Nieuw verlies bij Fokker dreigt Bredaas bureau ontwikkelt Hollands themapark in Shanghai Effectenkantoren voeren oorlog om rijke klanten Grootste motorfiets ter wereld Noodklok geluid over werkloosheid Brabant Vliegtuigbouwer spreekt ramp-berichten in Duitse pers tegen IFF bouwt nieuwe aromafabriek in Tilburg DE STEM ECONOMIE LAND kort rak verijdeld: geëxecuteerd Bij werf Wilton Fijenoord 250 banen in gevaar ECONOMIE kort Beatrix slaat eerste herdenkingsmunt Brussel stemt in met gasprijs tuinders DSM verhoogt winstverwachting 1994 Winst BolsWessanen blijft gelijk Volvo steekt miljard in uitbreiding Beroepsbevolking in '94 niet gegroeid VSBHBANK DONDERDAG 19 JANUARI 1995 |19 JANUARI 1995 J\/ ontdekt In de piramide van Dahsjoet l duizend sieraden die van de j fg Sesostris III kunnen ziinl plitan Museum of Art in New j tijdens onderzoek naar de iïramide van Sesostris III. £e I Uiter een muur, Het graf van I seeggeroofd. De deskundigen jpn en arm- en voetbanden uit I Iteren. Luxemburg burgse premier Jean-Claude i In linkse christendemocraat./, [kampioen van de Europese] tanden volgt Jacques Santer Ijn 40 jaar de jongste premier) |t groothertogdom, zal naar) Iwijzigingen doorvoeren ifo de I Iters tellende coalitieregering) Ken. Juncker zelf zal, heeft hij'' financiën blijven beheren. [>ese Commissie beid van het Europees parle- i Jwen gegeven aan de nieuwe Tan Commissievoorzitter San- lezicht op de zwakke plekken afgevaardigden over de streep. 1 416 voor, 103 tegen en 59 Janter en zijn negentien com- Toor vijf jaar, kunnen hun verklaarde socialiste Green, het parlement. Ze kondigde [uur na aan de schenen zullen paar blijken te zijn. fraude bestrijden J openbare aanklager in het pn, gaat een nieuw korps van jraude leiden. Di Pietro nam j ontslag nam na systematisch ling-Berlusconi. Sedertdien is Ivraagd om minister en zelfs |t dat steeds geweigerd, maar iidsdienst niet uit. Het door de financiën Tremonti gestichte |den, moet controle uitoefenen [tie en andere ambtenaren. •werpt akkoord Iverwerpt het akkoord dat de 51 j dag in Rome hebben gesloten I te komen. „Het Contract van eerije op zat te wachten. Het Imde contract brengt, verwer- ll," zei regeringswoordvoerder bué werd de bijeenkomst in poging tot inmenging in de Jrije'. ïkomen II is gisteren in Australië lan zijn elfdaagse reis door het Ijn driedaagse bezoek aan het Jag, van de Australische reli- geplande zaligverklaring van 1 discussie over vrouwelijke ns-Katholieke Kerk doen op- fcr van de eerste Australische Igieuzen, de Zusters van Sint gouwen in de kerk die voor de jrs pleiten. Wegens haar 'te iKillop in 1887 geëxcommuni- |e kerk de Australische echter liging VN-mandaat dat het mandaat voor VN- l niet kan worden verlengd, is Jidige mandaat loopt af op 31 pn Buitenlandse Zaken Granic er van de VN-Veiligheidsraad In niet langer welkom zijn in an de VN, Boutros Ghali, en de eb dinsdag nog dringend de "rt op Kroatisch grondgebied te ïestie ministers ilitieregering is gisteren tot de :n algemene amnestie aan twee is verleend. De betrokkenen ;d dat zij niet zouden worden misdrijven, begaan tijdens het maakte minister van Justitie reken voor de eerste algemene r, duizenden mensen in het d en gekregen. Zijn verklaring e opschudding. Het ANC, de die in de coalitie domineert, ike regering van president De :istische misdrijven. ten geleden twintig officieren geëxecuteerd, omdat ze een n familie en topfunctionaris- )en beraamd. presidentiële vakantieverblijfI al-Ramadi, 160 kilometer weste* I lijker. Odai zou al onderweg zijn ge' weest op het moment dat veilig' I heidsagenten van Saddam de sa menzwering ontdekten en ver- scheidene samenzweerders wis- j ten te arresteren in het vakantie* oord. Ze namen telefonisch con- tact op met de limousine van Odai en zeiden hem terug keren naar Bagdad. In de tweede fase van het coup- plan zouden gevechtsvliegW1* gen, bestuurd door onder ande ren veteranen uit de oorlog ®e' Iran van 1980-1988, de begrafe' nisstoet van Odai bombarder^ 1 om Saddam en zijn naaste mede werkers te doden. Van onze verslaggever Breda - In de Chinese stad Shang hai moet binnen drie jaar een 'Hol lands thema-park' verrijzen waar miljoenen bezoekers kennis kun nen maken met de Nederlandse cultuur en economie. Initiatiefne- li nier is het Bredase bureau voor stads- en regio-ontwikkeling Van Waesberghe bv. Volgens G. van Waesberghe, directeur van het bureau, is inmiddels samen met het ministerie van Economische Zaken een haalbaarheidsstudie afge rond. Uit die studie blijkt dat het een 'kansrijke onderneming' is. Waesberghe bv heeft principe-over eenkomsten gesloten met diverse be drijven die willen participeren en in vesteren in het Holland Park Shang hai. Daaronder zijn de Oranjeboom Bierbrouwerij en Van Melle uit Breda. „We hebben vooral contact met bedrij ven uit de voedingsmiddelenindustie. Voor die ondernemingen is het een goede mogelijkheid om voet aan de grond te krijgen op de Chinese markt. Maar dat geldt ook voor de bloemen- sector," aldus Van Waesberghe. Behalve Nederlandse bedrijven zullen ook Chinese bedrijven deel nemen in het project. In de loop van dit jaar moet er een joint-venture-overeen- komst worden gesloten tussen de deel nemers. Met de ontwikkeling van het thema park is in eerste instantie een investe ring van 60 miljoen gulden gemoeid. Dat geld moet moet voor de helft bijeengebracht worden door de deelne mers in het project: 22,5 procent door de Nederlandse bedrijven, 22,5 procent door Chinese partijen en 5 proqent door de exploitant van het park. Naar die laatste is Van Waesberghe nog naarstig op zoek. De andere helft van de investering moet verkregen worden door een emis sie van aandelen en/of langlopende leningen van banken en institutionele beleggers. Als de joint-venture rond is, kan be gonnen worden met de voorbereidin gen voor de aanleg/bouw van het park. De opening zou dan eind 1997. plaats moeten vinden. Het park wordt 35 hectare groot en zal bestaan uit een evenementenpaviljoen (voor bedrijvenexpo's, holland-promo tie), tuinen (als decor voor bloemen- shows) en een miniatuurpark (naar Madurodams voorbeeld) met gebou wen, kunstwerken en havens. Gere kend wordt op anderhalf miljoen be zoekers pet jaar. Later moet dat getal oplopen richting vier miljoen. Van Waesberghe heeft in 1992 zelf concact gezocht met Shanghai. „Wij wisten dat ze daar al een Europees thema-park hadden ontwikkeld en dat ze interesse hadden in meer projecten. Shanghai heeft wel veel economische activiteiten, maar op gebied van toe- risme heeft de stad nog niet veel te bieden. Parken als deze moeten daar verandering in brengen," aldus Van Waesberghe. |i/an onze verslaggever Amsterdam - Fokker dreigt opnieuw zware verliezen te Jlijden, als het bedrijf niet opnieuw met een pakket I maatregelen op tafel komt. 13e doelstelling om in 1996 winst 1 ie maken staat onverkort over- J eind. Dat zei een woordvoerder I van Fokker gisteren. De vlieg- I inigbouwer heeft de afgelopen twee jaar al een verlies van to- I bijna een miljard gulden I «deden. Ook na de nieuwe sane- 1 ring moet een behoorlijk verlies waarschijnlijk worden geacht. I Het Duitse blad Stern berichtte gisteren dat Fokker dit jaar een verlies tegemoet gaat van 300 tot miljoen mark. Stern stelde I dat moeder Daimler-Benz via Dasa een miljard gulden in Fok- ker moet steken om de Neder- landse vliegtuigbouwer overeind I te houden. Fokker spreekt die getallen tegen. I De woordvoerder zei het verhaal Van onze correspondente Rotterdam - De Onderne- mingsraad van de Schiedam- I se scheepsreparatiewerf Wil- ton Fijenoord (WF) en de In- dustriebonden FNV en CNV hebben woedend gereageerd op de aankondiging van de WF-directie dat het aantal arbeidsplaatsen vermoedelijk met ongeveer 250 zal worden gereduceerd. t deel van dat verlies kan I worden opgevangen door na tuurlijk verloop, maar de direc tie gaat ervan uit dat aan ge- I dwongen ontslagen niet te ont- komen is. Ondernemingsraads voorzitter H. Zagwijn is vooral kwaad dat de directie onzeker heid laat bestaan over het aantal gedwongen ontslagen en getallen noemt zonder het lang verwach te bedrijfsplan voor een afge slankte scheepswerf te presente ren. De Ondernemingsraad heeft de directie tot volgende week dins dag de tijd gegeven dat in de naak zijnde bedrijfsplan te pu bliceren. „Als het er dan nog niet is gaan we terug naar de jaren '80," zo klinkt het dreigend. Toen namen werknemers het heft zelf in handen, WF werd bezet maar het werk bleef door gaan. Aanleiding toen was het besluit van de toenmalige rege- nng om geen exportvergunning 'e verlenen voor levering van onderzeeërs aan Taiwan, waar door WF in problemen kwam. Nu valt die strijd niet te leveren. De scheepsreparatiesector in Noordwest-Europa heeft de laatste jaren te maken met scherpe concurrentie vanuit Oost-Europa. Ondanks de koude sanering in de jaren '70 en '80 is er nog steeds sprake van overca paciteit. in Stern te beschouwen als een aanval op de strategie van Dasa en Daimler-Benz. In Duitsland verschijnen sedert enige tijd be richten, waarin Fokker wordt bestempeld tot een dure mis koop. Totaal zou Dasa al 3 mil jard mark kwijt zijn aan de Nederlandse dochter zonder dat er uitzicht is op een structurele verbetering van de resultaten van het bedrijf, aldus Stern. Dasa heeft gisteren in een uitge breid persbericht hard stelling genomen tegen de kritiek. Zodra in de eerste helft van dit jaar de financieringsmaatschappij van Daimler, Debis, de lease-maat schappij voor Fokker vormt, zal de balanspositie van Fokker aanmerkelijk verbeteren, aldus Dasa. Dan zal namelijk voor een miljard gulden aan verhuurde vliegtuigen van de balans ver dwijnen. Fokker heeft met de Fokker 70 en 100 marktleiders in de be trokken segmenten in huis. Dat de markt, de prijzen en de dollar zo zouden instorten, was niet te voorzien, aldus Dasa, en verwijst naar de bezuinigingen bij de Ne derlandse dochter. Fokker bestudeert sinds eind vo rig jaar een pakket van maatre gelen, die ertoe moeten leiden dat het bedrijf de kostprijs van zijn toestellen flink terugbrengt. De bonden vrezen een verlies van meer dan 500 van de 8500 arbeidsplaatsen. Fokker ver wacht eind februari de nieuwe reorganisatie bekend te maken. Fokker heeft al drie reorganisa ties achter de rug, waarbij totaal 5000 banen vervielen. De kosten per toestel moesten daarbij met 30 procent terug, maar het be drijf heeft die doelstelling nog niet gehaald. Ondertussen zak ten de verkoopprijzen weer ver der in. De woordvoerder wilde gisteren niet ingaan op de vraag hoeveel de kostprijs momenteel boven de marktprijs ligt. Om mee te kunnen gaan in de moordende concurrentiestrijd heeft Fokker bij de offertes voor SAS en American Eagle, die elk tientallen toestellen willen be stellen, alvast een voorschot ge nomen op de nieuwe kostensane- ringen. Maar zelfs dan durfde een woordvoerder niet te zeggen of die orders toch een positieve cash-flow zullen opleveren. Fokker zegt verder nog steeds in gesprek te zijn met concurrent British Aerospace over samen werking. De Financial Times en het vakblad Flight International schreven dat BAe inmiddels een contract zou zijn aangegaan met de Frans-Italiaanse combinatie ATR. Maar zowel de Britten als de Nederlanders weerspreken dat. De aandeelhouders konden het aanhoudend rumoer rond Fok ker maar matig waarderen. De koers zakte gisteren weer eens met 60 cent tot 11,30. De grootste motorfiets ter wereld. Die staat momenteel in het beursgebouw van het Duitse Stuttgart. De reusachtige motorfiets, 12 meter lang en meer dan 4 meter hoog, dient daar als publiekstrekker voor een tentoonstelling over 'Motorfietsen en toerisme'. Het ding, gebouwd door een bedrijf in Californië, kan echt rijden; er zit een motor onder van 200 pk. foto epa f Van onze verslaggever Etten-Leur - Gedeputeerde J. de Geus heeft gisteren de noodklok geluid over de snel stijgende werkloosheid in Noord-Brabant. Hij deed dat op een bijeenkomst van be drijfsdirecteuren in Etten- Leur. In krap een jaar tijd steeg het aantal werklozen in Noord-Bra bant van 106.000 naar 115.000, waarvan 27.000 in West-Bra bant. Dat komt neer op een werkloosheidspercentage van 11,4. De Geus zei zeer bezorgd te zijn over deze ontwikkeling, temeer omdat de toekomst er wat dat betreft voor Brabant ook alles behalve rooskleurig uitziet. De provinciebestuurder citeerde prognoses van het CPB, die in het meest optimistische scenario uitgaan van een stijging in de komende vijf jaar met 12.700 werklozen, waarvan 5500 in West-Brabant. In het meest pes simistische scenario rekent het CPB op een stijging met 24.000 werklozen in heel Brabant en 8500 in West-Brabant. Deze ontwikkelingen staan in schril contrast met de resultaten van het bedrijfsleven, want daar gaat het in Brabant en met name in West-Brabant wel crescendo mee. Omzetten en winsten stij gen en alom is het bedrijfsleven optimistisch over de toekomst. Er worden groeicijfers van twee tot drie procent verwacht. Het Industrieterrein Moerdijk is nota bene momenteel landelijk koploper met investeringen door bedrijfsleven en overheid ter waarde van circa twee miljard gulden. „Dat is meer dan Schip hol," zei De Geus trots. De voornaamste reden dat de werkgelegenheid daar geen gelij ke tred mee houdt - zelfs afkalft - is dat de economische groei in West-Brabant voornamelijk door de industrie wordt gerealiseerd en dat is een sector waar de laatste jaren aan de lopende band gereorganiseerd wordt. Door de tamelijk eenzijdige af hankelijk van de industrie als werkverschaffer kalft de werk gelegenheid in West-Brabant ook sneller af dan elders in het land. In West-Brabant vermin dert het aantal banen met circa 1 procent per jaar, landelijk met 'maar' 0,3. Deze ontwikkelingen onderstre pen volgens De Geus de nood zaak van een soort delta-plan om het tij te keren, Hij juichte gezamenlijke initiatieven van overheden en bedrijfsleven toe en beloofde dat ook de provincie haar steentje zal bijdrage aan actieplannen om de werkgele genheid te verbeteren. Hij noem de drie hoofdlijnen waarlangs dat dient te gebeuren: behoud en versterking van de positie van reeds gevestigde trekkers van de conomie, het aantrekken van nieuwe bedrijvigheid en stimule ring van het midden- en kleinbe drijf en startende ondernemers. De Geus kondigde aan dat op 14 februari een provinciaal actie plan wordt gepresenteerd. Utrecht - Koningin Beatrix sloeg gisteren bij de Munt in Utrecht de eerste speciale herdenkingsmunt in verband met de bevrijding, die dit jaar 50 jaar geleden plaatsvond. De munt is, overeenkomstig dat aantal jaren, 50 gulden waard. Voor het eerst staat de koningin met driekwart gewend portret op een munt. Ontwerper Gërard Unger wilde daarmee bereiken dat het staatshoofd 'minder een symbool en meer een persoon' wordt. Hij bereikte met slechts enkele contourlijnen een goede gelijke nis. (Foto anp) Den Haag - De Europese Commissie heeft gisteren met het aardgascontract tussen de Nederlandse tuinbouw, de Gasunie en EnergieNed. Het contract geldt voor vier jaar, tot oktober 1998. Vorig jaar april sloten het Landbouwschap, de Gasunie en EnergieNed een nieuw contract voor de levering van aardgas aan de tuinbouw. Overeengekomen werd dat de prijs de komende vier jaar geleidelijk met circa vier cent zal stijgen, tot circa 26 cent per kubieke meter. De tuinbouw neemt jaarlijks circa vier miljard kuub aardgas af. Behalve Economische Zaken moest ook de Europese Commissie goedkeuring verlenen. Heerlen - Het Limburgse chemieconcern DSM heeft zijn winst verwachting over 1994 bijgesteld van ruim ƒ400 miljoen tot boven de 500 miljoen. Medio december sprak DSM-topman S. de Bree van een nettowinst van 'duidelijk meer' dan 400 miljoen. Na de eerste rekenpartijen, volgend op het sluiten van de boeken over 1994, bleek er niet minder dan 100 miljoen meer verdiend te zijn. Tegelijkertijd maakte DSM bekend een fabriek voor kunststof consumentenprodukten in het Duitse Dreieich te sluiten. De vestiging maakt deel uit van DSM's volle dochter Curver in Goirle. In Dreieich verdwijnen 330 arbeids plaatsen. Curver voert een algehele reorganisatie door om zijn concurrentiekracht te Vergroten. In Nederland schrapt Curver 40 banen. Amstelveen - Het voedingsmiddelen- en drankconcern BolsWes sanen verwacht over 1994 een gelijke nettowinst als de 250,5 miljoen die werd geboekt in het jaar daarvoor. BolsWessanen ging voor 1994 aanvankelijk uit van een stijging van de nettowinst. Over het eerste halfjaar werd echter een tegenval lende winst geboekt van 110,2 miljoen. Dat leidde tot vragen van het beursbestuur, nadat financieel analisten hadden ge klaagd dat het concern afgelopen voorjaar die verslechtering al had zien aankomen, maar daar pas in augustus melding van maakte. Een goede tweede helft van 1994 heeft de resultaten echter weer bijgestuurd naar boven. Gothenburg - Het Zweedse autoconcern Volvo, voor een derde eigenaar van Nedcar in Born, investeert dit jaar omgerekend 1,1 miljard in de uitbreiding van zijn produktie. Zo hervat het concern in Uddevalla de autoproduktie, wat inclusief ontwikke ling 346 miljoen vergt. Er zal een coupé- en cabrioletversie op basis van het 850-model van de band rollen. De fabriek in Uddevalla werd enige tijd als produktievestiging gesloten. Verder wordt in de produktievestiging in het Belgische Gent de lakstraat voor 393 miljoen verniéuwd en uitgebreid. Boven dien wil het concern zijn vrachtwagenproduktie vergroten van 42.000 stuks vorig jaar naar 60.000. De auto-produktie in Gent gaat ook omhoog. Voorburg - De werkende beroepsbevolking is vorig jaar niet gegroeid. Dat blijkt uit de jaarlijkse enquête beroepsbevolking van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Verleden jaar nam wel het aantal mensen met een klein baantje met 50.000 toe. De werkende beroepsbevolking bestaat uit mensen die per week minstens twaalf uur werken. Volgens het onderzoek was hun aantal vorig jaar 5,92 miljoen, 5000 minder dan in 1993. In 1990 groeide de werkzame beroepsbevolking nog met 167.000. Daar na nam de groei jaarlijks af. De kleine daling vorig jaar is de eerste daling sinds het begin van de meting acht jaar geleden. Het aantal mensen met een klein baantje groeit wel. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Tilburg - IFF Nederland bv gaat in Tilburg een nieuwe, supermoderne poedermengfa- briek voor smaakstoffen bouwen met drie maal de capaciteit van de huidige aromafa briek. Vice-president J. Stelder van de smaakstoffendivi- sie van IFF spreekt over een investering van tientallen miljoenen guldens. De hoofddirectie van IFF (International Flavor Fragrances) in New York moet de plannen officieel nog goedkeuren, maar Stelder verwacht dat hij op basis van onderbouwing van de nieuwbouwplan- nen in februari reeds het groene licht krijgt. Stelder spreekt over 'een grote investering voor IFF', maar wil vanwege de concurrentie nog geen bedragen noemen. Nieuwe arbeidsplaatsen levert de fabriek, die vooral de snelle groei van het gebruik van natuurlijke smaakstoffen moet opvan gen, vooralsnog niet op. Stelder verwacht echter dat dat bij voortzetting van de groei later wel het geval zal zijn. Van onze verslaggever Breda - Goud geld verdienden de Bredase gebroeders B. en J. Albada ■tolgersma en Berben's Effectenkan toor uit Susteren met het adviseren helpen van vermogende beleggers. In tweeëneenhalf jaar tijd leverden provisies voor transacties hen totaal circa twee miljoen gulden op. hus is het wel logisch dat meteen na het opbreken van hun samenwerkingsver band oorlog is uitgebroken over de vraag jan wie de klanten nu eigenlijk zijn. "resident mr. J. Leijten van de Bredase rechtbank mag daar volgende week een oordeel over geven aan de hand van het kort geding, dat gisteren voor hem dien- Daarin eiste Berben dat de gebroeders albada Jelgersma en hun Bustelberg-be- drijven voorlopig de oude cliënten van jferben niet meer benaderen. Dit op straf te van stevige boetes en meteen alvast naar een voorschot van een ton voor de geleden schade. e raadslieden schilderden hoe de effec tenkantoren in krap drie jaar tijd in een oorlogssfeer verzeild raakten. Het begin lag bij een artikel in De Telegraaf, waarin de gebroeders Albada ruim baan kregen om de zegeningen van het beleggen in Zuidafrikaanse obligaties te tellen. Die markt was een eigen vondst van hen. Deze gratis publiciteit lokte grote aantal len particuliere beleggers, die zich rijk rekenden aan hoge rendementen. Maar omdat de Bredanaars niet over een ver gunning van de Stichting Toezicht Effec tenverkeer beschikten, moesten ze snel een commissionair zoeken die dat werk wel zou mogen verrichten. „Zelf konden we dat niet doen, want dat duurt vier maanden," zeiden de broers. Het werd Berben's Effectenkantoor, dat toen nog in Meijei was gevestigd. Berben en de Albada's waren het binnen een week met elkaar eens: de broers zouden tegen een minimumloon voor vijf uur per week bij Berben in dienst komen, maar mochten via hun bedrijven zestig procent van de provisie opstrijken, die de trans acties voor de klanten uit de omgeving van Breda opleverden. Die bedragen liepen leuk op, want de broers deden alleen transacties vanaf een ton. En dus mochten zij in 1993 bruto vijf ton incasseren en over de eerste elf maan den van 1994 nog 439.000. Maar eind vorig jaar sloeg de toch al tumultueus begonnen relatie tussen Ber ben en de Albada's op de klippen. De broers zegden de overeenkomst op en begonnen voor zichzelf. De klanten na men ze mee. Berben beweert nu dat ze dat niet moch ten vanwege een concurrentie- en een geheimhoudingsbeding. Als zij doorgaan met deze klantèn houdt Berben recht op zijn deel van veertig procent van de provisie, stelde zijn advocaat mr. H. Kalsbeek gisteren. Mr. M. Laumen had namens de Albada's daar een andere visie op. Berben heeft nooit iets voor de klanten gedaan behalve het uitdraaien van rekeningen. „Daar heeft hij het mooie bedrag van acht ton in twee jaar voor ontvangen en dat is nu dus afgelopen." De Albada's hadden altijd het contact met en de begeleiding van de beleggers verzorgd, betoogde hij. Hij hekelde de pogingen van Berben om de klanten terug te winnen. 'Een guerril la-oorlog' noemde hij het geintje van Berben om de PTT de telefoon van Alba da's kantoor rechtstreeks door te laten schakelen naar Susteren. Mr. Kalsbeek wist echter dat Berben het slachtoffer was van volgens hem illegaal door Albada opgenomen telefoongesprek ken. Verontwaardigd was hij erover dat de Albada's het GAK hadden gebeld om te achterhalen hoeveel mensen Berben in dienst heeft. Kalsbeek hield vast aan de eis dat de twee Albada's en hun bedrijven zich aan de non-concurrentie-afspraken zouden houden tegen een boete van 50.000 meteen opeisbaar en 1000 per dag over treding. Dat verbod zou tot 1997 moeten gelden. En hij wilde meteen een ton vanwege de geleden schade. Laumen meende dat die eisen 'waanzin nig' zijn. De beleggers, zei hij, moeten zelf kunnen uitmaken door wie zij zich laten vertegenwoordigen. Uitspraak op 27 januari. In 1995 kan alles me lekker gestolen worden. Als u toch aan het worstelen bent met uw goede voornemens: stop er in 1995 dan eens mee om het u moeilijk te maken op financieel gebied. Schep eens orde in de chaos van bank- pasjes, creditcards, paspoorten en andere waardevolle papieren. Met VSB Personal Support registreert u alles in één keer en bent u bij verlies of diefstal met één tele foontje wereldwijd verzekerd van hulp. Kom even langs bij de VSB Bank. Of bel gratis VSB Telebank: 06-0331 (door de week van 9.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur]. Daar kom je verder mee.

de Stem | 1995 | | pagina 9