DESTEM Q J ±r7S 'Fijn voor Richard, maar ik hoop niet dat hij mij opvolgt' 'ez - Vous Rosa Service 076-421370 Sex-Nymf Linda Privé 06-96.88 06-98.50 Gianluca Vialli: 4Ons vergaat de lust tot spelen9 1 B Nipte winst koploper na boeiend gevecht met Vitesse Weer zilver voor Groenendaal, Van der Poel vierde bij WK veldrijden Afgelasting kost Feyenoord zo'n vijftigduizend gulden Cruijff hekelt gedrag Cantona Test met 6time-out' op til in voetbal 'n Questie van Service U kunt zo bij ons binnenrijden voor 'n reparatie terwijl u wacht, of 'n gratis controle. Ma/vrijdag tot half 6 en zaterdags tot 1 uur. 1995 é/clubs/06 es voor de rubriek é/clubs/06 tegen contante betaling aan kantoren worden opgegeven matie verplicht), tarief excl. BTW: 'ag 14,25 Zaterdag 15,68 arief excl. BTW: jdag 3,32 Zaterdag 3,65 oeting op nivo met een mooie r de ruimdenkende man! 084 (ma-vr. 11-23 uur) p/m 9596 9519 9845 9785 af 19 uwen ntakt. I willen thuis met ntak- telnrs thuis. willen kon- n tel- ij hen IJN t op- te, de naar cpm) er el- n ge- 30*88 zoe- voor pm) Hete t op- te, de naar "cpm) hete TAKT m) n tei- ij hen vrn., haar willen s&dis- willen thuis. hete KON- oepen keuze kelt je 5cpm Escort bem. 24-uur service Club Barbarella vraagt met spoed dames. Vervoer mogelijk. Tel 01100-21802. Klundert Angela 25j privf ma-vr 14-22u. 01682-2167. Doorschakellijn! 06-956( Vrouwen wachten thuis Voor n'Live gesprek 1gpm Nieuwe rage 06.96.5; Spreek'n leuke boodschaf in. Luister naar anderen Vind jij 'n leuk iemand o iemand jou, dan Live 1gpm DOORSCHAKELSEX! 06.9779 Live naar 'n vrouv of meisje thuis! 1 gpm TOPSEX! Sexverhalen Da ting en Live doorschakelse> 1 gpm.06.320.325.25 DoorschakeL-livesex! 20C Vrouwen en meisjes wilier thuis discreet gebelc worden.lgpm 06.96.98. Geniet van 2 kanten 1gpm 06-320.320.14 doorschakellijn 24 u/p.d. 100 c.p.m. Bel Dames Thuis in heel Nederland GEHEEL PRIVÉ thuis doorgeschakeld. 24 u/p.d. 100 c.p.m. Live! hete sex, nymfomane vrouwtjes direct apart!! Bel 06-34035080 (50cphm) Live!! Meisjes Thuis 06-350.20.222 1gpm Hete meisjes Live 06-9715 Geen wachttijd 1 gpm. MARIJKE 44 j., Esther 33 j. Damesfotoboek v. 24 j. t/m 52 j. Dames gevr. voor fotoboek. 01650-56410. HOMO-KONTAKTEN direkt apart Brabant/Zeeland. Bel 06-9614 (Nu 50 cpm) DAE.0: 076-712712 J.A.C. 076-222590 KINDER EN JONGERENTELEFOON: 06-0432 MILIEUKLACHTEN (STADSGEWEST BREDA): 076-205205 MOEDERS VOOR MOEDERS 06-0228070 NATIONALE OMBUDSMAN: 070-3563563 RIAGG BREDA 076-241000 VRIJWILLIGERSWERK BREDA. 076-215744 Loodgieter Kraan lek. ske kranen herstelt, zorgt er dan voor :ijn advertentie binnen handbereik en advertentie onder deze rubriek. 076-236253/236255 i TELEVERKOOP DE STEM Timmerwerken op uw huis plaatsen??? ian die dat regelen kan, zorg dan dat Jvertentie direct binnen handbereik een advertentie onder deze rubriek. 076-236253/236255 3 TELEVERKOOP DE STEM Uitlaten n nieuwe uitlaat toe? uitlaatspecialist, zorg dan dat idvertentie direct binnen handbereik een advertentie onder deze rubriek. 076-236253/236255 G TELEVERKOOP DE STEM Verhuizingen lat u verhuizen?? r die dit feilloos regelt, zorg dan dat dvertentie direct binnen handbereik een advertentie onder deze rubriek. 076-236253/236255 3 TELEVERKOOP DE STEM Juridisch advies Tot Uw Dienst... w klanten van dienst te zijn met de informatie over uw bedrijf. I: 076-236253/236255 G TELEVERKOOP DE STEM Huur uw yrachtwag O I Sport MAANDAG 30 JANUARI 1995 DEEL »Met een waterkanon tracht de oproerpolitie de aanhang van Ge noa te verdrijven. foto epa VERVOLG VAN VOORPAGINA Om nieuwe gevechten te vermij den leidde de politie eerst de Ge noa-supporters naar buiten, ter wijl die van Milan nog uren lang opgesloten bleven in het stadion. De circa duizend Milan-suppor- ters gooiden daarop stenen naar de politie, die hen alleen met bul lepees en traangasbommen in be dwang kon houden. Tegelijk moesten honderden als versterkingen aangerukte agen ten en carabinieri het hoofd bie den aan woedende Genoa-sup- porters, die wraak wilden nemen. Zij raakten nog verder verhit door het, achteraf vals gebleken, bericht dat er nog een getroffen supporter was overleden. Buiten het stadion wachtten zij met ste nen, Molotov-cocktails en em mers vol benzine nog uren lang tot hun vijanden naar buiten zou den komen. Daarbij maakten zij volop van de gelegenheid gebruik om brand te stichten en tientallen ruiten en geparkeerde auto's (vooral die met het nummerbord van Milaan) te vernielen. „Je kunt toch niet als 24-jarige sterven voor een voetbalwed strijd!," was gisteren het wanho pige commentaar van de vader van Vincenzo Spagnolo. Ook veel voetballers zelf waren aan ver twijfeling ten prooi. Gianluca Vialli: „We kunnen onze ogen en oren niet sluiten voor wat er bui ten het veld gebeurt. En wanneer de omgeving zo kwaadaardig wordt, dan vergaat ons de lust om te spelen en kunnen we het beste er maar mee ophouden! De trainers van Genoa en Inter, Mazzone en Bianchi, betoogden dat het kampioenschap voorlopig maar moet worden gestopt, voor er nog meer doden vallen. De deelnemers aan een populair sportprogramma van de staatste levisie RAI verlieten de studio na het bekend worden van het dra ma en een sportprogramma van de particuliere zender Italia 1 is gisteravond niet uitgezonden. Alleen bondsvoorzitter Mattarese pleitte ervoor om 'het hoofd koel te houden en niet te zwichten voor de druk van deze delinquen ten'. Mattarese, die zelf vaak het mikpunt is geweest van kritiek omdat hij nooit enige serieuze maatregel tegen het geweld in de stadions heeft willen nemen, vroeg zich zelfs af of het staken van de wedstrijd wel zinvol is ge weest. De tragedie van Genua markeert een nieuw dieptepunt in de esca latie van geweld die het Italiaan se voetbal heeft getroffen. Welis waar zijn er bij voetbalrellen wel vaker doden gevallen - een tien tal in de afgelopen vijftien jaar - maar sinds enkele maanden heb ben de ongeregeldheden ook een duidelijk politieke signatuur ge kregen. Supportersclubs in Rome en Mi laan blijken te zijn geïnfiltreerd door leden van kleine neonazi groeperingen, die het voetbal willen gebruiken om een sfeer van haat en geweld te scheppen. Ook de dood van Vincenzo Spagnolo past in dat kader. De Genoa-supporter werd met een paar vrienden van achteren aan gevallen door een groep van circa dertig jongeren die hun gelaat achter dassen en mutsen verbor- gen.Net als de moordenaar zelf had geen van hen een clubdas of iets anders waardoor zij als Mi- lan-aanhangers konden worden geïdentificeerd. Voor de politie was dat aanleiding om te spreken van moord met voorbedachten rade en voor Milan-directeur Galliani om elke verantwoorde lijkheid van de club af te wijzen. De politievakbond SIULP pleitte er gisteren voor om tifosi die bij stadiongeweld betrokken zijn ge bleken, voorgoed de toegang tol de stadions te weigeren. Tot nu toe hebben dergelijke oproepen, die op de golven van de emotie van het moment grote bijval lij ken te oogsten, echter nooit tot concrete maatregelen geleid. Het Italiaans Olympisch Comité heeft voor maandag een spoed- bijeenkomst belegd. Daarin staat het supportersgeweld bij voet balwedstrijden centraal. Tot de genodigden voor de bijeenkomst behoort Antonio Matarrese, eer ste man van de voetbalbond. „Deze moord is de limit, het is tijd voor maatregelen", aldus Pescante, voorzitter van het olympisch comité die het staken van het duel in de rust een te rechte beslissing vond. 76-236255 Aj ax neemt afstand Door Jaap van Essen Arnhem - Ajax heeft eindelijk een gat geslagen met de concurrentie in de eredivisie. Roda verloor zaterdag bij PSV, Ajax zelf handhaafde na een boeiend gevecht met Vitesse de ongeslagen status (2-3) en heeft nu drie punten voorsprong. Gezien de goede zaken die Ajax deed, was het een wonder dat Louis van Gaal gisteren tegen over de verzamelde media-verte genwoordigers uitbarstte als de Vesuvius in zijn meest actieve pe rioden. Eén simpele, onschuldige vraag ('was het de bedoeling om Kanu voor Van den Brom te laten invallen, vlak voor de 2-2 van Kluivert?'), deed Van Gaal vuur spuwen. De technisch directeur achtte de vraag suggestief en beledigde de vraagsteller vervolgens tot op het bot, zonder dat daar ook maar enige aanleiding voor was. Waarom Van Gaal zich geroepen voelde tot een ongekende tirade was volstrekt onduidelijk, want zoals hijzelf even te voren al con stateerde, Vitesse-Ajax was een prachtige wedstrijd. Bovendien gaf hij later toe dat Van den Brom, die uiteindelijk vijf minu ten voor tijd via de hak van team genoot Bogarde de winnende treffer scoorde, inderdaad niet best speelde. „Maar ik wilde hem helemaal niet wisselen, juist van wege zijn scorende vermogen", stelde Van Gaal. Hoofdrol Overigens was het niet ex-Vites- senaar Van den Brom die met zijn beslissende doelpunt vijf minu ten voor tijd de hoofdrol opeiste. Die was gistermiddag weggelegd voor arbiter Jaap Uilenberg. Net als zijn collega Luinge een week geleden bij Ajax-PSV voelde hij aan dat op het kletsnatte (maar goed bespeelbare) veld niet al te strak gefloten diende te worden. En dus mochten beide teams strijden voor iedere meter, gehol pen door een leidsman die abso luut niet kinderachtig was en voortdurend de voordeelregel goed toepaste. Vitesse had eerder dan Ajax door hoe de regels werden geïnterpre teerd. De thuisploeg speelde scherper en geconcentreerder en Michael Reiziger van Ajax (links) belaagt Vitesse-speler Glenn Helder. had aanvankelijk ook het beste van het spel. Vooral het Arnhem se middenveld - met de drie ge dreven balafpakkers Jochemsen, Van der Weerden en Laamers - ontregelde het spel van de lands kampioen. Dat Vitesse na een klein half uur op voorsprong kwam door een treffer van Helder, nadat de bal na een corner het Amsterdamse strafschopgebied maar niet uit wilde, was gezien de verhoudin gen terecht. Ajax treuzelde ech ter niet lang met het antwoord. Frank de Boer raakte uit een vrije trap in de tiende minuut al eens de kruising, in de 31e minuut schoot hij vanaf vrijwel dezelfde plaats de bal laag in het doel: 1- l.Pas na de gelijkmaker kreeg Ajax wat greep op de wedstrijd, zonder ook maar een moment echt te overheersen. Van Gaal noemde het missen van een drie tal basisspelers niet eens, maar ook gisteren werd duidelijk dat de landskampioen door het ont breken van Ronald de Boer, Lit- manen, en Davids echte topkwa liteit inlevert. Net als tegen PSV mocht Oulida in de basis starten als vervanger van Davids, maar wederom haal de de 'man uit Casablanca' bij lange na niet het niveau van vorig seizoen. In de rust werd hij ge wisseld voor Bogarde, maar ook die kon niet overtuigen. Eveneens op links had Peter van Vossen Mare Overmars weer uit de basis gehouden, maar was absoluut on zichtbaar en dus mocht Overmars het laatste kwartier zijn opwach ting maken. Op dat moment was de stand al 2-2. In de 51e minuut nam Vites se ten tweede male een voor sprong, ditmaal door een uitste kende actie van Martin Laamers die door de benen van Rijkaard heen Cocu bereikte, die onberis pelijk afrondde. Chris van der Weerden had vervolgens voor de genadeklappen kunnen zorgen, maar binnen één minuut vormde Edwin van der Sar tot tweemaal toe een sta-in-de-weg bij schoten van de Nijmegenaar. Ajax haalde in de 66e minuut uit de dertiende hoekschop einde lijk rendement. De door Finidi getrapte bal bereikte Kluivert, die zich ongehinderd weer naast Ronaldo aan kop van de top- schutterlijst schoot. De treffer van Kluivert was voor Van Gaal reden om Kanu, die klaar stond om in te vallen, weer naar de bank te dirigeren. De Ni- geriaan had in de slotfase als der de centrale man in de aanval voor foto anp meer druk voorin moeten zorgen, maar van zijn diensten werd bij tijds afgezien. Van Gaal ontkende later over een glazen bol te beschikken, maar het was de in plaats van Kanu in gebrachte Overmars die de bal - wederom na een corner - bij Van den Brom bracht. En die haalde doeltreffend uit, daarmee de Arnhemse aanhang betalend voor de onvriendelijke ontvangst bij zijn oude club. VITESSE - AJAX 2-3 (1-1). 29. Hel der 1-0, 31. Frank de Boer 1-1, 51. Cocu 2-1, 64. Kluivert 2-2, 85. Van den Brom 2-3. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 11.800. VITESSE: Van der Gouw; Sturing, Bos, Van de Looi en Vermeulen; Jo chemsen, Van der Weerden en Laa mers; Makaay, Cocu en Helder. AJAX: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard en Frank de Boer; Seedorf, Van den Brom en Oulida (46. Bogar de); Finidi, Kluivert en Van Vossen (75. Overmars). Door Jan Seuren Eschenbach - Zelden is het tijdens een wereldkampioen schap veldrijden voorgeko men, dat de eerste vier renners juichend de finish passeerden. Gisteren in het Zwitserse Eschenbach wierpen Dieter Runkei, Richard Groenend- aal, Beat Wabel en Adri van der Poel als teken van blijd schap en tevredenheid de ar men in de lucht. Zij hadden allen op hun manier behoefte om de toeschouwers deelgenoot te maken van hun blijdschap over de eigen presta ties op het loodzware parcours. In het door de Zwitsers gedomi neerde WK, Runkei werd eerste en Wabel pakte brons, zorgden Richard Groenendaal en Adri van der Poel voor een schitte rende finale. Met als resultaat een nieuwe zil veren medaille voor Groenendaal en een vierde plaats voor de rou tinier Van der Poel. Richard Groenendaal werd voor de twee de opeenvolgende keer tweede tijdens een WK in de open cate gorie voor profs en amateurs. Ad ri van der Poel eindigde voor de negende keer in een wereldkam pioenschap bij de beste vijf (vijf maal tweede, een keer derde, een keer vierde en twee keer vijfde, red). In de eerste ronde leek het er op dat de Nederlanders ook in de open categorie met een beschei den plaats genoegen moesten ne men. Zoals de junioren gister morgen en de neo-amateurs za terdag. Want na één ronde pas seerde Wim de Vos pas als eerste Nederlander op de zestiende plaats de finish. Groenendaal en Van der Poel volgden nog verder op. Richard Groenendaal: „In het ge drang werd ik bij de eerste passa ge in het veld bijna omver gere den. Als vijfde had ik een uitste kende uitgangspositie, maar plotseling werd aan alle kanten aan me getrokken en geduwd. Ik ben desondanks niet in paniek geraakt en heb niet geforceerd om terug te komen. Ik dacht aan de derde plaats, maar toen ik Pontoni en Chiotti voorbij fietste en ik de kopgroep in zicht kreeg, steeg mijn zelfvertrouwen. Ik heb gejuicht omdat ik het best knap vind dat ik op zo'n parcours op de tweede plaats ben geëindigd. Ik had nooit gedacht dat ik dit op zo'n zware omloop zou kunnen. Runkei was te sterk. Ik ben dol blij dat ik de wedstrijd mee heb kunnen maken. Uiteindelijk ben ik pas 23. Een wereldtitel moet op dit moment nog niet van mij verwacht worden. Over drie of vier jaar misschien." De jeugdige Brabander beleefde duidelijk veel meer plezipr aan de zilveren medaille in Eschenbach dan vorig jaar aan zijn tweede plaats in Koksijde. Toen werd Groenendaal in de slotfase door de Belg Paul Herijgers, die giste ren in de tweede ronde al opgaf, ingelopen en ter plaatse gelaten. Groenendaal had aan de Bel gische kust vrijwel de hele koers aan de leiding gereden. „Mijn tweede plaats vorig jaar was een teleurstelling, omdat ik op het nippertje de wereldtitel aan mij voorbij zag gaan," zei Ri chard Groenendaal gisteren. „Maar nu in Eschenbach reed ik, behalve Runkei, iedereen voorbij. Ik heb op twee verschillende par- coursen laten zien dat ik met de besten mee kan. Dat is voor mij het bewijs dat ik goed bezig ben. Jammer dat Adri van der Poel pas in de slotfase op dreef kwam. Ik begrijp niet waarom hij 's mor gens niet enkele uren gaat trai- Richard Groenendaal krijgt een schone fiets aangereikt in Eschenbach foto anp na het WK in Koksijde kritiek op zijn jongere landgenoot omdat die de wedstrijd te vroeg had ge opend. Gisteren had de 36-jarige alleskunner uit Kapellen (Bel) al- nen. Dan kan hij direct vanaf het begin mee en maakt hij kans op de zege. Nu moet hij eerst enkele ronden warm draaien." Vorig jaar had Adri van der Poel leen maar lof voor Richard Groe nendaal. „Fijn voor Richard," meende Ad ri van der Poel nadat hij door een verzorger was opgelapt. „Maar ik hoop niet dat hij mij opvolgt met vijf tweede plaatsen. Ik denk dat ik te rustig van start ben gegaan. Vervolgens heb ik de wedstrijd ronde voor ronde opgebouwd. Om op dit parcours te kunnen winnen, moest je echt in topcon ditie zijn. Ik merkte op de steile stukken dat ik dat niet was. Des ondanks heb ik in de laatste drie ronden veel achterstand goed ge maakt. Op een gegeven moment maakte ik zelfs kans op een podium plaats, maar door een val raakte ik weer achterop. Nederland is als wielernatie in elk geval niet afgegaan en wij hebben opnieuw Van onze verslaggever. Rotterdam - De afgelasting van Feyenoord-Go Ahead Eagles kost de Rotterdamse club volgens voorzitter Jo- rien van den Herik 'mini maal vijftigduizend gul den'. „Alle mankrachten, die nodig zijn voor een wedstrijd, waren aanwezig en moeten dus ook uitbetaald worden," verklaar de Van den Herik, die bij die halve ton nog niet eens de kos ten voor het stadion (onder meer horeca-faciliteiten) mee rekende. Scheidsrechter Hans Reygwart hakte gistermiddag om tien voor twee de knoop door. „Ik heb vrijdag en zater dag voortdurend contact gehad met de consul, die me vertelde dat het veld er perfect bij lag. Zondagmorgen om een uur of negen heeft hij het veld nog maals bekeken en ook toen zag het er nog goed uit," aldus Reygwart. „Vanaf ongeveer kwart voor elf is het hier in Rotterdam gaan regenen. Toen ik om een uur arriveerde en het veld opging, waren er ook nog geen problemen te verwachten. Vervolgens begon het enorm te gieten en liep het veld hele maal onder water. Omdat ik ook hoorde dat het volgens de voorspellingen de hele dag zou blijven regenen, leek afgelas ten voor mij de enig juiste be slissing." Voorzitter Van den Herik respecteerde de beslis sing van Reygwart, maar he kelde nog maar eens de compe titie-indeling. „We. hebben in november een keer thuis gespeeld, in decem ber en januari alleen maar thuiswedstrijden gehad en spe len vervolgens in februari lou ter uitwedstrijden. De eerst volgende competitiewedstrijd in de Kuip is tegen FC Gronin gen op 5 maart. Al die thuis wedstrijden achter elkaar be tekenen een enorme aanslag op het veld. Ook budgettair is het ongunstig. Er zijn veel mensen die wel om de week maar niet elke week geld voor een kaart je uit kunnen geven. Het brengt onszelf niet in liquide problemen, maar het is wel hoogst ongelukkig. Door deze afgelasting en omdat de nieu we datum voor Feyenoord-Ro- da JC (eerder ook afgelast, red.) ook nog open staat, zal het ongetwijfeld een onregel matig einde van een toch al to taal chaotische competitie worden. En dan heb ik het nog niet eens over onze maand maart." Daarin moet Feyenoord in ze ventien dagen liefst zes wed strijden spelen. voor promotie van de veldritsport gezorgd. Runkei was superieur. Ik hoop dat hij zich als wereldkampioen vol gend seizoen ook in het buitenland laat zien. Persoonlijk moet ik opnieuw een jaartje wachten. Wie weet ge beurt het volgend sei zoen, of over twee jaar toch nog dat ik we reldkampioen word. Tijdens het WK telt immers maar één plaats." ZIE OOK SPORT B-5 Open categorie (profs en amateurs): I. Runkei (Zwi) 57.45, 2. Groe nendaal (Ned) 0.38, 3. Wabel (Zwi) 0.58, 4. Van der Poel (Ned) 1.18, 5. Honegger (Zwi) 1.26, 6. Van Santvliet (Bel) 1.44, 7. Arnould (Fra) 1.56, 8. Ostergaard (Den) 2.03, 9. Pontoni (Ita) 2.12, 10. Magnin (Fra) 2.38, 11. Luca Bramati (Ita) 2.51, 12. Chiotti (3.04, 13. Si- munek (Tsj) 3.15, 14. Markwalder (Zwi) 3.27, 15. Berner (Dui) 3.37, 19. Boezewinkel 4.23, 22. Van Bakel 5.04,28. De Vos 6.36. Junioren: 1. Mlynar (Tsj) 40.01, 2. Benoist (Fra) 0.13, 3. Bünter (Zwi) 0.17,4. Martinez (Fra) 0.19, 5. Prosek (Tsj) 0.32, 6. Nijland (Ned) 0.49, 7. Dubacher (Zwi) 0.53, 8. Zweifel (Zwi) 0.56, 9. Pelgrims (Bel) 1.01, 10. Dall'Oste (Ita) 1.07, 16. Lubberman 2.06, 22. Bruinsma 2.38, 25. Berk hout 2.51, 34. Kools 4.03. Neo-amateurs: 1. Pospisil (Tsj) 52.09, 2. Halgand (Fra) 0.24, 3. Steiger (Zwi) 0.49, 4. Patrick Blum (Zwi) 2.12, 5. Gil (Pol) 2.31, 6. Hammond (GBr) 2.42, 7. Gommers (Ned) 2.45, 8. Korinek (Tsj) 2.51, 9. Morel (Fra) 2.59,10. Heule (Zwi) 3.07, 32. Leyten 7.14, 37. De Groot 8.14, 40. De Kin kelder 9,03. Uitgevallen: Coehorst (Ned). Barcelona (afp) - Johan Cruijff heeft het gedrag van Eric Cantona zaterdag hevig bekritiseerd. De Franse voet baller, in dienst van het En gelse Manchester United, schopte en sloeg woensdag een supporter, nadat hij rood had gekregen in hèt duel met Crystal Palace. Cruijff ontkrachtte de geruchten dat Cantona, die door zijn club tot het eind van het seizoen is ge schorst, naar Barcelona verhuist. „Wij kiezen voor klasse en disci pline. Voor hen die dat niet res pecteren, is er bij Barcelona geen plaats," aldus Cruijff. Volgens de Catalaanse pers had Cruijff de afgelopen maanden re gelmatig contact met de Franse international, die United twee maal naar de landstitel voerde. „De" voetballer Cantona heeft klasse, dat kan niemand ontken nen. Het is verschrikkelijk jam mer dat hij op het veld minder koelbloedig is en zijn reacties niet kan controleren." De Catalaanse kranten verwijzen naar Cruijffs voorkeur voor 'las tige' spelers, zoals Romario en Stojtskov. Maar ook zaterdag was het laatste woord weer voor de Amsterdammer. „Trouwens, Barcelona trekt tot 30 juni nie mand aan." Manager Alex Ferguson van Manchester United schaarde zich zaterdag niet in het rijtje kriti- kasters. „Hij is de beste speler met wie ik ooit heb gewerkt," zei de manager in een interview met de Sunday Times. „Op de trainingen is Cantona nooit een probleem. Hij is een ware professional, toegewijd en serieus. Maar in de wedstrijden stapelt hij kennelijk zijn emoties zo hoog op, dat het soms tot een emotionele uitbarsting komt." Volgens Ferguson is Cantona, die na een tegenstander ook een sup porter natrapte, een sociaal voe lend mens. Hij helpt medespelers bij hun problemen en neemt roy aal de tijd voor handtekeningen uitdelen. „Maar zodra hij denkt dat hem onrecht wordt aange daan, wordt hij totaal anders. Dan verliest hij de controle. Dan speelt hij voor eigen rechter, dat mag natuurlijk nooit." Van onze verslaggever Genève - De wereldvoetbalunie Fifa overweegt twee nieu we experimenten in de spelregels. Gedacht wordt aan het inlassen van time-outs en het onlangs al gesuggereerde aanstellen van twee scheidsrechters per wedstrijd. Het spelregelorgaan International Board zal begin maart beslis sen of komend seizoen tot experimenten wordt overgegaan. Dit seizoen wordt toepassing van de intrap in plaats van de ingooi ge test in de tweede Nationale van België, de tweede divisie van Hongarije en een semiprofcompetitie in Engeland. De Internatio nal Board zal op basis van bevindingen bij de experimenten in België, Hongarije en Engeland beslissen of de intrap vanaf de zij lijn in de spelregels wordt opgenomen. ADVERTENTIE In verband met verhuizing, tijdelijk alleen BREDATILBURGSEWEG 139. TEL. 877510 OOSTERHOUT - ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590 imfflMiï

de Stem | 1995 | | pagina 11