'Voorkom dat bedrijven afhaken' tegenheid n Rechter beslist over komst varkens naar Zeeuws-Vlaanderen Schilderij Piet Rijken voor Zeeuws Museum DAG klapper PLAATSELIJK nieuws Gemeente Hulst vindt heroverweging van ouderenbeleid nodig Beertje an trouwen papa Gemeente Hulst wil meer duidelijkheid scheppen over nieuw bedrijfsterrein Gift voor kinderboederij ZEELAND C2 rticulieren lik nou effekwijt!!!! jn Ana Christina Peralta ja en Chantal Irouwers. JINHUISJES ELEN - ZONWERING Ritter-Tazelaar mcia Dealer 'OBEDRIJF DE KEIJZER Hoge boetes voor fietsen zonder licht 'D'r zit sleet op in Axel Jubileum parochie Twee jaar cel geëist voor moordpoging Verbouwing postkantoor Axel Steense middenstand met twee leden in Hulster commissie DE STEM VRIJDAG 20 JANUARI 1995 t, bedankje, jubileum, liuwelijk, verloving, I, prestatie, examen, |raham en2. h kolom 0,65 incl. BTW, |e regel verplicht, lof afbeelding, 10 mm 26.- incl. BTW. lieven op aanvraag. In niet geretourneerd. f882 of geef uw tekst plaatsing af bij één van Schriftelijke opgaven Ind geaccepteerd, indien |ekend zijn, ook indien uw I bijgevoegd is. ns het recht voor teksten |/an redenen te weigeren. - klachten bereiken over de I behoudt de uitgever zich br om de naam van de Ier bekend te makerx hg de vonk over in het Kelderke Jchrikken voor Rinus! Be wat me ooit overkomen is. Iruari 1995 te Breda. |52ste verjaardag ankbetuiging Imogelijk is ieder persoonlijk de blijken van deelneming |ondervinden bij het overlij- van onze dierbare man, va- JDOVICUS WILLAERT oprechte dank aan familie, hden. Ird van dank aan pastoor en f een grote steun. Mevr. A. Willaert-de Vos Kinderen en kleinkinderen. &95 dankbetuiging iedereen persoonlijk te be- medeleven betoond na het ien van mijn broer RENÉ Ings deze weg ieder bedanken lafenis is geweest en voor de lie ik heb ontvangen, vooral Duurtjes en hun familie, de Jn allen die René gekend heb- woordje voor hem hadden, blij om was. Mijn hartelijke [stores en de Dela dank voor en goede zorgen. Allemaal Maria den Haerynck en familie Iri 1995. iat 24-Hoek-Tel. 01154-1447 '.J. Haarmanweg 51A ;uzen, tel. 01150-94564 Den Haag/Hontenisse - Rechter C. van Zeben van de Raad van State beslist maandag of twee Brabantse varkenshouders zich mogen vesti gen aan de Zuidweg in Hontenisse. Het gaat om twee ondernemingen met enkele duizenden varkens. Gisteren vochten de Vlierdense var kenshouder G. Knoops en J. Wouters uit Sint Oedenrode tegen de door B en W van Hontenisse geweigerde milieu vergunningen. Volgens B en W, die in hun opvatting gesteund worden door de Inspecteur Milieuhygiëne in Zeeland, veroorzaakt de komst van de varkens bedrijven steeds meer stankhinder. De woning aan de Polderweg 40, enkele tientallen meters verwijderd van de beoogde vestigingslocaties, zou door die opeenhoping onbewoonbaar worden. De betrokken woning ondervindt eigen lijk nu al te veel stank van een be staand, kleiner varkensbedrijf aan de Kerkweg, aldus de gemeente. De Brabantse varkenshouders vinden dit een oneigenlijk argument. Zij stellen dat ze het slachtoffer zijn geworden van al het tumult dat in Zeeuws-Vlaanderen is losgebarsten over de komst van Bra bantse varkensboeren. Zij vinden dat de gemeente de vergunningsaanvragen ten onrechte heeft getoetst aan de richtlij nen in het Rapport Beoordeling Cumu latie Stankhinder. Rechter Van Zeben moet de toepassing van dit Rapport beoordelen. Een onafhankelijke milieuadviseur van de Raad van State heeft net zoals de Inspecteur Milieuhygiëne geoordeeld dat het gemeentebestuur de stankhin der terecht ontoelaatbaar heeft geoor deeld. Rechter Van Zeben is voor wat betreft de feiten in deze rechtszaak volledig afhankelijk van dit advies. Volgens de Werkgroep Bestrijding Var kensinvasie hebben zowel Knoops als Wouters in Sas van Gent, Oostburg en Axel ook vergunningsaanvragen inge diend. Naar de mening van de Werk groep gaat het in deze zaak dan ook om twee 'varkensbaronnen'. Sint-Niklaas - Fietsers en brom fietsers die zich bij donker op Belgisch grondgebied wagen doen er goed aan vooraf te con troleren of hun verlichting in orde is. Vanaf 1 januari staan er in Bel gië voor rijden zonder licht boe tes die kunnen oplopen tot 10.000 frank, zo'n 550 gulden. Sinds begin dit jaar valt rijden zonder licht in de categorie zwa re overtredingen. Naar aanlei ding daarvan houden de samen werkende politiekoprsen in het Waasland de gehele maand ja nuari overal verscherpte contro- Axel - Toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde voert zaterdag 28 januari om 20.00 uur de komedie 'D'r zit sleet op' uit in cultureel centrum De Halle in Axel. Het verhaal gaat over het ram melende huwelijk van Annie en Miel. Zo op het oog een heel leuk stel, maar gaandeweg geraken de twee in een steeds diepere crisis. Als de buren Ria en Ge orge eraan te pas komen, zorgt dat voor allerlei komische ver wikkelingen. Annie wordt gespeeld door Petra Hemelaar, Miel door Peter Dob belaar. Het andere stel wordt vertolkt door René den Doelder en Gabien Borm-Lambert. Bij rollen zijn er voor René van Wolffelaar, Menno Kayser en Kyra. Kaarten zijn bij De Halle te koop en bij René den Doelder, «1147-1665. Terhole - De parochie Gerardus Majella te Terhole viert dit jaar bet 75-jarig bestaan. In de eu charistieviering van zondag 22 januari om 9.30 uur wordt het jubileumjaar geopend. Voor het komende jaar zijn ver schillende activiteiten gepland. Een expositie van de kerkge- scheidenis van de parochie is gedurende drie perioden in het kerkgebouw te bezichtigen. De eerste periode gaat over de be ginjaren van de parochie, de ja ren rond 1920. In de maand juni bezoekt de bisschop de jarige parochie in Terhole. Tijdens het dorpsfeest in de zomer wordt de kerk open gesteld, zodat iedereen de ten toonstelling kan bezichtigen. Middelburg - „Een agressieve ruziezoeker," zo noemde officier van justitie mr. Mos de 19-jarige C-M. (Terneuzen) die gisteren in Middelburg terechtstond op be schuldiging van poging tot moord op een plaatsgenoot. De gebeurtenissen speelden zich M op 9 oktober, toen M. in een café-ruzie kreeg met een andere bezoeker. Na een handgemeen in bet café wachtte M. de man buiten op, om hem vervolgens in eerst met een bierfles op het boofd te slaan. Het slachtoffer vluchtte naar binnen, maar werd 'eter, op weg naar huis opnieuw door M. aangevallen. Ditmaal met een mes, dat hem tweemaal m de buikstreek en eenmaal in de bovenarm trof. Volgens getuigen zou M. geroe pen hebben dat hij het slachtof fer zou 'afmaken', en hij zou hem met dit doel dan ook spe ciaal hebben opgewacht. Maar boe het precies gegaan was kon de man zich niet herinneren na een vijftiental flesjes bier die hij 111 de loop van de avond had genuttigd, Met slachtoffer overleefde de jmnslag op het nippertje en tegen werd een gevangenisstraf geeist van twee jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk en toe- acht van het ZCAD. Mspraak over veertien dagen. Museumdirecteur Spaander (links) met het schilderij van Rijken, dat door commissaris Van Gelder werd overhandigd. FOTO WIM KOOUMAN Van onze verslaggever Middelburg - Het Zeeuws Museum in Middelburg is gisteren in het bezit gekomen van een schilderij van Piet Rijken. Museumdirecteur I. Spaander kreeg het doek met een Zeeuws tafe reel overhandigd door de Commissaris der Koningin, W. van Gelder. De Middelburgse kunstenaar Piet Rijken, die op 1 februari tachtig jaar wordt, schil dert stillevens en landschappen in klassie ke stijl. De natuur is zijn inspiratiebron. Het schilderij dat naar het museum is gegaan, stelt een zeegezicht voor, met een boot op de Westerschelde. Rijken heeft het geschilderd nabij de 'Schone Waardin', in de buurt van Fort Rammekes. De schenking was tevens de openingshan deling van een nieuw kantoor van de accontants- en belastingadviseurs van Coopers Lybrand in Middelburg, De helft van het aankoopbedrag van het schil derij is bijeengebracht door cliënten en relaties, de rest is door het bedrijf zelf bijgelegd;- Coopers Lybrahd behoort zo wel nationaal als wereldwijd tot de meest vooraanstaande organisaties op zijn ge bied. Het Zeeuws museum bezat al enkele schil derijen van Rijken. Het wil dit aantal uitbreiden, om tot een representatief over zicht te komen. Met het oog op de tachtig ste verjaardag van de kunstenaar is er vanaf 11 februari een overzichtstentoon stelling te zien van zijn werken uit de laatste twintig jaar. De expositie duurt tot 24 april. Van onze verslaggeefster Axel - Het postkantoor aan de Zuivelstraat in Axel zal worden verbouwd. Op 7 februari gaat de verbouwing van start. De bedoeling is om de glazen afscheiding te vervangen door open balies, die klantvriendelijker zijn. Om de dienstverlening aan de klanten veilig te stellen, zal het postkantoor van Axel tijdelijk gehuisvest worden in een unit op de binnenplaats van het kantoor (ingang Koestraat). Vanwege de verhuizing naar en van de tijdelijke huisvesting is het postkantoor gesloten op 6 februari en op 16 maart. De verbouwing gaat ongeveer zes weken duren. De opening van het vernieuwde gebouw is gepland op 17 maart. De verbouwing van het postkantoor in Axel is onderdeel van een grootscheepse restyling van alle postkantoren en postagentschappen in Nederland. In hoog tempo moderniseert Postkantoren BV haar vestigingennetwerk. De postkantoren worden ingericht volgens een nieuw commercieel concept en als gevolg daarvan wordt de inrich ting van de kantoren ingrijpend aangepast. De glazen loketten vervangen door open balies is het voornaamste doel van de aanpassing. De postkantoren van Terneuzen en Hulst zijn al ingericht volgens de nieuwe stijl. In 1997 zullen ruim tweeduizend postkantoren en postagentschappen volgens de nieuwe formule zijn verbouwd. Van onze verslaggever Hulst - De winkeliers uit Sint-Jansteen krijgen een zwaardere vertegenwoordiging in de Hulster commissie midden- en klein bedrijf. In plaats van één krijgen nu twee Steense middenstanders zitting in de commissie. Het verzoek om uitbreiding van de commissie is gedaan door de Ondernemersvereniging Sint-Jansteen, die één lid uit het dorp nogal aan de magere kant vindt. In de kern Sint-Jansteen zijn 35 georganiseerde ondernemers en in de kern Hulst zijn er dat 56. Vanuit Hulst zitten vier leden in de commissie. Gelet op het aantal winkeliers in Sint-Jansteen vinden burgemeester en wethouders van Hulst de vraag vanuit dat dorp 'beslist gerecht vaardigd'. Het college stelt de gemeenteraad voor de commissie uit te breiden en naast de al benoemde J. F. Weemaes ook R. Pieters, die nu plaatsvervanger is, als lid van de commissie te benoemen. De plaatsvervangende leden worden J. J. P. M. Weemaes en mevrouw I. Marcanovic. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst wil voorkomen dat bedrij ven die op zoek zijn naar een geschikte huis- vestingslokatie in de toe komst opnieuw afhaken. Daarom moet er op korte termijn op papier worden gezet hoe het nieuwe be drijfsterrein Wittebrug- straat er precies moet ko men uit te zien. Met een dergelijke 'ruimtelijke ontwikkelingsvisie' in de hand zouden belangstellende bedrij ven binnen drie maanden aan de slag kunnen. „Vorig jaar was'er concrete belangstelling," zegt wethouder G. van de Voorde. „Maar al die gegadigden zijn afgevallen omdat het in hun ogen allemaal te lang zou gaan duren." Onder de gegadigden onder meer Biesbroeck Automation, garage Casteels en milieubureau Colsen. Deze drie hebben overigens een ander plekje in de gemeente ge vonden. Over de rest van de afvallers is volgens Van de Voor de niets meer vernomen. Vanwege de belangstelling be sloot de gemeenteraad half vorig jaar de driehoek tussen de Rijks weg, Grote Kreekweg en Witte- brugstraat aan te wijzen als nieuw bedrijfsterrein voor klei nere representatieve bedrijven. Het terrein heeft ook een goede bereikbaarheid en zichtbaar heid, wat voor sommige bedrij ven belangrijke vestigingsfacto ren zijn. Inmiddels is de belangstelling dus flink teruggelopen. Op dit moment is er geen concrete vraag naar bouwgrond ter plaat se. Een snelle ontwikkeling van een volledig bestemmingsplan vinden B en W dan ook nog niet direct nodig. Wel vindt het colle ge het belangrijk dat de gemeen te op korte termijn kan beschik ken over een globaal verkave lingsplan en een omschrijving van hoe een en ander eruit moet komen te zien. Dan kunnen im mers de mogelijkheden van het terrein beoordeeld worden en getoetst worden aan de eventue le vraag. „We willen niet opnieuw tegen komen dat bedrijven afhaken omdat allemaal nog te wazig is," stelt Van de Voorde. „Als we die ontwikkelingsvisie hebben kan de procedure die bedrijven dan nog moeten doorlopen in ieder geval flink worden bekort. We hebben dan de mogelijkheid sneller en slagvaardiger te wer ken. Tot nu toe is het allemaal te warrig gebleven om belangstel lenden echt voor deze nieuwe locatie te interesseren. We ver wachten dat dit nu gaat veran deren." De gemeenteraad wordt voorgesteld ruim 24.000 gulden beschikbaar te stellen voor het laten opstellen van de ruimtelij ke ontwikkelingsvisie voor het bedrijfsterrein Wittebrugstraat. Van onze correspondent Clinge - Sterrebewoner Janus Theuns mocht gistermiddag uit handen van Benny Bleijenbergh een cheque van 19.000 ontvangen. De overhandiging vond plaats in de ontmoetingsruimte van de kinderboerderij de Cantecleer- hoeve in aanwezigheid van al gemeen directeur J. Bieg- straaten, kinderboerderijbe heerder Ad van Hilst, verten- woordigers van de Stichting Kinderboerderij en een aantal bewoners en personeelsleden van de Sterre. Bij de overhandiging zei Benny Bleijenbergh dat hij samen met zijn vrouw op het idee gekomen was om bij zijn afscheid als directeur van de Bleyko een rekening te openen waar men giften op kon storten voor dé kinderboerderij de Cantecleer- hoeve. „Wij waren van mening," aldus Bleijenbergh, „dat de kinder boerderij toch een regionale functie heeft. Immers, niet al leen voor de bewoners maar zeker ook voor de 15 a 20.000 bezoekers per jaar is het boer- derijgebeuren zeer belangrijk en verdient daarom wel een extra steuntje." Grote blijdschap was er met name bij de algemeen directeur J. Biegstraaten, bij het bestuur van de Stichting Kinderboerde rij en bij kinderboederij beheer der Ad van Hilst. De kinder boerderij is voor de instand houding en het onderhoud gro tendeels afhankelijk van giften. Via de verkoop van oud papier, een waarderingssubsidie van de gemeente Hulst, en bijdragen van de bewoners moet men trachten de financiën rond te krijgen. Een extra gift is dan ook zeker welkom zegt Ad van Hilst. „Wij hebben een grote wensenlijst waarvan de aankoop van meu bilair voor de ontmoetings ruimte een van de eersten is. Namens het bestuur van de Jan Theuns (midden) neemt samen met directeur J. Biegstraaten de cheque in ontvangst. FOTO WIM KOOIJMAN Stichting Kinderboerderij zei gezien mag worden als een blijk neel en de bewoners die op de Luc Goffin dat deze geste ook van waardering voor het perso- kinderboerderij werken. THEATER AXEL Het mirakel van het polderken - Siesa - De Halle - 20.00 uur MIDDELBURG Nora of Het Poppenhuis - door Malpertuis - regie Dirk Tanghe - Stadsschouwburg - 20.00 uur 25) SINT NIKLAAS Harvey - van Mary Chase door to neel Berkenboom - Museumtheater - 20.00 uur VLISSINGEN Theo Maassen (cabaret) - 'Bepaalde Dingen' - Vestzaktheater - 20.30 uur 17,50) SLUISKIL Kantine w Sluiskil kaarting 19.45 uur FILMS KLASSIEK HULST Voorspeelavond - leerlingen mu ziekschool - Baudeloozaal - 19.00 uur MIDDELBURG Van Dijk, Jacobs Wayenberg - Concertzaal Singelstraat 13 - 20,00 uur (ƒ45) SINT NIKLAAS Anatevka - musical door Sint Nikla- se scholen - stadsschouwburg - 20.00 uur TERNEUZEN The King's Singers - Zuidlandthea- ter Zuidlandstraat 111 - 20.00 uur (ƒ40 -ƒ45) POP EN JAZZ VLISSINGEN Jamsessie - De Piek Hellebardier- straat 13-21.00 uur SPORT GOES Indoor Motorsport - Zeelandhallen AXEL 't Sportuus - 20.00 uur basketbal DIVERSEN HULST 4e Vlaamse Sterrenparade - Den Dullaert - 20.30 uur De Lieve -14.00 uur bingo LAMSWAARDE Café De Lamsoren - 20.00 uur bingo ST.-JANSTEEN Café De Kroon -14.00 uur kaarting CLINGE Malpertuus - 13.30 uur bieden een tegen drie Café De Landbouw - 20.00 uur prijskaarting STOPPELDIJK 't Gelaag - KBO -14.00 uur koersbal AXEL Christelijke openbare biblio theek - expositie 'Alcohol, denk meer over minder' Café De Graanbeurs - Ons Genoe gen - 20.30 uur dubkaarting De Boemerang -19.30 uur kaarting SPUI De 3 Gehughten - 20.00 uur kaar- tinq GOES Grand Theater 19.00 uur The mask 21.30 uur Interview with the vampi re HULST De Koning van Engeland 19.30 uur De Leeuwekoning 19.30 en 22.00 uur Disclosure 22.00 uur The Lion King 19.30 en 22.00 uur Junior 19.30 en 22.00 uur Frankenstein 19.30 en 22.00 uur Interview with the Vampire MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Howards end 22.30 uur Remains of the day OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur Only You VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 uur The Lion King 19.00 en 21.30 uur Disclosure 19.00 en 21.30 uur The river wild 21.30 uur Frankenstein 19.00 en 21.30 uur Junior BRUGGE Kennedy Lomplex 20.00 en 22.30 uur Frankenstein 22.30 uur The Road to Welville 20.00 en 22.30 uur The mask 20.00 uur Sirens 22.30 uur Interview with the vampi re 20.00 uur Pulp fiction GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Frankenstein 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The chase 14.30,17.00 uur Milk money 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The mask 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 20.00 en 22.30 uur Sirens 14.30 uur Miracle on 34th Street 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Timecop 14.30,17,00 uur De Leeuwekoning 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Lion King 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The specialist 14.30,17.00, 20.00 uur Max 20.00 en 22.30 uur Pulp Fiction 22.30 uur When a man loves a woman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Disclosure 20.00 en 22.30 uur Nostradamus 20.00 en 22.30 uur The Mask 20.00 en 22.30 uur Threesome Graauw WAFELACTIE - De jeugd commissie van de voetbalver eniging Graauw houdt zater dag 28 januari een grote wa felactie. Tussen 19 en 25 ja nuari worden de bestellijsten opgehaald. Zaterdag 28 janua ri worden de bestellingen van af 13.00 uur thuis bezorgd. Kloosterzande OUD PAPIER - Voetbalver eniging Hontenisse haalt za terdag weer oud papier op. Er wordt begonnen om 09.00 uur. Axel WINTERWANDELING - In het Axelse bos wordt zondag 22 januari een rustige winter- wandeling gehouden. De aan vang is 10.00 uur aan de Bo- slaan, bij restaurant Zomer- lust. De excursie wordt geleid door Lucien Calle. Naast de vele soorten bosvogels, die in deze tijd van het jaar door het bos trekken, zullen er ook en kele soorten paddestoelen en zwammen te bewonderen zijn. Hulst SUPPORTERSBUS - De voet balvereniging HW'24 zet zon dag 22 januari een supporter bus in voor de uitwedstrijd tegen RKTW in Tilbrug, De bus vertrekt om 12.30 uur vanaf de parkeerplaats bij het clubgebouw aan de Zand straat. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst wil in samenwerking met de Stichting Welzijn voor Ouderen kijken of er een ouderenbe leid kan worden ontwikkeld voor de komende vier jaar. Wethouder P. Weemaes zei dat in de financiële commissie, naar aanleiding van vragen mevrouw A. Hegger (PvdA) en J, van Eek (CDA). „De vergrijzing neemt toe en dat zal ook de komende jaren zo doorgaan", stelde mevrouw Heg ger. „En dat terwijl de stichting voor wat de subsidie betreft toch op de nullijn wordt gehouden. Dat betekent dat er geen nieuw beleid kan worden gevoerd. Is dat nog wel te handhaven. Wordt het geen tijd om de stich ting een soort groeibudget te geven?" Onder loep Ook Van Eek pleitte ervoor om de huidige activiteiten van de stichting eens goed onder de loep te nemen. „De doelgroep waar voor de stichting werkt wordt steeds groter," constateerde hij. Weemaes gaf toe dat binnen nu en een aantal jaren heel wat posten op de huidige begroting van de SWO te laag zullen zijn. „We moeten dan ook samen be kijken hoe we tot een stuk oude renbeleid kunnen komen voor de komende jaren. En uiteraard of we dat dan ook financieel kun nen vertalen". De commissie boog zich gisteren ook over de financiën van het gemeenschapscentrum Den Dul laert. Alom was er lof' voor de gang van zaken binnen Den Dul laert, maar er was ook vrees voor de ontwikkelingen rond de squashhal. Daar stapelt het ver lies zich op. „Ik heb daar grote zorgen over", aldus Fr. de Vries (onafhankelijk raadslid). „Over een paar jaar zit dat al op 50.000 gulden. Ik denk niet dat we, net als bij de Zuidhal, lijdzaam moe ten afwachten tot we als ge meente fors in de beurs kunnen tasten. Weemaes zei de zorgen te delen. Een gedeeltelijke redding zou kunnen zijn dat flink wat op brengsten van de bar van Den Dullaert worden toegerekend naar de squashhal. Maar op dit moment zijn de gemeente en Den Dullaert er met elkaar oneens over de hoogte van dat bedrag.

de Stem | 1995 | | pagina 11