Hiddink spaart Edgar Davids oe DE STEM Overtuigende zege Piket op Timman Gullit ontbreekt bij afscheid internationals UITSLAGEN STANDEN teraaswa Bondscoach Oranje beschouwt duel met Frankrijk als serieuze graadmeter Hiddink ontziet Ajax-duo Ferri vervanger Roche Osmanu Amadu voorlopig maar vier dagen bij NAC ïederlandse 400 auto'S op voorraad! Kritiek Indurain op nieuw dopingreglement dëStem SPORTNIEUWS KOI Marciano Vink weer in ziekenboeg Zwemmer Wouda terug naar Nederland Spijkers in race voor EK judo Gordon Strachan stopt bij Leeds Van Moer assistent Van Himst Protest AS Roma tegen uitslag Rentree zijspancrosser Timmermans Deportivo weigert ontslag trainer BOKSEN GOLF SCHERMEN WATERPOLO SKIËN SPORTPRIJSVRAGE'I TENNIS Rottier Martijn Mortier wint gouden en zilveren plak Financiering zonder eigen geld 3 maanden 100% garantie «autopas 500 fietsen tegen bodemprijzen Sport Van onze verslaggever Noordwijk aan Zee - Zes oud-internationals worden morgen uitgeluid, vooraf aan de wedstrijd Nederland - Frankrijk. Samen zijn ze goed voor 328 interlands: Berry van Aerle 34, Wim Kieft 43, Erwin Koeman 31, Ronald Koeman 77, Frank Rijkaard 73 en Jan Wouters 70. Ruud Gullit ontbreekt voorals nog. Guus Hiddink, de nieuwe bondscoach, heeft ook Gullit uit genodigd, maar het contact be perkte zich tot fax-boodschap pen en mededelingen op het ant woordapparaat. „Ik had toch al uitgebreid met Ruud willen pra ten, maar mede doordat hij zon dag met Sampdoria tegen Inter Milaan moest spelen, hebben we nog geen direct contact kunnen krijgen," vertelde Hiddink giste ren in Noordwijk aan Zee, waar de Oranje-selectie zich voorbe reidt op de vriendschappelijke interland in Utrecht. Rond het duel in Utrecht wordt stilgestaan bij de zogeheten wa tersnoodwedstrijd uit 1953 tus sen Nederlandse profs van bui tenlandse clubs en het Franse elftal. De Nederlandse ploeg won destijds met 2-1 in Parijs voor 35.000 toeschouwers, van wie 10.000 uit Nederland. Zes Nederlandse spelers van de toen malige ploeg komen morgen naar De Galgenwaard: Frans de Munck, Arie de Vroet, Rinus Schaap, Theo Timmermans, Joop de Kubber en Cor van der Hart. Twee zijn er overleden (Van Geen en De Harder). Met Kees Rijvers heeft de KNVB geen contact kunnen krijgen. De watersnood-benefiet staat niet geregistreerd in de serie van vijftien officiële interlands tegen Frankrijk. Nederland won acht keer, speelde één keer gelijk en verloor zes keer. Zanger Bill van Dijk is opnieuw opgeroepen voor het zingen van het Wilhelmus. Het Franse volkslied wordt gezongen door Alexandra van Marken, die on dermeer bekend is van de musi cals 'Ik, Jan Cremer' en 'Caba ret'. Door Henk Mees Noordwijk aan Zee - Voetballen tegen Frankrijk is voor Guus Hiddink morgen méér dan stilstaan bij de legenda rische watersnoodwedstrijd van 1953 en de herdenking van veertig jaar betaald voetbal. De 48-jarige bondscoach wil zijn eerste interland aangrijpen als graadmeter. „Als ik het mij ge makkelijk had willen maken, hadden we een tegenstander als Luxemburg moeten hebben. Ik doe niet aan valse bescheiden heid. Zo'n wedstrijd tegen een sterke tegenstander als Frank rijk kan ons meteen leren waar we nu staan." Twee weinig zeggende overwin ningen op de Europese laagvlie ger Luxemburg en gelijke spelen tegen Noorwegen en Tsjechië hebben nog geen helder inzicht kunnen geven in de nieuwe mo gelijkheden van Oranje na het WK van 1994. De pas net van een lang slepende blessure her stelde Dennis Bergkamp zal op nieuw ontbreken. „Interlands moeten geen gelegenheid zijn om ritme op te doen," vindt Hid dink, die beide debutanten (Glenn Helder en Michael Mols) wil laten spelen, al dan niet als basis-speler. Ook heeft Hiddink negen maan den na diens debuut Edgar Da vids voor een tweede interland Madrid (anp) - Miguel Indu rain heeft maandag in Ma drid het nieuwe dopingregle ment van de internationale wielrenunie (UCI) bekriti seerd. De viervoudig Tour winnaar vindt dat de UCI bezig is met een heksenjacht. „De wielersport heeft op het ge bied van de dopingcontroles steeds goed en baanbrekend werk verricht," meent Indurain. „Wat nu gaat gebeuren, dreigt uit te monden in een heksen jacht. Het wordt de hoogste tijd dat de renners, ploegleiders en sponsors de krachten bundelen en een onderhoud vragen met de UCI." Vorig jaar november voerde de UCI het nieuwe dopingreglement in. De voorkeursbehandeling van professionals, die bij een eerste overtreding slechts voorwaarde lijk werden geschorst, verviel. De UCI trekt nu één lijn voor beroeps en amateurs. In tegenstelling tot vroeger kijkt de UCI bij 'het bepalen van de strafmaat wel naar de aard van de overtreding. Bij het gebruik van bijvoorbeeld spierverster- kende middelen hangt de renner een schorsing van zes tot twaalf maanden boven het hoofd bij een eerste overtreding. Het ge bruik van lichte stoffen (onder andere efedrine) kan een uitslui ting van drie maanden tot gevolg hebben. Bij een tweede overtre ding kan een renner tegen een schorsing van twee jaar oplopen, een derde betekent levenslange schorsing. opgeroepen. De pitbull van Ajax verpakte afgelopen vrijdag in Waalwijk zijn dynamiek in een klap, waarmee hij Leon Hutten (RKC) velde. Davids moest die actie bekopen met een rode kaart. „Het heeft afgelopen weekeinde door mijn hoofd ge speeld hem uit de selectie te zetten," aldus Hiddink over de 21-jarige Ajacied. „In de top mag je dit soort mentale fouten niet maken. Op internationaal niveau krijg je te maken met provocaties, dat zijn de wapens waarmee je wordt uitgelokt. Een topspeler, hoe temperamentvol ook, moet zich dan beheersen." Hiddink wilde gisteren nog niets zeggen over de opstelling en tac tiek. Hij beperkte zich tot de uitspraak, dat hij een groep van circa 25 kandidaten voor ogen heeft en de speelwijze flexibel moet zijn. Tegen Frankrijk, met gereputeerde spelers als Canto na, Papin en Desailly, zal Hid dink zoveel als mogelijk in blok ken proberen te wisselen. Van Hooijdonk „Voor de totale groep heb ik wat spelers in mijn hoofd. Maar daarbij moet ik steeds in de gaten houden dat het niet ge makkelijk is door te stoten van subtop naar top. Omdat het dan ook om mentale aspecten gaat," zei Hiddink. Bij afwezigheid van Bergkamp, Mulder en Ronald de Boer heeft hij morgen drie gega digden voor de spitspositie in Oranje: Mols (debutant), Van Vossen (meestal wisselspeler voor de vleugels) en Pierre van Hooijdonk, die voor zichzelf het sprongetje van subtop (NAC) naar top (Celtic) maakte. Na zijn korte invalbeurt tegen Luxemburg, vorige maand, hoopt Van Hooijdonk nu op een plaats in de opstelling. „In de basis spelen heeft toch iets meer dan invallen. Op het veld staan bij het volklied, bij de elftalfoto. Ja, dat wil ik nu wel graag meemaken," zei de spits van Cel tic. In het luxueuze vijfsterren-hotel Huis ter Duin is Clarence See- dorf (18), de benjamin van Oran je, de slaapkamermaat van Van Hooijdonk. „Ik ken vrijwel ie dereen al, de meesten van Jong Oranje. Jongens als Glenn Hel der en zo spreek je ook rond wedstrijden, ook omdat ze in dezelfde positie zitten als je naam wordt genoemd voor Oranje." De eenmalige international heeft in Glasgow zijn eerste ervarin gen als buitenlandse sterspeler al achter de rug. Van Hooijdonk: „Ik ben blij dat alle opwinding nu geluwd is. Erkenning, daar wachtte ik op. Dat heb je als speler van Celtic, als je naar het stadion rijdt en onderweg door iedereen wordt toegejuicht. Dat wil ik nu ook wel eens in het Nederlands elftal beleven." Bondscoach Guus Hiddink in gesprek met de selectie van het Nederlands voetbalelftal. In het midden Pierre van Hooijdonk. foto anp Van onze verslaggever Noordwijk aan Zee - Clarence Seedorf en Patrick Kluivert kunnen in maart met Ajax meespelen in de kwartfinales van de Champions League. Bondscoach Guus Hiddink zal het duo niet selecteren voor het WK voor junioren in die periode. „Wanneer iemand al in de vijfde klasse zit, bewijs je hem geen dienst met de derde klas se," zei Hiddink gisteren over de twee Ajacieden, die dit sei zoen beiden in Oranje en Eu ropa-Cupduels van Ajax zijn uitgekomen. Het bondsbestuur besloot on langs dat het Nederlands jeug- delftal 'in de sterkst mogelijke opstelling' aan het WK moet deelnemen. „Wij denken daar als sectiebestuur betaald voet bal genuanceerder over," zei sectiebestuurslid Karei Jansen gisteren. Hiddink zal mogelijk de eerste fase van het toernooi in Nige-' ria als coach fungeren en daarna terugkeren voor de voorbereiding van de A-ploeg op de EK-interland tegen Malta (29 maart). Nog onzeker is of het junioren-WK in maart in Nigeria doorgaat. Tunesië wil het toernooi over nemen. Uitstel naar juni is ook niet uitgesloten. Van onze correspondent Parijs - De Parijse libero Alain Roche heeft zich gisteren afgemeld voor de vriendschappelijke interland van morgen tussen Nederland en Frankrijk. De speler van Paris Saint Germain heeft last van een kuitblessure en wordt in de selectie vervangen door middenvelder Jean-Michel Ferri van koploper FC Nantes. Daarmee heeft bondscoach Aimé Jacquet het aantal spelers van FC Nantes op vijf gebracht. Het is niet onwaarschijnlijk dat hij de 'Haantjes' ook volgens het beproefde, frisse systeem van de West franse club laat spelen. Dat zou in ieder geval een grotere kans op spektakel geven. Hoewel het maar een oefenpartij is, hechten de Fransen veel waarde aan de wedstrijd tegen het Nederlands elftal, i Coach Jacquet wil proberen om wat meer evenwicht in zijn keurkorps te brengen. Frankrijk speelde tot nu toe vier wedstrijden in de voorronde voor het EK van 1996. Het speelde drie maal doelpuntloos gelijk (uit in Polen en Slowakije, thuis tegen Roemenië) en won met moeite tegen Azerbeidjan. In maart moet het Franse elftal aantreden tegen Israël. Bij NAC trainde gistermiddag de Ghanees Osmanu Amadu voor het eerst op proef mee. De 20-jarige spits van Hearts of Oak, de topclub uit de Ghanese hoofdstad Accra, heeft voorlopig maar vier dagen om zich te bewijzen. „Want dan moet ik terug naar Ghana voor de interland op 22 januari tegen Gambia, een kwalificatiewedstrijd voor de Afrika Cup. Ik heb inmiddels vijf interlands gespeeld en hoop dat het tegen Gambia nummer zes wordt,bibberde de aanvaller na de training bij een voor hem bepaald niet gebruikelijke temperatuur van amper een paar graden boven nul. Amadu oogt fysiek sterk, maar kwam op de eerste training wat timide over en kon zich dan ook nog niet echt manifesteren. Al leende het potje zes tegen vijf (trainer Ron Spelbos had niet meer dan elf spelers ter beschikking, red.) op kleine doeltjes zich daar ook nauwelijks voor. De stagiaire zorgde er wel voor dat er ondanks de gure wind aanzienlijk meer volk aanwezig was op de training in het Mastbos dan normaal het geval is. Van NAC had de Afrikaan, die zegt met beide benen even hard te kunnen schieten, nog nooit gehoord, bekende hij. „Ik zou eerst in Italië, bij Udinese, stage lopen. Toen dat niet doorging, zei mijn manager dat hij nog een Europese club voor me wist en zo ben ik bij NAC terecht gekomen.foto de stem/ben steffen Wijk aan Zee (anp) - Jeroen Piket heeft in de tweede ron de van het Hoogovens schaaktoernooi bewezen dat hij Jan Timman niet voor niets op de wereldranglijst is gepasseerd. In een directe confrontatie versloeg Piket maandag zijn voormalige leermeester op overtuigende wijze. Piket heeft vandaag met zwart aan remise genoeg om zich van een plaats in de kwartfinales te verzekeren. „Ik heb goed ge speeld," vertelde Piket na de partij. „Daar ben ik tevreden over. Maar echt blij kan ik nog niet zijn, want daarvoor moet ik die remise en de plaats in de volgende ronde eerst veilig stel len." Piket en Timman speelden drie keer eerder tegen elkaar. In de Belgische competitie won Tim man eind jaren tachtig een keer van zijn troonopvolger. Daarna kwamen zij elkaar op het bord lange tijd niet meer tegen. Wel werd de vriendschap hechter, onder meer door een intensieve samenwerking in de matches van Jan Timman om het wereldkam pioenschap. Vorig jaar, in het jaar van Pikets definitieve door braak naar de wereldtop, eindig den twee duels Timman-Piket in snelle remises. Piket trok maandag de stand gelijk in een partij, waarin Tim man er nauwelijks aan te pas kwam. De openingskeuze (Hol lands) van Timman was verras send. Weliswaar probeerde hij alle openingen al eens in zijn loopbaan, maar het Hollands speelde Timman zelden. De vele databanken in de perskamer kwamen met twee partijvoor beelden, waaronder één tegen Timmans voormalige reisgenoot Hans Böhm. Ook in dit duel, dat gespeeld werd in New York in 1974, speelde Timman de zoge noemde Stonewall-variant. Deze partij eindigde na 32 zetten in remise. Tegen Piket kreeg Timman niet de gelegenheid de stand op het bord gelijk te maken. Piket be handelde de opening zoals Tim man het in het verleden met de witte stukken ook al eens deed. Piket: „Ongetwijfeld wilde Jan me verrassen met zijn openings keuze, maar nu zat hij later in de partij toch met het probleem, dat hij weinig praktische erva ring had met dit systeem." Tim man speelde inderdaad niet nauwkeurig en verloor na 17 zetten een pion. Hij probeerde met de moed der wanhoop te genspel op de damevleugel te creëren, maar Pikets techniek was goed genoeg. Na 43 zetten staakte Timman de ongelijke strijd. In het open toernooi, waarin de uitgeschakelde spelers verder gaan, gingen Loek van Wely en Paul van der Sterren goed van start. Van Wely nam veel risico's tegen de Rus Pavel Tregoebov en won uiteindelijk na tijdsover schrijding van zijn tegenstander. Paul van der Sterren was al binnen twee uur klaar in zijn partij tegen Romero, die zich na 19 zetten gewonnen moest ge ven. De meeste aandacht in de open groep ging echter uit naar de schitterende overwinning van DINSDAG 17 JANUARI 1995 DEE Vadim Zvjaginsev op de Neder landse Chileen Roberto Cifuen- tes. De Rus offerde twee stuk ken, een kwaliteit en een dame, om het geheel te bekronen met een stille zet, die tot ondekbaar mat leidde. Hoogovens Matches: tweede ronde, eerste partij: Piket (Ned) - Timman (Ned) 1-0, Almasi (Hon) - Khalif- man (Rus) V2-V2, Adams (Eng) - Lutz (Dui) V2-V2, Zapata (Col) - Drejev (Rus) 0-1, Tiviakov (Rus) - Sokolov (Bos) 1-0, Short (Eng) - Onisioek (Oek) V2-V2. Open toernooi: eerste ronde: Cifuen- tes (Ned) - Zvjaginsev (Rus) 0-1, Van Wely (Ned) - Tregoebov (Rus) 1-0, Nijboer (Ned) - Tkatsjev (Kaz) V2-V2, Van der Wiel (Ned) - Winants (Bel) V2-V2, Schwartzman (Roe) - Hansen (Den) V2-V2, Van der Sterren (Ned) - Romero Holmes (Spa) 1-0, Brodsky (Oek) - Delemarre (Ned) 1-0, Van der Werf (Ned) - Hulak (Kro) 0-1. Eindhoven - Aan het blessureleed van PSV'er Marciano Vj| komt maar geen einde. De middenvelder, die al sinds zijn koi] naar Eindhoven wordt achtervolgd door lichamelijke ongen ken, raakte gisteren opnieuw geblesseerd. Bij een ongelutt landing - na een onschuldig duel om de bal - in het oefendj met VW (1-0) schoot de linker schouder uit de kom. Clubarts Cees-Rein van den Hoogenband zette de schouderl het Geldropse Sint-Annaziekenhuis onder narcose weer in] kom. Verwacht wordt dat Vink - net hersteld van een bles aan de hamstring - pas over vier weken de training weer ■hervatten. Amersfoort - Amerika-ganger Marcel Wouda keert in i definitief terug naar Nederland. De zwemmer uit Uden wilzi in eigen land voorbereiden op de Olympische Spelen van 199sj Atlanta. Wouda heeft met PSV-trainer Jacco Verhaeren afgesproken,) hij zich in mei zal melden op de trainingen van de Eindhoveij club. Nijmegen - Ben Spijkers doet een serieuze poging zich kwalificeren voor het komende EK judo in Birmingham. Del een langdurige schorsing op de mat teruggekeerde judoka htl een uitvoerig onderhoud gehad met bondscoach Wim Visser! wil de kwalificatie-procedure doorlopen. Spijkers zal op de toernooien die hem toebedeeld worden gi punten moeten verzamelen om deelname aan het EK dwingen. De concurrentie in de klasse van Spijkers (tot l kilogram) is echter groot. Behalve 'oudgedienden' als SmeetsJ Poels, staan ook de betrekkelijke nieuwkomers Arens en Spek! dringen. Leeds - Gordon Strachan (37) heeft afscheid genomen van voetbal op het hoogste niveau. De kleine middenvelder wot| geplaagd door een hardnekkige rugblessure. Hij komt bij Le United in de technische staf en zal bij hoge uitzondering inl tweede elftal opdraven. Strachan heeft een grote carrière achter de rug. Hij begon Dundee United en speelde daarna voor Aberdeen, Manche United en Leeds United. De Schotse international werd voetb Ier van het jaar in Engeland en Schotland. Brussel - Wilfried van Moer wordt assistent van Paul van Hii de coach van het Belgisch voetbalelftal. Van Moer (49) spe zelf 57 interlands voor de Rode Duivels. De middenvelder speelde voor Beveren, Antwerp, Stam Luik, Beringen en opnieuw Beveren. Als trainer werkte hij vo Beveren en Diest. De afgelopen vijf jaar was Van Moer niet] het voetbal actief, hij werkte in de horeca in Hasselt. Rome - AS Roma heeft maandag bij de Italiaanse voetbalbo| officieel geprotesteerd tegen de uitslag van het duel Juventus en in het bijzonder tegen scheidsrechter Staffoggia. l| Romeinen verloren de wedstrijd met 3-0. Voorzitter Sensi van AS Roma noemde arbiter Staffogj incompetent en niet berekend voor zijn taak. De scheidsrecbl stuurde tijdens het duel drie spelers - van Roma doelit Cervone en verdediger Petruzzi en van Juventus Torricelli -v het veld. Bovendien waren de eerste twee doelpunten v| Juventus volgens Sensi omstreden. Schijndel - Tweevoudig wereldkampioen zijspancross Eimb Timmermans maakt dit seizoen na twee jaar zijn come-back, I krijgt van de KNMV (Koninklijke Nederlandse Motorrijd Vereniging) meteen een internationale licentie. Normaal moeij de coureurs na een afwezigheid van meer dan een jaar eerst startbewijs voor de Grote Prijzen verdienen. De motorcrossco missie van de KNMV maakte voor hem echter een uitzonderii] Timmermans gaat het nieuwe seizoen in met bakkenist An! Visser uit Hattem. Erik Verhagen, met wie Timmermans wereldtitels behaalde, kan wegens gebrek aan tijd niet mesr| het bakje plaatsnemen. Coruna - Deportivo la Coruna heeft maandag geweigerd traid Arsenio Iglesias ontslag te verlenen. De 63-jarige trainer 1 ontslag gevraagd, omdat een aantal spelers, onder wie aanv# der Fran, na het gelijke spel van 0-0 tegen Real Madrid kritil op de oefenmeester had geuit. Iglesias werd een conservatie] aanpak en behoudende tactiek verweten. Iglesias is aan zijn achtste seizoen bezig bij Deportivo. zeventien wedstrijden deelt de ploeg met Zaragoza de twei plaats in de Spaanse competitie met 23 punten. Drie minder i koploper Real Madrid. Sundsvall, Zweeds Open Finale zwaarweltergewicht: Deli- bas (Ned) w.o.p. (7-4) van Petter- son (Zwe). Orlando, vrouwen, 1,3 miljoen gulden Eindstand: 1. Coe-Jones (Can) 281, 2. Daniel (VSt) 287, 3. Brad ley (VSt) en King (VSt) 288, 5. Alfredson (Zwe) 289. Honolulu, mannen, 2 miljoen gul den Eindstand: 1. Morse (VSt) 269, 2. Lehman (VSt) en Waldorf (VSt) 272, 4. Azinger (VSt), Glasson (VSt) en Van Pohl (VSt) 274. Boedapest, wereldbeker landen teams Vrouwen, floret: kwartfinales: Duitsland - Oekraïne 45-22, Ver enigde Staten - Roemenië 45-40, Hongarije - Frankrijk 45-40, Ita lië - Rusland 45-28; halve finales: Duitsland - Verenigde Staten 45-37, Hongarije - Italië 45-36; finale: Duitsland - Hongarije 45-34. Eindstand: 1. Duitsland, 2. Hon garije, 3. Italië, 4. Verenigde Sta ten, 5. Roemenië, 6. Frankrijk, 7. Rusland, 8. Oekraïne, 9. Polen. yarl onze waterpolomedewerker fcrneuzen - De vrouwen van het Terneuzense Schelde ver loren in de huidige polocom petitie slechts één duel en we] jp de heenronde de uitwed- :trijd tegen Stormvogel. Af gelopen week stond deze Reeuwse derby opnieuw op et programma en een gela len Schelde buitte in het ei- 'De Honte' de revanche- ^evoelens volledig uit. Met een nederlaag met dubbele Ujfers werden de Vlissingse iyrouwen naar huis gestuurd. gij de mannen was er eveneens winst voor Schelde. Het hoogge plaatste Merlet werd aan de ze gekar gebonden. De mannen van janze konden de verliesspiraal Kitzbühel, wereldbeker, mannen Super G Uitslag: 1. Mader (Oos) 1.21,52, 2. Runggaldier (Ita) 1.21,55, 3. As- singer (Oos) 1.21,70, 4. Nyberg (Zwe) 1.21,96, 5. Perathoner (ïta) 1.22,02, 6. Kröll (Oos) 1.22.04, 7. Fattori (Ita) 1.22,06, 8. Knaus (Oos) 1.22,20, 9. Moe (VSt) 1.22,28, 10. Colturi (Ita) en Gil delli (Lux) 1.22,29. Stand WB Super G na 2 races I Mader 124, 2. Runggaldier 116,1 Moe 109. Stand WB algemeen na 17 ra.. 1. Tomba (Ita) 850, 2. Mader 4 3. Kosir (Slv) 430. Lotto 2 Eerste prijs: geen winnaar; tv de prijs: 7 winnaars, f. 10.373,1 derde prijs: 112 winnaars, 972,50; vierde prijs: 5.596 vvij naars, f. 19,40; vijfde prijs: 81- winnaars, f. 5,00. Cijferspel 2 Zes cijfers goed: geen winna vijf cijfers goed: 2 winnaars, 10.000,00; vier cijfers goed: winnaars, f. 1.000,00; drie cijfe] goed: 235 winnaars, f. 100," twee cijfers goed: 2.468 winnaa' f. 10,00. Ranglijsten Mannen: 1. Sampras (VSt) 4S punten, 2. Agassi (VSt) 3249, Becker (Dui) 3237, 4. Bruf (Spa) 3007, 5. Ivanisevic i 2927, 6. Chang ^VSt) 2548, Edberg (Zwe) 2504, 8. Berasat] gui (Spa) 2470, 9. Stich (Dl 2423, 10. Martin (VSt). 2249, J Krajicek 1569, 24. Eltingh 1" 41. Haarhuis 879, 66. Sientf' 642. Vrouwen: 1. Graf (Dui) 353j punten, 2. Sanchez Vicario 311,70, 3. Martinez (Spa) 186 4. Novotna (Tsj) 164,09, 5. Pi< (Fra) 155,73, 6. Sabatini 148,43, 7. Davenport (VSt) 141.' 8. Zvereva (WRu) 123,98, 9. D» (Jap) 109,07, 10. Huber 99,59, 14. Schultz 75,13, 41. mans 37,11, 61. Boogert 25,81. Rottier 18,86. [elbourne - Niets is zo [elbourne. In de hoofdstad >n dezelfde dag vriezen, lindstil en stormachtig zij; iaar inspirerend werkt op ie andere kant van de aardl] Vant zo rampzalig als het afge lopen weekeinde het kwalifica-I tietoernooi van de Australian! npen verliep, zo vloeiend was del [tart van het octet dat gisteren! de eerste ronde op Flinders! irk aan de start stond. Zater-I ig en zondag miezerde het inl Melbourne. Tussen kille buien| |loor werden elf spelers en speel sters die probeerden via hetl Loorportaal een plaats op het| hoofdtoneel te veroveren, één [oor één als verliezer in de uit-l Kagen gemept. Gisteren vertoon-J He de koperen ploert zich vanafl [iet middaguur boven het gif J jroene rubber en prompt lukte bijna alles met alles wat Neder-| lands sprak. Ie enige dissonant was Carolinq 'is, die tegen de Franpaise San- Ine Testud met 6-4 en 6-0 nief teel in te brengen had. De ande- [e zes partijen waarin Oran- ïklanten aan de bak moesten idigden stuk voor stuk in klinJ tende overwinningen. Dat et instens eentje in een Hollandse' iverwinning zou eindigen stonq tantevoren al vast omdat het lol Itephanie Rottier en Manon Boll igraf aan elkaar gekoppeld hadl Iet werd Bollegpaf, gezien df mduitestaat van Rottier in .rand Slams geen verrassind risteren was de veertiende keel lat ze aan het karwei begon, el lechts éénmaal, vorig jaar ol loland Garros, wist ze in ee| jan de grote vier een potje 'innen. Bodegraf bezorgde haa de Hollandse zustermoord ol laan twaalf haar dertiende nq lerlaag: 7-6 (7-4), 7-5. laar dat Brenda Schultz, Ja iiemerink, Jacco Eltingh, Krid [ie Boogert en Miriam Oremari jngeschonden de tweede rond 'uden halen, daar waren voorl :ht, geen kapitalen op gezd leker niet na het zo rampzall [erlopen Grand Slam-seizoJ an 1994, waarin het aan h| [ind in New York al bijna in klein wondertje beschouw 'erd als er een landgenoot e| 'tje wist te winnen. Wat lemaal waard is, zal de komeJ [e dagen vanzelf blijken, ma| it neemt niet weg dat er na 'rste etappe eindelijk weer iven in de brouwerij zit. Van onze atletiek- medewerker Den Haag - Martijn Mor tier van het Hulster RK- HAV veroverde tijdens de Westelijke indoorkam-j pioenschappen atletiek iif Den Haag een gouden en een zilveren plak. De talentvolle C-junior waa goed voor goud op de 60 meter in een nieuwe perl sooniijke recordtijd vari '.56, nadat hij ook zijn seril 1 'n 7,67 had gewonnen. On I net onderdeel verspringen ®'ndigde hij als tweede. Ook nier met een persoonlijk rel cord van 5,60 meter. Di nadat hij pas als zevende if n® hnale was gekomen. L I De kleine RKHAV-delegati| I .^et tock 6oed. wa A-junior William de Blo| kwam eveneens met twe^ Persoonlijke records terul Vanuit de Houtrusthal. Di j jnet 52,83 op de 400 el I ".86 op de 200 meter. Hl [kwam net niet op het erepq I mum, want het leverde hep [wee vierde plaatsen op.

de Stem | 1995 | | pagina 8