Actie tegen gedogen softdrugs Toeristisch Bureau werkt aan bewegwijzering Tachtig mille subsidie voor Studiecentrum Zeeland in Aardenburg SELIJK nieuws Hoek Totaal deze zomer in teken van 450-jarig bestaan UITSLAGEN jHorecabazen Oostburg verspreiden strooibiljetten en zamelen handtekeningen in Gedeputeerde Dek vindt rijksbeleid ^doodsteek voor Zeeuwse landbouw' rapport 0E STEM ZEELAND C4 Westdorpe Middelburg a' "J G. de Groot naar gemeente Kapelle Provincie helpt vliegveld Midden-Zeeland UITSLAGEN OENSDAG 25 JANUARI 1995 WOENSDAG 25 JANUARI 1995 nrijding wee au- Een elwaar- over de uzen en het rij- tsgenote voor de o Gezel- aanrij- auto's e auto- edeerd. troles stermor- ingscon- Bredes- n in de Groede. ekeurd. van een ar werd n vanaf t in Ter- uig, een is voor- n NY-63- les n - Di- les wer- loop van eeuwsch- n. Tien- werden llend was n uit het moesten echnische nden. Het met glad- agen van maandag nde over- roles ulst - Tij- ontrole op n Sluiskil g tussen uur 543 waarvan ng waren, imumsnel- ometer per oertuig de meter per in IJzen- d op de sen 10.45 passeerden radarkastJ harder re- tane snel- ometer per eten snel- ometer per radar ge- tsevaart in ~0 uur en eerden 838 r, waarvan 'ng waren, heid van 93 gemeten, toegestane In het Zel- naandag 30 lur een uit- :coteampro- in stappen- eld door om te leren wust moge ouden om- tingsbijeen- rgd door M. van diverse iziekvereni- Naar Zijn ijdag 27 ja- uur in De en muziek- r wordt een (rijven opge- eelgroep uit ir een optre- zelf. Entree maximum is. Computer weg Breskens - In een kantoorge bouw aan de Oosthavendam in Breskens werd maandagavond ingebroken. De 46-jarige aan gever uit Breskens mist een computer. Drugs en wapens Terneuzen - Een 15-jarige Terneuzenaar, die in het bezit was van een mes en 116 gram hash werd maandagmiddag op de Korte Kerkstraat in Ter- neuzen aangetroffen. De jon gen stond het mes vrijwillig af en de hasj werd door de politie in beslag genomen. Tegen de jongen wordt proces-verbaal opgemaakt. Twee mannen van 21 en 32 jaar, afkomstig uit het Franse Faches Thumesnil en Douai, werden gisternacht op de Markt in Terneuzen aange houden omdat zij in het bezit waren van twee gram heroïne. De drugs werden vrijwillig af gestaan. Een 23-jarige man uit het Franse Pawtim werd gister morgen om 05.30 uur aang- troffen op de Korte Kerkstraat in Terneuzen. De man was in het bezit van een verboden vouwmes. De Fransman moet een boete betalen van twee honderd gulden. Inbraak Terneuzen - Maandagmiddag werd uit een fotostudio in de Noordstraat in Terneuzen een foto-cd-speler gestolen. Gedu peerde is een 42-jarige winke lierster. Brommer gestolen Terneuzen - Gistermiddag werd een grijze Tomos Colibri brommer gestolen vanaf de Smidswal in Terneuzen. Eige naar is een dertig-jarige Ter neuzenaar. Winkeldiefstal Terneuzen - Vanuit een elek- trowinkel in de Arsenaalstraat in Terneuzen werd dinsdag een videorecorder gestolen. Een 35-jarige bedrijfsleider uit Zuiddorpe deed aangifte. Snelheidscontrole Hulst - Bij een snelheidscon trole gisterochtend tussen 10.00 en 12.00 uur op de Absdaalseweg liepen 51 auto mobilisten tegen de lamp. Zij reden harder dan de toegesta ne vijftig kilometer per uur. Totaal passeerden er 538 au to's. De hoogst gemeten snel heid was 81 kilometer, 's Mid dags tussen 13.10 en 14.45 uur werd er op de Rijksweg N60 nabij Terhole gecontroleerd. Van de 646 auto's reden er 27 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 129 kilometer per uur terwijl tachtig kilome ter is toegestaan. h/an onze verslageefster iardenburg - Gedeputeerde Staten Zeeland geven tachtigduizend Igulden subsidie aan Zeeland Stu- Ijjecentrum in Aardenburg. Het be laag is bestemd voor activiteiten behoeve van het vrijwilligers- liverk in de provincie Zeeland in IfiS hebben dat gisteren besloten. Zee land Studiecentrum kreeg aanvankelijk 130.000 gulden subsidie (vastgesteld door Provinciale Staten), maar dat be drag werd verlaagd tot een maximum van 80.000 gulden. Het bedrag is niet meer dan het werkelijke tekort van de activiteiten. GS hebben verder nog besloten dat zij voor dit jaar in principe vier voorschot ten (per kwartaal een bedrag van 20.000 gulden) verlenen op deze subsidie. De voorschotten worden verleend, maar betaling is afhankelijk van de daadwer kelijk uitgevoerde activiteiten in het voorafgaande kwartaal en van de de financiële situatie van het Studiecen trum opdat moment. Voorwaarde voor de subsidietoekenning is dat het Studiecentrum per drie maanden een schriftelijk verslag moet uitbrengen over het starten en de uit voering van de cursussen/activiteiten en het eventuele afgelasten daarvan. Wij zigingen in het programma zijn name lijk van invloed op de hoogte van de subsidie. Ook moeten haar activiteiten van provinciaal niveau zijn. Indien dat niet zo is, wordt er geen subsidie ver leend. GS maken een voorbehoud voor de subsidiëring van de cursus 'gokversla ving' van Stichting De Drempel omdat zij geen nadere informatie hebben over deze stichting en het al dan niet provin ciale niveau van deze cursus. Ook moeten de cursussen van de afde ling Maatschappelijke Ontwikkeling van het Studiecentrum niet alleen af zonderlijk, maar ook in zijn geheel worden geëvalueerd. Hierbij moet aan dacht worden besteed aan de herkomst van de deelnemers, een (eventuele) rela tie met andere organisaties en de relatie met ander cursuswerk (eventuele over lapping). Definitieve vaststelling en afrekening van de subsidiegelden zullen plaatsvin den nadat gebleken is dat Studiecen trum Zeeland aan de door GS vastge stelde voorwaarden heeft voldaan. Een betere bewegwijzering zou ook voor deze eenzame fietser, optornend tegen de elementen, een uitkomst zijn. foto camile schelstraete Siu'iuii' "".y n WHI >0 ig'ios tr ^7 PAPIER - Zaterdag, 28 janua ri, wordt het oud papier weer opgehaald door bestuur en le den van muziekvereniging Ei kels worden Boomen. Zij be ginnen hiermee om 09.00 uur. ALCHEMIE - Het Lectorium Rosicrucianum houdt maan dag 30 januari een lezing geti teld De Goddelijke Alchemie. Dinsdag 31 januari start een cursus van twaalf lessen over De Gnostieke Weg waarin be handeld worden reïncarnatie, karma en het mysterie van leven en dood. Donderdag 16 februari is er een thema- avond over Karma. De avon den beginnen 20.00 uur ei vinden plaats in de Zeef Bibliotheek in de Koustei dijk 7. Info: 01647-2220. Het thuisbezorgen van medicijnen is een servjce van uw apotheek. Eigenlijk bedoeld voor mensen die wegens ziekt< de deur niet uit kunnen. Maar ook als u niet ziek bent, kunnen we desgewenst de medicijnen bij u thuisbrengen. Heeft u vragen over thuisbezorging of over medicijnen? U kunt altijd bij ons terecht. APOTHEEK Van onze verslaggever Oostburg - Horeca-onder- nemers uit Oostburg voe ren momenteel actie tegen het gedogen van softdrugs. De initiatiefnemers heb ben strooibiljetten ver spreid en zamelen handte keningen in die ze binnen kort aanbieden aan burge meester J. Kruize. Het voornemen van burgemees ter en wethouders van Oostburg zich te scharen achter een Zeeuws gedoogbeleid ten aan zien van softdrugs houdt de ge moederen onder de Oostburgse horeca-ondernemers danig be zig. „Ik tolereer in mijn zaak geerf drugs," zegt horeca-exploitant G. Boonman van café Markt 15 uit Oostburg. „Ik ben een tegen stander van het gedoogbeleid. Het is het verschuiven van de problemen van Terneuzen naar hier. Voor een stad die met het probleem al is opgezadeld, kan het koffieshopbeleid mogelijk een soort oplossing zijn. Maar waar geen problemen zijn, mag je die ook niet creëren." In vlammen Boonman zag zijn zaak zelfs bijna in vlammen opgaan nadat enkele klanten de toegang was ontzegd vanwege druggebruik in de zaak. Een represaillemaatre gel bleef niet uit, want twee molotovcocktails kwamen maar net niet in Boopman's etablisse ment terecht. De Oostburgse horeca-onderne mers voelen veel voor de strenge aanpak van burgemeester A. Kessen van Hulst, die zoals be kend fel tegen de vestiging van koffieshops in zijn gemeente is. Niet voor niets prijkt de tekst 'Wat Kessen kan moet Kruize ook kunnen' op de folder die door de Oostburgse horeca-men- sen verspreid is. Kessen is met Kruize en burge meester Van Liere van Sluis- Aardenburg ook uitgenodigd om zitting te nemen in een forum tijdens een discussie-avond voor de horeca, dinsdag 7 februari in La Bascule in Nieuwvliet. De forum- en discussie-avond is belegd door de uitbater van La Bascule, A. Maenhout, en J. De- paepe, chef-kok van het Confe rentiecentrum Zeeland. Het ge doogbeleid en kleine criminali teit komen die avond aan de orde. Kapelle - G. de Groot, momen teel nog burgemeester van de gemeente Hooge en Lage Zwalu- we, is met ingang van 1 maart benoemd tot burgemeester van de gemeente Kapelle. De 52-jarige De Groot was eer der onder meer in deeltijd be leidsmedewerker van de CDA- Tweede-Kamerfractie op de ge bieden ontwikkelingssamenwer king en buitenlandse handel. De Groot volgt in Kapelle zijn partijgenoot, burgemeester J. van Bommel op. Van onze verslaggever Middelburg - Het provincie bestuur betaalt 28 mille mee aan een nieuw bestuur voor het in problemen geraakte vliegveldje Midden-Zeeland. Wegens financiële perikelen kon het oude (stichtings)bestuur de exploitatie niet langer rond krij gen. Besloten is toen om Zeeland Airport BV op te richten, een BV van ondernemers die betrokken zijn bij het vliegveld. Op de balans staat nu nog een tekort van 28 mille, de provincie zuivert dat aan met als argu ment dat hiermee de voortzet ting van het vliegveld en de daarmee gepaard gaande werk gelegenheid voorlopig verzekerd is. ALLE ZEEUWS- VLAAMSE recreatie ondernemers krijgen volgende week een brief van het Toeristisch Bu reau Zeeuws-Vlaande- ren in de bus om mee te doen aan een uniforme toeristische bewegwijze ring naar accommoda ties en attracties. Dit project wordt voor vijf tig procent gesubsidi eerd uit het Regionaal Ontwikkelings Plan (ROP). Aan de onderne mers wordt gevraagd voor de overige vijftig procent bij te dragen. Van onze verslaggever Frank van Cooten DE UNIFORME bewegwijze ring is een van de vele toeris tische projecten die dit jaar door het Toeristisch Bureau wordt uitgevoerd. Bedoeld om het Zeeuws-Vlaamse land nog aantrekkelijker te maken voor de toerist. „We waren vorig jaar bezig met de voorbereiding van al die projecten. En nu is het tijd te oogsten," aldus T. Maen hout van het Toeristisch Bu reau. De belangrijkste projecten dit jaar zijn naast de uniforme be wegwijzering de aanleg van grensoverschrijdende fiets- en ruiterroutes. Volgens Maenhout is de uniforme bewegwijzering belangrijk. Zowel voor de toe rist als voor de ondernemer. „Een uniforme bewegwijzering komt de klantvriendelijkheid en duidelijkheid ten goede. De consument is hierbij gebaat. Hoeft niet langer te zoeken naar een accommodatie of at tractie. Alles wordt duidelijk aangegeven. En dat is ook be langrijk voor een stukje her kenbaarheid. Daarnaast is het nu voor de ondernemer de enige kans hierop in te haken. Het project wordt immers voor vijf tig procent gesubsidieerd zodat de ondernemer minder hoeft te betalen." Het Toeristisch Bureau voerde onlangs overleg met de horeca, de Vereniging van Camping Ex ploitanten (WCE) en de Vere niging van Kampeerboeren (VEKABO) over het project. „Vanuit deze instanties is posi tief op het project gereageerd." Bezetting De toeristische fiets- en ruiter routes zijn in de ogen van Mae nhout vooral belangrijk voor een opwaardering van het voor- en naseizoen. „Zeeuws-VIaan- deren scoort ook deze zomer weer goed qua bezetting maar het blijft altijd moeilijk deze bezetting in het voor- en nasei zoen te behouden en te verster ken. En daarom is het zaak heel inventief te werk te gaan. En daarom is het belangrijk goed in te spelen op de moment-toe rist, de toerist die pas op het allerlaatste moment boekt. Je moet deze toerist een aantrek kelijk arrangement bieden. Het bieden van een goed produkt, veelzijdigheid en een kwalita tief goede accommodatie. Het is hierbij wel belangrijk een goede prijs/kwaliteitsverhouding in de gaten te houden. We hebben immers te maken met concur rentie van de omliggende lan den. Vooral touroperators ko men steeds vaker met aanbie dingen. In ieder geval spelen fiets- en ruiterroutes een be langrijke rol in die veelzijdig heid." Volgens Maenhout dragen de uniforme bewegwijzering en de fiets- en ruiterroutes ook bij aan een kwaliteitsverbetering van Zeeuws-Vlaanderen. Het gaat dan om ontsluiting van het binnenland en bevordering van het plattelandstoerisme. Het fietsroutennetwerk bestaat uit acht grensoverschrijdende fietsroutes. In Oost-Vlaanderen is al begonnen met de beweg wijzering van deze routes. Mae nhout verwacht dat deze routes voor de zomer klaar voor ge bruik zijn. De fietsroutes wor den aangekleed met informatie panelen bij objecten en natuur gebieden en rijwielhulpkisten. „Dat is een stukje service. Ook zetten we in kleine dorpen langs de fietsroutes wandelin gen uit. Zoals in IJzendijke, Groede en dorpen in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Volgens Maenhout bewijst de uitvoering van deze projecten en de succesvolle promotie van Zeeuws-Vlaanderen het be staansrecht van het Toeristisch Bureau. Ze vindt het jammer dat de medewerkers noodge dwongen veel tijd moeten stop pen in het aanboren van vol doende financiën. De subsidie van de Kring van Werkgevers is immers stopgezet en vanaf eind 1996 krijgt het bureau ook geen subsidie meer van de Kamer van Koophandel. „Het is nu zaak voldoende sponsors te vinden. Maar daar gaat de nodige tijd in zitten. Die energie kunnen we eigen lijk beter stoppen in de promo tie van het gebied. Het is niet alleen een zaak van sponsors. We gaan ook commerciëler te werk. Zo moeten de mensen betalen voor onze folders. Het is belangrijk goede folders te presenteren zodat de mensen geen moeite hebben het geringe bedrag voor die brochures neer te tellen. Maar we hebben het als Toeristisch Bureau niet makkelijk." 1 'De toerist hoeft niet langer te zoeken naar een accommodatie of attractie', foto archief de stem Van onze correspondent Hoek - Hoek staat op 8, 9 en 10 juni weer in het teken van Hoek Totaal. Als rode draad door het hele feest i loopt het thema. Hoek 450 jaar in l beweging. Er is een braderie, kermis |en een feestavond. Prie dagen lang pakt Hoek uit met een keur van activiteiten. Ondernemersvere niging, stichting Evenementen Hoek en diverse verenigingen hebben de schou ders eronder gezet. De middenstand pakt uit met een grote braderie in het Molendijk, Markt en Lan- gestraat gebied. Rond de molen, op het Molenplein, zal de jaarlijkse kermis weer een plaatsje vinden. De stichting Hoekse rakkers is druk doende om een grote tentoonstelling in te richtenover het verleden van het dorp. Achter het buurt huis de Hoekse rakkers komt een grote 'tent te staan waar elke avond een dende rend feest zal worden gegeven. Op zaterdag 10 juni houdt de Hoekse .vrijwillige brandweer een open dag. Te vens worden voertuigen uit de regio ge showd. Verder is er die dag een grote rommelmarkt en een zeskamp, waarin verenigingen het op het sportieve vlak tegen elkaar opnemen. Geheel in het thema Hoek 450 jaar zijn er vergeten kinderspelen en is de kleding van de spelers aangepast aan het leven van toen. Volgens de- Hoekse dorpskrant zijn de voorbereidingen al volop in gang. Alle verenigingen, organisaties en families kunnen inspelen op het thema en hun eigen festival organiseren. Dit kan zelf standig of in samenwerking met de mid denstandsvereniging of de stichting eve nementen Hoek. Van onze verslaggever Goes - Het nieuwe landbouwbeleid van minister Van Aartsen is de 'doodsteek voor de Zeeuwse landbouw en het milieu'. Dat zei de Zeeuwse CDA-ge- deputeerde Dek (landbouw, milieu) gisteren tijdens een bijeenkomst van melkveehou ders. Dek schaarde zich met zijn kritiek in het rijtje van boerenvoormannen die al eer der geen spaan heel lieten van het nieuwe landbouwbeleid. Van Aartsen vindt onder meer dat er alternatieven gevonden moeten worden voor de zoge noemde bulkproduktie, maar volgens Dek kan dat niet. Dek: „Bulkproduktie is nodig om dat een land in staat moet zijn zijn eigen voedsel te verbou wen, en aan de andere kan afschaffing van die bulkpro duktie leiden tot uitholling van het platteland, van land bouwonderwijs, van voorlich ting en van onderzoek." Dek noemde de oplossingen van Van Aartsen 'de mijne niet'. „Wil men uit de bijstand blijven, dan zal men of hogere prijzen moeten krijgen of meer moeten produceren," aldus Dek. De gedeputeerde haalde ver volgens het milieu erbij: „Een oplossing is voor het produce ren van bulkprodukten onder milieuvoorwaarden, waardoor het spanningsveld tussen mi lieu en landbouw afneemt. Ik ga er van uit dat investeren in het milieu een volwaardige in vestering is, het levert naast een milieuvoordeel en conti nuïteit van het bedrijf ook een positief imago voor de Neder landse landbouw op." SCHIETINGEN Lamswaarde - Zaal De Lamso ren met 16 personen. Hoge vo gel: J. Vermeelen, eerste zij vo gel: F. de Meijer, tweede zijvo gel: P. Waardenberg, grootste aantal (6): J. Suy. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 18 personen. Hoge vogel: Th. Kint, eerste zij vogel: J. van Dam, tweede zij vogel: E. Pica- vet, grootste aantal (5): F. Pie- ters. Zuiddorpe - Schutterslokaal met 37 personen. Hoge vogel en eerste en tweede zij vogel: O. de Schrijver, grootste aantal (4): J. van Hoorn. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren met 29 personen. Hoge vo gel en tweede zij vogel: C. Cor- nelissen, eerste zijvogel: F. de Meijer, grootste aantal (5): A. Tieleman. Zuiddorpe - Schutterslokaal met 32 personen. Hoge vogel: F. Rottier, eerste zijvogel: M. van Hoeke, tweede zijvogel: G. van Geenen, grootste aantal (6): M. Suy Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, koningsschieting De Vrede met 11 personen. Koning: J. Bisschop, prins: R Verschoten, erfprins: P. Meerschaert. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 34 personen. Hoge vogel: R. Verschoten, eerste zijvogel: P. Nëve, tweede zijvogel: E. Huls hout, grootste aantal (6): S. de Jonge. KAARTINGEN Lamswaarde - Zaal De Lamso ren met 32 personen. Bieden: 1. A. Vogelaar, 2. F. Rijk, 3. F. van de Velde. Jokeren: 1 mevrouw Bisschop, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Schalje. Sas van Gent - Zaal Sint-Albert met 60 personen. Bieden: 1. Chr. Aarts, 2. N. van Leeuwen, 3. C. Picavèt. Jokeren: 1. mevrouw Hellen, 2. mevrouw Verplanken, 3. mevrouw De Pan. St.-Jansteen - Zaal De Kroon met 32 personen. Bieden: 1. J. van de Hende, 2. E. Otjens, 3. R. de Cock. Jokeren: 1. mevrouw De Block, 2 F. Buys, 3. me vrouw Patijn. Clinge - Café De Landbouw met 30 personen. Bieden: 1. F. Piessens, 2. R. Verschuren, 3. mevrouw Tilleman. Jokeren: 1. R. Warrrens, 2. R. Verbrugge, 3. mevrouw Acke. Clinge - Café De Gouden Kroon met 22 personen. Bieden: 1. J. van Remortel, 2. P. de Nijs, 3. J. Janssens. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Van de Kelen, 3. mevrouw Van Giesen. Graauw - Gemeenschapshuis met 18 personen. Jokeren: 1. mevrouw Tieleman, 2. mevrouw Van Laare, 3. P. de Caluwé. St.-Jansteen - Café Zondags- vermaak met 16 personen. Bie den: 1. J. Schenkels, 2. A. van Dorsselaer, 3. J. Ceton. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man met 24 personen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. J. Aerts, 3. N. Goossen. Jokeren: 1. mevrouw Verschuren, 2. me vrouw Schalje, 3. mevrouw Drubbel. Sas van Gent - Zaal De Enge lenroos met 25 personen. Bie den: 1. R. Poppe, 2. J. van Avermaete, 3. P. Poppe. Joke ren: 1. mevrouw Van de Velde, 2. mevrouw De Wit, 3. mevrouw Saeye. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers met 32 personen. Bieden: 1. A. de Vlieger, 2. J. van der Sijpt, 3. A. Martens. Hulst - Zaal De Kroon met 50 personen. Bieden: 1. F. de Block, 2. J. van de Velde, 3. P. Haulez Jokeren: 1 mevrouw Van Vooren, 2. R. Rodrigo, 3. mevrouw Schalje. Hengstdijk - Café 't Jagershuis met 60t personen. Bieden: 1 J. Lucasse, 2. J. Timmerman, 3. B Sturm. Jokeren: 1. M. de Cock, 2. G. Domines, 3. M. de Cock. Graauw - Gemeenschapshuis met 28 personen. Bieden: 1. V. de Caluwé, 2. H. Berkelmans, 3. H. de Klerk. Westdorpe - Zaal Concordia met 21 personen. Bieden: 1. A. Plasschaert, 2. W. Guineau, 3. C. Heyman-De Kever. Axel - Gregoriuscentrum met 32 personen. Bieden: 1. E. Lam bert, 2. A. van Gink, 3. F. Vink. Kloosterzande - Zaal De Kas tanje met 16 personen. Bieden: I. R. Tilleman, 2. J. Neve, 3. mevrouw Tilleman. Jokeren: 1. mevrouw Verschuren, 2. A. de Waal, 3. mevrouw De Waal. St.-Jansteen - Zaal De Kroon met 35 personen. Bieden: 1. J. van de Velde, 2. A. van Dorsse laer, 3. F. Ferket. Jokeren: 1. mevrouw Taalman, 2. J. de Block, 3. mevrouw De Vos. Clinge - Zaal De Landbouw met 33 personen. Bieden: 1 A.' Tielens, 2. J. de Beer, 3. me vrouw Tilleman. Jokeren: 1. V. Vermeulen, 2. mevrouw Ver- bogt, 3. mevrouw Van Campen- hout. Sluiskil - Kantine W Sluiskil met 40 personen. Bieden: 1. B. Boerjan, 2. C, Bleyenberg, 3. M. van Hamme. Jokeren: 1. me vrouw Seghers, 2. mevrouw Saerens, 3. mevrouw Du Puy. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren met 78 persoenn. Bieden: 1. N. Goossen, 2. P. van Dixhoorn, 3. P. Bogaert. Jokeren: 1. P. de Waal, 2. mevrouw Tieleman, 3. mevrouw Ferket. Sluiskil - Zaal Dallinga met 82 personen. Bieden: 1. N. van Leeuwen, 2. mevrouw Tiraar, 3. P Leeraert. Jokeren: 1. me vrouw Scheele, 2. A. de Bruijn, 3. mevrouw Ambrosini. Axel - Zaal De Boemerang met 54 personen. Bieden: 1. T. Theu- nissen, 2. A. Verhelst, 3. L. Riemens. Jokeren: 1. C. van der Hooft, 2 A. van Tiggelen, 3. mevrouw Lippens. Sluis - Het Dorpshuis met 55 personen. Bieden: 1. J. Musson, 2. B. van Vlierberghe, 3. J. Mus- sche. Jokeren: 1. B. de Poorter, 2. L. van Steenbergen, 3. M. van Pamelen. Hengstdijk - Camping De Vogel met 34 personen. Bieden: 1. P. Saman, 2. R. de Kort, 3. O. de Cock. Jokeren: 1. mevrouw Sponselee, 2. P. de Waal, 3. mevrouw De Waal. Zandstraat - Zaal De Straete met 92 personen. Bieden: 1. J. Vonhout, 2. A. Knuyt, 3. C. Aarts en mevrouw Samijn. Jo keren: 1. mevrouw Harms, 2. mevrouw Naeye, 3. mevrouw Ketting. Hulst Bridgeclub Hulst vierde competitiewedstrijd. A-lijn: 1. Snuverinck/Taalman, 2. echt paar Biesbroeck, 3. De Jonge/ Koopman. B-lijn: 1. Dourleijn/ Deltour, 2. Romson/De Nijs, 3. Bogaert/Melchers. C-lijn: 1, Voet/Van Hootegem, 2. Baart/ Van de Linde, 3. Hofman/Seton. D-lijn: 1. Biesbroeck/Van de Wielen, 2. Dierick/Zwarekant, 3. Wendels/Mannaert. E-lijn: 1. De Ridder/Kamp, 2. De Bakkér/ De Brouwer, 3. Merison/Eggink.» Vijde competitiewedstrijd A- lijn: 1. Van Leeuwen/Mast, 2~. De Jonge/Koopman, 3. echtpaar Biesbroeck. B-lijn: 1. Derijcke/ Van Overmeire, 2. Vroome/ Kalmthout, 3. echtpaar Holla. C-lijn: 1. De Boer/Smulders, 2. Terburg/Bastiaansen, 3. Stolte/ Van de Velde. D-lijn: 1. echt paar Deltour, 2. Kint/Adriaan- sen, 3. echtpaar Du Puy. E-lijn: 1. Daandels/Lauret, 2. echtpaar Kegelaar, 3. Eeckhout/Callon. Oostburg - Oostburgse Bridge club. Groep A: 1. Sijnesael/Van Wanrooij, 2. Langedijk/De Ruijter, 3. echtpaar De Badts. Groep B: 1 Backerra/Legrand, 2 Blaeke/Tatenhove, 3. echt paar Verduijn. KOERSBAL Lamswaarde - Zaal de Luifel KBO: 1. A Lauwers/P Roe- lands, 2. E. van Waterschoot/J. Platjouw, 3. L Sala/A. van Driessche. Terhole - Dorpshuis KBO: 1. A. van Driessche/M. Freijzer- Sponselee, 2. A. Hemelaar-Van Himst/E. van Driessche, 3. E. V oleman-Caluwé Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike GOW: 1. W. Kempe/R. de Block, 2. A. de Bock/R. Vermeer, 3. N. van Waes/A. de Meij. Hulst - Zaal de Lieve. Mat 1: 1. C. Kegels/L. Kegels, 2. E. Burm/' M. van Vierbergen. Mat 2: 1. E. Burm, 2. J. de Pooter/C. Kegels, 3. M. van Vlierbergen/L. Kegels. Koewacht - Zaal De Vlaschaard met 26 personen: 1. A. de Bock/ R. Kempe, 2. E. van Dam- Bracke/A. Roelandt, 3. J. de Koster-de Brouwer/J. la Heijne. Westdorpe - Zaal Concordia met 22 personen. Mat 1: 1. E. de Smet, 2. mevrouw C. de Smet/ W. Kalle. Mat 2: 1. mevrouw O. de Kever/E. Dhaene, 2. R. van Hecke/H. van Waes. Sas van Gent - Zaal Sint-Albert met 13 personen: 1. A. de Buck/ J. de Pan, 2. A. de Kort/J. van de Winkel, 3. R. de Bruijn. Axel - Gregoriuscentrum met 14 personen: 1. G. Antheunis, 2. A. Willems, 3. M. Durinck. Ossenisse - Hof ter Nesse met 12 personen: 1. E. de Maat/J. de Waal-Hamelink, 2. A. Rottier/J. Schenkels, 3. A. Mannaert/M. de Maat-De Waal. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag met 10 personen: 1. J. Lauwers/ P. Roelands, 2. mevrouw Dan- kaert/P. Vinkenstein, 3. me vrouw Van Laar/J. Everaert. Heikant - Zaal 't Heike met 32 personen. Mat 1: 1. L. Ferket/L. de Wit Boeykens, 2. E. Jonkers/ S. van Houte-Ferket. Mat 2: 1.1. Lernout/L. Herwegh, 2. J. Boevre/M. Jonckers-De Cock.

de Stem | 1995 | | pagina 15