dat al jaren vóór i gedaan hadden. 'wel komend uit het nabijge- n Brabant, werden zij, haast idig, als 'ollanders' betiteld, ons, als spontane, katho- Brabanders, was het een klus om ons staande te den tussen de in zichzelf ge- rde, bijna nurkse, protestante Hoe sereen en landelijk zou het hier nu geweest zijn als de bestuurders van weleer een andere beslissing genomen hadden toen dat mega-bedrijf aanklopte voor een vestigingsvergunning in onze dunbevolkte, rustieke streek... foto wim kooyman Zeeuws-Vlamingen. Nooit is mij in die tijd een ver langen naar culturele vorming, een gemis aan decadente sporten of een hang naar vermaak op niveau opgevallen. Toch werd de bevolking daartoe veroordeeld. Men was ingeslapen, achterlijk, men moest ontwikkeld worden. Hier lag een prachtige taak, een uitdaging voor de zendelingen van de chemie. Zou dat de drijfveer zijn geweest achter al die investeringen in het achterland? Voelde men zich zo betrokken bij het lot van deze cultuurbarbaren? Of was het de pure hoffelijkheid die de gast betoont aan zijn zeergewaar- deerde gastheer en gastvrouw? Een onzelfzuchtig gebaar? Dat was wat ze ons, het gepeupel, graag wilden laten geloven, dat zij gekomen waren om goed te doen, om heil en zegen te bren gen in een streek die zich tot op dat moment had moeten behel pen met amateurtoneelvereni gingen en dito fanfares. Ondanks al hun moeite, werden de styrofoam-mannetjes uitein delijk niet met vliegende vaan dels noch met slaande trommen binnengehaald. De Zeeuws-Vla ming, zijn inborst getrouw, bleef wantrouwend tegenover al die nieuwigheden. Mijns inziens zeer terecht, want wat hadden deze eenvoudige, ongeletterde mensen te verwachten van de binnen rukkende plastic-reus? Minder dan niets! Zelfs de boys van de afdeling 'job-employment' hebben waar lijk nooit de illusie gekoesterd dat zij het benodigde personeel onder de bevolking zouden kun nen ronselen! In tegendeel, toen zij arriveerden bleken zij volko men autarkisch! 'Ollanders' wer den per dozijn ingevoerd en de hofhouding kwam uit de Vere nigde Staten. Met deze invasie was een nieuw hoofdstuk in de Zeeuws-Vlaamse geschiedenis begonnen. Geleidelijk aan werd duidelijk wie zouden gaan profiteren van alle nieuwgeschapen faciliteiten. Deze dienden slechts als lokmid del om het hooggeschoolde per soneel te verleiden hun centrum gebieden te verlaten en zich in Zeeuws-Vlaanderen te laten in terneren. Werd in de beginjaren het mee brengen van introducés naar de diverse clubs en evenementen nog aangemoedigd - ongetwij feld met het oogmerk om de integratie van de nieuwkomers te vergemakkelijken - in later jaren werd alles uitsluitend voor eigen mensen georganiseerd en ontstond de chemie-clan. En de simpele boer, wiens eens ongerepte einder voor altijd was aangetast door het silhouet van de rookbrakende installaties, stond hij met lege handen? Wis en waarachtig niet? Hij kon met zijn gezin gebruik maken van het theater dat plotsklaps veel meer te bieden had, van de uit gebreide bibliotheek, van de ver beterde infra-structuur en van de secundaire werkgelegenheid die onvermijdelijk ontstond bij talloze toeleveringsbedrijven en in de dienstverlenende sectoren. Hoe sereen en landelijk zou het hier nu geweest zijn als de be stuurders van weleer een andere beslissing genomen hadden toen dat mega-bedrijf aanklopte voor een vestigingsvergunning in onze dunbevolkte, rustieke streek... En zijn we er uiteindelijk iets mee opgeschoten; voor vervolg studies moeten onze kinderen nog steeds Zeeuws-Vlaanderen verlaten en een vaste oeverver binding heeft deze onderneming met al haar invloed ook nog steeds niet voor elkaar gekregen. Maar goed, niet mopperen, we hebben sinds kort een literaire club, hoewel, daar zie je ook steeds dezelfde kliek. Marjon Sarnee! is schrijfster en woont in Terneuzen. mers en banken. „o 41- cor ,TcN. Van onze verslaggever Frank Deij Terneuzen - Managers ge bruiken vaak Engelse be grippen om aan te geven hoe ze de efficiëntie van hun be drijf willen verhogen. Dow heeft Blueprint, Cerestar 're- engineering'. Bij het elektro technische installatiebedrijf ELECTRON in Terneuzen heet het: het '8 op 8'-pro- gramma. In nog gewoner Ne derlands betekent dat toch dat je de zweep over je per soneel legt? Directeur Eddy Maas van ELECTRON Ter neuzen kan om de vrije ver taling wel lachen. Temeer omdat zijn ideeën inmiddels, zij het schoorvoetend, door alle elf werkmaatschappijen van ELECTRON Beheer zijn overgenomen. „Ik vind dat als iemand acht uur aanwezig is dat hij eigenlijk ook acht uur moet kunnen werken. Ik weet dat dat in de praktijk lager ligt maar voorheen was het beduidend lager. Dat heet bij ons het 8 op 8-programma." „Dat gaat van ervoor zorgen dat iemand op tijd begint tot de spullen die op de werkplaats moeten liggen. Als je met tien man moet boren en er ligt maar een boormachine dan ze met zijn tienen eerst discussiëren waarom ELECTRON maar één boorma chine heeft. Dat soort dingen," geeft zijn chef uitvoering indus trie Gert-Jan Boekamp aan hoe dat in de praktijk uitpakt. Het personeel keek er in het begin wat vreemd tegen aan, maar er vaart volgens Boekamp het pro gramma als positief. Het werkt, zegt ie. Hij schat het de kosten besparing op zo'n tien procent. Het 8 op 8-schema is volgens Maas een van de drie redenen waarom ELECTRON het voorbij decennium, met een tempover snelling in de laatste jaren, ge groeid is van 40 werknemers tot 110. Maas: „We groeiden tegen de markt in. De markt was krim pende en wij gingen vooruit." Het brede pakket, - ELECTRON legt alles wat draad is tussen 150.000 volt en glasvezel aan en t computers met elkaar spre- Directeur Eddy Maas en chef uitvoering Gert-Jan Boekamp van ELECTRON: ■eigenlijk ook acht uur kunnen werken. Als iemand acht uur aanwezig is, moet hij foto wim kooijman ken -, en het vroegtijdig kunnen voldoen aan kwaliteits- en vei ligheidseisen gaf ELECTRON volgens Maas een bijna niet meer in te halen voorsprong op de concurrentie. „Wij waren in Zee land bijvoorbeeld het eerste be drijf dat het ISO 9000 certificaat hadden. En we waren ook heel snel met de VCA's (Veiligheids Checklist Aannemers-certificaat, red). Elke opdrachtgever eist te genwoordig dat je dat soort pa pieren overlegt. We hebben die al een hele tijd." Maas acht het ook een sterk punt dat zijn mensen bijna alle maal uit Zeeuws-Vlaanderen ko men. Vooral bij grote opdrach ten, zoals een shut down bij Dow waar ELECTRON een maand kreeg om de gehele elektrische installatie van een van de kra kers te verbeteren, is dat een voordeel. „De mentaliteit en werklust in Zeeuws-Vlaanderen is toch anders dan boven de grote rivieren. En je hebt geen verlies door reistijden. Zo kun nen we erg concurrerend zijn." De vooruitgang leidde eind vorig jaar tot een nominatie voor de BOV-trofee (Beste Ondernemers visie). Maas en zijn collega's gre pen net naast de hoofdprijs. Maar toch, daar is Maas van overtuigd, kweekt zo'n nomina tie goodwill. Het is ook goed voor de contacten want bij de uitreiking zit heel ondernemend Zeeuws-Vlaanderen. „Bij de uit reiking kwam ik zo als vijf men sen tegen met wie we in de toekomst zaken kunnen doen." Contacten zijn voor elk bedrijf belangrijk om ergens binnen te komen. Hoe dat in de praktijk gaat? „Een rondje geven in de voetbalkantine," lacht Maas. Hij is liefhebber van de lobby maar kent het wereldje te goed om al te veel energie te stoppen in het informele circuit om zo zijn or derportefeuille gevuld te krijgen. Als het er op aankomt zeggen die contacten niet alles en gaat het om de prijs en de kwaliteit. „In de afrondende fase spelen goede contacten geen rol," zegt Boekamp. ELECTRON Terneuzen heeft zijn wortels in Breda. ELEC TRON Breda kwam in 1966 naar Terneuzen om Dow Chemical te helpen opbouwen. Er bleef ech ter zoveel werk in de streek dat Terneuzen een eigen vestiging kreeg. Bij het hele concern, met vestigingen in Duitsland en Bel- gie, werken 850 mensen. ELEC TRON is het enige bedrijf in Nederland dat hoogspanningslij nen installeert. Het bedrijf is ook actief op beurzen, bij de RAI bijvoorbeeld. „Wij voorzien alle stands van elektriciteit en ver huren lampen en televisies. Ook de bekabeling van de Europese top- in Maastricht hebben wij verzorgd." Maar het bedrijf leeft toch vooral van het installeren en onderhouden van elektro, meet- en regeltechnische instal laties in de industrie en utili teitsbouw (kantoorgebouwen, ziekenhuizen, woningbouw). De groeimogelijkheden zijn vol gens Maas voor ELECTRON nog lang niet ten einde. ELECTRON was in de begin periode sterk afhankelijk van Dow Chemical maar heeft inmiddels een brede spreiding van opdrachtgevers. Voor Rijkswaterstaat moderni seerde ELECTRON kortgeleden de besturing van de bediening huisjes bij de bruggen over het kanaal van Terneuzen naar Gent. ELECTRON verwacht ook een graantje te kunnen mee pik ken van de warmtekrachtcentra le bij Dow. „Dat is ons op het lijf geschreven," zegt Boekamp. Maas vindt het moeilijk om de grenzen van zijn bedrijf aan te geven. Symbolisch voor waar het bedrijf nu staat, is de correctie aan het eind van het gesprek over de alom heersende misvat ting over de spelling van de naam van zijn bedrijf. ELEC TRON schrijf je met kapitalen. Recreatief volleybal Cadzand Cadzand - Tijdens de derde speeldag van de recreatieve volleybalcompetitie in Cad zand leed DSV in de A-poule twee nederlagen, tegen C1000 en GSV Sluis. Zwin won nipt van Truus en Tack en blijft in de race door een overwinning op C1000. In de B-poule won Krikje voor het eerst sinds de deelname aan de competitie van ING, die ook van YVC verloor. P&H won wel van Krikje. Hoge Springer zegevierde over een van de koplopers, VCG. UITSLAGEN A-poule: Zwin-Truus 2-1, C1000- DSV 2-1, GSV Sluis-DSV 3-0, ClOOO-Tack 1-2. B-poule: P&H-Krikje 2-1, ING- YVC 0-3, Hoge Springer-VCG 2 2-1, ING-Krikje 1-2. STANDEN A-poule: Zwin 4-10, GSV Sluis 4-9, Tack 4-5, Truus 4-5, DSV 4-4, C1000 4-4. B-poule: YVC 4-10V2, VCG 4-8, P&H 4-714, Hoge Springer 4-6, Krikje 4-3, ING 4-1. BeVoBo Terneuzen Terneuzen - CIS, dat via aan voerder Jan Boeye aankondig de er deze competitie voor te gaan, heeft al een belangrijke hindernis met succes gewon nen. Het versloeg in de eerste klasse A van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Terneuzen het sterke Foaks 1 met 3-1 (15-11,15-6, 10-15,13-2). Sterke dit keer tussen aanha lingstekens, want Foaks 1 miste Herman Ruijter, Frank Oudenaerde en Roegiest en draaide maar op halve kracht. Als Foaks 1 Herman Ruijter voorgoed ziet vertrekken en daar ziet het wel naar uit, boet het team veel aan kracht in. Het enige struikelblok voor CIS is' dan Dees en die tegen standen1 is voor elk team in de eerste klasse A te hoog gegre pen. UITSLAGEN Eerste klasse A: Dees 1-Dow 1 3-0 (15-0, 15-4, 15-4), Stunt- markt-A&A 1 3-0 (15-4, 15-11, 15-6). Eerste klasse B: Foaks 2-V&V 2-1 (15-10, 15-8, 8-10), Aster-ING 1-2 (11-15, 8-15, 15-11), De Pooter- Neelemans 2-1 (15-3, 9-15, 13-11). Tweede klasse A: Deltan 1-Beldo 0-3 (6-15, 11-15, 6-13), Vervaet- Dow 2 3-0 (15-8, 15-10, 15-9). Tweede klasse B: Dees 2-De Hoop 1-2 (16-14, 7-15, 3-6), Gemeente 1-PSOVZ 2 1-2 (14-16, 7-15, 10-3). Derde klasse A: Voorwaarts- Foaks 3 3-0 (15-2, 15-11, 15-12), Foaks 4-V&SH 0-3 (0-15, 7-15, 4-15), Havenschap-Tevore 1-2 ^_1 q_1 f> 1 Derde klasse B: B&S-WM 3-0 15-5, 15-10, 15-8), Dow 3-URS 3-0 (15-9, 15-12, 13-2), Wabeko- VC Schelde 0-3 (11-15, 10-15, 3-15). STANDEN Eerste klasse A: Deës 1 3-9, CIS 2-6, Foaks 1 2-4, Stuntmarkt 3-4, Dow 1 2-2, A&A 1 2-0, VC Nota- bene 2-0. Eerste klasse B: ING 2-5, De Pooter 2-5, Aster 2-4, Neelemans 3-4, Foaks 2 3-3, Echo/Audio 2-2, V&V 2-1. Tweede klasse A: Vervaet 3-8, Beldo 2-6, NHT 2-5, PSOVZ 1 2-3, Scheldesport 2-1, Deltan 1 2-1, Dow 2 2-0. Tweede klasse B: Rabo 2-6, De Hoop 3-6, Deltan 2 2-4, PSOVZ 2 3-3, A&A 2 2-2, Gemeente 1 2-2, Dees 2 2-1. Derde klasse A: V&SH 3-7, Voor waarts 2-5, Philips 2-4, Ha venschap 2-4, Tevore 2-3, Foaks 4 2-2, Foaks 3 3-1. Derde klasse B: VC Schelde 2-6, URS 3-5, B&S 3-4, Gemeente 2 1-2, Dow 3 2-2, Wabeko 2-1, WM 3-1. Vrouwentennis Cadzand Cadzand - In poule A van de vrouwentenniscompetitie in de sporthal te Cadzand zege vierden Jetty Henry en Chris- tiane Schouppe met 11-7 over Paulien Verplanke en Ursula Corijn. In poule B waren Oda Koens en Anneke de Groene met 9-6 te sterk voor Fransien Smith en Mab Pleijte. OVERIGE UITSLAGEN Poule A: Marie-Anne Grosveld/ Addy Musson/Margit Trapman- Ni cky Verleye/Mariëtte de Crae- mer 10-0. Poule B: Christiane Dhont/Riny Schijve-Connie van Eenennaam/ Marianne Glimmerveen 5-10. Poule C: Ineke Brakman/Ann van Hootegem-Marian de Milliano/ Gien Verhagen 6-9, Miriam van Waes/Hedy Bouman-Heike Blae- ske/Maria Geselle 6-11. Vrouwentennis Hulst Hulst - Het duel in de onder ste regionen van poule A van de vrouwentenniscompetitie in Den Dulaert te Hulst ein digde in een 5-3-zege voor TAH. Voor het winnende team was Victoire van Putte twee keer succesvol. Samen met Margot de Nijs versloeg zij met 6-3 Helen Bright/Ann Walrave en met Ria Hoefnagels aan haar zijde was Victoire van Putte met 6-4 te sterk voor Rita Laureys/ Helen Bright. Voor Axel Uni ted zegevierden Rita Laureys en Tilly Dierick met 7-6 over Marleen Blanckaert en Ria Hoefnagels. De partij tussen Ann Walrave/Tilly Dierick en Margot de Nijs/Marleen Blan ckaert eindigde via 6-6 onbe slist. UITSLAGEN Poule A: Axel United-TAH 3-5, Doorzetters-Tefrent 1-7. Poule B: HAK-De Pooter 2-6. Abeel-Lappetem 4-4. Poule C: Acclivity-Lamir 6-2, Club'86-Perdaen 2-6. STAND Poule A: Dream en Tefrent 5-33, Deltour 5-23, Vogelvlucht 1 4-18, TAH 5-17, Doorzetters 5-15, Axel United 6-15, TAH 4-12, Drops hots 5-12. Poule B: De Lelies 5-29, Abeel 6-25, Eikenhof en Lappetem 5-24, HAK 5-21, De Pooter 5-20, TZN 4-18, Axel 1 5-12, Vogelvlucht 2 4-3. Poule C: Spagaat 6-39, Graauwse Meppers 6-34, Acclivity 6-29, De Vlasbloem 5-25, Perdaen 5-22, Club'86 6-16, Doetemiettoe 5-15, Lamir 5-7. Scholierencross Terneuzen - De Terneuzense atletiekvereniging Scheldes port hield in het recreatiege bied De Braakman in Hoek een cross voor scholieren. Dit met een uitstekende bezetting. UITSLAGEN Meisjes 6/7 jaar: 1. Ineke Dekker, 2. Esther Wieles, 3. Esther Arens. 8/9 jaar: 1. Iris Dijkwel, 2. Ilse de Meyer, 3. Karin Goense. 10/11 jaar: 1. Evelien Kieboom, 2. Manon Wakker, 3. Kristel de Koeyer. 12/13 jaar: 1. Marlieke Kieboom. Jongens 6/7 jaar: 1. Marco de Koeyer, 2. Robert van 't Westein- de, 3. Daniel Verdoom. 8/9 jaar: 1. Ferry van Damme, 2 Evert-Jan van Opdorp, 3. Maik Lips. 10/11 jaar: 1. Bert Scheele, 2. Mark Scheele, 3. Wouter Pro voost. 12/13 jaar: CT. Rens Gielleit, 2. Dennis Alleyn, 3. Mark van Min nen. Scholen: 1. De Komme 307 pun ten, 2. Willem van Oranje 262, 3. Oudevaart 167, 4. De Maatjes 147, 5. De Hille 146, 6. St.-Antho- nius 46, 7. De Stelle 41, 8. De Meerpaal 19. Recreatief zaalvoetbal Oostburg Oostburg - Oud Sluis wordt opnieuw kampioen in het West-Zeeuws-Vlaamse recrea tieve zaalvoetbal. Na elf van de twintig wedstrijden is de voorsprong van de Sluizena- ren zes punten op La Porte d'Or, dat zelf een wedstrijd meer gespeeld heeft en we zien niet in hoe het Sluisse bolwerk aangetast kan worden. Afgelopen week ondervond De Block de kracht van het hech te, Sluisse bolwerk. La Porte d'Or daarentegen liet weer eei^ stëek vallen. UITSLAGEN Eerste klasse: Veteranen-La Porte d'Or 3-2, OBS/Erasmus-Traas 3-2, Oud Sluis-De Block 3-1, La Porte d'Or-ABN/Amro 5-0. Tweede klasse: Meeusen-Groos- man/Pacojeans 3-7, Gemeente Oostburg-Bon Ami 1-1, Boeme rang-De Zwart 3-3, Meeusen-Ro- de Leeuw 3-3. Derde klasse: Van Looy-Telepost 4-5, Wolf-Wielewaal 1-7. STANDEN Eerste klasse: Oud Sluis 11-21, La Porte d'Or 12-15, Veteranen 12-14, Albert Heijn 11-13, OBS/ Erasmus 12-13, Traas 11-12, Francke Sport 11-12, Edah/Mijn- ders 10-10, De Block 11-9, Texa- co/'t Krikje 11-5, ABN/Amro 12-0. Tweede klasse: Boemerang 12-22, Groosman/Pacojeans 11-14, Sun set Boulevard 10-13, Deltan 10-12, Stekelinck 11-12, Bon Ami 11-11, Omnisport 11-10, Rode Leeuw 12-9, Gemeente Oostburg 11-7, Meeusen 12-7, De Zwart 11-5. Derde klasse: Valentine 11-22, Wielewaal 11-16, Van de Sande 11-14, Wolf 10-12, Opties 11-12, Telepost 10-11, WOD/St.-Pierre 9-8, Van Looy 11-7, Riemens 11-7, Jopie 10-5, Chez René 11-2. Zaalvoetbal schoberen Oostburg - Leerlingen van het voortgezet onderwijs in West- Zeeuws-Vlaanderen werkten in de Oostburgse sporthal De Veerhoek eenzaalvoetbaltoer- nooi af. Een toernooi dat werd georganiseerd door de docen ten lichamelijke opvoeding van de scholengemeenschap pen 't Zwin en Oostdijke en dat open stond voor vierde klassers en hoger. De winst ging naar de Zwin 3-formatie, bestaande uit leer lingen van VWO-6. Zij moes ten slechts één verliespunt in casseren in dit toernooi, dat in halve competitievorm werd gespeeld. Dit in de derby te gen Zwin 4, dat als tweede eindigde. EINDSTAND 1. Zwin 3 5-9, 2. Zwin 4 5-6, 3. Oostdijke 1 5-5, 4. Zwin 1 5-4, 5. gelijk Zwin 2 en Zwin 5 5-3. Biervbetse rollenvierdaagse Hoofdplaat - Johan de Reu en Ronald Lippens blijven ook na de derde avond het klassement aanvoeren in de Biervlietse rollenvierdaagse. In het Hoofdplaatse cafe 't Krikje bouwden ze, naast de dagzege te pakken, ook de kloof met de concurrenten met vijf punten uit. UITSLAG Derde dag: 1. Johan de Reu/ Ronald Lippens 24 punten, 2. Johnny Doens/Jan Haak, 3. Jurgen Hooreweghe/Martin Groosman, 4. Mare de Paauw/ Alex de Zutter allen 19 pun ten. STAND 1. Johan de Reu/Ronald Lip pens 70 punten, 2. Martin Groosman/Jurgen Hooreweg- he 63, 3. Johnny Doens/Jan Haak 61, 4. Mare de Paauw/ Alex de Zutter 53, 5. Andre Cozijnsen/Joris Cuelenaere 53 punten.

de Stem | 1995 | | pagina 15