degenheid p Milieupark niet helemaal gratis Alleen maar winnaars in kwestie bestemmingsplan Boschkapelle DE STEM OM ©ER Dl N^vRREMK^® U, DAG klapper PLAATSELIJK nieuws Deurzakkers en Peter Koelewijn toppers op bal Gemeente Hulst streeft naar meer hergebruik van afvalstoffen ZEELAND C2 particulieren frger Gefeliciteerd sen ha ar. Bert Ligthart Johan, Rik, Dennis, Irene en Monique Olga 75 jaar Nü voor Nü voor Nü voor Nü voor Nü voor Bouw/Varia betaalgemak. Hug en veilig! |;an onze verslaggever Raad van State beoordeelt vergunning ontgronding aan bedrijf uit Biervliet J»uis in de krant lensen over de vloer. editie zeeland Toneelvoorstelling te Nieuw-Namen Jongeren Amnesty houden twee informatiedagen Bouw- en Houtbond Vogelwaarde vierde 75-jarig jubileum Nieuw-Namen kRI 1995 9ESTEM DONDERDAG 19 JANUARI 1995 ens, bedankje, jubileum, e, huwelijk, verloving, ling, prestatie, examen, [Abraham enz. per kolom 0,65 incl. BTW, Irote regel verplicht. Ito of afbeelding, lx 40 mm 26.- incl. BTW. I tarieven op aanvraag. Irden niet geretourneerd. 1236882 of geef uw tekst pór plaatsing af bij één van Iren. Schriftelijke opgaven ■uitend geaccepteerd, indien ps bekend zijn, ook indien uw laling bijgevoegd is. In ons het recht voor teksten laf van redenen te weigeren, ever klachten bereiken over de fekst behoudt de uitgever zich I voor om de naam van de Igever bekend te makerx unen in Breda, Rob Scheermakersj lees Monteban in Breda. nu een Kabi Echt waar 38 jaar. ■H Mensen blijf tussen 9 i binnen,' want gaat met haar 1e rij beginnen. Fam. Barel Fam. Flaverkamp. oma, hda. Het is echt waar onze oma wordt Proficiat van Alex en Sylv Claudia en Ronald, Mara en Loes, Debby, Linda, Michiel, Anke, Michel, Lennert en Jannick. Toiletkast Pagode HIliBERT^J" Met verlichting. In wit. Drie spiegeldeuren en 2 laden. Afmeting 66 x 59 x 19 cm. Van 185.- Gelakte plinten Afmeting 9 x 46 mm Per meter Van 2.35 Vuren planken Prijs per meter: 19 x 145 mm voor 4.25 19 x 95 mm voor 2.60 19x70 mm Van 2.60 M i Vuren ruw Afmeting 50 x 75 mm. Per meter Van 3.50 Vuren ruw Afmeting 16 x 50 mm Per meter Van 1.05 ■(an onze verslaggever (Vogelwaarde - De gemeente Lontenisse, landbouwer J. Ilruyman en het Land bouwschap vinden alle drie liat ze 'gewonnen' hebben in lje kwestie rond de herzie- [jng van het bestemmings- Ijlan Boschkapelle in Vogel- I vaarde. Ze leiden dat alle- il af uit dezelfde uit- J spraak van de Raad van Sta- De zaak draait rond de ontwik keling van een gebiedje aan de Bossestraat in Vogelwaarde voor de bouw van bungalows. De ge meente beslot daarvoor het be stemmingsplan te herzien. Daar op kwam reactie van landbou wer J. Truyman, gesteund door het Landbouwschap. Truyman meende hij in zijn agrarische activiteiten belemmerd zal wor den, omdat de woningen wel erg dicht bij zijn bedrijf komen. Daarnaast vreesde hij voor hoge kosten te komen. Die kosten moest hij overigens toch al maken in verband met een herziening van zijn hinder wetvergunning. Bovendien staan er lang woningen dicht bij zijn bedrijf. De gemeente Hontenisse besloot in de herziening van het bestem mingsplan het etiketje 'agra rische bestemming' van het ei gendom van Truyman af te ha len. In plaats daarvan kwam de bestemming 'bedrijven' met sub bestemming 'opslag'. Dat laatste ingegeven door het feit dat de landbouwer zijn hoofdbedrijf el ders runt en dat de locatie aan de Bossestraat hoofdzakelijk wordt gebruikt voor opslag. Dat werd door Truyman en het Landbouwschap aangevochten. Ze voerden daarbij ook aan dat als de gemeente er woningen wilde men het bedrijf dan maar moest uitkopen. Daar voelde de gemeente niets voor. Immers, het bedrijf staat de woningbouw niet in de weg. Gedeputeerde Staten gaven de gemeente gelijk. De Raad van State heeft nu wel de subbestemming 'opslag' er af gehaald. Volgens het Land bouwschap spreekt de Raad van State daarmee uit dat er ter plaatse wel degelijk sprake is van een agrarisch bedrijf waarin meer werkzaamheden worden verricht dan alleen het opslaan van agrarische produkten. „Als dat zo is," werpt een woorvoeder van de gemeente tegen, „dan had de Raad van State er wel een agrarische bestemming van ge maakt," In de praktijk maakt het voorlo pig echter allemaal niet zoveel uit welk etiketje er op geplakt wordt. De landbouwer kan, bin nen de grenzen van zijn milieu vergunning, zijn activiteiten ge woon voortzetten. Voor de ge meente heeft de uitspraak van de Raad van State geen gevolgen voor de woningbouw. En dus is iedereen tevreden. [Buist - Bij het toekomstig milieupark aan de Absdaalse- Ireg in Hulst mogen straks niet gratis onbeperkte [hoeveelheden afval worden gedumpt. Iedereen, die met Leer dan twee kubieke meter spullen komt aankloppen, lal daarvoor moeten betalen. Volgens burgemeester en wet- lers is er bij dergelijk hoe- teelheden geen sprake meer van huishoudelijk afval'. Het tarief lit dan betaald moet worden is lüiankelijk van de aard van het aangeboden afval. Het varieert 1,® 33 gulden per kubieke meter Ivoor groenafval tot 243 gulden p kubieke meter voor vervuild touw- en sloopafval. Hergebruik De gemeente wil met het milieu- pk bereiken dat meer afval stoffen hergebruikt gaan wor- den, waardoor uiteindelijk de verwerkingskosten van het huis- houdelijk afval geminimaliseerd tinnen worden. Uitgangspunt is iltijd geweest dat de burgers gratis het huishoudelijk afval binnen aanbieden op het milieu park. Het maakt daarbij niet uit li het nu glas, papier, chemisch Éal, tuinafval of grofvuil be treft. B en W van Hulst stellen dat inwoners ook nog weieens flinke hoeveelheden afval hebben. Bij voorbeeld puin- en sloopafval bij verbouwingen en tuinafval bij grootschalige tuinrenovaties. Dit afval wordt momenteel veelal via een containerbedrijf of hove nier afgevoerd. Vergoeding Het milieupark, dat bijna klaar is, biedt de mogelijkheid om ook dit soort afval te verwerken. Omdat de kosten voor het afvoe ren van deze spullen nu ook al door de burgers zelf betaald worden vinden B en W het rede lijk om ook op het milieupark een vergoeding te vragen. Het college denkt overigens dat het maar gaat om een zeer ge ring aantal aanbiedingen. In de dagelijkse praktijk zal volgens B en W blijken dat nagenoeg al het afval gratis aangeboden kan worden. Van onze verslaggever Den Haag/Heikant - Over een aantal weken blijkt wat de Raad van State vindt van de door de provincie aan Transport bedrijf F. van den Hemel uit Biervliet verleende ontgron- dingsvergunning voor een perceel van 2,9 hectaren in Heikant. ar weet van wanten en kranten. Het perceel ligt aan de Vlas- taat. Omwonende A. C. Ter- taw, die de ontgronding niet tiet zitten, heeft de kwestie bij de Raad van State aangekaart. Terlouw vreest voor het grond- tater. De ontgronding zou daar- ip weieens een nadelige invloed kunnen hebben. Dat kan weer gevolgen hebben voor de drink watervoorziening. Het gewraak te perceel ligt immers in een waterwingebied. Wees belangrijker voor hem is de nees voor overlast door zand- tansporten. Er zal in het totaal rond de 25.000 kubieke meter tand gewonnen gaan worden. Dat moet allemaal per vrachtau to afgevoerd worden. Andere omwonenden zouden Terlouw deelgenoot hebben gemaakt van bun vrees voor overlast. Hij staat dus niet alleen. Gemeentewoordvoerder Totté Welde dat wat dit laatste be- teft het laatste woord nog niet "gesproken. De gemeente moet namelijk nog een milieuvergun- tong verlenen voordat de trans- Terneuzen: Zuidlandstraat 32, «1.01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie- j™f), Frank van Cooten, Frank Pe'i, Rein van der Flelm, Florence handt, Ton Koomen (sport), Harold de Puysseleijr. Goes: Klokstraat 1tel. 01100- «030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- fieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- W51, fax 01140-19698. Hedacteur: Eugène Verstraeten IPIv. editiechef). Advertentieverkoop 'neuzen: Zuidlandstraat 32, 'el-01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Flans Dimmers. HWst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751 Vertegenwoordigers: "dyvan den Brande, Marian Verstraeten. erkoopleider: Flarry Muurmans, tob 076-236454. lojefoonnummers en openings zin v^overi9e afdelingen op porteur aan het werk kan. Het is dus niet zo dat er direct ontzand kan worden als de Raad van State de door de provincie ver leende ontgrondingsvergunning heeft goedgekeurd. Voorschriften In de milieuvergunning zal de gemeente trachten dusdanige voorschriften op te nemen dat de overlast tot een minimum wordt beperkt, zo verzekerde Totté. Hij gaf toe dat ook de gemeente zorgen heeft over de overlast, die de vrachtwagenbewegingen met zich kunnen brengen. De Raad van State hoopt over een paar weken uitspraak te doen over de ontgrondingsver gunning. Van onze correspondent Nieuw-Namen - De Camere van Rhetorica Sint-Jan Ten Steene speelt de vrolijke ko medie Bossemans Goppe- nolle. De vrolijke komedie bestaat uit drie bedrijven en is bedacht door Paul van Stalle en Joris d'Hans- wyk. De artistieke begeleiding is in handen van Danny Heylen, beter bekend als Pascale uit FC de Kampioenen. De komedie wordt gespeld zater dag 21 januari in gemeenschaps centrum De Kauter. De toegang is gratis. Van onze correspondente Terneuzen - De Jongeren- werkgroep van de afdeling Oost-Zeeuws-Vlaanderen houdt twee informatiedagen. De jongeren willen tijdens die dagen vooral nieuwe leden en donateurs werven. In Porgy Bess in de Noord straat in Terneuzen kunnen be langstellenden video-banden be kijken over de organisatie van Amnesty, de onderzoeken die worden uitgevoerd en de ver schillende vormen van schendin gen van de mensenrechten. De leden van de jongerengroep zijn morgen tussen 18.00 en 21.00 uur aanwezig en op zater dag tussen 12.00 en 17.00 uur. Carnavalsvereniging De Vogelpiek viert 33- jarig bestaan met knalfeest De Prinsenwagen van de Vogelpiek in 1978. Van onze correspondente Vogelwaarde - De Vogelpie- kers nemen dit jaar een voorschotje. De officiële carnavalsperiode begint pas op 25 januari, maar in Vo gelwaarde is er iets te vie ren. Het drie maal elfjarig bestaan: 33 jaar, een drie dubbel jubileum. Dan mag er volgens de leden weieens doorgezakt worden. Het jubileumbal is zaterdag 21 januari in zaal Scheerders, be gint om 20.00 uur en is gratis. Prins Judocus ontvangt die avond met zijn raad een aantal gasten uit de carnavalswereld. De officiële receptie is van 19.00 en 20.00 uur en daarna barst het carnavalsbal los. Er zullen elf raden van elf en vele dweilbands zijn. De eigen dweilband Z.D.G.K. van de Vo gelpiek zorgt voor muziek, maar zal moeten blazen tegen het geweld van minstens vier boerenkapellen in. Ook het or kest The Friends zorgt voor vertier. 'Sterren' van de avond zijn De Deurzakkers en Peter Koelewijn. Limburger Freddy Serrarens is een en thousiaste Vogelpieker. Hij heeft zijn handen vol met het regelen van de jubileumactivi teiten. Hij haalt het archief boven en begint zijn verhaal over de geschiedenis van de Vogelpiek. „De Vogelpiek is in 1962 opge richt door Leo Mangnus, Piet Compiet en Frans Amendt. Amendt, een Limburger, heeft eerst de Lamsoren opgericht en liet zijn oog toen op Vogel waarde vallen. De eerste op tocht bestond uit één wagen waarin het bestuur tussen de Beatles zat." In Vogelwaarde pakte een groep de zaken echter groot aan, want in 1965 verhuisde de club van café Het Wapen van Zeeland naar de grote hal van het failliete textielbedrijf Meyerinck. In die hal traden sterren op zoals Trio Helleni- que, Gert en Hermien, Corrie en de Rekels, Ciska Peters, Ronnie Tober en Zangeres zon der Naam. Massaal De feesten werden massaal be zocht, alleen Robert Long en Unit Gloria kregen maar twin tig mensen in de zaal. De hal werd echter verkocht en Vogel piek moest een andere lokali teit zoeken. Gelukkig was Jo Scheerders net lid geworden en hij stelde de garage van zijn transportbedrijf ter beschik king. „Een prima zaal, die we feeste lijk kunnen aankleden. We ma ken er nu al jaren gebruik van tot ieders tevredenheid," aldus een bestuurslid. De feestavonden zijn een be grip in de streek. Diverse or kesten speelden er, waaronder de Everly Stars, tot in 1970 de Yankee Doodle Session het overnam. Deze groep zag, kwam en bleef veertien jaar de muziek verzorgen. Wim Blommaart ontwierp voor de Vogelpiekers een speciale uitgaans outfit en als men in Vogelwaarde vraagt naar het groot orgel van toen, schiet men prompt in de lach. „Dat was een attractie in die tijd. Dat instrument speelde, net als een straatorgel achter in de zaal. Op een gegeven mo ment had iemand het muziek boek achterstevoren erin gelegd en natuurlijk speelde het orgel de muziek toen ook zo af tot grote hilariteit in de zaal." Bij het eerste lustrum mocht het publiek een uur gratis drin ken, er werden sloten bier ver werkt. In 1977 kwam er dan eindelijk een volwaardige Raad van Elf bij de Vogelpiek. Prins Fuut den 1ste gaf zijn staf in 1981 door aan Fredericus. Prin sen kwamen en gingen, Vogel waarde maakte Fuut 2 mee en vier jaar geleden nam de huidi ge prins Judocus het heft in handen. Turbulent „1983 was een turbulent jaar. In Kloosterzande werd door de horeca een grote feesttent ge plaatst. De meeste carnavals- Burgemeester P. Molthoff werd in 1970 onderscheiden in de orde van de zilveren Vogelpiek. Iriüif ;1> ïiJ* Raad en Prins op wagen in 1983. foto's archief de vogelpiek verenigingen zagen dit als een bedreiging en toen volgde een boycot van het carnaval. Bij de Vogelpiek stond vader Abra ham op het podium en tijdens de kroegentocht hebben we toen een varken verloot en die persoon kreeg de titel van de grootste kroegenloper," lacht Freddy Serrarens. De tijd dat er maar één wagen meereed in de stoet is ook al lang geleden. „Tijdens het car navalsfeest in 1995 rijden er veertien binnenwagens mee en nog een aantal buitenwagens. Ons 33-jarig jubileum wordt een knaller, ze zullen er nog jaren over praten." Eerst wordt er met Peter Koe lewijn en de Deurzakkers ge feest en daarna volgen de tur bulente carnavalsdagen. De Vogelpiekers kijken nu al met plezier naar de volgende elf jaar. Van onze correspondent Vogelwaarde - Ruim honderd leden van de Bouw- en Hout bond vierdem met hun partners in Café Ons Vermaak feest ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de afdeling. Voorzitter A. van Damme blikte in zijn openingswoord terug in het verleden van de afdeling, die destijds werd opgericht door J. van der Veeken, P. Mangnus, C. Lambert en A. de Bakker. Het oudste lid, de nu 98-jarige J. van Hove, was toen contributie-ophaler (een kwartje per week). In 1952 vond er een afsplitsing plaats en werd de afdeling Stoppeldijk opgericht naast de afdeling Boschkapelle. In 1992 echter IN DE KRANT stond dat zich een osteopaat in onze gemeenschap ge vestigd had. Spannende Maartje had het ook gezien. „Weer zo'n nieuwlichterijtje!" riep ze uit toen ze bij ons kwam koffiedrinken. „In onze jonge jaren had je zulke zotte beroepen nog niet. De men sen deden gewóón!" En spot- tend-deftig sprak ze het woord uit: „Os-teopaat, waar slaat dat in vredesnaam op?" De dag daarop had ze als bewijsstuk dat de osteopaat echt weer zo'n modernisme was, een Gemeentelijk Adres boek uit het jaar 1958 bij zich. Hoewel dit werkje bedoeld was om Maartjes standpunt inzake het modemisme te on dersteunen, zaten wij al gauw op een andere toer. Het boek bleek een klapper te wezen. Om te beginen stonden alle kostwinners anno 1958, compleet met adres en hun beroep, in de gids ver meld. Niks geen privacy, maar pats! - integraal in het boek als 'Koopman in Lompen', 'Schuiteniosser' of 'Markie- zenreiniger' of 'Garnalenpel- ster'. Wie het boek leest gaat gelo ven dat 1958 vrijwel de gehele bevolking uit simpele hand werkslieden bestond. J. Boom borstel/klompenfabrikantl lazen wij bijvorbeeld. En: H. Breeker, pompman. (Wat zou dat wezen?) G. Buter had ook een belangwekkend beroep. Zakkenstopper. Spannende Maartje kon het niet laten op te merken, dat we tegenwoor dig liever van 'Zakkenvullers' spreken. Daar zagen we G. Klaver staan. Hij genoot een beschei den inkomen als sigarensor- teerder. De heer Holman stond genoemd als 'olieman ter koopvaardij', terwijl wij in de Kerkstraat de heer Besijn aantroffen. Hij was koffie- proever, volgens de gids. Bij Kroon, zo lazen wij met iets van nostalgie verder, wer den 'Koloniale waren' ver kocht. „Nu zijn we zelf zowat een kolonie, maar dan van Radio Luxemburg," vond Maartje. Verwonderd lazen wij: 'L. Bulthuis, Manufactu- rier' en 'A. Baas, Stoker Gas fabriek'. Ja, in die tijd maakte de stad zijn gas nog zelf. Het restant van de grasproduktie werd als 'cokes' per mud ver kocht. Moet je bij de Gasunie eens om komen! Huisnaaister.... petroleumven- ter.... mangelster (een vrouw die een mangel exploiteert).... strijkster.... koopman in ga lanterieën... schoonknipster.... rijtuigpoetser.... Was dit adresboek ooit een spiegel van ons leven in 1958? Niet te geloven! Ik droomde even weg. Opeens hoorde ik Spannende Maartje uitroe pen: „Daar sta ik zelf!" Ze had haar wijsvinger bij de be roepsaanduiding 'Kousenre- paratrice'! Ik was meteen bij de les. Kou- senreparatrices waren jongere vrouwen, wist ik, die aan een tafel met een levensgroot gla zen vrouwebeen erop, voor Een glazen been... het venster zaten. Zij hadden een verchroomd potje vóór zich. Daarover spanden zij ny lonkousen, die door het euvel 'ladder-imme-kous' waren ge teisterd. Met een soort ta- toueernaald haalden de repa- ratrices de ladders op. Ter afronding trokken zij daarna de ragdunne kous met beiden handen over het glazen been. Ik herinner mij dat nog goed hoe erotisch dat aandeed, vooral als je dacht dat het jouw been was dat door Maartjes handen werd gemas seerd. Spannende Maartje en ik leef den ons helemaal in de late vijftiger jaren in. Wat was het leven vredig en overzichtelijk - ja, net als in het oude adres boek. „Hoe zouden ze jou in zo'n adresboek vermelden, als het vandaag de dag werd uit gegeven?" vroeg ik. Maartje hoefde nauwelijks na te denken. „Airmijlsganger," zei ze. „Is dat iets religieus?" vroeg ik, denkend aan de Em maüsgangers. „Welnee," zei Maartje, „Airmiles zijn viieg- kilometers. Je krijgt ze bij de peterolieboer,...!" Arme Maartje! Die meid is totaal gedegenereerd THEATER TERNEUZEN De Rotterdamse Dansgroep - Choreografieën van Ton Simons en Rick Kam - Zuidlandtheater Zuid landstraat 111 - 20.00 uur (ƒ17 - f22) VUSSINGEN Jan Rot - 'Hard zingend in het donker' - Vestzaktheater - 20.30 uur 17,50) MUZIEK HULST Voorspeelavond - leerlingen Mu ziekschool - Baudeloozaal - 19.00 uur ZIERIKZEE The Deep River Quartet - 'Well meet again' - nostalgie in close har mony - Concertzaal - 20.00 uur 25) DIVERSEN KLOOSTERZANDE Café'de Kastanje -19.30 uur kaar ting LAMSWAARDE Café de Lamsoren - 13.30 uur schieting voor bejaarden MIDDELBURG Open thema-avond reïncarnatie - door het Lectorium Rosicrucianum - Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7 - 20.00 uur (gratis) VUSSINGEN Lezing Russische schilder-, bouw en beeldkunst (1200-1900) - door Nico Out - Theo van Doesburgcen trum Brouwenaarstraat 2 - 20.15 uur (/5) OSSENISSE Hof ter Nesse -14.00 uur koersbal AXEL Gregoriuscentrum - 14.00 uur kaarting Christelijke openbare bibiotheek - expositie 'Alcohol, denk meer over minder' 't Sportuus - 13.30-15.00 uur sport- overdag instuif vanaf 16 jaar (ƒ3,- PP) CLINGE Malpertuus - KBO -13.30 uur biljar ten, 15.00 uur gymnastiek voor ouderen Malpertuus - ANBO - 13.30 uur hobbymiddag HENGSTDIJK Café 't Jagershuis - 14.00 uur vleeskaarting GRAAUW Gemeenschapshuis -13.45 uur bie den FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Interview with the vampi re 't Beest 20.30 uur Ladybird, Ladybird HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Disclosure 20.00 uur The Lion King 20.00 uur Junior 20.00 uur Frankenstein 20.00 uur Interview with the Vampi re MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Silence of the lambs VUSSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Disclosure 20.00 uur The river wild 20.00 uur Frankenstein 20.00 uur Junior BRUGGE Kennedy Lomplex 20.00 uur Frankenstein 20.00 uur The mask 20.00 uur Sirens 20.00 uur Interview with the vampi re Ciné Chaplin - 20.00 uur Eat Drink Man Woman KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Disclosure 20.00 uur Nostradamus 20.00 uur The Mask 20.00 uur Threesome zijn beide plaatselijke bonden weer samengegaan als de afdeling Vogelwaarde. Tijdens de feestelijke bijeenkomst werden een aantal jubilarissen gehuldigd. Vanwege hun 50-jarig lidmaatschap waren dat de heren J. de Schepper, L. de Smet, P. Truiman en P. van Wolffelaar. Veertig jaar lid waren A. van Bastelaar en F. de Schepper en vanwege hun 25-jarig lidmaatschap was er hulde voor A. van Damme en A. Pieters. De jubilarissen werden toegesproken en gehuldigd door districts hoofd Henk Lenting. Na het officiële gedeelte werd de avond voortgezet met een gezellig samenzijn en dans op muziek van dj Pico Bello. CARNAVAL - Bij Jo en Rien wordt vandaag een vergade ring van de KAK gehouden, aanvang 20.00 uur. Tijdens deze vergadering wordt een repetitie gehouden. KVO - Drie leden van de KVO, P. van den Branden, L. van Driessche en A. van Wese- mael, demonstreren maandag 23 januari hoe je kaarten van Anton Pieck kunt uitsnijden. Onder deskundige leiding kan iedereen een klein formaat kaart snijden. De aanvang is om 19.30 uur in het witgele- kruisgebouw aan de Hulster- loostraat. Opgave voor deelna me is mogelijk tot 19 januari bij R. Pauwels.

de Stem | 1995 | | pagina 17