Legaliseren illegalen beperkt toegestaan h Even bijkomen HHH Raad van Discipline berispt advocaat Sneep PvdA verbindt eisen aan privatiseren wao Jeugdproject Feyenoord is nog niet concreet Regeringsfracties tevreden over collegegeldverhoging De wereld op zijn kop BINNENLAND A3 Vastleggen criteria mag echter niet DE STEM COMMENTAAR 'Zondagswerk niet verplicht' TUNDRA laminaat- parketvloeren. Rijker wonen kan voor minder. I eïrelFd V5 BINNENLAND KORT IDAG 26 JANUARI 1995 A2 DE STEM DONDERDAG 26 JANUARI 1995 Braziliaanse straatkinderen r straks naar Feyenoord? foto af Van onze Haagse redactie Den Haag - De Tweede Kamer vindt dat de staatssecretaris van Justitie mag doorgaan met het op beperkte schaal afgeven van verblijfsvergunningen aan illegalen die lange tijd in Nederland wonen en werken. Een meerderheid in de Tweede Kamer vindt echter dat staatssecretaris Schmitz de criteria die ze stelt bij het afgeven van die verblijfsvergunningen niet mag opschrijven in een circulaire aan de vreemdelingenpoli tie. Het grote voorbeeld van veel jonge voetballers: Pele. fotoanp ""7*1 lC' -UI ST OP |ren. die fcgen aan Iver- golf- Iting I tre itert, (hele be- be- [ïatig - een fom- phter latie- dat is. met Iroet- kervoet te jongleren. Nog legen- darischer, misschien wat gero mantiseerd, maar desondanks zeer ontroerend is het verhaal van de kleine Edson Arentes do Nascimento, die in 1950 als ventje van nog geen tien op straat - in een vervallen wijk van de Braziliaanse stad Santos - aan het voetballen was met een bal, gemaakt van oude lappen. Omdat hij zo goed met die pele overweg kon, was zijn bijnaam snel geboren. Toen 'Pele' na het voetballen thuis kwam, zat zijn vader huilend voor zijn huisje. Wat is er papa?', vroeg de knaap. 'Brasil heeft de finale van het WK verloren, van Uruguay nog wel', treurde de man. Favo riet Brazilië was in het eigen Maracana-stadion in Rio inder daad verrassend onderuit gegaan met 2-1. 'Stil maar, papa, huil maar niet. Als ik groot ben, dan maak ik hoogst persoonlijk Brasil we reldkampioen voetballen. Voor jou,' was het antwoord van Edson. Acht jaar later was diezelfde Pele met zijn zeventien jaren de grote ster in het nationale elftal van Brazilië, dat in Zweden voor het eerst de wereldtitel verover de. Zijn vader weende opnieuw. Maar nu van trots... Hierbij speelt een rol dat beide helikopterfabrikanten weten dat het verlies op de stuksprijs wat nu geleden wordt dubbel en dwars terugverdiend kan wor den in Groot-Brittannië. De Britten moeten dit najaar ruim 90 gevechtshelikopters aan schaffen. Uit een oogpunt van operationele samenwerking is het wel zo handig als de samen werkende Europese legers over dezelfde heli's beschikken. Toch loopt Nederland een finan cieel risico dat nog niet is afge dekt. McDonnell Douglas wil de Apaches leveren onder de voor waarde dat vervangingingson- derdelen later worden geleverd tegen een dan te bepalen prijs. De winst die je nu pakt met een lagere stuksprijs, betaal je dan terug, zo is de vrees. Op het ministerie van Defensie wordt de worsteling van het ka binet met de heli-order met ar gusogen gevolgd. „Ik denk dat de kansen voor de Apache er niet beter op worden," zegt een bron op het ministerie. Op De fensie wordt gevreesd dat uitstel betekent dat de luchtmobiele brigade later dan 1996 de eerste nieuwe gevechtshelikopters krijgt. De kans op uitstel van het be sluit is aanzienlijk. De verdeeld heid in het kabinet is groot. Financiën heeft weliswaar de kant van Defensie - minister Zalm is partijgenoot van de be windslieden Voorhoeve en Meij- ling op Defensie - gekozen. Maar Sociale Zaken zou Economische Zaken steunen. En Buitenlandse Zaken twijfelt nog. Premier Kok zal de knoop moeten doorhak ken. Maar met zoveel menings verschillen in zo'n gewichtige zaak wordt dat nu nog niet ver wacht. Tenzij natuurlijk de Duitse bondskanselier Kohl dinsdagavond in de dienstauto op weg naar het Catshuis Kok heeft weten te overtuigen van de Tigre. De Raad van State, de hoogste rechter in vreemdelingenzaken, had aan de staatssecretaris ge vraagd om op te schrijven wan neer illegale vreemdelingen in aanmerking komen voor een ver blijfsvergunning. Al jaren wor den op beperkte schaal verblijfs vergunningen aan illegalen gege ven om redenen van humanitaire aard. In de praktijk betekende dit dat een illegaal die jarenlang in Nederland 'wit' gewerkt had en zich steeds netjes had gedra gen, een vergunning kreeg. De Kaad wou via de op schrift ge zette regels kennis opdoen voor procedures van geweigerde ille galen waarover hij zich moet uitspreken. Schmitz heeft die criteria in de cember vorig jaar opgeschreven in een circulaire aan de vreem delingenpolitie. De Tweede Ka mer wil daar echter niet van weten. Met uitzondering van de PvdA en Groen Links vrezen alle politieke partijen dat het op schrijven van de criteria voor meer illegalen zal zorgen. PvdA en GroenLinks vinden het juist een goede zaak dat de crite ria nu officieel in een circulaire worden vastgelegd. „Het is toch logisch dat een rechtsprekend orgaan zoals de Raad van State vraagt naar de gronden die de staatssecretaris hanteert bij het toelaten van vreemdelingen," al dus kamerlid Van Oven (PvdA). „Dat hoort bij een open demo cratische rechtsstaat." Over een week praat de Tweede Kamer opnieuw over de illega len. Dan zal Schmitz gedwongen worden de circulaire aan de vreemdelingenpolitie, waarin de criteria staan opgesomd, in te trekken. De staatssecretaris heeft daar weinig moeite mee. Zij vindt het veel belangrijker dat de Kamer geen problemen heeft met het principe dat som mige illegalen een verblijfsver gunning kunnen krijgen. Den Haag PvdA, WD en D66 zijn tevreden over het plan van minister Ritzen van Onderwijs om de voorgenomen verhoging van het collegegeld te beperken tot 500 gulden. De regeringsfracties hechten bo vendien aan de afspraken die Ritzen wil maken met universi teiten, hogescholen en studenten over betere studieprogramma's en verbetering van de kwaliteit van het onderwijs. „Als dit uiteindelijk het voorstel wordt, dan komt dat overeen met wat wij de minister in de cember hebben gevraagd," aldus WD-Kamerlid M. de Vries. „Die duizend gulden waar Ritzen eerst mee kwam, was exorbitant. In een beperkte verhoging, waar duidelijke verbeteringen tegen over staan, kunnen wij ons vin den." Ritzen legt zijn voorstel vrijdag voor aan het kabinet. Het plan om de collegegeldverhoging, die volgens een eerder voornemen 1000 gulden zou bedragen, te verzachten, is ingebracht door de VSNU, de vereniging van sa menwerkende universiteiten. Ritzen besluit in principe zelf over de collegegeldverhoging. Hij hoeft daarover geen akkoord te sluiten met universiteiten, ho gescholen en studentenorganisa ties. De gesprekken die de be windsman de afgelopen dagen heeft gevoerd met de betrokken partijen gingen dan ook hoofd zakelijk over een beter hoger onderwijs. Daarover wil Ritzen concrete afspraken maken. De halvering van de collegegeld verhoging heeft tot gevolg dat Ritzen zo'n 75 miljoen gulden moet vinden voor compensatie aan studenten uit de lagere inko mensgroepen. Een deel daarvan wordt waarschijnlijk opgebracht door de universiteiten en hoge scholen, de rest vindt Ritzen el ders op zijn begroting. De organisaties van hogescholen en universiteiten, de HBO-Raad en de VSNU, reageren terughou dend, omdat zij nog geen defini tief voorstel van Ritzen hebben ontvangen. De studentenorganisaties blijven tegen elke vorm van collegegeld verhoging. „Wij hebben daar over ook niet onderhandeld met Ritzen", aldus een woordvoer ster van de LSVb. „Wij zullen daar nooit mee akkoord gaan." Wel is de LSVb betrokken bij de gesprekken over de vraag hoe de onderwijsinstellingen studenten de komende jaren beter onder wijs en betere studieprogram ma's kunnen bieden. De voor stellen daarvoor bespreken ze nu in eigen kring. Vrijdag komen Ritzen, VSNU, HBO-Raad en de studentenorga nisaties opnieuw bijeen, om de uitkomst van dat beraad te mel den. Daarna wil Ritzen zo snel mogelijk de Tweede Kamer in formeren. Den Haag (anp) - De nieuwe arbeidstijdenwet zal de werknemer meer mogelijkhe den geven om werk en zorg taken te combineren. Ook hoeft een werknemer niet op zondag te werken als hij dat niet wil. Dit blijkt uit een nota die minis ter Melkert van Sociale Zaken en Werkgelegenheid gisteren aan de Tweede Kamer heeft ge stuurd. De nieuwe arbeidstijdenwet werd in mei vorig jaar aan de Kamer aangeboden en moet op 1 januari 1996 ingaan. De wet be oogt een aanzienlijke vereenvou diging en flexibilisering van de vele regels rond werk- en rusttij den. Dit moet een grote verlich ting van de administratieve las ten van het bedrijfsleven opleve ren. In zijn nota komt Melkert tege moet aan een wéns van de Twee de Kamer om in de nieuwe wet ook ruimte te scheppen voor ver antwoordelijkheden van de werknemer in de privésfeer. Dit betreft bij voorbeeld zorgtaken, studie en vrijwilligerswerk. Tevens stelt de minister voor om werknemers te vrijwaren van werken op zondag. Werken op zondag is toegestaan als de werknemer daarmee instemt of als dat in de cao is geregeld. Werknemers die onder een der gelijke cao vallen en die toch niet op zondag willen werken, kunnen een beroep doen op hun gewetensbezwaren. In het bur gerlijk wetboek is een bepaling opgenomen dat iemand niet we- 'gens gewetensbezwaren kan worden ontslagen. Tenslotte wil hij overwerk per nachtdienst be perken van twee naar een uur. no 'Hi-rtl nmnni-' ie hoi- n Een jonge 'diplomaat' is het onderhandelen allemaal een beetje veel geworden. Hij doet een tukkie om krachten op te doen voor de volgende bijeenkomst. In het Congresgebouw in Den Haag vergadert The Hague International Model United Nations, een soort jeugdige versie van de Verenigde Naties. Ruim 3.500 deelnemers, van 15 tot 18 jaar, bespreken daar tot en met zaterdag de problemen in de wereld. foto anp Van onze rechtbankverslaggever Den Bosch - Advocaat mr. J. Sneep is door de Raad van Discipline van de Nederland se Orde van Advocaten in Den Bosch berispt naar aan leiding van klachten van de heer H. Teernstra uit Wehl. Ze betroffen declaraties van de advocaat uit Bergen op Zoom en beledigende uitla tingen in de media over de persoon Teernstra. De problemen tussen de twee ontstonden toen Sneep niet naar tevredenheid van Teernstra op trad en het specialistentarief van 150 procent rekende voor alle uren die hij aan de discussie daarover besteedde. Teernstra was naar Sneep ge stapt voor een second opinion over de juridische stappen die namens hem gezet waren in lo pende procedures tegen drie art sen en een psycholoog. Die klachten hadden betrekking op de manier waarop hij was be handeld na een zwaar verkeers ongeval in 1970 bij Gilze en Rijen. De Raad van Discipline hanteert een scherper taalgebruik dan de Raad van Toezicht in het arron dissement Breda eerder over de zelfde klacht. De eerste stelt: 'Door het integraal doorbelasten van alle uren tegen het volle specialistentarief door mr. Sneep is er sprake geweest van exces sief declareren.' De, volgens Teernstra, beledi gende uitlatingen van Sneep zijn gepubliceerd in kranten in West- Brabant. Met een aantal kwalifi caties handelde Sneep niet zoals een behoorlijk advocaat be taamt, vindt de raad, te meer omdat hij de situatie van klager kende. Een aantal andere klach ten acht de raad niet gegrond. De Bergse advocaat is het niet met de raad eens. Hij overweegt in beroep te gaan bij het Hof van Discipline, zowel wat de decla ratie als wat de door hem ge bruikte woorden over Teernstra betreft. „De raad vind dat ik te veel tijd heb besteed aan brieven aan Teernstra. Zij vergeet dat ik daar twaalf dossiers voor moest doornemen." „Het is de eerste keer dat er een disciplinaire maatregel tegen mij is genomen. Als ik al een fout heb gemaakt, dan vind ik een berisping in elk geval te zwaar. Dan had het hooguit een waar schuwing mogen zijn." De rechtbank in Zutphen heeft recent de schadeclaim van Sneep tegen medisch letselschade-ex port H. Forrer uit Ermelo afge wezen. Deze had hem in De Stem beticht van 'ongegeneerde geldgraaierij.' Deze rechtbank zegt dat de ju rist zich op het publicitaire pad begeeft, zoals politici en arties ten. Hij haalt zelf ook uit naar anderen en moet meer kunnen accepteren dan advocaten die buiten de publiciteit blijven. „Juridisch kan ik me in dit von nis vinden," aldus mr Sneep. De Stichting Advocadur in op richting, waar Teernstra deel van uitmaakt, is maar ten dele tevreden met de uitspraak. Zij mist een oordeel over de door Teernstra aan Sneep ten laste gelegde misleiding en bedrog. Over het bedrag dat de advocaat zijn cliënt berekende, wordt in houdelijk niet geoordeeld, aldus 'de stichting. Ook over het feit dat de advo caat zich over zijn ex-cliënt in de media negatief heeft uitgela ten, laat de raad zich niet uit, vindt Advocadur. De club is op gericht naar aanleiding van on der meer de kwestie tussen Teer nstra en Sneep. Zij staat mensen bij die vinden dat zij op negatie ve en laakbare wijze met advo caten te maken gehad hebben. Advocadur overweegt een klacht in te dienen tegen de Bredase deken, omdat hij niet naar beho ren gereageerd zou hebben op de klachten. Zij wil zonodig een getuigenverhoor om de bronnen van de uitspraken van Sneep te achterhalen. Zij beraadt zich of er beroep aangetekend moet worden tegen de uitspraak om alsnog een in houdelijke beoordeling te krij gen op de onderdelen waarover de raad niets heeft gezegd. En zij denkt aan een schadevergoeding door Sneep. Een diepe zucht van verlichting steeg de afgelopen dagen op uit de wereld van de glastuinbouw. De betrokken ministers uit het paarse kabinet Kok hebben besloten om glastuinders als enigen in dit land uit te zonderen van een volgend jaar in te voeren ecotax op aardgas, een toeslag waarmee het terugdringen van energie-gebruik en C02-uitstoot zal worden gefinancierd. Een toeslag die geldt voor elk gezin en elk bedrijf, maar dus niet voor de glastuinders. Dat lijkt de wereld op zijn kop. Je laat iedere aardgasgebruiker meebetalen aan methoden om spaarzamer en milieu-vriendelij ker om te springen met aardgas en maakt vervolgens een uitzondering voor zo ongeveer de grootste gas-slokop die er is. Ter vergelijking: een gemiddeld glastuinbouw bedrijf verbruikt globaal net zo veel gas als 300 redelijk geïsoleerde woningen. Nu zijn vanuit de tuinbouw - vanzelfsprekend - argumenten aangedragen voordat de paarse ministers tot hun besluit kwa men. De glastuinbouw kruipt uit een diep financieel dal. Onder nemers hebben de afgelopen jaren verliezen geleden die oplie pen tot een ton of meer. Bovendien heeft de sector met de overheid afspraken gemaakt en die ook in de praktijk gebracht om (veel) zuiniger om te springen met aardgas. In energiebespa rende technologie is voor een vermogen geïnvesteerd. Daarnaast komt als argument altijd van pas dat de sector veel werkgelegen heid én export genereert. Toch blijft het gek dat een kabinet waarin twee van de drie coalitiepartners begrippen als 'energie-zuinig' en 'duurzame energie' in de verkiezingsprogramma's hebben geblokletterd, bij de eerste de beste gelegenheid door de knieën gaan voor een energie-vreter. Dat het momenteel niet goed gaat met de tuinbouw heeft voor een belangrijk deel te maken met moordende concurrentie uit landen die hun energie niet hoeven putten uit een eindige gasbel, maar die de warmte dag in dag uit en gratis en voor niks krijgen aangeleverd van de koperen ploert. Dat feit op zich zou de Paarse ministers toch al aan het denken moeten zetten. Een niet onbelangrijke bijkomstigheid is dat in die zonovergoten tanden de factor arbeid nogal wat voordeliger is dan in dit lage landje aan de zee. Kabinet en glastuinbouw zouden zich moeten realiseren dat lapmiddelen als het nu in de lucht hangende douceurtje onvoldoende zijn om zich de concurrentie van het lijf 'e houden. (ADVERTENTIE) Spotprijs Deze aanbieding is geldig t/m 11 februari 1995' zolang de voorraad strekt TUNDRA hoge druk laminaatparket. Keuze uit: patronen van beuken latjes, kersehout, licht eiken, roodbruin esdoorn, elzen en grenen. AMSTERDAM DELFT DUIVEN/ARNHEM EINDHOVEN EKKERSRIJT HEERLEN SLIEDRECHT Van onze Haagse redactie Den Haag - PvdA-fractievoorzitter Wallage zal niet akkoord gaan met de paarse plannen om de ziektewet en wao te privatiseren als er daardoor forse premie- en inkomensver schillen ontstaan. Daarnaast moeten deeltijdwerkers en men sen met een tijdelijk arbeidscontract ook recht krijgen op doorbetaling bij ziekte. Particuliere verzekeraars moeten straks verplicht worden moeilijk verzekerbare groepen te accep teren, vindt de PvdA-fractielei- der. Er is binnen de PvdA in de Tweede Kamer twijfel gerezen over de privatiserings-operatie, die in het regeerakkoord van het paarse kabinet is vastgelegd. Volgens sommige PvdA-Kamer- leden leidt het plan alleen maar tot hogere kosten en premies. Het kabinet praat momenteel over het plan, waarin werkge vers en werknemers vanaf 1996 zelf de wao-premies moeten vaststellen. Die premies kunnen per bedrijfstak verschillen al naar gelang het aantal wao'ers. Bedrijven kunnen straks tevens kiezen of ze zich tegen de kosten van arbeidsongeschiktheid ver zekeren bij een bedrijfsvereni ging of bij een particuliere ver zekeraar. Het plan moet voor de wao een bezuiniging opleveren van 750 miljoen in 1998 en voor de ziek tewet een besparing van 600 mil- i/ Merijn heeft een vrije dag. 'Condoom veel gebruikt in prostitutie' Amsterdam - Het condoomgebruik in de prostitutie in Neder land is hoog. Het beeld dat deze bedrijfstak een belangrijke bron van besmetting met het aidsvirus vormt, is niet juist. Bij enkele groepen hoeren en klanten is het rubber echter minder in trek en heeft er relatief vaak onveilige seks plaats. Dat stelt onderzoeker R. de Graaf van het Nederlands Instituut voor Sociaal Seksuologisch Onderzoek. Hij promoveert in februari aan de Universiteit van Amsterdam op zijn onderzoek over prostitutie en het gebruik van condooms. Van de 560 mannelijke klanten die telefonische zijn ondervraagd, zegt 75 bij vaginaal of anaal contact een condoom te gebruiken. Ook bij de homoprostitutie is het sekscontact over het algemeen veilig. Bij anale seks gebruikt rond de 30 procent van de mannelijke hoeren en klanten niet altijd een condoom. Celstraf voor raadslid Barneveld Arnhem - Een 48-jarige Barnevelder is door de Arnhemse rechtbank gisteren veroordeeld tot 2,5 jaar gevangenisstraf, waarvan een half jaar voorwaardelijk. De rechtbank achtte bewezen dat de man betrokken is geweest bij brandstichting in zijn woning. De rechtbank rekent hem vooral aan dat de aanwezigheid van zes kinderen in een aanpalende woning, hem niet van zijn plan heeft afgehouden. De brandweer kon de brand blussen. Vorig jaar werd de twintigjarige zoon van de man voor hetzelfde vergrijp tot twee jaar cel veroordeeld. De zoon had bekend in juli 1994 te brand te hebben aangestoken, aangezet door zijn vader. De vader heeft steeds ontkend. Hij heeft zijn raadszetel nog niet opgegegeven. Het partijbestuur van D6.6 heeft bepaald dat Ploeg zijn zetel moet afstaan. Miljoenen voor slachtoffers spiraaltje Den Haag - Ongeveer 1500 Nederlandse slachtoffers van het Dalkon-schildje, een voorbehoedmiddel, hebben samen in totaal 37 mijoen gulden schadevergoeding ontvangen. Het bedrag kan nog iets oplopen omdat een aantal claims nog niet is afgehan deld. Dit heeft de Consumentenbond woensdag bekendgemaakt. De organisatie heeft namens de vrouwen het proces gevoerd. „Voor Nederlandse begrippen is het een hoog bedrag. In Amerika, waar hoge schadeclaims aan de orde van de dag zijn, zullen ze het zien als een magere vergoeding," aldus P. de Klerk van de Consumentenbond. Het Dalkon-schildje, een spiraaltje, had een constructiefout waardoor via het touwtje bacteriën naar binnen konden komen en infecties veroorzaakten. Technische studies vijf jaar Den Haag - De ingenieursstudies aan de technische universitei ten en elf opleidingen aan de Landbouwuniversiteit in Wagenin- gen mogen in de toekomst vijf in plaats van vier jaar duren. De Tweede Kamer heeft woensdag het groene licht gegeven voor een wetsvoorstel van het kabinet dat die verlenging mogelijk maakt. Reden voor de verlenging is de zwaarte van de studies: vier jaar zou te kort zijn om de studies met goed gevolg te doorlopen. o 0! 'Koningin 17 augustus in Indonesië' Den Haag - PvdA-kamerlid M.Zijlstra vindt dat koningin Beatrix haar staatsbezoek aan Indonesië moet beginnen op 17 augustus. „Het is een erkenning dat de politiek het koloniale verleden heeft verwerkt." Zijlstra wijst er op dat vele Neder landse hoogwaardigheidsbekleders zoals ambassadeurs maar ook kamerleden in eerdere jaren al aanwezig waren bij de jaarlijkse herdenkingsbijeenkomst op 17 augustus. Op 17 augustus herdenkt Indonesië dat het vijftig jaar geleden de onafhankelijkheid uitriep. De onafhankelijkheidsdocumenten werden echter pas op 27 december 1949 getekend na een bloedige koloniale oorlog waarbij zesduizend Nederlandse sol daten het leven lieten en 130.000 Nederlandse soldaten werden uitgezonden. Uit respect voor de Nederlandse Indië-veteranen heeft premier Kok er voor gekozen om het bezoek van de koningin op zijn vroegst op 18 augustus te laten beginnen. Geen bestuurslaag voor vervoerbeleid Den Haag - Verkeer en vervoer blijven een zaak van Rijk, provincie en gemeente. Er komt geen vierde bestuurslaag, de zogeheten vervoerregio, die verantwoordelijk moet zijn voor het regionaal beleid. De betrokken partijen willen de komende jaren wel komen tot een herverdeling van taken, bevoegdheden en middelen. Minister Jorritsma van Verkeer en Staatssecretaris Van de Vondervoort van Binnenlandse Zaken kwamen dat woensdag overeen met de provincies (IPO) en gemeenten (VNG). Beide bewindslieden zijn tegenstander van meer bestuurslagen. Vol gens een oud plan van ex-minister Maij zouden vervoersregio's verantwoordelijk zijn voor zaken als parkeerbeleid, vrije busba nen, verkeersveiligheid. Dat plan ligt nu in de prullenbak. (ADVERTENTIE)' joen in 1998. „Het eindoordeel over de plan nen moet nog worden gegeven", sprak Wallage gisteren. „Voor-' dat je gaat privatiseren moet je er wel van overtuigd zijn dat de markt dit aankan. En de bewijs last dat het kan berust bij het kabinet. De positie van kwetsba re groepen moet afdoende wor den geregeld. Misschien moeten we een stukje van de oude ziek tewet in stand houden." Ook D66 gaat alleen akkoord met de privatisering als aan een aantal voorwaarden wordt vol daan. „Chronisch zieken en klei ne bedrijven moeten er niet ern stig door in de problemen ko men," aldus D66-fractiespecia- list Schimmel. De WD noemde de stijgende ongerustheid bij de coalitiepart ners gisteren 'voorbarig'. „We kennen de definitieve plannen nog niet eens", aldus een woord voerder. Het CDA is vanouds voorstander van meer marktwer king in de wao en ziektewet. aupr,;': een W LEUKE VRIJPARTIJ NAAR DE FITNESS DE VERWARMING OP ftUL LEVEN VAN DE ROMMELMARKT GEKTE OF ZUINIGHEID

de Stem | 1995 | | pagina 3