Hoop op bestand kapotgeschoten Nieu 'Mijn mooie nu een stad van vernietiging' Bredaas Effecten Balladur heeft beste papieren voor Frans presidentschap de stem de stem Berlusconi steunt kabinet Italië onder voorwaarden Prehistorische tekeningen ontdekt Vliegtuigbom Couppoging Irak verijdeld! 20 officieren geëxecuteerd BUITENLAND Tsjetsjeense hoofdstad Grozny opnieuw zwaar bestookt Illegaal wapentransport onderschept BUITENLAND kort Bij werf Wilton Fijenoord 250 banen in gevaar V DONDERDAG 19 JANUARI1995 fa Kobe - Abi Sekimitsu, correspondente van het Britse persbureau Reuter in Tokyo, is na de verwoestende aardbe ving van dinsdag teruggekeerd naar haar geboortestad Kobe. Dit is haar verhaal. „Dit is niet mijn geboorte plaats. Dit is een oorlogsgebied. Plotseling is alles veranderd in een angstige, akelige plek, waar huisdieren wanhopig naar hun baasjes zoeken. Gebouwen heb ben hun muren en inhoud over de stoepen van de straat uitge braakt. De duisternis wordt plots opgelicht door uitslaande vuren, terwijl de sirenes loeien. Dit is niet het drukke, elegante Kobe vol herinneringen. Het is een stad van de vernietiging. De huizen in de uiterste buiten wijken, eenvoudige houten con structies, zijn als bowlingkegels over elkaar heen getuimeld. Sommige huizen lijken aaneen te zijn gesmeed, ze zijn zo ver splinterd dat het niet meer te zien is waar het ene huis ein digt en het andere begint. Een van de ingestorte gebouwen is de enorme buddhistische tem pel Saisukuji, waar drie monni ken om het leven kwamen. In de welvarende wijken Ashiya' en Shukukgawa, ook wel het Beverly Hills van Japan ge noemd, lijken de riante huizen grotendeels ongedeerd. Alleen de stenen pilaren en de hekken en muren zijn gebarsten. Maar de sjieke winkelstraat met zijn glanzende winkelcentra is ver anderd in een puinhoop van rommelige, mismaakte zuilen galerijen en gebroken glas. Langs de Hankyu-spoorlijn, waar dagelijks duizenden fo renzen naar hun werk reizen, zijn complete gedeelten van de rails op geparkeerde auto's ge stort. Temidden van de ravage heerst een ijzige stilte, die alleen ge stoord wordt door de sirenes van ambulances en brandweer wagens. Het enige licht komt van de koplampen van auto's en vrachtwagens die in lange files Kobe in- of uitgaan: mensen die de stad proberen te ontvluch ten, en mensen die juist terug keren om te zien of hun huizen nog overeind staan. Doorgaans flikkert de weg on der het neonlicht, nu is het een treurige route langs rijen van vernielde huizen en winkels en puin. De politie verzoekt de automobilisten dringend om de weg vrij te maken voor een hulpkonvooi. Een ander kon vooi wordt begeleid door ver schillende Japanse legervoer tuigen, die alle watertanks voorttrekken. Het wegdek is om de tien meter gescheurd, en de verkeerslichten zijn kapot. In het stadspark zitten onge veer twintig mensen, gehuld in dekens, opeengepakt rond een vuurtje. Zij zijn slechts enkelen van de zeventigduizend inwo ners die vluchten voor de ver woesting. Het meest schrijnende symbool van het geschonden Kobe is een grote, lelijke scheur in de witte gevel van Sogo's warenhuis, pa radepaardje van het mooiste winkelcentrum van de stad, te genover het centraal station. De hele stad, mijn mooie Kobe, ziet er uit als honderd schuine Torens van Pisa, of een grote hoop omgevallen dominoste- Een jonge vrouw treurt temidden van de ruïnes van haar huis in kobe. Van onze correspondent Aart Heering Rome - Het pas gevormde Italiaanse zakenkabinet van premier Dini is gisteren iets levensvatbaarder geworden. Dini's voorganger Berlusconi heeft zijn categorische afwijzing van de regering-Dini laten va ren. Twee voorwaarden stelt hij voor zijn steun aan Dini. Op de eerste plaats eist Berlus coni dat én Dini en president Scalfaro in het openbaar een datum voor vervroegde verkie zingen vastleggen: zelf noemt hij daarbij 11 juni als eerste moge lijkheid. Ten tweede verlangt hij dat de nieuwe staatssecretarissen de zelfde zullen blijven als die van het door hem geleide kabinet. Op Berlusconi's eerste eis heeft Dini al min of meer positief geantwoord door te verklaren dat zijn kabinet voor de uitvoe ring van de gestelde program mapunten - een bezuinigingso peratie, hervorming van het pen sioenstelsel, hervorming van de kieswet en een nieuwe mediawet - niet meer dan een paar maanden nodig denkt te hebben. „Daarna kan ik plaats Antwerpen - De rijkswacht heeft in een loods in Schoten, vlakbij de Antwerpse haven, een ge pantserd rupsvoertuig gevonden, compleet met lanceerplatform voor raketten. Het wapentuig komt uit St. Pe tersburg en had verscheept moe ten worden naar Bahrein, een oliestaatje in het Midden-Oos ten. Het wordt niet uitgesloten dat de eigenlijke eindbestem ming Irak was. De rijkswacht kwam het spul - -vorige week na een anonieme tip op het spoor. Het in Antwerpen gevestigde in ternationale expeditiebureau Atramef dat de spullen van Rus land naar België vervoerde, wist van niets. Een woordvoerder zei dat het niet de gewoonte is om lading van klanten te controle ren. 1 Een zakenman uit de Verenigde Staten had de bestelling in Sint- Petersburg gedaan. Een Ameri kaanse firma zou de mobiele lanceerbasis verder verschepen naar Bahrein. maken voor een meer represen tatief kabinet," aldus Dini, die er wel aan bij zei dat het grond wettelijk niet mogelijk is om nu al een einddatum voor zijn rege ring vast te stellen. Scalfaro heeft nog niet gereageerd, en het is ook niet waarschijnlijk dat het staatshoofd zich de wet zal laten voorschrijven. Hoewel ook de kwestie van de staatssecretarissen nog proble men kan opleveren, zijn de kan sen dat het kabinet-Dini het ka merdebat volgende week iets ge stegen. Berlusconi's partners, het ex treem rechtse Nationaal Ver bond en het Christendemocra tisch Centrum, hebben daarente gen hun 'neen' tegen Dini ook gisteren weer herhaald. Van onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Franse archeologen hebben in de valleien van de Zuidfranse rivier Ardèche een grot ontdekt met om streeks 300 dieren-tekenin- gen. De grot werd ongeveer 20.000 jaar geleden gebruikt als een soort bedevaartsoord. Volgens minister van Cultuur Toubon gaat het om een grot met net zulke bijzondere schil deringen als in Lascaux of Al- tamira. Sinds de grot definitief is ver laten, zo'n 15.000 jaar geleden, is er niemand meer binnen ge weest. Onder meer om die reden wordt de nog naamloze grot door Franse wetenschappers omschreven als een unieke ont dekking. Op de wanden van de grot is onder meer een panter afgebeeld. foto ap In de grot zijn voornamelijk dieren afgebeeld, onder meer bisons, andere runderen en panters. Ook zijn er tekeningen van wolneushoorns en rendie ren, daaruit blijkt dat het in de periode dat de tekeningen zijn gemaakt extreem koud moet zijn geweest. De nieuwe grot ligt niet ver van het toeristenplaatsje Val- lon-Pont d'Arc. Het is niet de bedoeling dat de grot voor het publiek wordt geopend. Van onze redactie buitenland Grozny - Russische strijd krachten hebben gisteren op nieuw de Tsjetsjeense hoofd stad Grozny zwaar bestookt. Artillerievuur, mortiergrana ten en bombardementen ma ken duidelijk dat er van een bestand, zoals eerder gehoopt en gesuggereerd, absoluut nog geen sprake is. De Russische regeringsvoorlich tingsdienst meldt dat twee Rus sische tankeenheden bij het pre sidentieel paleis van de Tsjetsj eense leider Doedajev zijn gear riveerd. Een van de bataljons is dat van generaal Babitsjev, die op 16 december nog voor de Westerse televisie verklaarde zijn tanks niet tegen burgers te zullen in zetten. Het principe-akkoord dat twee afgevaardigden uit Grozny zei den te hebben bereikt met de Russische premier Tsjernomyr- din, blijkt niet te bestaan. Behalve het geweld in Grozny wijzen ook uitlatingen van de Russische president Jeltsin op de onmogelijkheid van zo'n staakt- het-vuren. Hij sluit uit dat direct wordt onderhandeld met Doeda jev. Jeltsin wil niet praten met 'iemand die genocide pleegt op zijn eigen volk'. Volgens de Russische president, die zegt het volledige commando te hebben over de Russische strijdkrachten in Tsjetsjenië, is de militaire operatie 'binnen af zienbare tijd afgerond'. In Genève ontmoette de Russi sche minister van Buitenlandse Zaken Kozyrev gisteren zijn Amerikaanse ambtsgenoot Chri stopher. Ze verklaarden dat het conflict niet tot een nieuwe Kou de Oorlog zal leiden. „We zijn het er beiden over eens dat niet toe te laten," aldus Kozyrev. Volgens Christopher is Rusland bereid vrije verkiezingen in Tsjetsjenië toe te laten zodat het Tsjetsjeense volk zich kan uit spreken over zijn eigen toe komst. Christopher zegt dat Moskou daarbij wil samenwerken met internationale organisaties en geen bezwaar heeft tegen waar nemers. De Verenigde Staten respecteren het principe van de territoriale integriteit van Rus land volledig, aldus de bewinds man. „Maar we zijn erstig be zorgd over de prijs van de oorlog in de vorm van mensenlevens, het hervormingsproces en Rus- lands positie in de wereld." Kozyrev meldt verder dat Rus land vastbesloten is ervoor te zorgen dat in Tsjetsjenië de vrij heden en mensenrechten worden beschermd. Veel van Jeltsins voormalige bondgenoten hebben Moskou er juist van beschuldigd deze rechten op grove wijze te schenden. De oorlog heeft opnieuw de waarde van de roebel vermin derd. De munt staat nog maar net boven haar laagste koers ooit, die van oktober vorig jaar, toen 1 dollar 3926 roebel kostte. Sinds Russische troepen op 11 december de opstandige Kauka- sische republiek binnenvielen, die zich onafhankelijk had ver klaard van de Russische Federa tie, zijn volgens de Russische organisatie voor de mensenrech ten Memorial al 30.000 mensen omgekomen, onder wie 12.000 Russische soldaten. Moskou houdt het aantal slacht offers aan Russische zijde op vijfhonderd. Door onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Van spanning was natuurlijk geen sprake meer toen de conservatieve pre-> mier Balladur, gezeten achter zijn bureau in het Hotel de Matignon (de Franse versie van het Catshuis) gisteren zijn televisie- en radiotoe spraak begon. Iedereen wist dat de in het blauw gestoken premier in de vijf minuten dat hij zich tot het volk richtte, een einde zou ma ken aan het lange wachten. „Ik heb besloten om mijn kandida tuur te presenteren voor het pre sidentschap van de Republiek," zei hij, geheel in zijn typerende wollige taalgebruik. Daar voeg de hij aan toe, met strak gelaat: „Met emotie stel ik de ernst van mijn besluit vast." De Franse premier zou alleen uit evenwicht kunnen worden ge bracht door nieuwe corruptie schandalen in de politiek (drie van zijn ministers moesten het afgelopen jaar aftreden, een zit al drie maanden in de cel) of een dramatische gebeurtenis. Daar bij kan worden gedacht aan nieuwe vliegtuigkapingen met een minder gelukkige afloop dan de kerstkaping van de Airbus van Air France. Tot die kaping stond Balladur vooral bekend als een weifelend bestuurder. De zeer omstreden hervormingsplannen voor het onderwijs of de instelling van een minimum-jeugdloon trok hij in na massale demonstraties. Ve len in Frankrijk vroegen zich dan ook af of Balladur wel in staat was het hoogste ambt te bekleden. Zijn koelbloedig op treden bij de oplossing van de kaping hebben die twijfels weg genomen. Als we de bijna dagelijks ver schijnende opiniepeilingen mo gen geloven verslaat Balladur al zijn tegenstanders, of beter, hij vernedert ze. Gaullistische tegenstrever en op gewonden standje Jacques Chi rac wordt opzij gezet met bijna dubbele cijfers: 65 tegen 35 pro cent. Een eventuele socialis tische opponent wordt eveneens teruggewezen. Toch moet de 65-jarige Balladur nog enkele hobbels nemen voor dat hij -net als zijn politieke leermeester Georges Pompidou in 1974 - mag verhuizen naar het Elysée-paleis. Zo is daar de concurrent in eigen huis, Chirac. Balladur zal, in tegenstelling tot Chirac, een rus tige campagne voeren. Dat past beter bij zijn karakter. Hij is geen politiek beest als Chirac, die in enkele uren tijd duizenden handen schudt, overal een gevat- Balladur te opmerking maakt en hier en daar wat beloftes doet. Balladur haat het politieke handwerk. De bourgeois Balladur doet het vooral goed in de betere buurten, terwijl Chirac populistischer is. Dat burgerlijke typeert Balla dur. Hij heeft een zeer Brits onderkoeld gevoel voor humor. Emoties zijn hem vreemd. Balla dur had zichtbare afkeer van de omhelzingen die hem onlangs bij zijn reis langs de Franse Antillen ten deel vielen. Hij zag er in zijn op maat gemaakte tropenpak uit als een koloniaal uit de vorige eeuw. De in het Turkse Izmir geboren Balladur kleedt zich slechts in maatkostuums die in Londen worden gemaakt, draagt kardi naalrode sokken uit Italië, blieft een ijsklontje in zijn champagne en houdt op z'n tijd van een goede bolknak. Zijn afgemeten accent past bij die stijl. Politieke tekenaars beelden hem beurte lings af als Grootvizier, Manda rijn, Lodewijk de Veertiende. In het conservatieve kamp krijgt Balladur behalve met Chirac van doen met zwaargewichten als Philippe de Villiers (Mouvement pour la France, een zeer natio nalistische, traditionalistische en anti-Europese beweging) en Jean-Marie le Pen van het ex treem-rechtse Front National. Het is niet onwaarschijnlijk dat het liberale UDF, de andere par tij die de regering-Balladur steunt voor de vorm nog een kandidaat stelt. Ter linkerzijde is de zaak minder duidelijk. Op 5 februari besluit een speciaal congres over de so cialistische kandidaat. Het ziet er naar uit dat drie socialisten strijden voor de kandidatuur van de partij van president Mitter rand. Dat zijn ten eerste oud partijleider en oud-minister van onderwijs Lionel Josifln. Hij wordt naar voren geschoven door de vernieuwers. Maar Jos pin ligt slecht bij de aanhangers van Laurent Fabius. En al hele maal bij Radical, de andere zich progressief noemende partij waar Bernard Tapie de scepter zwaait. Jack Lang heeft dins dagavond voorzichtig laten we ten dat hij wel in de markt is, maar deze wordt gezien als een typische vertegenwoordiger van het 'gauche caviar' (salonsocia- lisme). De kandidatuur van Hen ri Emmanuelli is ook verre van onomstreden. Eind februari moet hij voorkomen voor een rechtbank in het Bretonse Saint- Brieuc in verband met een cor ruptieschandaal. De verdeeldheid in progressief Frankrijk wordt nog eens extra benadrukt door de drie Groene kandidaten. De communisten en de trotzkisten hebben ook een eigen kandidaat. Die grote versnippering binnen links maakt zodoende dat Balla dur het hoogstwaarschijnlijk in de tweede ronde van 7 mei moet opnemen tégen zijn partijgenoot Chirac. Goudschat in piramide ontdekt New York - Archeologen hebben in de piramide van DahsjoJ een goudschat ontdekt van ruim duizend sieraden die van j moeder van de Egyptische koning Sesostris III kunnen zij geweest. Een team van het Metropolitan Museum of Art in Newi York stuitte op de kostbaarheden tijdens onderzoek naar dj architectonische toestand van de piramide van Sesostris III. gj zaten verborgen in een schacht achter een muur, Het graf vjJ zijn moeder Weret was volledig leeggeroofd. De deskundigtJ nemen aan dat de sieraden, kettingen en arm- en voetbanden ujJ ongeveer 1900 jaar voor Christus dateren. (J Juncker nieuwe premier Luxemburg Luxemburg - De nieuwe Luxemburgse premier Jean-Claujj Juncker beschouwt zichzelf als een linkse christendemocia," een 'chrétien de gauche', en een kampioen van de Europese zaak. De huidige minister van Financiën volgt Jacques Santerl als premier op. Juncker, die met zijn 40 jaar de jongste premierl wordt in de geschiedenis van het groothertogdom, zal naarl verwachting niet meer dan kleine wijzigingen doorvoeren in del samenstelling van de twaalf ministers tellende coalitieregerinjl Van christendemocraten en socialisten. Juncker zelf zal, heeft hijf al laten weten, de portefeuille van financiën blijven beheren. Groen licht voor Europese Commissie Straatsburg - Een ruime meerderheid van het Europees parle ment heeft gisteren haar vertrouwen gegeven aan de nieuwe 1 Europese Commissie. De beloftes van Commissievoorzitter San-1 ter voor meer samenwerking en toezicht op de zwakke plekken in zijn team haalden de meeste afgevaardigden over de streep, Van de 578 aanwezigen stemden 416 voor, 103 tegen en 59 j afgevaardigden onthielden zich. Santer en zijn negentien com-1 missarissen, die benoemd zijn voor vijf jaar, kunnen hun! wittebroodsweken echter vergeten, verklaarde socialiste Green, l leidster van de grootste fractie in het parlement. Ze kondigde J aan dat parlementariërs hen het vuur na aan de schenen zullen leggen als ze niet open en betrouwbaar blijken te zijn. Di Pietro gaat belastingfraude bestrijden Rome - Antonio Di Pietro, de openbare aanklager in het I corruptieonderzoek Schone Handen, gaat een nieuw korps van superinspecteurs tegen belastingfraude leiden. Di Pietro nam 1 begin vorige maand demonstratief ontslag nam na systematisch j te zijn tegengewerkt door de regering-Berlusconi. Sedertdien ij hem van verschillende kanten gevraagd om minister en zelfs I premier te worden. Di Pietro heeft dat steeds geweigerd, maar sloot een andere functie in overheidsdienst niet uit. Het door de pas afgetreden minister van Financiën Tremonti gestichte inspectoraat, dat Di Pietro gaat leiden, moet controle uitoefenen op het handelen van de fiscale politie en andere ambtenaren. Algerijnse regering verwerpt akkoord Algiers - De Algerijnse regering verwerpt het akkoord dat dc I belangrijkste politieke partijen vrijdag in Rome hebben gesloten om tot een oplossing van de crisis te komen. „Het Contract van I Rome was niet hetgeen wjiar Algerije op zat te wachten. Het allegaartje dat men in dit zogenaamde contract brengt, verwer-1 pen wij in grote lijnen en in detail," zei regeringswoordvoerder I Attaf gisteren. In een communiqué werd de bijeenkomst in I Rome verder afgedaan als een 'poging tot inmenging in de interne aangelegenheden van Algerije'. Paus in Austrabë aangekomen Sydney - Paus Johannes Paulus II is gisteren in Australië I aangekomen voor het derde deel van zijn elfdaagse reis door het Verre Oosten. Hoogtepunt van zijn driedaagse bezoek aan het land is de zaligverklaring, vandaag, van de Australische reli gieuze Mary MacKillop. De geplande zaligverklaring van MacKillop (1842-1909) heeft de discussie over vrouwelijke priesters in de Australische Rooms-Katholieke Kerk doen op laaien. MacKillop was oprichtster van de eerste Australische congregatie van vrouwelijke religieuzen, de Zusters van Sint Josef. Zij is een voorbeeld voor vrouwen in de kerk die voord wijding van vrouwelijke priesters pleiten. Wegens haar 'te onafhankelijke opstelling' is MacKillop in 1887 geëxcommuni ceerd. Een half jaar later nam de kerk de Australische echter weer in haar gelederen op. Kroatië bbjft bij beëindiging VN-mandaat New York - Kroatië blijft erbij dat het mandaat voor VN- blauwhelmen op zijn grondgebied niet kan worden verlengd, is gisteren bekendgemaakt. Het huidige mandaat loopt af op 31 maart. De Kroatische minister van Buitenlandse Zaken Granic heeft schriftelijk aan de voorziter van de VN-Veiligheidsraad laten weten dat de VN-militairen niet langer welkom zijn in Kroatië. De secretaris-generaal van de VN, Boutros Ghali, en de Veiligheidsraad verzochten Zagreb dinsdag nog dringend de 15.000 VN-militairen ook na maart op Kroatisch grondgebied te laten blijven. Zuid-Afrika: Geen amnestie ministers Pretoria - De Zuidafrikaanse coalitieregering is gisteren tot de conclusie gekomen dat er nooit een algemene amnestie aan twee ministers en 3500 politie-agenten is verleend. De betrokkenen beweerden dat hen was toegezegd dat zij niet zouden worden vervolgd voor mogelijke politieke misdrijven, begaan tijdens het apartheidsbewind. Vorige week maakte minister van Justitie Dullah Omar bekend dat in de weken voor de eerste algemene verkiezingen in april vorig jaar, duizenden mensen in het geheim amnestie hadden gevraagd en gekregen. Zijn verklaring veroorzaakte toen grote politieke opschudding. Het ANC, de partij van president Mandela die in de coalitie domineert, beschuldigde de voormalige blanke regering van president De Klerk van het verdoezelen van racistische misdrijven. Reizigers uit Irak hebben dat gemeld. De executies zouden op 7 januari hebben plaatsgevon den. Onder de militairen die door een vuurpeloton werden ge dood was het vermeende brein achter de samenzwering, lucht- machtgeneraal Mohammed Ma- thlum al-Deleimi. Het verhaal van de reizigers, van wie een nauwe banden heeft met hoge Iraakse autoriteiten, volgde op berichten van het Iraanse persbureau IRNA dat een poging om Saddam en zijn oudste zoon Odai om te brengen eerder deze maand was verijdeld. Het plan van de samenzweerders zou zijn geweest om de 30-jarige Odai op 5 januari in een hinder laag te lokken, terwijl hij op weg was van Bagdad naar Saddams Van onze verslaggever Breda - In de Chinese stad hai moet binnen drie jaar ee lands thema-park' verrijzei miljoenen bezoekers kenni nen maken met de Nedei cultuur en economie. Initió mer is het Bredase burea stads- en regio-ontwikkelii Waes.berghe bv. Volgens G. van Waesberghe, d van het bureau, is inmiddels met het ministerie van Econ Zaken een haalbaarheidsstud (/an onze verslaggever Amsterdam - Fokker dreig lijden, als het bedrijf ni maatregelen op tafel komt. De doelstelling om in 1996 wins te maken staat onverkort over eind. Dat zei een woordvoerde van Fokker gisteren. De vlieg tuigbouwer heeft de afgelopei twee jaar al een verlies van to taal bijna een miljard guldei geleden. Ook na de nieuwe sane ring moet een behoorlijk verlie waarschijnlijk worden geacht. Het Duitse blad Stern berichtt gisteren dat Fokker dit jaar ee verlies tegemoet gaat van 300 to 400 miljoen mark. Stern steld dat moeder Daimler-Benz vi Dasa een miljard gulden in Fok ker moet steken om de Neder landse vliegtuigbouwer overeini te houden. Fokker spreekt di getallen tegen. De woordvoerder zei het verha; Van onze correspondente Rotterdam - De Onderne mingsraad van de Schiedan se scheepsreparatiewerf Wil ton Fijenoord (WF) en de In dustriebonden FNV en CN\ hebben woedend gereageere op de aankondiging van WF-directie dat het aanta arbeidsplaatsen vermoedelijl met ongeveer 250 zal wordei gereduceerd. Een deel van dat verlies ka worden opgevangen door na tuurlijk verloop, maar de diree tie gaat ervan uit dat aan ge dwongen ontslagen niet te ont komen is. Ondernemingsraads voorzitter H. Zagwijn is voor; kwaad dat de directie onzekei heid laat bestaan over het aant; gedwongen ontslagen en getalle noemt zonder het lang verwacl te bedrijfsplan voor een afge slankte scheepswerf te presente ren. De Ondernemingsraad heeft directie tot volgende week din; dag de tijd gegeven dat in c maak zijnde bedrijfsplan te pi bliceren. „Als het er dan nog ni is gaan we terug naar de jar; '80," zo klinkt het dreigen Toen namen werknemers h heft zelf in handen, WF wei bezet maar het werk bleef doo gaan. Aanleiding toen was h besluit van de toenmalige reg ring om geen exportvergunnii te verlenen voor levering v; onderzeeërs aan Taiwan, waa door WF in problemen kwam. Nu valt die strijd niet te levere De scheepsreparatiesector Noordwest-Europa heeft laatste jaren te maken scherpe concurrentie vam Oost-Europa. Ondanks de kou sanering in de jaren '70 en '80 er nog steeds sprake van overc Pariteit. Nicosia - In Irak zijn twee weken geleden twintig officier®1 van luchtmacht en landmacht geëxecuteerd, omdat ze e® aanslag op Saddam Hussayn, zijn familie en topfunctionaris' sen uit zijn regering zouden hebben beraamd. presidentiële vakantieverblijf11! al-Ramadi, 160 kilometer weskj lij ker. Odai zou al onderweg zij n f weest op het moment dat veil'f'l heidsagenten van Saddam de s''| menzwering ontdekten en '"'j scheidene samenzweerders «f I ten te arresteren in het vakanWj oord. Ze namen telefonisch co'J tact op met de limousine «s I Odai en zeiden hem terug keren naar Bagdad. In de tweede fase van het coUKI plan zouden gevechtsvliegt#1J gen, bestuurd door onder an dj ren veteranen uit de oorlog f Iran van 1980-1988, de begra nisstoet van Odai bombarden- om Saddam en zijn naaste mef werkers te doden. Van onze verslaggever Breda - Goud geld verdi Bredase gebroeders B. en Jelgersma en Berben's Efi toor uit Susteren met het en helpen van vermogende In tweeëneenhalf jaar tijc provisies voor transacties circa twee miljoen gulden o Dus is het wel logisch dat me opbreken van hun samenw band oorlog is uitgebroken ov van wie de klanten nu eigenlijl President mr. J. Leijten van rechtbank mag daar volgend oordeel over geven aan de h; kort geding, dat gisteren vooi de. Daarin eiste Berben dat de Albada Jelgersma en hun Bu: drijven voorlopig de oude i Berben niet meer benaderen. Ie van stevige boetes en me Waar een voorschot van een geleden schade, fe raadslieden schilderden h

de Stem | 1995 | | pagina 8