rsteem' Collegegeld 500 gulden hoger VARIVISI0 'Besluit Betuweroute na statenverkiezingen' Pers werpt zich op Duitse bondskanselier Ritzen wil studenten uit lagere inkomensgroepen via extra beurs tegemoet komen DESTEM Afstammingskinderen eisen vervolging minister Minister als boeienkoning JeïreiF binnenland KORT Groeneveld Opticiens de stem BINNENLAND A3 PTT wil besparen »p uren postbodes COMMENTAAR Wie droomt er niet van 'Meer aandacht van politie voor zedenmisdrijven'1 ENSDAG 25 JANUARI 1995 A2 WOENSDAG 25 JANUARI 1995 (/an onze Haagse redactie Pen Haag - Voorafgaande aan de provinciale statenver- jiiezingen van acht maart is geen besluit te verwachten over de aanleg van de Betu weroute. D66 en WD houden jast aan hun oude wensen voor (milieu-technische) aan passingen in het Betuwetra- Minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) vindt een besluit tóör acht maart 'fysiek' niet binetsbesluit moet immers veel lid Versnel: „Ik verwacht dat het nels in Geldermalsen, Tiei en zijn', denKt de minister. Het is snelheidsbeperker gerege jaalbaar, zei zij gisteren in een gebeuren." kabinet meer met het rapport onder het Pannerdens kanaal, bijvoorbeeld mogelijk gereden Waarom zou een heffing c reactie op CDA-fractievoorzitter Zo is onder andere ambtelijk, van de commissie Hermans doet „De commissie Hermans heeft kilometers te belasten of, ter niet lukken?" Heerma. Die drong gisteren aan op een besluit voor de verkiezin gen. Volgens de CDA'er is dat mogelijk omdat de commissie Hermans zich heeft geschaard achter het tracé-besluit van het vorige kabinet. Jorritsma hierover: „Ik zou dat wel willen, zo'n snel besluit. Maar het is gewoon fysiek onmo gelijk. Voorafgaand aan een ka binetsbesluit moet immers veel gebeuren." Zo is onder andere ambtelijk, bestuurlijk en politiek overleg nodig. Ook moet de zaak nog eens financieel worden bezien terwijl eventuele tracé-aanpas singen ook beoordeeld moeten worden. Die aanpassingen zijn wellicht nodig omdat de coalitiepartijen D66 en WD vasthouden aan de wensen die zij daartoe al eerder op tafel legden. Het D66-kamer- lid Versnel: „Ik verwacht dat het kabinet meer met het rapport van de commissie Hermans doet dan het alleen maar overne men." Zij wijst in dit verband op de wens van D66 voor aanpas singen van een aantal knelpun ten. Het WD-Kamerlid Blaauw wijst erop dat hij bij de kamer behandeling van het plan voor de Betuweroute in december 1993 diverse tracé-aanpassingen heeft bepleit, bijvoorbeeld tun nels in Geldermalsen, Tiel en onder het Pannerdens kanaal. De commissie Hermans heeft deze aanpassingen afgewezen. Maar ik wil wel eens weten waarom." Blaauw verwerpt verder het pleidooi van de commissie om heffingen voor het wegvervoer in te voeren, juist om het railver- voer te stimuleren. Jorritsma deelt de kritiek van haar partij genoot niet. In Europees ver band moet 'iets te regelen moet zijn', denkt de minister. Het is bijvoorbeeld mogelijk gereden kilometers te belasten of, ter compensatie van de heffingen, de .motorrijtuigbelasting te ver lagen. Coalitiepartij PvdA zint ook op mogelijkheden om het wegver voer aan banden te leggen ten gunste van de Betuwelijn. Het PvdA-Kamerlid Crone: „Je kan heffingen invoeren, maar ook is te denken aan een vergunning stelsel of vervoersconvenanten per bedrijfstak." Ook D66 acht heffingen haal baar. Versnel: „Via Europa zijn ook al het Eurovignet en de snelheidsbeperker geregeld. Waarom zou een heffing dan niet lukken?" ien Haag (anp) - Minister Ritzen van Onderwijs wil de ;oorgenomen verhoging van het collegegeld beperken it 500 gulden. Studenten uit de lagere inkomensgroe- ien krijgen die verhoging gecompenseerd via de aanvul- ende beurs. larnaast wenst Ritzen afspra- te maken met universiteiten, igescholen en studenten over :tere studieprogramma's. Eer- I had Ritzen het plan het illegegeld te verhogen met dui- (nd gulden. ïtzen legt zijn voorstel vrijdag oor aan het kabinet. Het plan ui de lagere collegegeldverho- is ingebracht door de SNU, de vereniging van sa- enwerkende universiteiten, ihet oorspronkelijke plan van december leverde een verho og van het collegegeld met rjken in f Als de Jregeling |omgang Raad i beeld. vader kinderen pgelost," |1. „Ver- er aan |wil niet ren ziet. en jij twee ouders zich niet houdt die overeenkomst, moet er mogelijkheid zijn om je uit de ouderlijke macht te ontheffen." Begin februari krijgt staatsse cretaris Schmitz dat beleidsplan overhandigd. In Den Haag waar Sjaak van Eersel en de Stichting Dwaze Vaders inmiddels uiter mate goed de weg kennen. „Man daar ben ik al honderden keren geweest. Maar ik blijf lopen want we vechten voor een goede Ker om fes uur zaak. Voor de kinderen die vaak gedwongen worden om te kie zen." Soms moet Sjaak van Eersel wat weg slikken. Als hij over zijn eigen situatie vertelt om het een en ander te verduidelijken, „Vraag honderd kinderen, wie wil je niet meer zien, je vader of IT Post heeft deze voorstellen foto anp er," ir draait Van Eer- ndere de ie er toe har wat er geen rel moet zou een ïleving." ats moet eidsplan. en gete- Als je eren on- et je een en. En in les gere- alles. Je en gewe- t van de moeder? En negentig kinderen zeggen, ik wil ze beiden zien. Ach, als ik al die verhalen hoor, al die wanhoop, dan krijg ik weer kippevel." Debbink: „Geloof me, vader blijf je tot in de eeuwigheid. En et zijn genoeg vadfers die hun ver-* antwoordelijkheid nemen, die zich willen inzetten voor hun kinderen. Maar vaak worden ze het slachtoffer van dit systeem en raken kinderen getraumati seerd. En weet je, het gebeurt veel vaker dan menigeen denkt. Een week na de oprichting van onze werkgroep, schreef ik acht tien nieuwe leden in. Vaders die wanhopig op zoek zijn naar hun kinderen." Sjaak van Eersel zoekt al acht jaar, figuurlijk dan. Op weg naar zijn woonplaats Waspik vertelt hij in de auto over zijn kinderen, over de stichtingen en zijn strijd die hij niet opgeeft. „We moeten aan de weg blijven timmeren, de Dwaze Vaders en wij. Tot ze in Den Haag beseffen dat het systeem echt op de hel ling moet." verhoudingen) meent: door het privatiseren van het openbaar vervoer, het aan de vrije markt overlaten kan het werk ingrij pend veranderen en de werkge legenheid gevaar lopen. „Daarom spelen de werkgevers het nu ook zo hard. In Zuid- Limburg is dat proces al begon nen, waar een particuliere Ame rikaanse maatschappij de dienst overgenomen heeft. De chauf feurs zullen volgens heel andere regels en normen moeten gaan werken dan vroeger, toen de re gels van de overheid golden." Van der Heijden voorziet meer harde acties. „Hier in Amster dam staat hetzelfde te wachten. Bij het gemeentelijk vervoerbe drijf moet ook het een en ander veranderen. Gezien de grote ac tiebereidheid hier zal dat een hoop gedonder geven." De moeite die de chauffeurs (en dus de bonden) hebben met de flexibilisering die de werkgevers willen vindt prof. Van der Heij den begrijpelijk. „Ze moeten soms wel heel gekke gebroken diensten draaien. Drie uur wer ken, een uur of wat vrij, weer drie uur werken." Hij zou er voorstander van zijn, dat bij dit soort moeilijk oplos bare arbeidsconflicten arbitrage komt: bindende uitspraak door een onafhankelijke scheidsrech ter. „Daar wordt in toenemende mate over gesproken. In Neder land gebeurt dat zelden of nooi Je zou kunnen overwegen ori dat af en toe te proberen. De bonden zien het echter niet graag, omdat zij dan een machtsmiddel uit handen Den Haag (anp) - PTT Post leeft het voorstel gelanceerd tm postbodes voortaan niet maar om wen uur 's morgens te laten ieginnen. Daardoor bespaart het bedrijf de lure toeslag voor het eerste uur. ferder ziet PTT een bezuini- jiügsmogelijkheid in het veria- jen van de functie van postbe- iteller van schaal 3 naar 2. «ïlangs ingebracht in het over- met de vakbonden en de indernemingsraad. Door deze loorstellen, gecombineerd met aantal efficiencymaatrege- en, hoopt het postbedrijf 250 ailjoen gulden op jaarbasis te «sparen. De bezuinigingen zijn ioorgesteld als alternatief voor laten vervallen van 2500 ar beidsplaatsen. fölgens een PTT-woordvoerder besparing nodig omdat er leeds meer adressen komen, ■•aar gemiddeld minder post be- d wordt. woordvoerder zegt dat er «inder mensen nodig zijn voor et vroege sorteerwerk, zodat «stbestellers later kunnen op men. Bovendien is het werk an de postbodes op een aantal tinten zodanig gewijzigd dat schaalverlaging volgens de ïrectie gerechtvaardigd is. let laten vervallen van het vroe- aanvangstijdstip kan postbo- maandelijks 80 tot 150 gul- te schelen, erkent PTT. Het Wrijf zal in de besprekingen #ker oog hebben voor een over- iangsregeling, aldus de woord eerder. 1000 gulden 400 miljoen op. De helft daarvan zou weer worden uitgekeerd als compensatie aan studenten met een aanvullende beurs, zodat de maatregel per saldo 200 miljoen zou opleveren. Een verhoging met 500 gulden levert Ritzen ook 200 miljoen op, alleen moet hij zo'n 75 miljoen gulden uittrekken voor compen satie aan studenten uit de lagere inkomensgroepen. Een deel van die 75 miljoen wordt waar schijnlijk opgebracht door de universiteiten en hogescholen, de rest vindt Ritzen elders op zijn begroting. Als tegenprestatie voor die colle gegeldverhoging wil Ritzen de studenten beter onderwijs bie den. Over verbetering van de studieprogramma's (de zoge noemde studeerbaarheid) heeft Ritzen zaterdag en maandag overlegd met de VSNU, de HBO- Raad en de studentenorganisa ties LSVb en ISO. Daarbij is overeengekomen dat zal worden gewerkt aan de in voering van een onderwijscon tract, waarin instellingen en stu denten hun verplichtingen vast leggen. Ook zullen universiteiten en hogescholen in hun perso neelsbeleid meer aandacht moe ten schenken aan de onderwijs kundige kwaliteiten van docen ten. De Landelijke Studenten Vak bond (LSVb) en het Interuniver sitair Studenten Overleg (ISO) zijn niet betrokken geweest bij het overleg over de collegegel den. Zij stellen zich nog altijd op het standpunt dat elke verhoging van het collegegeld taboe is. Wel zijn ze bereid mee te praten over verbetering van het hoger onder wijs. De organisaties van studenten, hogescholen en universiteiten raadplegen deze week hun ach terban. Vrijdag komen Ritzen, VSNU, HBO-Raad en de studen tenorganisaties opnieuw bijeen, om daarvan de uitkomst te mel den. Daarna wil Ritzen zo snel mogelijk de Tweede Kamer in formeren. Die gaf hem vorige maand tot 1 februari de tijd om opnieuw met universiteiten, hogescholen en studentenorganisaties te over leggen over het kabinetsvoorstel dat Ritzen op 9 december pre senteerde. Met name de daarin opgenomen geleidelijke verho ging van het collegegeld met 1000 gulden stuitte op verzet. De Duitse bondskanselier Kohl is gisteren door premier Kok en de Nederlandse pers ontvangen op het vliegveld Valkenburg nabij Den Haag. Kohl brengt een bliksembezoek aan Nederland voor onder meer een lesje 'Nederlandkunde'. foto anp Van onze verslaggeefster Marja Klein Obbink Eindhoven/Den Haag - De stichting Afstammingskinde- ren in Eindhoven wil dat er een strafvervolging wordt in gesteld tegen de minister van Justitie wegens discriminatie. Hiervoor heeft de stichting pro ces-verbaal laten opmaken bij de politie in Eindhoven. Zij is woe dend over een uitlating in een circulaire van het ministerie van Justitie, waarin kinderen die vragen om inzage in hun afstam- mingsdossier volgens de stich ting als potentiële moordenaars worden afgeschilderd. Het gaat om een circulaire die eind juli vorig jaar naar de Ra den voor de Kinderbescherming is gestuurd. Daarin staat hoe men om moet gaan met mensen die om inzage in hun dossier vragen. Dit naar aanleiding van de uitspraak van de Hoge Raad dat meerderjarige kinderen inza ge gegeven moet worden, ook al geeft de moeder geen toestem ming. Alleen zeer zwaarwegende be langen zouden het prevalerende recht van het kind kunnen door kruisen. Zoals bij, citaat: het gegronde vermoeden dat degene die de informatie omtrent zijn verwekker vraagt voornemens is deze -uit emotionele overwe gingen- naar het leven te staan. „Alsof wij potentiële moorde naars zouden zijn," aldus een woedende Riet Monteyne, voor zitter van de Stichting Afstam- mingskinderen. „Let wel: we hebben het hier over een grote groep mensen, namelijk 160.000, die voor 1970 geboren zijn en in die tijd nog 'onwettig' werden genoemd. Deze 'bastaards' zijn 'hun hele leven al gestigmati seerd en krijgen nu opnieuw een stempel opgedrukt. Door deze beschuldiging worden wij nu als plegers van strafbare feiten aan gemerkt nog voordat ook maar iemand op die kwalijke gedachte is gekomen. Alle individuele kin deren worden op een dergelijke manier in hun eer en goede naam aangetast." Bovendien, aldus Monteyne, worden door de uitvaardiging van de circulaire zowel door de Raden voor de Kinderbescher ming als ook de Fiom-bureaus (niet te verwarren met Fiom- huizen) weer strengere maatre gelen genomen alvorens tot inza ge over te gaan. Zo krijgen de moeder en/of de verwekker twee weken van tevoren de mogelijk heid om op dit besluit te reage ren. Monteyne: „Opnieuw vindt er zorgvuldige selectie plaats, op nieuw worden we betutteld. Er worden nog strengere regels ge hanteerd voor inzage dan vöör 1989 toen we met de rechtsgang begonnen. We zijn weer terug bij af." De politie van Eindhoven ver wacht het proces-verbaal mid den volgende week ter beschik king te kunnen stellen aan de officier van justitie in Den Bosch. Die zal uiteindelijk moe ten beslissen of tot strafvervol ging wordt overgegaan en wie het onderzoek moet uitvoeren. Om die reden zegt een woord voerder van het ministerie van Justitie nog niet te kunnen rea geren op de aanklacht. (ADVERTENTIE) DE overwinning wil behalen, moet de eenheid bewaren. Het '°ger onderwijsfront heeft daarom de slag al verloren. Minister ben wilde het collegegeld met duizend gulden verhogen om bezuiniging die het regeerakkoord hem opgelegd heeft, te Dalen. |a aanvankelijke instemming van enige voorzitters van onderwij- 'nstellingen viel iedereen over hem heen. Studenten, universi- e|ten en hogescholen. De studenten willen helemaal geen 'erhoging. De hogescholen zien geen kans om verder te 'sknibbelen en kiezen, zij het morrend, alsnog voor de duizend [M. De universiteiten hebben nog wat potjes gevonden en :omen daarom met het idee om vijfhonderd gulden op het •ollegeld te doen. [te ideale situatie voor de minister. Het front is doorbroken en moet een slecht tacticus zijn, als hij nu niet een opening voor i geslaagd offensief weet te vinden. De Kamer heeft schoon Steoeg van al het gekrakeel in het hoger onderwijs en het is "aarom te verwachten dat de minister voor een gematigd forste! voldoende steun krijgt. ™tzen moet vasthouden aan het totale bezuinigingsbedrag dat N opgelegd is. Met een halve verhoging komt hij er dus niet. Ue 200 miljoen die hij dient te vinden, hoeft echter niet per se N collegegelden gefinancierd te worden. De universiteiten Jteben met hun alternatief de minister een kans voor open doel aeboden. Er is, zij het mondjesmaat, her en der nog wat te „terapen. bij de hogescholen ook het geval is, blijft nog onduidelijk, jaar als ook daar de collegegeldverhoging tot de helft beperkt "|ft, zullen de hogescholen eveneens aangeslagen worden. Of 'adt het collegegeld voor deeltijdstudenten de minister uit- Drnst? Dat bedrag zou aanzienlijk verlaagd worden, maar in Wen van nood gelden oude beloften niet meer. Minister Ritzen leek een paar weken geleden door alle tegen- [and zo goed als in de boeien geslagen. Door het gebrek aan /ei)sgezindheid van de andere partijen lijkt hij zich nu uit zijn "uisters te bevrijden. Een nieuwe Houdini. ♦Prijzen in guldens zijn uitsluitend ter referentie. Prijzen worden berekend vanuit Franse francs. Genoemde prijzen zijn gebaseerd op 2 betalende volwassenen en zijn afhankelijk van de dag van aankomst. PA D I 1%. I Van onze Haagse redactie Den Haag - Minister Sorg- drager (Justitie) vindt dat de politiekorpsen agenten moe ten hebben die zijn gespecia liseerd in zedendelicten. Zij is geen voorstander van de terugkeer van de jeugd- en ze denpolitie, maar wil wel samen met haar collega Dijkstal van Binnenlandse Zaken met de korpsen gaan praten hoe ze het specialisme zedendelicten 'weer op niveau' kunnen brengen. Dat verklaarde zij gisteren bij de presentatie van het rapport van de commissie-De Savornin Loh- man. Deze commissie onderzocht wat het effect is van de nieuwe zedelijkheidswetgeving die door Sorgdragers voorganger Hirsch Ballin in 1991 is ingevoerd. De nieuwe wetgeving biedt meer mogelijkheden om daders van seksueel geweld te vervolgen. Zo is verkrachting binnen het hu welijk nu strafbaar. De commissie concludeert dat het met name schort aan de opvang en begeleiding van slachtoffers van seksueel mis bruik. De slachtoffers die de stap naar de politie durven te nemen, lopen - nu door de reor ganisatie de zedenpolitie niet meer bestaat - het risico aangifte te moeten doen bij een agent die totaal geen ervaring heeft met zedenmisdrijven. JX V? Waar zouden we zijn zonder de Consumentenbond? Altijd en vooral ongevraagd staat die nobele instantie met welgemeend advies klaar om me te wijzen op wat ik allemaal verkeerd doe. Gisteren nog mocht ik van de Bond der bonden vernemen dat ik medicijnen absoluut verkeerd bewaar. Ik hoor ze in droog een kastje met gelijkmatige temperatuur in de slaapkamer achter slot te hebben. Met enige regelmaat deelt het onfeilbare instituut zonder aanleiding ook mee welke video-recorder, autoradio of accu-schroevedraaier ik wel en welke ik vooral niet moet kopen. En verdomd, het apparaat waarover ik thuis zeer tevreden ben, komt bij de Consumentenbond steevast als slechtste uit de bus. Ik heb één keertje met een kruimeldief matig/redelijk gescoord, maar hoger ben ik nooit gekomen. Nou raak ik hooguit een tikje gefrustreerd door die tests, maar ik ken mensen die na iedere nieuwe Consumentengids hun apparaten vervangen door spul dat als beste koop worden aanbevolen. Ik word doodmoe van dat voortdurend belerende vingertje. Als consument blunder ik, bega ik miskopen en leer al doende van mijn fouten. Had ik me al die jaren door de Consumentenbond laten leiden, dan was ik nog steeds een onnozelaar. MERIJN Geen muilkorf voor agressieve asielzoeker Den Haag - Buitenlanders die zich tegen hun uitzetting verzetten, krijgen geen muilkorf voor. Staatssecretaris Schmitz (Justitie) neemt dat besluit waarschijnlijk binnenkort. Volgens haar ministerie beantwoordt het masker niet aan de beoogde doelen. Schmitz' voorganger Kosto gaf een commissie opdracht middelen te bedenken om weerbarstige asielvragers in toom te houden. Een afgewezen Roemeense asielzoeker liep in '92 blijvend hersenletsel op door een tekort aan zuurstof. De marechaussee op Schiphol had zijn gezicht met plakband omwikkeld omdat de man zich hardhandig verzette tegen zijn uitzetting. TNO heeft masker gemaakt maar dat laat volgens Justitie nog steeds toe dat een asielzoeker die het land uit moet, al schreeuwend de aandacht kan trekken. 'Airbag kan fataal zijn voor kind' Amsterdam - De Consumentenbond vindt dat autofabrikanten duidelijker moeten waarschuwen dat een airbag in de auto gevaarlijk kan zijn voor een baby die voorin in een kinderzitje zit. Bij botsproeven met drie auto's en een dummy, een namaakbaby, in een tegen de rijrichting geplaatst kinderzitje bleek de proef voor het 'kind' in twee gevallen fataal te zijn. De proeven, met een Fiat Punto, een Opel Corsa en een Ford Fiesta, zijn genomen door zes Europese consumentenorganisaties. De airbags van Fiat en Opel knalden met zo'n kracht tegen het zitje, dat het kind de klap in de realiteit niet zou overleven. In de Ford miste de airbag het stoeltje. Hans Vervoorn van Fiat Auto Nederland: „Ik hou vol dat de veiligste plek voor kinderen op de achterbank is. Bovendien wijzen wij de mensen er in het instructieboekje en via een sticker op de voorruit op dat kinderzitjes en airbags voorin niet samengaan. Moet het duide lijker?" Mogelijk nieuw uitstel helikopterorder Den Haag - Er dreigt opnieuw uitstel van het besluit om een nieuwe gevechtshelikopter voor de luchtmobiele brigade aan te schaffen. Het kabinet is er nog steeds niet uit welke helikopter gekozen wordt: de Amerikaanse Apache of de Frans-Duitse Tigre-helikopter. Met uitstel zou het kabinet meer tijd hebben om alle voor- en nadelen op een rijtje te zetten. Het kabinet schoof een beslissing vorige maand al voor zich uit. Premier Kok wilde eerst meer helderheid over de degelijkheid van de tegenorders voor de Nederlandse (defensie-Jindustrie alvorens een besluit te nemen. Onzekerheid over gratieregeling illegalen Den Haag - Het is onduidelijk of de Tweede Kamer instemt met het plan van staatssecretaris Schmitz (Justitie) om een beperkte groep illegale buitenlanders 'wit te wassen'. De WD-fractie heeft gisteren besloten de maatregel af te keuren. De WD vindt dat de rechter maar moet bepalen of een illegaal om humanitai re redenen in Nederland mag blijven. De Tweede Kamer overlegt vandaag met de staatssecretaris over de omstreden regeling. De PvdA heeft er geen enkele moeite mee, terwijl D66 eveneens akkoord gaat als Schmitz aan een aantal lichte voorwaarden wil voldoen. Het CDA neigt er naar de WD te steunen. Formeel heeft Schmitz de goedkeuring van het parlement niet nodig. Ze heeft haar maatregel in een circulaire het land in gestuurd; het betreft hier geen wetsvoor stel. Toch kan zij het zich politiek niet permitteren om haar zin door te drijven wanneer de Kamer in meerderheid tegen is. PvdA verdeeld over Indië-debat Den Haag - De PvdA-fractie is verdeeld over de vraag of de Tweede Kamer een debat moet houden over de koloniale oorlog in Nederlands-Indië. Een grote meerderheid van de Tweede Kamer is tegen zo'n debat. Een deel van de PvdA-fractie vindt het onjuist dat de politiek zo'n debat, dat maatschappelijk in kranten en op televisie wel wordt gevoerd, uit de weg gaat. Vanwege die verdeeldheid sprak PvdA-fractieleider Wallage zich gisteren nog niet over de vraag of de Kamer een Indië-de bat moet houden. Een definitief standpunt neemt de PvdA pas in als het kabinet een brief over de Indië-kwestie naar de Kamer heeft gestuurd. Kamerlid Sipkes van GroenLinks heeft daarom gevraagd. (ADVERTENTIE) veraf dichtbij Ontspiegelde, multifocale Varivision glazen E om veraf én dichtbij scherp te zien, per paar 299,-* 2 De. bes+e z.caci!< voop je ogen, BREDA, LANGE BRUGSTRAAT 41. GOES, LANGE VORSTSTRAAT 106. MIDDELBURG, LANGE DELFT 24. OOSTBURG, BURCHTSTRAAT 13. OOSTERHOUT, ARENDSHOF 73. ROOSENDAAL, WINKELCENTRUM BIGGELAAR. TERNEUZEN (Melnhardt Groeneveld), NOORDSTRAAT 37. VLISSINGEN, LANGE ZELKE 93.

de Stem | 1995 | | pagina 3