DE STEM ALON bruari *R*U*M Ingrid en Lorenz Klever boren met postorderbedrijf onverzadigbare markt aan dirigent Reuze Bingo Super Bingo Grote Geld Bingo endez- Vous Rosa Service esie heel anders. rkt cht verjaardagsfeestje verjaardagsfeestjes -88084 (ma-vr. 11-23 uur) entiesvoorde rubriek Privé/clubs/06 076-421370 Bel Dames Thuis 06-98.50 Naar z'n mallemoer Verzoekjes Kwelling Goddelijk Zeven miljoen CI424 EIS WINNEN - woe. - do.: n - 1911. 20 ANTWERPEN mnigingsleven^^^J Gevraagd: K. Gemengd Lambertuskoor. rdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. 19.00 en 1 zondag om 9.30 uur p.m. ies aan: Dhr. P. v.d. Weyde en 264, 4382 AG Vlissingen. Diversen rzorgt en/of di/wo maken van. u. in de nten Os ij entree, evraagd. 6. voor een ginnedag Roden- tbus 90, el en zat. 28/1 om 20u. Café Cambrinus, Axel. Vier het van uw kind eens anders. Kleine manége in Dorst organiseert in binnenmanége voor kinderen met o.a. paardrij les en poetsles. Oude Tilburgsebaan 6, Dorst. 01611-1765. zond. 29 jan. aanv. 14.00u. Pannekoekenhuisje, 't Zand, Koewacht. met diverse extra's te Clinge in Café De Land bouw op zond. 29 jan. aanv. 19.30u. Hoofdprijzen 100,-/200,-/300,- en 500,- Tevens een dubbele prijzenronde. Privé/clubs/06 iddeling op nivo door Hollandse dames voor Fotoboek Escort Dinner-Date. uitend tegen contante betaling aan onze kantoren worden opgegeven (legitimatie verplicht). Regeltarief excl. BTW: n Vrijdag 14,25 Zaterdag 15,68 MM.-tarief excl. BTW: /m Vrijdag 3,32 Zaterdag 3,65 iimenü 't platte- 20.329.19. JS italle 12 s gehele Geop. r. A'dam 264, 215 HS. 01650-58051, 2 ondeugde vr. ontv. privé, ma. t/m vr., elke vr. aktie. echt privé, a. 11 uur. leme sex >76/1,- pm llijn. Luis- roepen van e keuze en lakelt je di- haar huis. l (75cpm) direkt seland. Bel jm) 35 en ou- sex. Bel ze )4 (75cpm) eenzame in 'n vlug- (75cpm) lating. Sex- zame vrou- IQcpm) TEN Zoek ngen? 06- pm) sexgesprek vrouw 06- irrt) US. Hoor ze gaan. 06- eenzame en 'n vlug- (75cpm) dating. Sex- Escort bem. 24-uur service Sex-Doorschakellijn Luister naar hete oproepen van vrouwen. Maak je keuze en de computer schakelt je di rekt door naar haar huis. Discreet. 06-97.02 1gpm OUDERE vrouwen (40+) wil len gratis verwend worden: Bel ze thuis 06-97.03 1gprn OPWINDEND sexgespreK met 'n hete vrouw, 06-320.330.81 (75cpm) HOMO-JONGENS. Hoor ze heet tekeer gaan. 06-320*330'88 (75cpm) VROUWEN 40, zoeken stoute jongens. 06-9844 (75cpm). HUISVROUWTJES zoeken overdag sexkontakt. Bel 06-9661 (100cpm). THUISKONTAKT, hete vrouwen in jouw regio. Bel nu 06-9811 (75cpm). DIREKT apart met ondeu gende vrouwen of meisjes thuis. Bel 06-9757 (75cpm) in heel Nederland GEHEEL PRIVÉ thuis doorgeschakeld. 24 u/p.d. 100 c.p.m. Live! hete sex, nymfomane vrouwtjes direct apart!! Bel 06-34035080 (50cphm) eenzame )6 (ioocpm) Club Barbarella TEN. Zoek vraagt met spoed dames. >ngen? 06- Vervoer mogelijk. Tel. =pm) 01100-21802. VRIJDAG 27 JANUARI 1995 DEEL E jj 11 rmpTTirWf> Warenhuis vol poezengeluk Pussy-Versand, een postorderbedrijf speciaal voor kattenliefhebbers. Op een kattesprong van de Nederlandse grens, in het Duitse plaatsje Wegberg, ontdekten Lorenz en Ingrid Klever (firmanaam Clevercat) een kwarteeuw geleden bij toeval een gat in de markt. Vijftien miljoen mark omzet jaarlijks. Alles voor de kat... Door Theo Vincken Pussy-Versand heeft het allemaal. Lorenz Kle ver bladert - gezeten achter zijn riante bureau - geamuseerd door de catalogus van zijn postorderbedrijf. Er speelt een vage glimlach rond zijn mond. „Tsja, wat moet ik zeggen," klinkt het op bijna verontschuldigende toon. „Wij hebben gewoon geluk gehad, op het juiste moment ontdekten we een gat in de markt." Maar de 55-jarige Wegberger eist niet alle eer voor zich op. Hij vermijdt nadrukkelijk het woord 'ik', en gebruikt steeds de meervouds vorm 'wij'. Nee, zijn vrouw Ingrid - aan 'n tweede bureau in de oversized directiekamer luistert zij belangstellend mee - heeft een minstens even belangrijk aandeel in de succes story van de zaak. Haar bemoeienis was en is bepaald niet voor de poes, of eigenlijk juist wel Want met Ingrid en haar liefde voor katten is het toch maar begonnen, laat dat voor iedereen duide lijk zijn. Zij omringde zich een kwart eeuw ge leden met een vijftal katten. Afstammelingen van een onbestemd ras, maar óók katten wier uiterlijk onmiskenbaar op adeldom duidden. Toen was het nog maar een kleine stap in de richting van de tentoonstellingen. De poezen van Ingrid Klever mochten worden gezien. Ze wonnen per nest aan schoonheid, zo zelfs dat diverse exemplaren hun fraaie voor komen - tot meerdere eer en glorie van hun fokster - met eerste prijzen en kampioen schappen zagen bekroond. Gelauwerd of niet, de katten hielden hun heb belijkheden. Ze zetten hun nagels in het leren bankstel, klauwden in de gordijnen en trokken flarden uit het ruwfaselig behang. Of anders gezegd, de lieverdjes van Ingrid hielpen de zo zorgvuldig gekozen spulletjes in huize Klever naar z'n mallemoer. „Verdraaid vervelend," zegt Lorenz Klever, die niet verheelt het als bijzonder onplezierig te hebben ervaren dat de levende have van zijn echtgenote successievelijk het huisraad molde. Voor hem in ieder geval voldoende reden om zich op een avond in 1975 terug te trekken in zijn hobbykelder en zijn fantasie de vrije loop te laten. Zijn knutselwerk bleef niet zonder re sultaat. Hij ontdekte wat kattenliefhebbers al snel het 'ei van Columbus' noemden: der Krat- zbaum. De vinding - een met sisaltouw omwonden armdikke huls - was even simpel als doeltref fend, en bij nader inzien óók winstgevend, hoewel het laatste aanvankelijk zeker niet Klevers eerste oogmerk is geweest. „Winst? Welnee, daar heb ik geen moment aan gedacht. Ik wilde gewoon een klimtuig maken voor de katten van mijn vrouw. En het werkte perfect. De dieren scherpten niet langer hun nagels aan het meubilair. De boom van vezeltouw ge noot plotseling hun voorkeur." Bevriende kattenfokkers, die bij de familie ge regeld over de vloer kwamen, toonden zich van meet- af aan enthousiast. „Ik kreeg tal van ver zoekjes er voor hun ook te maken. Maar daar bij bleef het niet. De vraag naar Kratz- und Kletterbaumen was op een gegeven moment niet meer bij te benen, van hobbyisme was al geen sprake meer," vertelt Lorenz Klever over de tot dusver meest hectische periode van zijn leven. „Ik was destijds werkzaam in de radio- en te levisiebranche. Het kwam zo ver dat ik 'n keu ze moest maken. Eén keer in je leven moet je gokken, vind ik. Achteraf gezien pakte de on derneming goed uit. Ik nam twéé mensen in dienst en begon in een garage klimbomen in serie te produceren. Samen met mijn vrouw reisde ik alle beurzen en kattententoonstellin gen af. De afname was gigantisch, ze overtrof werkelijk onze stoutste verwachtingen..." Niet alleen dierenwinkels en speciaalzaken toonden belangstelling voor Klevers produk- ten, ook steeds meer particulieren uit het ge hele land stelden zich met hem in verbinding. „Dat laatste bracht me op het idee een postor derbedrijf te beginnen. Een tweede waagstuk, dat andermaal 'n schot in de roos bleek. We hebben nu een bestand van ruim tweehon derdduizend adressen, mensen die jaarlijks onze dikke catalogus en ons reclamemateriaal per post krijgen thuisbezorgd. Soms beang stigt het succes me wel eens. Een imperium in stand gehouden door katten, stel je dat eens voor." Het bedrijf - al in 1982 liet Lorenz Klever een produktiehal bouwen op het industrieterrein van Wegberg - is intussen al twee maal uit zijn jasje gegroeid. Drie jaar geleden bij de opening van een geheel nieuw gebouw (2500 vierkante meter) dacht de ondernemer voor de eerste twee decennia met ruimtelijke proble men te hebben afgerekend. Dat bleek al vrij snel een misvatting. „Waar vele bedrijven met een recessie wor stelden, mochten wij ons de laatste drie op eenvolgende jaren telkens verheugen in een omzetstijging van dertig procent. Mede daar door zien we ons gedwongen dit jaar onze op slagruimte met tweeduizend vierkante meter uit te breiden. Alles moet nog efficiënter, wil len we onze service - binnen 48 uur kunnen we elk gewenst artikel leveren - overeind houden." Nog steeds produceert Clevercat - de officië- vindt maar 'ns een tweede verzendhuis dat zich uitsluitend en alleen op het thema kat heeft gespecialiseerd. Een exclusiviteit die bij-' na groteske dimensies aanneemt. Alles wat in de catalogus van Pussy-Versand staat afgebeeld, is ook in de show- en verkoop ruimte in Wegberg terug te vinden. Want vele kattenliefhebbers geven er de voorkeur aan zelf bij het bedrijf (geopend van 's maandags tot en met zaterdag) de speeltjes voor hun troeteldieren (of zichzelf) te kopen. Kattenhaters of mensen die lijden aan een ailuro- of gatofobie (overdreven angst voor katten) zouden een verblijf in deze omgeving als een regelrechte kwelling kunnen ervaren. Méér dan duizend verschillende artikelen on der één dak. Van pannelappen met kattefiguurtjes tot bed- delakens met poezekop-motieven. Briefpapier, sleutelhangers, kookplaatjes, ballen, schilde rijen, deurmatten, wekkers, kapstokken, kat- tebakken in alle maten en uitvoeringen, met bont gevoerde kattehuisjes (Hauschen Kat- zenglück), borstels, tafelbellen, onderzetters, vreet- en speelmuisjes, dagboeken, halsbanden en -kettingen (voor kat en bazin), kattesofa's en bankstelletjes, t-shirts met opdruk van kat- temotieven, stapelbedjes, kleerhangers, ser viesgoed, vitamines, paraplu's, schenkkurken, vele vele boeken, klimbomen, klimbomen, klimbomen Wie koopt dit toch? „Mensen met liefde voor katten," weet Lorenz Klever, en voelt dat-ie daarmee een open deur intrapt. „Mensen ook," vult hij aan, „die zich zelf vereenzelvigen met hun huisdier. Wat zij leuk vinden, denken ze, moet zeker zo aardig zijn voor hun kat. In wezen kopen ze vele spul letjes louter en alleen voor zichzelf... Voordat ik iets nieuws uitbreng, leg ik het idee eerst voor aan mijn vrouw. Intuïtief voelt zij of iets al dan niet bij de klant aanslaat. Met haar ad vies, zo heeft me de praktijk geleerd, zit ze zel den mis." De liefde voor de kat is van alle tijden. Dicht ten de Egyptenaren hun katten een paar eeu wen voor Christus al niet goddelijke eigen schappen toe? Zij lieten hun huisdieren na hun dood balsemen, een zeer kostbare behande ling. Er zijn door de jaren heen tal van ge mummificeerde kattenlijkjes aangetroffen. Balsemen doen de kattenliefhebbers hun over leden dieren niet meer, maar ze verwennen hun dieren wel schaamteloos tijdens hun aard se bestaan. Het lekkerste kattevoer is nog niet goed genoeg. Elke dag tonijn, als het aan de kat ligt. Lorenz Klever heeft er een naam voor. Etage- katten. „Je kunt ze vinden in grote steden als Berlijn, Hamburg en München. Katten die ge koesterd worden als kinderen. Vaak levende symbolen voor eenzaamheid." Pussy-Versand kan het bestaan veraangena men. Ie benaming van het bedrijf - in grote hoe veelheden klimbomen. Per dag worden er wel vijftien kilometers sisaltouw verwerkt. Vijfen veertig medewerkers staan op de loonlijst voor de produktie en verzending, een personeelsbe stand dat nog wordt aangevuld met een twin tigtal thuiswerkers. „Want," zegt Lorenz Kle ver, „er zijn tijden dat we het werk niet af krijgen." Alleen aan de kattevoer hebben de Klevers - behalve Lorenz en Ingrid zitten ook hun zoon Ingo en diens vrouw Susanne in de zaak - zich niet gewaagd. „Nee, op dat terrein bege ven we ons ook niet, want daar is de concur rentie moordend. Wèl gaan we dit jaar blikjes met heel speciaal voedsel, het lekkerste van het lekkerste, in de aanbieding doen. 'ns Kij ken wat dat uithaalt." Alles voor de kat... De markt lijkt onverzadig baar. „Alleen Duitsland al," weet Klever, „telt meer dan zeven miljoen katten. Dan praat ik niet eens over Oostenrijk en Zwitserland, waar we ook leveren. Dagelijks gaan er minimaal twee- tot driehonderd bestellingen de deur uit. Soms krijgen we ook bestellingen uit niet- •Europese landen als de Verenigde Staten, Ja pan en zelfs Taiwan." Merkwaardig genoeg heeft Clevercat nauwe lijks afzet in Nederland, hoewel er in ons land toch bijna twee miljoen katten worden gehou den. „We hebben het in Nederland wel gepro beerd," vertelt Lorenz Klever, „maar op de een of andere manier is het ons niet gelukt vaste voet aan de grond te krijgen. Hollanders zijn misschien iets te nuchter, oude koopmansgeest denk ik. Ze willen niet zo veel geld kwijt voor hun kat." „Duitsers daarentegen zijn in dat opzicht ja richtig bekloppt. Het land met de meeste kat ten schijnt Engeland te zijn. We hebben daar ook wel eens geleverd aan Harrods, maar net zo min als in Nederland was daar voor ons een markt." Uniek in Europa is Clevercat wel. Immers, Ingrid en Lorenz Klever ontdekten wat kattenliefhebbers al snel het 'ei van Columbus' noemden: 'der Kratz- und Kletterbaum'. foto's dagblad voor noord-limburg

de Stem | 1995 | | pagina 21