Snel bouwgrond nodig in Clinge WINTERKOLLEKTIE 50% KORTING Loc van Dixhoorn Veerdienst Mersey Docks start binnenkort met werving personeel DE STEM Tafeltje Dek-je in Axel bestaat tien jaar Zorgen om financiële problemen dochter reden brandstichting DAG klapper POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws Grondverkoop gaat zo verrassend snel dat er vrijwel niets meer beschikbaar is RESTANTEN Raad Axel akkoord met betalen schuld 't Kaaike Vrijspraak van verkrachting Directeu Nieuwe in voor bew Anbo rek van Terne DE STEM ZEELAND 4 Kessen zal snel tot inkeer komen' 'We hebben elkaar versleten' Inbraak Clinge Nieuw-Namen DE STEM Raad Terne de pap bij I,ivernnnl/Vlissimren - Mprspv Het gaat hierbij in Vlissingen om waar- Verbruese Terminals, die in Vlissingen onbekend," zegt Verbrugge-manager H. Een aantal oud-werknemers var VRIJDAG 27 JANUARI 1995 C2 Liverpool/Vlissingen - Mersey Docks and Harbour Company, die binnenkort een nieuwe passagers- dienst opent tussen Vlissingen en Sheerness (GB), start volgende week met de werving van nieuw walpersoneel. Dat gebeurt onder meer door advertenties in Engelse en Nederlandse dagbladen. Het gaat hierbij in Vlissingen om waar schijnlijk tussen twintig en dertig ba nen, zegt woordvoerder Eric Leather- barrow op het hoofdkantoor van Mer sey Docks in Liverpool. Hét aantal nieuwe jobs dat in Sheerness door het opnieuw leven inblazen van de vroeger Olau-veerdiensten gaat ontstaan, wordt door Leatherbarrow geschat op tussen dertig en veertig. Verbrugge Terminals, die in Vlissingen als agent voor Mersey Docks optreedt, wordt bij de werving betrokken. De eerste gesprekken hebben al tussen Ar beidsbureau en agent plaatsgevonden. Maar nog onduidelijk is om welk soort banen en hoeveelheden het gaat. „Gaat het om puur operationeel werk of 'komt er ook administratie bij, dat is nog onbekend," zegt Verbrugge-manager H. Maas. Hij verwacht hierover op korte termijn duidelijkheid. Intussen is het arbeidsbureau in Vlis singen al bedolven onder talrijke open sollicitaties naar een baan bij de nieuwe veerdienst. „Er staan bij ons ook nog oud-Olaumensen ingeschreven die nog een baan zoeken", zegt woordvoerster Kiviet. Een aantal oud-werknemers van Olau wil best in zee met de nieuwe veer dienst. „Ze beginnen waar wij twintig jaar geleden mee begonnen zijn. Het wordt weer pionieren," zo werd gezegd. De schepen die Mersey Docks wil inzet ten zijn dan ook beduidend kleiner dan de 'ruimteveren' waarmee Olau inder tijd de dienst onderhield. Van onze verslaggever Clinge - De gemeente Hulst wil op korte termijn nieuwe bouwmogelijkheden realiseren in het dorp Clinge. De grondverkoop is daar ineens zo verrassend snel gegaan dat er praktisch geen vierkante meter bouwgrond meer voorhanden is. Het is de bedoeling om de uit breiding te situeren in het ver lengde van de Ruysdaalstraat en de Jac. Jordaensstraat. Dus in westelijke richting naar Hulst toe. Het nieuwbouwplannetje krijgt een capaciteit van 10 tot 15 woningen, afhankelijk van de grootte van de uit tê geven ka vels. Het wordt zo aangelegd dat het later gemakkeijk kan worden ingekaderd in een groter uitbrei- Van onze correspondent Terneuzen - Burgemeester R. Barbé geeft zijn collega Kessen van Hulst enkele maanden om te inkeer te komen ten aanzien van zijn drugsbeleid. Tijdens de raadsvergadering noemde hij de stellingname van Kessen korte- baanschaatsen. De drugproblematiek moet in de ogen van burgemeester Barbé gezamenlijk in regionaal ver band aangepakt worden. „Ik be treur het ten zeerste dat een college burgemeester met een ze ker elan zegt dat hij niet mee doet en op de stellingen gaat staan. Hij denkt het juridisch aan te kunnen, bestuurlijk is het echter een bot middel. Ik geef hem een paar maanden en dan zal blijken dat ook hij tot inkeer komt." dingsplan dat dan richting Mo lenstraat gaat. „Eigenlijk moeten we dit jaar nog over die nieuwe bouwmoge lijkheden beschikken," stelt wet houder G. van de Voorde. „Op dit moment is de laatste bouw grond in optie gegeven. Gaat die koop door, dan is er dus geen meter bouwgrond meer in Clin ge. Dat mag gerust een unicum worden genomen, want het hui dige uitbreidingsplan dateert al van rond 1978 en loopt dus al een hele tijd." Jarenlang is er in Clinge prak tisch geen bouwgrond verkocht, maar ineens zijn de percelen als zoete broodjes over de toonbank gegaan. Binnen anderhalf jaar tijd zijn er zo'n 30 bouwkavels verkocht. „Dat is ineens heel snel gegaan," zegt Van de Voor de. „Clinge is nu in trek om te wonen. Hoe dat zo plotseling komt? Ik weet het niet. Mis schien dat de toenemende be langstelling van projectontwik kelaars voor het dorp er mee te maken heeft." De gemeenteraad krijgt in een van de volgende vergaderingen een voorstel om geld beschik baar te stellen voor het maken van een globale schetsmatige in vulling van het toekomstige gro tere uitbreidingslan voor Clinge. „Dat sluit aan aan de bestaande bebouwing en we willen dat zo- situeren dat we een soort kom- vorming krijgen. Het wordt een plan waarmee Clinge naar ver wachting dan weer tussen de vijftien en twintig jaar vooruit kan." Een eerste poging daartoe mis lukte in augustus van het vorig jaar, maar een maand later ging het café inderdaad in vlammen op. Gisteren stond de man samen met zijn 26-jarige zoon J. van A. voor de Middelburgse rechtbank, waar hij een voorwaardelijke ge vangenisstraf tegen zich hoorde eisen van zes maanden met daarvoor in de plaats 240 uur dienstverlening. Daarnaast vorderde de officier opname in een psychiatrisch zie kenhuis voor de duur van min stens een jaar. Tegen de zoon, die zijn auto in de bewuste nacht beschikbaar had gesteld, werd EDITIE m Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Rein van der Helm, Florence Imandt, Ton Koomen (sport), Harold de Puysseleijr. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, tel. 076-236454. Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op pagina A2. Vrijwilligster De Waele brengt een maaltijd bij mevrouw Inghels. foto camile schelstraete Van onze correspondente Middelburg - Ziekelijke zorgen om de financiële problemen van zijn dochter deed de 56-jarige L. van R. uit Lamswaarde besluiten tot brandstichting in het horeca-bedrijf van de vrouw in Kamperland. Van onze verslaggeefster Axel - De warme-maaltijdvoorziening Tafeltje Dek-je in Axel bestaat tien jaar en viert dat jubileum op 9 februari met een feestje voor medewerkers en vrijwil ligers in De Halle. Tien jaar geleden startte het Gecoördineerd Ouderenwerk (GOW) met het bezorgen van warme maaltijden bij ouderen die zelf niet meer kunnen koken. Bijvoorbeeld omdat dat te inspannend is of omdat ze op een inge wikkeld dieet staan. Na een aarzelende start in 1985 toen ruim drie duizend maaltijden bezorgd werden, is de maaltijddienst met jaarlijks 26.500 war me schotels niet meer weg te denken. Het eten wordt klaargemaakt in de keukens van verzorgingshuizen De Vurssche in Axel en De Lange Akkers in Koewacht en vervolgens door vrijwilligers met auto's thuisbezorgd. De afgelopen tien jaar hebben totaal 592 ouderen gebruik gemaakt van Tafeltje Dek- je. Op dit moment laten 128 ouderen uit Axel en omliggende dorpen een warme maaltijd thuisbezorgen door de vrijwilligers van Ta feltje Dek-je. Thuisbezorging gebeurt vijf dagen per week door een groep van 23 vrijwilligers, waarvan er drie vanaf de op richting actief zijn. Indirect houden de vrij willigers een oogje in het zeil bij de bejaar den, wat het GOW als extra voordeel van de maaltijdservice ziet. Wachtlijsten voor de maaltijden zijn er nog niet geweest. „Vandaag aanmelden betekent dat er morgen een maaltijd bezorgd kan worden," aldus het GOW. De kosten zijn in de afgelopen jaren vrijwel gelijk gebleven, namelijk 7,50 per maaltijd (thuisbezorgen 7,75, afhalen 7,25). Het GOW verwacht in de toekomst ook zogeheten koelvers- en diepvriesmaaltijden te kunnen gaan bezorgen. een werkstraf geëist van 140 uur. Hoewel de verzekeringsmaat schappij door de brand gedu peerd werd voor een bedrag van ruim drie ton, was er volgens de officier van justitie mr. Mos geen sprake van financiële motieven en sprak hij van een 'groot fami liedrama'. De dochter kocht het café begin '94 met een lening van de bank, die als voorwaarde stelde dat ze haar eigen woning zou verkopen. Toen dit na enkele maanden nog steeds niet was gelukt begon de bank aan te dringen en kwam de vrouw in de problemen. Ze wilde hoe dan ook haar café draaiende houden, maar voor de vader werd de hele kwestie een obsessie. „Dat café moet weg," zo besloot Van R. en zonder zijn gezin hiervan op de hoogte te brengen deed hij een eerste po ging tot brandstichting. Hevig geschrokken deed de dochter aangifte bij de politie en tegen over zijn echtgenote erkende Van R. de dader te zijn. De moeder versprak zich op haar beurt tegenover haar zoon, maar besloten werd de dochter niet te belasten met de waarheid. Depressie De vader raakte intussen in een zware depressie en hoe langer hoe meer bezeten van zijn voor nemen een einde te maken aan het café. In de nacht van 29 september toog hij opnieuw op weg, gewapend met een jerrycan benzine en vastbesloten het deze keer beter aan te pakken. Zoon J. leende hem zijn auto, hoewel hij wist of in ieder geval wel vermoedde wat zijn vader van plan was te doen. In het psychia trisch rapport wordt Van r. ver minderd toerekeningsvatbaar genoemd, terwijl de medeplich tigheid van de zoon maar 'heel betrekkelijk' is, volgens de offi cier van jusitie. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Echtpaar Clinge viert diamanten huwelijk: Van onze verslaggeefster Margon Ketting Clinge - Hij is geboren in 1911 in Kapellebrug. Zij is geboren in 1912 in het Belgische De Klinge. Gisteren waren R. van Gaever en A. Bracke zestig jaar getrouwd en vierden dat met een 'tamelijk groot' feestje voor familie en kennissen in Clinge. R. van Gaever en A. Bracke hebben elkaar ontmoet op een Belgische kermis. Zij waren toen zo'n jaar of veertien of vijftien. „Het was liefde op het eerste gezicht," aldus Van Gaever. Op de kermis kruisten hun blikken elkaar voor het eerst. De jongen uit Nederland stap te op het jonge Belgische meisje af en begon een ge sprek. Volgens Van Gaever was het een schande dat een Nederlandse jongen met een Belgische ging praten. „Het was een schande, dat mocht eigenlijk helemaal niet." „Toen wij ongeveer achttien waren, kregen we serieuze verkering. Toen is onze relatie eigenlijk pas echt begonnen. Op 26 januari 1935 zijn we getrouwd. Dat is nu dus zestig jaar geleden. We zijn altijd gelukkig met elkaar geweest en we hebben elkaar versle ten," aldus het trotse echtpaar gisteren. Uit het huwelijk werden twee kinderen geboren, een dochter en een zoon. De zoon stierf toen hij veertig jaar oud was. „We hebben twee kleinzoons en ook nog twee achterklein kinderen. Zestig jaar getrouwd zijn is een hele tijd. Hoe heeft het diamanten echtpaar dat volge houden? „We hebben van alles meegemaakt, er waren goede en slechte tijden. Zo hebben wij allebei twee oorlogen mee- gefnaakt, waarvan de Tweede Wereldoorlog tijdens ons hu welijk." Het diamanten echtpaar Van Gaever. foto camile schelstraete (ADVERTENTIE) LEADERS IN STYLE M N S H I NOORDSTRAAT 15 TERNEUZEN TEL. 01150-12692 Van onze verslaggeefster Axel - Schoorvoetend ging de gemeenteraad van Axel gistera vond akkoord met het voorstel van B en W om de achterstalli ge belastingschuld van gemeenschapshuis 't Kaaike in Zuid- dorpe te betalen. Het stichtingsbestuur heeft de afgelopen jaren verzuimd belas ting te betalen over de vergoe dingen die de schoonmaaksters van het gemeenschapshuis kre gen. De belastingdienst heft daarom alsnog een bedrag van ruim elf duizend gulden, een bedrag dat het bestuur niet voorhanden heeft. „Het stichtingsbestuur heeft dom, onvoorstelbaar en onvoor zichtig gehandeld. Maar in het THEATER FILMS GOES Marcel Verreck (cabaret) - 'Ver- reck!' - Prins van Oranje Nieuwstraat 14 - 20.00 uur (ƒ17,50) Goede manieren (dans) - i.s.m. St. Dansz - 't Beest Beestenmarkt - 20.30 uur MIDDELBURG Erna Sassen Wivineke van Gro ningen - 'Heerlijk dat Bertje d'r niet is' - Stadsschouwburg - 20.30 uur (ƒ20) SINT NIKLAAS Mr.Pickels - van Staf Knop - door Sint Genesius - Stadsschouwburg - 20.00 uur VLISSINGEN Kees Torn (cabaret) - met in het voorprogramma Bert Dictus - Arse naaltheater Arsenaalplein 7 - 20.30 uur (ƒ17,50) Maarten Spaanjer en Bart Cha- bot - 'Hemels' - De Piek Hellebar- dierstraat 13 - 20.00 uur 12,50) KLASSIEK SINT-NIKLAAS Glory Halleluja 2000 - kerkmusical door Mare de Koenproducties - Christus Koning Kerk - 20.30 uur DIVERSEN HEIKANT Vleeskaarting - Café Du Commerce - 20.00 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - 't Rozenhof -13.30 uur MIDDELBURG Lezing Prof. dr. W. Hafkamp - 'Milieu-Economie: Stamboom van een problematische relatie' - Aula Zeeuwse Bibliotheek - 16.45-18.45 uur SAS VAN GENT Openbare Bibliotheek - Tentoon stelling carnavalsstichting De Bete koppen -13.30-20.00 u uur 5T.-JANSTEEN Kaarting - Café De Kroon - 14.00 uur STOPPELDIJK Bingo - KBO - 't Gelaag -13.30 uur AXEL Christelijke openbare biblio theek - expositie 'Alcohol, denk meer over minder' Vleeskaarting - Thalia - Gregorius- centrum - 20.00 uur SPUI Open huis - De 3 Gehughten - 21.00 uur CLINGE Bingo - KBO - Malpertuus - 13.30 uur Bieden - ANBO - Malpertuus -13.30 uur HENGSTDIJK Jaarvergadering - Café 't Jagers huis - CDA Hontenisse - 20.00 uur GOES Grand Theater 19.00 uur The Mask 21.30 uur Interview with the vampi re HULST De Koning van Engeland 19.30 uur De Leeuwekoning 19.30 en 22.00 uur Disclosure 19.30 uur The Lion King 19.30 en 22.00 uur Junior 19.30 en 22.00 uur Frankenstein 22.00 uur Pulp Fiction 22.00 uur Interview with the Vampi- MIDDELBURG Cinema 20.00 uur When a man loves a woman 22.30 uur Bab El-Qued City OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur Natural born killers VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 uur The Lion King 19.00 en 21.30 uur Disclosure 19.00 en 21.30 uur The River Wild 21.30 uur Frankenstein 19.00 en 21.30 uur Junior GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The road to Wellville 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Terminal Velocity 14.30 en 17.00 uur Trapped in para dise 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The browning version 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Frankenstein 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The chase 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The mask 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 22.30 uur Sirens 14.30 uurTimecop 14.30,17.00 uur De Leeuwekoning 14.30, 17.00 en 20.00 uur The Lion King 22.30 uur The specialist 14.30,17.00 en 20.00 uur Max 20.00 en 22.30 uur Pulp Fiction 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Disclosure 20.00 en 22.30 uur Frankenstein 22.30 uur Nostradamus 20.00 uur The Mask 20.00 uur The Chase 22.30 uur Threesome Aanrijding Kloosterzande - Op de krui sing rijksweg N60-rijksweg ,N61 in de gemeente Hontenis se werden gistermorgen twee personenauto's geheel ver nield, maar niemand liep enig letsel op. Het ongeval gebeur de doordat een 54-jarige auto mobiliste uit Lamswaarde geen voorrang verleende aan een personenauto bestuurd door een 42-jarige vrouw uit Terneuzen. Gewond Spui - Bij een verkeersongeval op het rijwielpad langs de Spuiweg werd gistermorgen omstreeks kwart voor acht een 21-jarige man uit Terneuzen licht gewond aan een been. De man reed met zijn bromfiets in de richting Axel en kwam op een gegeven moment in bot sing met een 17-jarige man uit Koewacht die met zijn brom fiets in de richting Terneuzen reed. Terneuzen - In een kleding zaak aan de Noordstraat in Terneuzen werd in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. Uit de winkel werd een aantal broeken, col berts en jacks meegenomen. Cocaïne en wiet Terneuzen - Een 21-jarige Terneuzenaar die in het bezit was van een kleine hoeveel heid cocaïne werd woensdaga vond op de Korte Kerkstraat in Terneuzen aangetroffen. Na verhoor en inbeslagname van de drugs werd de man heenge zonden. Een 29-jarige inwoner van het Belgische Menen werd woensdagavond eveneens aan getroffen met een hoeveelheid wiet op zak. De man werd rond 21.45 uur op de Nieuwe- diepstraat aangetroffen. Na dat de politie de wiet in beslag had genomen en de man een geldboete had betaald, werd hij heengezonden. Vernieling Axel - Een 40-jarige vrouw uit Axel deed aangifte van vernie ling van vier banden van haar personenauto. Toen zij woens dag na een bezoek bij een kennis te Axel terugkeerde naar haar auto, bemerkte zij deze vernieling. belang van de Zuiddorpse ge meenschap moeten we wel beta len," zei J. Dieleman van het GPV. WD'er J. Wijnacker drong er bij het college op aan andere vere nigingen te waarschuwen. „Zij kunnen mogelijk in dezelfde si tuatie terecht komen. En moeten we die dan allemaal helpen," zo vroeg de liberaal zich af. Wet houder A. van Waes zei niet bang te zijn voor een dergelijke precedentwerking. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging W Clinge halen morgen vanaf 9.00 uur oud papier op. W HULSTERLOO - Vandaag is er om 21.30 uur een verga dering in de kantine van W Hulsterloo waarbij een ge sprek zal plaats vinden tussen het bestuur, de spelers en de trainers. NIEUWJAARSCONCERT - Morgen is er een concert in lokaal De Scheldegalm aan de Hulsterloostraat. Het concert wordt gegeven door fanfare De Scheldezonen en het zang koor Sint-Cecilia. Het koor staat onder leiding van G. Pol let- De aanvang is 20.00 uür. Van onze correspondente Middelburg - De 26-jarige A.B., die twee weken geleden terechtstond op beschuldiging van verkrachting van een vrouw (op 20 februari in Terneuzen), is donderdag door de Middelburgse rechtbank vrijge sproken. De man, die intussen in het vreemdelingencircuit is ondergedoken, heeft de feiten steeds ontkend, maar ontkende hierbij volgens de officier van jusitie 'te veel'. Hij eiste tegen B. een gevangenisstraf van een jaar. Van onze verslaggever Oostburg - Directe van de openbare l Breskens heeft mei ke ingang zijn lidrr het bestuur van sc schap Het Zwin in gezegd. Hij was vei ger van de Verenig Onderwijs (VOO) van Cadzand' in he Het Zwin. Van onze correspondent; - Terneuzen - Het Te: college moest gistera' voorstel over de gebruii dingen van de gemi sport- en recreatie-ace ties terugnemen. De raa college geen mandaat ir volg de tarieven vast te Het voorstel om de tari de sport- en recreatie-af, daties te verhogen met cent geeft uitvoering a nanciële kadernota 1994. De raad kon hier geen aanmerkingen op Raadslid W. van Waln dA, had echter grote 1 tegen het delegeren va voegdheid om de tarieve' stellen naar het college. „De raad wordt met dit buitenspel gezet. Het co dan volstaan met een il ving. Elke juridische g om dan nog invloed uit Van onze verslaggever Hulst - Burgemeeste: het organiseren van ners van Emmadorp bezoekerscentrum Sa zei dat tijdens de vragen door J. Steijae Tijdens die bijeenkoms gedeputeerde mevrouw derhoed-Zijlstra aanwc zo kondigde Van de Vo< De bewoners van Ei zijn massal tegen de pla het Zeeuwse Landschaf realisering van een bi centrum. Ze vrezen gri last en verkeersonveilig als gevolg van de te ve drukte van bezoekers. „Al bij al toch een tri wikkeling," meende „Ik denk dat het Zeeuw schap de problemen di woners ermee hebber heeft onderschat." Stei; de ook nog weten hoi bewoners de bouw ki tragen. Van de Voorde erkem onverwachte tegensti Emmadorp voor de een teleurstelling is „We hebben ons uitei gedaan om de bewoners madorp gerust te steller proberen we opnieuw door nogmaals een bij< de organiseren. De men nen ervan op aan, wij alles aan doen om de van het bezoekerscentra mogelijk te beperken." Komende week zullen Van onze versiaggeefste Terneuzen - De ouder hoop dat de Veste-fl bejaarden-vriendelijk Eind vorig jaar schreef een brief aan de woni vereniging Terneuzen slechte toegankelijkheic flats voor gehandica mensen die slecht ter bel Naar aanleiding daarv de Anbo gisterochtem met opzichter R. van Ec woningbouwvereniging je genomen in de drie fl komt regelmatig voor c sen met looprekjes wachten tot er iemand voor hen de deur open k Dat moet véranderen vond de opzichter ook,' Klein Hesselink, voorzi de Anbo. Van Eek vindt die uitsp de Anbo-voorzitter 'wa tuur'. „Wij hebben de 2 menteel in onderzoek er pas over aanpassing als zaak is aangetoond. N is het zo dat er tegei anders wordt gebouwd

de Stem | 1995 | | pagina 10