VARA 'Betuwe-lijn komt er niet' wil rechten verdachten uitbreiden Sorgdrager I )e^re|Hd ms v? 'Toename misdaad is schijn' Trage student wegzenden van universiteit1' Vermeend wil vlucht pensioengeld stoppen Kok trekt de stoute schoenen aan 'Werkwillige chauffeurs BBA niet laten uitrijden' li/let de dood voor ogen BINNENLAND Het vernieuwde VARA TV MAGAZINE voor 15 gulden tot 1 juli Graaft net even dieper Ontslag voor sjoemelende croupiers BINNENLAND KORT Politie zoekt naar veroorzaker olievlek Popfestival Kralingse Bos afgeblazen AID voorkomt illegale uitvoer varkens Drie ton verduisterd bij universiteit Verdachte aanslag Overdinkel vrij DESTEM Gelderse gedeputeerde concludeert na gesprek met staatssecretaris: COMMENTAAR 1995X61 pESTEM DONDERDAG 19 JANUARI 1995 A3 'Goedemorgen beste luisteraars van Omroep Brabant, we staan hier in alle vroegte bij de halte van lijn 118 en we vragen wat willekeurige voorbijgangers wat zij vinden van de busstaking van vandaag. Mevrouw... mevrouw, mag ik u wat vragen...' 'Vroag mar gerust 'or, meneer.' 'Wat vindt u van de busstaking...' 'Joa, 't is 'ier un durp ee. D'r kommen hier mar drie bussen per dag en in 't wiekent immoal gin, dus veul missen doeme eigelijk nie ee... 'Maar voelt u hier zich dan vandaag niet extra geïsoleerd?' 'Neeje, immoal nie eigelijk, we gaan ommes nooit mee d'n bus, want meepessant da de 'ier op de bus mot wachten, hedde tijd genog om te voet een Bredoase reis te maoke.' 'Ge ken da ok aon d'n bus zien 'ee, d'r zit nooit 'meins in, alin sogges en saves hedde wa van die schooljong die d'r mee mee gaon. Mar ik mot nou deur, want aanders is 't brood bij d'n bakker uitverkocht. 'Bedankt mevrouw. Ja luisteraars, zo hoort u hoe een klein dorp getroffen kan worden door een busstaking en hoe dat leeft onder de bevolking. Ik geef nu terug naar de studio in Breda, want daar zit onze weerman klaar.' 'Goeiemorgen beste luisteraars, mijn weerspreuk voor vandaag luidt: Rijden 's ochtends de bussen niet, dan is er 's avonds regen in het verschiet. MERIJN 1945-1995: twee persoonlijke VARA-documen- taires over oorlog onverschilligheid Plus: H.J.A. Hofland over het mega-herdenken Damesgesprek: Annemarie Oster ontmoet Marjan Berk De magie van Walter Matthau Columns van Witteman, Büch, Midas J. D. Kroeske Alle programmagegevens (plus filmtips) Los 2 gulden Bel voor dit uitge sproken interessante aanbod (035) 711911 TV-MA6* AZLIN& VERVOLG VAN VOORPAGINA Couwenberg verwacht dat de BBA zelf zo verstandig zal zijn om werkwilligen te adviseren niet uit te rijden. „Om te begin nen voorkom je daarmee span ningen binnen je bedrijf, boven dien koop je er als BBA niets voor, want met een handjevol chauffeurs kun je toch geen fat soenlijke dienstregeling onder houden. Dus vergroot je de chaos nog meer door incidenteel een bus op pad te sturen." Districtsmanager P. Siliacus van Rotterdam (anp) - De direc tie van het Holland Casino in Rotterdam heeft drie croupiers op staande voet ontslagen wegens fraude. Zij lieten bij het spel black jack de eerste kaart stiekem zien aan twee spelers. Daardoor konden die vaker winnen. Beide bezoekers krijgen vijf jaar geen toe gang tot alle Holland Casi no's in Nederland. De be- drijfsbeveiliging ontdekte de fraude met camera's die boven de speeltafel hingen. Geregeld was op een moni tor te zien hoe de croupiers de eerste kaart even lieten zien aan één of twee vaste spelers. Volgens de croupiers was de fraude bedoeld als vrien dendienst aan de spelers. Zelf zouden er niets aan hebben verdiend. de BBA zei gisteravond niet te kunnen zeggen wat de BBA wer kwilligen vanmorgen aanraadt. „Dat zal mede afhangen van het aantal werkwilligen en hoe groot dat is weten we pas bij het begin van de ochtenddienst bij de re mises zelf." De FNV heeft 6500 leden in het streekvervoer, het CNV 2500. In totaal werken er 14.000 chauf feurs, technici en kantoorperso neel in het streekvervoer. Het principe-akkoord tussen VSN en de Vervoersbond CNV garan deert de werkgelegenheid tot 1 juni 1996. Dat is een jaar langer dan tot nu toe het geval is. De leeftijd voor vervroegd uit treden (vut) blijft 60 jaar. VSN betaalt de 14.000 werknemers de volledige prijscompensatie, 2,25' procent, uit. Het voorlaatste bod van de werkgevers was 1,8 pro cent. Over het meest omstreden element, de flexibilisering van de werktijden, is afgesproken dat de directie van een vervoer bedrijf voorstellen daarover moet voorleggen aan de onder nemingsraad. Die heeft instem mingsrecht. Onderhandelaar D. van der Heem van de Vervoersbond FNV spreekt smalend van 'een poen- contract'. „Alle eisen van de werkgevers over flexibiliteit zijn recht overeind gebleven." Reizigers moeten bij de vervoer bedrijven een schadevergoeding claimen. Dat advies geeft Rover, de vereniging reizigers openbaar vervoer, aan potentiële gedu peerden. De chauffeurs van het busbedrijf OAD uit Holten mogen vandaag met hun collega's elders in het land meedoen aan de staking. Lauwersoog - De waterpolitie is een zoektocht gestart naar een vrachtschip dat mogelijk verantwoordelijk is voor de illegale olielozing waarvan afgelopen week duizenden vogels op de Noordzee het slachtoffer zijn geworden. Het verdachte schip is volgens de politie onderweg naar Polen. De Duitse politie heeft het verzoek gekregen het schip op te sporen. De olie heeft een slachting aangericht onder de zeevogels die aan de Nederlandse kust overwinteren. Rotterdam - Het meerdaagse popfestival dat in juli in het Kralingse Bos in Rotterdam zou worden gehouden in het kader van de viering van 50 jaar bevrijding, gaat niet door. B en W blazen het festijn af omdat de deelgemeente Kralingen-Croos- wijk blijft weigeren mee te werken uit vrees voor overlast. Het driedaagse evenement zou precies 25 jaar na het beroemde popfestival van Kralingen plaats hebben. Rijsbergen - De Algemene Inspectiedienst van Landbouw heeft gisteren een illegaal transport van varkens tegengehouden tijdens een controle bij de grensovergang Rijsbergen. Een varkensvervoerder uit Oss kon niet de juiste gezondheidscertifi caten overleggen van zijn lading van 128 slachtzeugen. Boven dien bleken 18 dieren kreupel of gedeeltelijk verlamd. De AID heeft tegen de chauffeur proces-verbaal opgemaakt. De dieren waren afkomstig van een varkenshandel in Roosendaal. Hun eindbestemming was Sint Niklaas (België). De wrakke dieren zijn afgemaakt. De overige zijn vervoerd naar de slachterij. Utrecht - Bij de faculteit Letteren van de Universiteit Utrecht is vorig jaar 300.000 gulden verduisterd. In verband hiermee heeft de politie een medewerker van de afdeling financieel-economi- sche zaken in hechtenis genomen. Hij droeg contant niet af en nam ten onrechte bedragen op bij de centrale kas. Het gesjoemel was gecamoufleerd door boekhoudkundig geschuif met posten. Overdinkel - Een 33-jarige verdachte van de aanslag op de woning van een Bosnisch gezin in Overdinkel (gemeente Losser) is vrijgelaten. De rechter-commissaris in Almelo heeft daartoe besloten. Er zijn te weinig verdenkingen tegen de man om hem nog langer vast te houden. De bewaring van de andere verdachte, een 25-jarige man uit Overdinkel, is wel verlengd. De twee zijn het afgelopen weekeinde aangehouden, omdat ze met een buks zouden hebben geschoten op het huis van de Bosniërs. Het gezin bleef ongedeerd. HONDA. XN Comfort 1.4 5-deurs. Max. voordeel f 3.360,- al f 15.000,-. Zodat u -na de dt zonder rente te betalen of le aanbetaling lost u meestal auto in te ruilen, leel op de 106 en 306 bedraagt Dus op de 106 Accent en Kortom, zet uw antwoord je dichtstbijzijnde HRfl n de Gouden Gids. KSBiB PEUGEOT EEN PRESIDENT zit vooraan, zegt de letterlijke vertaling van het oorspronkelijke latijnse woord. Alle ogen zijn op hem gericht. Hij is zodoende niet alleen bekleed met macht, maar tevens vader en •oorbeeld van de natie. Wie president wil worden, moet daarom meer dan politicus zijn. Hij moet het karakter hebben van een symbool. Voor wie Frangois Mitterrand wil opvolgen, wordt het dubbel moeilijk. Een Franse president heeft sinds De Gaulle een belangrijke stem in politiek en bestuur, maar is ook door het voorbeeld van de grote generaal het ijkpunt van Frans zelfbe wustzijn en moreel besef. Mitterrand heeft dat, hoe veel kritiek er ook op zijn politieke stellingnames geweest moge zijn, in de nadagen van zijn carrière volledig waargemaakt. Niet alleen doorstaat hij met veel stuur manskunst een nieuwe periode van cohabitation - een tegenstel- ™9 in politieke kleur tussen president en regering - en bewijst mi dus dat er bij alle verschillen van mening vrede kan heersen jn het nationale huisgezin, ook in zijn voor Fransen ongebruikelij ke openheid toont hij zich een groot man. Mitterrand heeft zijn landgenoten zelf van de ernst van zijn ziekte op de hoogte gebracht en hen geïnformeerd over de vooruitzich ten. Van president Pompidou, een van zijn voorgangers, wisten OeFransen niet meer dan dat hij aan een steeds terugkerende en netwerken belemmerende verkoudheid leed. Pas bij zijn overlij den vernamen zijn onderdanen wat er precies aan de hand Seweest was en dat zij in feite een lange tijd slechts in de naam ven de president geregeerd waren. Dat de president met de dood voor ogen niet opgeeft en van de ™tste zon gaat genieten, dwingt groot respect af bij zijn 'Oodgenoten. Dat hij daarenboven in het zicht van de haven schoon schip maakt en er geen bezwaar tegen gemaakt heeft dat 2jin dubieuze Vichy-oorlogsverleden bekend geworden is, neemt sjn landgenoten nog meer voor hem in. Vichy is in het land van jte Maquis een onverwerkt trauma. De bekentenissen van Mitterrand maken het begin van een verwerking mogelijk, netzelfde geldt voor Mitterrands openheid over zijn overspelige natuur. In Frankrijk gelden maïtresses en buitenechtelijke kinde ten niet als een groot bezwaar voor een aanzienlijke loopbaan, men hoort er wel over te zwijgen. Dat de president deze folklore ooorbrpekt en open kaart speelt, maakt hem in de ogen van zijn «nagenoten alleen maar respectabeler. opvolger van Mitterrand wacht een bijna onmogelijke taak. omen wonder dat eerste minister Edouard Balladur bij zijn Kandidaatstelling een relatie probeerde te leggen met het groot ste voorbeeld van de Vijfde Republiek, generaal De Gaulle. Miiadur heeft echter geen slechte papieren voor het nationale ^osohap. Hij is de andere vredelievende partner in de "habitation. Hij straalt saaiheid, degelijkheid en gezeten burger- chap uit. Zijn gedrag is dat van een pater familias die alle Problemen met bedachtzaamheid, maar zonodig ook met onver wachte kordaatheid - zie zijn oplossing van de kerstkaping - 'ert. Balladur aan het hoofd van Frankrijk is voor de meeste - een geruststellende gedachte: een zuinige maar tegelijk sialt USte 'e'c'er d'e liever overlegt dan met de vuist op tafel "Jladur voor Europa de gelijke kan zijn van Mitterrand is nog weidelijk. Op het gebied van de buitenlandse politiek en de s °Pese eenwording heeft hij zich, vanwege het presidentiële ranrfe-rnnauwelijks kunnen laten horen. Of hij als Mitter- Parl m 2'^n Indrukwekkende zwanezang voor het Europese I niaa1ment "0n P'e'd°°' durft te houden voor Franse grandeur, natia tegeli'k ook voor de culturele identiteit van de kleinere aev Sn ta'en' dij openlijk durft te waarschuwen voor de onrtr^L van nationalisme en of hij het Europese parlement de Eerdt t)ur^ mee te 9even niet alleen de vrede in Europa te dekn n maar ook te bewaren en waar nodig te stichten, moet amende verkiezingscampagne uitwijzen. TELBAAR LAGE PRIJS? NDOM, EEN TOERBN- EEN IN DELEN NEER DEN? KOM DAAROM VOOR U RIJKLAAR. HONDA ZIJN. y3nonze Haagse redactie jen Haag - De schijnbare forse stijging van de crimina- jteit de afgelopen tien jaar Ijjn vooral worden toege geven aan het feit dat Beer mensen aangifte doen en de politie deze aangiften „ok beter registreert. De wer kelijke criminaliteit is sinds 1984 slechts in geringe mate gestegen. jat concluderen het Weten schappelijk Onderzoek- en Do- minentatiecentrum van het mi nisterie van Justitie en het Cen tsaal Bureau voor de Statistiek u een gezamelijk onderzoek „aar de criminaliteit in Neder land. De onderzoekers hebben de sta tistieken van politie en justitie vergeleken met de gegevens uit slachtoffer-enquêtes. Aan de hand daarvan kwamen ze tot het wassende' inzicht dat een aanzienlijk deel van de stijging bh de geregistreerde criminali teit veroorzaakt is door een toe name van het aantal delicten dat geregistreerd wordt en dus niet goor een toename van de werke lijke criminaliteit. In 1980 werd maar 16 procent van het aantal aangiften door de politie ook als zodanig geregistreerd; in 1992 »s dat in 24 procent het geval. Geweldsdelicten Volgens de onderzoekers ligt de oorzaak van deze 'opvallende' trend bij het feit dat aandacht voor criminaliteit bij het pu bliek, de media en de politiek sinds de jaren tachtig flink is toegenomen. Dit heeft tot gevolg gehad dat mensen sneller aangif te doen en de politie consequen ter daarvan proces-verbaal op maakt. De onderzoekers maken een uit zondering wat betreft gewelds delicten. Met name het aantal diefstallen met geweld, bedrei gingen en afpersingen nemen liet alleen op papier, maar ook in werkelijkheid toe. Maar dit kan ook komen doordat crimine le daden nu vaker als geweldda dig worden geboekstaafd. Tas- proof bijvoorbeeldkwam vroe ger vaak gewoon als 'diefstal' in de boeken. Van onze Haagse redactie Den Haag - Minister Sorgdrager (Justitie) vindt dat een verdachte eer der het recht moet krijgen om getui gen ter verdediging te laten horen en contra-expertises te laten uitvoeren. Volgens de minister is dat van belang nu de bevoegdheden van politie en justitie tijdens het vooronderzoek drastisch zijn uitgebreid. Dat blijkt uit een wijziging op het wets voorstel voor het gerechtelijke vooron derzoek dat Sorgdrager gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De minis ter corrigeert hiermee haar voorganger Hirsch Ballin. Die had de uitbreiding van de rechten voor verdachten uit het oor spronkelijke wetsvoorstel geschrapt. Op dit moment heeft een verdachte voor dat het besluit is genomen of hij wordt vervolgd bijna geen rechten. Sorgdrager vindt echter dat een verdachte al aan zijn verdediging moet kunnen werken als hij 'redelijkerwijs' kan verwachten dat hij vervolgd zal worden. De minister wil daarom de verdachte al voor de eerste rechtszitting de kans geven getuigen te laten horen. Ook vindt ze dat de verdachte al in het vooronderzoek de rechter-commissaris moet kunnen vragen onderzoeken te verrichten die ontlastend materiaal boven tafel kunnen brengen. Volgens de minister krijgt een verdachte op deze manier de gelegenheid zich goed te verdedigen. Ook kan hij dan invloed uitoefenen op de beslissing van het Open baar Ministerie om al dan niet tot vervol ging over te gaan. De minister ziet ook voordelen voor het verloop van de rechts zaken. Ze verwacht minder vertraging tijdens processen omdat de verdachte al voor de zitting met bewijzen zal aanko men die zijn onschuld moeten aantonen. Met name de politie en het Openbaar Ministerie hebben kritiek op het voorstel van Sorgdrager. Ze vinden het niet 'pas send' dat een rechter-commissaris al te genonderzoek gaat verrichten voordat een verdachte officieel in staat van be schuldiging is gesteld. Hierdoor komt de onafhankelijkheid van de officier van justitie die moet besluiten of de verdachte vervolgd wordt onder druk te staan. Poli tie en OM denken ook dat de verdachte zijn nieuwe rechten zal misbruiken en zal proberen te achterhalen of er tegen hem een opsporingsonderzoek loopt. Volgens Sorgdrager wordt het Openbaar Ministerie echter helemaal niet gehinderd als de rechter-commissaris op verzoek van de verdachte een getuige hoort. Het onderzoek van de rechter is niet gericht op de vervolging en kan de beslissing van de officier van justitie 'hooguit' beïnvloe den. Economische ramp Een streep door het Betuwerou te-plan is volgens de gedeputeer de een economische ramp voor Gelderland. De Gelderse com missaris van de koningin Ter louw gaat binnenkort naar Den Haag om te trachten, de lijn te 'redden'. Premier Kok trekt plastic overschoenen aan bij de varkensfokkerij van de familie Kersten in het Limburgse Panningen. Óm zijn pak voor vuiligheid te behoeden, draagt hij al een plastic overjas. Kok, die gisteren een werkbezoek aan de provincie bracht, liet zich op de boerderij onder meer inlichten over de ammoniak- en mestproblematiek. De premier werd in Limburg overstelpt met wensen. De tuinders in Noord-Limburg eisen een betere regeling voor seizoenarbeiders in de asperge- en aardbeienteelt. Burgemeester Pleu- meekers van Heerlen deed een dringend beroep op Kok, het verlies van 2.500 arbeidsplaatsen bij de rijksdiensten in de regio Heerlen te compenseren. Hij eiste tenminste 1.650 vervan gende arbeidsplaatsen. FOTO ANP Van onze Haagse redactie Amersfoort - Universiteiten moeten de mogelijkheid krij gen hun studenten zowel na het eerste als het tweede cur susjaar strenger te selecteren. Selectie aan de poort, vóór aanvang van de studie, wij zen de universiteiten af. Dat stelt een commissie onder leiding van prof. dr. De Moor. De oud-rector magnificus van de Katholieke Universiteit Brabant onthulde gisteren op een jubi leumconferentie van de tienjari ge Vereniging van Samenwer kende Nederlandse Universitei ten in Amersfoort de hoofdlijnen van het plan van de commissie, die zich buigt over de vernieu wing van het hoger onderwijs. Over enkele weken verschijnt het definitieve rapport van deze werkgroep. De Moor wil dat alle studenten hun propaedeuse-examen bin nen twee jaar halen. Zo'n 7 pro cent van de studenten doet lan ger dan twee jaar over dit exa men. Daarnaast pleit hij voor een tweede 'seleetiedrempel', na het tweede cursusjaar. Studen ten die na drie jaar hun tweede cursusjaar nog niet gehaald heb ben, moeten hun studie staken. Wel krijgen zij een getuigschrift. Staatssecretaris Nuis (Onder wijs) voelt niets voor dit laatste voorstel. „Heeft de maatschappij behoefte aan studenten die na twee jaar een 'diploma' ontvan gen waaruit vooral blijkt dat ze niet echt in het wetenschappelijk onderwijs meekunnen?" vroeg Nuis zich gisteren hardop af. Nuis was het wel eens met De Moor dat universiteiten in de toekomst kleiner zullen worden. De hogescholen daarentegen zul len groeien. Zij zullen meer en meer 'nieuwe, kortere, intensief begeleide en praktijkgerichte opleidingen' als alternatief voor universitaire studies moeten gaan aanbieden, voorspelde de staatssecretaris. Voorzitter Rinnooy Kan van het Verbond van Nederlandse On dernemingen (VNO) is evenals de universiteiten tegen 'selectie aan de poort', maar vindt het voor stel van De Moor nog niet streng genoeg. „Het VNO vindt selectie na twee jaar studeren te laat. Dat moet al in de loop van het eerste studiejaar gebeuren." Hij is voorstander van een grotere verscheidenheid in het hoger on derwijs, maar dat mag zeker niet leiden tot nog meer opleidingen. Volgens Rinnooy Kan moeten 100 verschillende opleidingen op universiteiten en honderd oplei dingen in het hoger beroepson derwijs volstaan. Nu telt het ho ger onderwijs liefst 700 opleidin gen. Niet alleen het VNO komt een dezer weken met een rapport over de toekomst van het hoger onderwijs, maar ook de Weten schappelijke Raad voor het Re geringsbeleid presenteert op korte termijn zijn visie. Prof. dr. Adriaansens, lid van de WRR, lichtte gisteren een tipje van de sluier op. De Raad kiest voor een stapsgewijze verbetering van het hoger onderwijs, en wijst net als universiteiten en de studenten een drastische hervorming af. Van onze Haagse redactie Den Haag - Staatssecretaris Vermeend van Financiën wil met België tot afspraken komen om het fiscaal aantrekkelijk overhevelen van pensioengelden naar dat land te beëindigen. Daarvoor is een aanpassing van het belastingverdrag met België nodig. Het belastingverdrag met België staat toe dat pensioenen die in Nederland worden opge bouwd in België (het zogenaam de woonland) worden 'genoten'; dat is fiscaal veel aantrekkelij ker. België wil het overleg met Ver meend gebruiken öm een oplos sing te vinden voor de fiscale positie van de Belgische grensar beiders die in Nederland wer ken. Door veranderde Neder landse wetgeving betalen de grensarbeiders sinds enkele ja ren dezelfde premies als Neder landse werknemers. Een onpret tige bijkomstigheid voor de grensarbeiders is dat zij meer premies betalen dan hun landge noten die in België werken. Ne derland is bereid om hiernaar te kijken. Het overleg dat Vermeend van daag met de Belgische minister van Financiën Maystadt over de pensioenvlucht en de grensarbei ders zou hebben, is uitgesteld. Maystadt is verhinderd omdat hij in het Belgische parlement moest verschijnen. Van onze verslaggever Rozendaal - De komst van de Betuwelijn zoals die was gepland, is vrijwel uit te sluiten. Het is zelfs zeer de vraag of de goederenspoorlijn van Rotterdam naar de Duitse grens in welke vorm dan ook (verdiept dan wel ondergronds) nog wordt aangelegd. komende maandag, van het rap port van de commissie-Hermans aan minister Jorrtitsma van Ver keer. De studiegroep heeft op verzoek van het kabinet een onderzoek verricht naar de wenselijkheid en haalbaarheid van de Betu weroute en alternatieve vervoer smogelijkheden. Financiering Voerman veronderstelt dat het kabinet van de commissie-Her mans het advies krijgt af te zien van de miljardeninvestering in de Betuwelijn en zijn aftakkin gen. De aanleg van de Betu weroute (kosten minimaal 7,4 miljard) strandt zijns inziens al leen al op de financiering. Brabantroute „Het accent in de rapportage van de commissie-Hermans lijkt te komen op een betere benut ting van de bestaande spoorlij nen. Voor de afwikkeling van de goederenstroom in zuidelijke richting lijken de IJzeren Rijn en de Brabantroute (via Breda, Til burg en Eindhoven - red.) in beeld te komen. In noordelijke richting veelal over bestaande spoorlijnen, zoals Arnhem-De- venter. Dat is een forse ingreep in de woonsfeer van een groot aantal inwoners van Gelder land," aldus Voerman. Dat zou, als hij gelijk krijgt, ook voor Brabant kunnen gelden. (ADVERTENTIE) Dat heeft de Gelderse gedepu teerde voor Economie, G. Voer man, gistermiddag in Rozendaal verklaard na overleg met staats secretaris A. van Dok-van Weele van Economische Zaken. De Commissie Betuweroute on der leiding van de Friese com missaris van de koningin L. Her mans zal volgens Voerman de regering adviseren definitief af te zien van een nieuwe spoorlijn voor goederenvervoer. Persoonlijke indrukken Voerman komt tot deze conclu sie op basis van 'persoonlijke indrukken, gegevens uit werkbe zoeken en uit hoorzittingen van de commissie-Hermans'. Het pleidooi van de Vlaamse regering voor opknappen en her openen van de 'IJzeren Rijn' (de oude goederenlijn van Antwer pen naar Duitsland) heeft hem in deze gedachte gesterkt. Zowel Antwerpen als Rotterdam zouden in de Vlaamse visie van de IJzeren Rijn gebruik kunnen maken. Alternatieven De gedeputeerde neemt alvast een voorschot op de presentatie,

de Stem | 1995 | | pagina 7