Volkspartij ziet WOV niet zitten Niks aan uw been en toch medicijnen aan huis. Ac Zeeuws-Vlaanderen zit in middenmoot bij scheiden sloopafval Toei Tacht Bonte-avondclub brengt nieuw programma op de planken SPORT IN HET KORT POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Hoek Zeeuws-Vlaamse partij pleit wel voor tunnel onder kanaal Gent/Terneuzen Horecj ZEELAND Bridgedrive 'Nieuwe gevangenis in Zeeland is concurrent sociale werkplaatsen' Sas mag bouwen in plan Kanaalpolder Gasexplosie vernielt huis Terneuzen Hoek Westdorpe Middelburg APOTHEEK DE STEM WOENSDAG 25 JANUARI 1995 C3 DE STEB Van onze verslaggeefster Terneuzen - De gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen en Noord-Zeeland zijn het minst vergevorderd met de schei ding van bouw- en sloopaf val. Walcheren en Noord-Be veland voeren de lijst aan en Zuid-Beveland sluit de rij. Dit blijkt uit een enquête die de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) heeft gehouden onder dertig ge meenten in geheel Zeeland. Het doel van de enquête was het verkrijgen van een beeld van de kennis en de (geplande) activi teiten van gemeenten op het ge bied van preventie en hergebruik van bouw- en sloopafval. Noord-Zeeland en Zeeuws- Vlaanderen vormen de midden moot wat betreft de scheiding van het afval. In Zeeuws-VlaSn- deren werden acht gemeenten geënquêteerd, die allen het scheiden van chemisch afval ver plicht stellen. Het bouw- en sloopafval moet op Walcheren en Noord-Beve land in bijna alle gemeenten in zes fracties (puin, metalen, che misch afval, hout, kunststof en overig afval) worden gescheiden. Gemeenten op Zuid-Beveland kennen de geringste verplich ting, gemiddeld slechts twee fracties (chemisch afval en ove rig afval). In het onderzoek zijn per ge meente punten toegekend op ba sis van het aantal fracties waar in het bouw- en sloopafval moet worden gescheiden. Gemeenten op Zeeuws-Vlaanderen, Noord- Zeeland en Zuid-Beveland kwa men het slechtst uit de bus. Zij kregen respectievelijk een 4, 5 en 3 als rapportcijfer voor het scheiden van bouwafval. Ge meenten op Noord-Beveland en Walcheren kregen gemiddeld het hoogste rapportcijfer, namelijk een zeven. Ook de rapportcijfers van de gemeenten met betrekking tot het scheiden van sloopafval lie pen sterk uiteen. Opvallend is dat de gemeenten op Walcheren en Noord-Beveland wederom een zeven scoorden. Zuid-Beve land scoorde slechts een één, Noord-Zeeland kreeg een drie en Zeeuws-Vlaanderen scoorde een vijf. Uit de enquête kwam verder naar voren dat in het merendeel van de gemeenten uit zowel het bouw- als het sloopafval mini maal het chemische afval moet worden gescheiden. Een derde, van de Zeeuwse gemeenten kent nog geen verplichting tot het gescheiden afvoeren van puin. Papier, karton, glas en kunst stoffen (uitgezonderd PVC) hoe ven in vrijwel geen enkele ge meente te worden gescheiden. De activiteiten van gemeenten om de hoeveelheid bouw- en sloopafval te beperken betreffen meestal enkel het verplichten van afvalscheiding. Het voorko men dat afval ontstaat, de pre ventie, blijkt weinig in beeld te zijn. De conclusie van de enquête was dat zestig procent van de ge meenten in Zeeland zegt activi teiten uit te voeren op het gebied van alleen bouw- en sloopafval. Dit zijn de gemeenten, die een scheiding doorvoeren, die verder gaat dan alleen het scheiden van chemisch afval. Van onze verslaggever Terneuzen - De Wester- schelde Oeververbinding (WOV) is geen haalbare kaart en zal als een finan ciële molensteen om de nek van de Zeeuwse bur ger komen te hangen. Wel moet er een goede Oost- West-verbinding komen, met een tunnel onder het kanaal Gent/Terneuzen. De nieuwe route moet rechtstreeks aansluiten op de Liefkenshoektunnel. Dat zijn enkele speerpunten in het beleidsprogramma van de Zeeuws-Vlaamse Volkspartij (ZVK), de nieuwe ongebonden politieke groepering die in maart deelneemt aan de Zeeuwse sta tenverkiezingen. Wegen veiliger De ZVP presenteerde gistera vond haar beleidsprogramma in De Graanbeurs in Terneuzen. De Oost-West-verbinding kan vol gens de ZVP naadloos aansluiten op het plan om de wegen in West-Zeeuws-Vlaanderen duur zaam veiliger te maken. Overleg met België is nodig over de 44-tonsregeling voor vrachtau to's. De nieuwe politieke groepe ring heeft nog andere argumen ten die in het nadeel van de WOV spreken. Goederenspoorlijn „Het behoud van volwaardige veerdiensten tussen Vlissingen/ Breskens en Kruiningen/Perk- polder zorgen voor duurzame werkgelegenheid in Zeeland. De charme, die de veren toevoegen aan het toeristisch-recreatief produkt. is ook niet te verwaar lozen." De ZVP hecht verder waarde aan een goederenspoorlijn ooste lijk van het kanaal Gent/Terneu zen. Dat is van grote betekenis voor de verdere ontwikkeling van het Terneuzense havenge bied. Daarbij moet tevens onder zocht worden of er mogelijkhe den zijn voor personenvervoer per spoor vanuit Zeeuws-Vlaan deren. Gezondheidszorg De ZVP wil ook ijveren voor moderne technologische ontwik kelingen in Zeeland. Behoud en ontwikkeling van hoogwaardige technologie is van groot belang om iets te doen aan de vergrij zing van de provincie. Jonge af gestudeerden zullen immers ge makkelijker terugkeren naar Zeeland als ze daar meer carriè remogelijkheden vinden. De Zeeuws-Vlaamse gezond heidszorg heeft alle aandacht van de ZVP. In Hulst bijvoor beeld moet dagverpleging komen en tevens een pijnbestrijdings- en een geriatrische polikliniek. Die laatste wel in samenwerking met verpleeghuis De Blaauwe Hoeve. Kleinschalig Land- en tuinbouw en visserij moeten zich op Zeeuwse wijze presenteren. Dat betekent dat kleinschalige projecten gestimu leerd moeten worden, zoals het verbouwen van produkten als vlegel, lamsoor, en zeekraal. Ook in het winnen van milieuvrien delijke brandstof uit landbouw- produkten liggen mogelijkheden, aldus de ZVP. Het zijn allemaal zaken waar de nieuwe politieke groepering, die 'dynamiek wil brengen in een in slaap sukkelende provincie', voor opkomt. Van onze verslaggever Hulst - Maandag 30 januari houdt het Katholiek Vrouwen gilde in Hulst een bridgedrive. Opgave bij mevrouw I. van der Wielen-Baecke. Inleg voor leden 7,50 en 10,- voor introducees. Repetitie van de Bonte Avond Club (BAC) in Sluiskil. Van onze correspondent Sluiskil - Met het programma 'De zakken' probeert de Bon te Avond Club (BAC) uit Sluiskil dit seizoen weer volle zalen te trekken. De thema's zijn dit jaar Nederlandse ar tiesten, de Beatles en de be vrijding. Regisseur Gert Jansen heeft sa men met de twintig leden van de BAC de thema's uitgekozen. „De thema's zijn heel verschillend van elkaar en dat is niet voor niets. We willen elk jaar weer een afwisselend programma brengen met zang, dans en to neel. De toneelstukjes hebben we zelf geschreven en ook de dans is weer zelf bedacht," aldus Jan sen. De BAC blijkt ook dit jaar weer een veel gevraagde gast bij ouderverenigingen en bejaarden huizen maar geeft ook benefiet voorstellingen, bijvoorbeeld voor de pupillen van de Sterre. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Op 28 januari is er een gratis optreden voor de ouderen van Sluiskil. Naast de avonden voor donateurs, Sterre en SWOS ver zorgt men zo'n vijf tot tien ga stoptredens door heel Zeeuws- Vlaanderen. De leden van BAC zijn nu reeds begonnen met het ontwikkelen van plannen voor het 45e jubi leumjaar. „Mogelijk worden we uitgenodigd om optredens te verzorgen in Indonesië," ligt Jansen alvast een tipje van de sluier op. Bedrijfstennis Hulst Hulst - Messagie Goudgeel deed goede zaken in de op één na hoogste poule van de be drijf stenniscompetitie te Hulst. Zelf won dit team met 6-2 van Luctor, terwijl concurrenten Sloebers en Petrus Paulus in de strijd om lijfsbehoud punten aan elkaar verspeelden. Voor Messagie Goudgeel won Luc Cleyman zijn partij met 7-4 van Hans van de Klooster. De combinaties Martine Matena/ Henk van de Voorde en Huub Messagie/Luc Cleyman waren eveneens succesvol tegen ach tereenvolgens Monique van Rattingen/Jo Kouwijzer (7-6) en Jo Kouwijzer/Hans van de Klooster (9-5). Alleen Monique van Rattingen kon iets terug doen voor Luctor via een forse zege in haar enkelspel. Bij Petrus Paulus bleek Eric Francken goed hersteld te zijn van zijn valpartij enige tijd geleden na een avondje uit. Hij was zowel in single als dubbel succesvol. UITSLAGEN Poule B: De Sloebers-Petrus Paulus 2-6, Messagie Goudgeel- Luctor 6-2, Hans Anders-Electron 5-3, Fermont Terneuzen-De Letter 6-2, Kredietbank-Barco 6-2. Poule C: Ine Fassaert-Nijboer 2-6, Aquavia-Van Damme 6-2, ING Bank-Stuntmarkt 2 4-4, CIS- Stuntmarkt 1 6-2. Poule D: Het Bonte Hert-Rabo Hulst 1 4-4, Bleyko-Medico Fit 5-3, Leeraert-HAS 4-4. STAND Poule B: Electron en Kredietbank 7-36, Fermont Terneuzen 6-34, Barco 6-29, Reinaert 6-27, Hans Anders 6-26, De Letter 6-24, Mes sagie Goudgeel 7-18, De Sloebers 7-13, Petrus Paulus 6-11. Poule C: Cretex 7-32, Stuntmarkt 2 7-31, ING Bank 6-29, CIS 6-28, Ine Fassaert 7-28, Van Damme 7-26, Nijboer 6-25, Van Buuren van Swaay 6-23, Aquavia 6-20, Fassaert en Stuntmarkt 1 6-19. Poule D: HAS 7-38, V. en K. 6-33, De Schrijver 6-32, Het Bonte Hert 7-31, Bleyko 6-29, Vael 6-22, Bel lamy 7-21, Medico Fit 6-20, De Plakkers 7-20, Leeraert 6-18, Ra- bo Hulst 1 6-16. Bedrijfstennis Terneuzen Terneuzen - Paal en Perk was in poule 2 van de bedrijfsten- niscompetitie te Terneuzen met 6-2 te sterk voor Botega. De combinaties Eric Cobben/Paul de Kort, Nicole en Eric Cobben en Lilian en Paul de Kort zege vierden achtereenvolgens over Ronald Rouw/Jos Grob (11-5), Albertine Karreman/Jos Grob (8-7) en Coriy Grob/Ronald Rouw (11-3). Voor Botega kon den alleen Albertine Karreman en Corry Grob tot winst gera ken via 11-2 tegen Lilian de Kort/Nicole Cobben. UITSLAGEN Poule 1: Smit Sport-Los Amigos 3-5, Roctus-Trend 6-2. Poule 2: Paal en Perk-Botega 6-2, De Zeeuw-ISM 2 8-0. Poule 3: HCG 2-Elopak 4-4, Ge- vos-Arnen 4-4. Poule 4: Van Wijk-Verlinde 6-2, Sabina-Bachten Dieke 6-2. Vrouwentennis Hulst Hulst - De Graauwse Meppers hebben de achterstand op kop loper Spagaat teruggebracht tot vijf punten in poule C van de vrouwen-tenniscompetitie in Den Dullaert te Hulst. Zelf won Graauwse Meppers met 6-2 van Doeterniettoe, terwijl Spagaat niet verder kwam dan een 4-4 gelijkspel tegen De Vlasbloem. Voor Graauwse Meppers waren de combinaties Marian d'Hondt/Cecile de Waal, Tilly van Waardenburg/ Miriam Steyaert, en Lilian van Geertruy/Tilly van Waarden burg succesvol ten koste van achtereenvolgens Vera Schlei- bach/Anita Versraeten (8-3), Anita Verstraeten/Ine Mille- naar (7-4) en Vera Schleibach/ Magda Spork (9-7). Namens Doetterniettoe zegevierden Ine Millenaar en Magda Spork via 10-7 over Marian d'Hondt/Mi- riam Steyaert (10-7). UITSLAGEN Poule A: Deltour-Dropshots 7-1, Dream-Vogelvlucht 15-3. Poule B: De Lelies-Axel 1 7-1, Eikenhof-Vogelvlucht 2 8-0. Poule C: Graauwse Meppers-Doet- erniettoe 6-2, De Vlasbloem-Spa gaat 4-4. STAND Poule A: Dream 5-33, Tefrent 4-26, Deltour 5-23, Vogelvlucht 1 4-18, Doorzetters 4-14, TAH en Veertig Plus 4-12, Axel United en Dropshots 5-12. Poule B: De Lelies 5-29, Eikenhof 5-24, Abeel 5-21, Lappetem 4-20, HAK 4-19, TZN 4-18, De Pooter 4-14, Axel 1 5-12, Vogelvlucht 2 4-3 Poule C: Spagaat 6-39, Graauwse Meppers 6-34, De Vlasbloem 5-25, Acclivity 5-23, Perdaen 4-16, Doe terniettoe 5-15, Club'86 5-14, La- mir 4-5. Biljarttoernooi sociale werkplaatsen Sluiskil - De Zuidhoek uit Zie- rikzee won het jaarlijkse toer nooi tussen de vier sociale werkplaatsen in Zeeland. Na de opening van financieel directeur Sponselee maakte De Zuidhoek vrij snel duidelijk dat men voor de eerste plaats 'ging'. Uit handen van staflid Van de Berg mocht men de winnaarstrofee in ontvangst nemen. De beste individuele prestatie was voor Peter Eek- hardt van De Betho uit Goes. Hij maakte zijn aantal van 28 caramboles in slechts 3 beurten vol en scoorde de hoogste serie van 18 caramboles. EINDSTAND 1. De Zuidhoek (Zierikzee), 2. De Betho (Goes), 3. Dethon (Terneu zen), 4. Dethon (Hulst). Bedrijfscompetitie squash Terneuzen - Dat het team van Pannenschuur in de eerste klasse van de bedrijfscompeti tie squash er alles aan doet om een hoge klassering te bereiken blijkt wel uit het feit dat Piet Provo dat team kwam verster ken. Hij speelde als eerste man en won beide wedstrijden. Ze ker de partij tegen Marcel Wis se van Foaks 1 was van een hoog niveau. Laatstgenoemde gaat wekelijks beter spelen. Het team van Wout Jeans heeft het moeilijk, hetgeen blijkt uit de twee nederlagen met slechts één winstpunt. UITSLAGEN Eerste klasse: Foaks 1-Pannen- schuur 2-2, Flying Dutchman- Wout Jeans 2-2, Petrus Paulus- Foaks 2 3-1, Pannenschuur-Wout Jeans 4-0, ING-Wout Jeans 3-1, Petrus Paulus-ING 3-1, Foaks 1-Flying Dutchman 3-1. Van onze verslaggever Middelburg - De nieuwe Zeeuwse gevangenis in Mid delburg zorgt voor oneerlijke concurrentie met de vijf so ciale werkplaatsen in Zee land. Het kan toch nooit de bedoeling zijn dat (licht) ge handicapten de dupe zijn van de vestiging van een gevange nis. Dat schrijft de Middelburgse Pv dA in een brief aan de ministers van Justitie en van Sociale Za ken en Werkgelegenheid. De nieuwe Middelburgse gevan genis beschikt over een goed Van onze verslaggever Sas van Gent - Op het nip pertje, want uiterlijk gisteren moest Sas van Gent een be sluit nemen, hebben Gedepu teerde Staten van Zeeland hun fiat gegeven aan het be stemmingsplan Kanaalpol der. Overeenkomstig afspraken met de provincie, mag de gemeente er in de komende tien jaar maxi maal zestig woningen bouwen. De Sasse gemeenteraad stelde het plan Kanaalpolder, aan de noordoostkant van Philippine, eind september 1994 vast en stuurde het vervolgens ter goed keuring op naar het provinciebe stuur. In het provinciale woningbouw programma voor de komende ja ren waren negenenvijftig wonin gen opgenomen voor het bestem mingsplan. De Provinciale Pla nologische commissie kwam ech ter tot de ontdekking dat Sas er vijftien te veel had opgenomen en adviseerde GS om het be stemmingsplan af te keuren. Na overleg met de gemeente, begin januari, werden de plooien weer gladgestreken. uitgeruste werkplaats waar ge detineerden eenvoudige bedrijfs matige activiteiten zoals inpak- werk en assemblage verrichten. Dat gebeurt in de sociale werk plaatsen ook. De PvdA heeft vernomen dat de produkten op contract-basis aan bedrijven worden geleverd, in hetzelfde beperkte deel van de markt waar ook de sociale werk plaatsen het van moeten hebben. Bovendien kan de gevangenis het veel goedkoper doen, schrijft de PvdA. Gedetineerden werken op basis van zakgeldvergoeding, terwijl de gehandicapten in de werkplaatsen gewoon een CAO- loon hebben. Oneerlijke concurrentie dus, en 'maatschappelijk onaanvaard baar dat het scheppen van werk gelegenheid voor gedetineerden ten koste gaat van de werkgele genheid in de sociale werkplaat sen', schrijft de PvdA aan de ministers. Van onze verslaggever St. Maartensdijk - De buren hoorden een lawaai als een oor deel. Straten verderop nog zagen ze de flits. Op nummer 13 viel de driejarige Corné de Jonge van schrik uit bed. „God allemach tig," riep een overbuurman. „Is er soms een bom gevallen?" Nee, de klap die St. Maartensdijk gis teravond om 21.30 uur deed op schudden uit de luie stoel werd veroorzaakt door een explosie. In het huurhuis van de 26-jarige alleenstaande A. V. aan de Pres. Kennedystraat 23. „Vermoedelijk gas," stelt een po litieman. Van diezelfde woning is amper iets over. De achterge vel ligt er compleet uit, de zijge vel idem. De bovenverdieping hangt erbij alsof die elk moment omlaag kan storten. De huisraad ligt bedolven onder het puin. Een godswonder dat hier iemand levend uit heeft kunnen komen. Blikschade Terneuzen - Bij een aanrijding gistermorgen liepen twee au to's blikschade op. Een 23-jarige man uit Vogelwaar de reed met zijn auto over de rijksweg N61 te Terneuzen en zag niet dat een voor het rij dende 22-jarige plaatsgenote haar auto afremde voor de kruising met de Guido Gezel- lestraat. Er volgde een aanrij ding waarbij beide auto's blikschade opliepen. De auto mobilisten bleven ongedeerd. Verlichtingscontroles Oostburg/Groede - Gistermor gen werden verlichtingscon troles gehouden in de Bredes- traat in Oostburg en in de Scherpbierseweg in Groede. Drie fietsers werden bekeurd. Auto ontvreemd Terneuzen - De auto van een 48-jarige Terneuzenaar werd gistermorgen gestolen vanaf de Diepenbrockstraat in Ter neuzen. Het voertuig, een bruine Opel Record, is voor zien van het kenteken NY-63- BP. Verkeerscontroles Zeeuwsch-Vlaanderen - Di verse verkeerscontroles wer den maandag in de loop van dag in geheel Zeeuwsch- Vlaanderen gehouden. Tien tallen bekeuringen werden uitgeschreven. Opvallend was dat zeven bromfietsen uit het verkeer genomen moesten worden omdat zij technische mankementen vertoonden. Het rijden zonder helm, met glad de banden en niet dragen van autogordels waren maandag de meest voorkomende over tredingen. Snelheidscontroles Sluiskil/IJendijke/Hulst - Tij dens een snelheidscontrole op de Provincialweg in Sluiskil passeerden maandag tussen 10.00 uur en 12.00 uur 543 voertuigen de radar, waarvan er 42 in overtreding waren. Ondanks de maximumsnel heid van tachtig kilometer per uur, passeerde een voertuig de radar met 133 kilometer per uur. Ook werd maandag in IJzen- dijke gecontroleerd op de rijksweg N61. Tussen 10.45 uur en 15.30 uur passeerden 948 voertuigen het radarkast-* je, waarvan er 139 harder re den dan de toegestane snel heid van tachtig kilometer per uur. De hoogst gemeten snel heid was 121 kilometer per uur. Tenslotte werd de radar ge plaatst op de Gentsevaart in Hulst, tussen 17.30 uur en 20.15 uur. Hier passeerden 838 voertuigen de radar, waarvan er 130 in overtreding waren. Hier werd een snelheid van 93 kilometer per uur gemeten, terwijl vijftig het toegestane maximum is. Computer weg Breskens - In een kantoorge bouw aan de Oosthavendam in Breskens werd maandagavond ingebroken. De 46-jarige aan gever uit Breskens mist een computer. Drugs en wapens Terneuzen - Een 15-jarige Terneuzenaar, die in het bezit was van een mes en 116 gram hash werd maandagmiddag op de Korte Kerkstraat in Ter neuzen aangetroffen. De jon gen stond het mes vrijwillig af en de hasj werd door de politie in beslag genomen. Tegen de jongen wordt proces-verbaal opgemaakt. TVee mannen van 21 en 32 jaar, afkomstig uit het Franse Faches Thumesnil en Douai, werden gisternacht op de Markt in Terneuzen aange houden omdat zij in het bezit waren van twee gram heroïne. De drugs werden vrijwillig af gestaan. Een 23-jarige man uit het Franse Pawtim werd gister morgen om 05.30 uur aang- troffen op de Korte Kerkstraat in Terneuzen. De man was in het bezit van een verboden vouwmes. De Fransman moet een boete betalen van twee honderd gulden. Inbraak Terneuzen - Maandagmiddag werd uit een fotostudio in de Noordstraat in Terneuzen een foto-cd-speler gestolen. Gedu peerde is een 42-jarige winke lierster. Brommer gestolen Terneuzen - Gistermiddag werd een grijze Tomos Colibri brommer gestolen vanaf de Smidswal in Terneuzen. Eige naar is een dertig-jarige Ter neuzenaar. Winkeldiefstal Terneuzen - Vanuit een elek- trowinkel in de Arsenaalstraat in Terneuzen werd dinsdag een videorecorder gestolen. Een 35-jarige bedrijfsleider uit Zuiddorpe deed aangifte. Snelheidscontrole Hulst - Bij een snelheidscon trole gisterochtend tussen 10.00 en 12.00 uur op de Absdaalseweg liepen 51 auto mobilisten tegen de lamp. Zij reden harder dan de toegesta ne vijftig kilometer per uur. Totaal passeerden er 538 au to's. De hoogst gemeten snel heid was 81 kilometer, 's Mid dags tussen 13.10 en 14.45 uur werd er op de Rijksweg N60 nabij Terhole gecontroleerd. Van de 646 auto's reden er 27 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 129 kilometer per uur terwijl tachtig kilome ter is toegestaan. ZELDENRUST - In het Zel- denrustcollege is maandag 30 janauri om 19.30 uur een uit eenzetting over ecoteampro- gramma's. Dat zijn stappen plannen opgesteld door Zeeuwse Ecoteams om te leren hoe je zo milieubewust moge lijk met het huishouden om gaat. De voorlichtingsbijeen komst wordt verzorgd door M. Neve, al jaren lid van diverse ecoteams. RAKKERS - Muziekvereni ging ENZK (Elk Naar Zijn Krachten) houdt vrijdag 27 ja nuari om 19.30 uur in De Hoekse Rakkers een muziek- en toneelavond. Er wordt een klucht in twee bedrijven opge voerd door een toneelgroep uit Hulst. Verder is er een optre den van ENZK zelf. Entree vijf gulden. PAPIER - Zaterdag, 28 janua ri, wordt het oud papier weer opgehaald door bestuur en le den van muziekvereniging Ei kels worden Boomen. Zij be ginnen hiermee om 09.00 uur. ALCHEMIE - Het Lectorium Rosicrucianum houdt maan dag 30 januari een lezing geti teld De Goddelijke Alchemie. Dinsdag 31 januari start een cursus van twaalf lessen over De Gnostieke Weg waarin be handeld worden reïncarnatie, karma en het mysterie van leven en dood. Donderdag 16 februari is er een thema avond over Karma. De avon- I den beginnen 20.00 uur edjr vinden plaats in de Zeei Bibliotheek in de Koustei dijk 7. Info: 01647-2220 (ADVERTENTIE) i Het thuisbezorgen van medicijnen is een service van uw apotheek. Eigenlijk bedoeld voor mensen die wegens ziekté de deur niet uit kunnen. Maar ook als u' niet ziek bent, kunnen we desgewenst de medicijnen bij u thuisbrengen. Heeft u vragen over thuisbezorging of over medicijnen? U kunt altijd bij ons terecht. g Van onze verslag Aardenburg van Zeeland gulden subsidi diecentrum in drag is besten (en behoeve v; werk in de pi 1995. GS hebben dat g 4 Een betere b| ALLE ZEEl VLAAMSE ondernemer volgende w< van het Toe: reau Zeeuw) ren in de bu doen aan ee toeristische ring naar ac ties en attra project wor< tig procent eerd uit het Ontwikkelir (ROP). Aan mers wordt voor de ovei procent bij 1 Van onze versla Frank van Cootf DE UNIFORh ring is een var tische projecte door het Toe wordt uitgevoe het Zeeuws-VlJ aantrekkelijker de toerist. „We bezig met de v< al die projecte tijd te oogsten, hout van het reau. De belangrijks jaar zijn naast wegwijzering grensoverschrij ruiterroutes. Vc is de uniforme belangrijk. Zo\ rist als voor „Een uniforme komt de klar en duidelijkhei consument is Hoeft niet la: naar een accoi tractie. Alles aangegeven. Ei langrijk voor kenbaarheid. E nu voor de ond< Van onze corresp Hoek - Hoek st| weer in het te! Als rode draa< loopt het the: beweging. Er i: een feestavo: len Drie dagen lang

de Stem | 1995 | | pagina 14