Eltingh overleeft het vagevuur Hoek tegen Excelsior Maassluis Plai Zwakke start De Bruijn tijdens WK bandstoten Ex-raadsli Vanwege s1 Krajicek laat zich in drie sets bakken en braden door Ondruska DE STEM SPORT ZEELAND AUSTRALIAN OPEN Lijstaanvoerder AZW op bezoek bij Bevelanders KIWB-ZATERDAGVOETB AL SPORTNIEUWS KORT SPORT/ AGENDA BASKETBAL VOLLEYBAL ZAALKORFBAL TENNIS BADMINTON Te Motorcross Goes sterk bezet VRIJDAG 20 JANUARI 1995 B2 Krajicek ligt eruit, zowel teleurstelling als zweet druipt van zijn gezicht foto anp Jacco Eltingh slaat zich door zijn partij tegen de Canadees Lareau. foto anp Melbourne - Als in Victo ria de wind uit het noor den komt gaat de rode vlag 'in top. Wind uit het noor den brengt de verzengende hitte van de bloedrode out back naar de kust. Binnen een paar uur stijgt de tem peratuur tien, vijftien, soms twintig graden, de freak heatwave is gearri veerd. Gisteren streek de hittegolf in Melbourne neer, alsof het vagevuur zelf in het voetspoor van de Paus naar Australië •'-was gevlogen. Richard Krajicek stapte gister morgen vanuit de gezegende, kunstmatige koelte naar buiten en besefte op dat moment al dat het zijn dag in ieder geval niet zou worden. Sleepte zich om tien uur 's morgens puffend en kreu nend baan vijf op, waarvan de groene bodem zelfs op dat mati- neuze uur al prima geschikt was om er een eitje op te bakken. Aan de andere kant van het net stond Markus Ondruska in zich zelf te lachen. 'Lekker weertje', of iets van die strekking, dacht de in Pretoria opgegroeide Zuid- Afrikaan, een oord waar de tem peratuurmeter in januari en fe bruari ronde gelijke hoogten pleegt te schommelen als in Mel bourne. Terwijl Krajicek al bij het in slaan zijn eerste liter lichaams vocht verdampt had, zweefde de lichtvoetige Ondruska als een woestijnrat over de baan. Speel de een perfecte partij tegen de lome Hagenaar, die voor de vier de achtereenvolgende keer naam en faam in een Grand Slam- toernooi niet waar wist te ma ken, en die weer voor de tweede week sneuvelde. „Je kunt dus in ieder geval zeg gen dat ik één van mijn doelen bereikt heb", zo sneerde Kraji cek cynisch over zichzelf, „en dat is dat ik vrij constant bezig was". Dat nadat hij in straight sets gebakken en gebraden was door Ondruska die zich verbaasd afgevraagd moet hebben of dit nou écht dé Kraai was: 7-6 (7-5), 6-4, 6-3. Wat was er allemaal mis met 'King Richard'? „Moei lijk om te zeggen, ik heb gewoon verloren", zette hij aarzelend in, „hij speelde niet slecht, ik wel. Ik had het gevoel alsof ik liep te slapen en maar niet wakker wil de worden. Beetje pech ook, ik bleef maar tegen die netband slaan op momenten dat ik de bal eigenlijk best lekker raakte. Een ezel stoot zich geen twee keer aan de dezelfde steen, maar ik heb geloof ik wel twintig keer tegen die band geslagen op mo menten dat ik kon passeren. Ik creëerde de kansen wel, maar ik pakte ze vervolgens niet. Jam mer, maar niet het eind van de wereld". Terwijl Krajicek rond het mid daguur de verkoelende douche opzocht, stapten Eltingh en Se- bastien Lareau baan vijf op, en steeg de temperatuur naar veer tig graden, en dat was celsius. Onder die omstandigheden werd het duel meer een wedstrijdje brandblussen dan tennis. Span nend was het ook nog, voor diegenen die de koperen ploert weerstonden. Twee tie-breaks en tweemaal 7-5 prijkte er na ruim drie uur in het vagevuur in El- tinghs voordeel op het score bord: 7-6 (7-4), 5-7, 7-6 (7-5), 7-5. Lareau, geboren en getogen in de ijzige winters van Quebec, had meer moeite met de omstan digheden dan Krajiceks oppo nent. Eltingh was in New York al eens een keer gesneuveld on der gelijke omstandigheden als gisteren in Melbourne. „Toen moest ik na afloop aan een infuus", vertelde hij, nadat hij ruim anderhalf uur nodig had gehad om vochtgehalte en li chaamstemperatuur weer buiten de gevarenzone te krijgen. „Ik had zeven liter water gedronken en ik was toch vier kilo afgeval len. Ik heb me vandaag niet gewogen, maar het zal niet veel schelen. Eigenlijk moest het ver boden worden om met zulke temparaturen te tennissen. Je moet eens in de kleedkamer gaan kijken, het lijkt wel een aflevering van Mash. Die goser waar ik tegen gespeeld heb, is nu nog rondjes aan het lopen, inge pakt in ijszakken, zijn hele lichaam was aan het krampen. Korda ligt aan een infuus, die weet niet eens meer wie hij is. Zijn coach heeft kramp van het kijken. Ze krijgen de ijszakken en masseurs op het ogenblik niet aangesleept. Met mij gaat het geloof ik wel weer, ik kon net tenminste alweer pissen..." „Raar wedstrijdje" had hij het ook gevonden. Die eerste set had ik gewoon moeten verliezen, en die won ik. De tweede was ei genlijk helemaal van mij, twee fouten, en hij pakt hem. En daarna kon het ook nog alle kanten uit. Godzijdank kon ik het met een hele goede break uitmaken. Maar wat kan die go ser retourneren zeg, niet te gelo ven". Al aan 'Mister Muster' gedacht, zijn volgende tegenstander en volgens velen de man met de beste conditie van allemaal? „Nee, effe niet. Eerst mezelf fat soenlijk verzorgen en beter ma ken. Lekker vertroetelen. Mor gen dubbelen met Paul, en over morgen zie ik Tomas Muster wel..." Mannen, tweede ronde: Ondruska (ZAf) - Krajicek (Ned/16) 7-6 6-4 6-3, Eltingh (Ned) - Lareau (Can) 7-6 5-7 7-6 7-5, Agassi (VSt/2) - Golmard (Fra) 6-2 6-3 6-1, Edberg (Zwe/6) - Voinea (Roe) 6-3 7-6 6-4, Martin (VSt/8) - Fleurian (Fra) 6-4 6-2 6-3, Kafelnikov (Rus/10) - Carl- sen (Den) 4-6 6-3 6-1 6-3, Krickstein (VSt) - Ferreira (ZAf/11) 6-4 6-7 7-6 6-3, Muster (Oos/14) - Guardiola (Fra) 6-3 7-6 6-2, Patrick McEnroe (VSt) - Bates (Eng) 6-3 7-5 6-3, Rafter (Aus) - Campbell (VSt) 6-4 7-6 6-2, Prinosil (Dui) - Masur (Aus) 7-6 6-3 6-4, Rusedski (Can) - Kulti (Zwe) 7-6 4-6 2-6 6-2 6-3, Spadea (VSt) - Wayne Black (Zim) 6-4 6-1 6-0, Dreekmann (Dui) - Santoro (Fra) 6-3 6-4 6-2, Korda (Tsj) - Burgsmuller (Dui) 2-6 5-7 6-4 7-6 7-5, Björkman (Zwe) - Forget (Fra) 6-4 1-6 2-6 6-4 6-3. Vrouwen, tweede ronde: Sanchez- Vicario (Spa/1) - Whitlinger (VSt) 6-2 6-1, Novotna (Tsj/3) - Sukova (Tsj) 3-6 6-3 6-2, Date (Jap/7) - Fendick (VSt) 6-4 6-3, Mary Joe' Fernandez (VSt/11) - Harvey-Wild (VSt) 7-6 7-5, McNeil (VSt/15) - Meier (Dui) 7-6 6-1, Coetzer (ZAf) - Dragomir (Roe) 6-4 4-6 6-4, Paulus (Oos) - Keiler (VSt) 6-3 6-3, Gar rison (VSt) - Singer (Dui) 6-2 6-1, Appelmans (Bel) - Bobkova (Tsj) 6-2 6-0, Habsudova (Slo) - Medvedeva (Oek) 6-3 6-1, Babel (Dui) - Rubin (VSt) 4-6 6-4 9-7, Makarova (Rus) - Zrubakova (Slo) 6-0 6-2, Gavaldon. (Mex) - Kruger (ZAf) 6-3 6-1, Sawa- matsu (Jap) - Courtois (Bel) 6-0 6-4, Werdel (VSt) - Sung-hee (ZKo) 7-5 6-3, Raymond (VSt) - Godridge (Aus) 6-3 4-6 6-3. Mannen dubbel, eerste ronde: Raoux/Rusedski (Fra/Can) - Sieme- rink/Davids (Ned/16) 6-3 7-6. Vrouwen dubbel, eerste ronde: Bol- legraf/Neiland (Ned/Let/4) - Carls- son/Iida (Zwe/Jap) 6-3 4-6 6-1, Schultz/Sabatini (Ned/Arg/9) - Ritt- ner/Schneider (Dui) 7-6 6-4, Gran- de/Kruger (Ita/ZAf) - Cristea/Kout- staal (Roe/Ned) 6-4 6-2, Boogert/ Muns-Jagerman (Ned) - Lake/Wood (GBr) 7-5 6-2, Probst/Scott (Dui/ VSt) - Oremans/Appelmans (Ned/ Bel) 4-6 7-5 6-2, Reinach/Spirlea (ZAf/Roe) - Vis/Hetherington (Ned/ VSt) 4-6 6-4 6-2. Carvin - Jean-Paul de Bruijn uit Hulst is erg matig gestart tijdens het wereldkampioenschap bandstoten in het Noord- Franse Carvin. Tegen de op papier veel minder geklasseerde Fransman Puigverre verloor De Bruijn de openingspartij met een bijzonder matig gemiddelde. In maar liefst 34 beurten, on danks een serie van 54 carambo les, moest hij het onderspit del ven in deze carotteslag met 150-144. Door die nederlaag is de 28-jarige De Bruijn verplicht om de volgende twee partijen in de poule, tegen respectievelijk de Oostenrijker Ralis Spanjaard Garcia, te winnen wil hij zich "voor de volgende ronde kwalifi ceren. Op basis van zijn kwali teiten geen onmogelijke opgave, al zal hij dan niet zo onzeker mogen spelen als in zijn ope ningspartij. Ralis won overigens in die poule het treffen met Garcia in 22 beurten met de cijfers 150-104. De Bruijn klaagde na afloop van zijn verliespartij vooral over het moeilijk bespeelbare materiaal. Daar had de andere Nederlandse troef en huidig nationaal kam pioen, Jos Bongers, minder last van. Hij won in slechts negen beurten van de Duitser Zenkner met 150-40. Zondermeer verras send was de winst van de vrijwel onbekende Argentijn Oliveto op de sterke Duitser Horn: 150-86 in 26 beurten. Bron haalt verrassend uit Oostburg - De competitie in het West Zeeuws Vlaamse KNVB zaalvoetbal blijft spannend doordat de staartploegen punten blijven pakken tegen de topploegen. Afgelopen week zorgde Bron voor het nodige stuntwerk door Leenhouts ruim te verslaan. Verduin komt na de winst op Maitre Jean op een punt van de leiders Dikke van Dale en Frietstal die beiden niet in actie kwamen. Uitslagen: Maitre Jean - Verduin 3-7, Leenhouts - Bron 2-6. Stand: 1. Frietstal 8-12, 2. Dikke van Dale 9-12, 3. Verduin 9-11, 4. de Ruysscher 9-10, 5. Leenhouts 9-9, 6. Bron 8-8, 7. Zeemeeuw 9-7, 8. Maitre Jean 9-6, 9. Populierenhof 8-3. Van onze sportmedewerker Axel - Als het winterweer wat achterwege blijft, wordt zaterdag de voetbalcompeti tie hervat. Hoek, dat vorige week het inhaalduel tegen WHC afgelast zag worden en naar Vogelwaarde uitweek voor een oefenduel, ontvangt Excelsior Maassluis. Winter kampioen AZW herstart in de derde klasse A met een uitwedstrijd tegen Bevelan ders en de vierdeklassers Zaamslag en Terneuzense Boys heropenen respectieve lijk thuis tegen Kogelvangers en uit bij SKNWK. Hoek staat voor de eerste return wedstrijd. In Maassluis werd in het openingsduel van het plaat selijke Excelsior met 2-0 verlo ren via twee strafschoppen in een duel waarin Hoek vijf keer de lat raakte. Het was een dom per. Sindsdien won Excelsior Maassluis nog één keer en on danks dat het vier maal gelijk speelde, is het drager van de rode lantaarn. Hoek staat dus volgens trainer Dick Buitelaar voor een zogenaamde vierpun tenwedstrijd. Dat iedereen bij Hoek hier momenteel van door drongen is, is een bekend gege ven. Het aanscherpen van de 'eisen' lijkt zijn vruchten af te werpen. De 0-9 tegen Vogel waarde na eerder anderhalf uur trainen, is een aanduiding. „Slechts resultaten kunnen de verandering definitief doorzet ten," is een algemene gedachte in Hoek. Een Hoek dat Mike But voor twee competitieduels schorste. Hij is er dus zaterdag niet bij en mist daarom het begin van een race waarin Hoek het eersteklasserschap veilig moet stellen. Voordeel is dat Tony Coppens weer fit is en als laatste man kan spelen en dat Dave Gijsel intussen als aanwinst aan gemerkt kan worden. Deze goal- tjesdief behoort samen met spe lers als Remco van Keeken, Geert de Poorter en Geertjan de Smet tot het viertal waarop Hoek rekent en waaruit het zijn kracht moet putten. Dat dit in goede harmonie samen moet gaan met de rest is duidelijk. Groepsvorming in een groep, waaraan Hoek leed, is funest.. Dit euvel wordt overigens alge meen aangemerkt als de grote boosdoener in het achterwege blijven van de verwachte presta ties. Tegen Excelsior Maassluis zal er dus een ander Hoek dan van voor de winterstop moeten staan om kans op succes te heb ben. Slaagt men daarin, dan kan de tweede seizoenhelft voor Hoek nog mooi worden. Excel sior Maassluis lijkt een uitste kende kandidaat om de eerste pijlen op af te schieten. Derdeklasser AZW overwinter de gezellig. Teamleider Willy Stallard heeft er geen andere naam voor. „Als zaterdag de gretigheid er maar is," zegt hij met hekkesluiter Bevelanders in het vooruitzicht. Een gastheer die intussen van trainer wisselde en dus uit is op een sterke twee de competitiehelft. „We zullen er moeten staan," weet Stallard, die het samen met trainer Paul van Kouteren moet stellen zon der vaste krachten als Michel d'Olieslagers, Jacco Koekkoek en de langdurig aan zijn schou der geblesseerde Eric Dey. Om weer fit binnen de lijnen te ko men trok AZW in de laatste week de trainingsarbeid op en speelde intussen wat oefenduels om het wedstrijdritme in de be nen te krijgèn. Dit alles met lonken naar de tweede klasse. Zaamslag kent volgens doelman Bram Dekker weinig zorgen. „We zijn goed de winterstop in gegaan en gaan er weer fris tegen aan. Met koploper Kogel vangers als eerste tegenstander, wordt het moeilijk, maar zeker niet onmogelijk de winst te pak ken. Bij Kogelvangers wonnen we met 0-1, dus waarom in Zaamslag niet. Temeer daar we bij Dauwendaele, dat tweede staat, met 2-2 gelijk speelden terwijl er meer inzat," aldus Bram Dekker, doelman bij de groen-witten, die met een lichte dijbeenblessure kampt. Zijn meespelen is daarom onzeker.j Speelt hij niet, dan vervangt Ronny Inghels hem onder de lat. Jerry van Toor moet door een schorsing noodgedwongen toe kijken. In dezelfde klasse vertrekt Ter neuzense Boys naar SKNWK. Een loodzware opgave voor de Terneuzenaren, die winst nodig hebben om een dreigende degra datie te ontlopen. Trainer Wim, Pauw is er echter alles aan gele gen zijn ploeg als vierdeklasser te verlaten. Hiertoe rest hem nog een half seizoen. Van Terneuzen se Boys mag verwacht worden hieraan te kunnen voldoen. Ze ker daar het tot de grootste clubs van de provincie behoort. Terug vallen naar het afdelingsvoetbal zou een afgang betekenen. PROGRAMMA Eerste klasse B: Capelle-Kozakken Boys, DOVO-Bennekom, Rozen- burg-WGZ, Hoek-Excelsior Maas sluis, Lunteren-GVW, Achilles Veen-WHC, DVS'33-De Valleivo gels. Tweede klasse A: Zwaluwe-Roda: Boys, RWH-BLC, Veere-Seroosker-' ke, 's-Heer-Arendskerke-Strijen, Kloetinge-Altena, Wilhelmina'26-' WC'68. Derde klasse A: Bruse Boys-Kapelle, Bevelanders-AZW, Middelburg- Arnemuiden, Rillandia-WHS, Oost- kapelle-Colijnsplaatse Boys, Tho- lense Boys-Yerseke. Vierde klasse A: Krabbendijke- SSV'65, SKNWK-Terneuzense Boys, NOAD'67-Dauwendaele, Zaamslag- Kogelvangers, Smerdiek-GPC, SV WIK'57-Kruiningen. Zeeuwse zwemclubs actief Terneuzen - De derde ronde in de zwemcompetities van de bond en het district wordt zondag 22 januari afgewerkt. In de B-afdeling van de bondscompetitie ontvangt Schgeldestroom in Oostburg de C-klasser Koewacht. Beide clubs staan boven de degradatiesteep. Voor de Stormvogel is dat duidelijk anders. Deze ploeg moet in Zoetermeer proberen uit de degradatiehoek te komen. De Vlissingers bezetten na twee wedstrijden de 27e plaats. In de eerste afdeling van de districtscompetitie ontvangt De Bruinvis in Zelzate de teams van De Schelde, Luctor en Scheldestroom B. De Bruinvis en Scheldestroom B zullen alle zeilen moeten bijzetten om degradatie te voorkomen. In de tweede afdeling van het district zal De Ganze in Vlissingen een aanval doen op de leidende positie van De Bevelanders. De overige Zeeuwse clubs komen in Kapelle in actie. Zeelandia is hiervan de hoogst geklasseerde ploeg. Het staat op de zestiende plaats. Cocq kraakt Kloetinge Axel - In de provinciale hoofdklas zaalvoetbal heeft Cocq op superieure wijze de koppositie tegen Kloetinge verdedigd. In sporthal de Veerhoek te Oostburg zegevierden de mannen uit Aardenburg met 19-3. De tweede regionale vertegenwoordiger, ZVC/EB-Go uit Kloosterzande, vergaat het minder goed. In sporthal Den Dullaert te Hulst verloor deze rode lantaarndrager met 4-6 van De Landbouw uit Goes. COCQ-KLOETINGE 19-3 - De cijfers spreken voor zich. Bij de doelwisseling was de klap al gevallen en stond Cocq met 8-0 voor. Na de hervatting was het opnieuw prijsschieten. Dirk Verdonk werd topschutter met acht treffers. John Alleman kwam evenals Jan Cools tot 4 rake inzetten. Harry Riemens (2x) en Mario Corthals maakten de winnende 19 vol. ZVC/EB-GO-DE LANDBOUW 4-6 - Met net genoeg mannen en geen wissels begon Ed van Bellen en zijn ploeg aan het karwei dat De Landbouw heette. Naderhand kwam er nog een mannetje bij, maar ook dat mocht niet baten. Na 3-2 halverwege werd na 4-4 met 4-6 verloren. Voor de thuisclub scoorden Peter Cambeen en Job Zwegers elk twee keer. Gemeente boekt dubbele winst Axel - In het Axelse zaalvoetbal heeft Gemeente deze week fiks huisgehouden. Nadat eerst met 16-3 van het matige Disco Love 1 werd gewonnen, werd twee dagen later Disco Love 2 met 3-5 aan de zegekar gebonden. Met name deze laatste zege was knap te noemen en kwam tot stand door winnende doelpunten van Eric Bolleman, Rico van Drongelen, Toine Prinsen en Leo Bracke (2x). Voor de mannen uit Kloosterzande schoten Mario Rooze en Mark de Jonge (2x) raak. Koploper was en bleef Ratjetoe dat deze maal weinig moeite had met Cysouw en met 8-2 won. Overige uitslagen: Primus/Pluym-Chalet 5-2, Engelhard-Steelant 3-2, Marine Service-Den Doelder 7-1, Breda Bar-Van Alten 0-5, Disco Love 2-Gemeente 3-5, De Ruyter-Broomchemie 2-3. Stand: Ratjetoe 15-28, La Chouette/V-Deco 15-25, Marine Service 15-22, Disco Love 2 14-21, Gemeente 15-21, Primus/Pluym 15-20, Chalet 15-19, Engelhard 14-14, Cysouw 15-14, Den Doelder 15-11, Van Alten 15-10, Steelant 15-10, De Ruyter-15-8, Broomchemie 15-7, Disco Love 1 13-2, Breda Bar 15-0. nen), sportzaal Aardenburg, aan- - vang 19.00 uur. Zaterdag 21 januari: Jumping Cr abs 2-Scheldesport 1 (mannen rayon eerste klasse A), sporthal Tuinwijk Bergen op Zoom, aan vang 19.45 uur. Scheldesport 2-Souburg 1 (mannen rayon eer ste klasse A), sporthal 't Zwaantje Terneuzep, aanvang 17.45 uur. Scheldesport 3-Souburg 2 (man nen eerste klasse Zeeland), sport hal 't Zwaantje Terneuzen, aan vang 19.30 uur. Souburg 2-Oost- burg 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal Van Duyven- voorde Oost-Souburg, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 21 januari, landelijk: WS'92-Odulphus 2 (derde divisie vrouwen), sporthal Baskenburg Vlissingen, aanvang 16.00 uur. Morres-Spivo (derde divisie vrou wen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Mor- res-WS'92 2 (derde divisie man nen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. District: Morres 2-Voorwaarts (promotieklasse vrouwen), sport hal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. De Kikkers-Dyna mo'70 (promotieklasse vrouwen), sportzaal Aardenburg, aanvang 17.00 uur. Savok-Scheldesport (promotieklasse mannen), sport hal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 16.15 uur. De Kikkers- Dynamo'70 (promotieklasse man- Landelijk: Tjoba-Olympia (tweede klasse G), Sportcentrum Goes 2, aanvang 15.55 uur. Vites- se-TOGO (derde klasse N), sport hal te Barendrecht, aanvang 19.35 uur. Maassluis-Luctor (derde klasse N), sporthal Olym- pia, aanvang 16.45 uur. Afdeling: BKC-Zaamslag (promo tieklasse A), sporthal De Veer hoek Oostburg, aanvang 14.50 uur. Zondag 22 januari: Zeeuwse in- doorcompetitie. MLTC 4-Hulster Ambacht 1 (mixed tweede klasse), Den Dullaert Hulst, aanvang 15.00 uur. Hulster Ambacht 1-DOS 1 (mannen tweede klasse) en Schouwen Duiveland 2-Animo 1 (mannen eerste klasse), Racket centrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. Zondag 22 januari: Terneuzen 5-Sjuttul 2, Terneuzen 4-As- troïden 5, Terneuzen 6-Den Os- saert 4, Terneuzen 7-Kolibrie 3, sporthal Oude Vaart Terneuzen van 10.00 tot 14.00 uur. Groot Sas 2-Backhand 5, Groot Sas 3-Zie- rikzee 7, sporthal De Vlaanderen Sas van Gent van 10.00 tot 13.00 Vanavond komen de rijders in de 80 cc-, 125 cc- en hogere klassen en de junioren aan de start. Op zaterdag starten de klassen 80 cc, 125 cc en de 250 cc en hoger. Bovendien wordt de eerste wed strijd verreden voor de Eurocup Indoor 125 cc, een primeur voor Goes. Dit is de eerste uit een serie van drie wedstrijden. Late re wedstrijden volgen in Schijn- del en Maastricht. Een aantal bekende namen ver schijnt aan het starthek. Zo wordt Marco Stallmann ver wacht, evenals Marcel van Dru- nen. Edwin Evers heeft eveneens belangstelling getoond. Uit Bel gië komt onder andere het sterke team van Freddy Verherstraeten met daarin Alwin van Asten en Oscar Vromans. Uit Duitsland komen Michael Daz en Franz Teitz Jansen. Bij de 125 cc-klasse kan men rekenen op de jeugdige Belgische belofte Steve Ramon, die zeker strijd zal leveren met de Neder lander Berry Visser en ook bij de 250 cc mogen aardige wedstrij den worden verwacht. Namen als Brik Schelfaut, Serge Dege- zelle en Jurgen Paepe zijn ge kende namen .uit de Belgische Maak er meer werk van met Finntax Telefooncentrales- mobiele communicatie Het verstandige alternatief yan onze verslaggever Terneuzen - Werknemer piscaer van de gemeentelijl stichting Welzijn in Ternei zen, tot voor kort tevens van de gemeenteraad, wc ervan verdacht in tota 120.000 gulden gemeei schapsgeld in eigen zak hebben gestopt. Van onze motorcrossmedewerker Goes - In de Zeelandhallen in Goes wordt vandaag en morgen voor de derde keer de Indoor Motorcross Goes verreden. Naast een groot aantal regionale rijders verschijnt er een aantal internationale rijders aan de start. Liefhebbersbonden. Degezelle eindigde onlangs nog bij de eer ste drie tijdens de Indoorcross in Gent bij de liefhebbers en ook Jurgen Paepe kan bogen op een succes. Hij veroverde namelijk afgelopen seizoen de Zeeuwse Supercrosstitel. De vrijdagavond belooft even eens spektakel. Met name in de open superklasse vanaf 125 cc. Hierin staan de rijders, die za terdag per klasse gescheiden zijn, gezamenlijk achter kei starthek. Van Zeeuws-Vlaamse zijde hebben onder andere Gian ni de Jonghe uit Sluiskil, Ronnie van Hove uit Vogelwaarde en Erwin van Tatenhove uit Ter neuzen hun komst aangekon digd. Indoor Goes wordt verreden op een parcours, dat door twee hal len gaat, waarvan het grootste gedeelte in de hoofdhal ligt. Het bevat alle hindernissen, zoals wasborden en springschansen, die een supercross tot een spec taculair evenement maken. Van daag beginnen de wedstrijden om 19.30 uur, op zaterdag wordt om 13.00 uur begonnen. De grote finale voor de Eurocup 125 cC staat om 22.00 uurjgepland. Van onze verslaggever Cees Maas Middelburg - Het Zeeuw energiebedrijf Deltan van plan 'ecostroom' in voeren in Zeeland. Dat energie, opgewekt do windmolens, waarvo idealistische Zeeuwen d wel een paar tientjes maand meer aan strooi kosten moeten gaan bet len. Deltan gaat alle gebruikers ec schriftelijk benaderen en pei hoe hoog de bereidheid onder bevolking is. Het plan is uit nc geboren omdat het rijk de sub dies op windmolens heeft af schaft, en Deltan toch door gaan met deze alternatieve en gievorm. De Zeeuwse CDA-gedeputee: Dek (energie), tevens preside commissaris van Deltan is w dend over het afschaffen van subsidies, en gaat een brief poten aan minister Wijers (e nomische zaken) sturen met boodschap dat Zeeland nu i langer het streefdoel van megawatt windenergievermo in het jaar 2000 kan garander „Ik heb geen goed woord o\ voor dat beleid, subsidies windenergie afschaffen en v volgens zeggen: provincie zc het maar uit, maar het doel m wel worden gehaald," aldus D Dek, over het plan 'ecostroom' te voeren: „Zonder rijkssubsid is windenergie niet meer ha baar, dus gaan we nu pei hoeveel mensen daar extra v willen betalen. En van die ext opbrengst bouwen we vervolg windmolens, het is in feite eenvoudig plan." Er komen dus twee soorten e triciteit in Zeeland als het p doorgaat. Groene stroom, wijze van spreken, en gew stroom, opgewekt door de ko centrale en de atoomcenti Het systeem van ecostri werkt in principe hetzelfde de loodvrije benzine, met verschil dat het Rijk daar extra premie in stopt om gebruik te stimuleren. Met windenergie speelt het ook wel met een soortg plannetje, maar dat is slechts een voornemen. In optiek komt er een heffing v d 6 cent per kilowattuui gewone energie, en blijft a natieve energie vrij van hef Door het ene goedkoper te ken, wordt het gebruik van andere zo gestimuleerd. John Springer vah de Vereni Zeeuwind die in Zeeland een systeem van aandeelhou tientallen windmolens beh is niet direct tegen invoering ecostroom. Hij is al in ov< ■net Deltan en de Zeeuwse üeufederatie over de mogelij den. Springer: „Ik vind dat denergie, als het een natie wens is, niet opgebracht worden door een klein gre weiwillenden. En ik vind ooi riensen in de niet-windrijke vincies als Overijssel en Lim °ok best mogen meebetalei niet alleen de Zeeuwen." Het Rijk schaft subsidie af e milieubewuste stroomconsui rioet meer gaan betalen komt het op neer. Of me heffing het verlies van subs kan worden goedgemaakt, c over durft Dek geen voorspe te doen. Over de hoogte van wordt nog gepraat, c turn van invoering riaar dat moet uiterlijk januari 1996 ingaan rile rijkssubsidies op rins worden stopgezet. de hr over d< even I omdai win

de Stem | 1995 | | pagina 8