Teun Studenten komen met eigen plan Bospeen en kippebout. en ndreist Agenda Edah 80.000 mensen kiezen voor euthanasie de stem itkzj commentaar Voorwaarden Verslaafden moeten pasje tonen bij Pauluskerk 1.69 6.99 ©o©© 4450" 6.99 349 2.49 4.75 3.78 1.79 binnenland a3 'Bijdragen Rijk afhankelijk stellen van rendement universiteiten' 'Aanslag is Overdinkel onwaardig9 PESTEM Voedingsbond wil kortere arbeidstijd Waspeen, zak a 1 kilo 98 Contrastvloeistof blijkt riskant Oranje-koepels BINNENLAND KORT Onze Top 10 van deze week. ©Ch Huiswijn, raod, wit, demi-sec, rosé of blanc de blancs, fles 1 liter .535 ©Ch Ananasschijven op zware siroop, aa 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. 17 JANUARI 1995 a8r DINSDAG 17 JANUARI 1995 Van onze verslaggever X%TT t P 1 1 1 pen Haag - De Stichting Kri- Woede over afschieten drachtige reeen tisch Faunabeheer is woe- O jend op Staatsbosbeheer, die Irlninfl /411 i 7on rl fooön in ■gadering in Breda. foto de stem/johan van gurp jeilu ujj uiaauuuouuivuuic een kleine duizend reeën in de Flevopolder wil afschie ten. prachtige reeën nog wel, die het moeten ontgelden omdat ze jon ge aanplant opvreten. Bovendien wordt hun groep in de Flevopol der te groot. De Dierenbescher ming voert momenteel actie om de met de dood bedreigde reeën tijdig over te brengen naar het buitenland. Mogelijk dat de die ren in Luxemburg 'asiel' vinden. Kritisch Faunabeheer heeft een brandbrief naar minister Van Aartsen van Landbouw, Visserij en Natuurbeheer gestuurd en wil dat de bewindsman onmiddellijk ingrijpt. Zo ver zal het niet ko men. Het beleid staat vast; de vergunningen zijn verstrekt. Vorig jaar, toen er ook reeën werden afgeschoten, zijn er door het CDA al kamervragen gesteld over het geweld tegen de reeën. Het antwoord luidde toen dat 'het bosbeleid aangeeft dat de wildstand in overeenstemming moet zijn met de draagkracht van het terrein en dat bosverjon- ging1 niet mag worden belem merd'. Kortom: de drachtige ree- en moeten er aan geloven, net als vorig jaar toen aan de Stichting Jacht- en Wildbeheer IJssel- meerpolders vergunning kreeg voor het neerknallen van 830 reeën. Want, zo zeggen de be leidsmakers, zonder 'afschot' groeit het reeënvolk elk jaar met 50 procent. Staatsbosbeheer beheert in Oos telijk Flevoland ongeveer 6.000 ha bos en reeën zijn gek op jong groen. Afschermen van de aan plant, zoals Kritisch Faunabe heer wil, is financieel niet haal baar. Daarom hebben de geza menlijke beheerders van de Oos telijk Flevoland besloten tot 'een tijdelijke verlaging van de ree wildstand' op plekken met jong groen. Kritisch Faunabeheer spreekt er schande van dat reeën juist als de zwanger zijn worden neerge schoten. „Het schieten van zwangere reeën staat te boek als een bekende stropersmethode om zo ongeboren kalfjes in han den te krijgen. Voor volgroeide foetussen bestaat een grote markt. Die opgezette diertjes hebben een hoge aaibaarheids factor en op die manier komt menig bambi terecht op dres soirs in huiskamers en in wild- restaurants." Staatsbosbeheer vindt dat de discussie over het lot van de reegeiten een onnodige emotio nele lading heeft gekregen. Vol gens de Dierenbescherming zijn er alternatieven om de reeën te redden. Bijvoorbeeld uitwerpse len van roofdieren bij de jonge aanplant, leggen, zodat de reeën daar wellicht uit de buurt blij ven. Anti-conceptie is de beste oplossing, 'maar helaas bestaat er geen pil voor reeën'. iet William eens dat ook i irabant de mentaliteit hard act |:eruitgaat." Jet plezier in het werk word bovendien zwaar op de proe besteld door de situatie op he 'aderlandse wegennet. Willian 'n Rinus vullen elkaar aan: „D ijd van een ontspannen ritje o tille wegen met weinig passa ;iers is voorbij. Die diensten zij ;eschrapt en ook het aanta liensten tijdens daluren is ver linderd, want te weinig klan en. Op zich best begrijpelijk iaar het waren wel de krente; |in de pap. Je kon even bijkomei ia een rit in de spits met eer afgeladen bus met drukk schoolkinderen en slecht uitge slapen mensen die alleen maa .aast hebben. Nu ligt het accen zeel meer op de spits. Het akkeren en jagen geblazen. Je noet vaak te hard rijden om nie ;e veel vertraging op te lopen ei ils je toch te laat bent heb meteen een hoop gekanker van Jbntevreden klanten aan je kop." (Doordat het accent van he streekvervoer meer naar de och tend- en avondspits is ge moeten de chauffeurs ook in toer nemende mate zogenoemde 'ge- roken diensten' draaien. )at wil zeggen 's ochtends een paar uur rijden, daarna een paai uur vrij en dan aan het eind van de middag weer opdraven. Voot veel chauffeurs zijn die tussenu ren verloren uren. „Je doet niks een beetje lummelen," zeggen ze Henk draait vandaag zo'n dienst. Hij is vanmorgen om zes uur begonnen en werkt tot van avond kwart voor zeven. „Op zo'n dag, ziet je gezin je amper." Toch gaat achter het gekanker een grote betrokkenheid met het werk schuil. Op de man af vraagd, zeggen ze allemaal hun werk nog steeds met veel plezier te doen. Rinus: „Je bent e baas. Als je op de weg zit, is het jouw bus en zijn het jouw passa giers. Daar ben jij verantwoor delijk voor." Daarom vinden ze het ook stuk voor stuk erg dat ze nu met een staking moeten dreigen. Daarom hopen ze ook vurig dat het zover niet hoeft te komen. „Het wordt een bende op de weg en je du peert mensen die er niets aan kunnen doen," zegt Henk, „maar een staking is echt het enige middel dat we hebben." „Van harte ja. Om de werkgever te treffen, maar ik zal pas echt opgelucht zijn als we niet hoeven te staken," zegt Rinus, „en ik weet zeker dat negentig procent van mijn collega's er zo over denkt." abbelton opduiken. Jationale parlementariërs heb- en weieens de neiging daar at meesmuilend over te doen. e Tweede Kamer kan wel een ïinister of staatssecretaris aar huis sturen zonder dat dit ïeteen leidt tot de val van een ompleet kabinet. Bovendien ordt zo'n kabinet samenge- eld in nauw overleg met de 'trokken kamerfracties, al omt ook hier een enkele voor- acht voor sommige partij ge- oten weieens als een donder- ag bij heldere hemel, aar in Straatsburg laten ze ch niet zo gauw ontmoedigen, aar zijn ze al heel blij dat ze it zover hebben geschopt. Al en jammer dat het zo weinig ensen opvalt. >e leden van de Tweede Kamer eginnen volgende week weer iet vergaderen. De Eerste Ka ler handelt vandaag de begro- ng van Justitie af. Vorige 'eek hebben de fracties hun tandpunten bekend gemaakt, andaag antwoorden minister orgdrager en staatssecretaris chmitz, waarna een tweede Dnde het debat afsluit. Den Haag (anp) - De studentenorganisatie ISO heeft gisteren een plan gepresenteerd, waardoor een deel van de omstreden verhoging van het collegegeld kan verval len. Het plan is gisteren aangeboden aan Kamervoorzit ter Deetman. Pe kern is, de bijdrage van het Kijk aan universiteiten en hoge scholen afhankelijker te maken van het aantal mensen dat met een diploma de instelling ver laat. Dat moet de instellingen stimuleren beter onderwijs te le veren. Het plan van het ISO levert het Rijk jaarlijks minstens IJ miljoen gulden op. Het is daarmee geen volledig alterna tief voor het voorstel van het kabinet om het collegegeld met 1000 gulden te verhogen, wat 200 miljoen gulden opbrengt. Het ISO weigert echter om de verlaging van de rijksbijdrage als vaststaand feit aan te nemen, aldus voorzitter S. Nuyten. De huidige bekostiging van het Utrecht (anp) - Verkorting van de arbeidstijd is het centrale thema in de gisteren gepresen teerde cao-voorstellen van de Voedingsbond FNV. In de agrarische sectoren (75.000 werknemers) wil de FNV-bond terug van 38 naar 36 uur werken per week. In de vleeswarenin- dustrie (9.000 werknemers) wordt gepleit voor extra vrije dagen voor oudere werknemers. De voorstellen voor de land- en tuinbouw staan lijnrecht tegen over de inzet die de werkgevers- organsitie LTO vrijdag bekend maakte. De agrarische onderne mers wil af van de 'normale' 38-urige werkweek. - De LTO vindt dat er in drukke tijden meer en rustige tijden minder moet worden gewerkt. Volgens de Voedingsbond FNV is verdere flexibilisering onnodig, In plaats daarvan moeten er aanvullende afspraken worden gemaakt over bevordering van de werkgelegenheid. (ADVERTENTIE) A A N B I E D I N G Aanbieding geldt: dinsdag en woensdag. De 3 principes van Edah: Prettig winkelen. Compleet assortiment. Scherpe prijzen. V|ER jaar geleden had het vrije Westen nog hooggespannen verwachtingen van Boris Jeltsin. Ruslands eerste democratisch 9,ekozen president zou gaan zorgen voor een stabiele, marktge- richte democratie. Dat nu blijkt een misvatting te zijn geweest. De tsaar van de democratie blijkt niet in staat om de hervormingen door te voeren die nodig zijn. Jeltsin begint meer en meer de hoofdrolspeler te worden in een politiek treurspel, waarvan de oorlog in Tsjetsjenië het laatste bedrijf lijkt te gaan worden. Jeltsin heeft gelijk als hij zegt dat Tsjetsjenië bij Rusland hoort. "6 bloedige manier waarop hij zijn gelijk haalt, leidt echter tot don politieke en economische ramp. 'de eerste plaats hebben de echte hervormers zich van Jeltsin afgekeerd. Zijn optreden in Tsjetsjenië moet hij nu in feite legitimeren met de hulp van de ultra-nationalisten van Zjirinovski ln net parlement. Daarmee zit de Russische president politiek in son vacuüm. Economisch brengt de binnenlandse oorlog Rusland eveneens dan de rand van de afgrond. Het land kreeg van het IMF een dning van 12 miljard om de economie te stabiliseren. Onder de nekende voorwaarde dat de Russen de broekriem zouden aanhalen en economisch orde op zaken zouden stellen. Het zal uuidelijk zijn dat de oorlog in Tsjetsjnië zo'n enorm gat in de begroting slaat, dat Rusland aan geen enkele voorwaarde zal Kunnen voldoen. Nu niet en in de toekomst niet. Als het IMF, i?a s gebruikelijk, de eigen spelregels streng toepast en Rusland uitsluit van verdere steun, zal dat de nekslag zijn voor de economie van het land. oen Jeltsin aantrad, ging het Westen uit van een democratisch, uivarend en stabiel Rusland. Dat zal ook in de toekomst het oofddoel moeten blijven. De vraag is alleen of Jeltsin de man is Rusland op die koers kan houden. Door zijn onbezonnen ptreden in Tsjetsjenië heeft hij zich een weinig betrouwbare han partner 96toond' Daarom past het Westen minimaal een ardere houding ten opzichte van de Russische president, zowel conomisch als politiek. De Amerikaanse president Clinton zou aarmee een begin kunnen maken door de topontmoeting •"wor rijn Russische collega hem gisteren uitnodigde, aan trilcte voorwaarden te binden. hoger onderwijs is volgens het Interuniversitair Studenten Overleg te weinig gericht op ren dement. Slechts eenvijfde van de totale rijksbijdrage voor een stu dent aan de universiteit hangt af van de vraag, of iemand een diploma haalt. Het ISO wil dat 35 procent van de rijksbijdrage aan het hoger onderwijs afhan kelijk is van het rendement. Dat kan door een deel van de bijdrage voorwaardelijk toe te kennen, overeenkomstig de nieu we prestatiebeurs. Pas als een student een diploma haalt, wordt dat bedrag omgezet in een gift. Daardoor keert het Rijk uiteindelijk structureel 70 mil joen gulden minder uit. Ander belangrijk winstpunt van het plan is volgens het ISO, dat er meer tijd ontstaat voor het kabinet om weloverwogen keu zes te maken in het hoger onder wijs. Er komt tijdelijk extra geld beschikbaar, omdat het bedrag dat het Rijk voorwaardelijk toe kent pas ten laste van de begro ting van het ministerie van On derwijs komt op het moment, dat er sprake is van een gift. Om te voorkomen dat de instel lingen hun normen gaan verla gen om zo meer diploma's te kunnen uitreiken, moeten er vol gens het ISO duidelijke afspra ken over de kwaliteit van het onderwijs komen in een onder wijscontract tussen student en instelling. De VSNU, de vereniging van universiteiten, wil niet reageren op het voorstel. De HBO-Raad is positief over het idee. „Maar naar de uitwerking moeten we nog eens goed kijken," aldus een woordvoerder. Ook de WD is voorstander van de basisgedach te achter het plan. De Landelijke Studenten Vakbond LSVb is po sitief over het voorstel, maar wijst erop dat voorkomen moet worden dat instellingen hun kwaliteitseisen gaan bijstellen. Den Haag - Bepaalde contrast vloeistoffen die worden gebruikt bij röntgenonderzoek kunnen ernstige bijwerkingen veroorza ken. Dit blijkt uit een onderzoek van de Utrechtse Wetenschapswinkel Geneesmiddelen. De bijwerkin gen variëren van betrekkelijk onschuldige hoofdpijn tot een vorm van hersenvliesontsteking die verlamming of de dood tot gevolg kan hebben. De kans op bijwerkingen is rela tief klein maar mensen die tot een risicogroep behoren zoals ouderen van boven de 50 jaar, cara-patiënten, lijders aan hart en vaatziekten en diabetici heb ben een grotere kans. Den Haag - De twee overkoepe lende organisaties van Oranje verenigingen gaan samen. De Christelijke Bond van Oranjeve renigingen en de Federatie van Oranjeverenigingen hebben be sloten op te gaan in een nieuwe organisatie: de Bond van Oran jeverenigingen. De beide koepels hebben hiertoe besloten omdat ze beide op hetzelfde terrein be zig zijn. Burgemeester Losser ontdaan over geweld tegen Bosnische familie Overdinkel (anp) - De aan slag op een woning van een Bosnische familie in Over dinkel het afgelopen week einde, is het dorp onwaar dig. Dat is de mening van burgemeester J. Smit van Losser, waartoe Overdinkel behoort. „Zo'n afschuwelijk misdrijf werpt een schaduw op het vele sociale werk dat Overdinkel doet. Ook voor vluchtelingen," stelt hij. „Geweld is niet accep tabel. Het is afkomstig van een zeer kleine minderheid," zegt voorzitter J. Olde Heuvel van het Overlegorgaan Overdinkel. Een 33- en 25-jarige inwoner van Overdinkel hebben zater dag op het huis van de Bosniërs geschoten met een buks. Het gezin - bestaande uit vader, moeder en drie kinderen - is ongedeerd gebleven. In een raam aan de voorkant van de woning is de inslag van een kogel gevonden. Het gezin voelt zich door de aanslag zo angstig dat het er weinig voor voelt in het dorp te blijven wonen. De twee verdachten zijn giste- rem aan de rechter-commissa- ris in Almelo voorgeleid. De officier van justitie legt het duo moord dan wel medeplichtig heid daaraan ten laste. De achtergrond van de aanslag is nog niet duidelijk. Uit on derzoek van de politie moet blijken of er verband bestaat tussen het misdrijf, de weer stand in Overdinkel tegen een gepland asielzoekerscentrum (azc) voor 300 asielzoekers en anonieme bedreidingen aan het adres van het gemeentebe stuur. Neo-nazi's uit het grens gebied zouden een bestuurder van Losser willen doden, als het centrum er komt. Voorzitter Olde Heuvel van het Overlegorgaan Overdinkel er kent dat er in het dorp forse oppositie bestaat tegen het azc. Omdat geweld daar volgens hem niet bij past, vraagt Olde Heuvel zich af of de aanslag wel iets te maken heeft met het plan voor het azc. De reactie van het actiecomité 'Driehon derd is te veel' op de schietpar tij sluit daar bij aan: „Dit is afschuwelijk." De gemeente Losser heeft kri tiek op het beleid van het Cen traal Orgaan Opvang Asielzoe kers (COA), dat de huisvesting van asielzoekers regelt. Burge meester Smit: „Het COA infor meert gemeenten pas, nadat hij met een hotel, bungalowpark of camping overeenstemming heeft bereikt over de huisves ting van asielzoekers. Dat is niet democratisch. Ook de voorlichting laat te wensen over. Het gevolg kan zijn dat er onder burgers onnodig opposi tie ontstaat." Gezien de ervaringen in Losser en andere gemeenten zou het COA naar het oordeel van de burgemeester zijn beleid moe ten veranderen. „Het moet de gemeenten eerder betrekken bij het maken van plannen voor asielzoekerscentra. Anders zal steeds vaker blijken dat het maatschappelijk draagvlak voor zo'n instituut ontbreekt." meent Smit. Den Haag (anp) - Op zijn minst tachtig duizend mensen in Nederland willen te zijner tijd zelf het tijdstip van hun dood bepalen. Ze zijn lid van de Nederlandse Vereniging voor Vrijwillige Euthanasie en 'kochten' bijna allemaal een euthana sieverklaring waarin zij hun wens op papier vastlegden. Onder hen is een grote groep mensen die niet fysiek, maar zodanig psychisch lijdt dat de dood de enige uitweg lijkt. Of artsen en psychiaters hen die 'bevrijding' geven of toch eerst, desnoods tegen hun zin in, moe ten behandelen met medicijnen of therapiën, is grotendeels afhankelijk van de uitspraak van het Medisch Tuchtcollege in Amster dam. Daar wordt deze week bekeken of psychisch zieken zonder behandeling kun nen rekenen op een 'milde dood'. Cruciale rol bij het nader uitwerken van de euthanasieregels speelt ook dit keer de Haarlemse psychiater B. Chabot (53). Hij gaf in 1991 een vrouw, die het leven niet meer zag zitten, pillen om te kunnen sterven. Lichamelijk ziek was zij niet, maar een ongelukkig huwelijk en de dood van haar twee kinderen waren voor de vrouw niet te verwerken. Ze had nog maar één wens: de dood. Chabot werd hiervoor strafrechtelijk ver volgd tot en met de Hoge Raad. Die oordeel de vorig jaar dat hij schuldig was aan euthanasie omdat hij alléén en niet samen met een andere psychiater het 'uitzichtloos en ondraaglijk geestelijk lijden' van de vrouw had vastgesteld. Straf kreeg hij niet omdat de eis van de double check pas bij de uitspraak door de Hoge Raad werd gesteld. Het arrest van de Hoge Raad was baanbre kend. Euthanasie en hulp bij zelfdoding zijn en blijven zware misdrijven volgens de wet, met maximale straffen van 12 en 3 jaar cel. Via tal van proefprocessen echter wordt in Nederland de laatste jaren de wet opzij gezet en maakt de rechtspraak uit wanneer deze levensmisdrijven door de juridische beugel kunnen. Artsen en psychiaters kunnen straffeloos dodelijke medicijnen geven wanneer er spra ke is van een vrijwillig, weloverwogen en duurzaam verzoek. Het lijden moet onaan vaardbaar en onbehandelbaar zijn. Er moe ten collega's worden geraadpleegd. De uit voering moet technisch zorgvuldig zijn. En tot slot: sinds vorig jaar juni moet ieder geval van deze vormen van onnatuurlijke dood bij de gemeentelijke lijkschouwer wor den gemeld. Van de honderden (ruim 1.400 vorig jaar) gevallen van euthanasie en hulp bij zelfdo ding worden slechts een paar zaken door justitie vervolgd. Omdat de door rechters juridisch vastgestelde eisen voor 'legaal' handelen soms moeilijk inhoudelijk te verta len zijn voor artsen, bekijken ook medische tuchtrechtelijke instanties omstreden eutha- nasiezaken. In de zaak-Chabot gaat het erom of de psychiater de ongelukkige vrouw toch niet eerst had moeten behandelen, zoals sommige collega-psychiaters vinden. Naast de tuchtrechtelijke zaak rond psy chisch lijden, nemen rechters dit jaar nog zeker negen euthanasiegevallen onder de loep. Zo moet worden uitgemaakt of baby's die mismaakt ter wereld komen een milde- dood mogen sterven. Een van de tot nu toe geldende vereisten - het kunnen uiten van een vrije wil - gaat voor kinderen niet op en zou daarmee kunnen komen te vervallen. Zou de rechtspraak dit accepteren, dan betekent dat weer een verruiming van de euthanasiepraktijk. Wat kunnen we toch lekker primitief zijn: dierenvrien den protesteren bij een prehistorisch dorp tegen het voorgenomen slachten van dieren op authentieke wijze en waar draait het op uit? Precies, op een ouderwetse, vooral oer-stomme knokpartij. Die mensen in dat prehistorische dorp willen terug naar de Uzertijd om te ervaren hoe het toen was. Wat zouden ze leren, dat mensen vroeger een knots droegen, maar tegenwoordig zo ver zijn geëvolueerddat ze knots zijn? k Als je zo nodig zonder stroom wilt zitten en in berevellen rond wilt lopen, ga dan naar Grozny, zou ik zeggen. Daar is de Ijzertijd weer volop werkelijkheid en houden zich alleen de echte ijzervreters nog staande. Het is triest wat daar gebeurt, maar zo gaat dat in het echt als met moderne middelen primitieve conflicten worden uitgevochten. Wij zijn er via een magisch kastje van op grote afstand getuige van. Je wordt zo gebombardeerd met beelden van lijken dat je ze niet eens meer ziet. Het valt hooguit nog op dat dat voortdurend beschoten presidentieel paleis, anders dan je bij sovjets zou vermoeden, toch wel heel degelijk gebouwd moet zijn. Zou er inmiddels al een Russische 'Poncke' Princen zijn of is zoveel nuancering bij een koloniale strijd alleen aan beschaafde Westerse volkeren voorbehou den? MERIJN Een Rotterdamse drugverslaafde toont bij de ingang vim ck Pauluskerk zijn roze pas. Slechts op vertoon van die pas laat dominee Visser sinds gisteren verslaafden toe om in de gedoogruimte van zijn kerk heroïne te roken en te spuiten. Crack is verboden. De pasjeshouders worden bij de ingang tevens gecontroleerd op wapenbezit. De Pauluskerk is de facto de opvolger van Perron Nul geworden. Dat opvangcentrum, ook opgezet door dominee Visser, ging in december dicht. De pasjeshouders zijn stuk voor stuk gescreend door de politie. In totaal zijn 300 pasjes verstrekt. foto anp Onderzoek mishandeling levert niets op Zoetermeer - De politie in Zoetermeer is nog niets wijzer geworden van de mishandeling van een Iraanse man op nieuw jaarsdag in Zoetermeer. Onbekenden zouden toen een haken kruis in zijn voorhoofd hebben gekerfd. Het onderzoek in de zaak heeft niets opgeleverd. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het onderzoek door, maar bestaat de mogelijkheid dat de zaak niet wordt opgelost. De politie heeft circa veertig tips nagetrokken die na het voorval zijn binnengekomen. Het slachtoffer blijft bij zijn verklaring. De politie gaat er nog steeds vanuit dat de man de waarheid spreekt. Staat eist 1 miljoen voor sanering Den Haag - De staat eist 1 miljoen gulden van voormalig afvaltransporteur S. Kemp uit Hazerswoude. Landsadvocaat mr. H. Uniken Venema houdt de inmiddels werkloze onderne mer verantwoordelijk voor de verontreiniging van de Coupépol der in Alphen aan den Rijn. In 1988 kwam aan het licht dat de vroegere vuilnisbelt vol lag met gifvaten. Voor de overheid was snel duidelijk wie het zwarte schaap was: in 1990 begon ze een civiele procedure tegen Kemp om de kosten voor sanering terug te vorderen. Maar de rechtbank vond dat de landsadvocaat met bewijzen moest komen. Gisteren verschenen beide partijen voor de rechtbank in Den Haag. Mr. Uniken Venema meldde dat hij het bewijs kon leveren: getuigenverklaringen van voormalige werknemers en opdrachtgevers. Benzinestationnetje op eindbestemming Rosmalen - De verhuizing van het historische benzinestationne tje van architect Dudok is gisteren voltooid. Het gebouwtje met het V-vormige dak arriveerde op een oplegger bij het Autotron in Rosmalen. Het transport van het tankstation van de A2 bij Vinkeveen naar Rosmalen liep enkele malen vertraging op door het slechte weer en technische mankementen. Het vervoer legde in de nacht van zondag op maandag de laatste vijftien kilometer van het traject af. De oplegger met het 108 ton wegende gebouwtje reed stapvoets van de haven van Oss, waar het vorige week met een ponton was aangekomen, naar Rosmalen. (ADVERTENTIE) O Bospeen, per bos ©dl Kippebouten, 6 stuks, ca. 1600 gram ©Gehakt half-om-half, 500 gram-539 3.75 kilo Uit de bedieningsafdeling: A Yorkham, 100 gram Uit de diepvries: M CU Pizza Salami, Bolognese -i aa ofVerdura, doos ,239 1.7» j O Smiths Crispy chips, div. smaken, a q/I dubbelzak 400 gram ,338 t.ö4 Friskies Gourmet, Q diverse soorten, 3 blikken a 400 gram blik 10 stuks, 567 gram 4a9" ZJZj 439" €n Ch Keukenrollen, J wit, pak 2 rollen 4)39 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 21 Januari a.s.

de Stem | 1995 | | pagina 3